PDA

View Full Version : ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ



EddY
05/11/2006, 04:56
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!!!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΟ ΜΙΧΑΝΙ!!!!!!!!!!!!



λοιπον σημερα γυρο στις 3 που γυρνουσα απο την δουλεια πηρα ταξι για να ερθω στο Π.Φαληρο ΚΑΙ πληρωσα 10 euro:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: .Μηπως ειχε περαξει το ταξιμετρο???????ΓΤ ολες τις αλλες φορες που γυρνουσα πληρωνα ΜΟΝΟ 6.50-7 euro.μηπως εκανα και γω μαλακια που του τα εδωσα???????

anf125
05/11/2006, 15:39
Απόδειξη σου έδωσε; Είναι υπεχρεωμένος... Αν έχεις μπορείς να τον καταγγείλεις στο σωματείο του και τις ενώσεις καταναλωτών ;)

EddY
05/11/2006, 15:42
οχι δεν μου εδωσε αποδειξη....ο επομενως που θα το κανει θα ακουσει πολλα και θα πληρωσει και τα σπασμενα...







αμα κανω την καταγκελια τι παιρνω εγω???? :p :p :p

idi
05/11/2006, 17:28
παρε ενα καινουριο παπι με 40-50 ευρα το μηνα και θα βαζεις και λεφτα στην ακρη να παρεις μεγαλυτερη μηχανη αργοτερα

EVI
05/11/2006, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παρε ενα καινουριο παπι με 40-50 ευρα το μηνα και θα βαζεις και λεφτα στην ακρη να παρεις μεγαλυτερη μηχανη αργοτερα


+1


εφοσον δεν εχεις λεφτα για μηχανη παρε ενα παπι (υπαρχουν και μεταχ.) και σιγουρα πιο λιγα λεφτα θα σου φευγουν απο τα ταξι




και μετα βλεπεις

EddY
06/11/2006, 00:08
Δεν ξερω γτ αλλα τα παπια τα φοβαμαι....θελω να βρω κατι φτηνω που να μην ειναι παπι και scooter και να καλλιπτεται απο το Α1

xxxristos
06/11/2006, 00:49
Άντε να ανοίξουν τα σχολεία να πάς να μάθεις λίγο ελληνικά γιατί μας έχεις βγάλει τα μάτια με την ορθογραφία σου...

:wave2: :wave2: :wave2:

EddY
06/11/2006, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Άντε να ανοίξουν τα σχολεία να πάς να μάθεις λίγο ελληνικά γιατί μας έχεις βγάλει τα μάτια με την ορθογραφία σου...

:wave2: :wave2: :wave2:



το εχω ξαναπει οτι εχω δυσλεξια.....αυτο σημαινει οτι καποιες φορες τα γραφω σωστα και καποιες αλλες λαθος....στο σχολειο για αυτο τον λογο με εξεταζουν προφορικα μηπως να τα λεω και δω προφορικα???????

xxxristos
06/11/2006, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
το εχω ξαναπει οτι εχω δυσλεξια.....αυτο σημαινει οτι καποιες φορες τα γραφω σωστα και καποιες αλλες λαθος....στο σχολειο για αυτο τον λογο με εξεταζουν προφορικα μηπως να τα λεω και δω προφορικα???????

Η πρώην μου είναι ερευνήτρια πάνω σε δυσλεκτικούς (έχω μάλιστα κάνει το μοντέλο "control" στον τομογράφο - FMRI)....

Μπορώ να σου πώ με σιγουριά οτι οι δυσλεκτικοί κάνουν απλά αναγραμματισμούς και συντακτικά λάθη! Εσύ έχεις βιάσει την ελληνική γραμματική!!!

Φιλικά πάντα έτσι? Όχι οτι με νοιάζει που γράφεις ανορθόγραφα!

:wave2: :wave2: :wave2:

EddY
06/11/2006, 00:57
ναι ενταξει το καταλαβαινω αλλα ομως υπαρχουν πολλες μορφες δυσλεξιας...

EddY
06/11/2006, 01:16
gia auto ksanagirnao sta greeklish:p :p :p :p

TROOPER
06/11/2006, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Άντε να ανοίξουν τα σχολεία να πάς να μάθεις λίγο ελληνικά γιατί μας έχεις βγάλει τα μάτια με την ορθογραφία σου...

:wave2: :wave2: :wave2:

δαι μου λαις ραι μπαμπη-νιωτι εσαινα σου ειπαι κανις πος το φορουμ ινε μωνω για εκπεδευμαινους????????????

γιατι μορφομενος δεν εισαι....
αν ησουνα δε θα συμπεριφεροσουνα με αυτον το τροπο ετσι...οι μορφομενοι εχουνε ενα επιπεδο.κανε μας λοιπον τη χαρη και αν δε σου αρεσει...ΤΑ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΛΙΑ.

:smokin:

KaTaNaS
06/11/2006, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ΤΑ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΛΙΑ.


σε άλλη παραλια ηταν! :rolleyes:


θα τον ξεβρασε το κυμα! :lol:


δε καταλαβαινω γιατι οιοσδηποτε ενοχλειται με τον τροπο γραφης κάποιου επιμένει να τα διαβάζει και να δυσανασχετεί!


το ορθότερο; μια απλη διορθωση της έκαστης λέξης με ευγενεια, και ετσι όλοι μας μαθαινουμε και βελτιωνομαστε!

xxxristos
06/11/2006, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δαι μου λαις ραι μπαμπη-νιωτι εσαινα σου ειπαι κανις πος το φορουμ ινε μωνω για εκπεδευμαινους????????????

γιατι μορφομενος δεν εισαι....
αν ησουνα δε θα συμπεριφεροσουνα με αυτον το τροπο ετσι...οι μορφομενοι εχουνε ενα επιπεδο.κανε μας λοιπον τη χαρη και αν δε σου αρεσει...ΤΑ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΛΙΑ.

:smokin:

Εσένα ποιός σε όρισε δικηγόρο? Έχει παραγίνει το κακό με τους ξεκάρφωτους εδώ μέσα...

TROOPER
06/11/2006, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Εσένα ποιός σε όρισε δικηγόρο? Έχει παραγίνει το κακό με τους ξεκάρφωτους εδώ μέσα...

δε σου αρεσε οπως σου τα ειπα ε????

δε πειραζει...ξυδακι!

οσο για ξεκαρφωτους γελαει και το παρδαλο κατσικι λεμεεεεεεεε:lol: :lol:

xxxristos
06/11/2006, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε σου αρεσε οπως σου τα ειπα ε????

δε πειραζει...ξυδακι!

οσο για ξεκαρφωτους γελαει και το παρδαλο κατσικι λεμεεεεεεεε:lol: :lol:

????????

Καλά... οκ....

Για μένα ξυδάκι (βάζω έτσι κι αλλιώς μπόλικο στη σαλάτα μου).

Για σένα... PROZAC!

VegasKitty
06/11/2006, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
gia auto ksanagirnao sta greeklish:p :p :p :p


Βρε συνεχισε να γραφεις οπως σου βγαινει!!!

Και γω κανω τρελλα ορθωγραφικα λαθοι, αλλα ειναι επιδη εχω μεγαλωσει στο εξωτερικο και τα ελληνικα ειναι 2η μου γλωσσα.....

Το'χω πει, και πιστευω και συ θα επρεπε να εφαρμοσεις το ιδιο, οτι σε οποιον αρεσει ετσι οπως γραφεις. Οποιος δε γουσταρει, δε διαβαζει τα ποστ σου και τελειοσε!! :evil:

:smokin:

TROOPER
06/11/2006, 17:33
μη το κανετε αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!

μη γραφετε ανορθογραφα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ο χχχριστος δε μπορει να διαβασει,ουτε να ασχολειται με υποκειμενα που βιαζουν την ελληνικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας παρακαλω δειξτε κατανοηση στον λιακοπουλο της παρεας!!!!!

φιλε εκτος απο αμορφωτος εισαι και ανεπιδεκτος μαθησεως....

αντε γεια:wave2:

:smokin:

KaTaNaS
06/11/2006, 17:35
ΚΑΡΦΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΞΕΚΑΡΦΩΤΟΥΣ !!! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
06/11/2006, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ΚΑΡΦΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΞΕΚΑΡΦΩΤΟΥΣ !!! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τωρα εσυ τι πεταγεσε??? :evil:

Δε βλεπεις οτι γυρναει το θεμα σε διαμαχη?? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xxxristos
06/11/2006, 17:36
Ό,τι πεις...

Άντε να μελετήσεις το αλφάβητο τώρα και έλα να εξεταστείς στα πρώτα 12 γράμματα!!!

TROOPER
06/11/2006, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ΚΑΡΦΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΞΕΚΑΡΦΩΤΟΥΣ !!! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αστονε ρε σταυρο:wave2:

orizontas
06/11/2006, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Ό,τι πεις...

Άντε να μελετήσεις το αλφάβητο τώρα και έλα να εξεταστείς στα πρώτα 12 γράμματα!!!

συγνωμη που μπαινω στην ομορφη και ανωτατου επιπεδου συνομιλια σασ αλλα ...
:rolleyes:

αν δειτε αλλα μου γραπτα κυριε θα καταλαβεται οτι και εγω εχω τοιδιο προβλημα με τον αγαπητο
εδδυ

εχετε να προτεινετε κατι και για μενα ??

αν οχι προτεινο και καποιο πεδιο συζητησης ςδω για ανορθοραφους ....
σιγα σιγα θα γεμησουμε μια ταξη πιστευω :beer: :beer:

μην με μπινεκιλιασετε πολυ:wave2: :wave2:

STOYBI
06/11/2006, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Η πρώην μου είναι ερευνήτρια πάνω σε δυσλεκτικούς (έχω μάλιστα κάνει το μοντέλο "control" στον τομογράφο - FMRI)....

Μπορώ να σου πώ με σιγουριά οτι οι δυσλεκτικοί κάνουν απλά αναγραμματισμούς και συντακτικά λάθη! Εσύ έχεις βιάσει την ελληνική γραμματική!!!

Φιλικά πάντα έτσι? Όχι οτι με νοιάζει που γράφεις ανορθόγραφα!

:wave2: :wave2: :wave2:


xxxristo... Ποσα αλογα εχει φτασει το Wrf ???? Aκομα περιμενω..... :sick: Υπαρχουν βλεπεις και χειροτερα πραγματα απο την ορθογραφια !!!


:εψαξα και τις φωτο τις πουτ@νς... Τιποτα !! Περιμενα και τις εξηγησεις που αναφερες στο ποστ σου ... Τιποτα !!

Σορρυ για το :a27: Συνεχιστε !!


:smokin:

Nostra
06/11/2006, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Άντε να ανοίξουν τα σχολεία να πάς να μάθεις λίγο ελληνικά γιατί μας έχεις βγάλει τα μάτια με την ορθογραφία σου...:wave2: :wave2: :wave2:

Αντί να μπεις να συμβάλλεις στην (όποιου επιπέδου) συζήτηση άνοιξε ένα μέλος, μπαίνεις για να του κάνεις σχόλιο ψιλο-κακό... αν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα μην διαβάζεις το ποστ του... απλά και δημοκρατικά...

Ας είναι...

εμένα μου θυμίζετε ένα τέλειο video που κυκλοφορεί με μια αγγλίδα δημοσιογράφο να παίρνει (και καλά) συνέντευξη από ένα Ιρακινό στρατιώτη στον οποίο αρχίζουν να αναγράφονται αγγλικοί υπότιτλοι σε κάθε πρότασή του ενώ μιλάει αγγλικά!

Τα παίρνει στο κρανίο κλπ. κλπ.

Οσοι το έχουν δει καταλαβαίνουν γιατί πράγμα μιλάω...

και επειδή το βρήκα.... δείτε το και ακούστε το... (http://www.youtube.com/watch?v=GtP487LoNyg)



Τέσπα... λύστε το πρόβλημα του παιδιού που το ταξί τη μια του παίρνει 10 ευρώ και την άλλη 6-7 ευρώ και μετά ασχολείστε με την γραφολογία, δυσλεξία, ορθογραφία και λοιπές δυσεντερικές δυσλειτουργίες του ορθού....


Είπαμε , τσαγκαροδευτέρα ήταν η σημερινή μέρα....

τουλάχιστον μην ξεκαρφώνουμε από μόνοι μας τα τακούνια...

:wave2:

nestormaxno
06/11/2006, 23:27
Αλήθεια ρε Χρήστο, που δουλεύεις τον πιτσιρικά, τί έχεις σπουδάσει και έγινες αυτόκλητος κριτής της Ελληνικής Γλώσσας?
Προφανώς και δεν γνωρίζεις τί σημαίνει δυσλεξία. Το master μου είναι στη διδακτική και έχω μάθημα περί μαθησιακών δυσκολιών (απο καθηγητή του παιδαγωγικού ινστιτούτου) και σε πληροφορώ οτι υφίσταται η μορφή δυσλεξίας που περιγράφει ο φίλος.
Κάποιος "περαστικός" απο το forum μπορεί να σε χαρακτηρίσει και κοινωνικό ρατσιστή Χρήστο...
Προσοχή...

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

vassilis88
06/11/2006, 23:35
απ τα γκρηκλις καλυτερα ρε παιδια.ο πιο πολυς κοσμος δν διαβαζει καθολου τα ποστ με γκρηκλις.
τορα γεια τυν ωρθωγραφυα αιχω δη κε χυρωταιρα.

xxxristos
07/11/2006, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nestormaxno
Αλήθεια ρε Χρήστο, που δουλεύεις τον πιτσιρικά, τί έχεις σπουδάσει και έγινες αυτόκλητος κριτής της Ελληνικής Γλώσσας?
Προφανώς και δεν γνωρίζεις τί σημαίνει δυσλεξία. Το master μου είναι στη διδακτική και έχω μάθημα περί μαθησιακών δυσκολιών (απο καθηγητή του παιδαγωγικού ινστιτούτου) και σε πληροφορώ οτι υφίσταται η μορφή δυσλεξίας που περιγράφει ο φίλος.
Κάποιος "περαστικός" απο το forum μπορεί να σε χαρακτηρίσει και κοινωνικό ρατσιστή Χρήστο...
Προσοχή...

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Δεν τον δούλεψα τον μικρό (τουλάχιστον όχι ΤΟΣΟ πολύ ώστε να θεωρηθεί προσβλητικό το σχόλιό μου, πόσο μάλλον κοινωνικά ρατσιστικό...) μη γινόμαστε υπερβολικοί, έτσι?

Ξέρω μόνο την μορφή δυσλεξίας που προανέφερα, από άτομο που μπορεί να ήταν και καθηγήτριά σου... Όποιες άλλες μορφές υπάρχουν δε τις γνωρίζω, ένας ταπεινός μηχανολόγος είμαι ο καημένος...

ΥΓ: Όπως βλέπεις απάντησα σε σένα με τρόπο ανάλογο των δικών σου γραφώμενων, οι υπόλοιποι καραγκιόζηδες παραπάνω (όχι όλοι, αυτοί που είναι το ξέρουν γιατί έχουν αυτογνωσία και θα απαντήσουν σε λίγο) ας μιλήσουν με τον κώλο μου, και αυτός πολύς τους είναι.....

DimChios
07/11/2006, 01:47
Γειά σας! :wave2:
Είμαι ένας από τους παρακάτω (γιατί παραπάνω δεν είχα γράψει ώς τώρα) καραγκιόζης και θα ήθελα να επισημάνω μερικά πραγματάκια!
Αγαπητέ κύριε (μη χέσω) xxxristos, που χρόνο δεν έχετε να τελειώσετε εκείνο το μαμίδι το πόστ για τη μετατροπή-βελτίωση-κ@υλα ή όπως αλλιώς θέλετε ονομάστε το, εγώ που είμαι αργόσχολος και δέν είχα τί άλλο να κάνω στις 03:00 τα ξημερώματα, έκατσα και διάβασα ΟΛΟΚΛΗΡΟ το εν λόγω πόστ, το οποίο βρήκα αξιοθάυμαστο σαν εγχείρημα ΑΝ ΒΕΒΑΙΩΣ-ΒΕΒΑΙΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ, και παρατήρησα τα εξής ορθογραφικά λάθη! Μάλιστα μερικά είναι επαναλαμβανόμενα ΑΡΑ δεν γίναν από κεκτημένη ταχύτητα!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

:a014: και :beer: κανείς?



Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Sorry παίδες για τις καθυστερήσεις, Έχω βγάλει ΠΟΛΛΕΣ φωτό καθ'όλη τη διάρκεια του project, από την πρώτη στιγμή που άρχισε, από όλα τα στάδια που πέρασε, τις δυναμομετρήσεις, κτλ.

Πρέπει να βρώ χρόνο για να:

Αποφασίσω ποιές να βάλω
Μικρύνω (τόρα είναι 2.5ΜΒ η καθεμία και δε ξέρω πώς μικραίνουν)
Γράψω σχόλια - επεξηγήσεις - λεζάντες




Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Ναι νατρίου.

Η φιλοσοφία είναι να οδιγιέται. Ένα από τα προγράμματα του motec είναι για χρήση βόλτας και κόβει την ανάφλεξη και τον ψεκασμό στα απότομα ανοίγματα όταν το μηχανάκι πάει να σηκωθεί σούζα ή να γράψει και περιορίζει και τον κόφτη στις 10000 rpm με ροπή χωρίς ξεσπάσματα για απόλυτα φιλική οδήγηση. Τόρα οι κραδασμοί είναι άλλο θέμα...... δέν είναι ΤΟΣΟ πολλοί όσο περίμενα, κυρίως λόγω του ΠΟΛΥ σοφιστικέ ζυγίσματος του στροφάλου (ζυγίστηκε σαν σύνολο στρόφαλος-μπιέλα-πιστόνι).




Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Λοιπόν...

Ας αρχήσω να γράφω σιγά σιγά...

Έχουμε ένα μοτέρ από WR450 με τις ακόλουθες βελτιώσεις:

Κύλινδρος ανοιγμένος ΠΟΛΛΑ χιλιοστά, αλουμινενιο χιτώνιο και nicasil επίστρωση. Πιστόνι ειδική κατασκευή, σιλικονούχα αντιτριβική επίστρωση, ένα ελατήριο συμπίεσης και ένα απόξεσης, σούπερ πανάλαφρο. Ελατήριο συμπίεσης χωρίς διάκενο (total seal). Στρόφαλος μετατοπισμένο κομβίο μπιέλας, πολλή περισσότερη διαδρομή, μάγουλα κομμένα, ελαφρωμένα, ζυγισμένα, ευθυγραμισμένα. Balancer εκτός. Βολάν εκτός. Αντλία λαδιού εκτός. Ρουλεμάν στροφάλου για ειδικές εφαρμογές με 11 μπίλιες. Μπιέλα Carillo τιτάνιο.

Κεφαλή ροϊκή εξέλιξη, βαλβίδες πολύ μεγαλύτερες από τιτάνιο με γέμιση αλάτων αζώτου στην εξαγωγή, retainers, ελατήρια, shimmers, καπελώτα όλα τιτάνιο Ferrea. Έδρες βαλβίδων μεγαλύτερες από ειδικό κράμα μπρούτζου. Εκκεντροφόροι ειδική κατασκευή, τεράστιο βύθισμα και διάρκεια. Ρυθμιζόμενα γρανάζια ergal. Καδένα με 2 σειρές συνδέσμων για λιγότερο βάρος (η μαμά έχει 5-6). Οδιγοί βαλβίδων από γραφιτούχο αντιτριβικό μπρούτζο.

Ψεκασμός. Injector Bosch με πεταλούδα 55mm, οδηγούμενος από εγκέφαλο Motec Μ400 που ελένχει τα ΠΑΝΤΑ: Ψεκασμό, ανάφλεξη, βεντιλατέρ, αντλία λαδιού (ηλεκτρική), αντλία βενζίνης, launch control για τρελές εκκινήσεις, κτλ. Οδηγείται από αισθητήρες: Θέσης στροφάλου, θέσης εκκεντροφόρου, knock sensor, θέσης πεταλούδας, θερμοκρασίας ψυκτικού, θερμοκρασίας λαδιού, πίεσης λαδιού, πίεσης κυλίνδρου, θερμοκρασίας καυσαερίων και λαμδα. Υποστηρίζει και air shifter που δεν έχω. Οι χάρτες του αλλάζουν από έναν διακόπτη 5 θέσεων ανάλογα με την έμφαση στο εύρος στροφών που θέλουμε να δουλέψουμε (κόντρα, βόλτα, στροφές, σούζες, ταξίδι).

Καμπάνα συμπλέκτη lock-up, δίσκοι Barnett.

Έδιξε 91 άλογα στο γρανάζι της μετάδοσης, πρακτικά τροχό δηλαδή 90+..........

ΑΚΟΛΟΥΟΘΟΥΝ ΦΩΤΟ





Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Κάτω θα είναι σε μια βδομάδα, πάνω στο πλαίσιο σε 20 μέρες περίπου!

Ευχαρίστως να στο δώσω βόλτα, άντε άρχησε να φορτώνεις μπαγκάζια και μπούκα στο επόμενο πλοίο!!!

:wave2:




Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Update για το video:

Είναι ένα αρχείο 4,6 ΓΙΓΑ τραβηγμένο με Sony digital 8 (κασέτα) που έγινε ερχείο video για υπολογιστή με κάποιο τρόπο που δε γνωρίζω από έναν φίλο φίλου που δε γουστάρω να ξανά υποχρεωθώ.

Δεν έχω την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ από multimedia προγράμματα (επεξεργασία εικόνας-ήχου-video) και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το βλέπω, καθώς νόμιζα οτι τελικά θα το στρίμωχνα σε ένα DVD αλλά τελικά δε χωράει (βάζω να το κάνει overburn και μετά δε δουλεύει).

Έχω και την κασέτα με το video οπότε προσανατολίζομαι στη λύση να βρώ ένα προγραμματάκι και να ασχοληθώ (στον ΕΛΑΧΙΣΤΟ ελεύθερο χρόνο μου) να το κάνω μόνος μου, γιατί είναι κάποιες private σκηνές που θέλω να κόψω....




Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Μιας και όλα μέχρι εδώ δουλέψανε ρολόι, το μοτέρ ξαναμπήκε στο δυναμόμετρο για να μπεί compressor με στόχο τα 150 άλογα!

Κάτσε να δούμε τι θα γίνει τόρα.......




Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Δεν μου έχει φύγει ούτε ευρώ, διάβασε πιο προσεκτικά παραπάνω.



Μέχρι στιγμής το χρησιμοποιούσα στο δρόμο.

Τόρα ευελπιστώ να καταφέρω (από οικονομικής πλευράς) να το βάλω στο dragster αλλά να κυκλοφορεί και στο δρόμο (έστω και με λίγες μετατροπές).

Οι αγώνες motard ποτέ δε με ενδιέφεραν.





Υ.Γ #1 Πιθανών και σε γειτονικό φόρουμ που έχετε γράψει να υπάρχουν κι άλλα όμως δεν άντεχα να διαβάσω άλλη μηχανολογία! Είμαι άσχετος και δεν σκοπεύω να μορφωθώ σε μιά νύχτα μέσα!
Υ.Γ #2 Makis206 πολύ καλό ρε φίλε το τσίπουρο που μου έστειλες! Μιλάμε "ζωγραφίζω" απόψε!
Υ.Γ #3 xxxrist-άκο, βάλε και κανένα κράνος! Τα @@δια τα έχουμε για άλλους λόγους και πρέπει να τα χρησιμοποιούμε αναλόγως!
Υ.Γ #4 και τελευταίο Opinions are like assholes! Everybody has one! Το ίδιο κι εγώ!

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΝΥΧΤΑ!

o_gavros
07/11/2006, 02:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos

Μπορώ να σου πώ με σιγουριά οτι οι δυσλεκτικοί κάνουν απλά αναγραμματισμούς και συντακτικά λάθη! Εσύ έχεις βιάσει την ελληνική γραμματική!!!


Δε μας λες ρε μηχανολόγε πανεπιστήμονα,το παραπάνω σχόλιο με τα 3 θαυμαστικά σου φαίνεται ήρεμο και μη προσβλητικό?
το ότι μετά βάζεις μια φατσούλα που γελάει μήπως πιστεύεις ότι αποδυναμωνουν τις κουβέντες σου?


Δεν το παίζει κανένας δικηγόρος του Εδδυ αλλά και κανένας δεν σε όρισε εσένα θεματοφύλακα της Ελληνικής γλώσσας.

μαγκιά κλανιά και τα ρεστα σε ενα παιδί που δηλώνει ότι έχει δυσλεξία,σε "μικραίνουν" πολύ

PortisHead
07/11/2006, 07:57
Αν και δεν μαρεσει να υπάρχουν εντάσεις οφίλος ΤROOPER τα είπε όλα με μία φραση:


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
γιατι μορφομενος δεν εισαι....
αν ησουνα δε θα συμπεριφεροσουνα με αυτον το τροπο


Respect! :wave2:

makis206
07/11/2006, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Υ.Γ #2 Makis206 πολύ καλό ρε φίλε το τσίπουρο που μου έστειλες! Μιλάμε "ζωγραφίζω" απόψε!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: τρελαμένε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




τσικουδιά είναι :look:

Κι έχε το νου σου μ'αυτό το πράγμα γιατί ο Τίφος σήκωνε τις γειτονιές στο πόδι τα χαράματα !

:lol: :beer: :beer: :lol:

noble
07/11/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Γειά σας! :wave2:
Είμαι ένας από τους παρακάτω (γιατί παραπάνω δεν είχα γράψει ώς τώρα) καραγκιόζης και θα ήθελα να επισημάνω μερικά πραγματάκια!
Αγαπητέ κύριε (μη χέσω) xxxristos, που χρόνο δεν έχετε να τελειώσετε εκείνο το μαμίδι το πόστ για τη μετατροπή-βελτίωση-κ@υλα ή όπως αλλιώς θέλετε ονομάστε το, εγώ που είμαι αργόσχολος και δέν είχα τί άλλο να κάνω στις 03:00 τα ξημερώματα, έκατσα και διάβασα ΟΛΟΚΛΗΡΟ το εν λόγω πόστ, το οποίο βρήκα αξιοθάυμαστο σαν εγχείρημα ΑΝ ΒΕΒΑΙΩΣ-ΒΕΒΑΙΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ, και παρατήρησα τα εξής ορθογραφικά λάθη! Μάλιστα μερικά είναι επαναλαμβανόμενα ΑΡΑ δεν γίναν από κεκτημένη ταχύτητα!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

:a014: και :beer: κανείς?

































Υ.Γ #1 Πιθανών και σε γειτονικό φόρουμ που έχετε γράψει να υπάρχουν κι άλλα όμως δεν άντεχα να διαβάσω άλλη μηχανολογία! Είμαι άσχετος και δεν σκοπεύω να μορφωθώ σε μιά νύχτα μέσα!
Υ.Γ #2 Makis206 πολύ καλό ρε φίλε το τσίπουρο που μου έστειλες! Μιλάμε "ζωγραφίζω" απόψε!
Υ.Γ #3 xxxrist-άκο, βάλε και κανένα κράνος! Τα @@δια τα έχουμε για άλλους λόγους και πρέπει να τα χρησιμοποιούμε αναλόγως!
Υ.Γ #4 και τελευταίο Opinions are like assholes! Everybody has one! Το ίδιο κι εγώ!

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΝΥΧΤΑ!



:rotflmao: :rotflmao: :beer: :a5: :a18:
μονο τον εαυτο του προσεβαλλε και κακως ασχολειστε τοσο!

DimChios
07/11/2006, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

τσικουδιά είναι :look:

Κι έχε το νου σου μ'αυτό το πράγμα γιατί ο Τίφος σήκωνε τις γειτονιές στο πόδι τα χαράματα !

:lol: :beer: :beer: :lol:





Φαντάσου! :eyepop: Εγώ τσίπουρο διάβαζα! :lol: :lol:

Και βρήκα μόνο αυτά τα ορθογραφικά, σκέψου πόσα ακόμα θα υπάρχουν!

(Για να μη σπαμμάρουμε κι άλλο) :blush: :lol: :lol:

Άν και το πόστ αυτό από αλλού ξεκίνησε! :smokin:


:wave2:

EddY
07/11/2006, 23:31
re paidia entaksei den ekana to post na ksekinisoume diamaxi...entaksei den me pirakse katholou.pantos to post bgike ektos thematos stin kirioleksia....

Primal
08/11/2006, 11:09
Επειδή και εγώ είμαι καινούργιος στο forum. Μου έκανε τρομερά κακή εντύπωση πως έχω δει πολλές φορές να τρέχουν άτομα να προσβάλουν κάποιους άλλους χριστές οι οποίοι για τον χ, ψ λόγο κάνουν κάποια ορθογραφικά λάθη. Θα μπορούσαν πιστεύω να το κάνουν με ένα πολλή πιο ήπιο και φιλικό τρόπο ώστε και ο άλλος να μη παρεξηγείτε. Όχι όμως να βγάζουν τη μαγκούρα και να τους κυνηγάνε και εμένα μου έγινε παρατηρήσει και δεν έδωσα σημασία.

Ορίστε λιπών η λύση που ψάχνατε και που το χρησιμοποιώ και εγώ http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp από greeklish σε ελληνικά.


Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Δεν τον δούλεψα τον μικρό μη γινόμαστε υπερβολικοί, έτσι? (τουλάχιστον όχι ΤΟΣΟ πολύ ώστε να θεωρηθεί προσβλητικό το σχόλιό μου, πόσο μάλλον κοινωνικά ρατσιστικό...)

Ξέρω μόνο την μορφή δυσλεξίας που προανέφερα, από άτομο που μπορεί να ήταν και καθηγήτριά σου... Όποιες άλλες μορφές υπάρχουν δε τις γνωρίζω, ένας ταπεινός μηχανολόγος είμαι ο καημένος...

ΥΓ: Όπως βλέπεις απάντησα σε σένα με τρόπο ανάλογο των δικών σου γραφώμενων, οι υπόλοιποι καραγκιόζηδες παραπάνω (όχι όλοι, αυτοί που είναι το ξέρουν γιατί έχουν αυτογνωσία και θα απαντήσουν σε λίγο) ας μιλήσουν με τον κώλο μου, και αυτός πολύς τους είναι.....

Συγνώμη δηλαδή τι παραπάνω έπρεπε να πεις από αυτό για να θεωρηθεί προσβλητικό??


Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Άντε να ανοίξουν τα σχολεία να πάς να μάθεις λίγο ελληνικά γιατί μας έχεις βγάλει τα μάτια με την ορθογραφία σου...

:wave2: :wave2: :wave2:

άσε που του signature σου λέει πολλά…

TROOPER
08/11/2006, 11:42
για να ξεκαθαρισουμε ορισμενα πραγματα....

τον χριστο οπως και τον εντυ δεν τους ξερω.
δεν θα με απασχολουσε το θεμα αν ο οποιοσδηποτε προσπαθουσε στο να βελτιωσει τον οποινδηποτε με τροπο κοσμιο και με φιλικη διαθεση.αλλα το να τα χωσεις σε 1 νεο χρηστη ο οποιος τυχαινει να ειναι μικροτερος σου,με τροπο προσβλητικο και πολυ περισσοτερο οταν αυτος ο ανθρωπος εκτος του οτι δινει την εντυπωση οτι αντιλαμβανεται 5 πραγματα εχει δηλωσει ενα προβλημα που εχει, το θεωρω οχι απλα ακομψο αλλα ...αντε να μπω σε χαρακτηρισμους (ξανα).
συν τοις αλλοις ο χριστος δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανει...εγω εψαξα και βρηκα και αλλα ποστακια που προσβαλει ανθρωπους του φορουμ που εν πασει περιπτωση χαιρουν εκτιμισεως κατα γενικη ομολογια(και απο μενα).
και σε τελικη αναλυση επειδη το δικο μου επαγγελμα εχει να κανει και με ανθρωπους που εχουν διαφορα προβληματα (υγειας,αναπηριας κλπ) ισως να ειμαι και λιγο περισσοτερο ευαισθητοποιημενος.
κλεινοντας θα ηθελα να πω πως εδω μεσα βρηκα ενα χωρο που προωθηται η ιδεα του σωστου μοτοσυκλετισμου απο ατομα που εχει βγαλει ο κωλος τους καλους πανω σε μια σελα.ερχομενοι λοιπον στην παρεα αυτη του μοτο νεαρα ατομα (που σε πολλες περιπτωσεις δεν εχουνε ακομα μηχανη) ειναι τουλαχιστον λαθος (γνωμη μου) , να τα διωχνουμε με συμπεριφορες τυπου χριστου.

χριστο...
αν δε θεωρεις τη συμπεριφορα σου σε αυτο το θρεντακι λαθος τοτε εχεις προβλημα αντιληψης (να το κοιταξεις).
αν δε σε πειθω εγω ισως να σε πειθουν ολοι οι υπολοιποι που μπηκανε μετα απο μενα.
αν τελικα πεισθεις καλο θα ηταν να παραδεχτεις το λαθος σου (λαθη ολοι κανουμε) και να ζητησεις μια συγγνωμη.
τελος να σε ενημερωσω οτι μετα απο πολυ διαβασμα στα 12 πρωτα γραμματα του ελληνικου αλφαβητου (οπως με προετρεψες να κανω) εφτασα αισιως στο 12ο....ειναι το Μ.θα ηθελα λοιπον να σε ρωτησω το εξης:η λεξη ΜΑΛΑΚΑΣ σου λεει κατι??????
πεισε μας για το αντιθετο.

DimChios
08/11/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
για να ξεκαθαρισουμε ορισμενα πραγματα....

τον χριστο οπως και τον εντυ δεν τους ξερω.
δεν θα με απασχολουσε το θεμα αν ο οποιοσδηποτε προσπαθουσε στο να βελτιωσει τον οποινδηποτε με τροπο κοσμιο και με φιλικη διαθεση.αλλα το να τα χωσεις σε 1 νεο χρηστη ο οποιος τυχαινει να ειναι μικροτερος σου,με τροπο προσβλητικο και πολυ περισσοτερο οταν αυτος ο ανθρωπος εκτος του οτι δινει την εντυπωση οτι αντιλαμβανεται 5 πραγματα εχει δηλωσει ενα προβλημα που εχει, το θεωρω οχι απλα ακομψο αλλα ...αντε να μπω σε χαρακτηρισμους (ξανα).
συν τοις αλλοις ο χριστος δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανει...εγω εψαξα και βρηκα και αλλα ποστακια που προσβαλει ανθρωπους του φορουμ που εν πασει περιπτωση χαιρουν εκτιμισεως κατα γενικη ομολογια(και απο μενα).
και σε τελικη αναλυση επειδη το δικο μου επαγγελμα εχει να κανει και με ανθρωπους που εχουν διαφορα προβληματα (υγειας,αναπηριας κλπ) ισως να ειμαι και λιγο περισσοτερο ευαισθητοποιημενος.
κλεινοντας θα ηθελα να πω πως εδω μεσα βρηκα ενα χωρο που προωθηται η ιδεα του σωστου μοτοσυκλετισμου απο ατομα που εχει βγαλει ο κωλος τους καλους πανω σε μια σελα.ερχομενοι λοιπον στην παρεα αυτη του μοτο νεαρα ατομα (που σε πολλες περιπτωσεις δεν εχουνε ακομα μηχανη) ειναι τουλαχιστον λαθος (γνωμη μου) , να τα διωχνουμε με συμπεριφορες τυπου χριστου.

χριστο...
αν δε θεωρεις τη συμπεριφορα σου σε αυτο το θρεντακι λαθος τοτε εχεις προβλημα αντιληψης (να το κοιταξεις).
αν δε σε πειθω εγω ισως να σε πειθουν ολοι οι υπολοιποι που μπηκανε μετα απο μενα.
αν τελικα πεισθεις καλο θα ηταν να παραδεχτεις το λαθος σου (λαθη ολοι κανουμε) και να ζητησεις μια συγγνωμη.
τελος να σε ενημερωσω οτι μετα απο πολυ διαβασμα στα 12 πρωτα γραμματα του ελληνικου αλφαβητου (οπως με προετρεψες να κανω) εφτασα αισιως στο 12ο....ειναι το Μ.θα ηθελα λοιπον να σε ρωτησω το εξης:η λεξη ΜΑΛΑΚΑΣ σου λεει κατι??????
πεισε μας για το αντιθετο.



:winka: :winka:

:beer: :beer:

EddY
08/11/2006, 23:29
ego ekana to post auto gia na po to problima mou:(:(:(:(kai telika girise se diamaxi:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: telika ti na kano ama ksanaginei auto me tarifa na tou g@@@@@@@ tpt???

DimChios
08/11/2006, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
ego ekana to post auto gia na po to problima mou:(:(:(:(kai telika girise se diamaxi:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: telika ti na kano ama ksanaginei auto me tarifa na tou g@@@@@@@ tpt???




Cool bro!
Άκου, η αδερφή μου κυκλοφορεί συνεχώς με ταξί! Ίδια διαδρομή κάθε μέρα!
Πληρώνει 6-7 ευρώ. Προχτές την έφερε μια ταξιτζού και της ζήτησε (αφού είχε φορτώσει άλλους 2 επιβάτες και έκαναν και ένα σχετικό "κύκλο") 10 ευρώ!

Ε, της είπε ότι πάντα πληρώνει 6, το πολύ 7 ευρώ και την ρώτησε άν τα θέλει ή να φωνάξει την αστυνομία!

Απλά τα πράγματα!

:wave2:

EddY
08/11/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Cool bro!
Άκου, η αδερφή μου κυκλοφορεί συνεχώς με ταξί! Ίδια διαδρομή κάθε μέρα!
Πληρώνει 6-7 ευρώ. Προχτές την έφερε μια ταξιτζού και της ζήτησε (αφού είχε φορτώσει άλλους 2 επιβάτες και έκαναν και ένα σχετικό "κύκλο") 10 ευρώ!

Ε, της είπε ότι πάντα πληρώνει 6, το πολύ 7 ευρώ και την ρώτησε άν τα θέλει ή να φωνάξει την αστυνομία!

Απλά τα πράγματα!

:wave2:


euxaristo poli kai go to idio tha kano tin epomeni fora

EddY
19/11/2006, 05:15
loipon akouste simera ti epatha...douleua kai sxolao 2 to bradi pao na paro taksi apo tin glifada kai me to pou pao stin plateia me rotane pou pao tous kano p.faliro mou kanei o enas perimene perimena kai go erxetai enas allos me rotaei pou pao kai tou leo kai autonou p.faliro mou kanei ela mazi mou pao kai go kai blepo mesa sto taksi tou mia kopela na perimenei.leo entaksei tora tha figei alla mou pou oute kan mprosta ebale to taksi perimene na tin kanei 3tin koursa blepeis kai dipli tarifa tha ebgaze ta fraga...eixan perasei 20 lepta kai akoma na figo apo tin glifada.erxete o allos o taksitzis pou rotise stin arxi pou pao kai tou kanei na me parei kai ksekinsan na brizontai oi 2 tarifes...sto telos irthe mia kopela kai efige to taksi..



mipos kserei kaneis til i kati pou tha mporousa na ton katagkilo epidi ekane auto to pragma??+oti mou pire kai 8 euro.exo parei ton ari8mo pinakidas tou elpizo to kratos to kalo na tou kanei kati....

Λεωνίδας
19/11/2006, 12:54
Κλασική συνταγή, το κάνουν και σε λιμάνια / αεροδρόμια / τρένα / λεωφορεία...
Α) Δεν μπαίνεις ποτέ αν έχει ήδη άλλο άτομο μέσα
Β) Αν μπεις ενώ είναι ελεύθερος και δεν ξεκινήσει (περιμένει να "διπλώσει" ή "τριπλώσει" την κούρσα) του λες ή φεύγουμε ή τροχαία. Βέβαια μπορείς να ξεκινήσεις κάπως πιο ήρεμα π.χ. ότι βιάζεσαι.

Υ.Γ. Τουλάχιστον έλεγε καμία απ' τις δύο κοπέλες τίποτα; :lol: :lol: :lol:
Υ.Γ.2 Γιατί δεν πήρες το tram που είναι 24ωρο; Ναι, θα κάνεις λίγο παραπάνω ώρα αλλά θα πληρώσεις πολύ λιγότερο... Μουσικούλα, περιοδικό, εφημερίδα, και έφτασες :wave2:

SUPERMARIO
19/11/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!!!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΟ ΜΙΧΑΝΙ!!!!!!!!!!!!



λοιπον σημερα γυρο στις 3 που γυρνουσα απο την δουλεια πηρα ταξι για να ερθω στο Π.Φαληρο ΚΑΙ πληρωσα 10 euro:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: .Μηπως ειχε περαξει το ταξιμετρο???????ΓΤ ολες τις αλλες φορες που γυρνουσα πληρωνα ΜΟΝΟ 6.50-7 euro.μηπως εκανα και γω μαλακια που του τα εδωσα???????













υπομονη φιλε μου.ισως μια μερα πεσεις πανω στο taxi-girl.ξερεις εκεινη την ηθοποιο (δεν τα παω καλα με τα ονοματα) που οδηγει ταξι, σου κανει ερωτησεις και χαριζει λεφτα:D

:beer:


Υ.Γ αν εχω κανει ορθογραφικο λαθος ζητω ταπεινα συγνωμη απο τον χριστο.:a9:

DimChios
19/11/2006, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
υπομονη φιλε μου.ισως μια μερα πεσεις πανω στο taxi-girl.ξερεις εκεινη την ηθοποιο (δεν τα παω καλα με τα ονοματα) που οδηγει ταξι, σου κανει ερωτησεις και χαριζει λεφτα:D

:beer:


Υ.Γ αν εχω κανει ορθογραφικο λαθος ζητω ταπεινα συγνωμη απο τον χριστο.:a9:


Βικυ Σταυροπούλου αλλά μη χαίρεσαι!!!
Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) οι παίχτες είναι "δικοί" τους!
Μέχρι και ο Θέμος τους έδειξε σε 2-3 διαφορετικά παιχνίδια...

:wave2:

EddY
19/11/2006, 14:56
diladi den mporo na tou kano kapia katagkelia????

Λεωνίδας
19/11/2006, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
diladi den mporo na tou kano kapia katagkelia???? Ίσως... (http://www.inka.org.gr/katagelia.htm)