PDA

View Full Version : Άπειρος ζτάει βοήθεια



sebastian
17/11/2006, 14:30
:a4: :a4:


Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα την βοήθεια σας.
Οδηγάω μηχανάκι 6 χρόνια.Τίποτα σπουδαιο.¨Είχα ενα typhoon και τωρα ενα mega scooter της pegeuot(elystar 150 abs/fsi).Ύστερα απο την καλή γνωριμία που είχα με αυτό το είδος δικύκλων πιστεύω οτι έφτασε η ώρα να οδηγήσω μια αληθινή μηχανή.
Εδώ θέλω την βοηθειά σας.Δέν γνωρίζω τίποτα απο μεγάλες μηχανές αλλά ύστερα απο ένα μήνα αναζητησης στο internet κατάλαβα οτι μου αρέσουν και μου ταιριάζουν οι street μηχανές.Την θέλω για καθημερινή χρήση και μία φορά την εβδομάδα για μακρινη βόλτα(200-300 χιλιομέτρων).Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.Σκέφτομαι για μεταχειρισμένο tdm 850 ή 900,v-storm 650.Μπορώ να δώσω 6000 με 7000 ε.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Gandalf dr685sm
17/11/2006, 14:32
Τα μηχανάκια που παραθέτεις δεν είναι καθαρά "street" ακόμα και αν το TDM το συγκαταλέγουν σε εκείνη την κατηγορία.

Πάντως και τα δύο , είναι αξιόπιστα και θα σου δώσουν το αντίτιμο τους πίσω. Η επιλογή όμως όταν φτάνεις στην οδηγική απόλαυση , είναι καθαρά υποκειμενική κρίση και πραγματικά μην ακούς κανένα... οτι κάνει σε εσένα.


Gandalf

CELTIC
17/11/2006, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sebastian
:a4: :a4:


Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα την βοήθεια σας.
Οδηγάω μηχανάκι 6 χρόνια.Τίποτα σπουδαιο.¨Είχα ενα typhoon και τωρα ενα mega scooter της pegeuot(elystar 150 abs/fsi).Ύστερα απο την καλή γνωριμία που είχα με αυτό το είδος δικύκλων πιστεύω οτι έφτασε η ώρα να οδηγήσω μια αληθινή μηχανή.
Εδώ θέλω την βοηθειά σας.Δέν γνωρίζω τίποτα απο μεγάλες μηχανές αλλά ύστερα απο ένα μήνα αναζητησης στο internet κατάλαβα οτι μου αρέσουν και μου ταιριάζουν οι street μηχανές.Την θέλω για καθημερινή χρήση και μία φορά την εβδομάδα για μακρινη βόλτα(200-300 χιλιομέτρων).Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.Σκέφτομαι για μεταχειρισμένο tdm 850 ή 900,v-storm 650.Μπορώ να δώσω 6000 με 7000 ε.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

vstrom χωρίς δεύτερη κουβέντα:a25: :a25:

Θεωρώ ότι καλυπτει όλα τα παραπάνω που ζήτας

:wave2: :wave2:

lampros_fazer
17/11/2006, 14:57
Fazer 600..:D

kachius
17/11/2006, 14:59
Αν τελικά καταλήξεις σε tdm να πας για το 900 δαγκωτό!

(έχουν τεράστια διαφορά στο βάρος-κυρίως σαν αίσθηση, όχι τόσο στο νούμερο)


:wave2:

sebastian
17/11/2006, 15:05
Σωστά απλά επειδή θα είμαι καινούργιος οδηγός σε αυτό το είδος θα μπορώ να έχω σωστή κρίση?Ότι οδηγήσω θα μου φανεί αρκετό.Θα μπορέσω με αυτα τα λεφτά να βρώ ενα καλό μεταχειρισμένο?

melsaltas
17/11/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sebastian
Σωστά απλά επειδή θα είμαι καινούργιος οδηγός σε αυτό το είδος θα μπορώ να έχω σωστή κρίση?Ότι οδηγήσω θα μου φανεί αρκετό.Θα μπορέσω με αυτα τα λεφτά να βρώ ενα καλό μεταχειρισμένο?


Με αυτα τα λεφτα (7000?) παιρνεις καινουργιο V-STROM 650

adam_tsouk
17/11/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
Με αυτα τα λεφτα (7000?) παιρνεις καινουργιο V-STROM 650
ετσι ακριβως.

και θα εισια μια χαρουλα.

Απο γκαζι αρκετο κ ευκολο.


Σαν ογκο μηχανης δες αν σε βολευει κ φυσικα αν σου αρεσει.




Και γρηγορα γιατι σε λιγο θα σου προτεινουμε μεχρι και R1 (αν και ολοι ξερουν οτι τα καλυτερα ειναι τα Ζ750 και τυχαια πουλαω ενα)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

melsaltas
17/11/2006, 15:11
Και γρηγορα γιατι σε λιγο θα σου προτεινουμε μεχρι και R1 (αν και ολοι ξερουν οτι τα καλυτερα ειναι τα Ζ750 και τυχαια πουλαω ενα)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: [/B][/QUOTE]



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
17/11/2006, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
Και γρηγορα γιατι σε λιγο θα σου προτεινουμε μεχρι και R1 (αν και ολοι ξερουν οτι τα καλυτερα ειναι τα Ζ750 και τυχαια πουλαω ενα)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:lol: :lol: :lol:


μη μου σπαμαρεις την αγγελια ρε!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:

perastikos
17/11/2006, 15:17
Επειδή φίλε μου όλοι έχουν μία γνώμη και μία κ..δα.... Μία είναι η λύση:

Όλα τα μοντέλα (αυτά που γράφεις + αυτά που προτείνουν από πάνω) είναι καλά και αξιόπιστα. ΑΝ όμως δεν τα οδηγήσεις δεν μπορείς να καταλήξεις πιο σου ταιριάζει! Πριν μερικούς μήνες είχα το ίδιο δίλημα και μόνο αφού οδήγησα τις μηχανές που με ενδιέφεραν πήρα απόφαση.

Βέβαια μετά πρέπει να δεις αν θες του κουτιού ή μεταχειρισμένο....Τα + και τα - κάθε επιλογής φαντάζομαι είναι περιττά ;)

maintenance
17/11/2006, 15:18
Fazer κύριοι!!!! και μάλιστα το προηγούμενο μοντέλο ( αυτό που έχω, και κατα τύχη πουλάω)

Φιλικό, σοβαρό, και φτηνό!

αυτά!

:beer: :beer: :wave2: :beer: :beer:

loukasfilm
17/11/2006, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sebastian
Σωστά απλά επειδή θα είμαι καινούργιος οδηγός σε αυτό το είδος θα μπορώ να έχω σωστή κρίση?Ότι οδηγήσω θα μου φανεί αρκετό.Θα μπορέσω με αυτα τα λεφτά να βρώ ενα καλό μεταχειρισμένο?

Και βέβαια θα μπορέσεις να έχεις σωστή κρίση. Πήγαινε κάνε τεστ ντραιβ στα μοντέλα που ενδιαφέρεσαι, και πάρε όποιο γουστάρεις περισσότερο.

Καλορίζικο:beer:

sebastian
17/11/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Fazer κύριοι!!!! και μάλιστα το προηγούμενο μοντέλο ( αυτό που έχω, και κατα τύχη πουλάω)

Φιλικό, σοβαρό, και φτηνό!

αυτά!

:beer: :beer: :wave2: :beer: :beer:



Εχεις καμια φωτο να το δούμε?

zolotas
17/11/2006, 15:56
εξαρταται απο ποια περιοχη εισαι .......αν εισαι απο δυτικα ...fazer ασυζητητι και απευθειας για tuning.......αν εισαι ανατολικος V-STROM και αγιος ο θεος

παντως για να εχεις μεγκα σκουτερ μαλλον δεν θα εισαι απο δυση γιατι εκει εχει μονο παπιες 800cc για ξυπνητηρια

h_m_akis
17/11/2006, 18:04
με το TDM 850 θα καθαρισεις με μονο 3500-4000!

...απλα δελεαστικο:winka:

soundstorm
17/11/2006, 18:08
Μην ακους κανεναν.Tdm 850.Και το καλυτερο ειναι αυτο που δινω εγω!!!:rotflmao: :rotflmao:

Respect
17/11/2006, 18:22
Κάνε βόλτα και με τα 2. Μετά... αγόρασε αυτό που σου την έδωσε περισσότερο! :alien: