PDA

View Full Version : παραλιγο να με φαει ενα κουτι



power hornet
12/11/2006, 16:17
Σημερα κυριακη και γυρω στις 11.30 κατεβαινα με την μηχανη μου την φορμιωνος στον βυρωνα για να παω να παρω την κοπελια μου απο το σπιτι της και για πρωτη φορα επειδη ειναι κοντα σπιτι μου σπιτι της δεν φορεσα το κρανος το εβαλα στο χερι,οπως κατεβαινα που λεμε με την ακρη του ματιου μου βλεπω ενα αμαξι ασπρο να πεταγετε απο στοπ πως με βοηθησε ο θεος κανω εναν ελιγμο στο αντιθετο ρευμα περναω για καλη μου τυχη δεν ανεβαινε κανενα κουτι,σταματαω και βλεπω το οδηγαγε ενας γερος γυρω στα 65 ford focus μπορει και το st κατεβαινω και απο την ταραχη μου τον αρχιζω σε κατι βρισιδια κωλογερε γαμω το σπιτι σου την χριστοπαναγια σου ας με συγχωρεσει η παναγιτσα και ο χριστος δεν βριζω να θεια μονο οταν ειμαι εκτος ευατου,παλιομαλακα κ.τλ εκεινη την στιγμη περναει και ενα ανακριτικο της τροχαιας ωραια λεω θα του κοψουν κληση του καργιολη,στα αρχιδια τους προχωρησανε κανονικα και με ολα αυτα τα μπινελικα που του εχωνα τι γυριζει και μου λεει βρε παιδια ο γερος?τι βριζεις βρε φιλε?αν ειναι δυνατον ο σκατογερας και του απανταω σοβαρος εισαι?μου λες τι βριζω παραλιγο να με σκοτωσεις θα επρεπε να ανοιξω την πορτα σου να σε βγαλω εξω και να σε σαπισω στο ξυλο και μου απανταει ελα μωρε αφου εκανες ελιγμο και την γλυτωσες δεν υπαρχει λογος να βριζεις αν ειναι δυνατον παιδια ηρωνικος σε ολο το μεγαλειο αφου πως κρατηθηκα και δεν σκοτωσα στο ξυλο τι να πω.αλλα αλλη φορα και δυο βηματα να πηγαινω κρανος θα φορω,μια φορα δεν το φορεσα και παραλιγο να την πληρωσω.

AFTER
12/11/2006, 16:35
Ασχετο με το δικο σου περιστατικο,


Ο μ@λ@κ@ς, μ@λ@κι@ θα κανει
Επισης, αντιστροφα...
Η μ@λ@κι@, γινεται απο μ@λ@κ@

Τι περιμενεις, σωστη απαντηση?
Αν ειχε καλη απαντηση, δεν θα ηταν μ@λ@κ@ς, οποτε και δεν θα ειχε κανει μ@λ@κι@ απο την αρχη

Πορισμα:
Μην λογομαχειτε με μ@λ@κες, γιατι μπορει να σας φερει εκτος εαυτου και να κανετε πραγματα που δεν θελετε!
Αλλωστε στην συζυτηση μ@λ@κι@ς, εχει πειρα, οποτε και θα κερδισει!

Φυγετε μακρια οσο πιο γρηγορα, και τσαντιστειτε μετα με τον εαυτο σας που δεν σταματησατε.
Τουλαχιστον δεν θα ειστε στην φυλακη...
:rolleyes:

Υ.Γ. Σημασια εχει που την γλυτωσες! Να ξερεις οτι τα ατυχηματα γινονται στους δρομους που περναμε καθημερινα, οποτε ΠΑΝΤΑ κρανος. Ποτε δεν ξερεις

power hornet
12/11/2006, 18:53
διευκρινηση εγω κανονικα πηγαινα το ελιγμο που εκανα ηταν να κοψω την μηχανη οσο μπορουσα αριστερα με αποτελεσμα να βγω στο αντιθετο ρευμα για να μην με χτυπησε ο κολογερας αλλα ειχα δει οτι δεν ανεβαινε αμαξι απο το αντιθετο ρευμα παντος σε αυτο που ειπε ο after εχει δικιο παλι καλα που συγκρατηθηκα και δεν τον χτυπησα γιατι μπορει να κατεληγα φυλακη γιατι ειχα βγει εκτος εαυτου και φυσικο ειναι οταν τρομαζεις οταν βλεπεις το χαρο με τα ματια σου παλι καλα την γλυτωσαμε θα παω να αναψω κανενα κερι

SPORAKIAS
12/11/2006, 19:22
ασχετα με τη φυλακη...

θα θελατε να τους κτυπησετε?

(στο πιο χοντρο που μου εχει συμβει-απο θεμα αναισθησιας) ....ηταν ενας 40αρης ψιλοδεξια και μιλαγε στο κινητο και την ωρα που πηγα να τον περασω απο τα αριστερα κανει μια στραβο τιμονια και πηγε να με κολησει στο κρασπεδο αφου κορναρα και πηγα διπλα του -- του λεω

-καλα δεν προσεχεις.....

απαντηση

-φιλε εγω δεν χρειαζετε να προσεχω...εσυ πρεπει να προσεχεις γιατι λεει γινονται πολλα τετοια.. :confused:

εεεε...αφου ειπα διαφορα γαλλικα και αυτος συνεχισε να μου το παιζει κινεζος απο τα νευρα μου πηγα να περασω το χερι μου μεσα απο το τζαμι (το ειχε μισο κατεβασμενο η κουφαλα--αλλα που να ξερει οτι φοραγα τα δερματινα με τα κοκκαλα :smokin: )


το μονο που με κρατησε ηταν η πινακιδα....ξερετε να παρει αριθμο και να βρω και τον μπελα μου :mad:

το γελιο ειναι οτι εχει δει ενα παληκαρι (με παπι) την ολη φαση απο απεναντι (σας λεω ειχα σταματησει ολοι την κυκλοφορια--κορναρισματα και τα σχετικα αλλα στα @ρχιδι@ μου) και ερχεται απο το μερος μας (περιττο να σας πω οτι ηταν ογκοδης) και τον πιανει απο το γιακα και τον σηκωνει :lol: (μερεντα ο παππους)..

τελικα τον συγκρατησα εγω...

αυτο που θελω να πω ειναι οτι το εχω σκεφτει να βγαλω τελειως την πινακιδα (ειναι που ειναι παρανομη τωρα) μονο και μονο για κατι τετοιες περιπτωσεις :evil:

και το ξανα λεω --αυτο για τις περιπτωσεις που ο αλητης το παιζει κινεζος και τρελιτσα(οπως του φιλου παραπανω)---(σε ενα τρακαρισμα που ειχα και ο ανθρωπος το παραδεχτηκε και μου ζητησε και συγνωμη το μονο που του ειπα ειναι αλλη φορα να προσεχει γιατι το επομενο παλληκαρι μπορει να μην τη γλυτωσει οπως εγω--ουτε καν τον εβρισα)

και μην μου πειτε οτι δεν ειναι λυση αυτη...

αμα φαει μια φορα τα κλοτσομπουνια του ο καραγκιοζης να δω θα ειναι πιο προσεκτικος την αλλη φορα ή οχι (για καλυτερος οδηγος δεν το συζητω καν)

και μονο την ικανοποιηση που θα νιωσω φτανει...:evil: :smokin:

SUPERMARIO
12/11/2006, 20:29
:a15:


ρε φιλε θα κανεις ολοκληρη μανουρα να βγαλεις πινακιδα, να εισαι με το αγχος μη σε σταματησουν κ.τ.λ μονο & μονο για να δειρεις κοσμο οταν γινει στραβη;;;;;;









:a014: :a014: :a014:

anf125
12/11/2006, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
αλλα αλλη φορα και δυο βηματα να πηγαινω κρανος θα φορω,μια φορα δεν το φορεσα και παραλιγο να την πληρωσω.

Ας μείνει αυτό σαν ηθικό δίδαγμα της ιστορίας. Πολλοί κίνδυνοι ελοχεύουν στους δρόμους, ας μην τους επιτείνουμε. Η πιθανότητα ατυχήματος δεν έχει να κάνει με την απόσταση. Ίσα ίσα βάσει του νόμου του Murphy η στραβή θα σου συμβεί εκεί που την περιμένεις λιγότερο... :sick:

Όσο για τους παλικαρισμούς και νταηλίκια σε τέτοιες περιπτώσεις έχω τοποθετηθεί σε άλλο topic ότι είμαι αντίθετος, ιδιαιτέρως απέναντι σε άτομα τρίτης ηλικίας, γυναίκες κλπ. Αν δεν μπορούμε να συγκρατήσουμε τα νεύρα μας ας περιοριστούμε στη λεκτική βία έστω. Είναι αστείο να περιμένουμε να συνετίσουμε κάποιον ασυνείδητο έτσι. Πιο πιθανό να μπλέξουμε άσχημα και να βγάλουμε και κακό όνομα στους υπόλοιπους συναδέρφους δικυκλιστές. Αν έχουμε τη δυνατότητα το καλύτερο είναι να κάνουμε καταγγελία και να πληρώσει ο παραβάτης όπως προβλέπει ο νόμος.

Επί τη ευκαιρία, γνωρίζει κάποιος μέσω ποιας διαδικασίας μπορεί ένας να πετύχει καταδίκη παραβάτη σοβαρών και επικίνδυνων παραβιάσεων του ΚΟΚ; Υποθέτω ότι καταγγελία από ένα άτομο μόνο χωρίς δεύτερο μάρτυρα ή άλλα στοιχεία δεν έχει αποτέλεσμα, αφού προφανώς ο άλλος θα αρνηθεί την ενοχή του και μπορεί να κάνει και μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση... Τελευταία έχω αρχίσει μια "συλλογή" από πινακίδες δίποδων που έχουν παραβιάσει κόκκινα, στοπ, απαγορευτικά κλπ... Καμιά ιδέα; :a29:

alximistis
13/11/2006, 11:56
Είμαι κάθετα αντίθετος σε καουμπολίκια νταηλίκια κλπ και γενικά σε κάθε είδος έκφρασης της... γνώσης μας είτε της "νεοελληνικής" είτε των πολεμικών τεχνών!
Εννοείται πως αρκετές φορές σε φτάνουν εκτός εαυτού και γίνεσαι έξω φρενών.
Αλλά εσύ θα βγεις μαλάκας τελικά!!!
Γιατί σε κάθε περίπτωση θα βγεις χαμένος!
Σκεφτείτε το...

SPORAKIAS
13/11/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
:a15:


ρε φιλε θα κανεις ολοκληρη μανουρα να βγαλεις πινακιδα, να εισαι με το αγχος μη σε σταματησουν κ.τ.λ μονο & μονο για να δειρεις κοσμο οταν γινει στραβη;;;;;;









:a014: :a014: :a014:


αυτο που θελω να πω ειναι οτι το εχω σκεφτει να βγαλω τελειως την πινακιδα (ειναι που ειναι παρανομη τωρα ) μονο και μονο για κατι τετοιες περιπτωσεις....:winka: :wave2:

SPORAKIAS
13/11/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

Αλλά εσύ θα βγεις μαλάκας τελικά!!!
Γιατί σε κάθε περίπτωση θα βγεις χαμένος!
Σκεφτείτε το...


και μονο την ικανοποιηση που θα νιωσω φτανει... :smokin: :evil: :smokin:

suzukimaniac
03/12/2006, 17:48
αυτη η απαντηση που λαμβανεις μετα απο τετοιες μαλακιες ειναι που σε εξοργιζει περισσοτερο...Αφου ζεις εισαι μια χαρα σου λεει. Φωναζεις και απο πανω....
ΝΑ παραθεσω και εγω ενα τελευταιο....Επιστροφη στην Αθηνα απο Πειραια μεσω παραλιακης, Συγγρου κλπ. Στο ΣΕΦ, μεσαια λωριδα, βλεπω ενα smart(νομιζε οτι εχει φερραρι ο τυπος) να ερχεται με ταχυτητα, να παιζει τα φωτα. Κανω δεξια, προσπερναει και συνεχιζει. Βρισκει μπροστα του ενα datsun να του κλεινει τον δρομο και φυσικα του παιζει τα φωτα και τα κορναρισματα. Εγω λογω μηχανης και ευελιξιας ειμαι σε κοντινη αποσταση και παρατηρω τις κινησεις του. Εν ολιγοις μεχρι το Συνταγμα ο τυπος γ@@@@@ στα προσπερασματα, στις γκαζιες. Το παραθετω γιατι αυτος τα εκανε ολα με απιστευτη ταχυτητα, χωρις φλας, τρελα σφηνοκολληματα και κανενα σεβασμο φυσικα σε μηχανες που πορευονταν στον δρομο.Τον πετυχαινω στο φαναρι, του λεω οτι τον παρατηρω που οδηγει επικινδυνα και τι μου λεει? τι σε νοιαζει?συνεχισε να παρατηρεις....Καταλαβατε?Ειναι Smart o τυπος....

gloum
05/12/2006, 11:13
Όλοι μας έχουμε περάσει επικίνδυνες στιγμές από αμάξια.Εγώ προσωπικά έχω σπάσει κλείδα εξαιτίας τύπου που πέρασε με κόκκινο στην Κηφησίας λέγοντας το φοβερό "Σε είδα ρε φίλε αλλά φαντάστικα πως θα προλάβαινες να σταματήσεις"...Απλά τα μπινελίκια ας λείπουν.Δεν βγάζεις κάτι με αυτό.Σπάνια οδηγός αυτοκινήτου που δεν έχει οδηγήσει μηχανή μπορεί να κατάλαβει τους μοτοσυκλετιστές.Όπως βέβαια αντίστοιχα οδηγός μηχανής όταν δεν έχει οδηγήσει αυτοκίνητο δεν μπορεί να καταλάβει τους περιορισμούς του αυτοκίνητου. Σίγουρα έχω γίνει καλύτερος οδηγός και αυτοκινήτου και μηχανής επειδή απλά ξέρω και τα δύο είδη οχημάτων.Το ίδιο ισχυεί και για την πλειοψηφία από εμάς.Και επιμένω..Όχι μπινελίκια...καλή καρδιά παιδιά...αυτό είναι που λείπει από όλους:)

skous
13/12/2006, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS


εεεε...αφου ειπα διαφορα γαλλικα και αυτος συνεχισε να μου το παιζει κινεζος απο τα νευρα μου πηγα να περασω το χερι μου μεσα απο το τζαμι (το ειχε μισο κατεβασμενο η κουφαλα--αλλα που να ξερει οτι φοραγα τα δερματινα με τα κοκκαλα :smokin: )


το μονο που με κρατησε ηταν η πινακιδα....ξερετε να παρει αριθμο και να βρω και τον μπελα μου :mad:



more me 3-4 bounidia stin mapa me tetoio ganti, 8a ton paroun tosa aimata pou den 8a borei na dei tin iti tou, poia pinakida....

skous
13/12/2006, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Όλοι μας έχουμε περάσει επικίνδυνες στιγμές από αμάξια.Εγώ προσωπικά έχω σπάσει κλείδα εξαιτίας τύπου που πέρασε με κόκκινο στην Κηφησίας λέγοντας το φοβερό "Σε είδα ρε φίλε αλλά φαντάστικα πως θα προλάβαινες να σταματήσεις"...Απλά τα μπινελίκια ας λείπουν.Δεν βγάζεις κάτι με αυτό.Σπάνια οδηγός αυτοκινήτου που δεν έχει οδηγήσει μηχανή μπορεί να κατάλαβει τους μοτοσυκλετιστές.Όπως βέβαια αντίστοιχα οδηγός μηχανής όταν δεν έχει οδηγήσει αυτοκίνητο δεν μπορεί να καταλάβει τους περιορισμούς του αυτοκίνητου. Σίγουρα έχω γίνει καλύτερος οδηγός και αυτοκινήτου και μηχανής επειδή απλά ξέρω και τα δύο είδη οχημάτων.Το ίδιο ισχυεί και για την πλειοψηφία από εμάς.Και επιμένω..Όχι μπινελίκια...καλή καρδιά παιδιά...αυτό είναι που λείπει από όλους:)

mipws na tous plenoume kai kanena tzami kiolas??

ti kali kardia, ean esy pas na pa8eis kardiako???

Davelis
13/12/2006, 23:29
βαζετε και σημεια στιξης
ειναι πιο ευκολο να διαβαστει κατι
;)

gian_nykt
15/12/2006, 13:58
η πλάκα είναι οτι κάνουν την μαμακία....με τον Α ή Β τρόπο την γλητώνεις.....και αντί να ζητήσουν και συγνώμη, σου την λένε κι απο πάνω ή ακόμα κάνουν τους βλάκες και καλά (οχι πως δεν ειναι αλλά λέμε τώρα...)!!!!

Ταξιδευτής
15/12/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
:a15:


ρε φιλε θα κανεις ολοκληρη μανουρα να βγαλεις πινακιδα, να εισαι με το αγχος μη σε σταματησουν κ.τ.λ μονο & μονο για να δειρεις κοσμο οταν γινει στραβη;;;;;;



Λοιπον.

Επειδη στη θεωρια ειμαστε ολοι καλοι, και επειδη ειμαστε και καλοι ανθρωποι δινουμε συμβουλες του στυλ "δωσε τοπο στην οργη, καλη καρδια, κλπ".

Εγω ομως επειδη εχασα τον ξαδερφο μου απο κ@φρο ταριφα που σταματησε στη ΜΕΣΗ του δρομου για να αφησει πελατη και ο ξαδερφος μου ερχομενος στο ρευμα του κανονικα επεσε επανω του, τετοια περιστατικα δεν θα την βγαλουν καθαρη στα χερια μου.

Και καλα να κανει καποιος μια στραβη κινηση και να ζητησει συγνωμη. Το καταλαβαινω και θα το δεχτω ισως.
Αλλα να κανει την μαμακια και μετα να το παιζει και ειρωνας, ε οχι! Θα του παρει ο διαολος οτι εχει και δεν εχει!!! Θα φαει κουτουλια με το κρανος που θα παει στην εντατικη του ΚΑΤ ο τσογλ@νος!!!!!

Συγχωρηστε με αν μοιαζω παραλογος, αλλα ο Μανος δεν ξαναρχεται πισω, και πλεον μαμακιες στο δρομο ΔΕΝ μπορω να τις συγχωρεσω.....

Ελπιζω και προσευχομαι στον Μεγαλο να μην μου τυχει τετοιο περιστατικο... Γιατι ξερω τη συνεχεια... :mad: