PDA

View Full Version : αλλαγη απο tuono σε s4rs?



sanguini
02/11/2006, 20:23
ειμαι στον χωρο των ιταλικων 2.5 χρονια με ενα tuono αρκετα τουμπανιασμενο.ειμαι 100% ευχαριστημενος απο την μηχανη και απο το τι μπορει να κανει.αυτο που με εχει χαλασει τρελα ειναι το δικτυο της aprilia......και σκεφτομαι σοβαρα την γορα του s4rs(την πρωτη φορα δεν το πηρα λογω χρηματων)οι ερωτησεις μου ειναι 2.κατα ποσο αξιζει τα αρκετα παραπανω χρηματα απο το αντοιστιχο tuono και τι γινεται οσον αφορα το κοστος συντηρησης και το δικτυο γενικοτερα πως ειναι.Ευχαριστω!

Xrider
03/11/2006, 00:04
Afta...


67854

GST
03/11/2006, 08:36
απο συνεργεια για ducati στη αθηνα και για να γινω πιο ειδικος για μαστορες στην αθηνα τα πραγματα ειναι λιγο καλυτερα απο οτι για την απριλια ....στην απριλια προσωπικα 1-2 ειναι που κανουν δουλεια ...αντε για τη ντουκατι 3-4....απο ανταλλακτικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα πλην του οτι στοιχιζουν ακριβα ...το ιδιο και τα σερβις ! σε γκαζια νομιζω οτι ειναι κοντα οι 2 μηχανες και για μη οδηγηθουμε σε διαμαχες ...υπερκαλυπτουν και τα 2 τις αναγκες ενος μεσου οδηγου ...σιγουρα το ντουκατι ειναι πιο απαιτητικο σε χρημα απο το απριλια ....η διαφορα στη τιμη αφορα περιφεριακα ....που και στη απριλια ειναι κορυφαια απλα της ντουκατι ειναι τοπ...και φυσικα και στο λογοτυπο στο ρεζερβουαρ που πληρωνεις ...αν σου αρεσει παντως και μπορεις να το παρεις παρτο ..απλα ξερε οτι ειναι απαιτητικο το γκομενακι κατι σαν πορνη πολυτελειας που λενε:lol: :wave2:

DimST
03/11/2006, 08:40
Aν σ'αρέσει περισσότερο το duc προχώρα, κακώς ρωτάς.
Αν ρωτάς εμένα εφόσον έχεις ήδη το τουόνο και βελτιωμένο όπως λές δεν αξίζει τον κόπο. Το κόστος συντήρησης του duc είναι αυξημένο λόγο μοτέρ 999.

dessert
03/11/2006, 08:45
Χούφτωσ' τη, χούφτωσ' τη...!!!!!:D


Αν τα διαθέτεις γιάυτο το εργαλείο δώσ'τα!!!!!!!!!!!!!
Για Αθήνα έχω ακούσει οτι δύο(2) συνεργεία κάνουν δουλειά. Για τα ανταλλακτικά αν την ψάξεις έρχονται στα ίδια με το προηγούμενό σου. Απο συντήρηση μην πέσεις με τα μούτρα στα συνεργεία γιατί θα σου τρώνε λεφτά χωρίς λόγο. Ασχολήσου και μόνος.
Άντε και πάντα όρθιος!!!
:wave2:

Julius
03/11/2006, 10:16
katharisa...



parakalo meinete mesa sta oria tis sizitisis, kai ean thelete na proteinete kapoia allh motosykleta kante to alla me sosto ton tropo


67882

byron
03/11/2006, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

Για Αθήνα έχω ακούσει οτι δύο(2) συνεργεία κάνουν δουλειά. Για τα ανταλλακτικά αν την ψάξεις έρχονται στα ίδια με το προηγούμενό σου.

:wave2:

Δεν διαφέρει και πολύ η κατάσταση με τα APRILIA φίλε sanguini. Πόσοι είναι και στα Aprilia ? 1-2 καλοί και έντιμοι μηχανικοί;
Στην θέση σου θα έπαιρνα αυτό που θα μου έκανε κλικ περισσότερο. Όχι ότι το δίκτυο της hellinmoto δεν μετράει.
Έχω διαβάσει μια δυσαρεστη εμπειρία σου (σε άλλο φόρουμ). Όντως ή ανασφάλεια που νοίωθει κάποιος με τα ανταλλακτικα, είναι σημαντικός λόγος για να σκεφτείς που θα δώσεις κάποιες χιλιάδες ?.

Μακάρι να γίνει μια κίνηση που περιμένουμε από τον μηχανικό για να ησυχάσουμε λίγο. (Οι κατέχοντες και παραμένοντες στα aprilia)

:wave2:

byron
03/11/2006, 10:56
Συμπτωματικά μόλις διάβασα μία σχετική συζήτηση (http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?t=99353)


:wave2: :wave2:

vlassos
03/11/2006, 14:40
Απ ότι διάβασα τα διάστημα των service στα καινούργια ducati εχει αυξηθεί από τα 10000 που ήτανε. Νομίζω περιλαμβάνεται και ο κινητήρας που έχει το RS.
Σημαντικό είναι αν εκεί που είσαι έχει εξουσιοδοτημένο γιατι κατά το διάστημα της εγγύησης θα πρέπει να πηγαίνεις εκεί. Από ανταλλακτικά προσωπικά χρησιμοποιώ (monster S4) το ebay βρίσκεις πολλά πράγματα κυρίως aftermarket σε καλύτερες τιμές από Ελλάδα.

sanguini
04/11/2006, 00:03
αυτο το λιγο που ξερω απο την μικρη οδηγικη εμπειρια μου με τα ducatia ειναι η τρομερη αποκριση απο πολυ χαμηλα και σε ολο το φασμα στροφων σε σχεση με τα aprilia που εχουν 'τρυπα'και δυντη κλωτσια εκει που εχουν την ροπη.για εμενα παιδια δεν τιθεται θεμα αντιπαραθεσης γιατι οι μηχανες ¨εκπεμπουν¨ σηματα που ο καθενας μας τα λαμβανει διαφορετικα.....και τα ερμηνευει διαφορετικα.περα του ρομαντισμου και της γκλαμουριας υπαρχει και στην αλλο στην μεση αυτο που λενε...........πως το λενε να δεις.........α το θυμηθηκα,ΧΡΗΜΑ!!!!!!!!!δηλαδη που κοιμενεται ενα κλασσικο σερβις,φιλτρα λαδια μπουζι βαλβιδες?

Desmoquattro S4
15/11/2006, 17:57
Ypotithete oti gia montela '07 kai meta tha kostizei 50% ligotero.
tha einai pio araia ta service kai ta antalaktika pio ftina.
Toulaxiston apo pleyras hellinmoto idid exoun kanei tis protes kiniseis, riksane simantika tis times sta analosima. Nai men kai pali den einai ftina alla den perneis kai ftina analosima...

ntinlanden
16/02/2007, 13:40
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΜΠΑΝΟ CLUB??!!
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΜΑΡΜΑΡΙ ΕΥΒΟΙΑΣ?