PDA

View Full Version : ΠΑΠΙ vs Varadero : 1-0(?)



AFTER
07/11/2006, 21:09
Απο που να αρχισω.....
Τελος παντων, ας αρχισω απο την στιγμη που κατευθυνομουν προς λεωφορο Γαλατσιου, λιγο πριν βγω στην λεωφορο.
Εγω δικαβαλος(με το παπι) και με την συνοδηγο να κραταει στα χερια εμπορευματα μεσα σε ενα ασπρο σακο, τεραστειων διαστασεων
Ο δρομος που βρισκομουν(διπλος χωρις νησιδα), ειχε πηξει απο αμαξια στο αντιθετο ρευμα, και ειχαν πιασει τερμα αριστερα απο την λωριδα τους, διπλα δηλαδη στην διαχωριστικη(δεν ειχαν αφησει ουτε εκατοστο)
Εγω στο ρευμα μου, ειχα ελευθερο τουλαχιστον 1 μετρο ελευθερο, αφου τα αμαξια ηταν τερμα δεξια!

Ειμαι λοιπον με το παπι και κανω διηθηση!
Ξαφνικα απο το αντιθετο, ερχεται ενα varadero, και δεν εδειχνε οτι θα σταματαγε(ηταν και ''παρανομα'' αφου ειχε μπει στο ρευμα μου)
Λιγο πριν τρακαρουμε, σταματαμε, και γυρναει και μου λεει!!!!!:

-(ΑΥΤΟΣ)Δεν βλεπεις οτι ερχομαι?
-(ΕΓΩ)Δεν βλεπεις οτι εισαι στο ρευμα μου, για δες την διαχωριστικη!
-Ποια διαχωριστικη, βλεπεις οτι θελω να περασω
-Καλα δεν βλεπεις οτι εγω εχω προτεραιοτητα(και να λεγες οτι δεν εβλεπε την συνοδηγο που παλευε να κρατησει το κτηνος-σακο)
-Ρε αντε κανε στην ακρη με το κωλοπαπο σου
-ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΒΛΑΚΑ, με την μπαχατελα που εχεις για μηχανη, το βαρκαντερο σου,ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ! Νομιζεις οτι επειδη εχεις βαρκαντερο θα σε φοβηθω, ασχετε? Για αυτο το πηρες για να κανεις μοστρα? Αντε χασου απο εδω ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ, νομιζεις οτι εχεις και ''εργαλειο''!!!!!:mad: :mad: :mad:

...εφυγα, πιο πολυ γιατι λυπηθηκα την κοπελα μου και τα εμπορευματα που ειχαμε καβαλα!

Σημειωση: Δεν εχω τιποτα με τις varadero, και ας δεν αγοραζα ποτε, ξερετε πολυ καλα ποιος ειναι ο λογος που απαντησα ετσι.

Φυσικα αν ημουν με το Ζ ισως να εκανε την παπια, αλλα βρηκε ''κατωτερο'' και πηγε να το παιξει μουρη!
Αντε γυρνα στο αυτοκινητο σου, ΒΛΑΚΑ!

SPORAKIAS
07/11/2006, 21:13
σπιτι σου βλακααααα :smokin:

:a19: :a18: :a20: :beer:

makis206
07/11/2006, 21:14
Δυστυχώς αυτή η νοοτροπία υπάρχει από πολλούς, την έχω ζήσει πολλές φορές όταν βρίσκομαι με το παπί στο δρόμο αλλά άσχετα απ'όλα αυτά, πάλι καλά που δεν πάθατε τίποτα χειρότερο αφού αν κατάλαβα σωστά οι υλικές ζημιές είναι ελάχιστες (αν υπάρχουν).

Πάντα όρθιος Γιώργη κι ας είναι η τελευταία σου στραβή !

:beer: :beer:

GeorgeFZR
07/11/2006, 21:14
kapioi den pernoun ta psixofarmaka tous....

:bigcry: :bigcry: :cry:

Mi xaliese..oloi oi psixanomaloi "eksw" einai..

AFTER
07/11/2006, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δυστυχώς αυτή η νοοτροπία υπάρχει από πολλούς, την έχω ζήσει πολλές φορές όταν βρίσκομαι με το παπί στο δρόμο αλλά άσχετα απ'όλα αυτά, πάλι καλά που δεν πάθατε τίποτα χειρότερο αφού αν κατάλαβα σωστά οι υλικές ζημιές είναι ελάχιστες (αν υπάρχουν).

Πάντα όρθιος Γιώργη κι ας είναι η τελευταία σου στραβή !

:beer: :beer:


Bρε σωνει και καλα να με βγαλεις οτι επεσα?

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ, κατσε να φτυστω :rotflmao:


Παντως παιδες, απο τοτε που πηρα παπι για καθε μερα, πιο πολυ με νοιαζει που δεν με υπολογιζουν, απ'οτι που σερνεται λογω επιδοσεων.

zolotas
07/11/2006, 21:56
το θεμα ειναι να μην καταντησει οπως με τα αυτοκινητα οπου μπαινοντας μεσα κοιτας τους υπολοιπους οδηγους σαν " εχθρους " και αρπαζεσαι με το παραμικρο .....

AFTER
07/11/2006, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
το θεμα ειναι να μην καταντησει οπως με τα αυτοκινητα οπου μπαινοντας μεσα κοιτας τους υπολοιπους οδηγους σαν " εχθρους " και αρπαζεσαι με το παραμικρο .....


Eτσι σχεδον ειναι, ετσι θα γινει

Ο Χατζαρας απο το ΜΟΤΟ, ελεγε(το 80) οτι καποτε οι δρομοι θα γεμισουν μηχανες, αλλα ανοιγοντας τις πορτες, θα μπουν και πολλα ''σκουπιδια'' μεσα,που δεν εχουν ιδεα απο μοτοσυκλετικη αλληλεγγυη.

DimChios
07/11/2006, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Απο που να αρχισω.....
Τελος παντων, ας αρχισω απο την στιγμη που κατευθυνομουν προς λεωφορο Γαλατσιου, λιγο πριν βγω στην λεωφορο.
Εγω δικαβαλος(με το παπι) και με την συνοδηγο να κραταει στα χερια εμπορευματα μεσα σε ενα ασπρο σακο, τεραστειων διαστασεων
Ο δρομος που βρισκομουν(διπλος χωρις νησιδα), ειχε πηξει απο αμαξια στο αντιθετο ρευμα, και ειχαν πιασει τερμα αριστερα απο την λωριδα τους, διπλα δηλαδη στην διαχωριστικη(δεν ειχαν αφησει ουτε εκατοστο)
Εγω στο ρευμα μου, ειχα ελευθερο τουλαχιστον 1 μετρο ελευθερο, αφου τα αμαξια ηταν τερμα δεξια!

Ειμαι λοιπον με το παπι και κανω διηθηση!
Ξαφνικα απο το αντιθετο, ερχεται ενα varadero, και δεν εδειχνε οτι θα σταματαγε(ηταν και ''παρανομα'' αφου ειχε μπει στο ρευμα μου)
Λιγο πριν τρακαρουμε, σταματαμε, και γυρναει και μου λεει!!!!!:

-(ΑΥΤΟΣ)Δεν βλεπεις οτι ερχομαι?
-(ΕΓΩ)Δεν βλεπεις οτι εισαι στο ρευμα μου, για δες την διαχωριστικη!
-Ποια διαχωριστικη, βλεπεις οτι θελω να περασω
-Καλα δεν βλεπεις οτι εγω εχω προτεραιοτητα(και να λεγες οτι δεν εβλεπε την συνοδηγο που παλευε να κρατησει το κτηνος-σακο)
-Ρε αντε κανε στην ακρη με το κωλοπαπο σου
-ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΒΛΑΚΑ, με την μπαχατελα που εχεις για μηχανη, το βαρκαντερο σου,ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ! Νομιζεις οτι επειδη εχεις βαρκαντερο θα σε φοβηθω, ασχετε? Για αυτο το πηρες για να κανεις μοστρα? Αντε χασου απο εδω ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ, νομιζεις οτι εχεις και ''εργαλειο''!!!!!:mad: :mad: :mad:

...εφυγα, πιο πολυ γιατι λυπηθηκα την κοπελα μου και τα εμπορευματα που ειχαμε καβαλα!

Σημειωση: Δεν εχω τιποτα με τις varadero, και ας δεν αγοραζα ποτε, ξερετε πολυ καλα ποιος ειναι ο λογος που απαντησα ετσι.

Φυσικα αν ημουν με το Ζ ισως να εκανε την παπια, αλλα βρηκε ''κατωτερο'' και πηγε να το παιξει μουρη!
Αντε γυρνα στο αυτοκινητο σου, ΒΛΑΚΑ!



Για γέλια και για κλάματα λέμε! :evil:
Ρε να μην είμαι από μια μεριά και μονοκάβαλος να ρίξω κανένα καντίλι στον ηλίθιο!!!

:alien: :alien: :alien:

Κοίτα ρε κάτι μλκς!!!

:eyepop:

H.A.Balafoutre
07/11/2006, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Απο που να αρχισω.....
Τελος παντων, ας αρχισω απο την στιγμη που κατευθυνομουν προς λεωφορο Γαλατσιου, λιγο πριν βγω στην λεωφορο.
Εγω δικαβαλος(με το παπι) και με την συνοδηγο να κραταει στα χερια εμπορευματα μεσα σε ενα ασπρο σακο, τεραστειων διαστασεων
Ο δρομος που βρισκομουν(διπλος χωρις νησιδα), ειχε πηξει απο αμαξια στο αντιθετο ρευμα, και ειχαν πιασει τερμα αριστερα απο την λωριδα τους, διπλα δηλαδη στην διαχωριστικη(δεν ειχαν αφησει ουτε εκατοστο)
Εγω στο ρευμα μου, ειχα ελευθερο τουλαχιστον 1 μετρο ελευθερο, αφου τα αμαξια ηταν τερμα δεξια!

Ειμαι λοιπον με το παπι και κανω διηθηση!
Ξαφνικα απο το αντιθετο, ερχεται ενα varadero, και δεν εδειχνε οτι θα σταματαγε(ηταν και ''παρανομα'' αφου ειχε μπει στο ρευμα μου)
Λιγο πριν τρακαρουμε, σταματαμε, και γυρναει και μου λεει!!!!!:

-(ΑΥΤΟΣ)Δεν βλεπεις οτι ερχομαι?
-(ΕΓΩ)Δεν βλεπεις οτι εισαι στο ρευμα μου, για δες την διαχωριστικη!
-Ποια διαχωριστικη, βλεπεις οτι θελω να περασω
-Καλα δεν βλεπεις οτι εγω εχω προτεραιοτητα(και να λεγες οτι δεν εβλεπε την συνοδηγο που παλευε να κρατησει το κτηνος-σακο)
-Ρε αντε κανε στην ακρη με το κωλοπαπο σου
-ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΒΛΑΚΑ, με την μπαχατελα που εχεις για μηχανη, το βαρκαντερο σου,ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ! Νομιζεις οτι επειδη εχεις βαρκαντερο θα σε φοβηθω, ασχετε? Για αυτο το πηρες για να κανεις μοστρα? Αντε χασου απο εδω ΒΑΡΚΑΝΤΕΡΑΚΙΑ, νομιζεις οτι εχεις και ''εργαλειο''!!!!!:mad: :mad: :mad:

...εφυγα, πιο πολυ γιατι λυπηθηκα την κοπελα μου και τα εμπορευματα που ειχαμε καβαλα!

Σημειωση: Δεν εχω τιποτα με τις varadero, και ας δεν αγοραζα ποτε, ξερετε πολυ καλα ποιος ειναι ο λογος που απαντησα ετσι.

Φυσικα αν ημουν με το Ζ ισως να εκανε την παπια, αλλα βρηκε ''κατωτερο'' και πηγε να το παιξει μουρη!
Αντε γυρνα στο αυτοκινητο σου, ΒΛΑΚΑ!


Όχι ρε απάνθρωπε......:lol: τι τον είπες και τον τρόμαξες και πάει και το πουλήσει....:rotflmao: έτσι έτσι έτσι.....'σαι ωραίος...... :bawl: Πάλι καλά που μπόρεσα να γράψω κι αυτές τις γραμμές από τα γέλια.....πολύ καλό.

Ε μα ορισμένοι πια με μεγάλες μηχανές.......είναι αδιόρθωτοι.:bawl: :bawl: :bawl:

zolotas
07/11/2006, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Eτσι σχεδον ειναι, ετσι θα γινει

Ο Χατζαρας απο το ΜΟΤΟ, ελεγε(το 80) οτι καποτε οι δρομοι θα γεμισουν μηχανες, αλλα ανοιγοντας τις πορτες, θα μπουν και πολλα ''σκουπιδια'' μεσα,που δεν εχουν ιδεα απο μοτοσυκλετικη αλληλεγγυη.


...και μολις βρουν την ερωτα της ζωης τους ,τα πουλανε ολα και αγοραζουν 4 ροδες με το σουπερ ντουπερ πορτ μπαγαζ ....για να χωρανε οι σακουλες απο το υπερ -grand-mega -market

AFTER
07/11/2006, 22:30
Αληθεια....ηταν τοσο σιγουρος οτι εχει προτεραιοτητα....ΠΑΝΤΟΥ !
Κριμα τις μηχανες που καβαλανε και ξεφτιλιζουν.....

Τι κομπλεξ πρεπει να εχει καποιος για να παει να ''το παιξει'' σε μηχανακια με 900cc λιγοτερα?
Φανταστειτε τον να οδηγαει και αμαξι πως θα ειναι:

''Κανε περα ρε αλητη μηχανοβιε που με καθυστερεις, και με περιμενει η Σουλα με το κοκκινιστο στο φουρνο''

zolotas
07/11/2006, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre


Ε μα ορισμένοι πια με μεγάλες μηχανές.......είναι αδιόρθωτοι.:bawl: :bawl: :bawl:


βουτηρο στο ψωμι σου αυτο το ποστ ,λεω και γω δεν θα σκασει ???
:lol:

ο οδηγος ηταν και τουρκοσπορος υποψιν .........:lol:

zolotas
07/11/2006, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Φανταστειτε τον να οδηγαει και αμαξι πως θα ειναι:

''Κανε περα ρε αλητη μηχανοβιε που με καθυστερεις, και με περιμενει η Σουλα με το κοκκινιστο στο φουρνο''

στανταρ μπε εμ βε η μερτσεντες θα εχει και βαραντερο για ψωνια στο κεντρο

vassilis88
07/11/2006, 22:40
κρανος φοραγε?:lol:

κυκλοφορουν πολλοι με πολλα κομπλεξ,η αληθεια ειναι.κριμα..

AFTER
07/11/2006, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
κρανος φοραγε?:lol:

κυκλοφορουν πολλοι με πολλα κομπλεξ,η αληθεια ειναι.κριμα..

Και ομως φοραγε!!!!






.......αυτα τα κατοχικα που φοραγανε οι Γερμανοι στον πολεμο!
Ηταν πολυ μουρη, εριξα τα μουτρα μου για να του μιλησω, που να τον κοιταξω στο προσωπο :lol:

kaps
08/11/2006, 07:13
Χα χα θέλω και εγώ να προσθέσω την σχεδόν καθημερινή μου εμπειρία με έναν Βαρκαδεράκια . Συναντιόμαστε τυχαίως στην Λ.Δεκελείας πάντα πρωί και έχουμε κοινή κατεύθυνση προς Αθήνα μέσω της Αχαρνών . Εγώ ως γνωστός έχω ένα ΧΤ600Ε . Ο τύπος λοιπόν είναι άπαιχτος συν ότι είναι υπέρβαρος . Μόλις με δει δίπλα του στο φανάρι σεληνιάζεται . Αρχίζει λοιπόν τις λαλακίες να χώνεται ανάμεσα στα ΙΧ να περνάει ξυστά μέσα από τις νησίδες της Αχαρνών . Εχει κοντέψει να γκρεμοτσακιστεί μόνο και μόνο για να μην παραδεχτεί ότι το Βαρκαδέρο καλό μόνο για Ε.Ο για πόλη όπως είναι η Αθήνα είναι άστα να πάνε .Ωστόσο εγώ στις εκκινήσεις στα φανάρια τον τσιγκλάω ....κάνω πως τον πάω κόντρα και πέφτει γέλιο πολύ . Το χειρότερο όμως για αυτόν είναι πως όπως και να πάει θα κολλήσει οπότε περνάω εγώ με το ΧΤ από δίπλα του ή καβαλάω κανένα πεζοδρόμιο και την κάνω από το μποτιλιάρισμα και το κράνος του αχνίζει από τα νεύρα του .... Ξέχασα το καλύτερο . Το βαρκαδέρο το έχει καταντήσει λατέρνα ... Λαμπάκια αναβοσβήνουν κάτω από τη σχάρα άσχετα αν πατάει φρένο ή αλλάζει πορεία . Αυτοκόλλητα της Ευρώπης της Αφρικής της Σιβηρίας είναι κολλημένα γύρω γύρω από τη μηχανή αφού το χρώμα της ακόμα και τώρα μετά τόσο 1 χρόνο ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι . :eyepop:

paramedic
08/11/2006, 07:49
Το περίεργο στην ιστορία δεν είναι ο τρόπος που οδηγούσε(καντε μπάντα ρε περνάει ο μαμιάς με το μεγάλο.....μηχανάνακι!!)ούτε ο τρόπος που μίλησε(που πα ρε καραμήτρο φτωχέ με το παπί απέναντι μου να κουνηθείς?) αλλά το γεγονός οτι φορούσε κράνος έστω και κατοχικό!!! Αφού τα Βαραντέρα έχουν το αόρατο πλέγμα προστασίας γύρω απο τη μηχανή που προστατεύουν τον αναβάτη αν συμβεί κάτι τι το ήθελε το κρανακι? Πάντως καλά ξηγήθηκες φίλε μου!! Εύγε!! Έπρεπε να κατέβεις και να το βαράς εσύ απο την μία στο κεφάλι και η κοπέλα με αυτά που κουβαλούσατε να πονέσει το....αντε μη πώ γιατι οι τύποι με τις μεγάλες μηχανές που τις πήραν μόνο για μόστρα εδώ :hypnotize μου κάθονται!!!

villy
08/11/2006, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αληθεια....ηταν τοσο σιγουρος οτι εχει προτεραιοτητα....ΠΑΝΤΟΥ !
Κριμα τις μηχανες που καβαλανε και ξεφτιλιζουν.....

Τι κομπλεξ πρεπει να εχει καποιος για να παει να ''το παιξει'' σε μηχανακια με 900cc λιγοτερα?
Φανταστειτε τον να οδηγαει και αμαξι πως θα ειναι:

''Κανε περα ρε αλητη μηχανοβιε που με καθυστερεις, και με περιμενει η Σουλα με το κοκκινιστο στο φουρνο''



+1

Τέτοιο κόμπλεξ δεν έχουν μόνο οι οδηγοί αυτοκινήτων προσ τους μηχανόβιους αλλά ακόμα χειρότερα ο καθε Ψεφτοπλούσιος Mαμάω και Δέρνω με 4x4, SUV γομάρια που νομίζουν ότι έχουν προτεραιότητα σε όλες τις διασταυρώσεις!


:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

ktm lc4 620
08/11/2006, 08:03
PIO PALIA DOYLEYA DIANOMEAS SE MIA PIZZARIA MOY EXEI TIXI PARA POLES FORES NA MOY KOLISI PAPAKI K NA PIGENOYME TSITA MESA STIN KINISI!AKOMA K MIA BROS STIN ETHNIKI MIA FORA<K OTAN ODIGAO TO MIKRO MOY''PONI'' PIGENO ME 40Km K FOBOYNTE NA ME PROSPERASOYN MIN TIXON K TOYS ROYFIKSI KANE FCR> :a39:

gian_nykt
08/11/2006, 09:09
που παααααα ρε After με το παπί.....πάρε ενα MegaScooter .......αν ειχες ενα δεν θα έκανε μαγκιές ο τύπος!!!!:D :rotflmao: :wave2:

AFTER
08/11/2006, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
που παααααα ρε After με το παπί.....πάρε ενα MegaScooter .......αν ειχες ενα δεν θα έκανε μαγκιές ο τύπος!!!!:D :rotflmao: :wave2:

Θα βαλω τριβαλιτσο στο παπι, και θα δεις μετα πως θα κανουν στην ακρη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κaps νομιζω εχω δει αυτον τον τυπο που λες!
Μοιαζει ζετακι το varadero μπροστα του, σωστα? :rolleyes: :lol:

el_mojito
08/11/2006, 23:30
Επίσης εχει πολλή πλάκα όταν καμιά φορά είμαι νυχτερινός στη δουλειά (Γλυφάδα) και όταν επιστρέφω το πρωί σπίτι (προς πειραιά),στην Ποσειδώνος απο τον Άλιμο και μετά γίνεται της πουτάνας το κάγκελο!!Ούτε κουτί,ούτε βαρκαδέρο ,ούτε street, ούτε on-off ούτε τίποτα δε μπορεί να με ακολουθήσει!Δεν παω κόκκαλο,απλά χωράω εκεί που μόνο σκουτεράκι και παπί χωράει! (Εχω ένα SYM HD 200 evo)

ΑΣ ΤΟ ΧΩΝΕΨΟΥΜΕ,ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ,ΚΑΝΕΝΑ ΟΧΗΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ (ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΠΑΠΙΟΥ) ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΙΑ!! :a19:

AFTER
08/11/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_mojito
Επίσης εχει πολλή πλάκα όταν καμιά φορά είμαι νυχτερινός στη δουλειά (Γλυφάδα) και όταν επιστρέφω το πρωί σπίτι (προς πειραιά),στην Ποσειδώνος απο τον Άλιμο και μετά γίνεται της πουτάνας το κάγκελο!!Ούτε κουτί,ούτε βαρκαδέρο ,ούτε street, ούτε on-off ούτε τίποτα δε μπορεί να με ακολουθήσει!Δεν παω κόκκαλο,απλά χωράω εκεί που μόνο σκουτεράκι και παπί χωράει! (Εχω ένα SYM HD 200 evo)

ΑΣ ΤΟ ΧΩΝΕΨΟΥΜΕ,ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ,ΚΑΝΕΝΑ ΟΧΗΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ (ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΠΑΠΙΟΥ) ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΙΑ!! :a19:

Δυστυχως/ευτυχως, στην πυκνη κινηση, ετσι ειναι!
Εδω σκεφτομαι να βγαλω τους καθρεπτες γιατι καμια φορα με ενοχλουνε, αλλα δεν το κανω γιατι ειναι ασφαλεια

GIXXERAKIAS
08/11/2006, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δυστυχως/ευτυχως, στην πυκνη κινηση, ετσι ειναι!
Εδω σκεφτομαι να βγαλω τους καθρεπτες γιατι καμια φορα με ενοχλουνε, αλλα δεν το κανω γιατι ειναι ασφαλεια Εγω Γιωργο τους εχω βγαλει για μεσα στην αθηνα στο σκουτερ προτιμω να γυρναω κεφαλι,να κοιταω καλα καλκ και μετα να κανω κινηση να παω εκει που θελω.οι καθρεπτες εχουν τα νεκρα σημεια και πολλες φορες δεν βλεπεις καποιον που ειναι διπλα σου:wave2:

AFTER
08/11/2006, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Εγω Γιωργο τους εχω βγαλει για μεσα στην αθηνα στο σκουτερ προτιμω να γυρναω κεφαλι,να κοιταω καλα καλκ και μετα να κανω κινηση να παω εκει που θελω.οι καθρεπτες εχουν τα νεκρα σημεια και πολλες φορες δεν βλεπεις καποιον που ειναι διπλα σου:wave2:

Eχεις δικιο, αλλα στους μεγαλους δρομους, οταν πηγαινω με γυρω στα 100χλμ/ω, ειναι δυσκολο να κοιταξω χωρις καθρεπτες

Electra
09/11/2006, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Εγω Γιωργο τους εχω βγαλει για μεσα στην αθηνα στο σκουτερ προτιμω να γυρναω κεφαλι,να κοιταω καλα καλκ και μετα να κανω κινηση να παω εκει που θελω.οι καθρεπτες εχουν τα νεκρα σημεια και πολλες φορες δεν βλεπεις καποιον που ειναι διπλα σου:wave2:

Εδώ στην Αθήνα, μέχρι να γυρίσεις το κεφάλι σου να τσεκάρεις αν έρχεται κάποιος, σίγουρα θα σου πεταχτεί ένας άλλος μπροστά που δε θα τον πρόσεξες ενώ κοίταγες πίσω. Δε παλεύεται χωρίς καθρέπτες... (προσωπική άποψη)
:beer:




Όσον αφορά τα παπιά... πάντα την ίδια άποψη θα έχουν όλοι. Δε πα να έχεις το σούπερ ντούπερ μηχάνημα στο γκαράζ σου και να έχεις κερδίσει πρωτάθλημα στο TT Isle of Man... άμα καβαλάς παπί δε μετράει η εμπειρία... Και σωστός να είσαι, πάλι λάθος είσαι!

GIXXERAKIAS
09/11/2006, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Εδώ στην Αθήνα, μέχρι να γυρίσεις το κεφάλι σου να τσεκάρεις αν έρχεται κάποιος, σίγουρα θα σου πεταχτεί ένας άλλος μπροστά που δε θα τον πρόσεξες ενώ κοίταγες πίσω. Δε παλεύεται χωρίς καθρέπτες... (προσωπική άποψη)


:beer:




Όσον αφορά τα παπιά... πάντα την ίδια άποψη θα έχουν όλοι. Δε πα να έχεις το σούπερ ντούπερ μηχάνημα στο γκαράζ σου και να έχεις κερδίσει πρωτάθλημα στο TT Isle of Man... άμα καβαλάς παπί δε μετράει η εμπειρία... Και σωστός να είσαι, πάλι λάθος είσαι! ενταξει δεν θα τρεχω κιολας το ξερω βρε κοπελια τοχω μαθει το κολπο....τα δαχτυλα στην μανετα του φρανου ανα πασα στιγμη οταν θαλω να κοιταξω πισω η διπλα μου και παντα με λογικες ταχυτητες μεσα στην πολη και στην κινηση 30~40 χιλ max και 70~80 εθνικη και παντα δεξια λωριδα:beer: :wave2:

H.A.Balafoutre
09/11/2006, 01:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
βουτηρο στο ψωμι σου αυτο το ποστ ,λεω και γω δεν θα σκασει ???
:lol:

ο οδηγος ηταν και τουρκοσπορος υποψιν .........:lol:

Ρε zolota.....:confused:

VanDiemen
09/11/2006, 10:27
Ένα παράδειγμα που αποδεικνύει ότι ορισμένοι που επειδή καβάλησαν μια σιδερένια μάζα, καβάλησαν και το καλάμι, συχνάζουν και εδώ μέσα! Εδώ! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=26278&perpage=15&pagenumber=5)

Κάποιος που έχει τα χρήματα και έχει αγοράσει την καλύτερη μοτοσυκλέτα του κόσμου, αν είναι άτομο που δε σέβεται τους άλλους οδηγούς, δεν υπολογίζει την ανθρώπινη ζωή, είναι υπάνθρωπος, μιλάει με τουπέ ξερόλα και νομίζει ότι μετά από αυτόν είναι το χάος, δεν είναι μοτοσυκλετιστής με την έννοια που το εννοούμε και θα θέλαμε να έχει ο όρος, οι περισσότεροι εδώ μέσα! Είναι κάτοχος μοτοσυκλέτας, μπορεί να την οδηγεί όταν βγαίνει έξω, φουσκωμένος σαν το παγώνι μεσ' στο καμάρι, αλλά μέχρι εκεί!

fethry
09/11/2006, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Όσον αφορά τα παπιά... πάντα την ίδια άποψη θα έχουν όλοι. Δε πα να έχεις το σούπερ ντούπερ μηχάνημα στο γκαράζ σου και να έχεις κερδίσει πρωτάθλημα στο TT Isle of Man... άμα καβαλάς παπί δε μετράει η εμπειρία... Και σωστός να είσαι, πάλι λάθος είσαι!


ετσι ειναι... το παπι ειναι το κατωτερο σκαλι στην κλιμακα... δεν το υπολογιζει κανεις, ουτε διτροχοι ουτε τετρατροχοι... :cry:
γεγονος τελειως λανθασμενο αν παρεις υπ'οψη το γεγονος οτι δεν παιζει καλυτερο οχημα για το γ@μημενο το κεντρο...
δηλαδη ολοι που εχουμε και μια παπια σαν εργαλειο για την κινηση στο πηγαδι κατουρησαμε? δεν εχουμε δικαιωμα να κινουμαστε στους δρομους?