PDA

View Full Version : S.o.s. ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΛΕΙΔΙΑ.



beniamin
13/11/2006, 17:44
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΛΕΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ CBF250 :a31: :a31: :a31: ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΩΝ ΕΧΩ:smilea: σημερα πηγα στο κατασημα ποθ το πηρα και μοθ ειπε ο βλακαμας οτι πρεπει να του παω εκει την μηχανη-πραγμα πολυ δυσκολο γιατι η μηχανη ειναι με κλειδ.τιμονη σε ενα φιλικο σπιτι.δηλ.παλι φορτομα και και...:a018: :a018:
ρε φιλαρακια ξερεις κανεις τι γεινεται?μηπως ειναι απατεωνακος ο τυπος και θελει να βγαλει $$$$.

Tropeas
13/11/2006, 18:49
αμα δηλαδή εσύ βρήκες ταπελάκι κωδικού,
να σου δώκουν δώρο μηχανή????:confused: :p :D

beniamin
13/11/2006, 18:59
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΓΩΡΑΣΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!Α ΡΕ ΗΟΝΔΑ ΟΣΟ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ.ΕΙΣΑΙ ΩΜΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙ,:yuck: ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟ ΚΑΜΙΑ 80ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΝΕ ΟΥΥΥΦΦΦ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ:beer:

SPORAKIAS
13/11/2006, 19:03
δεν πας απο την αντιπροσωπεια κατευθειαν μαζι με το ταμπελακι-αδεια κυκλοφορειας και ταυτοτητα μηπως γινει τπτ...??? ;)

beniamin
13/11/2006, 19:07
ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΧΕΤΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΣΑΣ.:bigcry:

zolotas
13/11/2006, 19:47
μια και ανεφερε Χοντα ο φιλος ,ερωτω το εξης .....εχω τα 2 κλειδια αλλα ταμπελακι γιοκ :D ,παιζει προβλημα ?? δε την αγορασα καινουρια αλλα νομιζω οτι μπορω να παρω τον κωδικο μεσω καποιας αντιπροσωπειας η απο τον Σαρα(μαρα)κακη........μεσω αρ .πλαισιου π.χ

τελος παντων ειναι τοσο απαραιτητο να το εχω??Γενικα τωρα .......ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΛΟΤΑΜΠΕΛΑ???......και δεν την εχω εγω??:mad: :lol: :D

kostisthegreek
13/11/2006, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
μια και ανεφερε Χοντα ο φιλος ,ερωτω το εξης .....εχω τα 2 κλειδια αλλα ταμπελακι γιοκ :D ,παιζει προβλημα ?? δε την αγορασα καινουρια αλλα νομιζω οτι μπορω να παρω τον κωδικο μεσω καποιας αντιπροσωπειας η απο τον Σαρα(μαρα)κακη........μεσω αρ .πλαισιου π.χ

τελος παντων ειναι τοσο απαραιτητο να το εχω??Γενικα τωρα .......ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΛΟΤΑΜΠΕΛΑ???......και δεν την εχω εγω??:mad: :lol: :D

Το ταμπελάκι αυτό γράφει επάνω τον κωδικό των κλειδιών. Επομένως απαραίτητο θα σου είναι μόνο αν χάσεις και τα δύο κλειδιά της μηχανής.

kostisthegreek
13/11/2006, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από beniamin
ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΧΕΤΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΣΑΣ.:bigcry:


Εγώ θα σου προτείνω να αλλάξεις το διακόπτη.
Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.

GIXXERAKIAS
13/11/2006, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostisthegreek
Εγώ θα σου προτείνω να αλλάξεις το διακόπτη.
Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί. Ναι Κωστα αμα θελουν να την κλεψουν και την εχουν σταμπαρει δεν κολλανε σε ανα διακοπτη,κατσαβιδακι και ....σκρατσσσσσ,ετοιμο,ξεκλειδωμενο και με ολες τις ενδειξεις αναμενες να περιμενουν το μαγικο κουμπακι να πατηθει(μιζα:D )με λιγα λογια αν ειναι σιγουρος οτι του τα πηρανε να παει να αλλαξει κλειδαρια αν τα εχασε μπορει και να μην τα βρει ποτε και κανενας!Παντα φιλικα :beer: :wave2:

pissaman
13/11/2006, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ναι Κωστα αμα θελουν να την κλεψουν και την εχουν σταμπαρει δεν κολλανε σε ανα διακοπτη,κατσαβιδακι και ....σκρατσσσσσ,ετοιμο,ξεκλειδωμενο και με ολες τις ενδειξεις αναμενες να περιμενουν το μαγικο κουμπακι να πατηθει(μιζα:D )με λιγα λογια αν ειναι σιγουρος οτι του τα πηρανε να παει να αλλαξει κλειδαρια αν τα εχασε μπορει και να μην τα βρει ποτε και κανενας!Παντα φιλικα :beer: :wave2:
σωστός!
επίσης να σας πω ότι η honda, δεν φέρνει έτοιμα κλειδιά για τις ανάγκες του κάθε ένα. Φέρνει μήτρες και τις κόβετε σε κλειδαράδες. Αν λοιπόν κάποιος χάσει τα κλειδιά, πέρνει το μηχανάκι, και τη μήτρα και πάει και κόβει κλειδί.
Το ίδιο ισχύει και στα κλειδιά με immobilizer. Η μόνη διαφορά, είναι ότι μετά χρειάζετε προγραμματισμός του εγκεφάλου. ΠΡΟΣΟΧΗ: για να γίνει αυτός ο προγραμματισμός, χρειάζετε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ένα από τα παλαιά κλειδιά ή το μαύρο πάνω μέρος του κλειδιού. Αυτό δηλαδή που έχει μέσα το τσιπάκι. Τον κωδικό που έχει μέσα το τσιπ δεν μπορεί κανείς να τον αντικαταστήσει ούτε με άδεια, δίπλωμα, ασφάλεια, ταμπελάκι κλειδιών, ούτε με ΤΙΠΟΤΑ.
Στην περίπτωση που κάποιος δεν έχει αυτό το μαύρο μέρος του κλειδιού ή ολόκληρο το κλειδί, πάει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ για εγκέφαλο καινούριο!
Αυτά!

Λεωνίδας
13/11/2006, 23:34
Να ρωτήσω κάτι χαζό...
όταν έχασες το πρώτο γιατί δεν έβγαλες ένα δεύτερο σε κλειδαρά; :rolleyes:

Tigas
14/11/2006, 08:08
Το ταμπελάκι στο κλειδί δεν έχει καμία σημασία στα Honda.
Στην περίπτωση σου που έχεις χάσει όλα τα κλειδιά σου το μηχανάκι σου πρέπει να πάει απο το συνεργείο και να αγοράσεις 1 σέτ κλειδαριές, δέν σε κοροιδευει κανείς. :wave2:

DUKASII
14/11/2006, 08:25
ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΗ HONDA EΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ 2 κλειδιά γιατί τα χασες και να σου πουν οτι μαζί με τα κλειδιά παει και το μπρελόκ...και ο διακόπτης...και τα όργανα...και το φανάρι..
και το μπροστινο γιατί είναι ένα...και που να τα ξεχωρίζω τώρα...και η ζαντα με τη δισκόπλακα..και η δαγκάνα+μανέτες ,γκριπ φλασάκια..καθρεπτες..η σέλα γιατι απο τη σέλα θα καθεσαι και θα βάζεις τό κλειδί στη κλειδαριά και ούτο καθε εξής....

οποτε φιλε αμα πας στη Honda για 2 κλειδια παρε μαζί σου να χεις κανα καταναλωτικό δανειο των 3000 ε για να σε σίγουρος..:uplate:

Cpt. Haddock
14/11/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από beniamin
Α ΡΕ ΗΟΝΔΑ......ΕΙΣΑΙ ΩΜΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙ

δε μαγειρεύεται; :confused: :confused: :D :rolleyes:







:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MIKE_16V
14/11/2006, 09:54
εχει Immobilizer to cbf??

Αν δεν εχει και μπορεσεις να βγαλεις την κλειδαρια απο πανω, και την πας σε κλειδαρα μπορει να σου φτιαξει κλειδια.

yiagt
14/11/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΗ HONDA EΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ 2 κλειδιά γιατί τα χασες και να σου πουν οτι μαζί με τα κλειδιά παει και το μπρελόκ...και ο διακόπτης...και τα όργανα...και το φανάρι..
και το μπροστινο γιατί είναι ένα...και που να τα ξεχωρίζω τώρα...και η ζαντα με τη δισκόπλακα..και η δαγκάνα+μανέτες ,γκριπ φλασάκια..καθρεπτες..η σέλα γιατι απο τη σέλα θα καθεσαι και θα βάζεις τό κλειδί στη κλειδαριά και ούτο καθε εξής....

οποτε φιλε αμα πας στη Honda για 2 κλειδια παρε μαζί σου να χεις κανα καταναλωτικό δανειο των 3000 ε για να σε σίγουρος..:uplate:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

OldMan
14/11/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
δε μαγειρεύεται; :confused: :confused: :D :rolleyes:

Αυτό σε πείραξε ρε Πάκταιν ???

Εδώ έχει μπει Υποτακτική σε Επίθετο (περίεργει) !!:look:

Cpt. Haddock
14/11/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αυτό σε πείραξε ρε Πάκταιν ???

Εδώ έχει μπει Υποτακτική σε Επίθετο (περίεργει) !!:look:

αυτό το άφησα ως ποιητική αδεία :wacko:

keyman
14/11/2006, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από beniamin
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΛΕΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ CBF250 :a31: :a31: :a31: ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΩΝ ΕΧΩ:smilea: σημερα πηγα στο κατασημα ποθ το πηρα και μοθ ειπε ο βλακαμας οτι πρεπει να του παω εκει την μηχανη-πραγμα πολυ δυσκολο γιατι η μηχανη ειναι με κλειδ.τιμονη σε ενα φιλικο σπιτι.δηλ.παλι φορτομα και και...:a018: :a018:
ρε φιλαρακια ξερεις κανεις τι γεινεται?μηπως ειναι απατεωνακος ο τυπος και θελει να βγαλει $$$$.



Λοιπον ακου τι θα κανεις παρε τον κωδικο μαζι με την αδεια και την ταυτοτητα σου και βρες ενα οργανωμενο κλειθροποιείο που να εχει ηλεκτρονικη μηχανη εκει στην περιοχη σου και το προβλημα σου λυθηκε.Το κοστος δεν ξεπερναει τα 30 ευρο.
Ελπιζω να μην ειναι κλειδι με ιμμομπιλαιζερ.

adam_tsouk
14/11/2006, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από beniamin
Α ΡΕ ΗΟΝΔΑ ΟΣΟ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ.ΕΙΣΑΙ ΩΜΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙ,:

α αινταξη δοικος μας ηνε!






:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
14/11/2006, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
α αινταξη δοικος μας ηνε!


εχασες κε εσή τα κλειδειά σου ρε;:lol: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
14/11/2006, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
εχασες κε εσή τα κλειδειά σου ρε;:lol: :rotflmao: :rotflmao:

ωχη, γουσταρο χωνδα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(εχουμε ανοιξει το spam mode? να ξερω)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
14/11/2006, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk

(εχουμε ανοιξει το spam mode? να ξερω)



(δε το πιασες ακόμα; ) :rotflmao:

adam_tsouk
14/11/2006, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
(δε το πιασες ακόμα; ) :rotflmao:
το χω....


:D



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
14/11/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
το χω....

δεν ειπες οτι τα εχασες ρε λαλακα; :rotflmao:

adam_tsouk
14/11/2006, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
δεν ειπες οτι τα εχασες ρε λαλακα; :rotflmao:

εχω το ΡΙΝ



:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
14/11/2006, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εχω το ΡΙΝ


to pin ή το σπιν;

δεν ειπες οτι σπινιαρει! :look:


(το ξαναπιασα) :rotflmao:

adam_tsouk
14/11/2006, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
to pin ή το σπιν;

δεν ειπες οτι σπινιαρει! :look:


(το ξαναπιασα) :rotflmao:

Αστο ρε σταυρουκο... μπηκα μια στις συναντησεις...

beniamin
14/11/2006, 22:10
παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους σας.ευτυχος βρηκα το χα 2ο κλειδι :) :) το ειχαν πεταξει πισω απο το ενυδριο τα ξαδερφακια μου:a015: :a015:
αυριο θα παω να βγαλω 2 κλειδακια να εχω(απο σαρακακι ενοειτε)
μετα απο ολα αυτα εμαθα τα εξεις:προσοχη στα μικρα ξαδερφακια σας:cool: τα κλειδια να ειναι πανω σε ενα μεγαλουτσικο μπρελοκ:cool: και τελος να μην ειμαι τοσο μα-ακας!!!:a31: :a31:
καληνυχτα.και ψυθητε για καμια εκδρομουλα την κυριακη...:sun:

SPORAKIAS
14/11/2006, 22:12
μπραβο....κωλοφαρδε...:beer: :rotflmao:


οσο για την κυριακη εχω βαλει θεμα...:D