PDA

View Full Version : Η ρόδα μου αποχωρητήριο σκύλου



Tsakalaki
31/10/2006, 11:43
Θέλω τη βοήθειά σας




Τρίτη, 31 Οκτωβρίου 2006, 10:10



Κλείνω την πόρτα του σπιτιού, αφού τσεκάρω πως μέσα στις τσέπες μου έχω τα κλειδιά του σπιτιού, τα κλειδιά αλυσίδας και κητείου αποσκευών, το κλειδί του Vstrom, το κινητό μου, το πορτοφόλι μου, το κράνος μου και τα γάντια μου. Μπαίνω στο ανσανσέρ, πατάω το κομβίο «ισόγειο», και μετά από λίγα δευτερόλεπτα εξέρχομαι της πολυκατοικίας. Εξ αριστερών βρίσκεται το δένδρο στο οποίο από τον Αύγουστο του 2005 κλειδώσω τη μηχανή. Δεν προλαβαίνω να βγάλω το κεφάλι μου και να την κοιτάξω…. Βλέπω τον Έκτορα να κατουρά πάνω στην ρόδα και την αλυσίδα που έχω κλειδώσει τη μηχανή… Ο Έκτορας είναι ένα συμπαθές τετράποδο που ανήκει σε έναν επίσης συμπαθή ένοικο της πολυκατοικίας, ο οποίος και αυτός διαθέτει μηχανή, την οποία και κλειδώνει σε δένδρο που βρίσκεται εκ δεξιών της εξόδου/εισόδου της πολυκατοικίας….



Επειδή ήδη μακρηγόρησα δίνοντας – άχρηστες ως επι το πλείστον – πληροφορίες, μπαίνω στο επίμαχο.



Σας ρωτώ ευθέως…



Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι ώστε ο συμπαθής Έκτορας αλλά και κάθε άλλο τετράποδο να μην ουρεί άλλο στο αγαπημένο του δένδρο, όπου και κλειδώνω τη μηχανή;;;; Τα γάντια κουζίνας – ξέρετε αυτά τα πλαστικά που φοράνε οι γυναίκες (και όσοι τρώμε παντόφλα) όταν πλένουν τα πιάτα – δεν είναι λύση….θέλω μια αλυσίδα καθαρή και μια ρόδα χωρίς κίτρινες λίμνες….



Δίνεται και αμοιβή αν η λύση είναι Super αποδοτική (Πληροφορίες μέσω προσωπικού μηνύματος… ).

Sabre
31/10/2006, 11:52
Είναι να μην γίνει η αρχή......άπαξ και ούρησε μία φορά "μάρκαρε" την περιοχή του και θα στην κατουράει συνέχεια.Τυχερός είσαι που δέν παίζουν και άλλα σκλιά να στην κάνουν μπάνιο.
Άλλαξε θέση με τον κάτοχο του σκύλου στο πάρκινγκ της μηχανής.

kachius
31/10/2006, 12:07
Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν σπρέϊ για αυτό το σκοπό.

Δε θυμάμαι καλά όμως:
1. ή το βάζεις εκεί που θέλεις να πάει
2. ή το βάζεις εκεί που ΔΕΝ θέλεις να πάει
3. ή υπάρχουν και τα δύο.

Ρώτα σε ένα ιατρείο μικρών ζώων. Αν ισχύει το 2 ή το 3 καθάρισες :wave2:

loukasfilm
31/10/2006, 12:07
Δεν πρόκειται να βρεί λύση, αν αλλάξει θέση. Ο σκύλος έχει μαρκάρει και την μηχανή.

Gandalf dr685sm
31/10/2006, 12:14
υπάρχει...

Pet-shop... απωθητικό σπρέυ... φεύγουν τρέχοντας..

Πιπέρι ..(αυτό είναι λίγο ακριβό... θες μια σακκούλα τον μήνα!!...χεχεχε) Οι σκύλοι μυρίζουν πριν κατουρήσουν... θα πάθει τέτοια λαχτάρα που αποκλείεται να πλησιάσει ξανά.

Ναθφαλίνη-καμφορά... η μυρωδιά της είναι πολύ έντονη και την κάνουν γρήγορα. Το θέμα είναι όμως οτι αρχίζει το δούλεμα απο την παρέα, περί "σκωροφωλιάς ... απο ποιά ντουλάπά ή πατάρι το έβγαλες το "Χρέπι" κτλ.


Διαλέγεις και παίρνεις.

Gandalf

Trans
31/10/2006, 14:23
AN ξαναδείς τον Έκτορα κράτα τον εκεί, ρίξε λίγο ξύδι εκεί που κατούρησε και βαλτον να το μυρίσει.... πιάνει για το κατούρημα μέσα στο σπίτι...

