PDA

View Full Version : 50 - 50



motaba
30/10/2006, 11:45
Πρόκειται για τη γνωστή τηλεοπτική σειρά σε μεγάλο ιδιωτικό κανάλι..

Παρατήρησα στο τελευταίο επισόδιο μια σκηνή, όπου οι τρείς πρωταγωνιστές περιμένουν μια οδική βοήθεια..

Σκάει λοιπόν μύτη η μηχανόβια μηχανικός φουλ, ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΦΑΝ, παρκάρει, τα βγάζει και φυσικά ήταν σούπερ!

Έχετε δεί αλλού τέτοιες σκηνές σε άλλες σειρές .....? Η μήπως δεν θέλουν να χαλάσουν τα μαλλιά του πρωταγωνιστή .....? Κούρκουλος (The son) μη χέσω!! :yuck:


Άσχετο ρε παιδιά αλλά ένα μπράβο στους συντελεστές που το πρόσεξαν....(ξέρετε για τα κρυφά μηνύματα...)

:wave2:

AFTER
30/10/2006, 18:32
Aν και βλεπω το ''της αγαπης μαχαιρια'', θεωρω απαραδεκτο το οτι ειναι ολοι μονιμος ακρανωτοι!
Δηλαδη κατω στην Κρητη εχουν ολοι πιο γερα κεφαλια?

Electra
30/10/2006, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Aν και βλεπω το ''της αγαπης μαχαιρια'', θεωρω απαραδεκτο το οτι ειναι ολοι μονιμος ακρανωτοι!
Δηλαδη κατω στην Κρητη εχουν ολοι πιο γερα κεφαλια?

Όχι καλέ, απλά το ph των μαλλιών τους δεν είναι συμβατό με τα κράνη! Έχουν δοκιμάσει τα πάντα! Δε γίνεται τίποτα! :lol:

Ένα άλλο κακό παράδειγμα που με ενόχλησε μια φορά σε μια σκηνή από περσινή σειρά (νομίζω) του Παπακαλιάτη, που ο Σερβετάλης πήγε να πάρει την, και καλά, κόρη του από το σχολείο με ένα sm και την έβαλε μπροστά του, σχεδόν στο ντεπόζιτο, ακράνωτοι και οι δύο και έφυγαν! Ήμαρτον! :nono:



Ευτράπελο και κορυφαίο... στης "Αγάπης Μαχαιριά" που ο Σόμερ έχει ένα Aprilia (?) -που του ρίχνει ένα κεφάλι μόνο :p - και ενώ σταματάει και βάζει στο σταντ τη μηχανή, αντί να κατέβει από εκεί που γέρνει, κατεβαίνει από την άλλη πλευρά -ξέρετε με 2-3 χοροπηδηματάκια μέχρι να περάσει το πόδι πάνω από τη σέλα- τσκ τσκ τσκ



(σημειωση: δε παρακολουθώ τις σειρές:yuck:, απλά έχω την τύχη-ατυχία να πετυχαίνω "καλές" σκηνές στο zapping)

soundstorm
30/10/2006, 19:43
Δημοκρατια εχουμε ρε παιδια.Θες να βαλεις κρανος?Βαλε.Δεν θελεις?Μην σωσεις και βαλεις.Καθε μερα το ιδιο πραμα.Ε αι σιχτιρ πια.Δε πα να γυρνανε χωρις κρανος.Ας νοιαστει η τροχαια.Δεν βαζει μυαλο ο ανθρωπος αν δεν την παθει.Και για καθρευτες λεμε οτι ειναι απαραιτητοι.Εγω παντως τους εχω βγαλει,οπως και οι μισοι απο εδω μεσα.Ε οτι και να πουμε θα με κανει να τους βαλω?Το ιδιο συμβενει και με το κρανος.

Electra
30/10/2006, 19:54
Δε λέγεται δημοκρατία αυτό, ελεύθερη βούληση μάλλον θες να πεις:smilea:. Η δημοκρατία λέει να φοράμε όλοι κράνος και να οδηγούμε με ασφάλεια...
Ο καθένας ας κάνει ό,τι γουστάρει και ό,τι του κατεβάσει ο νους!

:beer:

soundstorm
31/10/2006, 13:45
Οπως και να λεγετε εχω βαρεθει να λεμε για κρανος και το αντιθετο να γινετε.Ο ενας δεν βαζει για το μαλι,ο αλλος για το σκουλαρικι και ο τριτος κανει κυρηγμα ενω ουτε εκεινος το φοραει.Βρε να μη σωσουν και βαλουν.

arxaios
31/10/2006, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Aν και βλεπω το ''της αγαπης μαχαιρια'', θεωρω απαραδεκτο το οτι ειναι ολοι μονιμος ακρανωτοι!
Δηλαδη κατω στην Κρητη εχουν ολοι πιο γερα κεφαλια?

α) Κατ' αρχήν σίγουρα έχουμε ποιό γερά και ξερά κεφάλια..........
β) Είναι και ποιό ΞΕΡΑ
γ) ΦΟΡΑΜΕ κράνη (με εξαίρεση τους Kawasakiδες και την συμπαθή κατά τα άλλα φυλή των Varaderαίων)
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ...................
ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΩΡΕ ΑΔΕΛΦΙΑ ΕΝ 2 ΤΡΟΧΟΙΣ, ΕΝΑΝ ΚΡΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!!


Σημείωση του εκδότη :

ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ να δω τον γνωστό ντελικανή ΣΟΜΜΕΡ με το μαλλί τίγκα στη λακ και με τις ΧΡΥΣΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ να κάνει μια περιοδία ΣΦΑΚΙΑ, ΑΝΩΓΕΙΑ, ΖΩΝΙΑΝΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΣΩΖΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΝΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νομίζω ότι την απάντησή μου θα υποστηρίξει και ο γνωστος συμφορουμίτης makis206
:wave2: :wave2: :wave2:

loukasfilm
04/11/2006, 18:46
O Σόμμερ διατείνεται ότι η μάνα του είναι από την Κρήτη.
:lol: