PDA

View Full Version : ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ????



oiko1979
09/11/2006, 20:37
ΠΗΓΑΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΤΕ ΚΕΦΑΛΙ??? ΧΑΙΔΑΡΙ...

ΘΕΛΕΤΕ ΤΣΟΥ-ΛΟΥ??? ΧΑΙΔΑΡΙ...

ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΣΑΣ ΟΙ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ , ΤΥΠΟΥ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ??? ΧΑΙΔΑΡΙ...

ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΒΑΙΒΕΩΣΗ... ΧΑΙΔΑΡΙ...

Α ΣΑΣ ΑΔΙΚΗΣΕ ΚΑΙ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!:lol: :lol: :lol:

kalant
09/11/2006, 20:39
ακουσα οτι επαιζε με 9 το χαιδαρι στην παραταση...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θ.Β_750z
09/11/2006, 22:40
γιατι ρε αδερφε ασχολεισαι με μπ@υρδελα?


Μονο για παρτη μας.....


ΘΡΥΛΕ ΕΙΣΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ
ΕΙΣΑΙ ΖΑΛΗ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ
ΘΡΥΛΕ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ ΖΩ


:a23: :a23: :a23:


68906

idi
10/11/2006, 01:05
για να επικεντρωθούμε στο στοχο μας... στο πρωταθλημα! :D

GST
10/11/2006, 07:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
για να επικεντρωθούμε στο στοχο μας... στο πρωταθλημα! :D


μαλλον για να επικεντρωθητε στο τσαμπιονς λιγκ!:lol: :lol:

μα δουλευατε καποτε για τον εργοτελη...ροδα ειναι και γυριζει!:wave2:

Gandalf dr685sm
10/11/2006, 08:44
Ποτέ δεν κρύφτηκα σε ήττες και ούτε θα το κάνω και τώρα...

Καταρχάς μπράβο στο Χαιδάρι, που έπαιξε με 8 στο τέλος και οχι με 9 , μιας και ενας εξ αυτών παρόλο τον τραυματισμό του , έμεινε μέσα.
Είναι άξιοι συγχαρητηριών, πέρα απο την δική μας πίκρα.

Δεύτερον... εδώ και πάρα πολύ καιρό φωνάζω πως η ΑΕΚ δεν έχει παίκτες. Νομίζω οτι όλοι το έχετε δέι αυτό.

Οι Εμερσον ,Ζήκος, Δέλλας , ήταν εκτός, και το αποτέλεσμα μια ΑΕΚ που δεν μπορουσε να κάνει μια μπαλιά της προκοπής απο το κέντρο και απο τους ακραίους. Με γιόμες είναι λίγο δύσκολο. Ούτε με το κουβάλημα της μπάλας όπως έκανε ο Σέζαρ.

Φωνάζω εδώ και καιρό οτι η ΑΕΚ δεν έχει αυτοματισμούς. Διαφωνώ με φίλους της ΑΕΚ, έντονα , γιατί λένε οτι "γκρινιάζω". Μα πως να μην γκρινιάζω όταν μπαίνουν στο γήπεδο , και νομίζουν οτι η αντίπαλη περιοχή είναι χώρα με σύνορα και φυλάκια οπλισμένα μπροστά;... Και αρχίζουν τις "καμινάδες" και τους "βομβαρδισμούς";

Το Χαιδάρι έπαιξε όπως έπρεπε, υπερέβαλλε εαυτόν και κατάφερε κάτι ιστορικό για αυτούς, συνιθισμένη σφαλιάρα για εμάς (Λαμία, Μηχανιώνα, κτλ.).

Ας μην ξεφεύγουμε όμως. Άλλο το κύπελο , άλλο το CH.L και το πρωτάθλημα... Η ΑΕΚ συνεχίζει να μην έχει παίκτες και όποια αποτελέσματα έχει φέρει στους άλλους δύο θεσμούς το έχει κάνει είτε με τον Λυμπερόπουλο, είτε με τους Ζήκο, Έμμερσον , Δέλλα. Γιατί;... γιατί είναι άλλης πάστας και ποιότητας παίκτες... και όσο πιο γρήγορα το αντιληφθεί πλέον ο Ντέμης και το συγκρότημα επειχηρηματιών πίσω του, τόσο το καλύτερο. Αλλιώς μόλις και αυτοί φύγουν (ας μην ξεχνάμε ηλικίες 30+ όλοι τους!) τότε η ΑΕΚ θα έχει χιλιάδες περισσότερα προβλήματα.


Gandalf

Gandalf dr685sm
10/11/2006, 08:51
και ενα πολύ καλό άρθρο απο το sportime.gr που μου ταιριάζει απόλυτα σαν σκέψη.



Καταστροφική η νοοτροπία του ωχαδερφισμού που θέλει να περάσει ο Νικολαϊδης

ΑΕΚ σοκ, Κύπελλο γιοκ, κόσμος αμόκ. Μερικές ήττες δεν καταπίνονται εύκολα. Γιατί στην προκειμένη περίπτωση δεν ισχύει το «η ήττα είναι μέσα στο παιχνίδι». Ούτε ότι «μια ήττα ήταν, συνεχίζουμε». Σύμφωνοι, δεν πέθανε κανείς και φυσικά η ζωή συνεχίζεται. Το πρόβλημα είναι ότι θα συνεχιστεί με μία λέζα να ακολουθεί την ΑΕΚ για πάντα. Όπως σήμερα όλοι θυμούνται τη Λαμία των ‘80s και τη Μηχανιώνα των 90s’, έτσι έγραψε ιστορία και το Χαϊδάρι. Στον επόμενο γύρο η συμπαθής ομάδα του Βούζα πιθανότατα θα αποκλειστεί, αλλά θα μνημονεύεται για πάντα. Όπως οι Παναθηναϊκοί μνημονεύουν κάθε φορά που παίζουν Κύπελλο τον Εργοτέλη. Όπως οι Ολυμπιακοί τη Μόλντε και τη Χερενφέιν. Κάθε ένας με τα βιώματά του.

Στην πραγματικότητα, η ΑΕΚ δεν έχασε. Αυτή η ΑΕΚ δεν χάνει ποτέ. Έτσι τη θέλει ο Νικολαϊδης. Μια ομάδα, η οποία να μην ζει από τις εφήμερες χαρές που προσφέρουν οι τίτλοι. Να μην ζει την πίεση του πρωταθλητισμού. Να κερδίζει και να πανηγυρίζουν όλοι. Να χάνει και να "κοιτάμε μπροστά το επόμενο παιχνίδι" στο οποίο θα κερδίσει για να ξαναπανηγυρίσει. Η ΑΕΚ, λοιπόν, του Νικολαϊδη δεν έχασε από το Χαϊδάρι. Κέρδισε εμπειρίες. Εδώ, είχε κερδίσει (δύο ολόκληρους παίκτες) όταν κόλλησε στο 1-1 με την φουκαριάρα Άντερλεχτ. Εδώ κέρδισε (τις εντυπώσεις) στη Γαλλία όταν έχασε 3-1 από τη Λιλ και δεν κέρδισε την Πέμπτη;

Η ΑΕΚ του Νικολαϊδη δεν χάνει ποτέ. Σήμερα, ας πούμε, με τον πρέποντα λυρισμό θα αναφερθεί πως (μετά την πρόσκαιρη καταιγίδα) ένα ουράνιο τόξο ξεπρόβαλλε στους Θρακομακεδόνες κατά την είσοδο των παικτών για την προπόνηση. Ο Φερέρ θα βάλει τις φωνές, οι παίκτες αντιλαμβανόμενοι το λάθος τους υποσχέθηκαν να μην ξανακάνουν τέτοια εμφάνιση και η ζωή θα συνεχιστεί υπέροχα στον κιτρινόμαυρο πλανήτη.

Αλλά για μια στιγμή. Η πλειοψηφία των οπαδών της ΑΕΚ δεν έχει άχυρα στο μυαλό. Είναι σκεπτόμενοι, αντιλαμβάνονται την πραγματικότητα, όσο κι αν επιχειρείται προσπάθεια αποχαύνωσής τους. Ποιος θα τους δώσει λογική εξήγηση στο γεγονός ότι χρησιμοποιήθηκε στη βασική ενδεκάδα παίκτης που δεν αγωνίζεται ούτε στα διπλά (Σαπάνης); Ποιος παίκτης μπορεί να απαντήσει γιατί υποτιμήθηκε ένας αντίπαλος που μέσα σε ένα χρόνο τους κέρδισε καθαρά δύο φορές σε φιλικό; Ποιος είναι υπεύθυνος να απαντήσει για τον λόγο που η ΑΕΚ δε μπορεί να δημιουργήσει μια φάση της προκοπής απέναντι σε κλειστές άμυνες;

Ο Φερέρ είχε δίκιο. Τα πέναλτι είναι Λόττο. Όλα τα παραπάνω, όμως, ισχύουν ανεξάρτητα από το τελικό αποτέλεσμα. Η ΑΕΚ κρύφτηκε τις τελευταίες εβδομάδες πίσω από αποτελέσματα που δεν βασίστηκαν στις καλές εμφανίσεις (Λιλ, Καλαμαριά, Άρης), αλλά στην αποτελεσματικότητα που θα ζήλευαν μπασκετμπολίστες σε ελεύθερες βολές. Σχεδόν κάθε φάση έγινε γκολ. Για πόσο θα συνεχιζόταν;

Η απώλεια του Κυπέλλου δεν είναι καταστροφική για την ΑΕΚ. Δεκατρείς τέτοιοες κούπες έχει πάρει. Καταστροφική είναι η νοοτροπία του ωχαδερφισμού. Του «δεν πειράζει», που θέλει να περάσει η διοίκηση Νικολαϊδη στην ομάδα. Όχι, πειράζει! Γιατί η ΑΕΚ είναι η τρίτη δύναμη της χώρας και δεν δικαιούται να χάνει από το Χαϊδάρι. Ειδικά αν παίζει σε ουδέτερο γήπεδο. Πόσο μάλλον αν ο αντίπαλος αγωνίζεται με δύο παίκτες λιγότερους για 9 λεπτά και με έναν λιγότερο για 26. Όταν, όμως, στις νίκες θριαμβολογείς και στις ήττες χαϊδεύεις αφτιά, θα τα βρεις μπροστά σου. Όποιος το πράττει, απλά δεν έχει επίγνωση τι εστί ΑΕΚ, τι αντιπροσωπεύει και ποια ιστορία κουβαλά.

Η σκληρή δουλειά του Φερέρ δεν αρκεί. Προπονητής είναι, όχι ο Κόπερφιλντ για να μεταλλάξει παίκτες δεύτερης διαλογής σε αστέρες. Ίσως ο Ντέμης να μη συμφωνεί. Δημοκρατία έχουμε. Και φυσικά, έχοντας το μαχαίρι, αλλά και το καρπούζι, μπορεί τον Ιανουάριο να επιμείνει στον δρόμο που χάραξε το περασμένο καλοκαίρι αγοράζοντας νέους Ουντέζε, Ντελίμπασιτς, Καπετάνους, Παουτάσους.

Βασίλης Παπαθεοδώρου


Gandalf

idi
10/11/2006, 09:33
ok gandfalf εκπέμπουμε σε αλλο μηκος κυματος...

δε σε πιανω!

αναπαραγεις τον εμφανη πολεμο των ΑΡΔ ενάντιων του Ντεμη, με ενα εμετικό κειμενο ...που ειναι ΚΑΙ υπερβολικο περα για περα ... γιατι????

ελπιζεις και εσυ σε ανατροπη Ντεμη απο τους εξωγήινους? :lol: γιατι απο φιλαθλους της ΑΕΚ ο Ντεμης μονο υποστηριχτές εχει

χαλαρωσε! χασαμε ενα παιχνιδι απο ομαδα 2ης εθνικής και θα "πεσουν τα τσιμεντα"? δε λεω μεγαλη ξευτίλα αλλα περσυ ειχες πολυ μεγαλυτερες ξευτιλες και δε νομιζω να θες να σου πω οκ?...

γιατι Λαμια και Μηχανιωνα στο κυπελο ουτε που τις θυμαμαι τις ηττες... ξερεις ποιες θυμαμαι? τις 3 περσυνες απο το γαυρο με κατεβασμένα τα χερια κτλ κτλ

η ουσια αυτων που θελω να πω

οκ χασαμε την πρόκριση απο το κυπελο... ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? σου λείπει κανενα κυπελο απο την συλογη σου? τα τελευταία "12 ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ" πηραμε 4!!!! ναι 4!!! και ομως κανενας δε το ξερει πλην λίγων πωρωμένων σαν εμενα και ολοι θεωρουν (ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ) τα 12 αυτα χρονια ΑΚΡΩΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΑ! Και τι εγινε που τα πηραμε?

χαλαρωσε με τα "κοσμος αμοκ" γιατι το μονο "αμοκ" που βλεπω εγω ειναι το "αμοκ για αγορα εισιτηρίου" για το παιχνίδι με την Μιλαν

και οσο για την ποιοτητα των παιχτων συμβιβάσου επιτελόυς με το γεγονός οτι η ΑΕΚ ειναι ελληνική ομαδα!!!!

σιγα την ποιοτητα των "αλλων" (ενας Ριβαλντο ενας Γκονζαλες και... το χαος)

αυτα παμε παλι απο την αρχη !

XTMPAM
10/11/2006, 09:38
ΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ?ΚΟΙΤΑ ΡΕ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΝΙΚΗΣΕ!!
ΑΝΤΕ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ!!:rotflmao: :rotflmao:


68936

DUKASII
10/11/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ?ΚΟΙΤΑ ΡΕ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΝΙΚΗΣΕ!!
ΑΝΤΕ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ!!:rotflmao: :rotflmao: Πως τα λένε αυτα ρε φιλε..
ΞΕΝΑ ΚΟΛΥΒΑ?????:lol:

δε λες και εσύ να γίνεις Χαιδάρι καημένε μπας γελασει το χειλακι σου και σένα λίγο???

αστείοι είμαστε φιλαράκι γιατί κάνουμε πλακα στη κωλαρα σας..:wave2:

Gandalf dr685sm
10/11/2006, 09:42
Ρε idi...

Σου έχω πεί χιλιάδες φορές... ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΡΑΝΩ ΚΡΙΤΙΚΗΣ!

Η ΑΕΚ είναι ιδέα και ώς τέτοια την αντιλαμβάνομαι. Ο Νικολαϊδης έχει κάνει πολλά για την ΑΕΚ , και θα κάνει ακόμα περισσότερα, αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβει οτι πέρα απο τον σωστό οικονομικό διαχειρισμό , η ομάδα μας πονάει και σε άλλα πράγματα (ποιότητα παικτών!)

Όσο για τους άλλους δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι κάνουν και ποιούς έχουν. Με ενδιαφέρει η δική μου ομάδα, να έχει αυτούς που πρέπει. Μην μου πείς τώρα οτι ο Μόρας, Σαπάνης, Λαγός, Καπετάνος, Ουαντού κτλ. θα είχαν θέση σε μια ΑΕΚ που θα είχε παίκτες ανάλογους με Σαβέβσκι, Κωστένογλου, Καψή (της εποχή εκείνης!), κτλ.... αλλαγές των αλλαγών, ώ αλλαγές θα ήταν.

Η ΑΕΚ πάσχει απο ποιότητα παικτών... και είναι εμφανές. Σε περίπτωση που είχαμε παίκτες με ποιότητα σαν του Ζαγοράκη και του Ζήκου , στο σύνολο της ομάδας, πιστευεις οτι θα περιμέναμε να μας χαρίσει η Μίλαν ουσιαστικά την νίκη λόγω αδιαφορίας, ή θα μπαίναμε μέσα και θα τους παίρναμε τα σώβρακα; .... Κοντέψαμε να το κάνουμε με Ρεάλ αν δεν θυμάσαι που ήταν πολύ ανώτερη τότε απο την σημερινή Μίλαν.

Αυτό λέω λοιπόν φίλε μου. Είναι καλο να λέμε οτι ο Νικολαϊδης αγαπάει την ΑΕΚ και νοιάζεται για αυτήν (που όντως το κάνει σαν ο πρώτος πρόεδρος μετά τον Μπάρλο) αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να τελειώσει το θέμα "αυστηρή οικονομική διαχείριση".
Στο κάτω κάτω , αν δεν επενδύσεις , δεν έχεις και απόδοση. Παρτο εντελώς επειχηρηματικά.

Gandalf

DUKASII
10/11/2006, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Ρε idi...

Σου έχω πεί χιλιάδες φορές... ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΡΑΝΩ ΚΡΙΤΙΚΗΣ!

Η ΑΕΚ είναι ιδέα και ώς τέτοια την αντιλαμβάνομαι. Ο Νικολαϊδης έχει κάνει πολλά για την ΑΕΚ , και θα κάνει ακόμα περισσότερα, αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβει οτι πέρα απο τον σωστό οικονομικό διαχειρισμό , η ομάδα μας πονάει και σε άλλα πράγματα (ποιότητα παικτών!)

Όσο για τους άλλους δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι κάνουν και ποιούς έχουν. Με ενδιαφέρει η δική μου ομάδα, να έχει αυτούς που πρέπει. Μην μου πείς τώρα οτι ο Μόρας, Σαπάνης, Λαγός, Καπετάνος, Ουαντού κτλ. θα είχαν θέση σε μια ΑΕΚ που θα είχε παίκτες ανάλογους με Σαβέβσκι, Κωστένογλου, Καψή (της εποχή εκείνης!), κτλ.... αλλαγές των αλλαγών, ώ αλλαγές θα ήταν.

Η ΑΕΚ πάσχει απο ποιότητα παικτών... και είναι εμφανές. Σε περίπτωση που είχαμε παίκτες με ποιότητα σαν του Ζαγοράκη και του Ζήκου , στο σύνολο της ομάδας, πιστευεις οτι θα περιμέναμε να μας χαρίσει η Μίλαν ουσιαστικά την νίκη λόγω αδιαφορίας, ή θα μπαίναμε μέσα και θα τους παίρναμε τα σώβρακα; .... Κοντέψαμε να το κάνουμε με Ρεάλ αν δεν θυμάσαι που ήταν πολύ ανώτερη τότε απο την σημερινή Μίλαν.

Αυτό λέω λοιπόν φίλε μου. Είναι καλο να λέμε οτι ο Νικολαϊδης αγαπάει την ΑΕΚ και νοιάζεται για αυτήν (που όντως το κάνει σαν ο πρώτος πρόεδρος μετά τον Μπάρλο) αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να τελειώσει το θέμα "αυστηρή οικονομική διαχείριση".
Στο κάτω κάτω , αν δεν επενδύσεις , δεν έχεις και απόδοση. Παρτο εντελώς επειχηρηματικά.

Gandalf Θύμισε μου ρε Γκάνταλφ με κωστενογλου κτλ που λες τι ακριβώς εχει κάνει η Αεκ για να θυμηθώ και εγω.

ακου κωστενογλου!!!
μπας νικησε καμια ομάδα στο τσαμ.λιγκ?
μπας σαρωσε τιποτα τιτλους?(μην μου πεις για τον Σαβεβσκι..)

εγω πραγματικά δε χαλαστηκα καθόλου για το κυπελο και ζητω το χαιδάρι λεμε..και για αυτο ειναι το κυπελο ενας αγώνας για να γίνονται και εκπληξεις...εδω΄ο Παο νίκησε τον Θρασύβουλα ρε παιδια..καμία αναφορά σε αυτή την εκπληξη???
κυπελο χρονο παρα χρονο παω τελικο..ΧΕΣΤΗΚΕ Η ΦΟΡΑΔΑ ΣΤΑΛΟΝΕ ΠΟΥ ΛΕΝΕ..

τωρα ολα αυτα περι Ντέμη ουτε να τα διαβάσω δε μπαίνω στο κόπο..εκτος αν μετά απο κάθε μας νίκη κατσεις και γράψεις και οτι καλό έχει κάνει αυτος ο κοντός.

idi
10/11/2006, 09:58
1. δε θελω να "παιξουμε καλη μπαλα", θελω το ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ και να παιξουμε καλη μπαλα
2. εδω και 3-4 χρονια με αφηνει παγερα αδιαφορο ο θεσμος του κυπελου, παρα μονο αν παιζουμε με τιποτα γαυροβαζελους
3. πιστευω οτι φετος θα παρουμε το πρωτάθλημα! Ναι το πιστευω!!!
4. καμια φορα μια σφαλιαρα ειναι καλο για μια ομαδα σαν την ΑΕΚ...καλυτερα απο το χσαιδαρι παρα απο τη Λαρισα τωρα που πηραμε φορα στο πρωταθλημα και κυνιγαμε!
5. δεν γιναμε μικροτερη ομαδα επειδη αποκλειστηκαμε απο το κυπελο... σιγα τα αυγα... μικρη θα γινουμε αν μεινουμε χωρις πρωτάθλημα 1-2-3 χρονια ακομα....
6. ειναι μεγαλη και αποκλειστική η ευθηνή των παιχτων που παιξανε και οχι της διοίκησης! Σιγα μην θελουμε ποιότητα για να κερδισουμε το χαιδιαρι!
7. παμε για αλλα καλύτερα (αλήθεια θελω να δω ποιος θα θυμαται τον αποκλεισμο αν παρουμε το πρωτάθλημα φετος ...και δεν ειναι απιθανο.. με νεκρους αντιπαλους γαυροβαζελους...)

Gandalf dr685sm
10/11/2006, 10:16
Ducasii...

Τίτλους πήραμε με αυτούς τους παίκτες μόνο εγχώριους, όπως και οι υπόλοιποι εν Ελλάδι άλλωστε. Το θέμα όμως είναι και το τι μπάλα παίζεις... και όπως είπα, για μένα, η ΑΕΚ θέλει πολύ ακόμα για να παίξει μπάλα. Εκτός και αν είμαστε ικανοποιημένοι μόνο στο να κερδίζουμε τον ΠΑΟ και να κοντράρουμε τους Γαύρους... Εκεί είναι το ζήτημα μας;

Idi..

1) To πρωτάθλημα για να το πάρεις , χωρίς να παίξεις καλή μπάλα, πρέπει να γίνεις "γαύρος" με διαιτητές και παράγκες... αλλιώς δεν το παίρνεις. Αυτά τα δύο πάνε μαζί και σύγχρονα.. το ένα χωρίς το άλλο δεν μπορεί να γίνει.

2)Δεν διαφωνώ... αλλά το θέμα μου δεν είναι το κύπελο όπως είπα.Είναι το τι μπάλα παίζουμε.

3)Καλά κάνεις... και εγώ μαζί σου. Αλλιώς δεν θα ήμουν ΑΕΚ. Απλά ζητώ να δώ να παίζουμε καλή μπάλα.

4)Οι σφαλιάρες είναι καλές όταν μαθαίνεις... αν τις τρώς και αδιαφορείς, τότε γίνεσαι καρπαζοεισπράχτορας πριν το καταλάβεις. Σε αυτή την περίπτωση το παιχνίδι φώναζε "Φερτε Παίχτες!"

5)Ούτε με το ένα , ούτε με το άλλο γίνεσαι μικρή ή μεγάλη ομάδα... Ομάδα μεγάλη ή μικρή γίνεσαι μόνο σε παιχνίδια εξωτερικού. Και αυτό για να γίνει θέλει ποιότητα και καλή μπάλα ... Πως να το κάνουμε δηλαδή; Προτιμώ για παράδειγμα σε ενα φανταστικό σενάριο να περνάω σε 4αδα UEFA ή CH.L και να τα δίνω όλα εκεί με 5-6.000.000 Έλληνες πίσω μου, παρά να παίζω για την κούπα με τους γαύρους και τον ΠΑΟ.

6)Σιγά μην θέλουμε ποιότητα;... Όταν παίζεις με 8 ουσιαστικά και είσαι με 10 ή με 9 και είσαι με 11 , τότε φυσικά δεν θέλει ποιότητα.. .αρκεί η αριθμητική υπεροχή , σωστά;... Έτσι λοιπόν νόμισαν και οι δικοί μας παίκτες και για αυτό την "φάγαμε" στο τέλος. Αν είδες μάλιστα κάτι σουτ και ευκαιρίες βγήκαν κυρίως απο τον Λυμπερόπουλο που όντως είναι 2 επίπεδα πάνω σε σύγκριση με τους υπόλοιπους. Αυτή η ανωριμότητα που οι περισσότερες ομάδες αντιμετωπίζουν τις μικρότερες κατηγορίες του έχει κάνει να στραβοπατήσουν.
Μην ξεχνάς οτι και οι νίκες του ΠΑΟ και του ΟΣΦΠ, βγήκαν απο παίκτες που μπορούσαν και έκαναν την διαφορά. Την "ποιότητα" όπως λέμε που χωρίζει την Α απο την Β κατηγορία.

7)Αίντε πάλι... μα αν πάρεις το πρωτάθλημα ... σημαίνει οτι θα έχεις παίξει μπάλα ή θα έχεις κάνει κάτι σωστά. Που δείχνει οτι κάτι έμαθες απο το πάθημα σου.


Gandalf

JohnSpy
10/11/2006, 10:18
TI NA TO KANEI TO ΚΥΠΕΛΛΟ Η ΑΕΚ.
ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ......
ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ......





ΓΙΑΝΝΗΣ (ΚΟΥΠΟΣΥΛΕΚΤΗΣ)zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz750!

idi
10/11/2006, 10:21
δε διαφωνω με τις παραπανω τοποθετησεις σου απλα εχω αμφιβολία για το οτι χρειαζεται να «παιξεις μπαλα» για να παρεις το πρωταθλημα

πρωταθλημα παίρνεις αν δε χανεις βαθμους σε ματσ "κλειδιά" και εχεις συνέχεια στη συγκομιδή βαθμων

οπως ειπα μερικοι απο τους παιχτες που παιξαν χθες απλα χασαν την ευκαιρια που τους εδωσε ο Φερερ... δεν ειναι μαλακας ο μουστακιας... εχει ματι! απο δω και μπρος να δουμε τι θα γινει που ειναι τα ωραια! :beer:

Gandalf dr685sm
10/11/2006, 10:22
Προς johnspy και λοιπά Γαυράκια... δεν πάτε σε καμιά παραλία να πειτε τις ιστοριούλες σας πουθενά αλλού;

Ξεσπασατε στον Ατσαλένιο , επειδή αντί για ΠΑΟ έγραφε ΠΟΑ η φανέλα του και ήταν η εμφάνιση τους , χρώμα πράσινου;

Βρε μπας και μπερδευτήκατε και μπλέξατε τα παιχνίδια και αποδόσατε ανάλογα;:D


Gandalf

Gandalf dr685sm
10/11/2006, 10:23
δεν ειναι μαλακας ο μουστακιας... εχει ματι! απο δω και μπρος να δουμε τι θα γινει που ειναι τα ωραια!

Σε αυτο συμφωνώ 110% μαζί σου... Απο εδώ και πέρα είναι το ζουμί!


Gandalf

Pokermon
10/11/2006, 10:50
Κοίτα ρε γμτ τι έγινε, άντε τώρα να δω πως θα το αντέξω που μένω στο Χαϊδάρι και περίμενα πως και πώς να έρθει ο φίλος μου ο ιντις για καφέ!!!:lol: :rotflmao: :lol:

Κόλλησες καλά εχτές ρε όταν με είδες?:lol: :rotflmao: :lol:

MIKE_16V
10/11/2006, 10:59
Δεν πατε και για double τωρα...οχι τιποτα αλλο:lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

zzr2005
10/11/2006, 11:14
εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι το κύπελλο κατέντησε θεσμός παρωδία...και η αλλαγή του τρόπου διεξαγωγής του τον κάνει ακόμα χειρότερο....
γίναμε ξαφνικά ΑΓΓΛΊΑ και το μόνο που μας έλειπε είναι οι μονοί αγώνες με ομάδες Γ Εθνικής???
γελειότητα κ υποκρισία είναι αυτό το πράγμα κ προσπαθούν να εξοραϊσουν την χείριστη εικόνα του ελληνικού ποδοσφαίρου με κάτι εκπλήξεις στο θεσμό του κυπέλλου...
και τι έγινε που έχουμε εκπλήξεις?κέρδισε τίποτα το ποδόσφαιρο???στην Αγγλία οι μικρές ομαδες έχουν πολύ διαφορετική νοοτροπία κ προσπαθούν να παίξουν μπάλα και εφόσον πετύχουν τον αντίπαλο σε κακή ημέρα προκρίνονται. Τα γήπεδα των μικρών ομάδων είναι γεμάτα και ο θεσμός διατηρεί την αίγλη του...εδώ παίζουμε σε άδεια γήπεδα, οι μικρές ομάδες πέζουν ταμπούρι, οι μεγάλες ομάδες το πέρνουν στο χαβαλέ κ προφυλάσουν τα πόδια τους για τις άλλες διοργανώσεις (πρωτάθλημα. CL) κ το αποτέλεσμα είναι ο θεσμός να απαξιώνεται συνεχώς....
είναι δυνατόν να σκιστούθν οι παίχτες της ΑΕΚ να παίξουν μπάλα όταν έχουν μπροστά τους μια πρόκληση που λέγεται πρόκριση στην επόμενη φάση του CL?????

θυμίζω ότι και σε άλλες χώρες που έχει εφαρμωστεί αντίστοιχο σύστημα ο θεσμός έχει καταντήσει αδιάφορος (πχ Ισπανία) όπου η Ρεάλ κάθε χρόνο σχεδόν αποκλίζεται από ομάδα γ εθνικής...

Vstrommer71
10/11/2006, 11:17
Kοιτα να δεις ποσους οπαδους απεκτησε το Χαϊδαρι!Αμε,ξυπνησαν και τα παιδια του Σολιντ!Ρε αντε απο δω τραβατε να ριξετε καναν κορνε στους διους σας γιατι ο Πλημυρας εχει και αποθεμα:lol: :lol: :lol:

alximistis
10/11/2006, 13:37
Είπα κι εγώ. Δεν θα πόσταρε ο oiko και μάλιστα πρώτος-πρώτος...
Λοιπόν αντιγράφω αυτό που είπε ο γκανταλφάκος (τελικά θα σου κολλήσει και θα σε λέω μόνο έτσι) και μου άρεσε πάρα πολύ.
Δεν κρύβομαι στις ήττες! Σωστά! Δεν κρυβόμστε στις ήττες ούτε καν στις ξεφτίλες!!!
Για μένα ήταν χτες μία ντροπιαστική ήττα εννοείται αυτό όχι όμως καταστροφή!!!
Το άσχημο δεν ήταν η ήττα αλλά ο τρόπος που παίξαμε.
Κι επίσης ακούστηκε το πολύ σωστό ουδείς υπεράνω της κριτικής. Εκτός αν θέλουμε να είμαστε στραβοί και να φοράμε παρωπίδες.
Το χτεσινό χαστούκι ήταν μία πάρα πολύ καλή ευκαιρία για να διαπιστώσουμε δύο απλά πράγματα:
1). Δεν είμαστε η ομάδα που δεν χάνει από υποδεέστερες! Τελεία και παύλα. Έχουμε πάρα πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας.
2). Φανήκαν ξεκάθαρα οι αδυναμίες μας. Αυτοματισμοί που είπε ο γκανταλφάκος που είναι οι κάθετες πάσες φωνάζω τόσο καιρό; Αδυναμίες τρανταχτές για μια ομάδα που επιδιώκει κάποια στιγμή να επανέλθει στο προσκήνιο. Γιόμες και... τουφεκιές! Έτσι παίζαμε χτες.
Για τους παίκτες που δεν έχουμε... δεν θα συμφωνήσω απόλυτα. ΟΚ η αλήθεια είναι ότι το κέντρο έχει μεγάλο πρόβλημα κι ο Έμερσον είναι πια ωσεί παρών. Αλλά κρατάω επιφυλάξεις για το θέμα των παικτών.

Τώρα για τους οπαδούς και φίλους τν άλλων ομάδων έχω να πω μόνο τα εξής:
Για τους φίλους βάζελους, ναι είμαστε άσχετοι. Είμαστε χάλιαδες δεν έχουμε ομάδα κλπ.
Γι' αυτο και σεις πήρατε το... (ξέρετε πιο) από εμάς τους "άσχετους" κι ενώ ήσασταν μπροστά 1-0. Και είστε μόνο έναν βαθμό μπροστά μας... περιμένετε γιατί στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό. Σχετικοί μου εσείς...
Για τους φίλους γαύρους, ακόμα περιμένω απάντηση σε ένα ερώτημα που είχα θέσει εδώ και πολύ-πολύ καιρό.
Αφού είμαστε πουθενάδες και άσχετοι γιατί κάθε φορά που μας κερδίζετε κάνετε ολόκληρο θέμα; Λες και κερδίσατε την σούπερ ομάδα;
Αποφασίστε τελικά τι είμαστε...

Και για να μην τρωγώμαστε άλλο, μία κουβέντα μόνο.
Βάλτε κάτω τις ομάδες σας και τις ομάδες μας. Δέστε τα ρόστερ των ομάδων και μετά απαντήστε στο εξής:
Ποια από τις τρεις ομάδες (ΟΣΦΠ ΠΑΟ ΑΕΚ) ακολουθεί τον καλύτερο σχεδιασμό; Τον πιο ρεαλιστικό;
Τα ξαναλέμε...

TROOPER
10/11/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Αφού είμαστε πουθενάδες και άσχετοι γιατί κάθε φορά που μας κερδίζετε κάνετε ολόκληρο θέμα; Λες και κερδίσατε την σούπερ ομάδα;
Αποφασίστε τελικά τι είμαστε...



σε αυτο μωρη παρθενα αφου σου απαντησα στο δελεαρ γιατι ξαναρωτας?????
εχεις ακριβως την ιδια αντιδραση με το θεμα με το γυροσκοπικο!!!!!!!!!! :a22: :a22: :a22:

συγγνωμη απο τους υπολοιπους....συνεχιστε

:a014: :a014: :a014:

alximistis
10/11/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ?ΚΟΙΤΑ ΡΕ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΝΙΚΗΣΕ!!
ΑΝΤΕ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ!!:rotflmao: :rotflmao:


Φιλαράκι άσχετο με την ΑΕΚ και τα συναφή...
το τραγουδάκι του Μάρκου γράφτηκε για τους νεκρούς αγωνιστές που τουφεκίζονταν στο Χαϊδάρι την περίοδο της κατοχής.
Μην τα ισοπεδώνουμε όλα... είναι πολύ τραγικό και διόλου αστείο ως στίχοι!
φιλικά και μόνο...

alximistis
10/11/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σε αυτο μωρη παρθενα αφου σου απαντησα στο δελεαρ γιατι ξαναρωτας?????
εχεις ακριβως την ιδια αντιδραση με το θεμα με το γυροσκοπικο!!!!!!!!!! :a22: :a22: :a22:

συγγνωμη απο τους υπολοιπους....συνεχιστε

:a014: :a014: :a014:


Τι μου απάντησες;;; Τίποτα!!!
Α, για το γυροσκοπικό μιλάς... τα του γυροσκοπικού στο track day το ποστ εννοώ...
τελικά 08.30 είναι την Κυριακή;;;

TROOPER
10/11/2006, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Τι μου απάντησες;;; Τίποτα!!!
Α, για το γυροσκοπικό μιλάς... τα του γυροσκοπικού στο track day το ποστ εννοώ...
τελικά 08.30 είναι την Κυριακή;;;

αααα εισαι και κουφος...ειπα οτι ενα ντερμπι απο καταβολης των αθλητικων δρομενων εξακολουθει να ειναι ντερμπι οτι και να γινει.ντερμπι ειναι και με τον αρη και με τον παοκ.ασχετα αν αυτη τη στιγμη και εδω και αρκετα χρονια ο παοκ δεν τραβαει οπως και εσεις,οπως και ο βαζελος,οπως και ο αρης.καταλαβιγκος???????

κατσε για ποια κυριακη μιλας ρε????σε εχασα....και ποιο ποστ ????

ινδιανε εξηγησου!!!!!!!!!!

alximistis
10/11/2006, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αααα εισαι και κουφος...ειπα οτι ενα ντερμπι απο καταβολης των αθλητικων δρομενων εξακολουθει να ειναι ντερμπι οτι και να γινει.ντερμπι ειναι και με τον αρη και με τον παοκ.ασχετα αν αυτη τη στιγμη και εδω και αρκετα χρονια ο παοκ δεν τραβαει οπως και εσεις,οπως και ο βαζελος,οπως και ο αρης.καταλαβιγκος???????

κατσε για ποια κυριακη μιλας ρε????σε εχασα....και ποιο ποστ ????

ινδιανε εξηγησου!!!!!!!!!!

Καλά... όντως τα έχασες... κοίτα μην χάσεις και την οδήγηση την Κυριακή και πας για αγορέ οικοπέδων...

TROOPER
10/11/2006, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Καλά... όντως τα έχασες... κοίτα μην χάσεις και την οδήγηση την Κυριακή και πας για αγορέ οικοπέδων...

:confused: :confused: :confused:

blueblack
10/11/2006, 15:03
ΔΥΟ ΠΡΑΜΜΑΤΑ ΘΑ ΠΩ............


Πρώτον εύτυχώς πού πέρασε τό Χαιδάρι....γιατί δέν θά ήμουν καθόλου περήφανος..
άν περνάγαμε,είδικά μέ τό πέναλτυ στό 82 ΑΛΛΑ ΓΑΥΡΟΥ....!!!!!!
Όλες οί κάρτες σωστές...ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ....!!!!!!
Ένα κωλόπαιδο όταν στά 21 του βρίζει τήν Παναγία μέσα στό γήπεδο....
ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ...!!!!!!!!!!!!!

Καί δεύτερο μεγάλη μαλακία τού Φερρέρ πού στό δεύτερο ΕΒΑΛΕ ΒΑΣΙΚΟΥΣ.....!!!!!
Άμα θές νά χαλαρώσεις πάρε τά δεύτερα καί ότι γίνει,άντε τώρα νά παίξει ό Λύμπε καί ό Σέζαρ...άλλαγή στό 60 βαριότανε πού ζούσαν......!!!!!!!
Άν βάζεις τόν Λυμπερόπουλο γιά νά πάρεις τό Χαιδάρι σέ ούδέτερο γήπεδο..?????
ΓΑΜΙΣΕ ΤΑ....!!!!!!!!!!





:wave2: :wave2:

GeorgeFZR
10/11/2006, 15:09
«Μπράβο, παλικάρια, είστε μάγκες», είπε ο Ντέμης Νικολαΐδης στους ποδοσφαιριστές του Χαϊδαρίου, στα αποδυτήρια μετά την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Ο πρόεδρος της ΑΕΚ έδωσε συγχαρητήρια στους αντιπάλους του που σε όλη τη διάρκεια του αγώνα δυσκόλεψαν τους «κιτρινόμαυρους» και δικαιώθηκαν στα πέναλτι.



:)

EVI
10/11/2006, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Προς johnspy και λοιπά Γαυράκια... δεν πάτε σε καμιά παραλία να πειτε τις ιστοριούλες σας πουθενά αλλού;


Gandalf


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




καλα οκ το δεχομαι παντα οι πρωτοι πονανε τους υπολοιπους απο κατω

αμα ηταν πρωταθλητης ο πανσερραικος με αυτον θα τα ειχατε βαλει



εχει μοναξια η κορυφη

:wave2: :beer:

ashton
10/11/2006, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από JohnSpy
TI NA TO KANEI TO ΚΥΠΕΛΛΟ Η ΑΕΚ.
ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ......
ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ......





ΓΙΑΝΝΗΣ (ΚΟΥΠΟΣΥΛΕΚΤΗΣ)zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz750!

Αν δεν με απατάει η μνήμη μου, την τελευταία 10ετία μάλλον έχει τα περισσότερα Κύπελλα η ΑΕΚ και όχι οι κουποσυλλέκτες...

1996- Α.Ε.Κ.
1997- Α.Ε.Κ.
1998- Πανιώνιος
1999- Ολυμπιακός
2000- Α.Ε.Κ.
2001- ΠΑΟΚ
2002- Α.Ε.Κ.
2003- ΠΑΟΚ
2004- Παναθηναϊκός
2005- Ολυμπιακός
2006- Ολυμπιακός

Xrider
11/11/2006, 14:16
Γουσταρω να χανω απο Χαιδαρι και να ριχνω 2 μπαλακια στα βαζελακια-που μετα θελουν μετεγγραφες-να χανω απο τον γαβρο απο αυτογκολ και ενω ακομα προσπαθει να μαζεψει μελοι και να κανει μετεγγραφες για να με κερδιζει ετσι!!
Ποιος ειναι ο πελατης?
Εγω που εσκασα 2εκ η "εσυ"που εσκασες 15εκ. και αγωνιζεσαι με 12+1 για να με κερδισεις?

kalant
11/11/2006, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Γουσταρω να χανω απο Χαιδαρι και να ριχνω 2 μπαλακια στα βαζελακια-που μετα θελουν μετεγγραφες-να χανω απο τον γαβρο απο αυτογκολ και ενω ακομα προσπαθει να μαζεψει μελοι και να κανει μετεγγραφες για να με κερδιζει ετσι!!
Ποιος ειναι ο πελατης?
Εγω που εσκασα 2εκ η "εσυ"που εσκασες 15εκ. και αγωνιζεσαι με 12+1 για να με κερδισεις?

οκ, μην αλλαζετε τιποτα, πατε καλα...

:rotflmao:

Xrider
11/11/2006, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
οκ, μην αλλαζετε τιποτα, πατε καλα...

:rotflmao:

Απο " εσενα"παω καλλητερα?;)

arxaios
11/11/2006, 17:37
:a33: :a33: :a33:

arxaios
11/11/2006, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Γουσταρω να χανω απο Χαιδαρι και να ριχνω 2 μπαλακια στα βαζελακια-που μετα θελουν μετεγγραφες-να χανω απο τον γαβρο απο αυτογκολ και ενω ακομα προσπαθει να μαζεψει μελοι και να κανει μετεγγραφες για να με κερδιζει ετσι!!
Ποιος ειναι ο πελατης?
Εγω που εσκασα 2εκ η "εσυ"που εσκασες 15εκ. και αγωνιζεσαι με 12+1 για να με κερδισεις?

Εχω την εντύπωση, με βάση τα γραφόμενα, ότι ορισμένα post γράφονται πιο εύκολα ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΙΕΙ ενα μπουκάλι JACK !!! :a33:

kalant
11/11/2006, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Απο " εσενα"παω καλλητερα?;)

οχι...

αλλα και να πηγαινατε γι'αυτο ακριβως τον λογο δεν θα κανετε κατι περα απο την ελλαδα γιατι δεν εχετε στοχους για να κανετε καλη ομαδα αλλα να κερδιζετε τον πρωτο μονο θελετε...

oiko1979
11/11/2006, 20:13
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΦΛΟΡΙΤΖΙΝΑΛ...
ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ...
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΛΕΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...

ΤΑ ΚΤΥΠΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΓΓΙΖΟΥΝ

Φυσικά και δεν εννοούμε την φάπα απο το Χαϊδάρι. Εκεί έχουμε σκληροπετσιάσει απο τις Λαμίες κα τις Μηχανιώνες της κάθε δεκαετίας, βέβαια εκείνες οι φάπες ήταν ξεφτίλα αλλά προχτεσινή λέει θα μας δυναμωσει! Ας προχωρήσουμε όμως στα κτυπήματα τα εξωαγωνιστικά με επίκεντρο το οργανωμένο κίνημα των φίλων της ΑΕΚ. Είναι πραγματικά κρίμα να επιλέγονται αυτοι οι μέθοδοι, με απώτερο σκοπό τον ευνουχισμό του οτιδίποτε διαφορετικού απο αυτό που προστάζουν οι επιθυμίες και οι βουλές αυτών που διαχειρίζονται τις τύχες της ΑΕΚ στο ποδόσφαιρο. Πάρτε το χαμπάρι ρε σεις. Είμασταν, είμαστε και θα είμαστε ΕΝΑ με την ΑΕΚ. Μας βρήκατε εδώ και εδώ θα μας αφήσετε όταν φτάσει και εκείνη η στιγμή που αλλάξουν τα επιχειρηματικα και οικονομικά σας πλάνα και γυρίσετε σελίδα σε αυτό που εσείς ονομάζετε εταιρεία. Συνεχίστε να μας κτυπάτε ύπουλα και κάτω απο τη μέση. Μας πορώνετε και μας δυναμώνετε, μας κάνετε πολύ καλό. Δεν μασάμε από οποιονδίποτε πόνο και προπαντός κανένα κτύπημα δεν θα γίνει ποτέ τόσο δυνατό για να μας λυγίσει ώστε να υποκύψουμε στις ορέξεις του όποιου τεχνοκράτη και παετζή. Όλοι οι ΑΕΚτζήδες της γής μπορεί να συμπεριφερθούν σαν πελάτες. ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ!

Αχαρακτήριστη η ενέργεια της ΠΑΕ να μην μας δώσει τα εισιτήρια που χρειαζόμαστε για τις Βρυξξέλες και να μας ποροβάλλει σαν δικαιολογίες την ομογένεια και τις απαιτήσεις του...ΑΕΚ τράβελ! Μπράβο Ντέμη! Συνέχισε έτσι και μην απορείς όταν κάποια στιγμή θα χάσεις και τους τελευταίους που πίστεψαν τα λόγια σου! Άλλωστε τώρα πια τους μετράς όλους σαν πελάτες! Αλήθεια πόσοι εκπρόσωποι του ΑΕΚ τράβελ ήταν προχτές στο Χαιδάρι; Πόσοι απο την ομογένεια, των κάθε λογής γαύρων, βαζελων και μπαοκτζήδων που με πάθος σου ζητάνε εισιτήρια για τις Βρυξέλλες θα βρεθούν στην Ξάνθη των 40 ευρώ και του φίλου σου Πανόπουλου; Αλήθεια η ομογένεια και το ΑΕΚ τράβελ σε πήγαν εκείνη την ημέρα στο Σύνταγμα; Κατα τα άλλα η ανηφόρα συνεχίζεται. Ο καιρός στον Βόλο είναι υπέροχος. Γρήγορα στεγαζόμαστε στον Πύργο. Το club στην Κυλλήνη είναι έτοιμο. Τα ημερόλογια μας κυκλοφορούν και οι προσπάθειες της ΠΑΕ να χώσει κόσμο στην φυλακή συνεχίζονται. Πολλούς αγωνιστικούς χαιρετισμούς στον Νίκο Στράτο. Ζήτω η 28η Οκτωβρίου. Καλές Γιορτές.

GeorgeFZR
11/11/2006, 22:23
Toses grames anakoinwshs kai den lene to autonoito....tous tsouzei pou o Demis tous "dinei" stegna...


...Kala na pa8oune..etsi stin psirou mpas kai strosoune.

Mporei kapoios na mou pei ti epagelete o K.Xatzixristou?:bigcry: :bigcry:


Edit: A kai pou se Oiko...koita ta dika sas ta xalia me tis anakoinwseis ths 7 pou meta apo 15lepta eksafanizonte-katevenoun apo sites
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blueblack
12/11/2006, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Γουσταρω να χανω απο Χαιδαρι και να ριχνω 2 μπαλακια στα βαζελακια-που μετα θελουν μετεγγραφες-να χανω απο τον γαβρο απο αυτογκολ και ενω ακομα προσπαθει να μαζεψει μελοι και να κανει μετεγγραφες για να με κερδιζει ετσι!!
Ποιος ειναι ο πελατης?
Εγω που εσκασα 2εκ η "εσυ"που εσκασες 15εκ. και αγωνιζεσαι με 12+1 για να με κερδισεις?


Xrider......

Τά ύπόλοιπα 10 μύρρια πού βγάλαμε φέτος.......

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ..?????????

ΟεεεεεεεεεΟ........!!!!!!!!!!!!!!


:wave2: :wave2:

Xrider
12/11/2006, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
οχι...

αλλα και να πηγαινατε γι'αυτο ακριβως τον λογο δεν θα κανετε κατι περα απο την ελλαδα γιατι δεν εχετε στοχους για να κανετε καλη ομαδα αλλα να κερδιζετε τον πρωτο μονο θελετε...

Αυτο ειναι το ανεκδοτο της εβδομαδας?????
Εσυ τι εχεις κανει δηλαδη και εισαι καλυτερος?

Xrider
12/11/2006, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
Xrider......

Τά ύπόλοιπα 10 μύρρια πού βγάλαμε φέτος.......

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ..?????????

ΟεεεεεεεεεΟ........!!!!!!!!!!!!!!


:wave2: :wave2:
Τι να κανεις με αυτα?Να παρεις το υπολοιπο ποδι απο το γονατο και κατω του Ροναλντινιο?
Τουλαχιστον εμεις δεν αυτο-παραμυθιαζομαστε.....(το πιανεις το υπονοουμενο!)

blueblack
12/11/2006, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Τι να κανεις με αυτα?Να παρεις το υπολοιπο ποδι απο το γονατο και κατω του Ροναλντινιο?
Τουλαχιστον εμεις δεν αυτο-παραμυθιαζομαστε.....(το πιανεις το υπονοουμενο!)


ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ......
ΑΛΛΑ.........

Ρίξε άκόμα 2-3 τώρα τό Γενάρη....!!!!!!!!!!
ΜΗ ΤΑ ΘΕΣ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΝΤΕΜΗ....!!!!!!!!
Μέ τόν Κατσουράνη τήν έβγαλε...!!!!!!!!!!


:wave2: :wave2:

Xrider
12/11/2006, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ......
ΑΛΛΑ.........

Ρίξε άκόμα 2-3 τώρα τό Γενάρη....!!!!!!!!!!
ΜΗ ΤΑ ΘΕΣ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΝΤΕΜΗ....!!!!!!!!
Μέ τόν Κατσουράνη τήν έβγαλε...!!!!!!!!!!


:wave2: :wave2:
Και 500εκ να σκασει οσο υπαρχει η παραγκα (που εννοειται οτι δεν επαψε ποτε να υπαρχει,καμμια αλλαγη για τα ματια του κοσμου μονο μπορει να γινει) μην περιμενεις πολλα...
Εδω η Inter εχει παικτες που κανουν οσο ολοι μαζι του ελληνικου πρωταθληματος και λογω παραγκας,ηταν στην πιεση....φαντασου τι γινεται στην Ελλαδα....
Οι αλλοι που να πανε...με τον Ριβαλντο που καθαριζε παγκο στην Μιλαν και δεν βρησκαν ομαδα να τον πουλησουν μεχρι που βρεθηκε ο Ολυμπιακος να παρει το "κελεπουρι" η ο ΠΑΟ που δεν εχει ουτε Ριβαλντο εστω....ουτε ΟΥΕΦΑ δεν θα δει...οποτε για το πρωταθλημα της γειτονιας καλα ειμαστε...πελατεια εχουμε!!:wave2:

blueblack
12/11/2006, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Και 500εκ να σκασει οσο υπαρχει η παραγκα (που εννοειται οτι δεν επαψε ποτε να υπαρχει,καμμια αλλαγη για τα ματια του κοσμου μονο μπορει να γινει) μην περιμενεις πολλα...
Εδω η Inter εχει παικτες που κανουν οσο ολοι μαζι του ελληνικου πρωταθληματος και λογω παραγκας,ηταν στην πιεση....φαντασου τι γινεται στην Ελλαδα....
Οι αλλοι που να πανε...με τον Ριβαλντο που καθαριζε παγκο στην Μιλαν και δεν βρησκαν ομαδα να τον πουλησουν μεχρι που βρεθηκε ο Ολυμπιακος να παρει το "κελεπουρι" η ο ΠΑΟ που δεν εχει ουτε Ριβαλντο εστω....ουτε ΟΥΕΦΑ δεν θα δει...οποτε για το πρωταθλημα της γειτονιας καλα ειμαστε...πελατεια εχουμε!!:wave2:


ΓΙΑ ΜΑΣ ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ........ΓΙΑ ΜΑΣ....


Νά βλέπουμε λίγη μπάλλα....άσε τά κύπελλα γιά τό Γαυριστάν....!!!!!!!




:wave2: :wave2:

Xrider
12/11/2006, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΓΙΑ ΜΑΣ ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ........ΓΙΑ ΜΑΣ....


Νά βλέπουμε λίγη μπάλλα....άσε τά κύπελλα γιά τό Γαυριστάν....!!!!!!!




:wave2: :wave2:
Me antipalous poious?
Kai omada na kaneis na paizeis me osfp,pao kai poion allo?
Otan i Xanthi,Paok,Aris,Kerkira,Egaleo klp boroun na xtipisoun prota8lima...tote malista,na kaneis omada.:wave2:

blueblack
12/11/2006, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Me antipalous poious?
Kai omada na kaneis na paizeis me osfp,pao kai poion allo?
Otan i Xanthi,Paok,Aris,Kerkira,Egaleo klp boroun na xtipisoun prota8lima...tote malista,na kaneis omada.:wave2:


AΣΕ ΜΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΧΑΡΩ.........

ΤΗΝ ΠΕΝΤΑΡΑ.......΄

Μή γκρινιάζεις....!!!!!!!!!!!!!

:wave2: :wave2:

kalant
12/11/2006, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider

Οι αλλοι που να πανε...με τον Ριβαλντο που καθαριζε παγκο στην Μιλαν και δεν βρησκαν ομαδα να τον πουλησουν μεχρι που βρεθηκε ο Ολυμπιακος να παρει το "κελεπουρι"

ελα ντε, ποιον ριβαλντο...

τον γερο...

ουτε ενα γκολ δεν μπορει να βαλει, ουτε μια πασα δεν μπορει να δωσει...

ουτε για να κουρευει το γκαζον δε κανει...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αρε ρε ριβαλντο που σας χρειαζεται...

μεχρι δακρυων λεμε...

:rotflmao:

Xrider
12/11/2006, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ελα ντε, ποιον ριβαλντο...

τον γερο...

ουτε ενα γκολ δεν μπορει να βαλει, ουτε μια πασα δεν μπορει να δωσει...

ουτε για να κουρευει το γκαζον δε κανει...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αρε ρε ριβαλντο που σας χρειαζεται...

μεχρι δακρυων λεμε...

:rotflmao:
Etsi gelane oi Milanezoi pou se epiasan kotso kai ston poulisan!!rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Meta apo esena nomizeis ton pairnei kanenas!??:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

kalant
12/11/2006, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Etsi gelane oi Milanezoi pou se epiasan kotso kai ston poulisan!!rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Meta apo esena nomizeis ton pairnei kanenas!??:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

οι μιλανεζοι να πανε να γ@@@@@ν...

δεν με ενδιαφερει τι κανουν με τον ριβαλντο...

ξερω εχει πονεσει πολυ αλλα μην ασχολεισαι με τον ριβαλντο, ειπαμε δεν ξερει μπαλα ο ανθρωπος, ηρθε για τουρισμο στην ελλαδα...

επισης ειμαι σιγουρος οτι και να μπορουσατε να τον παρετε δεν θα τον θελατε...

για ροναλντινιο και πανω ειστε εσεις...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xrider
12/11/2006, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
οι μιλανεζοι να πανε να γ@@@@@ν...

δεν με ενδιαφερει τι κανουν με τον ριβαλντο...

ξερω εχει πονεσει πολυ αλλα μην ασχολεισαι με τον ριβαλντο, ειπαμε δεν ξερει μπαλα ο ανθρωπος, ηρθε για τουρισμο στην ελλαδα...

επισης ειμαι σιγουρος οτι και να μπορουσατε να τον παρετε δεν θα τον θελατε...

για ροναλντινιο και πανω ειστε εσεις...



Skepsou ti paixtarades exete kai o Rivaldo einai asteri...stous tiflous vasilevi o monof8almos.
Emeis otan einai na alaxoume proponiti kai paixtes 8a stous dosoume na kaneis omada:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: sou leei tipota Alexandris,Batista,Bajevic,Kafes akoma kai ton mitropoulo k georgato evrizes kai ema8an pali bala stin AEK kai meta otan tous xanapires xexases ti eleges :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Oso gia tous Milanezous exoun standart poio polla champions apo osa esy san gavros oneireuesai!!
wooo,wooo,wooo ta aeroplana :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalant
12/11/2006, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Skepsou ti paixtarades exete kai o Rivaldo einai asteri...stous tiflous vasilevi o monof8almos.
Emeis otan einai na alaxoume proponiti kai paixtes 8a stous dosoume na kaneis omada:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: sou leei tipota Alexandris,Batista,Bajevic,Kafes akoma kai ton mitropoulo k georgato evrizes kai ema8an pali bala stin AEK kai meta otan tous xanapires xexases ti eleges :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Oso gia tous Milanezous exoun standart poio polla champions apo osa esy san gavros oneireuesai!!
wooo,wooo,wooo ta aeroplana :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ο ριμπο ειναι παικτης μυθος...

εσεις τετοιους ουτε στα 50 τους δεν ειστε αξιοι να φερεται...

καταδικασμενοι να παιζεται με παουτασους και μαντουλες ειστε...

ειναι κοσμημα για την ελλαδα τετοιοι ανθρωποι, αλλα που να το καταλαβετε εσεις, με τις προεδραρες που εχετε...

δες λιγο μαγεια και αντε κοιμησου

http://www.youtube.com/watch?v=5DM0yAs_ARA

καληνυχτα...

:wave2:

Gandalf dr685sm
13/11/2006, 08:49
xrider, μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Ο Ριβάλντο χαίρει παγκόσμιας εκτίμησης και είναι στολίδι για το Ελληνικό πρωτάθλημα. Μην ξεχνάς οτι είναι ο καλύτερος παίκτης ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ για το 1999. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό;... ποιοί είναι εκείνοι που πήραν τέτοιο τίτλο;...Μαραντόνα, Πελέ, Κρόιφ, κτλ... Μην λέμε και οτι θέλουμε.

Το οτι είναι μεγάλος ηλικιακά για να τρέχει πάνω κάτω , ίσως... αλλά είναι ικανός ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, να γυρίσει παιχνίδι, είναι αλήθεια. Θυμίσου κόντρα στην Λίβερπουλ το 1-0 απο φάουλ και τους Εγγλέζους να τους κόβει κρύος ιδρώτας (άσχετο το τι επακολουθησε)...

Είναι παίκτης μάγος και μακάρι να είχαμε 4-5 Ριβάλντο στην Ελλάδα. Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα τώρα....



Gandalf

Xrider
13/11/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
xrider, μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Ο Ριβάλντο χαίρει παγκόσμιας εκτίμησης και είναι στολίδι για το Ελληνικό πρωτάθλημα. Μην ξεχνάς οτι είναι ο καλύτερος παίκτης ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ για το 1999. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό;... ποιοί είναι εκείνοι που πήραν τέτοιο τίτλο;...Μαραντόνα, Πελέ, Κρόιφ, κτλ... Μην λέμε και οτι θέλουμε.

Το οτι είναι μεγάλος ηλικιακά για να τρέχει πάνω κάτω , ίσως... αλλά είναι ικανός ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, να γυρίσει παιχνίδι, είναι αλήθεια. Θυμίσου κόντρα στην Λίβερπουλ το 1-0 απο φάουλ και τους Εγγλέζους να τους κόβει κρύος ιδρώτας (άσχετο το τι επακολουθησε)...

Είναι παίκτης μάγος και μακάρι να είχαμε 4-5 Ριβάλντο στην Ελλάδα. Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα τώρα....



Gandalf

Nomizo oti einai isopedomena apo mona tous.....
Apo to '99 mexri simera exoun perasei 7-8xronia.
Pisteueis oti exei kamia sxesi o Rivaldo tou 99 me auton pou pire o Olympiakos?
To xryso papoutsi an parathrhseis to pairnoun aftoi pou meta apo ligo kairo peftoun agonistika...p.x Ronaldo,Shevcenco,Khan,Bekham,den 8umamai onomata apo paixtes tou Ajax.
Auto pou leo einai oti gia to Elliniko prota8lima an 8eleis Europe den boreis na pairneis aftous pou petane oi aloi.Gia ton Rivaldo-Milan den ekana plaka..meno Italia kai 8umamai pou eixan provlima den evriskan na ton dosoun mexri pou ton pire o Olymp.O Riva eixe kanei kuriolektika 2-3 paixnidia kai itan xali mauro kai giauto tin evgale pagko.
Oti oi manager douleuoun kanonika ton kosmo den pisteuo oti to amfisviteis?
O Vieri stin Inter itan enas trombas alla eixe diafisi apo piso kai ton eixan gia paixtara...megalo palto o typos.Tora xereis pou paizei?stin B!!
Auto simainei oti an ton paro stin AEK 8a anevei to epipedo?

:wave2: :wave2:

Xrider
13/11/2006, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ο ριμπο ειναι παικτης μυθος...

εσεις τετοιους ουτε στα 50 τους δεν ειστε αξιοι να φερεται...

καταδικασμενοι να παιζεται με παουτασους και μαντουλες ειστε...

ειναι κοσμημα για την ελλαδα τετοιοι ανθρωποι, αλλα που να το καταλαβετε εσεις, με τις προεδραρες που εχετε...

δες λιγο μαγεια και αντε κοιμησου

http://www.youtube.com/watch?v=5DM0yAs_ARA

καληνυχτα...

:wave2:
Ποιος αλλος τον διεκδικουσε εκτος απο εσενα???:rotflmao: :rotflmao:
Ο Βραζιλιανος που περιμενες το καλοκαιρι που παιζει τωρα?Μηπως Τουρκια μερια? :rotflmao:
Ποιος σοβαρως και οχι τελειωμενος ερχεται στον Ολυμπιακο?????Να κανει τι???
Να μαθαινει να μετραει γκολ στο champions???
Τετοιους εγω στην ΑΕΚ δεν τους θελλω!Κρατηστε τους εσεις!

Sferopetadhn
13/11/2006, 10:32
Ακόμη κι έτσι ο Ριβάλντο ξεχωρίζει και μόνο λόγω της μπάλας που ξέρει. Τί να το κάνει να τρέχει; Τρέχει η μπάλα γι' αυτόν...

Είναι 30φεύγα και ξεχωρίζει. Μήπως αυτό λέει κάτι για την ποιότητα των υπολοίπων παιχτών;

Επίσης πιστεύει κανείς ότι θα έρθει κάποτε καλός παίχτης όταν είναι στα καλύτερά του; Αφού όσα και να τους δίνουν πάλι δεν έρχονται λόγω του χάλια πρωταθλήματος. Super league τρομάρα μας...

kalant
13/11/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Ποιος αλλος τον διεκδικουσε εκτος απο εσενα???:rotflmao: :rotflmao:
Ο Βραζιλιανος που περιμενες το καλοκαιρι που παιζει τωρα?Μηπως Τουρκια μερια? :rotflmao:
Ποιος σοβαρως και οχι τελειωμενος ερχεται στον Ολυμπιακο?????Να κανει τι???
Να μαθαινει να μετραει γκολ στο champions???
Τετοιους εγω στην ΑΕΚ δεν τους θελλω!Κρατηστε τους εσεις!

καλα κρασια αρχηγε μου...

ειπαμε ο ριβαλντο με μια προσπαθεια γυριζει αγωνες, εσενα δεν σου φτανει αυτο?

εχει προσωπικοτητα ο ανθρωπος...

τι σημασια εχει αν τον ηθελε αλλη ομαδα, παιζει μπαλα ή δεν παιζει?

θυμισου κι εσυ κατι παιχταραδες που εφερες και με το 1/10 της αξιας του ριβαλντο και δεν επαιξαν...

τυπου τσιριτσ (αν δεν κανω λαθος) που επειδη ειχε περασει απο την μπαρτσελονα και κουρευε το γηπεδο τον φερατε σαν τον μεσσια και καθοτανε στον παγκο...

αλλο να μην τον θελει κανενας και να ερχεται για τουρισμο και αλλο να μην τον θελει κανενας και να ερχεται και να σας γ@@@@ι...

εχει διαφορα...

Gandalf dr685sm
13/11/2006, 10:49
xrider...

ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ... και το λέω με απόλυτο τρόπο για ενα και μοναδικό λόγο. Ο Ριβάλντο είναι καταξιωμένος ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ!! Τείνεις να το ξεχνάς αυτό.

Σε όποια χώρα πάει , είναι ο πρώτος που θα πάρουν συνέντευξη και ο πρώτος που θα σπεύσουν να κλειδώσουν αμυντικά , για να μην τους πετάξει το μπαλάκι μέσα στο τέρμα.

Μπορέι η νοοτροπία του και η τεχνική του να βασίζεται στο οτι , δεν τρέχω αλλά σκοράρω....
Μπορεί να μην παίζει άμυνα.
Μπορεί να θεωρείται μεγάλος ηλικιακά.

Αλλά δεν παύει να μπορεί να γυρίσει παιχνίδια (σου είπα ένα ήδη) και να κάνει την διαφορά μέσα στο γήπεδο. Χώρια που αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για τα πιτσιρίκια στον χώρο του ποδοσφαίρου. Άριστος επαγγελματίας , δίνει "γεύση" στο ποδόσφαιρο και γενικά είναι οτι καλύτερο έχει έρθει στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια.

Για την Ιταλία, να μην αναφερθώ καλύτερα, καθώς ούτε μου άρεσε ποτέ το πρωτάθλημα της, ούτε ο τρόπος που έπαιζαν... Προτιμώ το Ισπανικο και το Αγγλικό.


Gandalf

Xrider
13/11/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
καλα κρασια αρχηγε μου...

ειπαμε ο ριβαλντο με μια προσπαθεια γυριζει αγωνες, εσενα δεν σου φτανει αυτο?

εχει προσωπικοτητα ο ανθρωπος...

τι σημασια εχει αν τον ηθελε αλλη ομαδα, παιζει μπαλα ή δεν παιζει?

θυμισου κι εσυ κατι παιχταραδες που εφερες και με το 1/10 της αξιας του ριβαλντο και δεν επαιξαν...

τυπου τσιριτσ (αν δεν κανω λαθος) που επειδη ειχε περασει απο την μπαρτσελονα και κουρευε το γηπεδο τον φερατε σαν τον μεσσια και καθοτανε στον παγκο...

αλλο να μην τον θελει κανενας και να ερχεται για τουρισμο και αλλο να μην τον θελει κανενας και να ερχεται και να σας γ@@@@ι...

εχει διαφορα...

Ποτε μας γ@@@@@ που λες και δεν το καταλαβαμε??
Μιλας για το αυτογκολ η για τα οφ/σαιντ που μας σφηριξαν?
Το ξερεις οτι το ποιο γρηγορο γκολ στην ιστορια του Ελληνικου πρωταθληματος το εφαγες απο το "Αεκακι"απο τον Δημητριαδη μολις σε 6 δευτερολεπτα απο την εναρξη???
(θυμισου κι εσυ κατι παιχταραδες που εφερες και με το 1/10 της αξιας του ριβαλντο και δεν επαιξαν...)
Επειδη πιαστηκατε κοροιδα εσεις επρεπε να πιαστουμε και εμεις και να πεταξουμε χρημα??
Εμεις εχουμε δωσει και παιχτες στην Ευρωπη,εσεις εκτος Καραφλατου ποιον?Μηπως τον Τουρε?
που εκανε διακοπες στηνΑφρικη προκειμενου να μην παιζει στην ομαδα σου?
Πολυ Τσουκαλα και wooo wooo wooo ta aeroplana βλεπεις!!

Xrider
13/11/2006, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
xrider...

ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ... και το λέω με απόλυτο τρόπο για ενα και μοναδικό λόγο. Ο Ριβάλντο είναι καταξιωμένος ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ!! Τείνεις να το ξεχνάς αυτό.

Σε όποια χώρα πάει , είναι ο πρώτος που θα πάρουν συνέντευξη και ο πρώτος που θα σπεύσουν να κλειδώσουν αμυντικά , για να μην τους πετάξει το μπαλάκι μέσα στο τέρμα.

Μπορέι η νοοτροπία του και η τεχνική του να βασίζεται στο οτι , δεν τρέχω αλλά σκοράρω....
Μπορεί να μην παίζει άμυνα.
Μπορεί να θεωρείται μεγάλος ηλικιακά.

.......................
...........
...........

Gandalf

Εν μερει συμφωνω μαζι σου,ομως [SIZE=3]ΗΤΑΝ[/SIZE=3]ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ
και στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος!

---------
Μπορέι η νοοτροπία του και η τεχνική του να βασίζεται στο οτι , δεν τρέχω αλλά σκοράρω....
Μπορεί να μην παίζει άμυνα.
Μπορεί να θεωρείται μεγάλος ηλικιακά.
---------
Αυτο σημαινει οτι ολη η ομαδα δουλευει για αυτον!!!
Πιτσιρικαδες αυτους τους λεγαμε Περιπτερο!!
-------------------
Σε όποια χώρα πάει , είναι ο πρώτος που θα πάρουν συνέντευξη και ο πρώτος που θα σπεύσουν να κλειδώσουν αμυντικά , για να μην τους πετάξει το μπαλάκι μέσα στο τέρμα.
---------------
Και μετην Βικτωρια Μπεκαμ το ιδιο γινεται!;)
[SIZE=3]Σημερα μπορει να σταθει απεναντι στον Κακα?Στην εθνικη Βραζιλιας ειναι?Ο Αντριανο που ειναι σαν το Σοφο στα κιλα(μπασκετ)και αργος και τον πηρανε!!

Sferopetadhn
13/11/2006, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Εν μερει συμφωνω μαζι σου,ομως [SIZE=3]ΗΤΑΝ[/SIZE=3]ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ
και στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος!

---------
Μπορέι η νοοτροπία του και η τεχνική του να βασίζεται στο οτι , δεν τρέχω αλλά σκοράρω....
Μπορεί να μην παίζει άμυνα.
Μπορεί να θεωρείται μεγάλος ηλικιακά.
---------
Αυτο σημαινει οτι ολη η ομαδα δουλευει για αυτον!!!
Πιτσιρικαδες αυτους τους λεγαμε Περιπτερο!!
-------------------
Σε όποια χώρα πάει , είναι ο πρώτος που θα πάρουν συνέντευξη και ο πρώτος που θα σπεύσουν να κλειδώσουν αμυντικά , για να μην τους πετάξει το μπαλάκι μέσα στο τέρμα.
---------------
Και μετην Βικτωρια Μπεκαμ το ιδιο γινεται!;)
[SIZE=3]Σημερα μπορει να σταθει απεναντι στον Κακα?Στην εθνικη Βραζιλιας ειναι?Ο Αντριανο που ειναι σαν το Σοφο στα κιλα(μπασκετ)και αργος και τον πηρανε!!


Ε όχι και να βγάλουμε και το παγκόσμιο ποδόσφαιρο μάπα :eyepop:

Αφού ρε xrider ο ρίμπο ακόμη και σαν περίπτερο είναι καλός για εδώ εσύ γιατί τρελαίνεσαι; Έχει γίνει πλέον φανερό ότι ο κόκκαλης (και μάλλον και οι υπόλοιποι) δε νοιάζεται για το τσου λου (ή μάλλον νοιάζεται να πηγαίνει στον όμιλο για τα λεφτά και ότι άλλο κάτσει ευπρόσδεκτο), γιατί να ξεπαραδιαστεί για να φέρει έναν παίκτη στα καλά του;

Παίρνει ρίμπο, ζιο, καρεμπέ και καθαρίζει... Στην τελική αυτός φέρνει έστω κι αυτούς. Οι υπόλοιποι που φέρνουν 80 ξένους για να παίξουν οι 2 είναι καλύτεροι;

Gandalf dr685sm
13/11/2006, 12:04
Παίρνει ρίμπο, ζιο, καρεμπέ και καθαρίζει... Στην τελική αυτός φέρνει έστω κι αυτούς. Οι υπόλοιποι που φέρνουν 80 ξένους για να παίξουν οι 2 είναι καλύτεροι;


Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια. Η ΑΕΚ στο ιστορικό μεγάλων ξένων παικτών στο Ελληνικό πρωτάθλημα την τελευταία δεκαετία, σαν όνομα έχει φέρει μόνο τον Γκαμάρα... και όλοι θυμόμαστε οτι ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ, μόνος του την κράταγε. Και έσπευσε το Κοκκαλιστάν να αγοράσει στην λήξη του συμβολαίου του.... Αλλά ανέκρουσε πρύμνα , όταν έμαθε τα λεφτά που ήθελε.

Ας μην ξεχνάμε επίσης την διαφήμιση του Ελληνικού ποδοσφαίρου που κάνουν αυτά τα ονόματα όσο "τελειωμένα" και αν μας φάινονται.

Ριβάλντο, Γκαμάρα,Σοουζα, Καρεμπέ... δίνουν κύρος όπως και να το κάνεις.

Όσο για το "τελειωμένοι", φανταστείτε να ερχόταν ο ΖιΖού στο Ελληνικό πρωτάθλημα και να είχε τους απανταχού τυφλωμένους Γαύρους-Βάζελους-ΑΕΚτζήδες να τον αποκαλούσαν έτσι , για να πάρετε ενα μέτρο σύγκρισης στο τι εστί μ@λ@κί@ του καθενός.

Ο Ζιζού παρεπιπτόντως είχε βγεί MVP στο CH.L του 2004 και καλύτερος παίκτης του Mundial του 1998. Έτσι απλά για να έχουμε μέτρα σύγκρισης... Ενα χρόνο αργότερα ήταν ο Ριβάλντο....

Νομίζω οτι καλό είναι να σοβαρευτούμε και να είμαστε λίγο μετρημένοι πριν αρχίζουμε να λέμε για ονόματα αυτού του βεληνεκούς.

Όσο για το "περίπτερο" περιμένω τον φίλο μας, να αιτιολογήσει , το γιατί οι γαύροι σέρνονται στο γήπεδο όταν δεν παίζει ο Ριβάλντο...


Gandalf

Xrider
13/11/2006, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια. Η ΑΕΚ στο ιστορικό μεγάλων ξένων παικτών στο Ελληνικό πρωτάθλημα την τελευταία δεκαετία, σαν όνομα έχει φέρει μόνο τον Γκαμάρα... και όλοι θυμόμαστε οτι ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ, μόνος του την κράταγε. Και έσπευσε το Κοκκαλιστάν να αγοράσει στην λήξη του συμβολαίου του.... Αλλά ανέκρουσε πρύμνα , όταν έμαθε τα λεφτά που ήθελε.

Ας μην ξεχνάμε επίσης την διαφήμιση του Ελληνικού ποδοσφαίρου που κάνουν αυτά τα ονόματα όσο "τελειωμένα" και αν μας φάινονται.

Ριβάλντο, Γκαμάρα,Σοουζα, Καρεμπέ... δίνουν κύρος όπως και να το κάνεις.

Όσο για το "τελειωμένοι", φανταστείτε να ερχόταν ο ΖιΖού στο Ελληνικό πρωτάθλημα και να είχε τους απανταχού τυφλωμένους Γαύρους-Βάζελους-ΑΕΚτζήδες να τον αποκαλούσαν έτσι , για να πάρετε ενα μέτρο σύγκρισης στο τι εστί μ@λ@κί@ του καθενός.

Ο Ζιζού παρεπιπτόντως είχε βγεί MVP στο CH.L του 2004 και καλύτερος παίκτης του Mundial του 1998. Έτσι απλά για να έχουμε μέτρα σύγκρισης... Ενα χρόνο αργότερα ήταν ο Ριβάλντο....

Νομίζω οτι καλό είναι να σοβαρευτούμε και να είμαστε λίγο μετρημένοι πριν αρχίζουμε να λέμε για ονόματα αυτού του βεληνεκούς.

Όσο για το "περίπτερο" περιμένω τον φίλο μας, να αιτιολογήσει , το γιατί οι γαύροι σέρνονται στο γήπεδο όταν δεν παίζει ο Ριβάλντο...


Gandalf

Μην πιανεσαι απο εναν (Ζιζου),ο Γκαμαρα μετα την Αεκ πηγε στην Ιντερ,ο Καρεμπε που?ο Σοουζα (ξεχνας οτι οταν τον πηρες ειχε το ποδι διαλθμενο) που?
Αυτα ειναι ονοματα που ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ομως ολα καποια στιγμη τελειωνουν...
Και στο τελος-τελος ορισμενοι θελλουν να παρουν κουπες Ευρωπης και οχι της δικης μας παραγκας οποτε γιατι να ερθουν!!!

------------
Ριβάλντο, Γκαμάρα,Σοουζα, Καρεμπέ... δίνουν κύρος όπως και να το κάνεις.
-------------
Νομιζεις!!!!!!Ακουσε απο ξενο σπεακερ τι σχολια κανουν για αυτους τους παιχτες....το στυλ ειναι ο κακομοιρος κατεληξε στον Ολυμπ η Παο..γιατι του Μαλεζανι του ειχαν κανει προταση οι Παοι και πιο πριν αλλα ειχε αρνηθει....οταν δεν εβρισκε ομαδα ηρθε στον Παο...οπως τςρα που δεν βρισκει....

Η ΑΕΚ εδωσε τουλαχιστον εναν Δελλα στην Ρωμα και πηρε και κουπα!
Εναν Ζηκο,Κατσουρανη,Λακη,Τσαρτα,Ζαγορακη....

-----------
Όσο για το "περίπτερο" περιμένω τον φίλο μας, να αιτιολογήσει , το γιατί οι γαύροι σέρνονται στο γήπεδο όταν δεν παίζει ο Ριβάλντο...
-----------
Γιατι ποιο αλλο περιπτερο εχουν να δωσουν μπαλα....ειναι απλο....μπερδευονται!!Ψαχνουν και δεν βρισκουν!!!

:wave2:

o_gavros
13/11/2006, 12:40
xrider είσαι τραγικός ρε φιλε.

στην τύφλα σου και την προσπάθει να "δείξεις" την ομάδα σου,πιάνεις και ισοπεδώνεις τα πάντα.
ναι σίγουρα ο Ριβαλντο στα 34 δεν μπορεί να είναι ο ίδιος που ήταν στα 27.ε και?αυτό τον μειώνει???

είναι τόσο μεγάλο το μέγεθος και η αξία αυτού οτυ παίκτη,που θα έπρεπε να νιώθουμε τυχεροί που τον είδαμε στην Ελλάδα.

όσο για το αν σε γάμησε...θυμησου πέρυσι...2 σου πέταξε στο Καραϊσκάκη,άλλο ένα έστρωσε στο ΟΑΚΑ.


λες λες ονοματα που και καλά έβγαλε η ΑΕΚ στην Ευρώπη.
Λάκης...σιγά την καριέρα που έκανε...
Ζαγοράκης...που???τον είδε κανείς να διαπρέπει???
Τσάρτας....χα χα χα...ασε μας τωρα...
Ντέμης...οι Ισπανοί ακομα μιλάνε...για τη Βανδή και το ωπα ωπα...

εκτός απο το Ζήκο και τον Κατσουράνη(αυτός φαίνεται ότι θα κάνει καριέρα) ουσιαστικά δεν έχεις κάνει και τίποτα διαφορετικό απο τον Ολυμπιακό.αν και ποτέ δεν καταλαβα το νόημα αυτών των συγκρίσεων.και καλά τι?οποιος ταΐζει την Ευρώπη περισσοτερο με παικτες,ειναι και καλύτερη ομάδα?

ποιος είναι ο καλύτερος Ελληνας αντιπροσωπος στην Ευρώπη?μήπως είναι ο Γιαννακόπουλος???μήπως?


τεσπα,το θέμα είναι ότι για το χωριό μας,ο Ριβάλντο και οι Ριβάλντοι αυτού του κόσμου είναι πολυτέλεια.ειτε το δέχεσαι είτε όχι.

Gandalf dr685sm
13/11/2006, 12:41
Καταρχάς αν και φίλαθλοι ίδιας ομάδος (ΑΕΚ) μπορώ να σου πώ πως νομίζω οτι τα βλέπεις λίγο επιλεκτικά.

Ο Καρεμπέ για παράδειγμα , όταν ήρθε εδώ είχε συμβόλαιο 2 ετών + 1. Αμέσως μετά θα ήταν 36 και φυσικά τέρμα η μπάλα.
Το ίδιο ισχύει και για τον Ριβάλντο.

Όσο για τους σχολιασμούς, για να αποφεύγεις εμπαθή σχόλια απο ΜΜΕ, σου προτείνω να διαβάζεις μόνο το επίσημο UEFA.com που αποδίδει τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.

Οι παίκτες που κατονόμασα, ήταν ονόματα όταν ήρθαν στην Ελλάδα και σου επαναλαμβάνω οτι όταν παίζαμε στην Ευρώπη , ήταν και οι μόνοι που τραβούσαν τόσο πολύ τα προπονητικά μάτια των αντιπάλων στο πως να τους αχρηστέψουν. Σαφώς τώρα και δεν ήταν Ροναλτίνιο στα ντουζένια του, αλλά είναι σαν τις κόμπρες. Χτυπούν άμεσα και σε τελειώνουν επιτόπου. Αυτό είναι που τους κάνει μεγάλους παίκτες.

Πάντως αν θες μεγάλο όνομα που ήρθε στην Ελλάδα αλλά δεν έπιασε , δες τον Ζάχοβιτς. Παικτούρα, αλλά θάφτηκε κάτω απο τον εγωισμό του.

Αυτοί που ανέφερα, έδωσαν τα λεφτά που πήραν με κάτι σκοραρίσματα που έδιναν γύρους και βαθμους έξω... Θυμάσαι φαντάζομαι τον Γκαμάρα με την Μάλαγα που κοντέψαμε για τους 8 του UEFA ;
Το goal του Σόουζα με Γιουβέντους απο τα 35 μέτρα - φάουλ;

Το κεντρικό οχυρό που έστηνε ο Καρεμπέ;

Τα ουκ ολίγα goal του Ριβάλντο και τελικές πάσες με ομάδες έξω;

Για την ΑΕΚ... άστο καλύτερα... να ήταν μόνο ο Δέλλας... Ο Καψής; (που τον έθαψαν στον ΟΣΦΠ και τον θυμήθηκαν τώρα, ενώ ήταν ο καλύτερος αμυντικός στην Γαλλία!).... Ο Ζήκος;.... Ο Νικολαϊδής σαν παίκτης;....

Η μισή και βάλε Εθνική ομάδα, ήταν στην ΑΕΚ. Είναι ακριβώς εκείνοι που είχαν κάνει την Μέγιστη Ρεάλ του Ζιζού , Κάρλος κτλ. να λυγίσουν μέσα στην Φιλαδέλφια και να υποχρεωθούν σε ισοπαλία 2-2 με ανατροπή απο 2-0 μέσα στο Μπερναμπέου.

Άσε με ρε φίλε να χαρείς... μην συγκρίνεις το τότε με το σήμερα , γιατί πληγώνει πολύ.


Gandalf

DUKASII
13/11/2006, 13:22
[i]
Για την ΑΕΚ... άστο καλύτερα... να ήταν μόνο ο Δέλλας... Ο Καψής; (που τον έθαψαν στον ΟΣΦΠ και τον θυμήθηκαν τώρα, ενώ ήταν ο καλύτερος αμυντικός στην Γαλλία!).... Ο Ζήκος;.... Ο Νικολαϊδής σαν παίκτης;....

Η μισή και βάλε Εθνική ομάδα, ήταν στην ΑΕΚ. Είναι ακριβώς εκείνοι που είχαν κάνει την Μέγιστη Ρεάλ του Ζιζού , Κάρλος κτλ. να λυγίσουν μέσα στην Φιλαδέλφια και να υποχρεωθούν σε ισοπαλία 2-2 με ανατροπή απο 2-0 μέσα στο Μπερναμπέου.

Άσε με ρε φίλε να χαρείς... μην συγκρίνεις το τότε με το σήμερα , γιατί πληγώνει πολύ.


Gandalf [/B] ναι με αυτους του παίκτες είναι που πήρες καμποσα χ...και με αυτους που έχεις τώρα νίκησες...ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ...

και τοτε επαξες με μια Γκενγ...και τρομαξες...

και πες μου πόσο χάλια πάιζει αυτη η Αεκ τώρα...γιατι χθες πραγματικά βαρεθηκα στο γήπεδο........




........................
.............

να βλεπω γκολ.

XTMPAM
13/11/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ναι με αυτους του παίκτες είναι που πήρες καμποσα χ...και με αυτους που έχεις τώρα νίκησες...ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ...

και τοτε επαξες με μια Γκενγ...και τρομαξες...

και πες μου πόσο χάλια πάιζει αυτη η Αεκ τώρα...γιατι χθες πραγματικά βαρεθηκα στο γήπεδο........




........................
.............

να βλεπω γκολ.

Παλι πηγες γηπεδο ρε χουλιγκανι?Ή μας λες τον παπα σου?
Σιγα ρε μαλακα νικησες τη Λαρισα και κανεις λες και ηταν το Χαιδαρι!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αντε τωρα σειρα εχει η Μιλαν :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
13/11/2006, 13:35
Η Λάρισα , η Καλαμαριά και ο Εργοτέλης δεν είναι μέτρα σύγκρισης για το ποιόν μιας ομάδας...
Είναι σαν εκείνη την Ελληνική ταινία, που φωνάζει κάποιος στον Βέγγο, γιατί τον βαράει και λέει αυτός , τώρα που σε βρήκα , άσε να ρίξω και εγώ καμία, γιατί απο τους άλλους έχω εισπράξει καμιά δεκαριά κλωτσές.

Το ποιόν της λοιπόν καθορίζεται απο παιχνίδια με τους "άλλους", σαν και αυτο με την Μίλαν που παρεπιπτόντως απο όσο φαίνεται θα κατέβει πλήρης και για την νίκη ελέω γοήτρου και κάποιων αποτελεσμάτων στο Campionato.

Εκεί θα δώ τι μετράει η ομάδα μας. Και δεν μιλώ για το αποτέλεσμα, αλλά το πως θα παίξει.


Gandalf

idi
13/11/2006, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Εκεί θα δώ τι μετράει η ομάδα μας. Και δεν μιλώ για το αποτέλεσμα, αλλά το πως θα παίξει.



οχι οχι οχι

στο Αιγαλαιο στη Κρητη, Ξανθη, Τουμπα, εκει θα φανει η ομαδα μας

gandalf συνελθε! δε θα γινουμε ΠΟΤΕ ομαδα καλη για CL

καμια ελληνικη ομαδα!

Gandalf dr685sm
13/11/2006, 14:05
βρε idi.... γιατί τόση απαισιοδοξία;

Εντάξει Barcha δεν θα γίνουμε για πολλούς και διάφορους λόγους. Αλλά θα μας χάλαγε να πιάναμε ενα επίπεδο μπάλας που παίζει ας πούμε μια καλή Γαλλική ή Ιταλική ή αν θες... .και Ισπανική ομάδα;

Δεν είναι κάτι ακατόρθωτο. Προγραμματισμό τεχνικό & αθλητικό θέλει και χρήματα βέβαια.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία φίλε idi...

Κάτσε να δείς πως πάει το σύνθημα...

ΑΕΚ ΖΟΥΜΕ , ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ!


Gandalf

Xrider
13/11/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
xrider είσαι τραγικός ρε φιλε.

στην τύφλα σου και την προσπάθει να "δείξεις" την ομάδα σου,πιάνεις και ισοπεδώνεις τα πάντα.
ναι σίγουρα ο Ριβαλντο στα 34 δεν μπορεί να είναι ο ίδιος που ήταν στα 27.ε και?αυτό τον μειώνει???

είναι τόσο μεγάλο το μέγεθος και η αξία αυτού οτυ παίκτη,που θα έπρεπε να νιώθουμε τυχεροί που τον είδαμε στην Ελλάδα.

όσο για το αν σε γάμησε...θυμησου πέρυσι...2 σου πέταξε στο Καραϊσκάκη,άλλο ένα έστρωσε στο ΟΑΚΑ.


λες λες ονοματα που και καλά έβγαλε η ΑΕΚ στην Ευρώπη.
Λάκης...σιγά την καριέρα που έκανε...
Ζαγοράκης...που???τον είδε κανείς να διαπρέπει???
Τσάρτας....χα χα χα...ασε μας τωρα...
Ντέμης...οι Ισπανοί ακομα μιλάνε...για τη Βανδή και το ωπα ωπα...

εκτός απο το Ζήκο και τον Κατσουράνη(αυτός φαίνεται ότι θα κάνει καριέρα) ουσιαστικά δεν έχεις κάνει και τίποτα διαφορετικό απο τον Ολυμπιακό.αν και ποτέ δεν καταλαβα το νόημα αυτών των συγκρίσεων.και καλά τι?οποιος ταΐζει την Ευρώπη περισσοτερο με παικτες,ειναι και καλύτερη ομάδα?

ποιος είναι ο καλύτερος Ελληνας αντιπροσωπος στην Ευρώπη?μήπως είναι ο Γιαννακόπουλος???μήπως?


τεσπα,το θέμα είναι ότι για το χωριό μας,ο Ριβάλντο και οι Ριβάλντοι αυτού του κόσμου είναι πολυτέλεια.ειτε το δέχεσαι είτε όχι.

Αυτα τα κολληματα πληρωνετε οι γαυροι και μετα κλαιτε!!!
Δηλαδη αν φερω τον Davids i ton Overmars i Gulid i τον Σιδερη,σε αθτες τις ηλικιες γινομαι ομαδαρα?
Τον Αλεξανδρη τον ειχατε και καλα ασχετο μολις ηρθε στον Ολυμπ. εγινε παιχτης?
Η θυρα 7 φωναζε για τον Γεωργατο οτι δεν τον θελει γιατι ειναι για τον φουτσο και μετα απο την Αεκ που τον ξαναπηρες τον εχεις πρωτο ονομα....
Ειστε για γελια ρε....οτι θυμαστε χαιρεστε!!!
Τουλαχιστον εγω στο Ευρωπαικο επαιξα με ομαδες που φτασανε τελικο και δεν εφαγα 7 απο το ατσικο της Juve!!!
Για εμενα παντως (κολλησαμε στον Ριβαλντο)ηταν καποτε καλος οταν δεν μπορεις να τρεξεις...μαλλον πας για αλλο αθλημα.
Οσοι ηρθαν σε εσενα τελειωσαν αν δεν ηταν απο πριν τελειωμενοι....ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεο,ολοι οι αλλοι......ετσι πηρες τα πρωταθληματα.
Αυτα τα βλεπουν ολοι φανταζομαι....
Γνωμη μου!

kalant
13/11/2006, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Αυτα τα κολληματα πληρωνετε οι γαυροι και μετα κλαιτε!!!
Δηλαδη αν φερω τον Davids i ton Overmars i Gulid i τον Σιδερη,σε αθτες τις ηλικιες γινομαι ομαδαρα?
Τον Αλεξανδρη τον ειχατε και καλα ασχετο μολις ηρθε στον Ολυμπ. εγινε παιχτης?
Η θυρα 7 φωναζε για τον Γεωργατο οτι δεν τον θελει γιατι ειναι για τον φουτσο και μετα απο την Αεκ που τον ξαναπηρες τον εχεις πρωτο ονομα....
Ειστε για γελια ρε....οτι θυμαστε χαιρεστε!!!
Τουλαχιστον εγω στο Ευρωπαικο επαιξα με ομαδες που φτασανε τελικο και δεν εφαγα 7 απο το ατσικο της Juve!!!
Για εμενα παντως (κολλησαμε στον Ριβαλντο)ηταν καποτε καλος οταν δεν μπορεις να τρεξεις...μαλλον πας για αλλο αθλημα.
Οσοι ηρθαν σε εσενα τελειωσαν αν δεν ηταν απο πριν τελειωμενοι....ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεο,ολοι οι αλλοι......ετσι πηρες τα πρωταθληματα.
Αυτα τα βλεπουν ολοι φανταζομαι....
Γνωμη μου!

καταρχας στον ριβαλντο κολλησαμε εξαιτιας σου, μεχρι και οπαδοι της ομαδας σου προσπαθουν να σου πουν καποια πραγματα και δεν παραδεχεσαι οτι ειπεσ μ@@@κια για τον συγκεκριμενο παικτη...

οσο για τον αν φερεις davids και τους αλλους που ανεφερες πρωτον δεν ειναι ριβαλντο και δευτερον δεν μπορεις να φερεις τετοιους γιατι και τελειωμενοι να ειναι ουτε ψιχουλα δεν εχεις να δωσεις για να τους φερεις...

οσο για το αν αμα τους φερεις γινεις ομαδα, να σου θυμισω οτι τετοιοι παικτες δεν ερχονται απαραιτητος για να βαλουν 50 γκολ αλλα επειδη και μονο αν υπαρχουν στην ομαδα ειναι μεγαλο σχολειο για τους νεους παικτες...

επαναλαμβανω ομως ο ριβαλντο ξεφευγει σα μεγεθος ποδοσφαιριστη, προσωπικα και μονο τη φανελα της ομαδας που φοραει ειναι μεγαλο πραγμα, για τον λογο που ειπα παραπανω...

δυστυχως εισαι πολυ κολλημενος αδερφακι μου, οτι και να σου πουνε το χαβα σου εσυ...

o_gavros
13/11/2006, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Αυτα τα κολληματα πληρωνετε οι γαυροι και μετα κλαιτε!!!
Δηλαδη αν φερω τον Davids i ton Overmars i Gulid i τον Σιδερη,σε αθτες τις ηλικιες γινομαι ομαδαρα?
Τον Αλεξανδρη τον ειχατε και καλα ασχετο μολις ηρθε στον Ολυμπ. εγινε παιχτης?
Η θυρα 7 φωναζε για τον Γεωργατο οτι δεν τον θελει γιατι ειναι για τον φουτσο και μετα απο την Αεκ που τον ξαναπηρες τον εχεις πρωτο ονομα....
Ειστε για γελια ρε....οτι θυμαστε χαιρεστε!!!
Τουλαχιστον εγω στο Ευρωπαικο επαιξα με ομαδες που φτασανε τελικο και δεν εφαγα 7 απο το ατσικο της Juve!!!
Για εμενα παντως (κολλησαμε στον Ριβαλντο)ηταν καποτε καλος οταν δεν μπορεις να τρεξεις...μαλλον πας για αλλο αθλημα.
Οσοι ηρθαν σε εσενα τελειωσαν αν δεν ηταν απο πριν τελειωμενοι....ο Ολυμπιακος και το Αιγαλεο,ολοι οι αλλοι......ετσι πηρες τα πρωταθληματα.
Αυτα τα βλεπουν ολοι φανταζομαι....
Γνωμη μου!

παπαρολογείς ακατάληπτα εδώ φίλε.
τον Αλεξανδρή τον είχαμε βγάλει άσχετο???:nono: :nono:
υπήρχε στην αρχη μόνο,γκρίνια για τη γκίνια του.αυτό.
η 7 πότε φώναξε για το Γεωργάτο???:lol: :lol: να μας τρελάνεις θέλεις?
ΤΩΡΑ πλέον φωνάζουμε για το Γεωργάτο.
εσύ μάλλον ότι θυμάσαι χαίρεσε.καθαρά επιλεκτική μνήμη έχεις.
αυτο που λες για τις ομάδες που έπαιξες,μπορώ εύκολα να στο απαντήσω λέγωντας ότι ήμουν ο μόνος που κέρδισε τη Λίβερπουλ όταν αυτή σήκωσε Τσ.Λ.
τι νόημα θα έχει όμως?να προσποιούμαι ότι είμαι ομαδάρα λόγω μιας νίκης?
είπα νίκη,και θυμήθηκα πως μόλις πριν λίγες βδομάδες έκανες την πρώτη σου...για αυτό άσε τα βαρύγδουπα.


και αφού λοιπόν λες πως όταν δεν μπορείς να τρέξεις,γιατί πολλοί ΑΕΚτζήδες εξυμνούσατε (κάποιοι συνεχίζετε) τον Τσάρτα επι σειρά ετών,παρολο που δεν μπορούσε να βγάλει ολοκληρο παιχνίδι?
τα καλα και συμφέροντα,έτσι πάει?


σου έγραψα και πριν,πως σίγουρα ο κάθε "Ριβαλντο" που βλέπουμε στην Ελλάδα,δεν μπορεί να είναι στην ίδια κατασταση που ήταν όταν ήταν στην ακμή του.
παίκτες τέτοιου μεγέθους στην ακμή τους,δεν πρόκειται να δούμε γιατί το πρωτάθλημα μας είναι πολύ αδύναμο.τι δεν καταλαβαίνεις?

Xrider
13/11/2006, 15:39
Αν τον βλεπεται σαν σχολη μπαλας τον Ριβαλντο τοτε παω πασο.
Αλλα για τελευταια φορα σου λεω κοιτα γιατι ηρθε στο λιμανι....μαλλον εσυ εισαι κολλημενος και δεν λες να το καταλαβεις...
Και οσο για τους Ολλανδους του Ajax ηταν ενα παραδειγμα αλλα και αυτοι ειχαν και εχουν μεγαλη σχολη που ακομα και οι Ισπανοι και Αγγλοι τους βαλανε στις ομαδες τους!!
Με τον Ριβαλντο δεν εχω κανενα κολλημα,απλα οταν ακουω τετοια τραβηγμενα... :eek: και ο Batistuta να ηταν τα ιδια θα ελεγα...(Αν σας ενδιαφερει παιζει ακομα μπαλα στην Ιαπωνια)
Για τον Γεωργατο φωναζατε και γιαυτο ειχε ερθει στην Αεκ.