Φυσικά μπορείς να ζητήσεις από τον γείτονα να αλλάξετε δέντρα:D:D

ledz
31/10/2006, 16:19
Ρε παιδια, τουλαχιστον το εν τριτο των σκυλιων(ε) ονομαζονται Εκτορας; Τι γινεται αλλο ονομα δεν εχει το καταστημα;:sick:

OldMan
31/10/2006, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Σας ρωτώ ευθέως…

Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι ώστε ο συμπαθής Έκτορας αλλά και κάθε άλλο τετράποδο να μην ουρεί άλλο στο αγαπημένο του δένδρο, όπου και κλειδώνω τη μηχανή;;;;

Τάχουμε ξαναπεί παλιότερα (αν θυμάμαι καλά αφορούσε κατουρημένη σέλλα)...

Κατούρησε ΕΣΥ στο μέρος που θέλεις να μην κατουρήσει ο σκύλος !!! :wave2:

Tsakalaki
31/10/2006, 18:26
Σχόλια για κάποιες απαντήσεις, για τις οποίες σας ευχαριστώ όλους...


Α) Καλή ιδέα αυτή με το ξύδι, αλλά αν με δει κανένας εκεί κοντά θα πάρει με τις πέτρες....

Β) Είναι το πρώτο σκυλί με το όνομα Έκτορας που συναντώ προσωπικά. Τους έχουν πει πως είναι καλό το όνομα να έχει μέσα το γράμμα Ρ και γι' αυτό έχουν πέσει με τα μούτρα φαίνεται... Χάθηκαν το "Ρούλης", "Ρουβάς", "Ρένος", "Ρότσα";;;;;;;;;;


Γ) αυτό με το δικό μου κατούρημα στη ρόδα, το σκέφτομαι....όλο και κάποια μέρα θα γυρίσω σπίτι έχοντας πει καμια 3-4 μπύρες, και δεν θα κρατιέμαι....

zolotas
31/10/2006, 22:05
τραβα φωναξε τον "ρουλη" τον " ρουβα " και τον "ροτσα" ΚΑΙ ΑΝ ΞΑΜΑΜΙΤΙΣΕΙ Ο ΕΧΤΟΡΑΣ ΣΦΥΡΑ ΜΕ :lol:


67500

Hatsiroku
02/11/2006, 00:27
Η λύση με το ξύδι είναι μονόδρομος! Έχω σκυλό γι'αυτό στο λέω...

Άσχετο: Μήπως αυτός που έχει τον σκύλο λέγεται Παύλος και έχει CBR 600 f3? Αν ναι είναι φιλαράκι και με χαρακτηριστική άνεση μπορώ να κατουρήσω εγώ για σπάσιμο την ρόδα του...:D

DULAPIS
02/11/2006, 15:02
Βρε παιδιά η λύση είναι μία και θα τη ξέρουν σίγουρα όλοι όσοι έχουν διαβάσει παλιά τέυχοι JOE BAR TEAM....

Aφού φρικάρισε ένας από τους συμπαθείς φίλους της σειράς με το κανισάκι της κυρίας που έκανε την ανάγκη του κάθε πρωί συνέδεσε το καλώδιο του ρέυματος με τη ρόδα του...

Και το επόμενο πρώι που πέρασε το κανισάκι μας έγινε πυγολαμπίδα!

Είναι μια λύση και μην ανυσηχείς ο μικρός αζορ δεν θα πάθει τίποτα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Trans
02/11/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hatsiroku
Η λύση με το ξύδι είναι μονόδρομος! Έχω σκυλό γι'αυτό στο λέω...:D

Κι εγώ είχα δύο γι' αυτό το λέω... :) Τρελό γέλιο όταν το μυρίσει ο σκύλος κι αρχίσει να φτερνίζεται και να τρίβει την μουσούδα του... Και φυσικά άκακο το ξύδι και ακίνδυνο....

gcrook
02/11/2006, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DULAPIS
Βρε παιδιά η λύση είναι μία και θα τη ξέρουν σίγουρα όλοι όσοι έχουν διαβάσει παλιά τέυχοι JOE BAR TEAM....

Aφού φρικάρισε ένας από τους συμπαθείς φίλους της σειράς με το κανισάκι της κυρίας που έκανε την ανάγκη του κάθε πρωί συνέδεσε το καλώδιο του ρέυματος με τη ρόδα του...

Και το επόμενο πρώι που πέρασε το κανισάκι μας έγινε πυγολαμπίδα!

Είναι μια λύση και μην ανυσηχείς ο μικρός αζορ δεν θα πάθει τίποτα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ποιο Τζο Μπαρ;
Εδω λεμε το ειχε κανει ο αποτετοιος, (ξεχναω το nick) ,του bikenet.:eek: :eek: :lol:

TROOPER
02/11/2006, 16:53
βαλε φωτια στο δεντρο να τελειωνουμε!!!!!!!

:smokin: