PDA

View Full Version : Peugeot GEOPOLIS 250



kalant
06/11/2006, 17:23
Αυτο θα παρω τελικα...

επειδη μου αρεσει κι εμενα το beverly οπως και σε καποιους φιλους που τα λεμε αλλα εμφανισιακα οχι τοσο, ιδιως η μουρη του ειναι :yuck:

ετσι λοιπον σκεφτηκα το peugeot που ειναι και πιο ομορφο, για μενα παντα, και εχει και το μοτερ του beverly...

οποτε φανταζει σαν το ιδανικο στα ματια μου...

τι λετε? το εχει κανεις?

το μονο που με απασχολει ειναι η αξιοπιστια του συγκεκριμενου, βεβαια μοτερ beverly εχει που θεωρειται αξιοπιστο αλλα με τα υπολοιπα τι γινεται? ηλεκτρικα κλπ...

:beer:

kalant
06/11/2006, 17:26
αυτο ειναι...


68402

AFTER
06/11/2006, 17:32
Εχω διαβασει πολυ καλα σχολια για αυτο το σκουτερ, και για ποιοτητα κατασκευης και για κρατημα κτλ.
Παντως αυτο το μοτερ θα το δεις ακομα και σε aprilia

:beer:

kalant
06/11/2006, 17:43
ενας λογος που δεν θελω beverly ειναι επειδη εχουμε πηξει, οπου και να γυρισω beverly βλεπω...

ελπιζω να μην γινει και με το peugeot το ιδιο, οχι πως ειναι κακο να παρουν ολοι, το αντιθετο μαλιστα, σημαινει οτι ειναι καλο εργαλειο αλλα παλι να εχουμε ολοι το ιδιο :mad:

ναι οντως φαινεται πολυ ποιοτικο αλλα ο χρονος θα δειξει...

ποιος ειναι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα?

ελπιζω να ειναι σοβαροι ανθρωποι...

dirtbird
06/11/2006, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant


ποιος ειναι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα?


Η αντιπροσωπεία της ........ Peugeot :cool: :eek:

Innersense
06/11/2006, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Η αντιπροσωπεία της ........ Peugeot :cool: :eek:
Και της Kawasaki επίσης :beer:

kalant
06/11/2006, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Η αντιπροσωπεία της ........ Peugeot :cool: :eek:



:lol:

που ειναι εννοω και πως λενε τον εισαγωγεα...

στο internet για peugeot μονο για αυτοκινητα μου βγαζει...

dirtbird
06/11/2006, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
:lol:

που ειναι εννοω και πως λενε τον εισαγωγεα...

στο internet για peugeot μονο για αυτοκινητα μου βγαζει...

Eίναι ο ίδιος αλλά σε διαφορετική διεύθυνση.

Άρχισε από εδώ (http://www.peugeot-motocycles.com/uk/Sites_mondiaux/sites_europe.php) .

:wave2: :wave2:

kalant
06/11/2006, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Eίναι ο ίδιος αλλά σε διαφορετική διεύθυνση.

Άρχισε από εδώ (http://www.peugeot-motocycles.com/uk/Sites_mondiaux/sites_europe.php) .

:wave2: :wave2:

thanks...

οσο για το εργαλειο δεν βλεπω να το εχει κανεις, εξαλλου καινουριο ειναι οποτε δυσκολο να το εχουν αγορασει κιολας...

:wave2:

el_mojito
06/11/2006, 21:37
...Πολλα τα λεφτα δεν ειναι για σκουτερ 250?????

kalant
06/11/2006, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_mojito
...Πολλα τα λεφτα δεν ειναι για σκουτερ 250?????

ειναι οντως, αλλα θελω και κατι που θα μου αρεσει...

υπαρχουν και ακριβοτερα εξαλλου...

δες ποσο εχει το yamaha x-max 250 (4.500?) και το honda 250 foresight (5245?)...

οσο για τα υπολοιπα σοβαρα scooter οπως τα beverly κλπ εχουν πανω κατω οσο και το peugeot...

στην αρχη ειχα βαλει κι εγω ανωτερο ποσο τα 3.500? αλλα απ'οτι ειδα δεν παιρνω κατι που να με καλυπτει...

μονο 125αρια υπαρχουν σε αυτα τα λεφτα αλλα δυστηχως δεν μου κανουν για διαφορους λογους...

apolon10
07/11/2006, 09:02
χωραει full face κρανος κατω απο την σελα?

kalant
07/11/2006, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
χωραει full face κρανος κατω απο την σελα?

φιλε το εψαξα το θεμα κι εγω, δυστυχως full face δεν χωραει οπως και ολα τα scooter που εχουν μεγαλες ροδες οπως το peugeot, beverly και ολα τα αλλα, χωραει αυτα τα κρανακια που δεν εχουν τιποτα κατι απο τη ζελατινα, δεν θυμαμαι πως τα λενε...

αλλα εχει παντως απο τους μεγαλυτερους χωρους...

αν θες να βαζεις και full face μεσα ειναι μονο τα scooter τυπου mega scooter οπως ειναι τα x8, x9, burgman κλπ που εχουν μικρες ροδες και ειναι και τεραστια επισης, κολας στην κινηση με αυτα ομως, οποτε δεν ειναι πρακτικα...

vangelis 64
07/11/2006, 09:24
Το έχει ένας καλός φίλος που τυγχάνει έμπορος Kawasaki-Peugeot.
Το συγκεκριμένο μηχανάκι το περιεργάστηκα από κοντά(δεν το οδήγησα)και, αν και δεν μού αρέσουν τόσο τα σκούτερ,μού έκανε εντύπωση η ποιότητα κατασκευής του και η εμφάνισή του.
Είναι σχετικά μαζεμένο,όμορφο(το μπορντώ που είδα μού άρεσε ιδιαίτερα)και γαλλιστί σικ.
Ωραία σέλλα και,όχι,δεν χωράει full face από κάτω.

kalant
07/11/2006, 09:30
φιλε μηπως θα μπορουσες να ρωτησεις τον φιλο σου τι καταναλωση εχει?

niewbe
07/11/2006, 13:29
Είναι φοβερή η στάση της Ελληνικής αντιπροσωπίας πάντως που ενώ το μηχανάκι βγαίνει σε τρεις εκδόσεις με τις δύο από αυτές να έχουν ABS στον εξοπλισμό τους, αυτή εισάγει μόνο την τρίτη, χωρίς δηλαδή!!
Και αυτό στη μια χώρα με τους χειρότερους δρόμους ίσως της Ευρωπαικής Ενωσης

azanka
07/11/2006, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
αν θες να βαζεις και full face μεσα ειναι μονο τα scooter τυπου mega scooter οπως ειναι τα x8, x9, burgman κλπ που εχουν μικρες ροδες και ειναι και τεραστια επισης, κολας στην κινηση με αυτα ομως, οποτε δεν ειναι πρακτικα...

το έχεις δει απο κοντά το Χ8? καμία σχέση με burgman και λοιπά megascooter... είναι πολύ πιό μαζεμένο σε διαστάσεις και σε καμμία περίπτωση δεν κολάς στην κίνηση.

(α, και χωράει και 2, ολογράφως δύο, full face κράνη κάτω απο τη σέλα...)

kalant
07/11/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από azanka
το έχεις δει απο κοντά το Χ8? καμία σχέση με burgman και λοιπά megascooter... είναι πολύ πιό μαζεμένο σε διαστάσεις και σε καμμία περίπτωση δεν κολάς στην κίνηση.

(α, και χωράει και 2, ολογράφως δύο, full face κράνη κάτω απο τη σέλα...)

ενταξει μπορει να ειναι πιο μαζεμενο απο τα μεγαλα burgman κλπ αλλα οχι οτι χωνεται και σαν beverly η geopolis, καμια σχεση...

απλα ειναι κατι ενδιαμεσα σε beverly και megascooter, δεν σου κρυβω οτι ειχα σχεδον καταληξει σε x8 αλλα εχει μικρες ροδες και χανει σε οδηγικη συμπεριφορα...

επισης σε περιπτωση πτωσης παθαινει μεγαλυτερη ζημια απο ενα πιο μαζεμενο...

byron
07/11/2006, 15:31
Βρε Κalant, δεν μου πέφτει λόγος, αλλά στα 3690? το sportcity 250, που έχει το μοτέρ του beverly μια χαρα μου κάνει (http://trans.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_carmoto_26_25/07/2006_159926)

Περί ορέξεως βέβαια....


:wave2:

kalant
07/11/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Βρε Κalant, δεν μου πέφτει λόγος, αλλά στα 3690? το sportcity 250, που έχει το μοτέρ του beverly μια χαρα μου κάνει (http://trans.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_carmoto_26_25/07/2006_159926)

Περί ορέξεως βέβαια....


:wave2:

αυτο δεν το ειχα δει...

που μπορω να το βρω για test ride?

βεβαια οτι ειναι aprilia το φοβαμαι λιγο, δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα για την αξιοπιστια του, επισης και για την αντιπροσωπεια δεν εχουν ακουστει τα καλυτερα...

καλη τιμουλα ομως...

kalant
07/11/2006, 15:46
δεν εχει μεταπωληση επισης...

azanka
07/11/2006, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ενταξει μπορει να ειναι πιο μαζεμενο απο τα μεγαλα burgman κλπ αλλα οχι οτι χωνεται και σαν beverly η geopolis, καμια σχεση...

απλα ειναι κατι ενδιαμεσα σε beverly και megascooter, δεν σου κρυβω οτι ειχα σχεδον καταληξει σε x8 αλλα εχει μικρες ροδες και χανει σε οδηγικη συμπεριφορα...

επισης σε περιπτωση πτωσης παθαινει μεγαλυτερη ζημια απο ενα πιο μαζεμενο...

χωρίς να θέλω να σε μεταπείσω ή να αντιπαρατεθώ, επιμένω ότι απο πλευράς "χωσίματος" το μηχανάκι δεν έχει πρόβλημα...

τώρα για τις ρόδες, ναι έχεις δίκιο, δεν είναι οτι καλύτερο, ίσως αφου έχεις συνηθήσει σε κανονική μηχανή να σου κακοφανούν

byron
07/11/2006, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
αυτο δεν το ειχα δει...

που μπορω να το βρω για test ride?

βεβαια οτι ειναι aprilia το φοβαμαι λιγο, δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα για την αξιοπιστια του, επισης και για την αντιπροσωπεια δεν εχουν ακουστει τα καλυτερα...

καλη τιμουλα ομως...


Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
δεν εχει μεταπωληση επισης...

Τι διάολο αόρατα είναι τα ποστ μου..? Και στην προηγούμενη συζήτηση που είχες ανοίξει τα ίδια έλεγα....

Λοιπόν....η Piaggio είναι ο νέος ιδιοκτήτης της Aprilia. Όχι ότι λέει πολλά πράγματα αλλά το πιθανότερο είναι να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο.
Η αξιοπιστία του είναι beverly, αφού έχει το ίδιο μοτερ... για την αντιπροσωπεία συμφωνω. δυο φορές που χρειάστηκα ανταλλακτικά πάντως δεν είχα πρόβλημα. Εγώ έχω κάνει 7.500 χλμ χωρίς προβλημα, ο κολλητός μου όμως έχει 21.000 σε ένα χρόνο. (έχουμε τα 200αρια)

Η τιμή είναι super για 250cc. το πικρό ποτήρι της μεταπώλησης θα το πιείς ότι και αν πάρεις. ίσως να χάσεις λιγότερο σε Japan. Τα 200αρια έχουν μεταχειρισμένα (1 έτους με εγγύηση ακόμα 2300 με 2500? δλδ 800? λιγότερα από καινούργια. Μην μου πεις ότι το Peugeot έχει καλύτερη μεταπώληση.

Test ride δεν ξέρω. Αν το σκέφτεσαι έλα πάρε το δικό μου να κάνεις μια βόλτα. 200αρι είναι μεν αλλά εκτός των 50cc επιπλέον και του διπλού δισκόφρενου είναι ίδια.

Αυτά... πάρε ότι σε φωτίσει ο Θεός. (και δεν είμαι dealer Aprilia) απλά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το scooter μου.


:wave2:

kalant
07/11/2006, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Τι διάολο αόρατα είναι τα ποστ μου..? Και στην προηγούμενη συζήτηση που είχες ανοίξει τα ίδια έλεγα....



ενταξει ρε φιλαρακι μην τσαντιζεσαι...

ειναι δυνατον σε μια συζητηση 5-6 σελιδων να θυμαμαι τι και ποιος μου ειπε κατι?

πηγα και το ειδα στην μιχαλακοπουλου, σαν χωροι με το peugeot ειναι ιδιοι, αυτο που μου αρεσει πολυ ειναι το ψηφιακο του οργανο και πανω απ'ολα η τιμη του...

βεβαια μου κανει εντυπωση που ειναι φθηνοτερο απο τα αλλα της κατηγοριας του 500 ολοκληρα ευρω περιπου, παρολο που εχει και δυο δισκοφρενα μπροστα και ψηφιακο οργανο, δεν ξερω ψηλουποπτο μου κανει...

GIXXERAKIAS
07/11/2006, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ενταξει ρε φιλαρακι μην τσαντιζεσαι...

ειναι δυνατον σε μια συζητηση 5-6 σελιδων να θυμαμαι τι και ποιος μου ειπε κατι?

πηγα και το ειδα στην μιχαλακοπουλου, σαν χωροι με το peugeot ειναι ιδιοι, αυτο που μου αρεσει πολυ ειναι το ψηφιακο του οργανο και πανω απ'ολα η τιμη του...

βεβαια μου κανει εντυπωση που ειναι φθηνοτερο απο τα αλλα της κατηγοριας του 500 ολοκληρα ευρω περιπου, παρολο που εχει και δυο δισκοφρενα μπροστα και ψηφιακο οργανο, δεν ξερω ψηλουποπτο μου κανει... Το ειδα σημερα και το περιεργαστηκα στην πεζω στο υπογειο(κηφισσο)ειχαν φερει 2 μαλλον πουλημενα και ετοιμα για παραλαβη.εχει στα φωτα ματομπουκαλα(σαν μεγεθυντικο φακο),πολυ ωραιο design,στις διαστασεις του beverly και τελος ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥ BEVERLY:D :D Ασε η εξατμιση απο το 250,καρμπον!!!Μιλαμε ηταν σαν να βλεπω το beverly σε βελτιωμενη εκδοση,πολυ καλο το ολο συνολο:winka: :wave2:

byron
07/11/2006, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ενταξει ρε φιλαρακι μην τσαντιζεσαι...

πηγα και το ειδα στην μιχαλακοπουλου, σαν χωροι με το peugeot ειναι ιδιοι, αυτο που μου αρεσει πολυ ειναι το ψηφιακο του οργανο και πανω απ'ολα η τιμη του...

βεβαια μου κανει εντυπωση που ειναι φθηνοτερο απο τα αλλα της κατηγοριας του 500 ολοκληρα ευρω περιπου, παρολο που εχει και δυο δισκοφρενα μπροστα και ψηφιακο οργανο, δεν ξερω ψηλουποπτο μου κανει...

:rotflmao: :rotflmao: δεν τσαντίζομαι φίλε. Αμα τσαντιζόμουνα με κάτι τέτοια αλίμονο μου...

Για την τιμή τι να πω. και το 200αρι μου όταν το πήρα ήταν αρκετά εώς πολύ φθηνότερο από τους ανταγωνιστές του.

Το όργανο (η σχεδίαση βασικά) είναι trademark στα μοντέλα της Aprilia. Όλα τα μηχανάκια της έχουν οπτικά το ίδιο (πολύ)όργανο πλέον. Ακόμα και το Τuono μου, έχει ίδια σχεδίαση με το sportcity.

Τα λέμε. Μεγειές ότι πάρεις

:wave2:

kalant
07/11/2006, 22:23
μα δεν ειναι πανεμορφο?

kalant
07/11/2006, 22:25
κατι ξεχασα...


68660

AFTER
07/11/2006, 22:47
Oντως τωρα που το βλεπω μοιαζει πολυ στο beverly
Με γεια οτι παρεις