PDA

View Full Version : Προς Κατόχους....



hidefnick
15/11/2006, 09:21
400αριών SS, Sv 650, Africanous, Transpalpades κλπ κλπ κλπ.

Μερικά μηχανάκια είναι ΑΡΓΟΣΤΡΟΦΑ (για την ακρίβεια η γιαγιά μου όταν πρωτοάκουσε το Guzzi είπε "οι γερμανοί ξανάρχονται")

Το ότι είναι αργόστροφα δεν σημαίνει ότι είναι ΑΡΓΑ.

Αφιερωμένο στους 2 κατόχους 400four σήμερα, και στον τυπάκο με το παλιό TDM προχτές, που όταν είδαν ότι δεν μπορούσαν να προσπεράσουν, αρχίσαν τις ταρζανιές. Ειδικά το τυπάκι με το TDM παραλίγο να ρίξει κάτω τη μούρη του, την αφεντιά μου και άλλους 4-5, μη φρενάροντας on time, μπας και μου την βγεί.

Julius
15/11/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
400αριών SS, Sv 650, Africanous, Transpalpades κλπ κλπ κλπ.

Μερικά μηχανάκια είναι ΑΡΓΟΣΤΡΟΦΑ (για την ακρίβεια η γιαγιά μου όταν πρωτοάκουσε το Guzzi είπε "οι γερμανοί ξανάρχονται")

Το ότι είναι αργόστροφα δεν σημαίνει ότι είναι ΑΡΓΑ.

Αφιερωμένο στους 2 κατόχους 400four σήμερα, και στον τυπάκο με το παλιό TDM προχτές, που όταν είδαν ότι δεν μπορούσαν να προσπεράσουν, αρχίσαν τις ταρζανιές. Ειδικά το τυπάκι με το TDM παραλίγο να ρίξει κάτω τη μούρη του, την αφεντιά μου και άλλους 4-5, μη φρενάροντας on time, μπας και μου την βγεί.



Βρίσκεις τους κουλούς και τους κουνιέσαι ε?

Θα τα πω όλα στην φράουλα ρε, και σε βλέπω από αύριο να κάνεις κόντρες με τα ζάκια στο μοναστηράκι, ποιος θα βαρέσει πρώτος εισιτήριο λέμεεεε :lol: :lol:



:beer:



:wave2:

loukasfilm
15/11/2006, 17:15
Δηλαδή κάνεις κόντρες στους δρόμους και το παραδέχεσαι? Ετοιμάσου να στην πέσουνε.

ΠΑΛΙΟΚΟΝΤΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol:

hidefnick
15/11/2006, 17:27
Κανενα φανάρι που και που....:evil: :evil: :evil:

Aggelos_SV
16/11/2006, 11:47
Συγγνωμη.....δεν καταλαβα....συγκαταλεγεις και τα SV στα αργα?

Ε ρε και δεν το εχω εδω και ενα μηνα:sad: ...μου φορτωσες κι αλλο απωθημενο τωρα

Αληθεια ποσα κιλα ειναι το Guzzi?Στριβει αυτο το πραμα?Γιατι ειναι το ΜΟΝΟ Ιταλικο που αντιπαθω?(Ειμαι ιταλοφιλος καργα , ασχετα που εχω SV)

hidefnick
16/11/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Συγγνωμη.....δεν καταλαβα....συγκαταλεγεις και τα SV στα αργα?

Ε ρε και δεν το εχω εδω και ενα μηνα:sad: ...μου φορτωσες κι αλλο απωθημενο τωρα

Αληθεια ποσα κιλα ειναι το Guzzi?Στριβει αυτο το πραμα?Γιατι ειναι το ΜΟΝΟ Ιταλικο που αντιπαθω?(Ειμαι ιταλοφιλος καργα , ασχετα που εχω SV)


Κατ' αρχήν δεν θεωρώ αργό τίποτα. Το πρόβλημά μου είναι οι διάφοροι κουλερμαν που αρχίζουν το χωρίς αύριο όταν δουν ότι δεν μπορούν να προσπεράσουν, βάζοντας σε κίνδυνο όχι μόνο τον εαυτό τους αλλά και τους γύρω. Φυσικά και δεν θεωρώ το guzzi πιο γρήγορο απο TDM. Τώρα, βέβαια, αν έχω πέσει σε 3-4 κουλούς με SV δεν ξέρω.

Τα κιλά μας είναι 182 στεγνά με κέντρο βάρους λίγο πιό χαμηλά από εκεί που έχει το Sv το φίλτρο λαδιού. Επίσης έχουμε διάγραμμα ροπής βάση του οποίου μπορεί να οριστεί η έννοια της ευθείας. :beer: :beer: :beer: :wave2:

Τώρα τα περί αντιπάθειας απο κοντά, με μπυρίτσα.

div400
16/11/2006, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
...με κέντρο βάρους λίγο πιό χαμηλά από εκεί που έχει το Sv το φίλτρο λαδιού. Επίσης έχουμε διάγραμμα ροπής βάση του οποίου μπορεί να οριστεί η έννοια της ευθείας. :beer: :beer: :beer: :wave2:




:eek: :uplate: :hypnotize :look:

πω πω πρεπει να εχεις ξυρισει πολλα πεζοδρομια με το κεντρο βαρους σου ε?

και στις λακουβες κοπαναει το κεντρο βαρους?
:rotflmao: :lol: :beer:

πλακα κανω.....

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αφησεις τους κουλερμαν να περνουν μπροστα πολυ μπροστα.....μην μπλεκεις σε κοντρες μαζι τους.....
εκτος και αν χρειαζεσαι την επιβεβαιωση (και ποιος δεν την θελει θα μου πεις...:rolleyes: )

edit: ολα τα V2 εχουν διαγραμμα ροπης λιγο πολυ ευθεια..... για αυτο μας αρεσουν!!!!

hidefnick
16/11/2006, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
[το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αφησεις τους κουλερμαν να περνουν μπροστα πολυ μπροστα

ΑΥΤΌ ΚΆΝΩ
---------------
μην μπλεκεις σε κοντρες μαζι τους.....

ΑΥΤΟ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΣΠΑΝΙΑ ΤΟ ΚΑΝΩ,
---------------

εκτος και αν χρειαζεσαι την επιβεβαιωση

ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΑΥΤΟΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ
-----------------
[/B]

div400
16/11/2006, 14:40
:a18:

ashton
17/11/2006, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV

Αληθεια ποσα κιλα ειναι το Guzzi?Στριβει αυτο το πραμα?Γιατι ειναι το ΜΟΝΟ Ιταλικο που αντιπαθω?(Ειμαι ιταλοφιλος καργα , ασχετα που εχω SV)

Μια χαρά στρίβει (και πολύ πιο μαζεμένο από άλλα στα κυβικά του)

τώρα τα γούστα, είναι γούστα :-)

zireous
20/11/2006, 23:41
Με το προηγούμενο μοτοσακό μου με έχει περάσει και παπί με 130 ενώ σερνόμουνα με μια κατοστάρα από τη δουλειά...

Τι έπρεπε να κάνω, να τονε κυνηγήσω; Και άμα ξέρει και να στρίβει και αντί να γαργαλήσει τίποτε μπαριέρες μου ρίξει και στα αυτιά; Καί ρόμπα, και τσόντα. :D


Αμ ο άλλος, πέφτω σε μια λακούβα χαράδρα για να προσπεράσω κατεμά με το κράνος παραμάσχαλα και το αδερφάκι του από πισω ξεκράνωτο, και ο μαλάκας τα παίρνει νομίζοντας ότι έχω καμιά όρεξη για κοντρίτσες και πάει να με πιάσει... Κόβω μετά από καμμιά δεκαριά στροφές και τον ακούω να έρχεται πύραυλος... :nono:


Και μετά μου λέτε γιατί δεν τσιμπάω από άγνωστους για "κόντρες".

Όσο με αφορά είστε όλοι σας κουλάντζες (μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο σε χρονομέτρηση) και αυτό σας κάνει επικίνδυνους τουλάχιστον για τους εαυτούς σας.

Γρήγορες φιλικές βόλτες, εντάξει. Με τη ταυτότητα στο στόμα, σόρι, αλλά πάω μόνος μου. :mad: