PDA

View Full Version : Μια άλλη ιδέα για τον Γιώργο-Λίλιαν...



almalibera
14/11/2003, 09:37
...χτες γυρνώντας απο την συνάντηση που είχαμε με κάποιες Λέσχες σκέφτηκα το εξης:

Την μηχανή μου την βάζω σε γκαραζ οπου εκεί είναι αλλες 60 περίπου.
Σκέφτηκα λοιπον, και κατ'οπιν συννενοήσεως με τον ιδιοκτήτη να φτιαξω ανακοινωση που να λέιει για τον Γιώργο και για την Κυριακή στον "Αριστοφανη" και να την κολλήσω σε ολες τις κολώνες!
Πάνω σε όλες τις μηχανές!
Ωστε να ενημερωθούν και αυτοί!!

Τί λετε? Εγω λέω να πράξετε και εσείς αναλογα στα δικά σας γκαράζ!!!:)

Ώστε να μαθουν ΟΛΟΙ!!!

Alkis
14/11/2003, 10:17
Καλή η σκέψη σου, άμα το κάνουν όσο το δυνατόν περισσότεροι, θα είναι πολύ καλά. Εγώ βέβαια άμα το κολήσω στο γκαράζ, θα το δω μόνο εγώ.

Συμφωνώ και επαυξάνω πάντως.

wizard
14/11/2003, 10:19
Εξαιρετικό. Θέλει λίγο προσοχή στη διατύπωση να μη φαίνεται σαν απάτη, φάρσα ή τεσπα μη αυθεντικό..

Όπως έγραψα και νωρίτερα, εγώ παίρνω τηλ και ασχέτους με το θέμα "μοτοσυκλέτα" και φαίνεται πως βρίσκω ανταπόκριση.. Θα τους ξαναπάρω όλους αύριο για υπενθύμιση - το σημαντικό εδώ είναι η μεγάλη συμμετοχή..

almalibera
14/11/2003, 10:46
...για τον Γιώργο και το προβλημά του και για την Κυριακή. Εχω βαλει το όνομά μου γιατι ορισμένοι με ξερουν καθώς και τις ηλεκτρονικές διευθυνσεις για οποιον έχει αμφιβολίες.
Υστερα απ'ολ'αυτα δεν πιστευω να το παρουν για φαρσα!

Ελπίζω δηλαδή...

DEMINIO
14/11/2003, 13:44
Δε το ποστάρεις, ή να μας το στείλεις συννημένο, να το κολλήσουμε και μεις, που είναι άλλες 60, μη πω και παραπάνω, μηχανές στο γκαράζ;;

Julius
14/11/2003, 13:53
Exei dromilogithei to aploustero ollon, email sta meloi toy moto.gr (5.600 emails)

apla perimenoume to ok apo ton Giorgo kai thn Lilian gia na to kanoume.

DEMINIO
14/11/2003, 13:58
Exei dromilogithei to aploustero ollon, email sta meloi toy moto.gr

Σωστός ο Γιώργος......

almalibera
14/11/2003, 14:17
.."Exei dromilogithei to aploustero ollon, email sta meloi toy moto.gr (5.600 emails)

apla perimenoume to ok apo ton Giorgo kai thn Lilian gia na to kanoume"

Δεν καταλαβα τί ακριβώς θελεις να πεις. Τα παιδια δεν έχουν κανένα πρόβλημα να ενημερωθούν για την κυριακή όσοι περισσότεροι γίνεται. Οσοι πιο πολλοι, τοσα πιο πολλα τα χρήματα

Μην ξενχαμε οτι ο χρονος κυλα γρηγορα και η διορία να το "φωναξουμε" σε ολους ολο και συρρικνώνεται..

Εγω κανω επικόλληση του κειμένου που φτιαξαμε σε μορφή αφισσας:

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΙ ΛΙΛΙΑΝ. Παρακαλώ διαβάστε όλοι.

Αγαπητοί φίλοι,

Πριν περίπου ένα χρόνο , ο Γιώργος και η Λίλιαν , επάνω στο TDM τους συνάντησαν τον άνθρωπο που σημάδεψε την μοίρα τους. Μία λογομαχία από αυτές που συμβαίνουν κατά εκατοντάδες κάθε μέρα, κατέληξε στο να τους ρίξει με το αυτοκίνητό του επάνω στις μπάρες της Συγγρού! Η Λίλιαν κατάφερε με πολλές προσπάθειες να σώσει το χέρι της. Ο Γιώργος , λιγότερο τυχερός έχασε το ένα χέρι και το άλλο είναι σχεδόν άχρηστο...

Επειδή όμως η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, ένα, τελευταίας τεχνολογίας, τεχνητό μέλος το οποίο μιμείται όλες σχεδόν τις κινήσεις ενός φυσιολογικού χεριού έρχεται στην Ελλάδα. Πρώτος επιλαχών είναι ο Γιώργος. Το τεχνητό μέλος κοστίζει γύρω στις 20.000.000 δρχ!

Εδώ ο Γιώργος θέλει την βοήθειά μας και αυτή πρέπει να είναι μεγάλη και πολύ γρήγορη!
Να λοιπόν τί σκεφτήκαμε εμείς ώστε σε αυτήν την προσπάθεια να μπορούν να συμβάλλουν ΟΛΟΙ:

Την Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2003 θα κάνουμε μία ακόμη προσπάθεια για χάρη του Γιώργου . Σκοπός είναι η συλλογή των (πολλών) χρημάτων που χρειάζονται για να βάλει ο Γιωργος τεχνητό χέρι.

Το μεσημέρι της Κυριακής λοιπόν , στις 2.30 μ.μ. στο κέντρο
«ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ» , Αριστοφάνους και Τάκη γωνία

Το μαγαζί θα είναι κλειστό για το κοινό.
Θα ανοίξει μόνο για μας και οι μεζέδες και το κρασί είναι ευγενική προσφορά του καταστήματος.

Εσείς απλά θα πληρώνετε για μία σφραγίδα ανθρωπιάς (10 Ευρω) που θα πάει αυτούσια στον Γιώργο.

Μία ακόμη ευκαιρία να δείξουμε στον Γιώργο ότι εκτός του ότι τον σκεφτόμαστε , κάνουμε και κάτι ουσιαστικό γι αυτόν !!

Αν μπορούμε να είμαστε ΟΛΟΙ εκεί !!
Αν μπορούμε να πήξουμε το μαγαζί !!
Αν μπορούμε να κάτσουμε και στον δρόμο !!!
Περιμένουμε !!!!

ΛΕΣΧΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ

Υ.Γ.: Το φυλλάδιο αυτό συντάχθηκε και εκτυπώθηκε από τ...... με την βοήθεια όλων των μοτοσυκλετιστικών Λεσχών με σκοπό να βοηθήσουμε τον Γιώργο να γνωρίσει ένα καλύτερο αύριο.
Για περισσότερες πληροφορίες και για τυχόν αμφιβολίες μπορείτε να ανατρέξετε στις ιστοσελίδες http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=241
Και
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=282
(moto.gr)


Εαν θέλετε περνατε και τον αριθμό Λογ/ου του Γιώργου

Αυτα...

DIT
14/11/2003, 14:21
μόλις μου έλυσες μια μεγάλη απόρια,οτι δηλαδή οτι το κατάστημα κάνει και αυτό με την δική του κίνηση για το ζήτημα.

Εύγε!!!

bikersonly
14/11/2003, 14:25
η ’ρτεμις.

Τι άδεια να περιμένουμε ρε Γιώργη?
Αφού το γεγονός είναι τετελεσμένο!

Η προσπάθεια είναι να ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα.Με οποιοδήποτε τρόπο ο οποίος βέβαια δεν θα προσβάλλει με τον ένα ή άλλο τρόπο τα παιδιά και τη σημασία της συγκεντρωσης.

Και πιστεύω ότι ο τρόπος που ανέφερε η ’ρτεμις είναι μια χαρά.

Και το κείμενο που έχουν συνταξει τα λέει όλα!

Αν και για τοιχοκολλήσεις κτλ κτλ είναι λίγο αργά.Δεν πειράζει όμως.Και έναν να πείσουμε να έρθει καλό είναι.

Εγώ το κυνηγάω τηλεφωνικά.

Αυτά!

Julius
14/11/2003, 15:16
Epidi mallon den katalavate kai sas vlepo kai ligaki panikovlimenous.......

Den milao gia thn synanthsh ths kyriakhs, milao gia thn poroxh bohthias me opoiodipote tropo (katathesh sthn trapeza, periodika-peretero dimosiothta, klp)

exthes milisa me ena melos dimosiagrafo sto epaggelma pou me rotise ean tha thelame na dimosieythei.......... einai dinaton na mhn paroume thn symfonh gnomh ton paidion???

Telos panton xriazete h symfonh gnomh toy giorgou gia na kanoume maziki enhmerosh tooooooooso apla. apo ekei kai pera einai diadikasia peripoy 10 lepton mia kai ta keimena einai etoima.

Julius
14/11/2003, 15:21
Episeis einai adynato na mazeftoun ta xrhmata apo mia kai mono ekdilosh (ena kompiouteraki tha sas pisei)

prepei sto epomeno 15-20 hmero na ginoun arketes akoma kai pera apo ayto na yparksei symvolh ton motosykletiston apo olh thn ellada (o monos tropos einai meso trapezas). Autos einai o skopos toy mazikou mailing.

almalibera
14/11/2003, 15:27
...εχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά...

Χτες ο Γιώργος ήταν μαζί μας γιατί δεν ειχες πει τίποτα νωρίτερα???!!! Να το ρωταγαμε το παιδί...
:confused:

bikersonly
14/11/2003, 15:29
Γιωργάρα πήγαινε στο βιβλιοπωλείο και ζήτα το βιβλίο "Η γλώσσα μου" ξέρεις ΝΑΝΑ μήλο κτλ κτλ Χαχαχα!!! :D

Αλλά έτσι όπως το έγραψες ΤΙ ήθελες να καταλάβουμε?????
Εγώ βασικά κατάλαβα ότι μου την μπαίνεις προσωπικά αλλά έδωσα τόπο στην οργή. Χαχα!!

Τώρα Μιλάμε! Τώρα καταλάβαμε τι εννοεί ο ποιητής! Είχα βάλει 5 φιλόλογους να μου το εξηγήσουν!χαχα!!

Πάντως για τον λογαριασμό είναι δύσκολα τα πράγματα.Τα έχουμε πει.Αυτό που βλέπω ως εφιγκτό είναι να ενεργοποιηθούν αν δεν το έχουν κάνει ήδη, οι Σύλλογοι μας στην Επαρχία και μέσω αυτών να γίνει η περισσυλογή των χρημάτων και μετέπειτα κατάθεση τους στον λογαριασμό του Γιώργου!Παρουσία δικηγόρου για μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.Καλό να σταλούν και τα E-mail αλλά ακόμα καλύτερο η ενημέρωση-συμμετοχή σε εκδηλώσεις από Λέσχες!

Ουφ!Τα πα και ξαλάφρωσα! ;)

Αυτά!2

Julius
14/11/2003, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
...εχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά...

Χτες ο Γιώργος ήταν μαζί μας γιατί δεν ειχες πει τίποτα νωρίτερα???!!! Να το ρωταγαμε το παιδί...
:confused:


:-(

re me doulevete poy na to ksero??????

tespa, eimai aisiodoksos kai nomizo oti ola tha pane kala ama voithisoyme oloi.

bikersonly
14/11/2003, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
:-(



Τι μπορώ να κάνω για να σε ανεβάσω??

Δεν μπορώ να σε βλέπω άλλο έτσι! Μου ραγίζεις την καρδιά!!!
Αν και έτσι έπρεπε να το βάλεις :( Την μύτη τι την ήθελες??
Το ξέρουμε ότι έχεις μεγάλη μύτη!
Χαχα!!!

Τι που να το ξέρεις ρε συ???? Τι τριμέγιστος είσαι???Χα!

Και για να σοβαρευτώ γιατί προβλέπω να τις αρπάζω σήμερα, ΟΛΟΙ μας κάνουμε ότι μπορούμε!Αυτό είναι το ευχάριστο!!!

Και θα το δούμε την Κυριακή! Και θα τα πάρουμε ακόμα πιο πολύ πάνω μας για την συνέχεια!!!

Αυτά! 3

almalibera
14/11/2003, 15:50
...ας το λεγες βρε καρδούλα μου!!!!!!!!!!!!!!

Πού να ξερουμε τί ακρες έχει ο καθένας!!