PDA

View Full Version : Ερώτηση: Yπεύθυνη δήλωση



George-3-
09/11/2006, 17:18
Γεια σας παιδες, λοιπόν εχω μια ερώτηση σχετικά με μια υπεύθυνη δήλωση που δεν ξερώ τι πρεπει να γραψω. Λοιπόν με λίγα λόγια εχω μαζέψει τα χαρτιά που χρειάζονται και αύριο τα καταθέτω στην αρμοδια υπηρεσία αλλά μου μένει αυτό:

7. Υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/1986 του ενδιαφερομένου για την ακρίβεια του περιεχομένου των υποβληθέντων δικαιολογητικών, όπου θα βεβαιώνεται ο τόπος μόνιμης κατοικίας των γονέων, και θα γίνεται ιδιαίτερη μνεία της γνώσης των συνεπειών της υποβολής αναληθούς δήλωσης ή ανακριβών ψευδών ή πλαστών δικαιολογητικών.


Λοιπόν μια απλή υπεύθυνη δήλωση που να λέει που μένουν οι γονείς μου αλλά τα αλλά δεν τα καταλαβαίνω τι πρέπει να γράψω… δλδ αυτό που λέει για την ακρίβεια των υποβληθεντων δικαιολογητικών… τι θα γραψω ότι τα υποβληθεντα δικαιολογητικά είναι ΟΚ… Ηelp γιατί σε καμιά ώρα τα στελνω.

zzr2005
09/11/2006, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Γεια σας παιδες, λοιπόν εχω μια ερώτηση σχετικά με μια υπεύθυνη δήλωση που δεν ξερώ τι πρεπει να γραψω. Λοιπόν με λίγα λόγια εχω μαζέψει τα χαρτιά που χρειάζονται και αύριο τα καταθέτω στην αρμοδια υπηρεσία αλλά μου μένει αυτό:

7. Υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/1986 του ενδιαφερομένου για την ακρίβεια του περιεχομένου των υποβληθέντων δικαιολογητικών, όπου θα βεβαιώνεται ο τόπος μόνιμης κατοικίας των γονέων, και θα γίνεται ιδιαίτερη μνεία της γνώσης των συνεπειών της υποβολής αναληθούς δήλωσης ή ανακριβών ψευδών ή πλαστών δικαιολογητικών.


Λοιπόν μια απλή υπεύθυνη δήλωση που να λέει που μένουν οι γονείς μου αλλά τα αλλά δεν τα καταλαβαίνω τι πρέπει να γράψω… δλδ αυτό που λέει για την ακρίβεια των υποβληθεντων δικαιολογητικών… τι θα γραψω ότι τα υποβληθεντα δικαιολογητικά είναι ΟΚ… Ηelp γιατί σε καμιά ώρα τα στελνω.

μάλλον πρόκειται για το ειδικό έντυπο υπεύθυνης δήλωσης ...η παλαιότερη δήλωση του 104 που λέγαμε...προφανώς αυτά περί γνώσης των συνεπειων κτλ είναι αναγραμμένα πάνω στο ειδικό εντυπο της δήλωσης . (στο πίσω μέρος για την ακρίβεια)
δεν νομίζω να πρέπει να γράψεις εσύ κάτι για αυτά...εσύ λογικά το μόνο που γραφεις είναι δηλώνω υπεύθυνα ότι ...μπλα μπλα μπλα...
πάντως για να είσαι σίγουρος εκεί που θα πας να καταθέσεις πες του να την τσεκάρουν αν τους καλύπτει...

island
09/11/2006, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-

7. Υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/1986 του ενδιαφερομένου για την ακρίβεια του περιεχομένου των υποβληθέντων δικαιολογητικών, oπου θα βεβαιώνεται ο τόπος μόνιμης κατοικίας των γονέων , και θα γίνεται ιδιαίτερη μνεία της γνώσης των συνεπειών της υποβολής αναληθούς δήλωσης ή ανακριβών ψευδών ή πλαστών δικαιολογητικών..


εντυπο έχει στο http://www.forthnet.gr/media/AITHSEIS-PISTOPOIHTIKA/ypdl.pdf

αυτο που θελουν μάλλον ειναι να δηλώνεις τον τόπο μόνιμης κατοικίας των γονέων σου απ ότι κατάλαβα

George-3-
09/11/2006, 18:04
Εγω δεν καταλαβα πως θα εξακριβωσω* την ακρίβεια του περιεχομένου των υποβληθέντων δικαιολογητικών...τι θα γραψω. δηλωνω οτι τα υποβληθεντα δικαιολογητικα...;
*εχω κανει λαθος; :D

zzr2005
09/11/2006, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Εγω δεν καταλαβα πως θα εξακριβωσω* την ακρίβεια του περιεχομένου των υποβληθέντων δικαιολογητικών...τι θα γραψω. δηλωνω οτι τα υποβληθεντα δικαιολογητικα...;
*εχω κανει λαθος; :D
φαντάζομαι ότι πρέπει να γράψεις ...
"δηλώνω υπεύθυνα ότι τα υποβληθέντα δικαιολογητικά είναι αληθή κτλ"
γραφειοκρατικες ανοησίες....
γιατί δεν ρωτάς στην υπηρεσία που θα τα κατεθέσεις? κ τη συμπληρώνεις επι τόπου μετά..

George-3-
09/11/2006, 18:13
Θα γινουν με εξουσιωδοτηση ρε γαμωτο αλλιως... αυτο εγραψα και αν υπαρχει καποιο προβλημα θα κανω αλλη.

Σας ευχαριστω παιδια, bye