PDA

View Full Version : Τι λάστιχα να βάλω?



superfour
22/06/2004, 11:26
... ρωτάει ένας φίλος που έχει TDM 850 .... :D :winka:

Τι λέτε οι ΤDMαδες? Θα του προτείνουμε κάτι? Του λένε για Metzeler... τι λέτε?

Άιντε ντε! Πείτε καμιά ιδέα...!!!

Τhanx in advance!!:wave2: :wave2:

Θάνος
22/06/2004, 11:42
Μεταξύ Bridgestone και Metzeler που είχα στο δικό μου το TDM, προτιμώ τα Metzeler. Είναι λίιιγο καλύτερα μου φαίνεται...

superfour
22/06/2004, 13:54
Θάνο, θυμάσαι ποιά Metzeler? Ζ... κάτι...?

Thanx bro :wave2:

sniper
22/06/2004, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour
Θάνο, θυμάσαι ποιά Metzeler? Ζ... κάτι...?

Thanx bro :wave2:



Τα Sporttec M1 είναι πολύ καλά ....

Juf
22/06/2004, 14:06
Καλησπέρα.
Τα metz (Z6 νομίζω) έχουν καλύτερο κράτημα στο στεγνό και ζεσταίνονται πιο γρήγορα. Από την άλλη βγάζουν γύρω στα 10.000 χλμ. με σχετικά ελαφρύ χέρι.
Τα bridgestone αντέχουν περισσότερο, δεν τετραγωνίζουν τόσο γρήγορα αν κάνεις χλμ σε εθνική αλλά κρατάνε χειρότερα σε στροφικλίκι.
Στο βρεγμένο απ' όσο έχω προλάβει να δω, το bridgestone είναι αρκετά καλύτερο. Επίσης έχουν και μια διαφορά τιμής που παίζει από 20€ μέχρι 50€ (πιο ακριβό το metz) ανάλογα από που θα τα πάρει.

Επίσης, άκουσα ότι έβγαλε και η michelin καινούργιο λάστιχο στην κατηγορία και λένε ότι είναι καλό. Ας του ρίξει μια ματιά.

superfour
22/06/2004, 14:22
Τhanx Juf!! Κατατοπιστικότατος!:winka:

Νικολάκη... άστο ρε μ!@$!κα!!!! Πήγαινε ρίξε λίγο νερό στα μούτρα σου και ξαναδιάβασε το Post....άιντε σαχλαμάρα...:wave2: :lol: :rotflmao: :winka:

χικ....:beer:

Θάνος
22/06/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour
Θάνο, θυμάσαι ποιά Metzeler? Ζ... κάτι...?

Thanx bro :wave2:



MEZ4 αν θυμάμαι καλά.

Τα Bridgestone είναι ίσως καλύτερα στη βροχή. Για μένα όμως που ρίχνω το ρυθμό στη βροχή και τα metzeler καλά πήγαιναν. Στο στεγνό όμως ήταν σαφώς καλύτερα...