PDA

View Full Version : Λοιπόν..



Respect
17/11/2006, 19:41
Λοιπόν.. πήρα αντισκουριακό και με αυτό λάδωσα τη μανέτα του συμπλέκτη η οποία έδειξε αμέσως θεαματική αλαγή προς το καλύτερο!! Μαλάκωσε αρκετά!! :a013:

island
18/11/2006, 09:12
το αντισκωριακό ίσως να μην ειναι η καλύτερη λύση γιατι δέν αφήνει αρκετό λάδι μετα την εξάτμηση του (ίσα ίσα που μερικά απομακρύνουν το ήδη υπάρχον) με αποτέλεσμα ίσως να γίνει χειρότερο μετά απο μερικές μέρες.

νομίζω οτι ένα λεπτό λάδι θα έκανε καλύτερη δουλεια

υπάρχουν και ειδικά εργαλεία που βοηθάνε την είσοδο του λαδιού

(τώρα το λοιπόν σαν τίτλος θέματος δέν νομίζω να βοηθήσει κάποιον αλλα τι να πείς)


69910

edie
18/11/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
το αντισκωριακό ίσως να μην ειναι η καλύτερη λύση γιατι δέν αφήνει αρκετό λάδι μετα την εξάτμηση του (ίσα ίσα που μερικά απομακρύνουν το ήδη υπάρχον) με αποτέλεσμα ίσως να γίνει χειρότερο μετά απο μερικές μέρες.

νομίζω οτι ένα λεπτό λάδι θα έκανε καλύτερη δουλεια

υπάρχουν και ειδικά εργαλεία που βοηθάνε την είσοδο του λαδιού

(τώρα το λοιπόν σαν τίτλος θέματος δέν νομίζω να βοηθήσει κάποιον αλλα τι να πείς)







τι φτιαχνεις εκει (στη φοτο) βρε μαστορα:beer:

island
18/11/2006, 10:13
δεν ειμαι εγώ βρε στο ιντερνετ το βρήκα για να δείξω το ειδικό εργαλείο που βάζει λάδι.

άλλος ειναι ο τομέας μου εμενα


:beer:

Respect
18/11/2006, 15:17
Λοιπόν... :lol: :lol: το διόρθωσα :a013: Τι λαδάκι να βάλω άραγε; 10αράκι; :confused:

GIXXERAKIAS
19/11/2006, 00:31
Στην αντιπρωσοπεια οταν πηγα το καλοκαιρι την καλη μου για σερβις μου εβαλαν ενα σπρευ σαν wd-40 αλλα ητο κολλωδες(οχι δεν ητο αυτο που νομιζεται:D )διαφανο και σαν λαδι συμπυκνωμενο με πολη καλη λιπανση,μου εβαλαν σε ολα τα κινουμενα μερη(κλειδαριες,μαρσπιεδες αναβατη και συνεπιβατη,συπλεκτη)παρα πολυ καλο στο να μενει εκει που πεφτει,αφου να φανταστειται οατν επλυνα την μηχανη και ειχε πεσει γυρω απο κλειδαριες και συμπλεκτη αλλα και στους μαρπιεδες,μου εφυγε η πιστη με σκετο νερο και τελικα το καθαρισα με λαδι(ελαιολαδο κατα προτιμηση απο καλαματα:D :D )πανω σε ενα βαμβακακι και τσουπ καθαρισε απο μερη που δεν επρεπε να ειχε πεσει.Μεχρι και τωρα μετα απο πολλα πλυσιματα η μανετα του συμπλεκτη ειναι σουπερ και μαλακη με λιπανση οπως την πρωτη μερα!!!:beer: :wave2: