PDA

View Full Version : ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ?



X_NR750
02/11/2006, 08:44
Αν καποιος αρχιζει να διαβαζει ποστ εδω μεσα, θα νομιζει οτι βρισκετε σε αλλη χωρα
η ακομα καλυτερα θα πιστεψει οτι η ουτοπια εχει συντελεστει

η πλειονοτητα αναμασαει καραμελες που ξερει οτι θα γινουν αποδεκτες απο την πλειοψηφια

παντου ακους μεγαλοστομες κουβεντες του στυλ παντα κρανος και προστατευτικο εξοπλισμο
σεβασμο στους αλλους οδηγους
οχι στην βια
ναι στον πολιτισμενο διαλογο
ναι στο δικαιωμα της διαφορετικοτητας

ειμαι ο μονος εδω μεσα που εκει εξω βλεπει εντελως διαφορετικα πραγματα?

τελικα ποσο λεμε αληθειες εδω μεσα?
ποσο ειμασται διατεθειμενοι να παραδεχτουμε πραγματα και να αλλαξουμε?
ΠΟΣΟ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ?

DUKASII
02/11/2006, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Αν καποιος αρχιζει να διαβαζει ποστ εδω μεσα, θα νομιζει οτι βρισκετε σε αλλη χωρα
η ακομα καλυτερα θα πιστεψει οτι η ουτοπια εχει συντελεστει

η πλειονοτητα αναμασαει καραμελες που ξερει οτι θα γινουν αποδεκτες απο την πλειοψηφια

παντου ακους μεγαλοστομες κουβεντες του στυλ παντα κρανος και προστατευτικο εξοπλισμο
σεβασμο στους αλλους οδηγους
οχι στην βια
ναι στον πολιτισμενο διαλογο
ναι στο δικαιωμα της διαφορετικοτητας

ειμαι ο μονος εδω μεσα που εκει εξω βλεπει εντελως διαφορετικα πραγματα?

τελικα ποσο λεμε αληθειες εδω μεσα?
ποσο ειμασται διατεθειμενοι να παραδεχτουμε πραγματα και να αλλαξουμε?
ΠΟΣΟ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ? γεια χαρά..
απο 200 ενεργούς χρήστες εδω μέσα δεν είνιαι φρόνιμο να βγαλεις συμπερασμα για το τι γίνεται και στον "εξω" κόσμο...

gcrook
02/11/2006, 08:50
Δηλαδη τι το ουτοπικο βρισκεις στο οτι παρα πολλοι απο εδω μεσα πραγματικα παλευουν για την οδηγικη ασφαλεια εαυτων και αλληλων;
Μηπως πιστευεις οτι αυτο δεν γινεται και εμπρακτα;

Η μηπως ειναι ουτοπικο το πολλοι εδω μεσα χαλανε χρονια τωρα, ενα καρο λεφτα για εξοπλισμο, σεμιναρια κτλ, και για να διατηρουν την μηχανη τους σε κατασταση που ποτε δεν θα θεσει την ζωη του αναβατη αλλα και των υπολοιπων σε κινδυνο;

Για να μην σου πω οτι ειναι και τοσο μαλακες που δεν φτανει που τα κανουν για παρτη τους, αλλα χαλανε και χρονο για να τα γραψουν μπας και ξεστραβωθουν και οι αλλοι.

Η μηπως δεν καταλαβαινω τι θες να πεις;

X_NR750
02/11/2006, 09:04
Α οποτε εδω μεσα εχουμε μαζευτει ολοι οι υπευθυνοι και ωριμοι μοτοσυκλετιστες?
:lol:

DUKASII
02/11/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Α οποτε εδω μεσα εχουμε μαζευτει ολοι οι υπευθυνοι και ωριμοι μοτοσυκλετιστες?
:lol: Παπάρια.
εδω μέσα εχουνε μαζευτεί ολοι οι φλωροι και παλι καλα που υπαρχουν και 5-6 κατεμάδες και σώζουμε τη κατάσταση.:smokin:

Φιλαλήθης
02/11/2006, 09:12
Για υποκρισία δε ξέρω, αλλά, εγώ αυτό που σκέφτομαι το ξεφουρνίζω, δε χαρίζω κάστανα και με βρίζουν για την ευθύτητά μου. ελάχιστοι καταλαβαίνουν γιατί το κάνω και ακόμα λιγότεροι κάνουν το ίδιο.

Cpt. Haddock
02/11/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Α οποτε εδω μεσα εχουμε μαζευτει ολοι οι υπευθυνοι και ωριμοι μοτοσυκλετιστες?
:lol:

υπάρχει κανένα πρόβλημα;

:smokin:

Φιλαλήθης
02/11/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
υπάρχει κανένα πρόβλημα;

:smokin:

με το :smokin: κάπως, ναι

ανοίχτε τουλάχιστο κανά παράθυρο, ντουμανιάσαμε δω μέσα όλο :smokin: και :smokin:


:uplate:

Cpt. Haddock
02/11/2006, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
με το :smokin: κάπως, ναι

ανοίχτε τουλάχιστο κανά παράθυρο, ντουμανιάσαμε δω μέσα όλο :smokin: και :smokin:


:uplate:

καλά.... :a47:

tati
02/11/2006, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
υπάρχει κανένα πρόβλημα;

:smokin:

καλα δε το πιστευεις τωρα αυτο που λες???:smokin:

gcrook
02/11/2006, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Παπάρια.
εδω μέσα εχουνε μαζευτεί ολοι οι φλωροι ....

Στρατευσιμος Αεροπορδος Κρουκης ΒεΔυος ΔΙΑΤΑΞΤΕ!

Cpt. Haddock
02/11/2006, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
καλα δε το πιστευεις τωρα αυτο που λες???:smokin:

απλα ρωτάω :smokin:







γκουχουγκουχου... γ@αμημένος τσιγαρόβηχας :lol:

Nostra
02/11/2006, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Α οποτε εδω μεσα εχουμε μαζευτει ολοι οι υπευθυνοι και ωριμοι μοτοσυκλετιστες?
:lol:

εγώ πάντως είμαι ένας από αυτούς....

υποκριτής για την ασφάλειά μου και το κεφάλι μου δε γίνομαι...

ένας κάθε μέρα να βελτιώνει την οδική του παιδεία και να αλλάζει τον τρόπο οδήγησής του προς το καλύτερο από όσα διαβάζει εδώ μέσα είναι κέρδος για μένα... ίσως στο μέλλον δε θα είναι αυτός ο αναγνώστης ο λογος που θα βρεθώ στην άσφαλτο...

και όχι μόνο εγώ... η γιαγιά μου (αν ζούσε), η βαφτιστήρα μου, εσύ, ο διπλανός σου, η μάνα σου κλπ.

τι έχεις κάνει εσύ* σήμερα γι' αυτό?

(το εσύ αφορά όλους)



:wave2:

X_NR750
02/11/2006, 11:53
Μιλουσα για το γενικοτερο κλιμα υποκρισιας που νομιζω οτι κυριαρχει εδω μεσα

δεν ζητησα να απολογηθει κανεις για τον ευατο του

tati
02/11/2006, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Μιλουσα για το γενικοτερο κλιμα υποκρισιας που νομιζω οτι κυριαρχει εδω μεσα

δεν ζητησα να απολογηθει κανεις για τον ευατο του

κοιτα φορουμ ειναι χιλια ατομα θα συναντησεις εδω δεν μπορεις να βγαλεις κανενα συμπερασμα ουτε να περιμενεις κιολας και τιποτα....

ο καθενας γραφει για τον εαυτο του, διαβαζει για τον εαυτο του, συγκρατει και απορριπτει αντιστοιχα οτι θελει;)

δεν μπορεις να βγαλεις κανενα συμπερασμα για το τι ειναι ο καθενας εδω μεσα γιατι απλουστατα δεν τον γνωρίζεις:winka: :wave2:

X_NR750
02/11/2006, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
κοιτα φορουμ ειναι χιλια ατομα θα συναντησεις εδω δεν μπορεις να βγαλεις κανενα συμπερασμα ουτε να περιμενεις κιολας και τιποτα....

ο καθενας γραφει για τον εαυτο του, διαβαζει για τον εαυτο του, συγκρατει και απορριπτει αντιστοιχα οτι θελει;)

δεν μπορεις να βγαλεις κανενα συμπερασμα για το τι ειναι ο καθενας εδω μεσα γιατι απλουστατα δεν τον γνωρίζεις:winka: :wave2:

Μα δεν μιλουσα για καποιους συγκεκριμενα

απλα πολυ ωραιοποιημενα παρουσιαζονται καποια πραγματα και αποψεις εδω μεσα

και λεω μα τι διαολο ολοι οι καλοι ειμαστε εδω μεσα τετοια κωλοφαρδια?

alex14
02/11/2006, 12:03
Ποσο ειπαμε οτι ειναι η συνδρομη στο moto.gr ωστε οποιος δεν γουσταρει να περασει απο το ταμειο και να παει στο καλο ?

:sick:

tati
02/11/2006, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Μα δεν μιλουσα για καποιους συγκεκριμενα

απλα πολυ ωραιοποιημενα παρουσιαζονται καποια πραγματα και αποψεις εδω μεσα

και λεω μα τι διαολο ολοι οι καλοι ειμαστε εδω μεσα τετοια κωλοφαρδια?

οχι δεν ειναι ετσι.....αλλά σκεψου το και απο την αλλη.........καλυτερα να γραφονται λογια εδω μεσα που ενισχύουν και προωθουν την ασφαλειά μας ως μοτοσυκλετιστες (ενδυση, οδηγική συμπεριφορά κτλ) και ας μην τηρουνται στην ουσία,

δεν ξερεις ποτε .....μπορει ισως να επηρεάσει εστω και εναν αναβατη και να αναθεωρήσει τα πραγματα προς οφελος του;)

tati
02/11/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Ποσο ειπαμε οτι ειναι η συνδρομη στο moto.gr ωστε οποιος δεν γουσταρει να περασει απο το ταμειο και να παει στο καλο ?

:sick:

αλεξ αυτο που λεει..........ετσι οπως το εισπραττω εγω...ειναι καπως οπως αυτο το θρεντ που ειχα ποσταρει μια φορα οσον αφορα τις σουζες και τα παντιλίκια.........οτι δηλαδη πολλοι απο εμας τα κανουμε αυτα αλλά στο φορουμ γενικώς΄υπαρχει μια αισθηση οτι τα κατακρινουν ολα αυτα...και ουσιαστικα ειμαστε οι ιδιοι και εκει εξω στο δρομο και εδω μεσα..σαν μια πληρης αντιφαση...

μαλλον αυτο θελει να πει..αλλα δεν ξερω ας μη μιλαω εκ μερος κανενος...

απλα, εγω λεω ο καθενας αξιολογει το φορουμ με δικο του τροπο και ειναι επιλογη του τι θα κανει;) :wave2:

gcrook
02/11/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
αλεξ αυτο που λεει..........ετσι οπως το εισπραττω εγω...ειναι καπως οπως αυτο το θρεντ που ειχα ποσταρει μια φορα οσον αφορα τις σουζες και τα παντιλίκια.........οτι δηλαδη πολλοι απο εμας τα κανουμε αυτα αλλά στο φορουμ γενικώς΄υπαρχει μια αισθηση οτι τα κατακρινουν ολα αυτα...και ουσιαστικα ειμαστε οι ιδιοι και εκει εξω στο δρομο και εδω μεσα..σαν μια πληρης αντιφαση...

μαλλον αυτο θελει να πει..αλλα δεν ξερω ας μη μιλαω εκ μερος κανενος...

απλα, εγω λεω ο καθενας αξιολογει το φορουμ με δικο του τροπο και ειναι επιλογη του τι θα κανει;) :wave2:

Ακου και σουζες κανουμε και παντιλικια και εντο και τα μουτρα μας εχουμε φαει σχεδον ολοι απο μαλακιες, ΚΑΙ δικες μας και αλλων, και θα τα ξαναφαμε (παλι απο δικες μας η αλλων).
Το θεμα ειναι οτι εδω ειναι φορουμ με λογω υπαρξης, (ασχετα αν δεν εισαι πολυ καιρο εδω μεσα και δεν εχεις διαβασει καποια πραγματα) , με οτι συνεπαγεται αυτο, και ο καθενας ειναι ελευθερος για παρτη του να κανει οτι γουσταρει στον δρομο,αρκει να ξερει τι κανει και γιατι.

Αλλα το θεμα ειναι να μαθει οτι υπαρχει και κατι αλλο στην μοτοσυκλετα περα απο τις καγκουριες.
Αυτο που εσυ το βλεπεις λογικο, ο ταδε μπορει να μην το ξερει καν.
Το γεγονος οτι φορας κρανος εσυ πχ ο αλλος το θεωρει υπερβολικο γιατι πολυ απλα κανεις δεν του το ειπε, η γιατι στον μοτοσυκλετιστικο κυκλο του προεχουν αλλα πραγματα.

Υπαρχουν ατομα που πιστευουν οτι οταν καβαλανε μηχανη πρεπει να φορανε κρανος και μπουφαν αλλα οταν καβαλανε παπι δεν χρειαζεται.
Μην βιαστεις να τους χαρακτηρισεις βλακες ολα αυτα ειναι θεμα παιδειας και αυτη λειπει.
Αυτο ακριβως το κενο συμπληρωνει το φορουμ, που βιαστηκες να το κατακρινεις τοσο εντονα αυτο και τους σκοπους του.

Γενικα τον προβληματισμο σου τον βρισκω χωρις βαση και ουσια με συγχωρεις κιολας.
Ειναι σαν να μπεις σε ενα κομπιουτεραδικο φορουμ και να πεις:
"Ρε μαγκες τι σκατα συζητατε και το ψαχνετε το θεμα και ολο προγραμματα τρεχετε και ολα μελι γαλα, εμενα ο υπολογιστης μου οπως και των ανθρωπων που ξερω παρουσιαζει παντα προβληματα,δεν με παρατατε ολοι δηθεν ειστε" .

Και τελος κανεις δεν σε διωχνει απο το φορουμ ουτε μπορει ουτε ειναι σε θεση να το απαιτησει και δεν νομιζω να το θελει.

Και εσυ στην τελικη εισαι εδω για να αποκομισεις κατι και να μεταδωσεις με την σειρα σου σε αλλους, ποιο το νοημα να κοιτας τι γινεται;
Κοιτα καλυτερα τι πρεπει να κανεις εσυ για παρτη σου.

gcrook
02/11/2006, 12:26
Λαθος παραθεση Τανια στον 750 γινεται.
...(μουρμουριζοντας) ...Να κατεβασω και την σημαια....:sad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tati
02/11/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Λαθος παραθεση Τανια στον 750 γινεται.
...(μουρμουριζοντας) ...Να κατεβασω και την σημαια....:sad:


:rotflmao: :rotflmao:

ειπα και εγω...........
πως μου μιλαει ετσι???




:(


;) :wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alex14
02/11/2006, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
αλεξ αυτο που λεει..........ετσι οπως το εισπραττω εγω...ειναι καπως οπως αυτο το θρεντ που ειχα ποσταρει μια φορα οσον αφορα τις σουζες και τα παντιλίκια.........οτι δηλαδη πολλοι απο εμας τα κανουμε αυτα αλλά στο φορουμ γενικώς΄υπαρχει μια αισθηση οτι τα κατακρινουν ολα αυτα...και ουσιαστικα ειμαστε οι ιδιοι και εκει εξω στο δρομο και εδω μεσα..σαν μια πληρης αντιφαση...

μαλλον αυτο θελει να πει..αλλα δεν ξερω ας μη μιλαω εκ μερος κανενος...

απλα, εγω λεω ο καθενας αξιολογει το φορουμ με δικο του τροπο και ειναι επιλογη του τι θα κανει;) :wave2:

ΟΚ. Συμφωνω.

Εγω ομως οσο καιρο ειμαι εδω μεσα εχω δει ανθρωπους με τα μυαλα πανω απο κεφαλι και αλλους εντελως ασχετους με το αθλημα να αλλαζουν και να γινονται σωστοι μοτοσυκλετιστες.
Και ολα αυτα μεσα απο τις "ανουσιες" συζητησεις.



:wave2:

tati
02/11/2006, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
ΟΚ. Συμφωνω.

Εγω ομως οσο καιρο ειμαι εδω μεσα εχω δει ανθρωπους με τα μυαλα πανω απο κεφαλι και αλλους εντελως ασχετους με το αθλημα να αλλαζουν και να γινονται σωστοι μοτοσυκλετιστες.
Και ολα αυτα μεσα απο τις "ανουσιες" συζητησεις.



:wave2:


κανω copy paste τα λογια που ειπα στο αλλο ποστ μου¨

"δεν ξερεις ποτε .....μπορει ισως να επηρεάσει εστω και εναν αναβατη και να αναθεωρήσει τα πραγματα προς οφελος του"


το ιδιο πραγμα λεμε;)

αν καποιος θελει να βελτιωθει (σε ολους τους πιθανους τομεις παει αυτο) παντα υπαρχει τροπος

:wave2:

alex14
02/11/2006, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati


"δεν ξερεις ποτε .....μπορει ισως να επηρεάσει εστω και εναν αναβατη και να αναθεωρήσει τα πραγματα προς οφελος του"


:wave2:

+1000

:wave2:

TROOPER
02/11/2006, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ακου και σουζες κανουμε και παντιλικια και εντο και τα μουτρα μας εχουμε φαει σχεδον ολοι απο μαλακιες, ΚΑΙ δικες μας και αλλων, και θα τα ξαναφαμε (παλι απο δικες μας η αλλων).
Το θεμα ειναι οτι εδω ειναι φορουμ με λογω υπαρξης, (ασχετα αν δεν εισαι πολυ καιρο εδω μεσα και δεν εχεις διαβασει καποια πραγματα) , με οτι συνεπαγεται αυτο, και ο καθενας ειναι ελευθερος για παρτη του να κανει οτι γουσταρει στον δρομο,αρκει να ξερει τι κανει και γιατι.

Αλλα το θεμα ειναι να μαθει οτι υπαρχει και κατι αλλο στην μοτοσυκλετα περα απο τις καγκουριες.
Αυτο που εσυ το βλεπεις λογικο, ο ταδε μπορει να μην το ξερει καν.
Το γεγονος οτι φορας κρανος εσυ πχ ο αλλος το θεωρει υπερβολικο γιατι πολυ απλα κανεις δεν του το ειπε, η γιατι στον μοτοσυκλετιστικο κυκλο του προεχουν αλλα πραγματα.

Υπαρχουν ατομα που πιστευουν οτι οταν καβαλανε μηχανη πρεπει να φορανε κρανος και μπουφαν αλλα οταν καβαλανε παπι δεν χρειαζεται.
Μην βιαστεις να τους χαρακτηρισεις βλακες ολα αυτα ειναι θεμα παιδειας και αυτη λειπει.
Αυτο ακριβως το κενο συμπληρωνει το φορουμ, που βιαστηκες να το κατακρινεις τοσο εντονα αυτο και τους σκοπους του.

Γενικα τον προβληματισμο σου τον βρισκω χωρις βαση και ουσια με συγχωρεις κιολας.
Ειναι σαν να μπεις σε ενα κομπιουτεραδικο φορουμ και να πεις:
"Ρε μαγκες τι σκατα συζητατε και το ψαχνετε το θεμα και ολο προγραμματα τρεχετε και ολα μελι γαλα, εμενα ο υπολογιστης μου οπως και των ανθρωπων που ξερω παρουσιαζει παντα προβληματα,δεν με παρατατε ολοι δηθεν ειστε" .

Και τελος κανεις δεν σε διωχνει απο το φορουμ ουτε μπορει ουτε ειναι σε θεση να το απαιτησει και δεν νομιζω να το θελει.

Και εσυ στην τελικη εισαι εδω για να αποκομισεις κατι και να μεταδωσεις με την σειρα σου σε αλλους, ποιο το νοημα να κοιτας τι γινεται;
Κοιτα καλυτερα τι πρεπει να κανεις εσυ για παρτη σου.



+100000000000000000000000000

με καλυψες πληρως γιωργη !!!!!!!!!!!!!!!!!!

παενε (του ρηματος παενω!!!!!!) τωρα για σκοπια!!!!!!:lol:

:wave2:

crs-k
02/11/2006, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Αν καποιος αρχιζει να διαβαζει ποστ εδω μεσα, θα νομιζει οτι βρισκετε σε αλλη χωρα
η ακομα καλυτερα θα πιστεψει οτι η ουτοπια εχει συντελεστει

η πλειονοτητα αναμασαει καραμελες που ξερει οτι θα γινουν αποδεκτες απο την πλειοψηφια

παντου ακους μεγαλοστομες κουβεντες του στυλ παντα κρανος και προστατευτικο εξοπλισμο
σεβασμο στους αλλους οδηγους
οχι στην βια
ναι στον πολιτισμενο διαλογο
ναι στο δικαιωμα της διαφορετικοτητας

ειμαι ο μονος εδω μεσα που εκει εξω βλεπει εντελως διαφορετικα πραγματα?

τελικα ποσο λεμε αληθειες εδω μεσα?
ποσο ειμασται διατεθειμενοι να παραδεχτουμε πραγματα και να αλλαξουμε?
ΠΟΣΟ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ?



Θα μπορουσα να σου απαντησω απλα ... "Ετσι ειναι αν ετσι νομιζετε". :wacko:

Αλλα μιας κι ειναι και λιγο τεταμενα τα πραγματα, δεν θελω να ριξω κι αλλο λαδι στην φωτια ... :winka:




Υπαρχουν λοιπον ανθρωποι εδω μεσα που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πιστευουν και εχουν για αρχες τους αυτα που λενε. :cool:

Σιγουρα υπαρχουν κι οι "δηθεν" οπως και σε καθε κοινωνικη ομαδα αλλωστε ... :sick:



"Εξω" τα πραγματα ειναι ΠΟΛΥ χειροτερα και το βλεπουμε ΟΛΟΙ, να εισαι σιγουρος.

Αν σκεφτεις ομως οτι το διαδικτυο ΔΕΝ ειναι ευρεως διαδεδομενο στην Ελλαδα δεν θα πρεπει να σου προξενει εκπληξη το οτι τυχαινει και οι "λιγοι" ενος Φορουμ να ειναι πιο "σωστοι" απο τους πολλους που κυκλοφορουν εξω.


Αυτο προσπαθουμε ν' αλλαξουμε ... :wacko:

Να χτισουμε μια "γεφυρα" με αυτους που ΔΕΝ ξερουν ή ΔΕΝ ακουσαν ποτε κατι σωστο ... :(

Και πολλοι απο 'δω μεσα το προσπαθουμε με το ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ κι οχι μονο με τα ΛΟΓΙΑ.


Το εργο (το γιοφυρι) ειναι μεγαλο και δυσκολο.

Το βεβαιο ειναι οτι οσο κι αν προσπαθησουμε οι 20, 200, 2000 (οτι θες βαλε) ΔΕΝ θα καταφερουμε να το ολοκληρωσουμε ... :sad:

Θα εχουμε ομως βαλει καποια ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ, ωστε να ερθουν οι επομενοι και βαζοντας κι αυτοι τα δικα τους πετραδακια, οπως κι επομενοι, κι επομενοι, κι επομενοι ...

Καποια στιγμη θα εχει ολοκληρωθει αυτο το γιοφυρι και η προσπαθεια μας ΔΕΝ θα εχει παει χαμενη. :D



Μπορει να ειμαι ουτοπιστης, αλλα ετσι τουλαχιστον ελπιζω κι ετσι δουλευω ... :rolleyes:

Αλλωστε με την ελπιδα ζει ο ανθρωπος ... :smilea:

950dim
02/11/2006, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Παπάρια.
εδω μέσα εχουνε μαζευτεί ολοι οι φλωροι και παλι καλα που υπαρχουν και 5-6 κατεμάδες και σώζουμε τη κατάσταση.:smokin:

...και παλευουμε για τη διασωση και διαιωνιση του σπανιου ετουτου ειδους!!!
συμπληρωνω εγω...:a13: :a18:

Ασχετο θα πειτε και θα’χετε και δικιο...:a6: :a26:

zireous
08/11/2006, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Αν καποιος αρχιζει να διαβαζει ποστ εδω μεσα, θα νομιζει οτι βρισκετε σε αλλη χωρα
η ακομα καλυτερα θα πιστεψει οτι η ουτοπια εχει συντελεστει

η πλειονοτητα αναμασαει καραμελες που ξερει οτι θα γινουν αποδεκτες απο την πλειοψηφια

παντου ακους μεγαλοστομες κουβεντες του στυλ παντα κρανος και προστατευτικο εξοπλισμο
σεβασμο στους αλλους οδηγους
οχι στην βια
ναι στον πολιτισμενο διαλογο
ναι στο δικαιωμα της διαφορετικοτητας

ειμαι ο μονος εδω μεσα που εκει εξω βλεπει εντελως διαφορετικα πραγματα?

τελικα ποσο λεμε αληθειες εδω μεσα?
ποσο ειμασται διατεθειμενοι να παραδεχτουμε πραγματα και να αλλαξουμε?
ΠΟΣΟ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ?


Φίλε X_NR750, θα μου επιτρέψεις να θεωρώ αυτά που προσωπικά ποστάρω αποτέλεσμα πείρας και ιδίας πρώτα από όλα χρήσης -και είναι εύκολο να δεις πχ αν την ασφαλή οδήγηση την κάνουν πραγματικά πράξη και όποιοι άλλοι αναφέρονται ή τη σχολιάζουν στο παρών φόρουμ (θέλει κάποια κριτική ικανότητα για να τους διακρίνεις).

Οφείλω να ομολογήσω ότι υπήρξαν κάποιες ελάχιστες στιγμές που και εγώ δεν φόραγα όλα τα αναγκαία (μόνο καλοκαίρι), για παράδειγμα το καλοκαίρι που μας πέρασε, λόγω δουλειάς δεν φόρεσα μακρυμάνικο μπουφάν (και γάντια) για περίπου 14 υπερβολικά ζεστές μέρες - φόραγα κράνος, μποτάκια μηχανής, σκληρό τζιν, και σκληρό γιλέκο πάντα όμως. Οδηγώντας πιο πολύ στην επαρχία (αλλά και στην Αθήνα), και με μέση ωριαία πάνω κάτω τα 80 χλμ/ώρα (χαλαρά)... Φυσικά εδώ στο επαρχία όλοι με κοιτάγανε σαν εξωγήινο (εμένα και κάτι ελάχιστους άλλους που φοράνε κράνη κλπ), και οι ίδιοι που κοιτάνε αλλά δε φοράνε, δεν μπήκανε στο κόπο να μετρήσουν πόσοι πεθάνανε στην άσφαλτο χωρίς κράνος, χωρίς ζώνη ή λόγω του αλκοόλ φέτος -είναι κάμποσοι.

Δεν είμαι υπέρ του να ωραιοποιούμε πράγματα, και επειδή η τούμπα θα έρθει έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή -ειδικά αν είσαι αρχάριος-, το μόνο που χρειάζεται να έχεις πάντα είναι σωστός εξοπλισμός και λίγη σύνεση. Το να μου λες ότι σκέφτεσαι διαφορετικά απλά σημαίνει ότι θεωρείς τον εαυτό σου άτρωτο -αυτό βγάλτο από το μυαλό σου, απλά δεν ισχύει, ο iron man είναι μόνο κόμικ και κομμάτι των Black Sabbath.

Στη καλύτερη των περιπτώσεων ο εξοπλισμός φροντίζει να μη σου τραβάνε τη προσοχή έντομα και καιρικές συνθήκες, στη χειρότερη ζεις εξαιτίας του. Οι κουλοί οδηγοί, έχουν κάποια παρηγοριά αλλά και αυτοί τη πατάνε συχνά από λάθος άλλων. Oi "πολύ γρήγοροι" από εμάς δεν έχουν καμμία μα καμμία δικαιολογία να μη φοράνε σωστό εξοπλισμό. Η αλήθεια πονάει και τα νοσοκομεία στοιχίζουν.

Τώρα αν πέσει κάποιος στη λούμπα και πουλάει μούρη σε φόρα παίζοντας το ο κύριος ασφαλής οδήγηση για να βγάλει γκόμενα ή δε ξέρω γω τι... οι γυναίκες έχουνε μυαλό και θα τον καταλάβουνε τί βλακόφατσα είναι -ας πρόσεχε, να μη πήγαινε ξεκράνωτος. :lol:


Όσο για τη βία, τον πολιτισμένο διάλογο, και τη διαφορετικότητα, συμφωνώ, και κόντρα στις ολιστικές μου κοσμοθεωρίες που δεν θεωρούν τα καυστικά σχόλια, σώνει και καλά προσβλητικά, βρίζω :a52: και λιγότερο.


Να βάλω και κάνα φασκόμηλο μήπως ο κωλόγερας και να κάτσω στην άκρη της στροφής να βλέπω τα πιτσιρίκια να πλακώνονται στα φρένα στις στροφές και να σαβουριάζονται;

Χλωμό
:rotflmao:

Και όμως τα ίδια λάθη που έκαναν οι παππούδες μας με τις μηχανές, τα ίδια θα κάνουν και τα πιτσιρίκια μέχρι να σπάσει ο φαύλος κύκλος της άγνοιας...



Το κακό είναι ότι όσα και να γραφτούν στο νετ, άν δε βάλεις στη γκλάβα του πιτσιρικά το σωστό από νωρίς, σιγά μη ψάξει μόνος του να βρει και να κάνει πράξη την ασφαλή οδήγηση -προηγούνται τσόντες, ps2 games κλπ, οπότε τυπώστε τίποτα κείμενα και δώστε τα τριγύρω μπας...

X_NR750
08/11/2006, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Φίλε X_NR750, θα μου επιτρέψεις να θεωρώ αυτά που προσωπικά ποστάρω αποτέλεσμα πείρας και ιδίας πρώτα από όλα χρήσης -και είναι εύκολο να δεις πχ αν την ασφαλή οδήγηση την κάνουν πραγματικά πράξη και όποιοι άλλοι αναφέρονται ή τη σχολιάζουν στο παρών φόρουμ (θέλει κάποια κριτική ικανότητα για να τους διακρίνεις).

Οφείλω να ομολογήσω ότι υπήρξαν κάποιες ελάχιστες στιγμές που και εγώ δεν φόραγα όλα τα αναγκαία (μόνο καλοκαίρι), για παράδειγμα το καλοκαίρι που μας πέρασε, λόγω δουλειάς δεν φόρεσα μακρυμάνικο μπουφάν (και γάντια) για περίπου 14 υπερβολικά ζεστές μέρες - φόραγα κράνος, μποτάκια μηχανής, σκληρό τζιν, και σκληρό γιλέκο πάντα όμως. Οδηγώντας πιο πολύ στην επαρχία (αλλά και στην Αθήνα), και με μέση ωριαία πάνω κάτω τα 80 χλμ/ώρα (χαλαρά)... Φυσικά εδώ στο επαρχία όλοι με κοιτάγανε σαν εξωγήινο (εμένα και κάτι ελάχιστους άλλους που φοράνε κράνη κλπ), και οι ίδιοι που κοιτάνε αλλά δε φοράνε, δεν μπήκανε στο κόπο να μετρήσουν πόσοι πεθάνανε στην άσφαλτο χωρίς κράνος, χωρίς ζώνη ή λόγω του αλκοόλ φέτος -είναι κάμποσοι.

Δεν είμαι υπέρ του να ωραιοποιούμε πράγματα, και επειδή η τούμπα θα έρθει έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή -ειδικά αν είσαι αρχάριος-, το μόνο που χρειάζεται να έχεις πάντα είναι σωστός εξοπλισμός και λίγη σύνεση. Το να μου λες ότι σκέφτεσαι διαφορετικά απλά σημαίνει ότι θεωρείς τον εαυτό σου άτρωτο -αυτό βγάλτο από το μυαλό σου, απλά δεν ισχύει, ο iron man είναι μόνο κόμικ και κομμάτι των Black Sabbath.

Στη καλύτερη των περιπτώσεων ο εξοπλισμός φροντίζει να μη σου τραβάνε τη προσοχή έντομα και καιρικές συνθήκες, στη χειρότερη ζεις εξαιτίας του. Οι κουλοί οδηγοί, έχουν κάποια παρηγοριά αλλά και αυτοί τη πατάνε συχνά από λάθος άλλων. Oi "πολύ γρήγοροι" από εμάς δεν έχουν καμμία μα καμμία δικαιολογία να μη φοράνε σωστό εξοπλισμό. Η αλήθεια πονάει και τα νοσοκομεία στοιχίζουν.

Τώρα αν πέσει κάποιος στη λούμπα και πουλάει μούρη σε φόρα παίζοντας το ο κύριος ασφαλής οδήγηση για να βγάλει γκόμενα ή δε ξέρω γω τι... οι γυναίκες έχουνε μυαλό και θα τον καταλάβουνε τί βλακόφατσα είναι -ας πρόσεχε, να μη πήγαινε ξεκράνωτος. :lol:


Όσο για τη βία, τον πολιτισμένο διάλογο, και τη διαφορετικότητα, συμφωνώ, και κόντρα στις ολιστικές μου κοσμοθεωρίες που δεν θεωρούν τα καυστικά σχόλια, σώνει και καλά προσβλητικά, βρίζω :a52: και λιγότερο.


Να βάλω και κάνα φασκόμηλο μήπως ο κωλόγερας και να κάτσω στην άκρη της στροφής να βλέπω τα πιτσιρίκια να πλακώνονται στα φρένα στις στροφές και να σαβουριάζονται;

Χλωμό
:rotflmao:

Και όμως τα ίδια λάθη που έκαναν οι παππούδες μας με τις μηχανές, τα ίδια θα κάνουν και τα πιτσιρίκια μέχρι να σπάσει ο φαύλος κύκλος της άγνοιας...



Το κακό είναι ότι όσα και να γραφτούν στο νετ, άν δε βάλεις στη γκλάβα του πιτσιρικά το σωστό από νωρίς, σιγά μη ψάξει μόνος του να βρει και να κάνει πράξη την ασφαλή οδήγηση -προηγούνται τσόντες, ps2 games κλπ, οπότε τυπώστε τίποτα κείμενα και δώστε τα τριγύρω μπας...


Φιλε zireous

μιλουσα για γενικο κλιμα υποκρισιας που δεν υπαρχει κατα την γνωμη μου μονο στο φορουμ αλλα στην κοινωνια μας γενικοτερα

και ανεφερα καποια παραδειγματα, ολοι επικεντρωθηκαν εκει μιλωντας για τον ευατο τους μονο

:wave2:

zireous
08/11/2006, 22:42
Δεν μπορώ να μιλήσω για άλλους, δεν το συνηθίζω. Αλλά γιατί δεν θα έπρεπε να μιλήσει ο καθένας προσωπικά για κάτι που μπορεί εμμέσως να τον θίγει -όπως το κείμενό σου πχ;

Το γενικό κλίμα ενός φόρουμ, όπως και της κοινωνίας το αντιλαμβάνεται ο καθένας διαφορετικά (υποκειμενικά). Στη πραγματικότητα, εγώ κρίνω κάθε απάντηση σαν μοναδική, γιατί θεωρώ ότι έτσι πρέπει, και δεν τη βάζω στο γενικότερο πλαίσιο μιας πολιτικής ενός φόρουμ -δεν με αφορά μια τέτοια πολιτική έτσι κι αλλιώς. Να είσαι σίγουρος ότι όταν απαντάω ή σχολιάζω κάτι δεν μου περνάει από το μυαλό το φαίνεσθαι ή μια μαλακία politically correct της μοδώς, μου αρκεί το correct.

Ίσως να μην κατάλαβα όμως σε τι ήθελες να δώσεις έμφαση, μπορείς να βοηθήσεις λίγο;
:smokin: