PDA

View Full Version : Όποιος δεν μπορεί να διορθώσει ένα πρόβλημα,... Το διακωμωδεί...



villy
17/11/2006, 11:50
Επίσημο… Blue Screen-saver από τη Microsoft16Nov06

Όλοι όσοι έχουν χρησιμοποιήσει έστω και λίγες ώρες με το λειτουργικό σύστημα της Microsoft, σίγουρα έχουν βρεθεί τουλάχιστον μία φορά αντιμέτωποι με το γνωστό φαινόμενο της… μπλε οθόνης. Το μήνυμα σφάλματος δηλαδή, που εμφανίζεται από τον πυρήνα του λειτουργικού συστήματος, για να ενημερώσει τον χρήστη ότι η λειτουργία των Windows τερματίστηκε λόγω ενός ανεπανόρθωτου σφάλματος.

Σατιρίζοντας τον ίδιο τον εαυτό της, η Microsoft διέθεσε πριν λίγες μέρες, μέσω του Windows Sysinternals (αποτέλεσμα της πρόσφατης εξαγοράς του sysinternals.com), ένα μικρό screensaver το οποίο προσομοιώνει την απεικόνιση της μπλε οθόνης. Μπορείτε να το βρείτε
εδώ (http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/Miscellaneous/BlueScreen.mspx) και το μέγεθός του είναι μόλις 64 KB.


Τα σχόλια δικά σας....:yuck:

Σας το επισυνάπτω :winka:

kalesin
17/11/2006, 11:58
υπαγε οπισω μου σατανα....


μολις το κατεβασα, το εγκατεστησα, γελασα με τα χαλια μου που γελαω με το blue screen... πηγα να βγω...




κ κολλησε το pc....





ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο, μπλοκαρε με τα φωτοσοπια κ τα μουλαρια κ κολλησε για μερικα δευτερολεπτα, αλλα πηγε η καρδια μου στην κωλοτσεπη



:rotflmao: :rotflmao:

villy
17/11/2006, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
υπαγε οπισω μου σατανα....


μολις το κατεβασα, το εγκατεστησα, γελασα με τα χαλια μου που γελαω με το blue screen... πηγα να βγω...


κ κολλησε το pc....


ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο, μπλοκαρε με τα φωτοσοπια κ τα μουλαρια κ κολλησε για μερικα δευτερολεπτα, αλλα πηγε η καρδια μου στην κωλοτσεπη


:rotflmao: :rotflmao:





Ηταν ψαρωτικό:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

675
18/11/2006, 11:00
το κατεβασα, το ανζιπαρισα αλλα ρε συ δε ξερω...σα να κωλονω να το εγκαταστησω...:sick:

μηπως μου μαμησει το πσ...:evil: :sick:

villy
19/11/2006, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
το κατεβασα, το ανζιπαρισα αλλα ρε συ δε ξερω...σα να κωλονω να το εγκαταστησω...:sick:

μηπως μου μαμησει το πσ...:evil: :sick:


Όχι σε συ, είναι επίσημο και ασφαλές! Το έβαλα κι εγώ! αν δεν σου αρέσει μετά το βγάζεις όπως όλους τους screensavers!

:wave2: :wave2: :wave2:

vaspiou
19/11/2006, 19:58
kala einai apistefto.....
tha psarosoun polloi...

fantacid
19/11/2006, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
το κατεβασα, το ανζιπαρισα αλλα ρε συ δε ξερω...σα να κωλονω να το εγκαταστησω...:sick:

μηπως μου μαμησει το πσ...:evil: :sick:

τι εννοεις??????????

μηπως σου βγαζει μπλε οθονες??

:confused:

zireous
20/11/2006, 19:26
Μια ζωή τα ίδια και τα ίδια με τα winblows, αντιγράφουνε τα πάντα και τα πουλάνε για δικό τους κατασκεύασμα, στις περισσότερες διανομές linux περιλαμβάνεται εδώ και δεκαετίες ο xscreensaver που δέρνει -και έχει και blue screens από καμιά δεκαριά λειτουργικά (Amiga, Mac, Unix, Spectrum, win98, 2000, XP κλπ)...

Παρακολουθώντας πχ τις εξελίξεις στο desktop των λειτουργικών του Gates, βλέπεις ότι χρόνια πριν ήταν στάνταρ στα linux.

Περαστικά στους winblowπληκτους. :D