PDA

View Full Version : MIPOS IPARXI ALLOS EDO MESA ME MOTO GUZZI e??



GUZZISTA
30/10/2006, 16:51
EGO EXO ENA GRISO 850 iparxi kapios allos edo mesa e???:alien:


67328

el_hymador
30/10/2006, 17:25
Ειναι αλλοι δυο νομιζω αλλα προστατευονται απο την συνθηκη Rampsan για τους υγροβιοτοπους...τους εχουν φτιαξει ενα ασφαλτινο δρυμο - εθνικο παρκο και ειναι μαντρωμενοι , δυσκολο να τους βρεις...

περα απο την πλακα πολυ απιστευτουα μηχανακια βγαζει η guzzi τελευταια...εμενα μπου αρεσει πολυ-πολυ ετουτο...


67336

makis206
30/10/2006, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
περα απο την πλακα πολυ απιστευτουα μηχανακια βγαζει η guzzi τελευταια...εμενα μπου αρεσει πολυ-πολυ ετουτο...

Αν δώσουμε μαζί τα CBF θα μας κάνουν καλές τιμές για δυο από δαύτα ;:lol:

Πολύ το σκέφτομαι κι εγώ αυτό το κόσμημα αλλά μάλλον πως αυτή τη φορά θα κρατήσω χαρακτήρα.:lol:

:beer: :beer:

GUZZISTA
30/10/2006, 23:38
KITAXTE NA DITE AYTOU TOU TIPOU I MIXANES EINAI GIAYTOUS POU THELOUN TO KATI DIAFORETIKO KAI TO KATI KAINOURIO KAI OXI MIA ZOI JAPAN KAI MONO JAPAN OXI POS OI JAPAN DEN EINAI KALES APLA PREPI POU KAI POU NA VLEPOUME KAI ALLA MEROI AS TO POUME ETSI EGO EIDA PROS TO MANDELO DELARIO PROS ITALY MERIA OK LIPON OPIOS THELI KALOS NA ERTHI EYXARISTO GIA TIS APANTISIS SAS NA STE KALA XERETISMOUS APO ENAN GUZZISTA

AFTER
30/10/2006, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
KITAXTE NA DITE AYTOU TOU TIPOU I MIXANES EINAI GIAYTOUS POU THELOUN TO KATI DIAFORETIKO KAI TO KATI KAINOURIO KAI OXI MIA ZOI JAPAN KAI MONO JAPAN OXI POS OI JAPAN DEN EINAI KALES APLA PREPI POU KAI POU NA VLEPOUME KAI ALLA MEROI AS TO POUME ETSI EGO EIDA PROS TO MANDELO DELARIO PROS ITALY MERIA OK LIPON OPIOS THELI KALOS NA ERTHI EYXARISTO GIA TIS APANTISIS SAS NA STE KALA XERETISMOUS APO ENAN GUZZISTA


Ο ''παραγοντας του Εδεσσαικου'' ειναι?

:rotflmao:

GUZZISTA
31/10/2006, 00:04
GIATI EISAI ENAS APLOS THNITOS ME AYTO TO MIXANAKI POU EXIS ESI KAI ALLOI XILIADES DISTIXOS OTAN ERTHI I ORA NA TO POULISIS THA KLES TA LEFTA SOU OUTE 4000 DEN THA PIANI TO Z SOU GIATI APLA XEFTILISTIKE TO PIASES LIPON MATHE NA AXIOLOGIS KALA TIS MIXANES KAI TO NR OTAN EGRAFE ISTORIA KAI I MOTO GUZZI EINAI APO TO 1923 STON XORO TIS MOTO I KAWASAKI
POLEMOUSE ME MAXAIRIA KAI SAMURAI LIPON ASXOLISU ME ENA MIXANAKI POU EXIS KAI ASE TOU GUZZISTES ISIXOUS:evil:

fantacid
31/10/2006, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
GIATI EISAI ENAS APLOS THNITOS ME AYTO TO MIXANAKI POU EXIS ESI KAI ALLOI XILIADES DISTIXOS OTAN ERTHI I ORA NA TO POULISIS THA KLES TA LEFTA SOU OUTE 4000 DEN THA PIANI TO Z SOU GIATI APLA XEFTILISTIKE TO PIASES LIPON MATHE NA AXIOLOGIS KALA TIS MIXANES KAI TO NR OTAN EGRAFE ISTORIA KAI I MOTO GUZZI EINAI APO TO 1923 STON XORO TIS MOTO I KAWASAKI
POLEMOUSE ME MAXAIRIA KAI SAMURAI LIPON ASXOLISU ME ENA MIXANAKI POU EXIS KAI ASE TOU GUZZISTES ISIXOUS:evil:


ωπα ρε φιλε,χαλαρωσε λιγακι!
τι να κανουμε ρε ψηλε κ μεις οι καημενοι γιαπωνες που αγοραζουμε τα μηχανακια της σειρας απλα επειδη γινανε μοδα κ δεν τη ψαξαμε καθολου ωστε να παρουμε ενα κορυφαιο κ γαμω_τα_μοτο_γκουζι που ειναι μονο για ξεχωριστους κ φινους αναβατες!


απο τη μεση κ πισω πολυ ωραιο το καινουργιο μηχανακι σου,αλλα απο τη μεση κ μπροστα ειναι πολυ ασχημo!
αν σου αρεσει εσενα,εμενα δε μου πεφτει λογος εκτος εαν με αναγκασεις να παω να αγορασω κ γω ενα τετοιο!
βλεπεις οι σαμoυραι δεν εχουν καθολου γουστο στα μηχανακια........απλα βγαζουν τους μπαλταδες κ κοβουν κολους!!


no offence at all
:wave2:

Nikoskazer2000
31/10/2006, 01:30
Για περίμενε λίγο ρε GUZZISTA γιατί θαρρώ πως το 'χεις πάρει λίγο στραβά το ολο θέμα.

Κανείς απο 'δω μέσα δεν θέλει να σε προσβάλει για το τι μηχανάκι καβαλάς :nono:. Ο καθένας μας διαλέγει και παίρνει αυτό που τον "γεμίζει" στο μάτι και στον καρπό του και που τον "αδειάζει" ανάλογα με το βάθος της τσέπη του.

Δεν ζούμε σε εναν τέλειο κόσμο!!! Υπάρχουν και Hondaκιδες, τι να κάνεις; :sick: :dizzy: , αλλα τους αγαπάμε κι' αυτούς, οπως αγαπάνε κι' αυτοί τα χρέπια που καβαλάνε! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Χωρίς παρεξήγηση, μην αρπάζεσαι εύκολα. :a15:

:beer: :sun: :beer:

GUZZISTA
31/10/2006, 07:37
ME PIRAXE O TROPOS POU MILISE GIA MENA O AFTER EFOSON DEN XERI APO MOTO GUZZI DEN PREPI NA MILAI KAI EPIDI EGO XERO PIO POLI APO MIXANES EPIDI EXO ALLAXI ARKETES KAI EXO DOKIMASI TA PANTA SXEDON TO Z DEN EINAI KAI OTI PIO TELIO IPARXOUN KAI ALLA MIXANAKIA NA DIS OPOS FAZER HORNET SPEED TRIPLE KAI ALLA POLLA ARPAZOME GIATI ERXETE KAI MOU TIN LEI ENAS ZETAKIAS KAI AMA GUSTARIS KATI PRAGMATIKA TO PERNIS ETSI GIATI OPOS XEROUME I KAILA PLIRONETE ADRA MPORI NA EIMAI NEOS STO FORUM ALLA XERO ARKETA PRAMATA PANO STIS MIXANES KAI AKOMA ENA MIXANAKI EINAI KORIFI APRILIA TUONOOOO 1000R ANTE GIA EGO PIRA MOTO GUZZI GIA KATI TO DIAFORETIKO LIPON TA LEME PEDES COOL :smilea:


67403

Alx 84
31/10/2006, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
KAI EPIDI EGO XERO PIO POLI APO MIXANES


ξέρεις τι εμπειρία έχει ο After(και ο κάθε After); όπως το λές κ μόνος σου είσαι καινούριος. Δεν αντιλέγω ότι έχεις εμπειρία. καλό θα ήταν όμως να λές τη γνώμη σου χωρίς να θίγεις τους άλλους.:wave2:

hidefnick
31/10/2006, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ειναι αλλοι δυο νομιζω αλλα προστατευονται απο την συνθηκη Rampsan για τους υγροβιοτοπους...τους εχουν φτιαξει ενα ασφαλτινο δρυμο - εθνικο παρκο και ειναι μαντρωμενοι , δυσκολο να τους βρεις...

Ειμαστέ πολλοί παραπάνω, και σας παρακολουθούμε.... Για αυτό να προσέχετε....:wave2: :wave2:

Πάντως αυτός ο υδροβιότοπος με μ@μησε και δεν λέει να φύγει το κρύωμα :lol: :lol: :lol:

Sefram_Verispot
31/10/2006, 09:26
:blush:
:wave2:
To Telaio Rosso. To περίφημο V7 του 1971. Είχαν παραχθεί πολύ λίγα κομμάτια με κόκκινο (ελαφρύ) πλαίσιο. Αυτή η σχεδίαση πλαισίου ήταν επανάσταση εκείνα τα χρόνια και κατάφερε να μειώσει κατά πολύ το ύψος της μηχανής. (Στο βάθος κάποιο παλιό γεμρμανικό δικύλινδρο, έτσι για σύγκριση :winka: )


67409

Sefram_Verispot
31/10/2006, 09:27
:beer:


67410

hidefnick
31/10/2006, 09:30
Απαγορεύονται οι τσόντες λέμε.......

Sefram_Verispot
31/10/2006, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Απαγορεύονται οι τσόντες λέμε.......

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

mumbler
31/10/2006, 09:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
[B]GIATI EISAI ENAS APLOS THNITOS ME AYTO TO MIXANAKI POU EXIS ESI KAI ALLOI XILIADES

Ενώ εσύ με το motoguzzi είσαι Θεός. ::a23: :a23: :a23: :a23: :a31:


DISTIXOS OTAN ERTHI I ORA NA TO POULISIS THA KLES TA LEFTA SOU OUTE 4000 DEN THA PIANI TO Z SOU GIATI APLA XEFTILISTIKE

Ενώ το δικό σου θα το δώσεις κατευθείαν όλοι θέλουν ένα motoguzzi(γνωστό για τη
μεταπώληση του)

:a5::a5: :a5:

Cpt. Haddock
31/10/2006, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
ME PIRAXE O TROPOS POU MILISE GIA MENA O AFTER EFOSON DEN XERI APO MOTO GUZZI DEN PREPI NA MILAI KAI EPIDI EGO XERO PIO POLI APO MIXANES EPIDI EXO ALLAXI ARKETES KAI EXO DOKIMASI TA PANTA SXEDON TO Z DEN EINAI KAI OTI PIO TELIO IPARXOUN KAI ALLA MIXANAKIA NA DIS OPOS FAZER HORNET SPEED TRIPLE KAI ALLA POLLA ARPAZOME GIATI ERXETE KAI MOU TIN LEI ENAS ZETAKIAS KAI AMA GUSTARIS KATI PRAGMATIKA TO PERNIS ETSI GIATI OPOS XEROUME I KAILA PLIRONETE ADRA MPORI NA EIMAI NEOS STO FORUM ALLA XERO ARKETA PRAMATA PANO STIS MIXANES KAI AKOMA ENA MIXANAKI EINAI KORIFI APRILIA TUONOOOO 1000R ANTE GIA EGO PIRA MOTO GUZZI GIA KATI TO DIAFORETIKO LIPON TA LEME PEDES COOL :smilea:

Αδερφέ, άλλο ήθελε να πει ο After (πετυχημένο :lol: ) και έχει να κάνει με τον - κουραστικό - τρόπο με τον οποίο γράφεις, greeklish, κεφαλαία, χωρίς τελείες κόμματα κλπ



Κατα τα άλλα να χαίρεσαι το μοτορι σου και cool man

:beer: :beer: :beer:

sapila racing
31/10/2006, 09:42
Guzzista χαλάρωσε, μάθε να γράφεις Ελληνικά, μικρά και να βλαζεις και κανένα σημείο στίξης, και κατάλαβε οτι υπάρχουν κι άλλοι εδώ μέσα που ξερουν μερικά πράγματα.
Επίσης εδώ ειναι Moto forum, αν δεν σηκώνεις την πλάκα δεν θα περάσεις καλά :wave2:

GUZZISTA
31/10/2006, 10:02
ΚΑΤΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΜΟΤΟ GUZZI KAI ΟΧΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ[:wave2:

hector
31/10/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
ΚΑΤΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΜΟΤΟ GUZZI KAI ΟΧΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ[:wave2:

ρε αρχηγε ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!! μας εχεις πεθανει με τον "μην χεσω" τσαμπουκα σου! χαλαρωσε λιγακι :a9: παρτο αλλιως ....καταλαβες πιστευω! αν θες να μιλας μονο με guzzistes ανοιξε ενα φορουμ μονο για moto guzzi (αλλα μαλλον θα μιλας μονος, γιατι και αυτους τους λιγους που υπαρχουν η θα τους εχεις πρηξει τα πα..ρια η θα σε εχουν παρει στο ψιλο!:rotflmao: :rotflmao: )

και να μην ξεχναμε να κατουραμε και λιγο, μην παθουμε και καμια κυστη!!:D

fantacid
31/10/2006, 13:53
θεε αριστερα εχεις ενα κουμπακι που γραφει CAPS LOCK
πατα το ΜΙΑ ΦΟΡΑ και μετα ποσταρε!

τα κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις,ειναι ενας αγραφος κανονας του internet αλλα κατανοητος απο ολους.

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ??????

lampros_fazer
31/10/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ο ''παραγοντας του Εδεσσαικου'' ειναι?

:rotflmao:
Έλιωσα λέμε.. :bigcry: :bigcry: :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a23: :a20: :a23:

Λεωνίδας
31/10/2006, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ο ''παραγοντας του Εδεσσαικου'' ειναι?

:rotflmao: Ποιος αυτός (http://www.youtube.com/watch?v=Vm2oyynssEQ) ;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
31/10/2006, 22:04
Mπραβο στον καπετανιο στον Λαμπρο και στον Λεωνιδα που καταλαβανε τι ηθελα να πω :rotflmao:


Οσο για τα αλλα, δεν θα τα σχολιασω, γιατι πιστευω οτι σου βγηκανε σε ''εν βρασμο ψυχης''

Μετα απο 6 χρονια ζωης στην Ιταλια, επετρεψε μου μονο να γνωριζω καλα τι σημαινει ducati,aprilia και φυσικα Moto Guzzi

GUZZISTA
31/10/2006, 22:20
ποιο moto guzzi ειχες οδηγησει εκει στην ιταλια ε???? απλα αυτο που μου την σπαει ειναι οτι ορισμενει εδω μεσα εχουνε παρει ενα Z και πιστευω πως ειναι απειρει οδηγηκα και απλα λενε οτι πηρανε μια μηχανη και λενε πωσ ειναι αυτη και τπτ αλλο αλλα δεν ειναι ετσι ωμοσ και ουτε εγω λεω πωσ ειναι μονο το μοτορι μου καλο απλα ψαχνω να βρω και αλλουσ που να εχουν τα ιδια μοτορια με εμενα καταλαβατε ολοι σας δεν εχω τπτ να μοιρασω με κανεναν απο εσας γιατι δεν σας ξερω κιολας και ουτε εσεισ εμενα και δυστηχως ειναι κριμα που δεν προτιμαμε πολυ τα ευρωπαικα μηχανακια και μονο γιαπωνεζικα κριμα αλλα μην σας φανει παραξενω ολες οι μηχανεσ που ειχα πριν ηταν γιαπωνεζικες ολεσ απλα ειπα να αλλαξω λιγο να δω τι γινετε και απο την ΔΥΣΗ μερια ευχαριστω πολυ παντος μεσα απο της κουβεντες που κανετε και ας μου την λετε κιολας δεν με πειραζει μαθαινω κιολας πραγματα για τα οπια δεν ξερω φιλικα :-) MOTO GUZZISTA :wave2: :wave2: :smokin:

AFTER
31/10/2006, 22:36
Δεν εχω οδηγησει καποια συγκεκριμενα, αλλα πηγαινα συχνα βολτες με ενα R6 ενος φιλου, με διαφορους Ιταλους ducatisti και Guzzisti.

Εκει να δεις customized μηχανακια, με απειρα λεφτα!

Και φυσικα ασφαλτο που και χωρις λαστιχα κραταει μια χαρα


Ποιος ειπε οτι δεν γουσταρουμε τα Ευρωπαικα μηχανακια?
Τα γουσταρουμε και πολυ μαλιστα :rotflmao:
Φοιτητης στην Ιταλια, και εβλεπα να περνανε απο μπροστα μου τα πρωτα mostro, και παθαινα νευροκαβαληκεμα!!
Εγω παραλιγο να κανω ανταλλαγη το Ζ με το tuono, αλλα το μετανοιωσα γιατι δεν ειχα το Ζ ουτε ενα χρονο :lol:

ashton
01/11/2006, 00:26
Σε απάντηση του αρχικού ερωτήματος.

υπάρχουμε κάμποσοι με MotoGuzzi στο φόρουμ .
(εγώ έχω ένα Breva 750)

GUZZISTA
01/11/2006, 10:35
εγω εχω ενα griso 850 kai einai πολυ καλο και κατι πολυ διαφορετικο σε σχεσει με πολλες μηχανες ποτε το πηρες το breva ε??? ευχαριστω για το ενδιαφερων φιλε απο που εισαι :beer: :beer: :)

GUZZISTA
01/11/2006, 17:06
http://www.youtube.com/watch?v=9H1AEhbXHPw&NR:smokin:

lampros_fazer
01/11/2006, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
http://www.youtube.com/watch?v=9H1AEhbXHPw&NR:smokin:
Για να εμφανιστεί σωστά το λινκ ΔΕΝ βάζουμε τσιγάρο..:D :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=9H1AEhbXHPw&NR

ashton
01/11/2006, 18:23
Το Breva το πήρα τον Απρίλιο.
Πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον άλλοι 2 χρήστες με Breva750 και ένας με Breva1100 αν θυμάμαι καλά.

GUZZISTA
01/11/2006, 21:29
ε??? αν μπορουσες ηθελα να μου ελεγες αν συναντησες κατι καπιο προβλημα :confused:

GyPsy
02/11/2006, 14:32
Ήταν κανένας απο σας Ρόδο το καλοκαίρι?

Xrider
02/11/2006, 18:23
GUZZISTA ego eimai aftos pou evlepe o After stin Italia na pernaei me to Mostro kai eskize to sovrako tou...
Ta Guzzi einai orea (paroti ego den 8a epairna) alla den exoun gazi,exoun afton ton palindromiko-aristerodexio kradasmo,pou emena den mou aresei.Exo filo kai me ex-Caramba..kali fasi alla poli synergeio.
Sta proigoumena pou egrapses minimata..den exeis dikio gia ta Japan,poloude efkolotera apo polla italika kai kurios to Guzzi (stin italia kenourgio Guzzi exo dei mono ena edo kai polla xronia)kai exoun ligoteri texnologia apo ta Japan.
An esena aresei den nomizo oti exei provlima kanenas mas...
Sizitisi na ginete na perna i ora edo stin filaki....

ronin1
02/11/2006, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Ποιος αυτός (http://www.youtube.com/watch?v=Vm2oyynssEQ) ;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

apisteytos!!!!εχω πεθανει στα γελια!!!

μου αρεσει που ο δημοσιογραφος τον καταλαβαινε κ εθετε κ ερωτησεις πανω σε αυτα που ελεγε!!! κοκκαλο ηταν ο τυπος?:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

manos187
22/09/2007, 11:43
Φιλε guzzista με ελκυει και μενα η μαρκα του mandello dell' lario αν και μεχρι τωρα ειχα μονο γιαπωνεζικα μηχανακια. Εχω φτασει δυο φορες να τα ακουμπησω στο αετοπουλο, μια πριν μερικα χρονια για την V11 που ειχα διαβασει και ενα γαματο test του Ντανη φωτου στο motosport (η ΒΙΒΛΟΣ). Ομως κατι μια εκτακτη οικονομικη αναγκη κατι η ιδιοκτησιακη κριση της εταιριας το ξανασκεφτηκα τωρα με ιδιοκτητρια την Piaggio και αφου ξαναμαζεψα καποια φραγκα το σκεφτωμαι παλι. Παω μαλλον για το δικο σου griso 850. Ιστορικος αυτος ο κυβισμος για τα guzzi. H μονη μου αναστολη ειναι αυτη που αφορα την πολυθρυλιτη αξιοπιστια των guzzi και των ιταλικων γενικοτερα, για πες μου αν θες εσυ πως εισαι στον τομεα αυτο.Οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα επειδη εχω την ταση να τα παντρευωμαι τα μοτερια (δεν θα πουλησω το vtr μου ) να ξερω που θα βαδισω. thanx.

dirtbird
22/09/2007, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos187
Φιλε guzzista με ελκυει και μενα η μαρκα του mandello dell' lario αν και μεχρι τωρα ειχα μονο γιαπωνεζικα μηχανακια. Εχω φτασει δυο φορες να τα ακουμπησω στο αετοπουλο, μια πριν μερικα χρονια για την V11 που ειχα διαβασει και ενα γαματο test του Ντανη φωτου στο motosport (η ΒΙΒΛΟΣ). Ομως κατι μια εκτακτη οικονομικη αναγκη κατι η ιδιοκτησιακη κριση της εταιριας το ξανασκεφτηκα τωρα με ιδιοκτητρια την Piaggio και αφου ξαναμαζεψα καποια φραγκα το σκεφτωμαι παλι. Παω μαλλον για το δικο σου griso 850. Ιστορικος αυτος ο κυβισμος για τα guzzi. H μονη μου αναστολη ειναι αυτη που αφορα την πολυθρυλιτη αξιοπιστια των guzzi και των ιταλικων γενικοτερα, για πες μου αν θες εσυ πως εισαι στον τομεα αυτο.Οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα επειδη εχω την ταση να τα παντρευωμαι τα μοτερια (δεν θα πουλησω το vtr μου ) να ξερω που θα βαδισω. thanx.

Φίλε χλωμό το βλέπω να σου απαντήαει ο Guzzista...

Βγήκε βόλτα πέρυσι με βροχή και έκτοτε δεν το έχει ξεπεράσει (όχι αυτός :D )......:bigcry:

Respect
22/09/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Φίλε χλωμό το βλέπω να σου απαντήαει ο Guzzista...

Βγήκε βόλτα πέρυσι με βροχή και έκτοτε δεν το έχει ξεπεράσει (όχι αυτός :D )......:bigcry: Μετά έγινε ότι έγινε και με την ομάδα.. :lol: :lol: :lol: :lol:

dirtbird
22/09/2007, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Μετά έγινε ότι έγινε και με την ομάδα.. :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:o

:confused: :confused: :confused:

arxaios
22/09/2007, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos187
Φιλε guzzista με ελκυει και μενα η μαρκα του mandello dell' lario αν και μεχρι τωρα ειχα μονο γιαπωνεζικα μηχανακια. Εχω φτασει δυο φορες να τα ακουμπησω στο αετοπουλο, μια πριν μερικα χρονια για την V11 που ειχα διαβασει και ενα γαματο test του Ντανη φωτου στο motosport (η ΒΙΒΛΟΣ). Ομως κατι μια εκτακτη οικονομικη αναγκη κατι η ιδιοκτησιακη κριση της εταιριας το ξανασκεφτηκα τωρα με ιδιοκτητρια την Piaggio και αφου ξαναμαζεψα καποια φραγκα το σκεφτωμαι παλι. Παω μαλλον για το δικο σου griso 850. Ιστορικος αυτος ο κυβισμος για τα guzzi. H μονη μου αναστολη ειναι αυτη που αφορα την πολυθρυλιτη αξιοπιστια των guzzi και των ιταλικων γενικοτερα, για πες μου αν θες εσυ πως εισαι στον τομεα αυτο.Οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα επειδη εχω την ταση να τα παντρευωμαι τα μοτερια (δεν θα πουλησω το vtr μου ) να ξερω που θα βαδισω. thanx.

........άλλαξαν πλέον και λέγονται bordello dell' lario :evil: :evil: :evil: άστο καλλίτερα ...........

the who
22/09/2007, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
ποιο moto guzzi ειχες οδηγησει εκει στην ιταλια ε???? απλα αυτο που μου την σπαει ειναι οτι ορισμενει εδω μεσα εχουνε παρει ενα Z και πιστευω πως ειναι απειρει οδηγηκα και απλα λενε οτι πηρανε μια μηχανη και λενε πωσ ειναι αυτη και τπτ αλλο αλλα δεν ειναι ετσι ωμοσ και ουτε εγω λεω πωσ ειναι μονο το μοτορι μου καλο απλα ψαχνω να βρω και αλλουσ που να εχουν τα ιδια μοτορια με εμενα καταλαβατε ολοι σας δεν εχω τπτ να μοιρασω με κανεναν απο εσας γιατι δεν σας ξερω κιολας και ουτε εσεισ εμενα και δυστηχως ειναι κριμα που δεν προτιμαμε πολυ τα ευρωπαικα μηχανακια και μονο γιαπωνεζικα κριμα αλλα μην σας φανει παραξενω ολες οι μηχανεσ που ειχα πριν ηταν γιαπωνεζικες ολεσ απλα ειπα να αλλαξω λιγο να δω τι γινετε και απο την ΔΥΣΗ μερια ευχαριστω πολυ παντος μεσα απο της κουβεντες που κανετε και ας μου την λετε κιολας δεν με πειραζει μαθαινω κιολας πραγματα για τα οπια δεν ξερω φιλικα :-) MOTO GUZZISTA :wave2: :wave2: :smokin:

Ποιος εδεσσαικος και μλκιες.Ο Μπαμπινιωτης με Moto Scuzzi ειναι.
Χαλαρα φιλαρακι,εδω ολοι μηχανες καβαλαμε κι αν ρωτησεις τον καθενα η μηχανη του ειναι η καλυτερη.Τωρα αν κανει η γενια τον αντρα...

:beer: :beer: :beer:

ashton
25/09/2007, 22:08
Πάντως με τη Breva να πλησιάζει τα 16000 km, κι έχοντας κάνει το Αθήνα-Λαμία-Αθήνα ν φορές για τη δουλειά, οι εντυπώσεις μου είναι από άριστες μέχρι άριστες.
Ούτε με το service παίζει κάτι περίεργο. Το μηχανάκι είναι αξιόπιστο (και το griso που ρωτάς ίδιο κινητήρα φοράει), τα σέρβις χαμηλού κόστους και αν δεν το παρατήσεις εντελώς και το προσέχεις ελαφρώς δε σου ζητάει τίποτα ιδιαίτερο.

soundstorm
26/09/2007, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Μετά έγινε ότι έγινε και με την ομάδα.. :lol: :lol: :lol: :lol:

Με το ατυχημα ενος ανθρωπου κανετε πλακα?
Μπραβο.

Defiant
26/09/2007, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
Με το ατυχημα ενος ανθρωπου κανετε πλακα?
Μπραβο.

Δεν ξερουν ρε Ταξιαρχη

Respect
26/09/2007, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
Με το ατυχημα ενος ανθρωπου κανετε πλακα?
Μπραβο. Είναι φανερό πως δε κατάλαβες σε τι πράγμα αναφέρθηκα.

Τέλος πάντων. Πιο ατύχημα;

http://www.youtube.com/watch?v=Vm2oyynssEQ

soundstorm
26/09/2007, 14:01
Αν δεν αναφεροσασταν σε αυτο τοτε με συγχωρεις.Αλλα ειχα την εντυπωση πως το μυνημα του dirtbird (που το ειχα κανει και αυτο παραθεση... :dizzy: ) και το δικο σου
ηταν ειρωνεια στο ατυχημα του παιδιου.

bamboozler
27/09/2007, 17:34
Καλησπέρα , κι εγώ με την BREVA750 και 25000 χλμ δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι ιδιαίτερο αν εξεραίσεις την μπαταρία που την άλλαξα στους πρώτους 7 μήνες και τώρα μετά από 8 μήνες μου ξανακάνει νερά . Πάντως στην Piaggio σε σχέση με τα guzzi είναι άσχετοι , κι΄εμένα προσωπικά δεν με έχουν κερδίσει σαν πελάτη . Αυτά βέβαια χωρις να έχω εμπειρία απο το πώς φέρονται οι άλλες αντιπρωσοπείες στους πελάτες τους . Πάντως το μηχανάκι είναι τίμιο και αξιόπιστο:wave2:

ashton
27/09/2007, 22:56
πράγματι οι τεχνικοί της Piaggio δεν πολυπείθουν πως γνωρίζουν το αντικείμενο .
Πάλι καλά που η MotoGuzzi έχει προβλέψει και τους έχει ενημερωτικά βιντεάκια στο ιντερνετ για να βλέπουν τι πρέπει να κάνουνε :-)