PDA

View Full Version : Διαβαστε και λιωστε



AFTER
30/10/2006, 20:23
Εκμεταλευση της κ@υλ@ς θελετε να το πειτε?
Σας ερχεται οργη, γελιο ή και τα δυο?

Διαβαστε εδω (http://www.4troxoi.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=20726)

vassilis88
30/10/2006, 20:47
σιγουρα εκμεταλλευση της κ@υλας,αλλα τι περιμενε ο αλλος?το μονο κακο ηταν οτι δεν ηταν ευγενικος ο υπευθυνος.θα πρεπε κ αυτος απ τη μερια του να συμβιβαστει κ να περιμενει οτι δν ειναι ευκολο να οδηγηθουν τετοιες κατασκευες.
το ηξερα παντως κ αν ειχα διπλωμα θα πληρωνα μονο για να κατσω μεσα,οχι να την οδηγησω.(που λεει ο λογος....βεβαια δν ξερω μπορει κ να το κανα,στη φερραρι εννοειται):D

AFTER
30/10/2006, 22:59
Επειδη ισως χρειαστει sign in, παραθετω:


Πρόσφατα γνωστή αλυσίδα video club έφερε στα Ιωάννινα μια Ferrari 360 και μια Lamborghini Gallardo διαφημίζοντας το ότι θα οδηγήσετε το αυτοκίνητο των ονείρων σας.
Η τιμή ήτανε 120 εύρο για να οδηγήσεις ένα από τα αυτοκίνητα κατά επιλογή δικιά σου.
Το μοναδικό χαρτί που συμπλήρωνες και έβλεπες ήτανε ένα φυλλάδιο στο οπίο έγραφες τον αριθμό άδειας και τον αριθμό ταυτότητας καθώς και πιο αυτοκίνητο θέλεις να οδηγήσεις.
Δυστυχώς έκανα την βλακεία και ενέδωσα στον πειρασμό διαλέγοντας την Gallardo.
Το μόνο που ήξερα ήτανε ότι θα είχα και συνοδηγό έναν άνθρωπο της εταιρείας και πως αν το αυτοκίνητο πάθαινε τίποτα η τρακάραμε δεν θα πλήρωνα τίποτα , μέχρι εδώ καλά.
Τελικά έφτασε η μέρα…
Για να πω την αλήθεια φοβόμουνα λίγο γιατί δεν έχω οδηγήσει αυτοκίνητο πάνω από 120 ίππους και πως μάλιστα να μην είμαι μαζεμένος όταν γνώριζα ότι κόστιζε 300.000 εύρο…
Με το που έκατσα στην θέση του οδηγού ο καθωλα αγενέστατος κύριος με ρώτησε σε έντονο ύφος αν έχω οδηγήσει ξανά αυτόματο αυτοκίνητο και όταν του απάντησα αρνητικά μου είπε να κρατήσω το αριστερό μου πόδι στο πάτωμα και πως αν το μετακινήσω αλλάζουμε θεσης..και όλα αυτά σε πολύ έντονο ύφος…
Ξεκινάμε λοιπόν…
Χαλιά δρόμος γεμάτος λακκούβες και σαμαρια..το αμάξι να κοπανάει και ο τύπος να έχει πάθει κρίση υστερίας και να φωνάζει να αποφύγω τις λακουβες,χαμος από κίνηση και εγώ προσπαθώντας να της αποφύγω έβρισκα καμαράκια κλπ με συνέπεια το αμάξι να κοπανάει συνεχια..και το κερασάκι είναι ότι μου φώναζε και πως δεν το ξεκινούσα σωστά..
Μα άνθρωπε μου δεν έχω οδηγήσει ξανά αυτοκίνητο με 500 ίππους περιμένεις να το μάθω σε 2 λεπτά?
Τελικά η υποτιθέμενη βόλτα κράτησε γύρω στα δέκα λεπτά και δεν πήγα πάνω από 70..
Δεν ξέρω αν η περίπτωση μου είναι μοναδική αλλά γνωρίζω ότι έχουνε πάει και σε άλλες πόλεις και προφανώς θα πάνε και αλλού.
Δυστυχώς πάλι κάποιος βγάζει χρήματα εκμετελαυομενος την αγάπη κάποιων για το αυτοκίνητο.
Κλείνοντας θα ήθελα να προσθέσω πως όταν είπα πως αν το εγχείρημα γίνονταν σε πιστά με 200 εύρο θα έρχονταν πιο πολύς κόσμος πήρα την απάντηση πως ένα τέτοιο αμάξι μόνο με 10.000 εύρο θα τον νοίκιαζαν στον κάθε καραγκιόζη για να το λιώσει στην πιστά…

Φιλαλήθης
30/10/2006, 23:08
AYTOMATO??

AAAAAAAXXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAAX :lol: :lol: :lol:

GIXXERAKIAS
30/10/2006, 23:12
Τι να πεις!!παντως και γω Φερραρι θα διαλεγα και εδω που τα λεμε παιδια 120 ε δεν ειναι τπτ με το να οδηγησεις ενα τετοιο κτηνος για δεκα λεπτα,σκεφτειτε μονο οτι 15 ευρω δινουμε για τις παλιατζουρες τα καρτ για 10 λεπτα,προσωπικα εγω θα τα εδινα αν ερχοταν στην αθηνα μονο και μονο να ικανοποιησω την κ@υλα μου:wave2:



ps :Εννοειται οτι μετα κλαις τα λεφτα σου οταν ομως εισαι μεσα εισαι ολο χαρα οταν βγαινεις ομως λες αξιζε?:bigcry:

AFTER
30/10/2006, 23:22
To θεμα ειναι οτι τους βαζανε να τα οδηγησουν για 10 λεπτα με ταχυτητες 50-60 χλμ/ω!
Να το χεσω ετσι!
Αμα διαβασετε το thread, θα καταλαβετε!

fantacid
30/10/2006, 23:29
λονδινο νοικιαζεις φερραρι για 100 λιρες την ημερα!!! (150-150€ αναλογα τη μερα:lol: )

κ φυσικα περνεις μαζι σου τη γυναικα κ τη πας εξδρομη ή νοικιαζεις αλλη μια με να φιλο σου κ πας για καφε αθηνα-θεσ/νικη για πλακα κ οχι ενα μλκ να στη λεει!!!

xxxristos
31/10/2006, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
λονδινο νοικιαζεις φερραρι για 100 λιρες την ημερα!!! (150-150€ αναλογα τη μερα:lol: )

κ φυσικα περνεις μαζι σου τη γυναικα κ τη πας εξδρομη ή νοικιαζεις αλλη μια με να φιλο σου κ πας για καφε αθηνα-θεσ/νικη για πλακα κ οχι ενα μλκ να στη λεει!!!

Ναι είχα νοικιάσει κι εγώ μια Ferrari εδώ στο Λονδίνο για να κάνω την καύλα μου αλλά δε βαριέσαι.... κόφτης στα 120, antispin μόνιμα ενεργοποιημένο, κόφτης στροφών στις 6000 (εκεί που οι εξατμίσεις ακόμα δεν "ακούγονται" όπως πρέπει).

Ξενέρααααααααα :yuck: :yuck: :yuck:

Και η ενοικίαση μπορεί να λένε οτι είναι για μια μέρα αλλά πρέπει να επιστρέψεις τα κλειδιά σε ώρες γραφείου (δηλαδή μέχρι τις 5 το απόγευμα) αλλιώς πρέπει να χρεωθείς για 2 μέρες και να την βάλεις και σε γκαράζ ή προστατευόμενο πάρκινγκ το βράδυ γιατί η ασφάλεια δε σε καλύπτει αν την παρκάρεις στο δρόμο και θα δουλεύεις μια ζωή να την ξεπληρώσεις μετά...

Ξανά ξενέρααααααα :yuck: :yuck:

Nikoskazer2000
31/10/2006, 01:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Ναι είχα νοικιάσει κι εγώ μια Ferrari εδώ στο Λονδίνο για να κάνω την καύλα μου αλλά δε βαριέσαι.... κόφτης στα 120, antispin μόνιμα ενεργοποιημένο, κόφτης στροφών στις 6000 (εκεί που οι εξατμίσεις ακόμα δεν "ακούγονται" όπως πρέπει).

Ξενέρααααααααα :yuck: :yuck: :yuck:

Και η ενοικίαση μπορεί να λένε οτι είναι για μια μέρα αλλά πρέπει να επιστρέψεις τα κλειδιά σε ώρες γραφείου (δηλαδή μέχρι τις 5 το απόγευμα) αλλιώς πρέπει να χρεωθείς για 2 μέρες και να την βάλεις και σε γκαράζ ή προστατευόμενο πάρκινγκ το βράδυ γιατί η ασφάλεια δε σε καλύπτει αν την παρκάρεις στο δρόμο και θα δουλεύεις μια ζωή να την ξεπληρώσεις μετά...

Ξανά ξενέρααααααα :yuck: :yuck:

Ε τότε αυτό πιο πολύ άνγχος θα σου έδωσε παρά ευχαρίστηση :sick:

Ξενέρα κι' απο 'μένα. :a06:

villy
31/10/2006, 07:49
:bawl: :bawl: :bawl:

Να οδηγήσεις Φεράρι μέχρι 70χλμ/ώρα....:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Κλαις τα λεφτά σου...:sad: :sad: :sad:

hidefnick
31/10/2006, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid

κ φυσικα περνεις μαζι σου τη γυναικα


Η είσαι ψρεσκοπαντρεμένος-ερωτευμένος-εν αναμονή μεγάλου έρωτα, ή χρειάζεσε ψαξιμο απο ψυχολόγο......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
31/10/2006, 10:56
:lol: :lol: :lol: για γέλια από την μια αλλά απ την άλλη για πολλές σφαλιάρες ο άλλος :mad:

kakofonixx
31/10/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
:bawl: :bawl: :bawl:

Να οδηγήσεις Φεράρι μέχρι 70χλμ/ώρα....:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Κλαις τα λεφτά σου...:sad: :sad: :sad:

Αυτο ειναι το λιγοτερο....
Το να οδηγας Ferrari και να σε περνανε 50αρια scooters, που το πας :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

H.A.Balafoutre
31/10/2006, 19:29
Δεν το καταλαβαίνω.

Σου λένε, ΘΕΣ? Λες ΝΑΙ, σου λένε 120ευρά. Και λες ΝΑΙ και ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ.

Τι σημασία έχουν όλα τα άλλα. Ποιά αγάπη για τα αυτοκίνητα και τα ρέστα.

Ο άλλος πουλάει και εσύ αγοράζεις, ή δεν αγοράζεις. Τόσο απλό. Μην τρελενόμαστε κιόλας.

Δηλαδή δεν καταλαβαίνουν τι είδους βόλτα θα κάνουν? Ή μήπως τι είδους βόλτα θα ήθελαν να κάνουν? Λες και δεν ξέρουμε πως είναι αυτά τα διαφημιστικά evnet.

Σιγά πια και στην πίστα όλοι σουμάχερ....σόρρυ, αυτός έφυγε, εεεεε Αλόνζο γίνανε.

Από την πολύ μας την αγάπη για το αυτοκίνητο και την μηχανή έχουμε χεστεί στις πίστες.

argy_kap
01/11/2006, 17:18
Πάντα υπάρχει λύση......Προσωπικά όταν ζούσα στο Λονδίνο έκανα αυτό (http://www.ferraridriving.com/ferrariexperience.htm)

Η οδήγηση έγινε χωρίς κανένα περιορισμό και μάλιστα υπήρχαν στιγμές που ο εκπαιδευτής με παρώτρυνε να το πατήσω τέρμα ώστε να έχω την μέγιστη καλύτερη απόδοση. Ο σκοπός βέβαια του όλου concept που έκανα εγώ ήταν όχι η προβολή κάποιου video club αλλά το ξεκαύλωμα σου σε ασφαλείς συνθήκες και με σκοπό την εκπαίδευση σε γρήγορη οδήγηση....

Για όποιους είναι ακόμη στο παλιονησί ας το τσεκάρουν, αξίζει τα λεφτά του. Η εταιρία αυτή έχει απίστευτα πράγματα να κάνεις και ίσως αξίζει και για κάποιον να πάρει μια easyjet για να πάει να κάνει κάτι απο αυτά...