PDA

View Full Version : Equation 3.0



Trans
13/11/2006, 22:35
Λοιπόν όλοι εσείς οι tech μάστορες πρέπει να με βοηθήσετε.... Πήγα να βάλω σαν object σε αρχείο word κάτι από το equation 3.0 αλλά όταν βάζω μερικά σύμβολα όπως το f της συνάρτησης, το Σ του συνόλου κτλ μου τα εμφανίζει άλλα αντί άλλων στο κείμενο. Επίσης το ίδιο μου κάνει όταν ανοίγω αρχεία που έχουν αντικείμενα από το math type ή ξανά το equation. Διευκρινίζω... ότι έχει γραφτεί στο word μου εμφανίζεται κανονικά, ότι έχει γραφτεί σε equation ή math type μου το εμφανίζει κώλος... Και το χρειάζομαι το equation για εργασίες που έχω να κάνω αυτόν τον χρόνο.

Εχει κανείς σας τίποτα στο νου;;;;

Επίσης αν έχει κανείς κανά "μυστήριο" link για math type 5 ευπρόσδεκτο.

Πρέπει να βρεθεί λύση οπότε ζητάω την βοήθεια σας.

1. OS=>win XP
2. Office 2003 Pro (εμ τι ό,τι κι ό,τι πανάθεμά με)

Trans
14/11/2006, 11:48
Νομίζω ότι βρήκα λύση κι ας μην είπατε κουβέντα :yuck:

Η λύση είναι πολύ απλή και μεγέθους μόνο 68ΚΒ!!!! :uplate:

Μετά από κανα 5άρι ώρες ψάξιμο στο google, αφού άνοιξα ένα κάρο μαλακίες ανακάλυψα ότι ΜΑΛΛΟΝ (και λεω μάλλον γιατι δεν το έχω ακόμα δοκιμάσει) μου λείπει μια γραμματοσειρά!!! :hypnotize :hypnotize

Η γραμματοσειρά που χρειάζεται είναι η Symbol που εγώ δεν την είχα.... Θα την δοκιμάσω και θα σας πω.

Σας ευχαριστώ και ξέρω ότι αυτό που ζήταγα είναι λίγο extreme οπότε δεν σας παρεξηγώ που δεν απαντήσατε..:rotflmao:
:wave2:

Nostra
14/11/2006, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans

Η γραμματοσειρά που χρειάζεται είναι η Symbol που εγώ δεν την είχα.... Θα την δοκιμάσω και θα σας πω.
:wave2:

είναι λίγο χλωμό να μην είχες την symbol.... εντύπωση μου κάνει... είναι μέσα στα fonts του office...
έχεις πειράξει στο παρελθόν τα fonts στο PC σου?

Trans
14/11/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
είναι λίγο χλωμό να μην είχες την symbol.... εντύπωση μου κάνει... είναι μέσα στα fonts του office...
έχεις πειράξει στο παρελθόν τα fonts στο PC σου?

Αν έχω πειράξει το Office;;;; Μπααααα.... Σκέψου ότι τις τελευταίες μέρες για να δω τι μπορώ να κάνω έκανα 2-3 uninstall-install :D:D

Την Symbol δεν την είχα καθόλου στα fonts και μου κάνει κι εμένα εντύπωση αλλά αυτό που μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι default το equation μου έβγαζε μια γραμματοσειρά Bookshelve Symbol 7 και φαντάστηκα ότι μπορεί να είναι ΟΚ. Τεσπά, το απόγευμα που θα είμαι σπίτι και θα βάλω την Symbol θα σας ενημερώσω! By the way, όπως είπα χωρίς την symbol δεν μου εμφάνιζε σωστά ούτε το math type 5....

Trans
14/11/2006, 19:09
Και ναι αυτό ήταν.... μια κωλογραμματοσειρά μου έβγαλε την παναγία.... και είχα και εργασία να δώκω... Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά.... για 67 ΚΒ έτρεχα πανικο-βλητος