PDA

View Full Version : problima me to e-mail mou



EddY
06/11/2006, 00:40
Λοιπον εδω και καμποσω καιρο αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το e-mail μου μου βγαζει τα γραμμτα σε μια ακαταλαβηστηκη γλωσσα....παρτε ενα παραδειγμα:

/Ç kalant ìüëéò áðÜíôçóå óå ìéá óõæÞôçóç ðïõ Ý÷åôå åããñáöåß, ìå ôßôëï -
ÐÁÏ-ÏÓÖÐ - óôï ÄéáìÜ÷åò forum ôïõ Moto Forum.



ÁõôÞ ç óõæÞôçóç âñßóêåôáé óôç äéåýèõíóç:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=30795&goto=newpost

Ìðïñåß íá õðÜñ÷ïõí åðßóçò êáé Üëëåò áðáíôÞóåéò, áëëÜ äåí èá ëÜâåôå Üëëç
åßäïðïßçóç Ýùò üôïõ åðéóêåöèåßôå ôï forum îáíÜ.

Åõ÷áñéóôïýìå,
Ç ïìÜäá ôïõ Moto Forum

evvou
06/11/2006, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
Λοιπον εδω και καμποσω καιρο αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το e-mail μου μου βγαζει τα γραμμτα σε μια ακαταλαβηστηκη γλωσσα....παρτε ενα παραδειγμα:



χαχαχαχα σε βριζει ο καλαντ :eyepop: :rotflmao: :rotflmao:
πλακα κανω ε? :lol:

βρες καπου στο μενου το text encoding (σε κανενα view θα ειναι) και αλλαξε το απο unicode, η οτι αλλο ειναι σε greek (iso) η greek (windows) για να σου εμφανισει τους ελληνικους χαρακτηρες :wave2:

EddY
06/11/2006, 00:45
τa e-mail μου τα βλεπω απο το www.hotmail.com ξεχασα να το πω αυτο

EddY
06/11/2006, 00:45
ενταξει εφτιαξε ευχαριστω πολυ:D :D :D :D :D

evvou
06/11/2006, 00:49
:beer: :beer: de nada amigo....

με 300 ευρω ειμαστε ενταξ :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

GIXXERAKIAS
06/11/2006, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
:beer: :beer: de nada amigo....

με 300 ευρω ειμαστε ενταξ :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2: :eyepop: :eyepop: :eyepop: ποσα?????Oh my god ζαλιζομαι,λυποθυμω!!:rotflmao: :rotflmao:

EddY
06/11/2006, 00:52
Πω τελικα ποτε δεν θα παρω μηχανι αμα το παμε ετσι:( :( :(

evvou
06/11/2006, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:eyepop: :eyepop: :eyepop: ποσα?????Oh my god ζαλιζομαι,λυποθυμω!!:rotflmao: :rotflmao:


βοηθεια αυτος με κυνηγαει στο φορουμ :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

evvou
06/11/2006, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από EddY
Πω τελικα ποτε δεν θα παρω μηχανι αμα το παμε ετσι:( :( :(


ελα μωρε σε πειραζω :lol: :lol: :lol:

EddY
06/11/2006, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
βοηθεια αυτος με κυνηγαει στο φορουμ :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



οπ τι βλεπω εδω.....

kalant
06/11/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
χαχαχαχα σε βριζει ο καλαντ :eyepop: :rotflmao: :rotflmao:
πλακα κανω ε? :lol:

βρες καπου στο μενου το text encoding (σε κανενα view θα ειναι) και αλλαξε το απο unicode, η οτι αλλο ειναι σε greek (iso) η greek (windows) για να σου εμφανισει τους ελληνικους χαρακτηρες :wave2:

:lol:

γιατι ρε εβρισα κανεναν?

απλα σε ειδικες περιπτωσεις γινεται εντονος διαλογος, εξαλλου ηταν στις διαμαχες...

:wave2:

naxiotis
06/11/2006, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark


βρες καπου στο μενου το text encoding (σε κανενα view θα ειναι) και αλλαξε το απο unicode, η οτι αλλο ειναι σε greek (iso) η greek (windows) για να σου εμφανισει τους ελληνικους χαρακτηρες :wave2:


καταρχάς ευχαριστώ :a23: :a23:


κάθε φορά όμως πρέπει να το κάνω γιατί δεν μου το κρατάει:mad:


λύση?:wave2:

EddY
06/11/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
καταρχάς ευχαριστώ :a23: :a23:


κάθε φορά όμως πρέπει να το κάνω γιατί δεν μου το κρατάει:mad:


λύση?:wave2:

telika den lithike kai se mena akribos....kathe fora to pali

zireous
08/11/2006, 22:04
Άσε τον Explorer, βάλε το Firefox και επέλεξε "Character Encoding/Auto-detect = off". Και μετά "Character Encoding/Customize list" και βάλε πάνω πάνω τα ελληνικά. Μπορεί να δουλέψει.

Το Hotmail είναι μάπα, βάλε το yahoo και πριν κάνεις log in, επέλεγε κάτω αριστερά τη γλώσσα που θές, τσιμπάς και κάτι GB χώρο τσάμπα...

l@gos
08/11/2006, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Άσε τον Explorer, βάλε το Firefox και επέλεξε "Character Encoding/Auto-detect = off". Και μετά "Character Encoding/Customize list" και βάλε πάνω πάνω τα ελληνικά. Μπορεί να δουλέψει.

Το Hotmail είναι μάπα, βάλε το yahoo και πριν κάνεις log in, επέλεγε κάτω αριστερά τη γλώσσα που θές, τσιμπάς και κάτι GB χώρο τσάμπα...

θα σου προτεινα το ιδιο, με τη διαφορα του web mail server,
δοκιμασε gmail σχεδον 3GB:smokin:

zireous
13/11/2006, 13:48
Το gmail (προς το παρόν τουλάχιστον) θέλει ή πρόσκληση ή να' χεις κινητό στην Αυστραλία, Ινδονησία, Μαλαισία, Νέα Ζηλανδία, Φιλλιπίνες, Σινγκαπούρη, Ταϋλάνδη, Τουρκία, ΗΠΑ (σα να λέμε όχι Ελλάδα).

Το yahoo είναι ακόμα ανοιχτό, και παρόλο που είμαι googlικός αρκετά, prive καταστάσεις (και λοιπές σχετικές αηδίες, για οποιονδήποτε λόγο) δε γουστάρω, και απέχω (σιγά μη κάτσω να παρακαλάω για ένα mail).

o_gavros
13/11/2006, 14:11
θέλεις πρόσκληση για το gmail?
στείλε μου π.μ. τη διευθυνση σου.δεν μου είναι κόπος.



Το gmail είναι κλάσεις ανώτερο απο οποιοδήποτε web mail έχω χρησιμοποιήσει!

zireous
13/11/2006, 14:50
Εντάξει, πες ότι μου έστειλες πρόσκληση για το gmail (και όλοι μου λένε ότι αξίζει), επειδή μπορεί να πλακώσουνε διάφοροι εδώ και να θέλουν και αυτοί, το μόνο που μπορω να κάνω είναι (όταν θα έχω gmail), να τους δώσω και εγώ με τη σειρά μου προσκλήσεις. :D

(άσε που ευκαιρία ψάχνω να προωθώ τα διάφορα mails από άλλους servers, σε ένα κεντρικό που να μη λέει yahoo -πολύ αμερικανίστικο ρε παιδάκι μου).

:beer:

kles
14/11/2006, 20:40
Εδώ τα καλά gmail.

Αν θέλει και δέν μπορεί να βρεί κανένας,ας μου στείλει π.μ το e-mail του να του κάνω πρόσκληση.

:wave2: :wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer:

zireous
17/11/2006, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kles
Εδώ τα καλά gmail.

Αν θέλει και δέν μπορεί να βρεί κανένας,ας μου στείλει π.μ το e-mail του να του κάνω πρόσκληση.

:wave2: :wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer:

Ισχύει και από μένα, όποιος ψάχνει για gmail, ΠΜ. :sun:

VegasKitty
17/11/2006, 17:16
Τοσο καλυτερο ειναι το gmail που οσοι το εχουν το θεωρουν τοπ??? :look:

Nik0s
17/11/2006, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Τοσο καλυτερο ειναι το gmail που οσοι το εχουν το θεωρουν τοπ??? :look:


Από όλα τα webmail, ναι είναι το καλύτερο πιστεύω..

Προσωπικά έχω 99 "προσκλήσεις" οι οποίες νομίζω ανανεώνονται κιόλας κάποια στιγμή... Οπότε, όποιος θέλει μιλάει (παλαιότερα έμπενε στο forum θέμα "Έχω προσκλήσεις για gmail" κάθε μέρα....

:lol: :lol: :lol: