PDA

View Full Version : Ti Telikes exete patisei?



Σελίδες : [1] 2

tamis
21/06/2004, 09:07
Exw fazer 600cc 2004 kai to patisa mexri 248 km/H
me eunoiko anemo se euthia... Eseis?

parji
21/06/2004, 09:11
Μου έχει δείξει το κοντέρ κοντά στα 190χλμ. στον Περιφερειακό της Πάτρας, διπλός και φορτωμένος όταν πήγαινα διακοπές πέρυσι το καλοκαίρι στα νότια της Πελοπονήσσου.
Ηταν και λίγο κατηφορικός ο δρόμος, δε φυσούσε κιόλας...
Α, οδηγάω Transalp 650...

GST
21/06/2004, 11:03
450 χλμ στην ευθεια

α ξεχασα να σασ πω οτι με λενε μιχαλη και οχι αυτο που βλεπετε στ προφιλ.μιχαλησ απο γερμανια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
21/06/2004, 11:05
:lol: :lol: ΕΧΩ DNA125 ΠΙΑΝΕΤΑΙ??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
21/06/2004, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tamis
Exw fazer 600cc 2004 kai to patisa mexri 248 km/H
me eunoiko anemo se euthia... Eseis?

με το ιδιο μηχανακι οσο και αν σου φενεται υπερβολικο 255 στη κατηφορα αττικη οδο (αν λεω ψεματα να μου καει το μοντεβιντεο)

με το Ζ1000 ...ποναει ολοκληρος ο σωμας μου γμτ ... α&*%9 τελικες αντεχω...

crs-k
21/06/2004, 11:23
Εγω με το Αφρικα στα 395χλμ σταματαω, γιατι θελω να εχω και ενα περιθωριο (καμμια 1000δα) στροφων πριν το βαλω στα κοκκινα!

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
21/06/2004, 11:50
καποιον φιλο σε γειτονικο φορουμ που εχει ενα ZZR 600 ειπε οτι δεν το εχει τερματιση για να δη την τελικη του τον ειπανε κοτα. γιατι ο ανθρωπος φωβηθηκε να το παει πανω απο 180. α;λλοι τον υποστηριξανε αλλοι τον πηραξανε. βεβαια το κοτα το ειπαν χαρητολογοντας γιατι καταλαβενουν οτι ο καθε ανθρωπος παει εως εκει που πιστευη οτι ειναι ασφαλης. βεβαια υπαρχουν και αλλοι που δεν σκευτοντε την ασφαλεια και θελουν να δουν το ποσο πιανη η μοτο τους... αλλο φρουτο...... εγω παντως με το FJR 1000 αχω πιαση 275 και με το ZZR 280. δεν πιγα πιο πανω γιατη φοβομουν. τι να κανω ειμαι και εγω κοτα. ελατε κοτουλες μου ολες μαζι να παμε στο κοτετσι μας ασφαλεις, και ας αφησουμε τα κοκορακια να κοκορευωνται. πολλες φορες και ανεβασμενοι στο κρεβατι του ΚΑΤ. γιωργος

periklisk
21/06/2004, 12:40
Εγώ έχω κατέβει πιο κάτω από το κοντερ (180) ένεκα εισαγωγής....

Μάλλον λίγο μετά τα 200 θα είχα πιάσει.....

Julius
21/06/2004, 12:55
me to drz kai mari granazoma 15-53 (x ax a xaxxa) 110 ston kofth h pelth!!!!!!!!!

me thn portokalh thiela (gillera runner 125 2t sport production!!!) 125 (tssssssssssssssssssss)

jimbar
21/06/2004, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
...

εγώ παίδες μάλλον σας έχω «σκίσει» 475 χλμ/ω ΜΕΤΡΙΜΕΝΑ. Και τα έπιασα καθώς .. «έπεφτα» από τον γκρεμό. Το δε σκουτεράκι μου [Burgman 250cc παρακαλώ] σε ευθεία άντε να έφτανε και 130 όλα κι’όλα.
.
.
.
.
.
.
.
.
Πάντως με το TransAlp μου, έχω φτάσει και τα 170 και ενώ είμαι «κουμπωμένος» στο ντεπόζιτο, κουνιέμαι κι’όλας μπας και πιάσω κανα – δυο χιλιόμετρα παραπάνω ..

alex14
21/06/2004, 13:25
1050 km/h με Boeing 747 Frankfurt - Shanghai :lol:

275 km/h με την γρια (gsxr 750 '90):wave2:

milaber
21/06/2004, 20:41
Όλοι φλώροι ρεεε!

Με το Innova έχω φτάσει και 100 μέσα στην πόλη!

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

AFTER
22/06/2004, 00:41
190+ με το ''ληστη'' μου!
Μερικοι με φωναζουν ΟΝ-οφφ :smokin:

africa_t
22/06/2004, 03:28
εγω με την africa εβγαλα 190 και κατι ψιλα,και ο φιλος μου ο γρηγορης (ονομα και πραμα ο πουστης) 304 χλμ μετρημενα με GPS,με το haya,που πας ρε καραμητρο με 190.τι να κανουμε αυτα εχει η ζωη.

melsaltas
22/06/2004, 12:19
ΜΕΧΡΙ 260 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕ Η ΕΥΘΕΙΑ.
Α ΕΧΩ ΧΧ

jzer
22/06/2004, 17:01
ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 280(ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΕΡ ΕΧΩ)ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ 200-240...ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΓΧΩΝΩΜΑΙ ......

milaber
22/06/2004, 23:48
Eπιμένω ότι σας τρώω όλους!

100 ρεεεεεε!!!

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

crs-k
23/06/2004, 06:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Eπιμένω ότι σας τρώω όλους!

100 ρεεεεεε!!!

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:


Φαε καμμια μπουγατσα με βετζινα εσυ και ηρεμησε .... :lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
23/06/2004, 08:44
ego palia me ena malacuti eduro 50cc mianou filou mou stamatimenos me sfaliara sto konter epiane 140 termatize diladi
:rotflmao:

me ena kawasaki 750 dixrono trikilindro tou 1977 trikavalo eftasa ta 280 ke meta apo afto egina xristianos parakalousa ton 8eo na stamatisi ke telika ama exis pisti ola ginonte episis afto souzare opote goustare ke sikonotan arga san aroplano orea es8isi tote
otan girisame spiti tote meta apo afto 8elame oloi kaka mas :lol: :lol:
ke tripsimo sto soma na katevoun i trixes:rotflmao:
pantos pigene ki alo to rimadi
:rotflmao: :lol:

crs-k
23/06/2004, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego palia me ena malacuti eduro 50cc mianou filou mou stamatimenos me sfaliara sto konter epiane 140 termatize diladi
:rotflmao:

me ena kawasaki 750 dixrono trikilindro tou 1977 trikavalo eftasa ta 280 ke meta apo afto egina xristianos parakalousa ton 8eo na stamatisi ke telika ama exis pisti ola ginonte episis afto souzare opote goustare ke sikonotan arga san aroplano orea es8isi tote
otan girisame spiti tote meta apo afto 8elame oloi kaka mas :lol: :lol:
ke tripsimo sto soma na katevoun i trixes:rotflmao:
pantos pigene ki alo to rimadi



:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Βοηθειαααααα!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

modeerf
23/06/2004, 09:06
Απο ολα τα τελικιάσματα που εχω κάνει 2 ηταν τα καλύτερα...

Μια φορά πριν απο αρκετα χρόνια ειδα 198 περίπου με γεμάτο τεπόζιτο (???) και αδειο tankbag στην Αττική οδο λιγο πριν απο το αεροδρόμιο (στο πήγαινε)...ειμαι 99% σιγουρος οτι αυτο το σημείο ηταν κατηφορικό και είχα τον αέρα πισω μου...

Το καλύτερο ήταν περισυ καλοκαίρι μεταξί διοδίων Μαλακάσας και των διοδίων στο υψος της παράκαμψης για Χαλκιδα...παλι γεμάτο τεπόζιτο και γεμάτο tankbag...ειδα 200 νταν...6η και 9.200 στροφές...και μαλιστά για αρκετή ώρα...κατηφορικός δρόμος ΔΕΝ ηταν...με τον αέρα δεν ξέρω τι παιχτηκε...οι υποψίες μου πανε στην βενζίνη που ειχα βάλει...δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά...

Αυτά με ER-5 μοντέλο 2000 που συνήθως σε καλά τελικιάσματα βλέπω κατι παραπάνω απο 190 (υπο ιδανικές συνθήκες)...βγάλτε τωρα και καμιά 20αρια χλμ/ωρα που "κλέβει"...

Με Bandit 400 του 93 αν δεν κάνω λάθος (το απλό, οχι το VC) δυναμομετρημένο 52 αλογα στον τροχό σε τελικιασμα η βελόνα εχει φυγει απο τις ενδείξεις του ταχυμετρου...

milaber
23/06/2004, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Φαε καμμια μπουγατσα με βετζινα εσυ και ηρεμησε .... :lol: :rotflmao: :lol:

Τέτοια τρώω ρε!

Γι' αυτό και πάω έτσι σαν τρελλός!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

THEOD
23/06/2004, 14:35
68,05 μέτρα το δευτερόλεπτο
Έτσι για να έχουμε και μια διαφορετική αίσθηση της ταχύτητας...

Julius
23/06/2004, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
68,05 μέτρα το δευτερόλεπτο
Έτσι για να έχουμε και μια διαφορετική αίσθηση της ταχύτητας...

me auto h' me to proigoumeno???

BILL VUZAS
23/06/2004, 14:57
ΣΤΙΣ 9800 ΣΤΡΟΦΕΣ ΕΧΩ 299 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.ΑΝΕΒΑΖΩ ΜΕΧΡΙ 10550
ΣΤΡΟΦΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ.ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΔΕΙΧΝΕΙ 299.(ΜΟΜΟΝ??!!.)
ΜΕ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ.

sniper
23/06/2004, 15:21
345 με F2003 στο PS2 - μετράει;

:smokin:

THEOD
23/06/2004, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
me auto h' me to proigoumeno???

Με το καινούργιο.
Με το παλιό μόνο μέχρι 65,25 μέτρα το δευτερόλεπτο...

SpyrosTDM
28/06/2004, 10:26
ΜΕ CBR XX TURBO ΦΙΛΟΥ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΤΟ GPS ΕΔΕΙΞΕ 327 ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.
ΜΕ ΤΟ TDM KAI ME ΑΛΛΑ ΓΡΑΝΑΖΩΜΑΤΑ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ GPS ΠΑΛΙ 224.
ΤΟ ΜΑΜΑ ΚΟΝΤΕΡ ΕΔΕΙΧΝΕ 11 ΧΛΜ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.(Η ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ 11 ΧΛΜ).

Wizard13
28/06/2004, 11:44
210 με το CBR400RR...































260 με το CBR600F4....







































290 με το CBR1000RR.............



























































Και μετά έπεσα...:look:

periklisk
28/06/2004, 11:53
Που σαι Γιώργαρε??????:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :beer: :beer:

milaber
28/06/2004, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Wizard13
Και μετά έπεσα...:look:

:wave2: :lol: :wave2: :lol: :wave2:

tamis
07/07/2004, 16:35
me ton neo fazer 04 epiasa 257 me eunoiko anemo kai 6i taxitita ston dromo Gianitsa - Thesaloniki ! ! ! ! ! ! i 5i mou ebgale 232 kai meta epianan konta ta kokkina...

Stergios69
07/07/2004, 17:04
Με το άφρικα μόνος μου πήγα 180 κοντεράτα αλλά με την γυναίκα μου μέχρι 160 γιατί έχει δεμένο πίσω στην σέλα αυτό


3000

tamis
08/07/2004, 02:43
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Kaimene etsi i einai i zwi HAHAHAHAHA :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ora_Nihil
08/07/2004, 03:27
Η δικιά μου τελική ήταν 170 χλμ μέσα στο διαμέρισμά μου το '87. (μετρημένη με commodore εποχής)

Την έπιασα μετά απο σφαλιάρα, όταν έκανα κομφετί το βιβλιάριο υγείας του πατέρα μου :lol: :lol: :lol:

powerphot
08/07/2004, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Απο ολα τα τελικιάσματα που εχω κάνει 2 ηταν τα καλύτερα...

Μια φορά πριν απο αρκετα χρόνια ειδα 198 περίπου με γεμάτο τεπόζιτο (???) και αδειο tankbag στην Αττική οδο λιγο πριν απο το αεροδρόμιο (στο πήγαινε)...ειμαι 99% σιγουρος οτι αυτο το σημείο ηταν κατηφορικό και είχα τον αέρα πισω μου...




Κοντεύει μήνας για αυτό το ποστ αλλά τώρα το διάβασα και έχω μια απορία.
Πριν πόσα «αρκετα χρόνια» υπήρχε η Αττική οδο; Και μάλιστα προς αεροδρόμιο;

Εντάξει δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο πιστεύω ότι είναι πλακίτσα το «198κλμ με άδειο ντεπόζιτο κλπ στην Αττική οδό;;;».

Όσο για μένα δεν έχω προσπαθήσει ποτέ να κυνηγήσω την μηχανή κι ούτε πρόκειτα, για δυο λόγους.
Ο ένας είναι ότι σίγουρα φοβάμαι, (όχι δεν ντρέπομαι να το πω) κι ο άλλος, είναι ότι δεν γουστάρω να βάζω «στοιχήματα με τους θεούς».(κλεμμένο αυτό αλλά μ’ αρέσει).
Έτσι λοιπόν αρκούμαι να μαθαίνω τις τελικές της μηχανής από τα manuals και τα τεστ των περιοδικών.
Όσο για την μηχανή μου, αυτή που είναι, την φχαριστιέμαι από 0κλμ έως τα όρια μου….

crs-k
08/07/2004, 15:00
Εμενα προλαβε να γραψει 425 το GPS σε ευθεια !!!

Μετα τελειωσε ο γκρεμος!
:lol:

idi
08/07/2004, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tamis
me ton neo fazer 04 epiasa 257 me eunoiko anemo kai 6i taxitita ston dromo Gianitsa - Thesaloniki ! ! ! ! ! ! i 5i mou ebgale 232 kai meta epianan konta ta kokkina...


:cry: :cry: :cry:
παει το ρεκορ μου...
:cry: :cry: :cry:

δε πειραζει... μπραβο παντως




ερωτηξη: ποσα κιλα εισαι? τι βενζινα εβαλες?:wave2:

milaber
08/07/2004, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nihil
Η δικιά μου τελική ήταν 170 χλμ μέσα στο διαμέρισμά μου το '87. (μετρημένη με commodore εποχής)

Την έπιασα μετά απο σφαλιάρα, όταν έκανα κομφετί το βιβλιάριο υγείας του πατέρα μου :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

modeerf
08/07/2004, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Κοντεύει μήνας για αυτό το ποστ αλλά τώρα το διάβασα και έχω μια απορία.
Πριν πόσα «αρκετα χρόνια» υπήρχε η Αττική οδο; Και μάλιστα προς αεροδρόμιο;

Εντάξει δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο πιστεύω ότι είναι πλακίτσα το «198κλμ με άδειο ντεπόζιτο κλπ στην Αττική οδό;;;».



Το "αρκετά" ήταν ατυχες...το πρώτο "αποδοτικό" τελίκιασμα το εκανα οταν η Αττική οδός ήταν 2 κομμάτια...απο Εθνική έως και Κυμης (αυτό το κομμάτι το χρησιμοποιούσα καθε μέρα για να πάω στην δουλειά μου στο Μαρουσι...στην καλυτερη είχε 2 λωριδες διαθέσιμες γιατι γινόντουσαν εργα...φυσικά και ΔΕΝ αναφέρομαι σε αυτό το κομμάτι) και το άλλο σε κάποιο σημείο απο την δεξιά μεριά της Κηφισίας (οχι οτι συνδεόταν με την Κηφισίας) που πηγαινε μεχρι το αεροδρόμιο...

To ER το έχω 4 χρόνια και κάτι ψιλά...υπολογίζω οτι ήταν τουλάχιστον πριν από 3 χρόνια (το "αρκετά" οπως ειπα ηταν ατυχες) γιατί εκείνη την εποχή αρχισα να δουλευω στο Μαρούσι...

Την πλακίτσα στο «198κλμ με άδειο ντεπόζιτο κλπ στην Αττική οδό;;;» δεν ξέρω που την βλέπεις...

Το συγκεκριμένο κομμάτι της Αττικής οδου (οπως και σήμερα άλλωστε) εχει 3 και κάτι λωρίδες...ώρα 12 και κάτι το βράδυ τότε (συνόδευα φιλο μου με δικό του μηχανάκι γιατι είχε βάρδια στο αεροδρόμιο)...

Το "αδειο τεπόζιτο" το ΤΟΝΙΖΩ για να εξηγήσω το γεγονός των 198χλμ/ωρα με το συγκεκριμένο μηχανάκι...το ίδιο κάνω και με το να δηλώσω την ανησυχία μου οτι "ειμαι 99% σιγουρος οτι αυτο το σημείο ηταν κατηφορικό και είχα τον αέρα πισω μου..."...και αυτο ΠΡΕΠΕΙ να το κάνω για να μην νομίζει κανένας οτι τα 200 το ER τα έχει για πλάκα ή οτι εγώ είμαι ο μάγος της τελικής...ΒΟΗΘΗΣΕ ο αέρας, ΒΟΗΘΗΣΕ και το συγκεκριμένο σημείο που το τελίκιασα (ειμαι σίγουρος οτι ήταν ελαφρια κατηφορικο), ΒΟΗΘΗΣΕ το γεγονός οτι το tankbag ήταν αδειο οχι τόσο για τα κιλά αλλά γιατι μπορουσα να σκυψω πολύ περισσότερο απο οτι αν ήταν τουμπανο και κατα 0,001% ΙΣΩΣ να ΒΟΗΘΗΣΕ οτι ελειπαν και καμιά 10αριά λίτρα βενζίνης από το τεπόζιτο (περίπου 5 κιλά αν δεν κάνω λάθος)...

Για τον ίδιο λόγο τονίζω και πιο κατω "βγάλτε τωρα και καμιά 20αρια χλμ/ωρα που "κλέβει""...

Το ξαναλέω...τις εμπειρίες μου καταθέτω...ουτε μουρη πουλάω ουτε και με ενδιαφέρει να το παιξω γρηγορος και μάγκας.

Κατανοητός?

Αν όχι, πες μου τις απορίες σου και αν μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω...

Freedom

powerphot
09/07/2004, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Το "αρκετά" ήταν ατυχες...το πρώτο "αποδοτικό" τελίκιασμα το εκανα οταν η Αττική οδός ήταν 2 κομμάτια...απο Εθνική έως και Κυμης (αυτό το κομμάτι το χρησιμοποιούσα καθε μέρα για να πάω στην δουλειά μου στο Μαρουσι...στην καλυτερη είχε 2 λωριδες διαθέσιμες γιατι γινόντουσαν εργα...φυσικά και ΔΕΝ αναφέρομαι σε αυτό το κομμάτι) και το άλλο σε κάποιο σημείο απο την δεξιά μεριά της Κηφισίας (οχι οτι συνδεόταν με την Κηφισίας) που πηγαινε μεχρι το αεροδρόμιο...

To ER το έχω 4 χρόνια και κάτι ψιλά...υπολογίζω οτι ήταν τουλάχιστον πριν από 3 χρόνια (το "αρκετά" οπως ειπα ηταν ατυχες) γιατί εκείνη την εποχή αρχισα να δουλευω στο Μαρούσι...

Την πλακίτσα στο «198κλμ με άδειο ντεπόζιτο κλπ στην Αττική οδό;;;» δεν ξέρω που την βλέπεις...

Το συγκεκριμένο κομμάτι της Αττικής οδου (οπως και σήμερα άλλωστε) εχει 3 και κάτι λωρίδες...ώρα 12 και κάτι το βράδυ τότε (συνόδευα φιλο μου με δικό του μηχανάκι γιατι είχε βάρδια στο αεροδρόμιο)...

Το "αδειο τεπόζιτο" το ΤΟΝΙΖΩ για να εξηγήσω το γεγονός των 198χλμ/ωρα με το συγκεκριμένο μηχανάκι...το ίδιο κάνω και με το να δηλώσω την ανησυχία μου οτι "ειμαι 99% σιγουρος οτι αυτο το σημείο ηταν κατηφορικό και είχα τον αέρα πισω μου..."...και αυτο ΠΡΕΠΕΙ να το κάνω για να μην νομίζει κανένας οτι τα 200 το ER τα έχει για πλάκα ή οτι εγώ είμαι ο μάγος της τελικής...ΒΟΗΘΗΣΕ ο αέρας, ΒΟΗΘΗΣΕ και το συγκεκριμένο σημείο που το τελίκιασα (ειμαι σίγουρος οτι ήταν ελαφρια κατηφορικο), ΒΟΗΘΗΣΕ το γεγονός οτι το tankbag ήταν αδειο οχι τόσο για τα κιλά αλλά γιατι μπορουσα να σκυψω πολύ περισσότερο απο οτι αν ήταν τουμπανο και κατα 0,001% ΙΣΩΣ να ΒΟΗΘΗΣΕ οτι ελειπαν και καμιά 10αριά λίτρα βενζίνης από το τεπόζιτο (περίπου 5 κιλά αν δεν κάνω λάθος)...

Για τον ίδιο λόγο τονίζω και πιο κατω "βγάλτε τωρα και καμιά 20αρια χλμ/ωρα που "κλέβει""...

Το ξαναλέω...τις εμπειρίες μου καταθέτω...ουτε μουρη πουλάω ουτε και με ενδιαφέρει να το παιξω γρηγορος και μάγκας.

Κατανοητός?

Αν όχι, πες μου τις απορίες σου και αν μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω...

Freedom

Φιλε modeerf
Δεν σε κατηγόρισε κανείς ότι πουλάς μούρη ούτε μαγκιά, αλίμονο.
Απλώς θεώρησα αστείο όλη την πρόταση σχετικά με το ντεπόζιτο και την Αττική οδό πριν απο αρκετα χρόνια.
Φυσικά και έγινες κατανοητός όσον αφορά το τεχνικό μέρος σ' αυτά που λες.
Χωρίς κακίες και υπονοούμενα χαίρομαι για τον διάλογο και δεν ξεχνώ πως ο καθένας έχει τις απόψεις του πάνω στο θέμα "τελικές"
Καλούς δρόμους και προσοχή...:wave2:

modeerf
09/07/2004, 09:21
Να σου πώ την αλήθεια τωρα αν παρω τοις μετρητοις το "αδειο τεπόζιτο" υπο την εννοια οτι δεν είχε σταγόνα βενζίνης πλακα πλάκα και εγώ σαν αστείο το βλέπω...μαλλον καταλαβαίνω (εστω και αργά) από ποια οπτική γωνία το είδες...

Μάλλον αντί για "αδειο τεπόζιτο" (που στην πραγματικότητα σημαίνει χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ βενζίνη) θα έπρεπε καλύτερα να έγραφα "τεπόζιτο με ελάχιστη βενζίνη"...

Το "αρκετά χρόνια" θα έπρεπε να γίνει "μερικά χρόνια"...ατυχέστατο ομολογουμένως...απλά απο τότε που ξεκίνησα να δουλευω (πριν 3 και κάτι ψιλά χρόνια) στην καινουρια μου δουλεια , τα 3 χρόνια μου φαίνονται 7...για αυτό εκεινη την στιγμή μου βγήκε ώς "αρκετα"...τι να πω...τελικά ο χρόνος είναι οντως σχετικός...

Καμία κακία εκ μέρους μου σε βεβαιώ φίλε μου...απλά τετοιου είδους θρέαντς μου αρέσουν ΜΟΝΟ για έναν λογο:

ΑΝ ο καθένας γράψει τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ και ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ (χωρίς κομπλεξ, χωρίς να θέλει να δημιουργήσει εντυπώσεις, χωρίς να θέλει να κερδίσει οτιδήποτε) τότε μπορεί να δημιουργηθεί μια ενδιαφέρουσα DATA BASE είτε μιλάμε για τελικές, είτε μιλάμε για ιπποδυνάμεις, είτε μιλάμε για οποιαδήποτε μέτρηση...

Για αυτόν και μόνο τον λόγο εγραψα σε αυτό το θρέαντ και για αυτό και μόνο τον λόγο ημουν τόσο επεξηγηματικός ως πρός τις λεπτομέριες και τις συνθήκες...

Φαντάσου να πέταγα ενα ξερό "επιασα 200 με το ER"...ετσι και το έβλεπα εγώ θα έπιανα μια καλή συζήτηση με τον φίλο που θα το είχε γράψει...ΠΩΣ τα επιασες ακριβώς...ΠΟΣΟ ευκολα τα επιασες...μπορείς ανα πάσα στιγμή να τα δεις?

Αυτά απο μένα...

Να είσαι παντα καλά φιλε μου...και οι απόψεις σου για τις τελικές (τις διάβασα) είναι σεβαστές απο εμένα πρωτα απο όλα επειδή είναι ειλικρινείς.

ΥΓ: Στο τέλος αυτής της απάντησης μου ανακάλυψα οτι και οι 2 έχουμε προβλημα στην όραση μας (ή οτι θέλουμε εξτρα καφέδες)...
Ενώ είχα γράψει "με γεμάτο τεπόζιτο (???)" οπου τα ερωτηματικά πήγαιναν ακριβώς στην απορία μου οτι είχα ΑΛΛΟ ενα disavantage εσύ εστίασες την προσοχή σου στο "άδειο ντεπόζιτο"...μάλλον μπερδευτηκες με το "αδειο tankbag"...και εγώ φυσικά μολις ΤΩΡΑ το είδα...πάω για δευτερο καφέ σημερα απο νωρίς...χε χε χε...

EDIT: Απο την άλλη εγώ εχω ΚΑΙ ιστορία με τελίκιασμα με αδειο (ρεζερβα γυρισμένη) τελίκιασμα, οχι στην την Αττική οδο ομως και με ενδειξη ελάχιστα πάνω απο τα 190...εκει εφαγα το κόλλημα εγω με το αδειο τεπόζιτο...τελικά τουρλουμπουκι γιναμε...τωρα ειστε ολοι υποχρεωμένοι να μάθετε ΟΛΕΣ τις ιστορίες του ER για τα τελικιάσματα του (αποδοτικά και μή)...χε χε χε...ετσι για να αποκατασταθεί η τάξη...λοιπον, βγάζω το ημερολόγιο μου και αρχίζω και γράφω...

powerphot
09/07/2004, 09:29
ΥΓ: Στο τέλος αυτής της απάντησης μου ανακάλυψα οτι και οι 2 έχουμε προβλημα στην όραση μας (ή οτι θέλουμε εξτρα καφέδες)...
Ενώ είχα γράψει "με γεμάτο τεπόζιτο (???)" οπου τα ερωτηματικά πήγαιναν ακριβώς στην απορία μου οτι είχα ΑΛΛΟ ενα disavantage εσύ εστίασες την προσοχή σου στο "άδειο ντεπόζιτο"...μάλλον μπερδευτηκες με το "αδειο tankbag"...και εγώ φυσικά μολις ΤΩΡΑ το είδα...πάω για δευτερο καφέ σημερα απο νωρίς...χε χε χε...

EDIT: Απο την άλλη εγώ εχω ΚΑΙ ιστορία με τελίκιασμα με αδειο (ρεζερβα γυρισμένη) τελίκιασμα, οχι στην την Αττική οδο ομως και με ενδειξη ελάχιστα πάνω απο τα 190...εκει εφαγα το κόλλημα εγω με το αδειο τεπόζιτο...τελικά τουρλουμπουκι γιναμε...τωρα ειστε ολοι υποχρεωμένοι να μάθετε ΟΛΕΣ τις ιστορίες του ER για τα τελικιάσματα του (αποδοτικά και μή)...χε χε χε...ετσι για να αποκατασταθεί η τάξη...λοιπον, βγάζω το ημερολόγιο μου και αρχίζω και γράφω... [/B][/QUOTE]


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:lol: :lol: :lol: :beer:


Αντε.....:rotflmao: Πάμε γι' άλλα....:eyepop:

Dirty_Gas
09/07/2004, 18:07
Εγώ πάντως έχω πιάσει 60+ χλμ σε κατηφόρα με ευνοικό άνεμο και άδειο τεπόζιτο.:D :D :D


3049

Spazz
09/07/2004, 19:52
εμενα με το μακρυ γραναζωμα (ας πουμε μακρυ) 140 κοντερατα.
με το κοντο 13-50 110 σκαρτα.
KTM125 exc ειναι τι περιμενατε............μου εκοβε και το κρανος χιλιομετρα ...και τα παπουτσια που φοραγα.......
με το παπι του αδερφου μου λιγο κατω απο 100 σε κατηφορα crypton ειναι και ξερει και κολυμπαει.



καλα ρε julius τοσα λιγα σου εβγαλε????περιεργο

adam_tsouk
13/07/2004, 14:05
με το ΚαημένοΤοΜοτόρι μου (620) μέχρι 170 κοντερίσια και μόνο Αττική Οδό. Και άνοδο και κάθοδο. το κακό είναι πως είναι on-off και μου έλειπε το πανί για να πιάσω 200! α! μου έλειπαν και τα φτερά για να πετάξω!!!

tamis
14/07/2004, 15:44
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=3360

i apantisi mou sorry paidia an mporeite kante to paste edw to message mou ekana kata lathos neo thema

fotografos
26/10/2004, 11:20
140koderisia 131 me gps teliki! me dt 125re mama!
eimai 16 xalara gia tis telikes mou e!
mi parw kanena gsxr! :P

voudarxos
26/10/2004, 18:51
Με το 1000 RR στην εθνικη για κατερινη βραδυ και χωρις κινηση το ανοιξα μεχρι να δω το 1ο νουμερο 3αρι.
Δεν νομιζω να ειχε νοημα για παραπανω και δεν μενδιαφερει αν πηγενε αλλο αλλα ενα ξερω.
ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ.

voudarxos
26/10/2004, 18:54
Α ξεχασα να πω προχτες εβγαλα τον κοφτη απο το trekker και ειδα 80+ κοντερατα...
Ομολογω πως δεν το περιμενα.
Πως εξελιχθηκαν τα πατινια φιλοι μου!!!!

voydas
08/11/2004, 17:07
ena zx-12r '04 pou exw to telikiasa otan eixa kanei ta prwta 400 xlm.na pw telikh h oxi kalytera?xi xi xi


an kserei kaneis ti na tou kanw xaris polla fragka gia beltiwsei as to pei!

BILL VUZAS
08/11/2004, 21:19
ΜΕ ΑΚΡΑΠΟΒΙΤΣ 181 PS ΣΤΟΝ ΤΡΟΧΟ.ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ.ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

sotosfz6
08/11/2004, 23:42
fz6 γυμνο.216 χλμ δικαβαλο 220 μονος.(δεν επιασε κοκκινο εκει εκοψα):beer:

955i
09/11/2004, 00:04
Me to TIGER pou iha 216 me gps stin tripoli me to Sprint ST 255 pali stin tripoli me to Daytona pou eho tora plaka plaka eho pai mono 240 den to ehi anixi diladi terma akoma an kai to eho idi 1,5 mina, koufo e?:confused:

StarSailor
09/11/2004, 12:54
Με hornet 600 2004 σε κατηφορα μονος (φυσικα!) 240 χλμ/ωρα κοντερισια, δεν εδωσα αλλο γιατι εφτασα τους πρωινους με τα τουτου μπροστα και επρεπε να κοψω. Παντως μου εκανε εντυπωση ποσο σταθερο ηταν, πολυ ευκολο με αλλα λογια μαλακια :eek:

gtsiros
09/11/2004, 13:25
Me suzuki gn250, sthn a8hnwn-patrwn: 140.

Me honda cb500 150. telikiazei grhgora auto.

Orgasmatron
09/11/2004, 13:35
το 636 εχω πιάση πολλές φορές τον αριθμό 288 βέβαια αυτό έλεγε το κοντερ μου ε δε θα χάνει και 10χιλ. αρα 278 καλά δεν ειναι για 600? Τωρα 'ομως την κλαίω γιατί μου την πήραν μακρια οι $@#% τούρκοι οι *&%*

asprogerakatos
09/11/2004, 14:37
με το πρωτο μου (gsxr 400 του '87)180 χιλ/ωρα
με το δέυτερο (gsxr 750 του ΄'93) 270 χιλ/ωρα
με το τρίτο (africa 750 τού '02)190 χιλ/ωρα
και στον ύπνο μου μία φορά με ducati (matrix version) 300 χιλ/ώρα σε μία κοντρούλα με την trinity)...............................

voydas
09/11/2004, 20:30
ap oti eida sto net 17,4 hp dinei h akrapovic para panw!olokrirh h exatmhsh omws oxi mono teliko!twra gia stamplizater den nomizw na xreiazetai giati mexri ta 300 pou exei kai ton kofth sto konter den exw kanena provlhma apo kei kai panw isws 8elei giati teinei na arxisei na kounaei ligo!ante mhn mou thn dwsei kai to tourbiso sto power-hause kai to paw 460 hp sth roda!!

vrououououoummmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!!

voydas
09/11/2004, 20:37
ap oti eida sto net 17,4 hp dinei h akrapovic para panw!olokrirh h exatmhsh omws oxi mono teliko!twra gia stamplizater den nomizw na xreiazetai giati mexri ta 300 pou exei kai ton kofth sto konter den exw kanena provlhma apo kei kai panw isws 8elei giati teinei na arxisei na kounaei ligo!ante mhn mou thn dwsei kai to tourbiso sto power-hause kai to paw 460 hp sth roda!!

vrououououoummmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!!

banditgr
09/11/2004, 21:40
Me to cbr 600 f3 mou exo dei 265+ konterisia se eytheia pou vevea mefrazontai se 255 kapou pragmatika me gps.
To 636 DEN paei oute me sferes pano apo 260-265 pragmatika pou akousa..toulaxiston afto pou pigename mazi :-) edo oute ta 1000 pleon den vgazoun pano apo 280...

Κανένας
10/11/2004, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
Me to cbr 600 f3 mou exo dei 265+ konterisia se eytheia pou vevea mefrazontai se 255 kapou pragmatika me gps.
To 636 DEN paei oute me sferes pano apo 260-265 pragmatika pou akousa..toulaxiston afto pou pigename mazi :-) edo oute ta 1000 pleon den vgazoun pano apo 280...


Εγώ με το cbr 600f3 που είχα, είχα πιάσει, με το νορμάλ γραναζωμα 250 στην καλλίτερη περίπτωση
Και το sigma εδειχνε 230 (χωρίς να κουλουριαστώ 1.82 ύψος 95 κιλά φάρδος )
Εσύ τα 255 τα είδες σε GPS η ήθελες να τα δεις ? :cool:
Έχετε υποψιν σας, ότι τα κοντέρ σε αυτές τις ταχύτητες, κλέβουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 χιλιόμετρα

:beer:

dela
10/11/2004, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από voydas
ap oti eida sto net 17,4 hp dinei h akrapovic para panw!olokrirh h exatmhsh omws oxi mono teliko!twra gia stamplizater den nomizw na xreiazetai giati mexri ta 300 pou exei kai ton kofth sto konter den exw kanena provlhma apo kei kai panw isws 8elei giati teinei na arxisei na kounaei ligo!ante mhn mou thn dwsei kai to tourbiso sto power-hause kai to paw 460 hp sth roda!!

vrououououoummmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!!


Τη δεν θέλει το 12αρι σταμπιλιζατερ?:eyepop:
Ίσως μόνο να χρειάζεται μετά τα 300 ?:confused:

Δηλαδή κάνεις μια διαδρομή τις αρεσκείας σου (όχι βέβαια τύπου Κατερίνη – Θεσσαλονίκη) με το γκάζι να κλειδώνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα και συμπέρανες ότι δεν χρειάζεται σταμπιλιζατερ το ζώο παρά μόνο μετά τα 300.:eek:

Ντροπή και ιεροσυλία για το ζώο!!!

Να προσέχεις φιλαράκο γιατί όχι μόνο σταμπιλιζατερ θέλει
αλλά πάνω από όλα θέλει σεβασμό!!!

Πάντα φιλικά.


:wave2:

banditgr
10/11/2004, 15:06
Den milisa oute gia stock granazoma oute genika oti einai stock.
Tespa min trelenesai kolite,den trexei kai tipota an den eimaste kai oi pio grigoroi.
Oso gia ta sigma pou mou les....ta akouo verese...tromera ana3ipostisto einai.A kai sto finale psa3e se ena moto na deis pragmatiki teliki enos stock f3...(251 dinoun).CU

BILL VUZAS
10/11/2004, 15:52
ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΟΥΣ.ΜΟΝΟ Η ΚΑΒΑΣΑΚΙ ΤΟ ΑΓΝΟΕΙ.ΟΔΗΓΟΝΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ (ΖΧ 12,ΖΧ 10) ΤΡΕΜΕΙ ΤΟ ΦΙΛΟΚΑΡΔΙ ΣΟΥ.ΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΖΧ12 ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ ΣΤΑ 300 ΧΙΛ. ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΧΟΡΕΥΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ.250 ΚΙΛΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΕ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΣΠΟΡ(190 ΚΙΛΑ).ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ.

dela
11/11/2004, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΟΥΣ.ΜΟΝΟ Η ΚΑΒΑΣΑΚΙ ΤΟ ΑΓΝΟΕΙ.ΟΔΗΓΟΝΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ (ΖΧ 12,ΖΧ 10) ΤΡΕΜΕΙ ΤΟ ΦΙΛΟΚΑΡΔΙ ΣΟΥ.ΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΖΧ12 ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΦΤΗ ΣΤΑ 300 ΧΙΛ. ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΧΟΡΕΥΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ.250 ΚΙΛΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΕ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΣΠΟΡ(190 ΚΙΛΑ).ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ.

Καλά και τα στανπιλιζατέρ που βάζουν είναι απλά
για μόστρα μιας και είναι ανύπαρκτα (τουλάχιστον
στο GSXR 1000 που έχω) επί το έργον και ξεφτιλίζονται για πλάκα.

swtos
11/11/2004, 09:15
Το δικό μου με εξάτμιση της μαμάς του στην ευ8εία της Θήβας
έδειχνε συχνά πυκνά 299 κοντερίσια (με καιρό όμορφο και
ατμόσφαιρα αραιή), το στροφόμετρο όμως με τίποτις δεν περνούσε τις 11500. Μετά από κάποιες μικροαλλαγές δείχνει το
ίδιο, αλλά ο χρόνος που τα βγάζει είναι πολύ μικρότερος, επιταχύνει επίσης ακόμα, αφού φτάνει την 6η στις 12500. Το κοντέρ σύμφωνα με διάφορα sites "κλέβει" 5-6%. Με δυό δοντάκια μεγαλύτερο γρανάζι πίσω "κλέβει" ακόμα 5%. Αρα στα 299 που μου δείχνει, το συνολικό κλέψιμο είναι 10-11%. Σύμφωνα λοιπόν με τις γνώμες των περιοδικών η τελική του είναι 278 πραγματικά και νομίζω πως επιβεβαιώνεται (με λεπτό και ελαφρύ οδηγό). (299Χ95% = 284, 299Χ90% = 269). Αφού μπορεί και φτάνει
το στροφόμετρο 800-900 rpm παραπάνω προσθέστε άλλα 13 Km
στην ελάχιστη τελική (269+13=282). Αυτή είναι και η πραγματική
τελική που δίνει το μπουρδελάκι μου.
Συμπεραίνω λοιπόν πως τα μηχανάκια αυτά δεν πάνε "μία" και
χρειάζονται οδηγούς μινιατούρες για να χωράνε στα μικροσκοπικά
φαίρινγκ τους.
Συμφωνώ πως μόνο τα 1200άρια είναι ικανά να πετυχαίνουν
ικανοποιητικές τελικές (300-305), με περισσότερη άνεση για τον αναβάτη.
Δεν συμφωνώ πως είναι απαραίτητο το σταμπιλιζατέρ στις ευθείες,
ειδικά στα 1200άρια τέρατα.

Για να μην σας πρήζω, περιμένω ένα μηχανάκι 150 κιλών συνολικού
βάρους μικρό σε μέγεθος, με ικανοποιητική κάλυψη για αναβάτες εως 1.95 και τουλάχιστο 180 αλόγατων. Η οδηγική του συμπεριφορά επίσης
να είναι το ίδιο εύκολη όπως τα σημερινά 1000άρια. Τότε δεν θα
με πειράζει η τελική του, ούτε τα μικροκουνήματα στις ευθείες.

Κι όπως μου λέει ένας φίλος μην τρέχεις γιατί δε μπορείς ρε καραμήτροοοοοο

SAM46
28/11/2004, 21:00
230 ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ FOTO!!!!!!!!!!!Α! ΜΕ FAZER 600 04.: cool:

pastri
13/12/2004, 20:16
185 km/h με BMW F650 '99 στην Εθνική από Κόρινθο προς Αθήνα. Από τότε δεν το ξαναείδα όσο κι αν προσπάθησα. Για την ακρίβεια δεν έχω ξαναδεί πάνω από 175.

NAKANO-1100
13/12/2004, 21:12
260 ME ZZR-1100d1 ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΝΣ ΚΑΙ ΧΑΝΣ (ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑ ΑΣ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΠΟΤΑ) ΣΤΗΝ ΤΡΑΓΑΝΑ ΠΕΡΙΠΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΤΟ ΚΩΛΟΤΑΝΚΜΠΑΓΚ ΣΤΟ ΝΑ ΚΡΥΦΤΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΙ ΑΠΟ ΓΚΑΖΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΝΤΕΚΑ Ο ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ.
ΔΩΡΟ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩΜΕΝΟ Η ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΒΟΛΕΥ ΡΩΣΙΑΣ ΤΟΥ 1998 ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΙ Η GAMOVA ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ (ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΠΟΥ ΕΞΟΧΩΣ ΕΞΕΧΕΙ)


ΔΙΟΡΘΩΝΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΠΟΣΤ
336 ΚΑΘΑΡΑ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΣΤΗ ΣΟΥΖΟΥΚΑ ΦΕΤΟΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΙ ΑΠΟΣΥΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΡΩΣΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΟ ΚΑΤΕΡΙΝΙΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ


6932

TITANIUM
14/12/2004, 22:36
exoume kai leme exw piasei
299 konterisia me arketa mhxanakia
gsxr1000
vtr sp2 psiloftiagmeno
cbr 1000
kai 315 peripou me busa giati den exei kofth sta 299 kai den exei hlektroniko konter. me tis ygeies sas

wolfman13
22/12/2004, 19:46
ειδα 210 στο κοντερ του ελεφαντα και μαλιστα δυο φορες μετα χτυπησε μπιελα!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xaris_sm
24/12/2004, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14

275 km/h με την γρια (gsxr 750 '90):wave2:

ginete auto re paidia na piasei tosa????:confused:

periklisk
24/12/2004, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
ginete auto re paidia na piasei tosa????:confused:

κοντερίσια μάλλον

meritzo
29/12/2004, 13:56
EXΩ ΕΝΑ FAZER 04 600(MAYPO) MENΩ AΘHNA ΧΤΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΗΤΑΝ 252ΧΛΜ/ΩΡΑ.....ΕΣΕΙΣ?:eek:
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

alex14
29/12/2004, 14:07
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14

275 km/h με την γρια (gsxr 750 '90)
--------------------------------------------------------------------------------



ginete auto re paidia na piasei tosa????

------------------------------------


Μιλαμε παντα για κοντερισια + acrapovic + K&N


:wave2:

kachius
05/01/2005, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
230 ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ FOTO!!!!!!!!!!!Α! ΜΕ FAZER 600 04.: cool:


Τις φώτο αυτές τις φοβάμαι (δηλ:τις περιμένω!) και εγώ:bigcry:

Με TDM850 '96 (2η σειρά) το κοντέρ έχει περάσει για λίγο τα 200
(ίσως 210;) στην καλύτερη (γκρεμό με ευνοϊκό τυφώνα :hypnotize ) και 200 δικάβαλο στη βούτα!
Σε ευθεία, μόνος, γράφει 200 (όχι πάντα!).

Από δυναμομέτρηση πάντως, έδειξε 200 (αν όχι 197-199!)

ΣΣ:Όλα είναι μαμίσια, εκτός από ότι είναι μαϊμουδίσιο
από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη!

ΥΓ: Γειά χαρά σε όλους (πρωτοεμφανιζόμενος!):beer: :smokin:

Billys_RR
05/01/2005, 14:54
με ZX-636, 291 στο κοντέρ.

darkwing
12/01/2005, 20:34
240 με Ζ750 εγναντια σε ευθεια με ευνοοικο ανεμο.

lygonis
13/01/2005, 11:27
293 me to R1 2004 eixe poli aera den pigene parapano kai varethika na epimeno

ruyjin
13/01/2005, 12:38
190++ με souper four 400
και αυτό γιατι εκεινη τη μέρα πηγα με periklisk & RapidShade Ναύπλιο, ετρεμε ολοκληρο το μηχανακι για να τους φτασει
:rotflmao: :rotflmao:

που σε ρε Γιωργο:wave2: :wave2:

εμεις Περι τα παμε χτες, χαχαχαχαχα

periklisk
14/01/2005, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
190++ με souper four 400
και αυτό γιατι εκεινη τη μέρα πηγα με periklisk & RapidShade Ναύπλιο, ετρεμε ολοκληρο το μηχανακι για να τους φτασει
:rotflmao: :rotflmao:

που σε ρε Γιωργο:wave2: :wave2:

εμεις Περι τα παμε χτες, χαχαχαχαχ


αχαχαχαχαχαχαχ

περάσαμε ώραια όμως τότε.....

αν και ο αλήτης ο ράπιντ μας ξελίγωσε στην πείνα!!!!!
:lol: :lol: :lol:

suzuki_k5
27/09/2005, 14:35
197 χλμ με Suzuki Burgman 650 k5 Yoshimura
184 χλμ με Yamaha Tmax 500
Το R1200rt ακόμη διότι είναι στο στρώσιμο

div400
27/09/2005, 15:14
δεν κοιτω ποτε το κοντερ στα τελικιασματα!

εχω κλειστα τα ματια :eyepop:

εχει πιο πολυ πλακα ετσι :rolleyes:


167 diversion
250 sv1000s

stavrogin
27/09/2005, 15:35
250 με Ζ750S εθνικη αθ-λαμιας πριν την χαλκιδα ελαφρια ανηφοριτσα,κοντερισα

Πραγματικα: ,αν σκεφτεις οτι λενε οτι αν δειξει 267 ειναι 239πραγματικα(Τεστ περιοδικου) ,εχουμε και λεμε :

267/239=1.117σφαλμα κοντερ

250/1.117=224πραγματικα

IMPETUOUS
27/09/2005, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dela
Καλά και τα στανπιλιζατέρ που βάζουν είναι απλά
για μόστρα μιας και είναι ανύπαρκτα (τουλάχιστον
στο GSXR 1000 που έχω) επί το έργον και ξεφτιλίζονται για πλάκα. Για αυτο βαζεις ενα after market και ξεμπερδευεις.Στα αλλα μοτοσακα θα πρεπει να επενδυσεις μια μικρη περιουσια για να τοποθετηθουν τα σταμπιλιζατερ και τελος κοβεις και τις κουλες σουζες για τους γνωστους λογους.Παντως εχεις δικιο στο οτι τα μαμα δεν αντεχουν πολυ,στο SUZUKA μου αντεξε μολις 5000 χλμ

IMPETUOUS
27/09/2005, 16:10
Α το ξεχασα εχω δει στο SIGMA 303 χλμ/ωρα με αρκετη δουλεια στο "πραμα"

DirtRider
27/09/2005, 16:41
Λοιπόν...

...την πιο περίεργη τελική την είδα σε μία εντουροβόλτα στα Χανιά:

Στην εφθεία η τότε Κούλα μου (KLX) άγγιξε καμμιά 110αριά (σε κάκιστο χωματόδρομο....

...μετά που χτύπησα την κοτρόνα στην στροφή, μου φάνηκε πως "έφυγα" με 300 !!! :rotflmao:

Πάρτε όποιο απ' τα 2 νούμερα θέλετε εσείς....

gixxerpap
27/09/2005, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14

275 km/h με την γρια (gsxr 750 '90)
--------------------------------------------------------------------------------



ginete auto re paidia na piasei tosa????

------------------------------------


Μιλαμε παντα για κοντερισια + acrapovic + K&N


:wave2:

ακου κι αυτο....
με gsxr 750 K1, 316 χλμ στον κοφτη!
(σημειωστε ενα δοντι κοντυτερο μπροστα....)

με το κ3, το εργοστασιο σου σταματαει τη χαρα στα 299,
και φαντασου οτι τα πιανει με 5η....:a13:

SF
29/09/2005, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
με το κ3, το εργοστασιο σου σταματαει τη χαρα στα 299,
και φαντασου οτι τα πιανει με 5η....:a13:

Φτου γαμώτο... Το δικό μου ανεβάζει 299 με 4η, όχι 5η. Ρε λες να έχει χαλάσει???
:(





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
29/09/2005, 09:53
EΓΩ ΜΕ
SH 120 Km
CBR600RR 260Km
CBR1000RR 290Κm
CRYPTON 120Km
Ysr 120Km
Z50 50Km

AYTA
:D

dodos_1
29/09/2005, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
EΓΩ ΜΕ
SH 120 Km
CBR600RR 260Km
CBR1000RR 290Κm
CRYPTON 120Km
Ysr 120Km
Z50 50Km

AYTA
:D


CBR600RR 260Km...κοντερίσια....πραγματικά 240 και κάτι!
:wave2: :wave2:
CBR1000RR 290Κm...κοντερίσια....πραγματικά 260 και κάτι!
:wave2: :wave2: :wave2:

ronin1
29/09/2005, 15:41
190 με το SF , και μου έφυγε ο σβέρκος για κανα τέταρτο!

Ε πόσο να πάει το καημένο έιμαι και 125 κιλά!

Ένα παπί είμαι πάνω σε μηχανή ο ΄πούστης!

Α!!! είχα και μπαγκάζια!καμια 15-20 κιλα και αυτά

η φωτό είναι από το ΧΧ που θα έχω στο μέλλον ΧΕ ΧΕ!!!!!!:rotflmao: :lol:


25000

gixxerpap
29/09/2005, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Φτου γαμώτο... Το δικό μου ανεβάζει 299 με 4η, όχι 5η. Ρε λες να έχει χαλάσει???
:(





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

οχι, μην ανησυχεις, απλα το δικο μου ειναι μια limited 8ταχυτη εκδοση:a09:

wrenchfzr
30/09/2005, 06:33
για δοκιμαστε εκει που νομιζετε οτι δεν παει χλμ παραπανω να σηκωθειτε λιγο στα μασπιε και σηκωστε το κολαρακι σας ειδα απο 5-7 επι πλεον σε fzr 600 ΠΡΟΣΟΧΗ Ε

Tigas
30/09/2005, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
CBR600RR 260Km...κοντερίσια....πραγματικά 240 και κάτι!
:wave2: :wave2:
CBR1000RR 290Κm...κοντερίσια....πραγματικά 260 και κάτι!
:wave2: :wave2: :wave2:

ΓΙΑ ΤΟ 1000RR ΜΙΑ ΑΠΟΚΛΗΣΗ 15 ΑΝΤΕ 20km NA THN ΔΕΧΤΩ ΑΛΛΑ 30km IS TOΟ MUCH
ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΄΄ΚΛΕΦΤΕΣ΄΄ ΣΤΑ 1000 ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ R1 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ Κ5

Tigas
30/09/2005, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
για δοκιμαστε εκει που νομιζετε οτι δεν παει χλμ παραπανω να σηκωθειτε λιγο στα μασπιε και σηκωστε το κολαρακι σας ειδα απο 5-7 επι πλεον σε fzr 600 ΠΡΟΣΟΧΗ Ε

ΦΙΛΕ ΜΟΥ , ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ.
ΑΝ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΜΑΣ ΣΤΑ 290+ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ


25038

sapila racing
30/09/2005, 11:59
Να μαι κι εγώ με τις τελικές μου....

Λοιπόν με χρονολογική σειρά¨:

Ολα κοντερίσια και τις πιο πολλές φορές σε κατηφόρα
το 1982 - 80 χαω με Honda C50 (6v) της αδερφής μου
το 1983 - 92 χαω με Honda CB50J
το 1984 - 125 χαω με BMW R26 (κατέβασμα Συγγρού, το μηχανάκι είναι του 1957)
το 1985 - 160 χαω με Honda CB250 RS (ανέβηκαν τα γκάζια)
το 1985 - 200 χαω με GSX550 EF (μηχανάκι φίλου με το οποίο τσακίστηκα λίγο αργότερα...)
το 1990 - 170 χαω με yamaha SR500 (πολύ κατηφόρα)
το 2001 - 235 χαω με Kawasaki ZR7 (φτάνει στα κόκκινα και σε ευθεία, standard γραναζωμα, Devil, KN) - πολύ σταθερό
το 2005 - 180 χαω με BMW R75/6 (του 1975) - κούναγε στην ευθεία άσχημα

Αυτά από μένα , μέχρι τα 200 όλα καλά είναι, πάνω από 250 δεν νομίζω να πήγαινα, τώρα τελευταία φοβάμαι όλο και περισσότερο.
Στον δρόμο πάω όλο και πιο ήρεμα, έχω και 2 παιδάκια. Στην πίστα όμως.....

sapila racing

dodos_1
30/09/2005, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΓΙΑ ΤΟ 1000RR ΜΙΑ ΑΠΟΚΛΗΣΗ 15 ΑΝΤΕ 20km NA THN ΔΕΧΤΩ ΑΛΛΑ 30km IS TOΟ MUCH
ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΄΄ΚΛΕΦΤΕΣ΄΄ ΣΤΑ 1000 ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ R1 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ Κ5

Δεν είναι κλέφτες απλά εγώ θεωρώ ότι οι τελικές ταχύτητες παίζουν το ρόλο τους στην πώληση κάποιων μοντέλων.:)

Tigas
30/09/2005, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
Δεν είναι κλέφτες απλά εγώ θεωρώ ότι οι τελικές ταχύτητες παίζουν το ρόλο τους στην πώληση κάποιων μοντέλων.:)

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΝΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ SS ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΜΕ 300 ?? :lol: :beer: