PDA

View Full Version : Ατυχηματα στο σπιτι...απιστευτη γκαντεμια



el_hymador
30/10/2006, 18:01
Την Παρασκευη το βραδυ χτυπησα πολυ ελαφρα το ποδι μου στο υψος του γονατου στην κουπαστη του κρεβατιου.Μιλαμε για ενα χτυπημα που ουτε καν πονεσε και προκαλεσε μονο την εκφορα ενος light καντηλιου απο το βρωμοστομα μου.
To Σαββατο το πρωι με ενοχλουσε πολυ λιγο
Το Σαββατο το βραδυ αρχισε να ποναει αλλα οχι σε ανησυχιτικο βαθμο
Την Κυριακη το πρωϊ ξυπναω και εχει πρηστει , πλεον ποναει πολυ και με δυσκολευει στο να περπατησω

Κανω την μεγιστη μαλακια οπως αποδειχτηκε μετα και του βαζω θερμαντικη αλοιφη....

Το απογευμα της Κυριακης πλεον ποναω αφορητα σε καθε κινηση του ποδιου μου κα με δανεικς πατεριτσες παω στο νοσκομειο...

διαγνωση : Ειχε τραυματιστει ο μηνισκος , ειχε μαζεψει και υγρο!!!

Βαζωντας του θερμαντικη αλοιφη χειροτερεψα την κατασταση , αφου στις φλεγμονες και στις κακωσεις βαζουμε μονο παγο(ηλιθιε!!)

Μου εκαναν μια ενδοκολια αναλγητικη - αντιφλεγμονικηενεση και με εστειλαν σπιτι , προτειναν και κανα δυο μερες ξεκουραση , αλλα στην συγκεκριμενη φαση το να λειψω απο την δουλεια ειναι αδυνατο!

Τωρα περπαταω σαν πρεζακι καβουρας , αλλα η ενδοκολια ενεση μαζι με κατι χαπακι απου περνω ανα εξαωρο βοηθουν την κατασταση....

Μεσα στην ατυχια ημουν τυχερος αφου οι γιατροι ειπαν πως σε αντιστοιχες περιπτωσεις μπορει να χρειαζοταν ακομα και εγχειριση και σε ερωτηση μου απαντησαν πως μπορεις να παθεις ζημια , ακομα και περπατωντας , οχι χτυπωντας!

φτου , φτου , στα ορη στα αγρια βουνα....

GeorgeFZR
30/10/2006, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Τωρα περπαταω σαν πρεζακι καβουρας





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Περαστικα σου:wave2:
:beer:

zolotas
30/10/2006, 21:26
οχι ρε μ@λακια .......την ιδια μερα χτυπησα και γω το αριστερο ,εκτος απο κουλαδι ειμαι και γκαβος :uplate: ,κουτσαβλος πλεον ..

και ρωτω ........σεις που τα ξυνετε ,τα γονατα στην ασφαλτο η τελος παντων οι αγωνιζομενοι δεν εχουν προβλημα???????

yianvoul
30/10/2006, 21:44
αλλο ξυνω και αλλο χτυπαω....

makis206
30/10/2006, 22:21
Άλλο πάλι και τούτο :uplate:

Γρήγορα περαστικά κι ας είναι η τελευταία σου στραβή !

:beer: :beer:

Nikoskazer2000
31/10/2006, 02:15
Φαντάζεσαι να κυκλοφορούσαμε στο σπίτι με τίποτα εντουρόμποτες και κράνος;
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όπως και να 'χει περαστικά σου el και να προσέχεις τις ενδοκόλιες ενέσεις που γίνονται απο απαλά χεράκια!

(πονάνε ποοοολύ πιο αργότερα απο τότε που τις περιμένεις....):cry:

athandim
31/10/2006, 07:08
Περαστικά el.:beer: :wave2: