PDA

View Full Version : H idaniki mesi motosykleta...



spock
23/06/2004, 19:44
Kalispera se olous tous palian8rwpous tou forum!!
Syzitwntas to 8ema me mia parea kai min kataligontas pou8ena eipa na to 8esw edw, gia na akoustoun kai merikes antikeimenikes (oso ginetai) apopseis. Loipon, i erwtisi einai poia einai kata ti gnwmi sas i idaniki mesi moto kai ti xaratiristika prepei na exei ayti.
Merika xaraktiristika mporei na einai:

i) Na min einai vrontosayros entos polis
ii) Na mporei na vgalei sxetika aneta ena ta3idaki gia odigo kai synepivati
iii) Na antexei stin avastaxti "poiotita" twn ellinikwn dromwn
iv) Na mporei na pataei kai ligo xwma, mias kai eimaste stin Ellada kai oi omorfies tis xwras mas (se 8alassa i vouno) panta 8a zitane apo tis mixanes mas mia stoixeiwdi eykolia kinisis se xwma
v)....
vi).... kai oti allo skefteite eseis....

E3arxis egrapsa gia tin MESI motosykleta. Diladi den psaxnw gia tin apolyti moto, dioti pi8anon kamia na min mporei na syndiasei ola ta parapanw kai malista sto megisto va8mo, alla gia ayti pou 8a exei oso to dynaton perissotera se ikanopoitika pososta. (ayto gia na min eyxomai argotera na eixa valei to post stis diamaxes...:) )

Perimenw tis dikes sas skepseis kai apopseis kai thanx se osous asxoli8ikate m'auto to vareto 8emataki

Kala xiliometra kai kalo kalokairi se olous!!!!:sun: :sun: :sun:

crs-k
24/06/2004, 07:02
Κατ' αρχην καλως ηρθες στους παλιανθρωπους. :wave2:

Οπως το διαβασα, νομισα οτι περιγραφεις τη μηχανη μου (χωρις πλακα)! :)

Εγω πιστευω οτι για την Ελλαδα ενα Mega On-Off πλησιαζει να παιξει το ρολο της ιδανικης Μεσης Μηχανης. :smokin:

Θάνος
24/06/2004, 11:24
Δεν υπάρχει τέτοιο είδος... δηλαδή ιδανική μέση μοτοσυκλέτα ή ιδανική μοτοσυκλέτα για την Ελλάδα... Υπάρχει αυτό που αρέσει στον καθένα.

Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το χώμα με τη μηχανή και ας λένε ό,τι θέλουν για τις ομορφιές της Ελλάδας, άμα θέλω χώμα προτιμώ να το περπατήσω ή να το πατήσω με το ποδήλατο...

Γιατί όταν αγοράζετε αυτοκίνητο δεν σκέφτεται κανείς αν θα μπορεί να πατάει χώμα; με τη μηχανή σας πιάνει η όρεξη;

Για μένα ιδανική μοτοσυκλέτα είναι αυτή που θα με πάει από το σπίτι μου στην Ορεστειάδα και μόλις φτάσω όχι μόνο θα το έχω ευχαριστηθεί, αλλά και θα αισθάνομαι σαν να πήγα μόνο μέχρι την Ομόνοια... :D

Α... και δεν θέλω να πατάει καθόλου χώμα!!! :smokin: :confused:

RapidShade
24/06/2004, 12:06
Ενα mega on-off από ποτε ΔΕΝ είναι
βροντόσαυρος μέσα στην πόλη και την κίνηση?

Ρε πάτε καλά;;; τα έχετε παίξει? Περνάει
η ΚΑΡΑΤΙΜΟΝΑ ανάμεσα σε σταματημένα
αυτοκίνητα ΧΑΛΑΡΑ ΔΗΛΑΔΗ?

κολλητός με Varadero (που σε σχέση με το
R1 μου, είναι σαύρα)
και εγώ με το R1, (που δεν στρίβει εννοείται)
τον ψιλο-ήπιε από τα κολλήματα μεταξύ
αυτοκινήτων, ενώ εγώ χωρούσα...

σε καμία περίπτωση εμένα δεν είναι ευέλικτο
αλλα μη μου πείτε ότι το Africa είναιι παπί
γιατί θα το βάλω στη λίμνη την άλλη φορά
που θα σας δω για μπύρες :) :) :)

ΡΕ ΟΥΣΤ! Αλήτες μηχανόβιοι!!!

crs-k
24/06/2004, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade

................
σε καμία περίπτωση εμένα δεν είναι ευέλικτο
αλλα μη μου πείτε ότι το Africa είναιι παπί
γιατί θα το βάλω στη λίμνη την άλλη φορά
που θα σας δω για μπύρες :) :) :)

ΡΕ ΟΥΣΤ! Αλήτες μηχανόβιοι!!!

Ρε ποδηλατακι ειναι σου λεω! :)
Το τιμονι δε περναει ευκολα γιατι περναει πανω απο τους καθρεφτες των ΙΧ. Το κολημα γινεται με τα τζιπ που ειναι ψηλα. Αλλα ποσα τετοια πετυχενεις? :wave2:

melsaltas
24/06/2004, 12:34
ΘΑ ΧΡΕΑΙΣΤΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΞΙΟΤΙΜΟ-ΠΑΠΑΡΑ ΦΙΛΟ RAPID.
ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΕΝΑ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.
ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΜΟΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ!!!

Μικρή Λουλού
24/06/2004, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Δεν υπάρχει τέτοιο είδος... δηλαδή ιδανική μέση μοτοσυκλέτα ή ιδανική μοτοσυκλέτα για την Ελλάδα... Υπάρχει αυτό που αρέσει στον καθένα.

Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το χώμα με τη μηχανή και ας λένε ό,τι θέλουν για τις ομορφιές της Ελλάδας, άμα θέλω χώμα προτιμώ να το περπατήσω ή να το πατήσω με το ποδήλατο...

Γιατί όταν αγοράζετε αυτοκίνητο δεν σκέφτεται κανείς αν θα μπορεί να πατάει χώμα; με τη μηχανή σας πιάνει η όρεξη;

Για μένα ιδανική μοτοσυκλέτα είναι αυτή που θα με πάει από το σπίτι μου στην Ορεστειάδα και μόλις φτάσω όχι μόνο θα το έχω ευχαριστηθεί, αλλά και θα αισθάνομαι σαν να πήγα μόνο μέχρι την Ομόνοια... :D

Α... και δεν θέλω να πατάει καθόλου χώμα!!! :smokin: :confused:



ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΘΑΝΟ,Σ'ΑΚΟΥΣΑΜΕ....ΜΗ ΓΚΑΡΙΖΕΙΣ..!!!!:rotflmao: :rotflmao: :


ΜΟΝΟ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΟΥΝΑΛΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΣΑΣ...ΚΑΙ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ...!!:D :D
ΜΕΧΡΙ ΔΕ,ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ,ΘΑ ΠΑΤΑΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟΕΙΔΗ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ...ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ,ΘΑ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ..!!!:rotflmao: :rotflmao: :

ΠΑΛΙΟΚΥΛΙΝΔΡΑΚΗΔΕΣ...:lol: :lol:

:beer: :beer:

Julius
24/06/2004, 13:09
Symfono me thn apopsh toy Mega On-Off.

motosykleta pou kanei aneto taksidi akoma kai dikavalo, fortonete, exei kalh autonomia, pataei xoma, kinite sxetika eukola mesa sthn kinhsh

to eidanikotero olon auth thn stigmh einai to KTM950 alla einai psilo kai polyyyy akrivo

to africa kanei akrivos ta idia alla den exei gazi kai einai poio diskolo sthn kinish

to varadero exei gazi alla einai akoma poio dyskolo sthn kinish

mia sxetika ftinh lish einai to Transalp600'99 h akoma kai to neotero 650

to kle500 einai episeis kalh lysh me ligoterh autonomia, diskolotero sto meso-megalo taksidi0 kai me ellhph prostasia apo ton aera.

Ave


Ps1 Enoeite oti legontas megalo taksidi,aksipistia-diarkia klp apokleiete opoios dipote monokylindros kinitiras

PS2 mhn g@mate to post, akouste kai sevastite kai thn gnomh ton allon parakalo.

GST
24/06/2004, 13:35
συμφωνω και εγω για on-off . μια αρκετα καλη λυση αν και θα την βρεισ μονο καινουργια ειναι και το v-strom 650 αρκετα δυνατο στο ταξιδι για on-off και ψιλοευκολο στη πολη

DUKASII
24/06/2004, 14:38
Η ιδανική μοτοσυκλετα για την Ελλάδα …
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 2 ΚΥΛΙΝΔΡΟΥΣ ΓΙΑ ΡΟΠΗ , ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ,ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΙΜΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ!
ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΣΤΙΒΑΡΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΙΚΑΝΑ ΝΑ ΑΝΤΕΠΕΞΕΛΘΟΥΝ ΣΤΙΣ ΚΑΚΟΥΧΙΕΣ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΡΟΜΩΝ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΤΟ!
ΥΠΟΨΗ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΜΙΕΔΕΣ –ΑΚΟΡΝΤΕΟΝ! ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΦΡΕΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΠΡΙΖΟΥΝΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΑΣ Κάθε ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΦΡΕΝΟ!
ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΥΜΑΙΝΕΤΕ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΟΥΜΕ!

ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝΕΤΗ ΣΕΛΑ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΑ ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΑΣ ΟΠΙΣΘΙΑ [ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΙΟΥ] ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!

ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΣΑ ΧΑΡΤΑΕΤΟΣ ΣΤΑ 3000 ΠΟΔΙΑ!
ΝΑ

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΛΕΠΤΟΚΑΜΩΜΕΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΩΣΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ!

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΣΤΗ ΠΙΣΩ ΡΟΔΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΕΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΦΑΝΑΡΙ ΣΕ ΦΑΝΑΡΙ….
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ…ΩΣΤΕ Όταν ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ‘’ΠΡΩΤΗ ΜΟΥΡΗ’’
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΤΗ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ …ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟ ΠΑΞΙΜΑΔΙ…
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΟΥΖΕΣ, ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ..ΚΑΘΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΥΛΟΜΑΡΙΕΣ …
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΚΛΕΠΤΙΚΟ ΜΕ ΡΑΝΤΑΡ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΛΗΣΤΕΣ..ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΙ!

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑΘΑΚΙΑ ,ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΑΣ Στις ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΕΤΟ ΧΩΡΟ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΚΑΡΝΤΑΡΟΜΠΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΤΗΣ…[ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ,ΜΑΝΟ,ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ, ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ, ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ,ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟ, ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΤΗΣ ΚΤΛ ΚΤΛ…]

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΗ Η ΜΟΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΝΟ ΧΡΩΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΤΟΠΙΖΟΥΝΕ ΕΥΚΟΛΑ ΟΙ ‘’ΤΑΡΙΦΕΣ΄’ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΨΑΧΝΟΥΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΑΚΑΡΟΥΝΕ ,ΒΡΙΣΟΥΝΕ ,ΦΤΥΣΟΥΝΕ ΚΤΛ….

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ..ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΣΜΗ ΑΝΤΙΠΑΘΗΤΙΚΗ ΣΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ,ΓΑΤΙΑ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΖΩΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΟΥ ΣΩΤΟΥ ΠΟΥ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΑΠΟ Ένα ΡΟΝΤ ΒΑΙΛΕΡ!

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕΡΒΙΣ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΜΕΤΑ ΤΟ EΞΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ SERVICE ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ …..ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ 2-3 ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΦΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ …Ώστε ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΥΘΗΝΗ…ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΑΣ ΚΟΛΛΗΣΕ ,ΔΕ ΦΡΕΝΑΡΕ ,ΔΕΝ ΕΣΤΡΙΨΕ ..ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ …ΠΑΡΟΤΙ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑΑΑ!!

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΜΠΥΡΟΒΙΟΥΣ ΜΕ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΤΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ….ΟΣΟ Ο ΧΑΜΑΛΗΣ ΝΕΑΡΟΣ ΒΟΗΘΟΣ ΤΟΥ, ΣΟΥ ΠΛΕΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΤΟΥ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ!

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ …ΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΕΛΤΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΑΣ ΩΣΤΕ ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 5 ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΛΑΣΑΚΙ ΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡH ΤΗ ΜΑΣΚΑ ΚΑΘΩΣ ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ ΒΓΑΙΝΕΙ!

ΛΟΙΠΟΝ;Αυτά ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΙΔΑΝΙΚΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!


:smokin: :smokin: :smokin: BIBA...:hypnotize :hypnotize :look:

crs-k
24/06/2004, 14:43
Σωστος ο Νεος! :winka: :)

RapidShade
24/06/2004, 14:44
APAIXTOS KAI SWSTOS!

Alla opws tha pei ki o CRS-K, ayta ta kanei h Africa
:beer: :beer: :beer: :beer:

crs-k
24/06/2004, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
APAIXTOS KAI SWSTOS!

Alla opws tha pei ki o CRS-K, ayta ta kanei h Africa
:beer: :beer: :beer: :beer:


Εννοειται! :lol:

Στο πλυσιμο μονο μου τα χαλαει λιγο ...
Δεν φτανει να πλυθει κατω απο το πισω φτερο!!!

:lol: :rotflmao: :beer: :rotflmao: :lol:

milaber
24/06/2004, 16:42
Αν βάλεις στα ζητούμενα και την χαμηλή τιμή ψάχνεις σίγουρα γαι κάτι στα μεσαία On- Off.
Δεν είναι τυχαίο που το ΧΤ ήταν και είναι η πιο καλοπουλημένη μηχανή στην Ελλάδα!

Αλλιώς κάτι σαν το CBF600, που σε καλύπτει σε όλα τα άλλα εκτός από το χώμα.

Μεγάλο γιατί ρε παιδιά;
Ποιό 600άρι δεν μπορεί να αντέξει τις τόσο μεγάλες πια διαδρομές της τεράστιας αυτής χώρας που λέγεται Ελλάδα;

:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

cbanthropos
25/06/2004, 14:58
Εγω θα ψηφισω Transalp. Και ταξιδευει με τη ζελατινα του, και γρηγορο είναι (παει μια χαρα με 120-140 με τελικη 160? 170? δεν ξερω), εχει ωραια σελιτσα με φαρδος πισω για να μην γκρινιαζει η γυναικα, και χωμα το καλοκαιρακι, και πολη γιατι ειναι μαζεμενο, και καλη τιμη. Γενικα το θεωρω καλο εργαλειο.

sniper
25/06/2004, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Αν βάλεις στα ζητούμενα και την χαμηλή τιμή ψάχνεις σίγουρα γαι κάτι στα μεσαία On- Off.
Δεν είναι τυχαίο που το ΧΤ ήταν και είναι η πιο καλοπουλημένη μηχανή στην Ελλάδα!

Αλλιώς κάτι σαν το CBF600, που σε καλύπτει σε όλα τα άλλα εκτός από το χώμα.

Μεγάλο γιατί ρε παιδιά;
Ποιό 600άρι δεν μπορεί να αντέξει τις τόσο μεγάλες πια διαδρομές της τεράστιας αυτής χώρας που λέγεται Ελλάδα;

:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

Δεν είναι θέμα αντοχής της μηχανής αλλά του αναβάτη....

Ειναι όπως το αυτοκίνητο... Και με Panda πας Ορεστιάδα και με Mercedes.....

:smokin:

THEOD
25/06/2004, 15:40
Mηχανές ιδανικές για αυτά που γράφεις είναι η κατηγορία μεσαία ψευδο ον-οφ όπως Transalp, Vstorm και τα όμοιά τους.

Σχετικά φτηνά στην αγορά και χρήση, εύκολα στην πόλη, φορτώνονται άνετα, ταξιδεύουν με λογικές ταχύτητες, και δεν θα πουν όχι αν βρούν μερικά χιλιόμετρα χωματόδρομο.
Από την άλλη πλευρά δεν είναι παπιά στο μποτιλιάρισμα, δεν είναι στρητάδικα στην εθνική, και δεν είναι καθαρόαιμα στο χώμα...

Υπάρχει ένα ρητό που λέει ότι δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Αν υπήρχε η μηχανή που τα έκανε όλα....ε αυτή θα αγοράζαμε όλοι !!!

adam_tsouk
25/06/2004, 18:36
Φυσικά θα συμφωνήσω με όσους είπαν πως δεν υπάρχει τέτοιο μηχανάκι.
Πάντως η άποψη για το LC8 μου 'άρεσε.
Αυτό που θα μπορούσε να θεωρηθεί καλό είναι όπως προαναφέρθηκε το transalp αλλά και κάτι όπωε ένα ΧΤ (μπλιαχ!)

Πάντως δεν νομίζω πως ένα Mega on-off είναι για όλους. Εγώ κυκλοφορούσα με ένα Africa και λόγο της σωματικής μου διάπλασης (δεν είμαι και 1 μέτρο) αλλά δεν ένιωσα ποτέ άνετα όταν κατέβαινα.

Μικρή Λουλού
25/06/2004, 21:02
ΡΕ ΣΠΟΚ...
ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.......ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ???

ΠΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΜΟΤΟ.ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΕ ΜΑΣ !!!

ΑΚΟΥ'ΚΕΙ LC-8....

AΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ......ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ....

milaber
27/06/2004, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Εγω θα ψηφισω Transalp. Και ταξιδευει με τη ζελατινα του, και γρηγορο είναι (παει μια χαρα με 120-140 με τελικη 160? 170? δεν ξερω), εχει ωραια σελιτσα με φαρδος πισω για να μην γκρινιαζει η γυναικα, και χωμα το καλοκαιρακι, και πολη γιατι ειναι μαζεμενο, και καλη τιμη. Γενικα το θεωρω καλο εργαλειο.

Δεν είναι τυχαίο που είναι η δε'υτερη δημοφιλέστερη μετά το ΧΤ στην Ελλάδα!

:wave2: :wave2: :wave2:

spock
28/06/2004, 00:50
Katarxas thanx pou asxoli8ikate me to 8ema.
Genika symfwnw sto gegonos oti den yparxei mia moto pou na ta exei ola kai oti 8a prepei na kanoume kapoies ypoxwriseis.
Aplws legontas idaniki mesi lysi ennousa mia moto i opoia 8a mporei na symvivasei oso to dynaton perissotera pleonektimata kai na mporei na ante3ei gia ena eylogo diastima.
Kai fysika panta yparxei to 8ema proswpikou goustoy (px o thanos nomizw, eipe oti den goustarei to xwma. ok.)
Dirtymoto gia xrimata den milisa pou8ena. Ennoeitai pws den mou trexoun ap'ta mpatzakia alla den anafer8ika pou8ena s'auto to 8ema gia na akoustei (i mallon na grafei) mia poikilia apopsewn analoga me to ti 8ewrei o ka8enas oti 8a mporouse o idios an 3odepsei. (An kai kanenas den to anefere, nomizw oti i TDM 8a mporouse na einai mia ikanopoiitiki epilogi)

Kai pali thanx palioforum!!!!:wave2:

Θάνος
28/06/2004, 01:09
Να σου πω; Διάλεξε τι σ'αρέσει περισσότερο... χώμα; άσφαλτος; ταξίδια; τι ακριβώς;

Πάρε μία μοτοσυκλέτα που να είναι φτιαγμένη αποκλειστικά γι'αυτό το σκοπό και συμβιβάσου με όλα τα υπόλοιπα.

Καλύτερα να κάνεις ένα πράγμα πολύ καλά, παρά να τα κάνεις όλα μέτρια!