PDA

View Full Version : Λειτουργει η πιστα στις αφιδνες???



ktm640lc4
30/10/2006, 08:38
Κατι ακουσα και για να μην παθω εγκεφαλιακο επιτοπου, πειτε μου...............

εκλεισε η πιστα καρτ στα πρωτα διοδια? εκει που λιωνουμε στα καρτ?????????

Alx 84
30/10/2006, 09:26
πότε το άκουσες αυτό. δεν έχω ακούσει κάτι, αλλα΄νομίζω ότι λειτουργεί κανονικά!

ktm640lc4
30/10/2006, 09:30
Δεν ξερω ρε παιδια. Θα παω μεσα στην εβδομαδα (για να μην τρελλαθω και παω σημερα) και θα ποσταρω.

Ελπιζω να ειναι μαλακιες αυτα και να ειναι ανοιχτα.

Electra
30/10/2006, 10:37
...οριστικά δεν έχει κλείσει!

Είχαν πει ότι θα έφτιαχναν τη διαμόρφωση και το οδόστρωμα, απ' όσο θυμάμαι!

Οπότε μην ανησυχείτε. Θα το μαθαίνατε από μένα πρώτα :D



PS. Πάντως αν πας και μάθεις κάτι διαφορετικό, πες μας!!!

:beer:

crs-k
30/10/2006, 10:55
Ο gixxerpap (αν ΔΕΝ ζει στον κοσμο του :D ) μπορει μ' ενα τηλεφωνακι να μας πει ... :smokin:

KaTaNaS
30/10/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
...

Ευη για σμ πώς είναι;

έχει καθόλου γκρίπ;

Electra
30/10/2006, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Ευη για σμ πώς είναι;

έχει καθόλου γκρίπ;


Είναι χάλια. Εκεί γίνονται τα Drift Show και γενικώς παίζουν πολλά αμάξια και καρτ! Το οδόστρωμα είναι σε πολύ κακή κατάσταση για SM. Το πρωί γλυστράει, το απόγευμα γλιστράει, το μεσημέρι με ήλιο και λάστιχο με γόμα 0 ίσως και να μή γλυστράει :rolleyes: .

Ευελπιστούμε, ΑΝ τη διορθώσουν να είναι καλύτερα. Ας μή ξεχάσουμε ό,τι κάνουν παράπονα οι γύρω για τον θόρυβο και εδώ και καιρό δεν πάει σχεδόν κανένας αγωνιζόμενος και μή για προπονήσεις.
Όταν πέρνουμε τηλέφωνο η αλλοδαπή υπάλληλος μας ρωτάει αν κάνουν θόρυβο τα μηχανάκια. Αν όχι, να πάμε... και θα πρέπει να είμαστε και πολλοί γιατί 2 άτομα πχ δεν τα θέλει...
:sick:

KaTaNaS
30/10/2006, 11:23
εκεινη στα Σπατα δε καθαριστηκε ε; :( ελλαδισταν μαμωτη μου :(

ktm640lc4
30/10/2006, 11:26
Αυτο με τον θορυβο δεν μπορω να το καταλαβω. Εξω (στο εξωτερικο) πως γινεται και δεν εχουν προβλημα με τον θορυβο?

Μηπως αυτα τα πλαστικα ηχομονωτικα κανουν κατι και αν βαλουν ολα θα ειναι οκ????

Ακου εκει αν κανουν θορυβο μην ερθετε...............''οκ ρε μεγαλε θα ερθουμε και θα τρεξουμε με τα ποδια'' επρεπε να πεις.

KaTaNaS
30/10/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Μηπως αυτα τα πλαστικα ηχομονωτικα κανουν κατι και αν βαλουν ολα θα ειναι οκ????


τα ηχοπετασματα κοστιζουν πέρισσότερο και απο μια αξιοπρεπή ασφαλτόστρωση! :smokin:

crs-k
30/10/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τα ηχοπετασματα κοστιζουν πέρισσότερο και απο μια αξιοπρεπή ασφαλτόστρωση! :smokin:


Με την ασφαλτοστρωση δηλαδη ΔΕΝ θα κανουν θορυβο τα μηχανακια? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

KaTaNaS
30/10/2006, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Με την ασφαλτοστρωση δηλαδη ΔΕΝ θα κανουν θορυβο τα μηχανακια? :dizzy:
:

άσε μας ρε παππού! :evil:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

λέω, εδώ δε πληρώνουν για να έχουν έναν σωστό τάπητα (που υποτιθεται ειναι και το ζητούμενο) , θα πληρώσουν για ηχοπετάσματα και αποστειρωμένες επιπτώσεις στο περιβάλλοντα χώρο; :mad:

Electra
30/10/2006, 11:58
Στον τελευταίο αγώνα SM που έγινε εκεί, πριν κάτι μήνες, μας μίλησε ο ιδιοκτήτης. Είπε πως υπάρχει πρόβλημα με το θόρυβο και πως του έχουν κάνει παρατηρήσεις και τους απειλούν πως θα κινηθούν δικαστικά. (μάλλον κανένας εισαγγελέας θα έχει το τρίτο σπίτι του εκεί...:cool: )
Οπότε μας έδωσε λύση στο πρόβλημα! Να βάλουμε λέει συμβατικές εξατμίσεις που να μή κάνουν θόρυβο και να φτάνουν το επιτρεπτό όριο στα db...

Αυτό είναι λίγο δύσκολο για τους αγωνιζόμενους και τα παιδιά που γουστάρουν τεσπα να έχουν το τελικό ξετάπωτο και να οδηγούν σε ελεγμένο χώρο -και όχι στο δρόμο-, γιατί δε γίνεται να αλλάζουν τελικά κάθε φορά που θα κάνουν προπόνηση στις Αφίδνες και μετά ξανά πάλι να αλλάζουν για άλλη πίστα που δεν έχει πρόβλημα θορύβου...

Πολύ απλά λέει ο ιδιοκτήτης (λέμε τώρα): "Η βάλτε εξατμίσεις που να μη ενοχλούν ή να πάτε σταδιάλα. Χεστήκαμε, βγάζουμε πιο πολλά λεφτά από τα αμάξια παρά από 10 μηχανάκια"




(Απλά δεν υπάρχουν πολλες πίστες εντός Αττικής πια -για SM-, οπότε παιδιά μου, πετάξτε τις 17άρες και βάλτε τα τακούνια):lol:

:beer:

KaTaNaS
30/10/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
οπότε παιδιά μου, πετάξτε τις 17άρες και βάλτε τα τακούνια):lol:

δε σε βλέπουμε όμως! :D

Electra
30/10/2006, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
δε σε βλέπουμε όμως! :D

...ίσως γιατί δεν έχω ακόμα δικό μου :sick:

(δανεικό και παρεϊστικο μόνο, ένα CRF 250, για λίγη ευχαρίστηση στη Βαρυμπόμπη... :( )






Θα έρθει το πλήρωμα του χρόνου (και της Εύης) ποτέ?????

KaTaNaS
30/10/2006, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
...Θα έρθει το πλήρωμα του χρόνου (και της Εύης) ποτέ?????



:beer: :beer: αντε με το καλό! :beer:

ktm640lc4
30/10/2006, 12:32
Επλιζω να μην παρεκλινω πολυ απο το πρωτο ποστ αλλα μου αρεσει που ζηταμε πιστες στην Ελλαδα απο την στιγμη που και αυτες που υπαρχουν θα τις κλεισουν.

Να κανουν ενα μπραφ να κλεισουν και μεγαρα και σερρες λογω του οτι ενοχλουν.......κανουν θορυβο τα μηχανακια.


''Μην τρεχετε στους δρομους ρε''
''Και που να τρεξουμε?''
''Στις πιστες''
''Μα δεν μας αφηνουν κανουν θορυβο οι εξατμισεις''
''Παρτε αυτοκινητα τοτε''
'':eyepop: ''

Τρομαρα μας.:rolleyes:



Εδω να πω οτι κανενα προβλημα δεν εχω με τα συγκεκριμενα καρτ αφου εκει παω και ξεκαυλω...ω και θα ξαναπαω φυσικα αφου εχει τα καλυτερα καρτ στην αθηνα.
Απλα ενα γενικο προβλημα εθεσα.