PDA

View Full Version : Εξατμίσεις



Akefalos
03/11/2006, 14:34
Ρε παιδιά ποιά είναι η γνώμη σας για τις καινούριες εξατμίσεις που βγάζουν τα τελευταία μοντέλα?

Έχω παρατηρήσει οτι επικρατεί μια τάση να ''μετακομίζουν'' οι εξατμίσεις κάτω απο τον κινητήρα και να είναι σχεδόν κρυμμένες.(Βλέπε Fazer1000,καινούργια Hornet 600,ER6 κλπ)

Σας αρέσει αυτό?Εγώ γενικά τις προτιμώ να φαίνονται.Είτε είναι στο πλάι και χαμηλά(TDM),είτε ψηλά κολλητά στη σέλα(τωρινή Hornet600),είτε κάτω απο τη σέλα(Fazer600,GSR600 κλπ).

Γιατί υπάρχει αυτή η τάση να τις εξαφανίσουν?Εμένα προσωπικά εκτός απο τον ήχο με φτιάχνει και η θέα της εξάτμισης.Σας ρωτάω γιατί είχα κόλλημα με τη Hornet600 και μάζευα λεφτά για να την πάρω και τώρα στο νέο μοντέλο για το 2007 βγάλανε την εξάτμιση δίπλα απο τη σέλα και βάλανε ένα αδύνατο εξατμισάκι κάτω απο τον κινητήρα και ξενέρωσα απίστευτα.
Με βλέπω να στρέφομαι ή προς κανα Fazer ή το GSR600 με την ωραιότατη διπλή εξάτμιση κάτω απο τη σέλα... :(

idi
03/11/2006, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Ρε παιδιά ποιά είναι η γνώμη σας για τις καινούριες εξατμίσεις που βγάζουν τα τελευταία μοντέλα?

Έχω παρατηρήσει οτι επικρατεί μια τάση να ''μετακομίζουν'' οι εξατμίσεις κάτω απο τον κινητήρα και να είναι σχεδόν κρυμμένες.(Βλέπε Fazer1000,καινούργια Hornet 600,ER6 κλπ)

Σας αρέσει αυτό?Εγώ γενικά τις προτιμώ να φαίνονται.Είτε είναι στο πλάι και χαμηλά(TDM),είτε ψηλά κολλητά στη σέλα(τωρινή Hornet600),είτε κάτω απο τη σέλα(Fazer600,GSR600 κλπ).

Γιατί υπάρχει αυτή η τάση να τις εξαφανίσουν?Εμένα προσωπικά εκτός απο τον ήχο με φτιάχνει και η θέα της εξάτμισης.Σας ρωτάω γιατί είχα κόλλημα με τη Hornet600 και μάζευα λεφτά για να την πάρω και τώρα στο νέο μοντέλο για το 2007 βγάλανε την εξάτμιση δίπλα απο τη σέλα και βάλανε ένα αδύνατο εξατμισάκι κάτω απο τον κινητήρα και ξενέρωσα απίστευτα.
Με βλέπω να στρέφομαι ή προς κανα Fazer ή το GSR600 με την ωραιότατη διπλή εξάτμιση κάτω απο τη σέλα... :(

καλα κανουν! ελπιζω να τελιωσει αυτη η μοδα των εξατμησεων κατω απο τη σελα...

ή στη "σωστη θεση" την πατροπαραδοτη ή κατω απο το μοτερ! :smokin:

εγω σουσταρω με τρελα αυτη των gsxr 600/750....

Μικρή Λουλού
03/11/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi


εγω σουσταρω με τρελα αυτη των gsxr 600/750.... [/B]















:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

ντριιιιν.....ντριιιινν....ντρ,κλικ..!!!

"ναι..??? καλησπερα σας !!! kawasaki bikers εκει.???? ...τον Ανταμ μου δινετε περικαλω..?? " :smokin:

afrotwin
03/11/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Ρε παιδιά ποιά είναι η γνώμη σας για τις καινούριες εξατμίσεις που βγάζουν τα τελευταία μοντέλα?

Έχω παρατηρήσει οτι επικρατεί μια τάση να ''μετακομίζουν'' οι εξατμίσεις κάτω απο τον κινητήρα και να είναι σχεδόν κρυμμένες.(Βλέπε Fazer1000,καινούργια Hornet 600,ER6 κλπ)

Σας αρέσει αυτό?Εγώ γενικά τις προτιμώ να φαίνονται.Είτε είναι στο πλάι και χαμηλά(TDM),είτε ψηλά κολλητά στη σέλα(τωρινή Hornet600),είτε κάτω απο τη σέλα(Fazer600,GSR600 κλπ).

Γιατί υπάρχει αυτή η τάση να τις εξαφανίσουν?Εμένα προσωπικά εκτός απο τον ήχο με φτιάχνει και η θέα της εξάτμισης.Σας ρωτάω γιατί είχα κόλλημα με τη Hornet600 και μάζευα λεφτά για να την πάρω και τώρα στο νέο μοντέλο για το 2007 βγάλανε την εξάτμιση δίπλα απο τη σέλα και βάλανε ένα αδύνατο εξατμισάκι κάτω απο τον κινητήρα και ξενέρωσα απίστευτα.
Με βλέπω να στρέφομαι ή προς κανα Fazer ή το GSR600 με την ωραιότατη διπλή εξάτμιση κάτω απο τη σέλα... :(

oso pio xamila ine to varos se mia motosikleta toso kalitera ka8ete ston dromo
ke ela mia mera na sou doso tin eksatmisi tou africa agkalia na katalavis ti enoo
:rotflmao: :rotflmao:

OldMan
03/11/2006, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
oso pio xamila ine to varos se mia motosikleta toso kalitera ka8ete ston dromo

H isoropia tis motocikletas vasizete stin adrania logo gyroskopikou fenomenou ...

Ama kathetai ston dromo tha pesei kato !!! :D