PDA

View Full Version : Vstrom 650 + πρόβλημα στην εκκίνηση



GCMS
04/11/2006, 13:58
:confused:
Εδώ και 7 μήνες είμαι κάτοχος ενός Vstrom 650 (χρώματος μαύρο ματ). Την τελευταία εβδομάδα, που ο καιρός έχει αλλάξει αισθητά - πτώση της θερμοκρασίας + υγρασία, μου έχει εμφανίσει πρόβλημα κατά την εκκίνηση. Μόνο όταν η μηχανή είναι "κρύα" και ενώ έχει κάνει το check κανονικά, πατώντας τη μίζα οι στροφές φτάνουν στις 500 και μετά σβήνει. Εάν τη στιγμή αυτή δώσω γκάζι τότε παίρνει μπροστά (κάτι που δεν έχει νόημα λόγω του ψεκασμού) αλλά δεν ξεπερνά τις 1000-1100 στροφές. Όταν η μηχανή είναι "ζεστή" τότε δεν έχει κανένα πρόβλημα. Την μηχανή την αφήνω σε πιλοτή. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή!!!
:confused: :confused:

kalant
04/11/2006, 14:25
στα τεχνικα μαλλον ομως...

GCMS
04/11/2006, 14:39
Δηλαδή? Το σύστημα μπαταρίας - ηλεκτρικά... είναι ΟΚ.

miraze
04/11/2006, 15:14
Γιώργο άσε.

Η μηχανή είναι για πέταμα.... Το κόστος είναι πάνω από 2.000 Ευρά

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε μλκα, αφού σου είπε και ο Bil, εδώ στα Γιάννενα η πρωινή υγρασία είναι άστα, το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ στα σεισμόπληκτα όταν φεύγω το πρωί!!!!!

Πέτα την γιατί γιατρός και STROM δεν πάει

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

miraze
04/11/2006, 15:17
Bil τι λές εσύ σαν καλύτερος γνώστης των Strom???

Υπάρχει περίπτωση να φτιαχτεί ποτέ αυτό???

Tsakalaki
04/11/2006, 16:15
χωρίς να είμαι φωτεινός παντογνώστης, χωρίς τα λόγια μου να είναι η λύση, πήγαινε σε ένα μηχανικό και ανέβασε λίγο το ρελαντί...στις 1250-1300 στροφές.....να λήξουν όλα....



:beer:

Harrys
06/11/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
χωρίς να είμαι φωτεινός παντογνώστης, χωρίς τα λόγια μου να είναι η λύση, πήγαινε σε ένα μηχανικό και ανέβασε λίγο το ρελαντί...στις 1250-1300 στροφές.....να λήξουν όλα....



:beer:
Συμφωνώ με τον προλαλίσαντα... :smilea:
Αν θες μπορείς να το ανεβάσεις και μόνος σου αλλά αν έχεις μηχανικό να στο κάνει καλύτερα.Από την Αριστερή πλευρά υπάρχει ενα στρογγυλό βιδάκι περίπου εκεί που είναι το γόνατο όταν κάθεσαι κάτω από το fairing φαίνεται εύκολα) κ με ένα κατσαβίδι γυρνάς τις στροφές μέχρι να τις ρυθμίσεις εκεί που θέλεις:wave2: