PDA

View Full Version : Γιατί δεν θα ήθελα να είμαι γυναίκα....



asmar
21/06/2004, 14:10
Γιατί δυστηχώς αρκετές μοτοσικλέτες είναι φτιαγμένες για αναβάτες άνω των 1.70

Στο παρελθόν είχα δει κοπέλες που ήθελαν συγκεκριμένα μηχανάκια και απλά δεν υπήρχε περίπτωση να τα πάρουν λόγω ύψους.

Κρίμα ρε γαμώτο, και αυτό πιστεύω είναι ένας λόγος που δεν βλέπουμε πολλές κυρίες σε δίτροχα.

Ο γυναικείος πληθυσμός τι λέει;

:(

sniper
21/06/2004, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar
Γιατί δυστηχώς αρκετές μοτοσικλέτες είναι φτιαγμένες για αναβάτες άνω των 1.70

Στο παρελθόν είχα δει κοπέλες που ήθελαν συγκεκριμένα μηχανάκια και απλά δεν υπήρχε περίπτωση να τα πάρουν λόγω ύψους.

Κρίμα ρε γαμώτο, και αυτό πιστεύω είναι ένας λόγος που δεν βλέπουμε πολλές κυρίες σε δίτροχα.

Ο γυναικείος πληθυσμός τι λέει;

:(



Αυτό κι αν είναι ένα πονεμένο θέμα εδώ μέσα.... Κυρίες, έχετε το λόγο :rotflmao: :rotflmao: :lol:

idi
21/06/2004, 14:16
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΙΜΑ ΚΑΘΕ 25 ΜΕΡΕΣ (ΜΠΛΙΑΧ) ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΠΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΟΣΜΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΚΟ ΚΑΝΑ 4-5-6 ΜΕΡΟ :lol:

ΑΣΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ, ΚΑΛΥΝΤΙΚΑ ΣΟΒΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΡΗ ΚΤΛ ΚΤΛ :lol:

sniper
21/06/2004, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΙΜΑ ΚΑΘΕ 25 ΜΕΡΕΣ (ΜΠΛΙΑΧ) ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΠΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΟΣΜΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΚΟ ΚΑΝΑ 4-5-6 ΜΕΡΟ :lol:

ΑΣΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ, ΚΑΛΥΝΤΙΚΑ ΣΟΒΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΡΗ ΚΤΛ ΚΤΛ :lol:

Εσυ πρόσεχε γιατί την βλέπω την σαγιοναρα να έρχετε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Στο Ζ φτάνει κάτω; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

:wave2:

crs-k
21/06/2004, 14:21
Εγω απ' την αλλη, φορεσα το κρανος καλου κακου ... :winka:
Πολεμος βρωμαει ... :lol:

hornet
21/06/2004, 14:22
Γιωργακη πες αλευρι......
το τηγανι σε γυρευει!!

idi
21/06/2004, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εσυ πρόσεχε γιατί την βλέπω την σαγιοναρα να έρχετε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Στο Ζ φτάνει κάτω; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

:wave2:


ΟΧΙ

ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΒΑΖΕΙ ΣΟΒΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ... ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ...:lol: :lol: :lol: :wave2:

Μικρή Λουλού
21/06/2004, 14:26
ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ.........

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΙΛΑΕΙ....

ΑΣ ΤΟΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΙΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Η "ΑΛΛΗ',ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΑΣΜΑ...

IDI,IDI,IDI..
ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΣΑΝ ΤΟ ΑΡΧIDI..!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΓΙΩΡΓΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΣΟΥ..!!:lol: :lol:

:beer: :beer: :beer: :beer:

sniper
21/06/2004, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΧΙ

ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΒΑΖΕΙ ΣΟΒΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ... ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ...:lol: :lol: :lol: :wave2:


Σωστός.... παρότι μικρός (σε ηλικία πάντα) ξέρεις και κάνεις ελιγμούς.... :wave2:

Πάντως ξέρω κάνα 2 εδώ μέσα που θα το τιμήσουν αυτό το ποστ...

crs-k
21/06/2004, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΧΙ

ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΒΑΖΕΙ ΣΟΒΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ... ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ...:lol: :lol: :lol: :wave2:

Ναι, φυσικα, αλοιμονο ... :lol:
Οχι ας μην το 'λεγες "γενικα"! :lol:

Και περναει κι απο 'δω μεσα και μπορει να το δει κι ολας το μωρο σου ... :lol: :rotflmao:

Ρε ... Μηπως να το σβησουμε στα γρηγορα το post ??? :lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

idi
21/06/2004, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ναι, φυσικα, αλοιμονο ... :lol:
Οχι ας μην το 'λεγες "γενικα"! :lol:

Και περναει κι απο 'δω μεσα και μπορει να το δει κι ολας το μωρο σου ... :lol: :rotflmao:

Ρε ... Μηπως να το σβησουμε στα γρηγορα το post ??? :lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:



Όπως λέι και το λαϊκον άσμα...

Αναλαμβάνω τις ευθύνες μου σαν ΑΝΤΡΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ....
:beer: :beer: :beer:

idi
21/06/2004, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
IDI,IDI,IDI..
ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΣΑΝ ΤΟ ΑΡΧIDI..!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

\
\\

arxiIDI

xaxaxaxaaxa


ρε τι λεει ο ποιητης....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

LINA
21/06/2004, 15:10
ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΕΣΚΙΣΕΤΕ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.. ΕΕΕ?
ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΥΡΝΑΩ ΚΑΙ ΛΕΩ " Α ΡΕ ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΑΚΟΜΑ... ΓΑΜΩΤΟ" ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΗΧΑΝΟΒΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ......

asmar
21/06/2004, 15:13
χα χα το γαμ@#$%! το πόστ!

Καμιά γυναίκα;:)

asmar
21/06/2004, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΕΣΚΙΣΕΤΕ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.. ΕΕΕ?
ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΥΡΝΑΩ ΚΑΙ ΛΕΩ " Α ΡΕ ΜΑΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΑΚΟΜΑ... ΓΑΜΩΤΟ" ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΗΧΑΝΟΒΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ......

Βέβαια για να πω και κάτι άσχημο.....έχετε ένα βίτσιο να προτιμάτε και εντούρο........:o

code
21/06/2004, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar
Γιατί δυστηχώς αρκετές μοτοσικλέτες είναι φτιαγμένες για αναβάτες άνω των 1.70

Στο παρελθόν είχα δει κοπέλες που ήθελαν συγκεκριμένα μηχανάκια και απλά δεν υπήρχε περίπτωση να τα πάρουν λόγω ύψους.

Κρίμα ρε γαμώτο, και αυτό πιστεύω είναι ένας λόγος που δεν βλέπουμε πολλές κυρίες σε δίτροχα.

Ο γυναικείος πληθυσμός τι λέει;

:(




...............


:sick: :sick: :sick:


...έπιασες το μαχαίρι και μ'έσφαξες, ρε πατρίδα!!!!!!!!! :( :( :(


...στην περίπτωση μου, είναι έτσι ακριβώς!!!! ....ξεμείναμε από μποϊ και ποιο δίτροχο μας καμαρώνει!?!??!?!?!??



.
.
.
.
.
.
.
.

..
.
.
.
.

βέβαια μη ξεχνάμε ότι υπάρχουν και οι γυναίκες που καβαλάνε.... και ΑΝΑΣΤΕΝΑΖΟΥΝ οι ΣΕΛΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!:p :beer: :p :wave2:



:sun:

:alien:

periklisk
21/06/2004, 15:54
Γιώργο που σαιαιαιαι!!!!! Έπεσε παντόφλα???????


χαχαχαααχχα!!! :lol: :lol:

ireneepi
21/06/2004, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar
Γιατί δυστηχώς αρκετές μοτοσικλέτες είναι φτιαγμένες για αναβάτες άνω των 1.70

Στο παρελθόν είχα δει κοπέλες που ήθελαν συγκεκριμένα μηχανάκια και απλά δεν υπήρχε περίπτωση να τα πάρουν λόγω ύψους.

Κρίμα ρε γαμώτο, και αυτό πιστεύω είναι ένας λόγος που δεν βλέπουμε πολλές κυρίες σε δίτροχα.

Ο γυναικείος πληθυσμός τι λέει;

:(


Λεει....

οτι εγω ποτε μου δεν ειχα προβλημα,μονο κατι TDM λιγο και λογω βαρους περισσοτερο δεν μπορω αλλα δεν με νοιαζει γιατι πολι απλα ειμαι μια streetou και το ον-οφ ποτε μου δεν τα ηθελα....


Αρα εγω δεν ειχα ποτε μου προβλημα....ουδεποτε....
Δοξα τον Θεο και δυνατη ειμαι και ιδανικη διαπλαση εχω....


αααα


και ειμαι 1-68.

LINA
22/06/2004, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Λεει....

οτι εγω ποτε μου δεν ειχα προβλημα,μονο κατι TDM λιγο και λογω βαρους περισσοτερο δεν μπορω αλλα δεν με νοιαζει γιατι πολι απλα ειμαι μια streetou και το ον-οφ ποτε μου δεν τα ηθελα....

Αρα εγω δεν ειχα ποτε μου προβλημα....ουδεποτε....
Δοξα τον Θεο και δυνατη ειμαι και ιδανικη διαπλαση εχω....
και ειμαι 1-68.


ΚΑΙ ΓΩ STREETOY ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΣΑΝ ΤΟ CBR400 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ "ΜΕΤΡΑ" ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗ ΣΑΣ.... ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!! ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ TO CBR..

GST
22/06/2004, 09:07
το CBF 600 S το εχεισ δει;;;;;; πολυ ομορφο και εχω δει πολλεσ κοπελεσ να το καβαλανε. ταξιδιαρικο με υψοσ σελασ 1480mm

τσεκαρε το θα σου αρεσει:rotflmao:

crs-k
22/06/2004, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST

............
με υψοσ σελασ 1480mm
............



Παρακαλω??? :confused: :confused: :confused: :lol: :rotflmao: :lol:

GST
22/06/2004, 09:23
785mm ..........γραψε λαθοσ μη βαρατε :look:

η κοπελα θα νομιζει οτι την κοροιδευω κιολασ:lol: :lol: :lol:

τι μαλακα ειμαι τι μαλακα ειμαι τι εγραψα 1480 το μεταξονιο ηταν αυτο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

LINA
22/06/2004, 09:28
ΘΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 1.40 ΧΑΧΑΑ :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:
ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑΝ ΝΑ ΕΦΤΑΝΑ ΤΑ SUPERSPORT GAMOTO.... TO KAINOYRGIO ΤΟ CBR600 ΑΣ ΠΟΥΜΕ.....

idi
22/06/2004, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΚΑΙ ΓΩ STREETOY ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΣΑΝ ΤΟ CBR400 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ "ΜΕΤΡΑ" ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗ ΣΑΣ.... ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!! ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ TO CBR..


δες το ZXR400 του periklisk το δινει ΤΣΑΜΠΑμαν και ειναι νομιζω το πιο χαμιλοσελο μηχανακι που εχω δει...

asmar
22/06/2004, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΘΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 1.40 ΧΑΧΑΑ :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:
ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑΝ ΝΑ ΕΦΤΑΝΑ ΤΑ SUPERSPORT GAMOTO.... TO KAINOYRGIO ΤΟ CBR600 ΑΣ ΠΟΥΜΕ.....


Το έχεις δοκιμάσει και δεν το φτάνεις;
Χωρίς να παρεξηγηθώ, αναβάτες μέχρι 1.60 νομίζω ότι το φτάνουν μια χαρά.
Ε τώρα αμα δεν πατάς και καλά κάτω δεν χάλασε ο κόσμος.

Το κλασσικό 2001 CBR 600 το έχεις δοκιμάσει;

Είχε ανέβει στη σέλα μια φίλη μου 1.57 και το έφτανε όπως επίσης και το hornet (με λίγη δυσκολία..)

Γάλα έπινες όταν είσουν μικρή ή πίνεις ακόμη (άν είσαι μικρή...) :cool: :rolleyes: :wave2:

Noela
22/06/2004, 11:23
Εγώ το πληρώνω κάθε μέρα αυτό.

Αλοίμονο, είμαι ευτυχής που είμαι γυναίκα :beer:

αλλά απ' ότι έχω διαβάσει, το TDM είναι φτιαγμένο για άτομα ύψους 1.80, ούτε καν 1.70 (πολύ σωβινιστικό)

Κι εγώ με 1.65 προσέχω πολύ πως παρκάρω. Άσε τα 200+ κιλά... που και να κατέβαινα κάτω δε θα μπορούσα να το τραβήξω...
Άμα ξεκινήσεις όμως είναι φτερό! :wave2:

Δε με σταμάτησε από το να πάρω το μηχανάκι που γούσταρα, απλά έμαθα να ζω με αυτό και να βρίσκω τεχνικές να το κάνω "πίσω" και σε ανηφόρα :dizzy:

Ευτυχώς που δε μ'αρέσει το ΧΤ660 R :yuck: γιατί το πήγα βόλτα και δεν πάταγα ούτε στις μύτες! Πεζοδρόμιο ρεεεεεεεεεεεεε

LINA
22/06/2004, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar
Το έχεις δοκιμάσει και δεν το φτάνεις;
Χωρίς να παρεξηγηθώ, αναβάτες μέχρι 1.60 νομίζω ότι το φτάνουν μια χαρά.
Ε τώρα αμα δεν πατάς και καλά κάτω δεν χάλασε ο κόσμος.

Το κλασσικό 2001 CBR 600 το έχεις δοκιμάσει;

Είχε ανέβει στη σέλα μια φίλη μου 1.57 και το έφτανε όπως επίσης και το hornet (με λίγη δυσκολία..)

Γάλα έπινες όταν είσουν μικρή ή πίνεις ακόμη (άν είσαι μικρή...) :cool: :rolleyes: :wave2:


ΕΙΜΑΙ 1.60 ΤΟ CBR600 TOY 2001 OXI ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ, ΕΕΕ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ......?????
ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΗΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΒΑ ΣΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΑΣ ΑΦΟΥ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡΕΥΕΤΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΧΑΧΑΧΑ

ruyjin
22/06/2004, 11:42
δε χρειάζεται να πατάς όλο το πέλμα κάτω για να κρατήσεις μια μηχανή. Περισσότερο είναι τεχνική ισοροπίας, σωστά!! Κι εγώ 1.70κάτι είμαι και ενα Τρανσαλπ κολητού που οδήγησα δε παταγα καλα, εκτός κι αν το εγερνα λίγο και πατούσα μόνο το ενα ποδι κατω.
μη μασατε όσοι και οσες θέλουν ον-οφ μηχανακι, απλά θέλει πιο "λεπτές" κινήσεις και να μη νομίσεται/σουμε πως οδηγούμε παπι γιατι τότε,... καλα θα καναμε να ειχαμε προνοήσει για......κάγκελα!!!!

:lol: :lol:

ruyjin
22/06/2004, 11:43
λίνα, ο μαρίνος(monstermind) εχει του 2000, βρε!!!,
ρώτησε τον..... :wave2:

afrotwin
22/06/2004, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΕΙΜΑΙ 1.60 ΤΟ CBR600 TOY 2001 OXI ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ, ΕΕΕ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ......?????
ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΗΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΒΑ ΣΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΑΣ ΑΦΟΥ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡΕΥΕΤΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΧΑΧΑΧΑ

RE KORITSI IPARXOUN DIO LISIS GIA SENA I NA VALOUME VOI8ITIKES RODES STO CBR
I NA TOU VALOUME RODES APO MPOMPO ZITAKI
:rotflmao: :lol: :rotflmao:
axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
re ti kolopedo ime re xaxaxaxaxaxaxaxaxa

:rotflmao: :lol:
apo mpompo:eyepop: mpouxaxaxaxaxaxaxa
kala me pao......................:rotflmao:

crs-k
22/06/2004, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

...............
re ti kolopedo ime re xaxaxaxaxaxaxaxaxa
...............



Γιατι ρε?
Εγω πολυ σωστο σε βρισκω! :lol: :lol: :lol:

afrotwin
22/06/2004, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Γιατι ρε?
Εγω πολυ σωστο σε βρισκω! :lol: :lol: :lol:

na sou po re si christ ama den to evlepes esi sosto 8a elega kati exi to palikari simera :rotflmao: :lol: :rotflmao:

LINA
22/06/2004, 13:27
ΚΑΛΟΣ Ο ΧΑΒΑΛΕΣ ΡΕ ΛΕΩΝΙΔΑΚΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΧΕΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ....... ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΚΟΜΑΤΙΑ......

LINA
22/06/2004, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
λίνα, ο μαρίνος(monstermind) εχει του 2000, βρε!!!,
ρώτησε τον..... :wave2:


ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ CBR ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΟΥ ( ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΜΑΡΙΝΟ) ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ CBR 600F3 97 ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΦΤΑΝΩ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙ ΑΛΛΟΣ , ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΟΥΛΗΜΑ.... ΓΑΜΩΤΟ, ΟΠΟΤΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ

modeerf
22/06/2004, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΕΙΜΑΙ 1.60 ΤΟ CBR600 TOY 2001 OXI ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ....

1.60 και έχεις παράπονο?

Τότε τι να πεί η γυναίκα μου που είναι δαχτυλιδάκι (1.52)...

Προερχεται απο μοτοσυκλετιστική οικογένεια (ο πατέρας της παλιός αγωνιζόμενος) γουστάρει χρόνια τώρα να αποκτήσει μοτοσυκλέτα και η γυναίκα ειναι τελείως εγκλωβισμένη...

Προσπαθούμε να βρουμε μια μοτοσυκλέτα street (δεν γουστάρει άλλες ουτως ή αλλως), οχι απαραίτητα ss (γιατι και να φτάνει κάτω δεν φτάνει τα clipons όπως στο ΖXR400) και δεν μπορουμε...

Και πριν αρχίσουν τα χαχα-χουχα προσπαθηστε να μπείτε στην θέση της...πως θα φαινόταν στον καθένα μας αν ΕΙΧΕ τα φράγκα να παρει μοτοσυκλέτα, αν ΕΙΧΕ βρεί πια γουστάρει και ΔΕΝ μπορουσε να την αποκτήσει λόγω ύψους?

Τα φράγκα, λες, παει στο διαολο...θα τα μαζέψω...ΚΑΠΟΤΕ...

Αν δεν εχει βρει μοτο που να ερωτευθεις, λες, παει στο διαολο...θα παω σε μια εκθεση και θα τις καβαλήσω όλες ή θα παρω μια και θα την καστομάρω...ΚΑΠΟΤΕ...

Αν εισαι μινιατουρα, τότε τί λες? ΚΑΠΟΤΕ θα ψηλώσω??? Πικρα...

Και η ιστορία συνεχίζεται και με την ενδυση...καλά οι μοτοσυκλετοβιομηχανίες δεν σκέφτονται οτι υπάρχουν και άτομα 1.50 που θελουν να καβαλάνε μοτοσυκλέτες...αλλά ουτε και οι κατασκευαστές ενδυσης?

Τωρα ψάχνουμε για μπουφάν (δερμάτινο)...καλά χριστουγεννα...

Ευτυχώς που απο κράνη υπάρχει η Uvex που βγάζει και XSS οπότε εχει βολευτεί...

Παντελόνι, γαντια...

Για αυτό σας λέω...το θέμα είναι αρκετά σοβαρό...πολλοι απο εμάς με μεση σωματική διάπλαση επειδή μπορουμε να καβαλήσουμε σημαντικότατο αριθμό των μοτοσυκλετών της αγοράς και να βρουμε οτι εξοπλισμό θέλουμε το βλέπουμε ως φυσιολογικό...θελω κράνος? Παω και διαλέγω ΟΠΟΙΟ θελω απο 20 εταιρίες...πως θα του φαινόταν ομως κάποιου αν περιοριζόταν σε 2 μονο...

Ελλειψη ελευθερίας επιλογής, ετσι?

Ρατσισμός? (απο τις βιομηχανίες)

Κατάθλιψη?

Την συμπαρασταση μου σε ολα τα άτομα που γουστάρουν να καβαλήσουν μοτοσυκλέτα και δεν μπορουν λόγω σωματικής διάπλασης...

Τα σέβη μου...

modeerF (=Freedom)

ΥΓ: του λόγου μου είμαι 1.72 και η γυναίκα μου με βλέπει να με εχει πιασει κατάθλιψη επειδή θα πάρω το Ζ750 μου κατά τον Σεπτέμβριο και όχι νωρίτερα...και εγώ την βλέπω να έχει πάθει κατάθλιψη επειδή ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ...

afrotwin
22/06/2004, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΚΑΛΟΣ Ο ΧΑΒΑΛΕΣ ΡΕ ΛΕΩΝΙΔΑΚΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΧΕΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ....... ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΚΟΜΑΤΙΑ......

tora to paraxezo :lol:
to paraxesa:lol: :lol:
:rotflmao: :lol:

periklisk
22/06/2004, 14:19
Ρε συ στεναχωρήθηκα μιλάμε! Ειλικρινά έτσι χώρις πλάκα....

Κουράγιο φιλαράκο!

modeerf
22/06/2004, 14:28
Ξερεις κατι βρε Περικλή?

Ολοι ΜΑΣ κανουμε πολλες φορες λαθη...εχουμε ως αυτονόητα αυτά που για ΠΟΛΛΕΣ ομάδες ανθρωπων (και δεν μιλάμε μόνο για το αντικειμενο των μοτοσυκλετών) ΔΕΝ είναι...και αρχίζουμε να παραπονιόμαστε για ενα κάρο άλλα...

Τι να πω φιλε μου...ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ!!!

Αυτη η γυναίκα σχεδόν μεγάλωσε μεσα σε πίστες βλέποντας τον πατέρα της να τρέχει απο τοσο δα μικρουλα...

Αυτή η γυναίκα θα επρεπε σημερα να εχει ενα αξιοπρεπες μηχανάκι και να μου εριχνε στα αυτιά...

Και αυτή η γυναίκα ειναι υποχρεωμένη να κάθεται στην πισω σέλα της μοτοσυκλέτας μου και αυτό ΟΠΟΤΕ την αφήνω μιας και ειμαι της άποψης οτι η μοτοσυκλετα ειναι για ΕΝΑ μονο ατομο (και σε αυτο το σημείο γινομαι γαιδουρι)...

Και το χειρότερο είναι οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ...

Αυτό είναι που μου την δίνει περισσότερο από ολα...

Τα σέβη μου...

periklisk
22/06/2004, 14:32
Έτσι όπως τα λες είναι.... τι να πει κανείς! Ελπίζω κάποια στιγμή να γίνει κάτι και γι' αυτό (για το ύψος στην προκειμένη περίπτωση)....

:beer: :wave2:

LINA
22/06/2004, 14:45
ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ .... ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ (Η ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΛΕΧΤΟ "ΓΚΟΜΕΝΑ") ΝΑ ΚΑΒΑΛΑΕΙ ΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ.... ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕΝΩ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ , ΤΙΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΚΑΙ ΛΕΩ "ΜΠΡΑΒΟ" ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ... ΕΝΑ ΘΗΛΥΚΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΗΛΥΚΟ!!!! ΤΕΛΕΙΟ
ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ ΠΛΥΘΗΣΜΟΣ ΤΩΝ ΓΙΑΠΩΝΕΖΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΟΙ.... ΑΓΓΟΥΡΙΑ ΣΤΟΥΠΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΕΣΤ DRIVE ΔΗΛΑΔΗ.....

jimbar
23/06/2004, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Τι να πω φιλε μου...ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ!!!...Και αυτή η γυναίκα ειναι υποχρεωμένη να κάθεται στην πισω σέλα της μοτοσυκλέτας μου...

Tην καλημέρα μου.

Δεν συμφωνώ στο ότι είναι «υποχρεωμένη». Άλλωστε όταν βρίσκεται πίσω σου φίλε, συνοδεύει το έτερον ήμισυ, άρα πρέπει να είναι μετά χαράς. Είναι αλήθεια ότι κάποιες δεν μπορούμε να τις αποκτήσουμε λόγο ύψους. Δεν είμαστε όμως όλοι 1.90m. Το παν λοιπόν σε αυτή την περίπτωση, είναι να βρεθεί μια «χρυσή τομή» ύψους / επιθυμητό μοντέλο και κάπως «βολεύεται» το θέμα. Για παράδειγμα, γιατί να επιμείνω να πάρω SS από την στιγμή που δεν πατώ καλά στα πόδια μου; Μα διότι αυτό με «φτιάχνει βρε αδερφέ!!!». Σωστά. Και αφού λοιπόν ΔΕΝ μπορείς να το πάρεις, μια ζωή συνεπιβάτης θα είσαι;;; Δηλαδή έναν άλλον συμβιβασμό δεν μπορείς να κάνεις;;; δηλαδή αν πιάσεις 140 αντί του 240 θα σε χαλάσει;;; γιατί λοιπόν, να στερηθείς την απόλαυση της οδήγησης για κάτι πού δεν μπορείς να αποκτήσεις [λόγου ύψους];;; Μια τσόπερ, που είναι και οι πιο χαμηλές, δεν θα ήτανε μια καλή λύση;; [παρεμπιπτόντως ούτε εμένα μου αρέσουν αλλά από το τίποτα ..] και μπορείς να βρεις στόπερ και με 400, 600 & 1200 cc άμα θέλεις και το «ύψος» της σέλας παραμένει χαμηλό για μικροκαμωμένο οδηγό και σε ταξίδι πιο εύκολα θα πάει απ’ότι με ένα «συμβατικό» και άβολο στρίτ .. ίσως να κάνω και λάθος αλλά εγώ θα συμβιβαζόμουν αν είχα τόόόσο μεγάλη «λαχτάρα» για κάτι.



Και το χειρότερο είναι οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ... Αυτό είναι που μου την δίνει περισσότερο από ολα...
να μην σου την δίνει φίλε μου. Και να μην νιώθεις «ένοχος» για το ύψος της γυναίκας σου. Συγνώμη βέβαια .. απλά την άποψή μου λέω .. ψάξτε το «αλλιώς» όταν ο άνθρωπος θέλει .. βρίσκει.

Να είσαι πάντα καλά και να περνάς ακόμα καλύτερα.

modeerf
23/06/2004, 08:39
Καλημέρες...

1) Jimbar το «ειναι υποχρεωμένη» στην προκειμένη περίπτωση δεν πάει στο οτι κανει αγγαρεία αλλά στο οτι είναι αυτή την στιγμή Η ΜΟΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΟΤΟ... «Και αυτή η γυναίκα ειναι υποχρεωμένη να κάθεται στην πισω σέλα της μοτοσυκλέτας μου...»...αντι φυσικά να είναι διπλά μου με την δικιά της ή ακόμη και στην θέση του οδηγου (χλωμό να ημουν εγώ συνεπιβάτης αλλά λεμε τωρα)...:)

2) Σωστά μιλάς περί χρυσής τομής ύψους / επιθυμητου μοντέλου...αλλά δεν εχεις συνειδητοποιήσει οτι μιλάμε για υψος 1.52...τα μονα που μας έχουν μεινει να τσεκάρουμε είναι το Eliminator και το Bros (που μακάρι να μας κάνει)...το ΖΖR 250 ψιλοέκανε δουλεια αλλά θα πρέπει να πέσει πολύ μοντάρισμα σε σέλα, αναρτήσεις και ενδεχομένως πλάκα πηρουνιου...για αυτό σου λέω...δεν υπάρχουν και ιδιαίτερα πολλές «χρυσές τομές»...

3) «δηλαδή αν πιάσεις 140 αντί του 240 θα σε χαλάσει;;; γιατί λοιπόν, να στερηθείς την απόλαυση της οδήγησης για κάτι πού δεν μπορείς να αποκτήσεις [λόγου ύψους]»

ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ...τα ιδια της λέω και εγώ...οπως επίσης οτι με οποιοδήποτε μοτόρι μπορεις να ευχαριστηθείς οδήγηση, να βιώσεις τον μοτοσυκλετισμό κλπ κλπ...

Ωραια και αγια ολα αυτά και πολύ σωστα...ελα ομως να γυρισουμε το νόμισμα και από την άλλη μερια γιατι αυτή είναι η μια οψη...

Οδηγώ 11 χρονια μονο διτροχα καθε μερα σε οποιεσδήποτε συνθήκες...το μαράζι μου λοιπον ΟΛΑ αυτά τα χρόνια ηταν οτι ΠΟΤΕ δεν είχα στην κατοχή μου μια μοτοσυκλέτα που να εχω ερωτευθει...μια μοτοσυκλέτα που να νιώθω οτι ειναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ...μια μοτοσυκλέτα που οχι μονο να με καλύπτει οδηγικά (που ουτε καν αυτή την πολυτελεια δεν ειχα) αλλά ρε παιδί μου, πως να στο εξηγήσω, να την βλέπω και να λιώνω...να σημαίνει κάτι για μενα...να σταματάω σε επαρχιακό για τσιγάρο και να μου αρέσει ΚΑΙ να την κοιτάω...μετά απο τοσα χρόνια λοιπον συμβιβασμου (στην δικια μου περίπτωση οικονομικου και οδηγικου) εγω την βρήκα την δικιά μου...μαζευα και 4 χρόνια και συντομα (τεομοτο θελοντως) θα την αποκτήσω...για πολλοστή φορά λοιπον κοιτάζαμε τα περιοδικά και το μάτι της έπεσε στο Boneville…κλασσική μοτοσυκλέτα, σαν κάποιες που οδηγουσε ο πατέρας της...κοιτάμε το υψος σελας...πικρα...της λέω δεν γαμιέται, υπάρχει και το Estrella, γλυκο μηχανάκι...την συνέχεια δεν εχει νόημα να την πω...

Ερωτηση ρητορική: μετά απο τοσα χρόνια λοιπον ανακαλύπτω οτι το Ζ750 είναι για μενα...υψος σέλας 815...εστω οτι ήμουν 1.50 και συζητάγαμε μαζι...τι θα μου ελεγες Jim…καλό το 750 αλλά συμβιβάσου με Bros400??? Πως θα ενιωθες σε αυτή την περίπτωση εσύ? Ναι, σιγουρα υπάρχει τουλάχιστον 1 διτροχο τουλάχιστον 250 κυβικών που μπορέι να καβαλήσει ωστε να της δοθεί η ευκαιρία να οδηγήσει μοτοσυκλέτα...μετά τι? Ειναι καταδικασμένη?

Πρακτικά θα γίνει ακριβώς αυτό που ανέφερες...θα συμβιβαστεί γιατι οντως έχει μεγάλη λαχτάρα...αλλά θα συμβιβαστεί για πάντα και οχι μεχρι να βρεί φράγκα να παρεί την επόμενη όυτε μεχρι να βγεί κατι που πραγματικά να της αρέσει...

4) Δεν νιώθω ένοχος φιλε jimbar...απλά νιωθω ότι εγραψα...μου την δίνει που δεν μπορώ να την βοηθήσω πλήν του ψαξίματος...αν ηταν οικονομικό το θέμα θα μπορουσα να βοηθήσω...στο θεμα της σωματικής διάπλασης δεν μπορώ ουτε εγώ ουτε και κανένας άλλος να κάνει τίποτα...

5) «όταν ο άνθρωπος θέλει .. βρίσκει»...ολοσωστη φράση, αποτελεί και ενα απο τα αξιώματα μου (με διάφορες παραλλαγές)...

Να εισαι καλά φιλε μου...και που θα πάει...θα την βρούμε την άκρη...

Noela
23/06/2004, 09:10
Προς modeerf

Έχετε τσεκάρει το CBF 600?
Απ΄όσο θυμάμαι προσαρμόζεται από ύψος 1.57 έως 1.92, είναι πολύ καλό μηχανάκι και είναι και HONDA :winka:

Ξέρω, δεν πιάνει το 1.52 αλλά σίγουρα πλησιάζει περισσότερο από ότι τα άλλα μηχανάκια. Επίσης το CBR400 είναι το μόνο που φτάνει και έχει μια φίλη μου, που αν και τρελή μηχανόβια έχει κι αυτή πρόβλημα ύψους.

Εξάλλου το χαμηλό ύψος δεν αποτελεί πρόβλημα στην οδήγηση αλλά μόνο στο ξεπαρκάρισμα (πιστεύω).

modeerf
23/06/2004, 10:23
Noela το CBF 99% δεν το φτάνει...

Για μοτόρια οπως CBR400, ZXR400 κλπ εχεις δίκιο...συνήθως πατάνε στοιχειωδώς τα ποδια της κατώ (λίγο λιγότερο απο οτι πατάνε τα δικά μου στο Ζ750 τουλάχιστον)...αλλά με αυτά τα μοτόρια το προβλημα εστιάζεται απο εκεί και πέρα στο ποσο μακρια και χαμηλά ειναι τα κλιπονς συν το γεγονος οτι μεταξύ κλιπονς και αναβάτη υπάρχει ενα τεπόζιτο μεγέθους (για άτομα τετοιου υψους) γηπέδου...οπότε εμφανιζεται το φαινομενο να πατάνε μεν τα ποδια αλλά να μην φτάνει με ανεση τα κλιπονς...

Το χαμηλό υψος δεν αποτελει προβλημα ΜΟΝΟ στο ξεπαρκάρισμα...εχει τυχει να δώ τυπισσα σε φανάρι με enduro θεόψηλο...με το που παει να σταματήσει ηταν πιρουέτα (η γυναίκα πρεπει να εκανε μπαλέτο γιατι πραγματικά παταγε στις μυτες των δακτυλων της)...παει να αλλάξει πόδι σταματημένη μόνο που απο την άλλη μερια υπήρχε ενα πάρα πολύ μικρό βαθουλωμα στον δρόμο...ε, η γυναίκα ξαπλωσε επιτόπου μαζί με την μοτοσυκλέτα...επισης εχω παρατηρήσει γυναίκα με μοτοσυκλετάκι να προσπαθεί να ανεβάσει το μοτοσυκλετάκι της σε πεζοδρόμιο υψους 15 περίπου εκατοστών...δεν είναι ευκολο...και είναι επικινδυνο...

Συμφωνώ οτι απαξ και αρχίσει και κινείται η μοτοσυκλέτα, εφόσον εχεις ανετη προσβαση σε ολα τα χειριστήρια (τιμόνι, μανετες, λεβγιέδες) τοτε το υψος λίγη σημασία εχει...

Αλλά ξεχάσαμε να αναφέρουμε και μια άλλη παράμετρο...το βάρος...γιατι αν εισαι 1.52 και 50 κιλά (με ολον τον εξοπλισμό) και οδηγείς μοτοσυκλέτα 200 κιλών (με ολα τα υγρά) ε τοτε σε σταματα-ξεκίνα, ανηφορα-κατηφόρα, επιτοπιους ελιγμους, ξεπαρκάρισμα κλπ δεν θέλει και πολύ για να γινει η μαλαχία...

Φιλικά, modeerF (=Freedom)

nimbus
23/06/2004, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar
Το έχεις δοκιμάσει και δεν το φτάνεις;
Χωρίς να παρεξηγηθώ, αναβάτες μέχρι 1.60 νομίζω ότι το φτάνουν μια χαρά.
Ε τώρα αμα δεν πατάς και καλά κάτω δεν χάλασε ο κόσμος.

Το κλασσικό 2001 CBR 600 το έχεις δοκιμάσει;

Είχε ανέβει στη σέλα μια φίλη μου 1.57 και το έφτανε όπως επίσης και το hornet (με λίγη δυσκολία..)

Γάλα έπινες όταν είσουν μικρή ή πίνεις ακόμη (άν είσαι μικρή...) :cool: :rolleyes: :wave2:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
23/06/2004, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
δε χρειάζεται να πατάς όλο το πέλμα κάτω για να κρατήσεις μια μηχανή. Περισσότερο είναι τεχνική ισοροπίας, σωστά!! Κι εγώ 1.70κάτι είμαι και ενα Τρανσαλπ κολητού που οδήγησα δε παταγα καλα, εκτός κι αν το εγερνα λίγο και πατούσα μόνο το ενα ποδι κατω.
μη μασατε όσοι και οσες θέλουν ον-οφ μηχανακι, απλά θέλει πιο "λεπτές" κινήσεις και να μη νομίσεται/σουμε πως οδηγούμε παπι γιατι τότε,... καλα θα καναμε να ειχαμε προνοήσει για......κάγκελα!!!!

:lol: :lol:


ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΣ:winka:

nimbus
23/06/2004, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Ξερεις κατι βρε Περικλή?

Ολοι ΜΑΣ κανουμε πολλες φορες λαθη...εχουμε ως αυτονόητα αυτά που για ΠΟΛΛΕΣ ομάδες ανθρωπων (και δεν μιλάμε μόνο για το αντικειμενο των μοτοσυκλετών) ΔΕΝ είναι...και αρχίζουμε να παραπονιόμαστε για ενα κάρο άλλα...

Τι να πω φιλε μου...ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ!!!

Αυτη η γυναίκα σχεδόν μεγάλωσε μεσα σε πίστες βλέποντας τον πατέρα της να τρέχει απο τοσο δα μικρουλα...

Αυτή η γυναίκα θα επρεπε σημερα να εχει ενα αξιοπρεπες μηχανάκι και να μου εριχνε στα αυτιά...

Και αυτή η γυναίκα ειναι υποχρεωμένη να κάθεται στην πισω σέλα της μοτοσυκλέτας μου και αυτό ΟΠΟΤΕ την αφήνω μιας και ειμαι της άποψης οτι η μοτοσυκλετα ειναι για ΕΝΑ μονο ατομο (και σε αυτο το σημείο γινομαι γαιδουρι)...

Και το χειρότερο είναι οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ...

Αυτό είναι που μου την δίνει περισσότερο από ολα...

Τα σέβη μου...



ΟΠΑΑΑΑΑΑ:wave2:
ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο FREEDOM ΑΠΟ ΤΟ MAG ΤΟΥ ΜΟΤΟ. RIGHT? ΧΕΧΕ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕΣ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΣΟΥ? ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ DNA125????? ΘΑ ΤΟ ΧΑΜΗΛΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΦΤΑΝΕΙ:wave2: :winka: :sun:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

modeerf
23/06/2004, 12:27
Ελα βρε nimbus...

Οχι ρε γμτ...με πηραν πρέφα και εδω μέσα...μεσα επεσες...απλά το "Freedom" ηταν ηδη πιασμένο οταν πηγα να κανω register και το εκανα "modeerf"...(ο χρήστης με το username Freedom μου φαινεται οτι ανήκει σε καποια κοπελια απο εδω περα μεσα)

Ψαχνουμε ακόμα...υπάρχει μια λιστα με μοτοσυκλέτες προς δοκιμήν αλλά πρέπει να βρουμε και ιδιοκτήτες που να μας αφήσουν να τα καβαλήσουμε (εν στάση εννοειται, ε?)...

Μα να σου πω το DNA125 το γουστάρω ακόμα και εγώ οπτικά τουλάχιστον...σιγουρα φτάνει (ή τουλάχιστον είμαι 99% σίγουρος), αλλά δεν ειναι μοτοσυκλέτα ρε γμτ...ετσι και ειχε συμπλεκτη, αντε, εστω και μονο ταχύτητες μα το κερατό μου θα το είχαμε "χτουπήσει" για πρωτο μηχανάκι...

Αυτή την στιγμή, ψαχνουμε οτιδηποτε από 100 κυβικά και πάνω που να έχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ταχύτητες, αν είναι δυνατόν και συμπλέκτη και να είναι οσο πιο κοντα οδηγικά σε μια μοτοσυκλέτα...(χμμμμ, ναι και να φτάνει κατω...χμμμ)

Καλή σου μέρα!!!

:)

ΥΓ: Πλακα πλάκα, πριν απο καμια εβδομάδα ειδα νεαρό να φευγει με ενα χιλοπσπασμένο μεν, πανέμορφο δε Hondaκι...ηταν μικρουλι (δεν ηταν minibike) ειχε ταχύτητες-συμπλεκτη, λαστιχάκια πολεμικά και ηταν και δίχρονο...(μια χαρά τσουλαγε ο μάγκας)...50 με 80 κυβικά επρεπε να ηταν και ηταν σαν μικροσκοπικο supersport (το ξαναλέω δεν ηταν minibike)...πρεπει να τον πετύχω τον τυπο καμια δοση στην γειτονιά να του σπικαρω...

periklisk
23/06/2004, 12:36
re su modeelf το cbr 125 το έχεις δει? μια μικρή μοτοσυκλέτα είναι! και από ύψος δείχνει καλό!

modeerf
23/06/2004, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
re su modeelf το cbr 125 το έχεις δει? μια μικρή μοτοσυκλέτα είναι! και από ύψος δείχνει καλό!

Παρακαλώ, λεγε με Freedom...

Αμ με το cbrάκι na δεις τι ζημιά επαθε...πηγαμε εκθεση και δεν μπορουσα να την ξεκολήσω απο πανω...οσο και απίθανο να σου φαινεται και σε αυτή ψιλοείχε προβλημα (μην βαράτε παιδες, την εχω τραβήξει ακόμα και με καμερα επάνω στο 125 για να μπορώ να κάνω τους υπολογισμούς μου)...αλλά λογικά με αφαίρεση λίγου αφρώδους απο την σέλα θα είναι μια χαρά αν και της φάνηκε και λίγο βαρύ (αλλα και αυτό δεν με τρομάζει γιατι και εγώ απο οταν πηγα απο παπάκι σε 250 μου φάνηκε σαν να ζυγιζε 3 τόνους)...

Ελπιζω συντομα να αρχίζουν να κυκλοφορουν μεταχειρισμένα γιατι με 3.300 που το εχουν η γυναικα παιρνει Bros650, σκαει και κανα φράγκο σε ελαφρά μονταρισματα και πάλι της μένουν και ρέστα...

;)

Θα την βρούμε την ακρη Περικλή, που θα πάει...

periklisk
23/06/2004, 13:59
ΟΚ freedom! 3300???? το ανέβασε ο αλήτης! 2800 δεν είχε???

modeerf
23/06/2004, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
ΟΚ freedom! 3300???? το ανέβασε ο αλήτης! 2800 δεν είχε???

Χμμμμ...μου φαινεται οτι το XR125 εχει 2800 και το CBR125 3200-3300...οπως και να εχει Περικλή μιλάμε για ενα κοντα ενα μυριο για ενα τετράχρονο 125...χμμμμμμ....

Θα το ξαναματατσεκάρω οταν επαναπατριστώ...(σπιτι...)

:)

EDIT: Οντως 2800 το εχει...ΔΙΚΟ ΜΟΥ λάθος...

periklisk
23/06/2004, 14:23
να το ξαναματαεπανατσεκάρεις γιατί και γω δεν είμαι σίγουρος!:lol: :wave2: :beer:

nikou
23/06/2004, 14:26
XR 125: 2,822
CBR125: 2,800

Κοίταξε και κανένα NX250 , εγώ είμαι 1.60 ... και το φτάνω μια χαρά (κι αυτός ήταν ένας από τους λόγους που το πήρα, δυστυχώς μου λείπουν 10-15-20 πόντοι για να πάρω αυτό που θέλω!!).
Είναι χαμηλό από μόνο του και αμά του χαμηλώσεις και λίγο τη σελά ...
Και το βρίσκεις και σε καλή τιμή..


:wave2: :wave2:

modeerf
23/06/2004, 14:28
Περικλή και Νίκη εχετε απόλυτο δικιο...2800...(εκανα και edit στο προηγουμενο ποστ μου)...πηρα κατευθειαν τηλεφωνο την πηγη (χε χε χε την γυναικα μου) και μου το ειπε...και σιγά να μην το θυμόταν...

Νικη θα δοκιμάσουμε και το NX και ΑΧ με την πρώτη ευκαιρία...

Να είστε καλά...

:)

sniper
23/06/2004, 14:34
λύση για το θέμα ύψους..... αλλά και κοστίζει και είναι και επώδυνη.

Λέγετε προσθετική ύψους (οι γιατροί ορθοπεδικοί και μη ας με διορθώσουν ως προν τον όρο) και βάζοντας μοσχεύματα στα πόδια μπορεί κάποιος να πάρει κάποιους πόντους.... Είναι μια λύση και αυτό.... :rolleyes:

:smokin:

periklisk
23/06/2004, 14:37
Δε κάνει τίποτα! Άντε πάρτε κανα μηχανάκι να κάνουμε βόλτες κτλ!!!:wave2: :wave2: :beer: :beer:

asmar
25/06/2004, 01:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΕΙΜΑΙ 1.60 ΤΟ CBR600 TOY 2001 OXI ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ, ΕΕΕ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ......?????
ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΗΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΒΑ ΣΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΑΣ ΑΦΟΥ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡΕΥΕΤΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΧΑΧΑΧΑ

Ραντεβού στο Λίβερπουλ για test ride :)
Όποιος έρθει του δίνω το μηχανάκι μου για τεστ.....:)

Λίνα το CBR 600 2001 το φτάνεις σίγουρα και είναι και σούπερ μηχανάκι.

LINA
25/06/2004, 08:20
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ , ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ!!!! ΕΧΘΕΣ ΔΟΚΚΙΜΑΣΑ ΤΟ DUCATI MONSTER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ 77εκ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΤΑΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ , ΟΧΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ CBR400 ΠΟΥ ΕΙΧΑ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΦΤΑΝΩ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΣΕΛΑΣ , ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΟΤΟ ΤΡΙΤΗ ΟΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΣΕΛΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΕΤΑΩ.....!!! ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΝΩ ΤΟ 600 ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΑ ΤΟΥ 97 ΤΟ F3 , ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ....

milaber
25/06/2004, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ , ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ!!!! ΕΧΘΕΣ ΔΟΚΚΙΜΑΣΑ ΤΟ DUCATI MONSTER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ 77εκ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΤΑΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ , ΟΧΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ CBR400 ΠΟΥ ΕΙΧΑ.

Kατά τη γνώμη μου είμαι μηχανάκι που πάει πλύ στις γυναίκες οδηγούς!

Είχα φάει μια φρίκη μια μέρα που περίμενα στο φανάρι και είδα μια κοπελλιά καβάλα στο δικό της να στρίβει με το ένα χέρι...
Της πήγαινε πολύ!
Αν σταματούσε παρακάτω θα την παντρευόμουν!

Καλοφόρετο Λίνα (μην ψάχνεις για άλλα, πάρε το τερατάκι!)!

:wave2: :smokin: :wave2: :smokin: :wave2:

Κανένας
25/06/2004, 13:16
Μηχανές με πολύ χαμηλό ύψος σέλλας, είναι και τα BMW 650cs Kai BMW 650 Gs

Και σε κάτι πιο ελαφρύ το beta alp 200 –350 με κινητήρες Suzuki
:smokin:

asmar
25/06/2004, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ , ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ!!!! ΕΧΘΕΣ ΔΟΚΚΙΜΑΣΑ ΤΟ DUCATI MONSTER ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ 77εκ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΤΑΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ , ΟΧΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ CBR400 ΠΟΥ ΕΙΧΑ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΦΤΑΝΩ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΣΕΛΑΣ , ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΟΤΟ ΤΡΙΤΗ ΟΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΣΕΛΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΕΤΑΩ.....!!! ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΝΩ ΤΟ 600 ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΑ ΤΟΥ 97 ΤΟ F3 , ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ....

το 2001 έχει διαφορετικό πλάτος σέλας και ύψος αν δεν κάνω λάθος. Δοκίμασε το πρώτα πριν κάνεις το λάθος και πάρεις Ducati...:cool: :smokin: :ZZZ: :evil: