PDA

View Full Version : ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΙΝΟ ΗΛΙΘΙΟ.......



kawasaki ZX-12
31/10/2006, 10:58
σημερα το πρωι κατα τις 7 ξεκιναω απο κηφισια να παω για δουλεια
βρεχει καταρακτωδως και μεσα σε 5 λεπτα εχω γινει απο πανω ως κατω
μουσκεμα (καταραμενα αδιαβροχα ολο αναβαλλω την αγορα)......

παρα πολυ κινηση και κινουμαι μεσα απο τα αυτοκινητα με ταχυτητα
50-60 το πολυ γνωριζοντας οτι δυσκολα με βλεπουν τα αμαξια απο το σπρευ
και την βροχη, με κλεινει ενας και κοβω.......

και συνεχιζω την πορεια μου λιγο πιο αργα απο την ταχυτητα που ανεφερα πιο πανω
και εδω μπαινει ο ηλιθιος που αναφερω στον τιτλο,με πλησιαζει μηχανη bmw 650 και παει να με προσπερασει ενω κινουμαι αναμεσα απο τα αμαξια στην αριστερη και μεσαια λωριδα δεν εχει χωρο γιατι το 12 δεν ειναι και απο τα πιο μικρα μηχανακια και αφου βλεπει οτι δεν χωραει
κορναρει και μολις κοιταω στα αριστερα μου βλεπω το φαναρι του διπλα στο γονατο μου
κανω οσο πιο δεξια μπορουσα περναει με κοιταει βριζει και φευγει ..............

και γω μαλακας ................

σιγουρα το καθυστερουσα αλλα δεν γινοτανε να πας πιο γρηγορα
εκτος οτι δεν με βλεπανε δεν εβλεπα και γω απο την βροχη!!!!!!!!!!!

τελος παντως δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται μερικοι........

καλημερα στον ηλιθιο και ελπιζω να εφτασε εκει που πηγαινε......

kachius
31/10/2006, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12

Είναι από αυτούς που κάποιο αυτοκίνητο θα τον "κλείσει" και θα λέει "τον έτσι...τον αλλιώς"

Πού πας ρε καραμήτρο; :mad: Βλέπεις; Σε βλέπουν;



(καταραμενα αδιαβροχα ολο αναβαλλω την αγορα)......

Σοβαρολογείς :eyepop:

Και βγήκες έξω σήμερα χωρίς αδιάβροχα :uplate: ,


Ήρωας!!!! :beer:

kawasaki ZX-12
31/10/2006, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Είναι από αυτούς που κάποιο αυτοκίνητο θα τον "κλείσει" και θα λέει "τον έτσι...τον αλλιώς"

Πού πας ρε καραμήτρο; :mad: Βλέπεις; Σε βλέπουν;



Σοβαρολογείς :eyepop:

Και βγήκες έξω σήμερα χωρίς αδιάβροχα :uplate: ,


Ήρωας!!!! :beer:

τι να κανω??

ακομα στεγνωνω τα ρουχα μου...........
απλα το εχω αμελησει!!!!

αλλα δεν παει αλλο βουρ για αδιαβροχα μεσα στην βδομαδα...

johnpan
31/10/2006, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12

καλημερα στον ηλιθιο και ελπιζω να εφτασε εκει που πηγαινε......

Γιατί? Αν περνούσε από το νοσοκομείο με καμιά θλάση ή κάκωση ώστε να μην το ξανακάνει θα ήταν καλύτερα για όλους μας, και για τον ίδιο.:smokin:

EVI
31/10/2006, 14:02
και εγω το εχω παθει αυτο με ενα τρανσαλπ που ηθελε να παει πιο γρηγορα βρηκα χωρο με περασε ταχυτατα και λιγο πιο κατω αυτοκινιτο κανει αριστερα να μπει στην αλλη λωριδα (ηλιθιοδος γιατι ολα ηταν σταματημενα) και πηγε και επεσε πανω του χωρις να παθει κατι ......



:rolleyes:

taxydromos
31/10/2006, 14:43
το σωστο ειναι,οταν ρολαρεις αναμεσα στα αμαξια και εχεις μπροστα σου μοτο να μην τον πιεζεις,αλλα να αλλαζεις ροτα και να παιρνεις την διπλανη οδο διαφυγης;)

Tropeas
31/10/2006, 15:30
Είναι μερικοί που και να πάθουν δεν θα μάθουν ούτε να μην τρέχουν ούτε να προσέχουν...
στην αρχή με τρέλενε αυτό... τώρα ακόμα με τρελαίνει αλλά τους βρίζω κιόλας... γιατί είναι επικίνδυνοι και για εμάς στον δρόμο...:sick:

the_passenger
31/10/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
το σωστο ειναι,οταν ρολαρεις αναμεσα στα αμαξια και εχεις μπροστα σου μοτο να μην τον πιεζεις,αλλα να αλλαζεις ροτα και να παιρνεις την διπλανη οδο διαφυγης;)

+1 !!!

Αφήστε που υποτίθεται οτι η ιδανική ταχύτητα για τη διήθηση ανάμεσα απο τις ουρές από αυτοκίνητα είναι όχι παραπάνω από +20 σε κανονικές συνθήκες κι όλας! λέμε τώρα! (+20 με +80 έχει διαφορά ε?....)

Κι εγώ όλο αναβάλω ένα σωστό σέτ αδιάβροχα.. σήμερα έπαιξα με απλό μποτάκι, μισοαδιάβροχη φόρμα πάνω από το τζίν και μπουφάν μηχανής (άρα αδιάβροχο.. αρκετά!..).. δε θα 'λεγα οτι βράχηκα.. πρέπει να κέρδισα τουλάχιστον κάνα 2ωρο κίνησης................

:wave2:

H.A.Balafoutre
31/10/2006, 17:41
Καλά ρε παιδιά, δηλαδή το ίδιο είναι το ΖΧ12 στη βροχή με το BMW650. Το ίδιο είναι πόσο πρέπει να προσέχεις πόσο θα ανοίξεις το γκάζι σε βρεγμένο δρόμο? ή το ίδιο θα κοστίσει αν πέσει το 12δεκάρι και το ίδιο με το 650? και στο κάτω κάτω όταν βλέπεις ένα θηρίο σε κίνηση με τέτοιο καιρό πάει να πει πως ο άνθρωπας κάποιο λόγο θα έχει για να τραβάει τέτοια ταλαιπορία. Ε πάς και του κάνεις και κόλπα.

Μα να τα έχουμε ισοπεδόσει όλα δηλαδή, κανένας σεβασμός. :nono:

fantacid
01/11/2006, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
το σωστο ειναι,οταν ρολαρεις αναμεσα στα αμαξια και εχεις μπροστα σου μοτο να μην τον πιεζεις,αλλα να αλλαζεις ροτα και να παιρνεις την διπλανη οδο διαφυγης;)

+10

για να πηγαινει καποιος στο δρομο με "τοσα" σημαινει οτι με τοσα μπορει
ειτε ειναι κουτι,ειτε μηχανη,ειτε ποδηλατο
το να κορναρεις ή να του κολας στη πισω ροδα μονον κακο μπορει να κανει!


εξαιρουνται οι μλκς που μιλανε στο τηλ,τρωνε,οδηγουν με το χερι εξω απο το παραθυρο ή παιζουν το πουλι τους!!!!

FZMAN
01/11/2006, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
+10

για να πηγαινει καποιος στο δρομο με "τοσα" σημαινει οτι με τοσα μπορει
ειτε ειναι κουτι,ειτε μηχανη,ειτε ποδηλατο
το να κορναρεις ή να του κολας στη πισω ροδα μονον κακο μπορει να κανει!


εξαιρουνται οι μλκς που μιλανε στο τηλ,τρωνε,οδηγουν με το χερι εξω απο το παραθυρο ή παιζουν το πουλι τους!!!!

Συμφωνώ απόλυτα.:a013:

el_mojito
20/11/2006, 20:43
...ayto sinithws symbainei kai me diaforous xontrompalades tyropittes me VAR-K-ADERO

zireous
20/11/2006, 22:13
Φίλε kawasaki ZX-12, εγώ πάντως έχω διάφορα κινέζικα (!) αδιάβροχα που στοιχίζουν 5 ευρά (το πολύ λέμε) και είτε το πιστεύεις είτε όχι, είναι λίγο πιο αδιάβροχα από ένα νορμάλ αλλά φτηνό αδιάβροχο ειδικό για μηχανές (30+) -σκίζεται όμως με το παραμικρό το ρημάδι. Τα κλασικά χειρουργικά γάντια μέσα από τα δερμάτινα, και το ειδικό υγρό για τη ζελατίνα είναι επίσης μονόδρομος (αλλά μιλάμε είσαι τόσο άνετος, που δε τρέχει τίποτα).


Οι βιαστικοί στη βροχή, ας σκεφτούν ότι υπάρχουν μερικοί που οδηγούν μόνο αυτό που γουστάρουν, και μερικοί από αυτούς δε, είτε κάνουν το κόπρανό τους παξιμάδι για όσο καιρό το ξεχρεώνουν, είτε το κάνουν παξιμάδι για κάμποσο καιρό μέχρι να μαζέψουν αρκετά ώστε να το πάρουν και ταυτόχρονα να το ξεχρεώσουν (την ίδια γεύση έχει το κόπρανο και στις δύο περιπτώσεις).

Άν με πιάσει βροχή στην Αθήνα πάντως, μάλλον θα σκέφτομαι στη Βενετία πως τα καταφέρνουνε και θα πηγαίνω κότα νά 'χω και το νου μου για τίποτε χείμαρρους, κουτιά που επιπλέουν, τα συνηθισμένα δηλαδίς.
:D

el_hymador
23/11/2006, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
σημερα το πρωι κατα τις 7 ξεκιναω απο κηφισια να παω για δουλεια
βρεχει καταρακτωδως και μεσα σε 5 λεπτα εχω γινει απο πανω ως κατω
μουσκεμα (καταραμενα αδιαβροχα ολο αναβαλλω την αγορα)......

παρα πολυ κινηση και κινουμαι μεσα απο τα αυτοκινητα με ταχυτητα
50-60 το πολυ γνωριζοντας οτι δυσκολα με βλεπουν τα αμαξια απο το σπρευ
και την βροχη, με κλεινει ενας και κοβω.......

και συνεχιζω την πορεια μου λιγο πιο αργα απο την ταχυτητα που ανεφερα πιο πανω
και εδω μπαινει ο ηλιθιος που αναφερω στον τιτλο,με πλησιαζει μηχανη bmw 650 και παει να με προσπερασει ενω κινουμαι αναμεσα απο τα αμαξια στην αριστερη και μεσαια λωριδα δεν εχει χωρο γιατι το 12 δεν ειναι και απο τα πιο μικρα μηχανακια και αφου βλεπει οτι δεν χωραει
κορναρει και μολις κοιταω στα αριστερα μου βλεπω το φαναρι του διπλα στο γονατο μου
κανω οσο πιο δεξια μπορουσα περναει με κοιταει βριζει και φευγει ..............

και γω μαλακας ................

σιγουρα το καθυστερουσα αλλα δεν γινοτανε να πας πιο γρηγορα
εκτος οτι δεν με βλεπανε δεν εβλεπα και γω απο την βροχη!!!!!!!!!!!

τελος παντως δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται μερικοι........

καλημερα στον ηλιθιο και ελπιζω να εφτασε εκει που πηγαινε......

Εγω μαζι σου ειμαι παντως....

βεβαια σε μια περιπτωση που μου συνεβγη ενα σκηνικο , οχι ιδιο , αλλα περεμφερους μαλακιας και ηλιθιοτητας διαβασε αντιδρασεις και αποψεις πολλων απο των ''συναδελφων'' μας μοτοσυκλετιστων και βγαλε τα συμερασματα σου...

/www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=29032

el_hymador
23/11/2006, 20:02
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
[B]Εγω μαζι σου ειμαι παντως....

βεβαια σε μια περιπτωση που μου συνεβγη ενα σκηνικο , οχι ιδιο , αλλα περεμφερους μαλακιας και ηλιθιοτητας διαβασε αντιδρασεις και αποψεις πολλων απο των ''συναδελφων'' μας μοτοσυκλετιστων και βγαλε τα συμερασματα σου...

www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=29032 (http://)

zephyr1
23/11/2006, 20:04
Χμμμ!
9 σελιδες απαντησεων δεν σε φταναν θες να το συνεχισεις εδω,και αφου δεν ειναι ιδιο το σκηνικο τη παμε να συγκρινουμε?
Στο κατω-κατω ο καθενας ειπε την αποψη του.

Μαλαξ here!:sick:

el_hymador
27/11/2006, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Χμμμ!
9 σελιδες απαντησεων δεν σε φταναν θες να το συνεχισεις εδω,και αφου δεν ειναι ιδιο το σκηνικο τη παμε να συγκρινουμε?
Στο κατω-κατω ο καθενας ειπε την αποψη του.

Μαλαξ here!:sick:

Μαλαξ there...στο κατω - κατω γιατι απαντησες? τσιμπησες ε?....για αυτο σου λεω μαλαξ there...

και εγω την αποψη μου λεω μαλαξ....:yuck:

zephyr1
27/11/2006, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Μαλαξ there...στο κατω - κατω γιατι απαντησες? τσιμπησες ε?....για αυτο σου λεω μαλαξ there...

και εγω την αποψη μου λεω μαλαξ....:yuck:


:a12: :a55:

el_hymador
27/11/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
:a12: :a55:

παλι καλα που το καταλαβες ....:rolleyes:

zephyr1
28/11/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
παλι καλα που το καταλαβες ....:rolleyes:

Θα σου πω ενα πραγμα φιλε μοτοσυκλετιστη!

Την επομενη φορα που θα σου συμβει το ιδιο,κανε λιγο το τιμονι αριστερα και στειλτον.

Μετα ανοιξε συζητηση: ΤΟΝ ΕΦΑΓΑ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ.

Και ασε τους υπολοιπους μαλακες να κανουν δεξια για να τον αφησουν να περασει,χωρις να το κανουν και θεμα κιολας.

Ετσι οδηγανε οι περισσοτεροι για αυτο βλεπουμε αυτα καθε μερα.

Να σε καλα και στηριξε την αποψη σου,με νυχια και με δοντια.:yuck:

el_hymador
28/11/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Θα σου πω ενα πραγμα φιλε μοτοσυκλετιστη!

Την επομενη φορα που θα σου συμβει το ιδιο,κανε λιγο το τιμονι αριστερα και στειλτον.

Μετα ανοιξε συζητηση: ΤΟΝ ΕΦΑΓΑ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ.

Και ασε τους υπολοιπους μαλακες να κανουν δεξια για να τον αφησουν να περασει,χωρις να το κανουν και θεμα κιολας.

Ετσι οδηγανε οι περισσοτεροι για αυτο βλεπουμε αυτα καθε μερα.

Να σε καλα και στηριξε την αποψη σου,με νυχια και με δοντια.:yuck:



Tελικα δεν κρατηθηκες....απορω τι υποσταση δινεις στο ''who gives a fuck....''

Aν οδηγας οπως σκεφτεσαι την γαμησαμε....

:a56:

bartlal
28/11/2006, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Tελικα δεν κρατηθηκες....απορω τι υποσταση δινεις στο ''who gives a fuck....''

Aν οδηγας οπως σκεφτεσαι την γαμησαμε....

:a56:

ρε συ, πηγαινε μιλα με τον nostra για το καπακι που παραγγειλαμε, γιατι σε ψαχνει και δεν σε βρισκει!!! :winka:


:beer: :beer:


:wave2: :wave2:

Nostra
28/11/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ρε συ, πηγαινε μιλα με τον nostra για το καπακι που παραγγειλαμε, γιατι σε ψαχνει και δεν σε βρισκει!!! :winka:


:beer: :beer:


:wave2: :wave2:

τον βρήκα... οκ... :wave2: :wave2: :beer: :beer:

bartlal
28/11/2006, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
τον βρήκα... οκ... :wave2: :wave2: :beer: :beer:

:a25: :a30: :a25: :a30: :a25: :a30:




@el_hymador: :beer: :beer: :beer:

:wave2: