PDA

View Full Version : Ρητορική ερώτηση!



project.breeze
02/11/2006, 10:24
Προχτές είχα την ευκαιρία να οδηγήσω για μερικές ώρες το gsxr 1000 ενός φίλου.Είναι Κ5 με λαιμούς και τελικό Yoshimura.Η ερώτηση είναι η εξής:






























ΓΙΑΤΙ ΝΑ Γ@Μ@ΕΙ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ;

Nostra
02/11/2006, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
ΓΙΑΤΙ ΝΑ Γ@Μ@ΕΙ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ;

είναι εντολή γιατρού για να πάθει καρκίνο του προστάτη.... :dizzy: :wacko: :sick:

Ζηλεύεις?

:lol: :lol: :lol: :lol:

project.breeze
02/11/2006, 10:53
Ποτέ δεν ζήλεψα (με την κακή έννοια) κάποιον.Έτσι και αλλιώς του χρόνου θα πάρω το Κ7 (εκτός και αν μου αρέσει περισσότερο το Κ8).Αυτό το καλοκαίρι που έρχεται είναι το τελευταίο χωρίς το μωρό μου:smokin: :smokin:

Nostra
02/11/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ποτέ δεν ζήλεψα (με την κακή έννοια) κάποιον.Έτσι και αλλιώς του χρόνου θα πάρω το Κ7 (εκτός και αν μου αρέσει περισσότερο το Κ8).Αυτό το καλοκαίρι που έρχεται είναι το τελευταίο χωρίς το μωρό μου:smokin: :smokin:

Καλοτάξιδος ότι κι αν αποφασίσεις.... :wave2: :wave2: :wave2:

TROOPER
02/11/2006, 12:48
το μηχανακι γ@μαει πριν να σπασει το πλαισιο....μετα???????

πολυ ωραια εταιρια....

σπανε πλαισια στα gsxr....γαργαρα η σουτζουκι....ουτε ανακλησεις ουτε τπτ....ελπιζω τα παιδια με τα gsxr να μην αντιμετωπισουνε ποτε προβληματα!

υ.γ.εμφανισιακα μου αρεσει αλλα δε θα το επαιρνα ποτε!!!

project.breeze
02/11/2006, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
το μηχανακι γ@μαει πριν να σπασει το πλαισιο....μετα???????

πολυ ωραια εταιρια....

σπανε πλαισια στα gsxr....γαργαρα η σουτζουκι....ουτε ανακλησεις ουτε τπτ....ελπιζω τα παιδια με τα gsxr να μην αντιμετωπισουνε ποτε προβληματα!

υ.γ.εμφανισιακα μου αρεσει αλλα δε θα το επαιρνα ποτε!!!


Το φιλαράκι που εχει το κ5 την είχε δώσει σε έναν μαλάκα το καλοκαίρι για βόλτα και ο μ@λ@κ@ς έπεσε με 230.Ευτυχώς δεν χτύπησε σοβαρά αυτός αλλά η μηχανή έπαθε ζημιά 4000 ευρώ.Το πλαίσιο εκτός από γρατζουνιές δεν έπαθε τίποτα.Η μηχανή πέρασε και από καλίμπρα και αποδείχτηκε πως το πλαίσιο ήταν αλώβητο.Αυτά είχα να πω.Και κάτι ακόμα...η μηχανή κοπάνησε στις μπαριέρες...Αν σκοπεύεις να κοπανήσεις το μηχανάκι στις μπαριέρες με πάνω από 230 τότε τι να σου πω,μην το αγοράσεις:smokin:

PiLoToS
02/11/2006, 23:06
πολύ απλά είναι suzuki!!!!!!!!!!!!:a012: :a012: :a012:

H.A.Balafoutre
02/11/2006, 23:07
Όλα τα σύγχρονα 1000άρια γ@μ@νε, άλλα λιγότερο, άλλα περισσότερο. Είναι εκπληκτικά ασύληπτο πως με 15000ευρά ή και λιγότερο, με μόνον το δίπλωμα μας, χωρίς αγωνιστική άδεια, μπορούμε να αγοράσουμε από τον αντιπρόσωπο της γειτονιάς μας το 90% των δυνατοτήτων από μια μοτοσικλέτα MotoGP, τσεκαρισμένο από ιταλικό περιοδικό στην Valencia πέρυσι.

Οπότε θέλει σεβασμό και λεφτά να συντηρείται άψογα. Διότι αν μη τι άλλο, το αξίζουν αυτά τα μηχανολογικά αριστουργήματα.:wave2:

babishondakias
03/11/2006, 00:02
Να ρωτησω εγω κατι αλλο.
:confused: :confused: :confused:

Το παλικαρι εχει τετοιο μηχανακι(εργαλειο) και το δηνει στον οποιονδηποτε ετσι απλα???????????????????????????????????????????????????
:eek: :eek:

:confused: :confused: :confused: :confused:

project.breeze
03/11/2006, 00:05
Ήταν πολύ καλός του φίλος μέχρι που του τράκαρε το μηχανάκι και έκανε την πάπια όταν είδε τον λογαριασμό.Εγώ,αυτός και άλλος ένας το έχουμε πάρει βόλτα.Σε όσους έχει απόλυτη εμπιστοσύνη το δίνει...

fethry
03/11/2006, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Όλα τα σύγχρονα 1000άρια γ@μ@νε, άλλα λιγότερο, άλλα περισσότερο.


αυτο ακριβως... :beer: :beer:

fantacid
03/11/2006, 01:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Το φιλαράκι που εχει το κ5 την είχε δώσει σε έναν μαλάκα το καλοκαίρι για βόλτα και ο μ@λ@κ@ς έπεσε με 230.Ευτυχώς δεν χτύπησε σοβαρά αυτός αλλά η μηχανή έπαθε ζημιά 4000 ευρώ.Το πλαίσιο εκτός από γρατζουνιές δεν έπαθε τίποτα.Η μηχανή πέρασε και από καλίμπρα και αποδείχτηκε πως το πλαίσιο ήταν αλώβητο.Αυτά είχα να πω.Και κάτι ακόμα...η μηχανή κοπάνησε στις μπαριέρες...Αν σκοπεύεις να κοπανήσεις το μηχανάκι στις μπαριέρες με πάνω από 230 τότε τι να σου πω,μην το αγοράσεις:smokin:

τα πλαισια σπανε συνηθως απο πλαγιες δυναμεις κ δε χρειαζονται μεγαλες ταχυτητες για να ανοιξουν οι ραφες!

ακομα κ με 40χλμ πτωση πλαισιο εγινε 2 κομματια!

project.breeze
03/11/2006, 02:31
Fantacid το γνωρίζω αυτό που λες αλλά μιλώντας όπως ο φίλος παραπάνω που τα μηδένισε όλα και είπε πως τα GSXR σπάνε πλαίσια γενικά (βγάζοντας φυσικά αυθαίρετα συμπεράσματα) έτσι είπα και εγώ πως ο άλλος έπεσε με 230 και δεν έγινε τίποτα.Μπορεί να πέσει με 40 όπως είπες και να σπάσει,μπορεί να πέσει και με 300 και να μην σπάσει,αλλά καλό θα ήταν να μην γενικεύουμε σε τόσο σοβαρά θέματα και να βγάζουμε αυθαίρετα και τοταλιστικά συμπεράσματα


Φιλικά Ηρακλής

TROOPER
03/11/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Fantacid το γνωρίζω αυτό που λες αλλά μιλώντας όπως ο φίλος παραπάνω που τα μηδένισε όλα και είπε πως τα GSXR σπάνε πλαίσια γενικά (βγάζοντας φυσικά αυθαίρετα συμπεράσματα) έτσι είπα και εγώ πως ο άλλος έπεσε με 230 και δεν έγινε τίποτα.Μπορεί να πέσει με 40 όπως είπες και να σπάσει,μπορεί να πέσει και με 300 και να μην σπάσει,αλλά καλό θα ήταν να μην γενικεύουμε σε τόσο σοβαρά θέματα και να βγάζουμε αυθαίρετα και τοταλιστικά συμπεράσματα


Φιλικά Ηρακλής

μαλλον με παρεξηγησες φιλε μου!!!!!!!!!

δεν ειπα οτι ΟΛΑ τα gsxr σπανε πλαισια!!!!!!!!!!!!!!!

ειπα απλα οτι το προβλημα αυτο εμφανιστηκε σε ορισμενα μηχανακια της σουτζουκι και η εταιρια αντι να κατσει να ψαχτει για την ασφαλεια των αναβατων πρωτα απο ολα και δευτερευοντος την ιστεροφημια της δεν εκανε καμια κινηση απολυτος!!!!!!!!!!!!!!αυτο ειπα και δε μηδενιζω τπτ αδερφε!!!!!!!!!!!!!!η δυναμη της σουτζουκι ειναι τρομερη,σχεδιαστικα εκανε αλματα προοδου με το κ6 αλλα..........:wave2:

project.breeze
03/11/2006, 12:24
Ίσως το ολοκαίνουργιο πλαίσιο του Κ7 να είναι η απάντηση της Suzuki σε όλα όσα συνέβησαν (αν όντως έχουν συμβεί και δεν είναι δυσφήμιση από άλλες εταιρίες).Όπως και να έχει πάντως δεν έχω ακούσει να έχει συμβεί κάποιο δυστύχημα εξαιτίας αυτής της "αστοχίας" αν είναι όντως αστοχία.Απλά μου φαίνεται περίεργο η μοτοσυκλέτα που έχει ανακηρυχθεί 4 φορές μοτοσυκλέτα της χρονιάς να έχει ένα τόσο "χοντρό" πρόβλημα.Τα σημερινά χιλιάρια προσεγγίζουν την τελειότητα έτσι και αλλιώς...:wave2:

idi
03/11/2006, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
μοτοσυκλέτα που έχει ανακηρυχθεί 4 φορές μοτοσυκλέτα της χρονιάς

ωπα ενα λεπτό... γαματο το GSXR αλλα Master Bike 3 συνεχόμενα χρονια στα superbikes ειναι το

KAWASAKI NINJA ZX10R :beer: :beer: :beer: :smokin:

(να το κανανε και λιγο πιο ομορφο....):D

TROOPER
03/11/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ίσως το ολοκαίνουργιο πλαίσιο του Κ7 να είναι η απάντηση της Suzuki σε όλα όσα συνέβησαν (αν όντως έχουν συμβεί και δεν είναι δυσφήμιση από άλλες εταιρίες).Όπως και να έχει πάντως δεν έχω ακούσει να έχει συμβεί κάποιο δυστύχημα εξαιτίας αυτής της "αστοχίας" αν είναι όντως αστοχία.Απλά μου φαίνεται περίεργο η μοτοσυκλέτα που έχει ανακηρυχθεί 4 φορές μοτοσυκλέτα της χρονιάς να έχει ένα τόσο "χοντρό" πρόβλημα.Τα σημερινά χιλιάρια προσεγγίζουν την τελειότητα έτσι και αλλιώς...:wave2:

να σε ενημερωσω μονο οτι εδω μεσα υπηρξανε τουλαχιστον 2 θρεντακια με αναφορες στο συγκεκριμενο προβλημα,της συγκεκρημενης μοτοσυκλετας!και με φοτο μαλιστα....!!!!!!!αν ψαξεις θα τα βρεις!!!!!

οπως και να χει εγω την εμπιστοσυνη μου προς τη yamaha δεν την αλλαζω!
και για να μη παρεξηγηθω(ξανα)ολες οι εταιριες εχουνε κανει πατατες και θα κανουνε!!!!!!!!!
αλλα ειναι διαφορετικος ο τροπος που τις αντιμετωπιζουνε!!!!!!
η yamaha εκανε ανακληση σε ολα τα ψεκαστα 04-05 για tps και η σουζουκι δεν εκανε τπτ για το προβλημα του τροπεα(πηγε μαλιστα να αποσιωπησει το περιστατικο)η για τα πλαισια του gsxr!!!!!!!!!!:wave2:

παμε για μπυρες τωρα και αναμονη μεχρι την εκθεση....:D

TROOPER
03/11/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ωπα ενα λεπτό... γαματο το GSXR αλλα Master Bike 3 συνεχόμενα χρονια στα superbikes ειναι το

KAWASAKI NINJA ZX10R :beer: :beer: :beer: :smokin:

(να το κανανε και λιγο πιο ομορφο....):D


στις ευθειες παντα γιατι στις στροφες.......:smokin:

να σου πω ρε κανιβαλε......τωρα που φευγει ο νακανο(αλλη μια τουμπα)ποιον θα κοροιδευουμε στα gp??????????????


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
03/11/2006, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Προχτές είχα την ευκαιρία να οδηγήσω για μερικές ώρες το gsxr 1000 ενός φίλου.Είναι Κ5 με λαιμούς και τελικό Yoshimura.Η ερώτηση είναι η εξής:

ΓΙΑΤΙ ΝΑ Γ@Μ@ΕΙ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ;

ise sigouros oti to odigises ke den to evales apo piso sou?
:rotflmao: :rotflmao: