PDA

View Full Version : Γνώμες για εξάτμιση..



lampros_fazer
30/10/2006, 15:21
Remus ή Akrapovic..;;

Τιτάνιο ή carbon..;;

Μιλάμε πάντα για Fazer 600 '03..

Είμαι μεταξύ τιτάνιο Remus ή carbon Akrapovic..Δεν ξέρω αν το κάρμπον θα δείχνει ωραίο στο μηχανάκι μου..

Για πείτε και βοηθείστε..

(και μια ερώτηση,μόνο η SP της Akrapovic έχει προσφαθαιρούμενο σιγαστήρα ή όχι..;;)


67289

maintenance
30/10/2006, 15:32
Εχώ μια ακραπα, τιτάνιο, τελείως ελεύθερη, δεν έχει δηλ. τη βίδα που βγάζεις την διάτρητη σωλήνα. είναι διαμπερές το πράμα.

Λογικός θόρυβος, όμορφη, και με τον αντάπτορα.


Α!!! την πουλάω κι όλας.

:D


67295

maintenance
30/10/2006, 15:33
χαίρε βάθος..................


67296

lampros_fazer
30/10/2006, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Α!!! την πουλάω κι όλας.

:D
(αν δεν (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=30104&perpage=15&pagenumber=2).. πιθανόν να την έπαιρνα..)

Μπορείς να βάλεις μια φωτό όλοκληρο το μηχανάκι απο πλάγια να δω πως φαίνεται..;;

Από db νομίζω Akrapovic δίνει για την όπεν λιγότερα db από τη μαμά,89 νομίζω..:a21: Ή κάνω λάθος..;;

makis206
30/10/2006, 15:45
Προσωπική άποψη, Remus τιτάνιο με 1000 !

Αν και τώρα που τη βλέπω και Carbon είναι κούκλα, μένει μόνο να δούμε πως ταιριάζει στο μπλε Fazer !

:cool:


:beer: :beer:

maintenance
30/10/2006, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
(αν δεν (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=30104&perpage=15&pagenumber=2).. πιθανόν να την έπαιρνα..)

Μπορείς να βάλεις μια φωτό όλοκληρο το μηχανάκι απο πλάγια να δω πως φαίνεται..;;

Από db νομίζω Akrapovic δίνει για την όπεν λιγότερα db από τη μαμά,89 νομίζω..:a21: Ή κάνω λάθος..;;


δυστυχώς δεν έχω τέτοια φωτό, και τώρα "της φοράω" μιά άλλη carbon, αλλά μην με ρωτήσεις μάρκα. Κάτι Q&Q γράφει κάτω απο την μπούκα.


Για θόρυβο, και ντεσιμπέλια, δεν ξέρω να σου απαντήσω.


Καλά ξεμπερδέματα....με την στραβή που σου έκατσε.:wave2:

lampros_fazer
30/10/2006, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
δυστυχώς δεν έχω τέτοια φωτό, και τώρα "της φοράω" μιά άλλη carbon, αλλά μην με ρωτήσεις μάρκα. Κάτι Q&Q γράφει κάτω απο την μπούκα.
Με αυτήν έχεις φωτό απ'το μηχανάκι..;;Θέλω να δω πως φαίνεται η κάρμπον πάνω του..

lampros_fazer
30/10/2006, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Προσωπική άποψη, Remus τιτάνιο με 1000 !

Αν και τώρα που τη βλέπω και Carbon είναι κούκλα, μένει μόνο να δούμε πως ταιριάζει στο μπλε Fazer !

:cool:


:beer: :beer:
Άσε ρε μλκ,κάθε ώρα αλλάζω και γνώμη..Χτες το βράδυ έλεγα για καρμπονοακράπα,σήμερα το πρωί δεν ξέρω..:bigcry:

:lol::lol:

maintenance
30/10/2006, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Με αυτήν έχεις φωτό απ'το μηχανάκι..;;Θέλω να δω πως φαίνεται η κάρμπον πάνω του..


ΤΙ μέγιστη γκαντεμιά!!!

όλες οι φωτό είναι απο αριστερά!:lol: :lol: :lol:

θα κοιτάξω να σε "φτιάξω" αύριο, αρκει να θυμηθώ να τραβήξω μία! (φωτό)

:beer: :beer: :beer:

lampros_fazer
30/10/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ΤΙ μέγιστη γκαντεμιά!!!

όλες οι φωτό είναι απο αριστερά!:lol: :lol: :lol:

θα κοιτάξω να σε "φτιάξω" αύριο, αρκει να θυμηθώ να τραβήξω μία! (φωτό)

:beer: :beer: :beer:
Καλά ρε,η 'καλή' της είναι η δεξιά,εσύ από αριστερά τη φωτογραφίζεις..;; :lol: :lol:

Οκ,αν το θυμηθείς κάνε μια καλή..Πρέπει να αποφασίσω και να παραγγείλω και όλο από μέρα σε μέρα το πάω..

Thanks.. :beer: :beer: :beer:

(το φόρουμ του fazerclub έχει 'πέσει'..;; )

makis206
30/10/2006, 17:03
Εγώ Λάμπρο μου στο είπα και σου δείχνω για άλλη μια φορά τι μου αρέσει στη μια και τι μου αρέσει στην άλλη.

Με πράσινο τα όμορφα

Με κόκκινο τα αίσχη :rotflmao:


Με βέλος δείχνω το υλικό του τελικού.


Βάζω ξανά τη φωτό, ίσως κατατοπίσουν περισσότερους για να σου πουν την άποψή τους μπας και καταλήξεις επιτέλους πριν μετανιώσει ο λεγάμενος :lol:

:beer: :beer:


67305

makis206
30/10/2006, 17:17
Ψιλομ@λ@κίστηκα με τα χρώματα και τις μπογιές κι έφτιαξα τη Remus σε Carbon στο περίπου (μη γελάτε):lol:


Δεν'κακή !:smokin: :cool:


67318

lampros_fazer
30/10/2006, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν'κακή !:smokin: :cool:
Μη μου βάζεις κι άλλο 'μπελά' ρε..:cry: :rotflmao:

Δεν είμαι σίγουρος αν η Ακράπα βγάζει με πρασφαιρούμενο σιγαστήρα για το δικό μου..Δεν έχει λεπτομέρειες στο site τους..SP που έχει προσθ. σιγαστήρα δεν βγάζει για το fazer..

Οπότε αν δεν βγαίνει καθόλου Ακράπα με πρσθ. σιγαστήρα μάλλον η Ρέμους είναι μονόδρομος..

makis206
30/10/2006, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Δεν είμαι σίγουρος αν η Ακράπα βγάζει με πρασφαιρούμενο σιγαστήρα για το δικό μου..Δεν έχει λεπτομέρειες στο site τους..SP που έχει προσθ. σιγαστήρα δεν βγάζει για το fazer..
Οπότε αν δεν βγαίνει καθόλου Ακράπα με πρσθ. σιγαστήρα μάλλον η Ρέμους είναι μονόδρομος..

Κανονικά δεν έπρεπε να στο πω αυτό για να πας στη Remus με κλειστά τα μάτια :evil: αλλά αφού στο χωριό μου λένε "όποιος αγαπά παιδεύει" θα σε παιδέψω λίγο ακόμα.:lol:

Η Ακράπα η SP για το CBF ΈΧΕΙ προσθαφαιρούμενο σιγαστήρα !:evil: :D

Είχα ρωτήσει τον φίλο emillio όταν την πουλούσε και μου το επιβεβαίωσε καί αυτός αλλά καί ο Ζzz750 που την είχε στο Ζ του.

Άρα θα έχει και για το Φαζέρ σου :lol:


Αλλά θα πάρεις τη Remus !:evil: :evil:

lampros_fazer
30/10/2006, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κανονικά δεν έπρεπε να στο πω αυτό για να πας στη Remus με κλειστά τα μάτια :evil: αλλά αφού στο χωριό μου λένε "όποιος αγαπά παιδεύει" θα σε παιδέψω λίγο ακόμα.:lol:

Η Ακράπα η SP για το CBF ΈΧΕΙ προσθαφαιρούμενο σιγαστήρα !:evil: :D

Είχα ρωτήσει τον φίλο emillio όταν την πουλούσε και μου το επιβεβαίωσε καί αυτός αλλά καί ο Ζzz750 που την είχε στο Ζ του.

Άρα θα έχει και για το Φαζέρ σου :lol:


Αλλά θα πάρεις τη Remus !:evil: :evil:
Ρε μλκ δεν βλέπεις..;;:look:

ΔΕΝ βγαίνει SP για το Fazer!

Αυτή που βγάζει η Ακράπα για το fazer είδα σε κάποια site ότι έχει προσθ. σιγαστήρα..:D

makis206
30/10/2006, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ρε μλκ δεν βλέπεις..;;:look:

:eyepop: :eyepop:

Καλά εγώ είμαι κι ερωτευμένος άνθρωπος δε βλέπω :uplate: :hypnotize


Εσύ ακόμα δεν είδες ότι ΟΛΑ ΣΕ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΗ REMUS ;:evil: :lol:


Σόρρυ ρε δεν το παρατήρησα :blush:

:beer:

maintenance
31/10/2006, 10:49
οι χρωστούμενες!


:beer:


67411

maintenance
31/10/2006, 10:49
:beer:


67412

lamprosbk
31/10/2006, 18:52
parolo poy o ellinas antiprosopos tis acrapo einai ligo ...... pare acrapovic den exei kamia sxesi
poiotita i mia me tin alli.

lampros_fazer
31/10/2006, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
οι χρωστούμενες!


:beer:
Thanx maint..:winka:

Τελικά ωραίο φαίνεται και το carbon..Είδωμεν..

:beer: :beer: :beer:

lampros_fazer
04/11/2006, 15:44
Τελικά παράγγειλα Remus Revolution τιτανίου..

Φωτό σε λίγες μέρες που θα τη βάλω..:)

Chemical
11/05/2007, 21:05
Μια και λέτε,λέγατε μάλλον για εξατμίσεις.


Στο 600 το γυμνό 06,η άποψη σας για termignoni???
Εμένα μου άρεσαν πολύ πάντως και σαν εμφάνιση και σαν ήχος.Τώρα από επιδόσεις μου είπαν για 3-4 ίππους,ίδωμεν....

lampros_fazer
11/05/2007, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Chemical
Μια και λέτε,λέγατε μάλλον για εξατμίσεις.


Στο 600 το γυμνό 06,η άποψη σας για terminioni???
Εμένα μου άρεσαν πολύ πάντως και σαν εμφάνιση και σαν ήχος.Τώρα από επιδόσεις μου είπαν για 3-4 ίππους,ίδωμεν....
Φοβερές και σε εμφάνιση (κυρίως οι κάρμπον) και σε ήχο οι mivv!Στα νούμερα που υπόσχεται η κάθε εταιρία/μαγαζί δεν δίνω και μεγάλη σημασία..

Ωραίες και οι Termi αλλά προτιμώ τις mivv..


88117

lampros_fazer
11/05/2007, 21:45
Βγαίνουν και σε αυτή την έκδοση..


88118