PDA

View Full Version : Tο χρήμα κάνει τον κάγκουρα ή ο κάγκουρας το χρήμα;



Σελίδες : [1] 2

mbjp
18/11/2006, 14:01
Επίκαιρη ερώτηση.

Ανεβηκε λιγο η θερμοκρασια, βγηκε ηλιος. Τσουπ!

Εκαναν παλι την εμφανιση τους τα παλικαρακια με τα τουμπανιασμένα street/ss, με τα δερμάτινα Dainese, τις racing μπότες, τα γάντια των 150ευρώ, το γυαλί των 200 και το ...ζελέ στο κεφάλι...

Και εμεις καθόμαστε σα τους μαλάκες πανω στο ΑΧ με τις λουνα-παρκ αναρτήσεις να ανησυχούμε για το τι μας περιμενει στο επόμενο στενό..

Nik0s
18/11/2006, 14:17
" Το χρήμα δεν φέρνει την ευτυχία, αλλά σίγουρα μπορεί να παρκάρει το γιωτ μου δίπλα της..."


κάποιος είχε πει, δε θυμάμαι... :rolleyes:

:lol:

GIXXERAKIAS
18/11/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Επίκαιρη ερώτηση.

Ανεβηκε λιγο η θερμοκρασια, βγηκε ηλιος. Τσουπ!

Εκαναν παλι την εμφανιση τους τα παλικαρακια με τα τουμπανιασμένα street/ss, με τα δερμάτινα Dainese, τις racing μπότες, τα γάντια των 150ευρώ, το γυαλί των 200 και το ...ζελέ στο κεφάλι...

Και εμεις καθόμαστε σα τους μαλάκες πανω στο ΑΧ με τις λουνα-παρκ αναρτήσεις να ανησυχούμε για το τι μας περιμενει στο επόμενο στενό.. Να σε κραξω τωρα η μετα?Εχεις δει πολλους σοβαρους streetαδες να φορανε γαντια,δερματινα μπουφαν οπως λες και να εχουν ζελε στο μαλλι?Μηπως φορανε και κρανος βαρβατο συνηθως?μπερδευτηκς με την κατηγορια την δικη σου?την ον/off με το καπελακι το trendy για προστασια μην τους χαλασει το μαλλι απο τον αερα?Α ρε μαλακιες που πετατε μεσημεριατικα!!!Βρε φιλε μου ποιος σου ειπε οτι ειμαστε καγκουρες επειδη φοραμε τα δερματα και γαντια των 150ε?Μηπως λεω εγω τωρα τα φοραμε για προστασια?Κατι που δεν το γνωριζεις εσυ και η κατηγορια σου?ΑΑΑΑ και κατι αλλο!!Αν νομιζεις οτι ειμαστε πλουσιοι εμεις με τα ss εισαι πολυ γελασμενος φιλαρακι,αλλοι φορανε τα trendy κουστουμακια και τον ζελε στο κεφαλι,μηπως ειναι οι on/offακηδες λεω εγω?Σκεψου καλα τι μλκια ειπες πριν απαντησεις στα λεγομενα μου,παντα φιλικα,αλλα πολλες φορες λετε κατι μλκιες εδω μεσα ρε παιδια ελεος!!!Συγγνωμη αν θιγω καποιους αλλα και οι ιδιοι τα βλεπεται/ουμε καθε μερα στους δρομους:wave2:

mbjp
18/11/2006, 17:13
αδερφε ισα ισα που το 90% των ατομων που βλεπω πανω σε SS ειναι σωστα ντυμενοι και φορουν !!ΚΡΑΝΟΣ!!

Μιλαω για εκεινο το υπολοιπο 10% που καβαλανε μια γρηγορη & ακριβη μηχανη για τη μοστρα, τους γνωστους εποχιακους. Σκανε μουρη τα ηλιολουστα ΣΚ του χειμωνα & στις αρχες της Ανοιξης, σπανιοτερα ομως το καλοκαιρι - θα την βολεψουν καλυτερα στο aircondition του 4χ4. Ανεβαινουν στο καθε πανάκριβο ss ξεκράνωτοι, με το μουρικο μπουφανακι, και βολταρουν για καφε στο κεντρο, ολο ποζα & μαρσαρισμα..ε, αυτοι δεν εχουν καμμια σχεση με τον ορο "μοτοσυκλετιστης"..Και φυσικα δε ξερουν τι σημαινει να κανεις το σκατο σου παξιμαδι για να αγορασεις τη καλη σου ;) :beer:

ronin1
18/11/2006, 17:18
δε νομίζω οτι τα βαζει με τους στρεεταδες, αλλα γενικότερα με τους ''μοτοσυκλετιστες που δε φοράνε κράνος και ειναι ολο μοστρα....

η αληθεια ειναι οτι κ γω αυτο βλεπω οτι οι περισσοτεροι που δε φορανε κρανος ειναι οι ονοφαδες...

κατι μουρες με β στρομ με βαραντερο...τι να πεις...μαλακια ολονων που δεν το φορανε , στρεετ κ ον οφ....

παντως με χαρα μου διαπιστωνω οτι τον τελευταιο καιρο , στην πολη μου τουλαχιστον , λιγους βλεπω πλεον χωρις κρανος...λιγο οι μπατσοι που βγαινουν συνεχεια κ καλα κανουν, λιγο οι θερμοκρασιες....:wave2:

island
18/11/2006, 17:36
Η χαζομάρα είναι στο μυαλό του καθ ενός και όχι στην μοτοσικλέτα που καβαλάει.

Αλλά εκατό φορές πιο κουλός είναι όποιος κατηγορεί "ομάδες" μοτοσικλετιστών στην προσπάθεια του να βγάλει τα κόμπλεξ του είτε γιατί εκείνος δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει αυτή την μηχανή είτε για 100 άλλους δικούς του λόγους.

Βρε ούρτ!!!!

the_passenger
18/11/2006, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
Η χαζομάρα είναι στο μυαλό του καθ ενός και όχι στην μοτοσικλέτα που καβαλάει.

Αλλά εκατό φορές πιο κουλός είναι όποιος κατηγορεί "ομάδες" μοτοσικλετιστών στην προσπάθεια του να βγάλει τα κόμπλεξ του είτε γιατί εκείνος δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει αυτή την μηχανή είτε για 100 άλλους δικούς του λόγους.

Βρε ούρτ!!!!

+1 !!!

Διαφωνώ με το θέμα του τόπικ: άλλο το άν είσαι ή δεν είσαι κάγκουρας, άλλο το άν τα έσκασες ή όχι ...

Μπορεί με 1000 + 10? να είσαι γαμώ τους κάγκουρες με πολύ τζέλ στο μαλλί (τα 10? για το τζέλ), και μπορεί με 20.000? + να είσαι άψογος.... αρκεί να τα χες να τα σκάσεις ... ή να τα μαζέψεις... αλλά αυτό είναι τελείως άλλο θέμα.....

Και όταν το χρήμα πηγαίνει σε προστασία που τη φοράς ποτέ δε θεωρείται καγουριλίκι......

:a41:

Bil
18/11/2006, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
Η χαζομάρα είναι στο μυαλό του καθ ενός και όχι στην μοτοσικλέτα που καβαλάει.

Αλλά εκατό φορές πιο κουλός είναι όποιος κατηγορεί "ομάδες" μοτοσικλετιστών στην προσπάθεια του να βγάλει τα κόμπλεξ του είτε γιατί εκείνος δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει αυτή την μηχανή είτε για 100 άλλους δικούς του λόγους.

Βρε ούρτ!!!!

:beer: :beer: ;) :beer:

mbjp
18/11/2006, 19:06
Αλλά εκατό φορές πιο κουλός είναι όποιος κατηγορεί "ομάδες" μοτοσικλετιστών στην προσπάθεια του να βγάλει τα κόμπλεξ του είτε γιατί εκείνος δεν είχε τα χρήματα να αγοράσει αυτή την μηχανή είτε για 100 άλλους δικούς του λόγους.

Βρε ούρτ!!!!


βασικα επρεπε να γραψω street/ss/onoff/κλπ κλπ για να μην ενοχληθουν τα κομπλεξ καποιων εδω μεσα που θελουν και βλεπουν φαντασματα..Δεν χωριζω σε ομαδες τους μοτοσυκλετιστες, αντιθετα τους διαχωριζω απο τους ΜΑΛΑΚΕΣ που κυκλοφορουν αναμεσα μας



Και όταν το χρήμα πηγαίνει σε προστασία που τη φοράς ποτέ δε θεωρείται καγουριλίκι......


θα τρελαθουμε εδω μεσα :alien:

ξαναδιαβασε το αρχικο μηνυμα μου, γραφω ξεκαθαρα για τυπους που φορανε πανακριβα dainese κλπ, αλλα απο κρανακι ΓΙΟΚ..τα τυπακια που μοστραρουν δερματινα των 800ευρω αλλα στο κεφαλι ασε να φυσαει ο αερας..λες και στη πτωση μια αορατη δυναμη θα τους κρατησει το κρανιο σε αποσταση απο την ασφαλτο..

τεσπα :a12:

the_passenger
18/11/2006, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
................

θα τρελαθουμε εδω μεσα :alien:

ξαναδιαβασε το αρχικο μηνυμα μου, γραφω ξεκαθαρα για τυπους που φορανε πανακριβα dainese κλπ, αλλα απο κρανακι ΓΙΟΚ..τα τυπακια που μοστραρουν δερματινα των 800ευρω αλλα στο κεφαλι ασε να φυσαει ο αερας..λες και στη πτωση μια αορατη δυναμη θα τους κρατησει το κρανιο σε αποσταση απο την ασφαλτο..

τεσπα :a12:


Τι λες βρε φίλε,
1) όταν το κεφάλι το φυσάει ο αέρας τότε ναί ΣΥΜΦΩΝΩ έχουμε να κάνουμε με μαλάκα.
2) Τί σχέση έχει αν το άν φοράει το πανάκριβο dainese κλπ παράλληλα ή όχι; ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ?????????

:confused: :confused: :confused:
μήπως τα έχεις λίγο μπλέξει;;;;;;;;

GIXXERAKIAS
19/11/2006, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
βασικα επρεπε να γραψω street/ss/onoff/κλπ κλπ για να μην ενοχληθουν τα κομπλεξ καποιων εδω μεσα που θελουν και βλεπουν φαντασματα..Δεν χωριζω σε ομαδες τους μοτοσυκλετιστες, αντιθετα τους διαχωριζω απο τους ΜΑΛΑΚΕΣ που κυκλοφορουν αναμεσα μας



θα τρελαθουμε εδω μεσα :alien:

ξαναδιαβασε το αρχικο μηνυμα μου, γραφω ξεκαθαρα για τυπους που φορανε πανακριβα dainese κλπ, αλλα απο κρανακι ΓΙΟΚ..τα τυπακια που μοστραρουν δερματινα των 800ευρω αλλα στο κεφαλι ασε να φυσαει ο αερας..λες και στη πτωση μια αορατη δυναμη θα τους κρατησει το κρανιο σε αποσταση απο την ασφαλτο..

τεσπα :a12: Eχεις απολυτο δικιο στο οτι μιλας για καποιους συγκεκριμενους καγκουρες αλλα το προβλημα στο αρχικο σου ποστ ειναι οτι τα εχεις βαλει ξεκαθαρα με τους streetαδες.Οι streetaδες συνηθως οταν σκανε ματσο λεφτα για μπουφαν dainese εχουν και ΦΟΡΑΝΕ κρανος,αυτοι που δεν τα φορανε ειναι οι τυπαδες της καφετεριας με το μαλλι ζελεδιασμενο και το μπουφαν το ασχετο,το κυριλε για τη καφετερια και στην χειροτερη για το κρυο αυτα με τα πουπουλα τα φουσκωτα!!Αυτοι ειναι οι τυποι που δεν φορανε κρανος συνηθως και υπαρχουν σε ολες τις εκδοσεις (ον/off,street,ss) με ιδιαιτερη εμφαση στους on/offακηδες,τα βλεπεις και εσυ πιστευω ε?Και οντως εγω προσωπικα εχω κανει το σκατο μου παξιμαδι για να την αποκτησω την καλη μου,μαζι και τα παντα προβλεπομανα του αναβατη(κρανος,γαντια με προστατευτικα,μποτες και παντερλονι δερματινο θα παρω τα χριστουγεννα με το δωρο:D :D ) η μηχανη μου ειναι μαμα,προτιμησα να ντυθω εγω πρωτα σωστα και μετα να την "ντυσω"και αυτην(εξατμιση,φιλτρα κ λοιπα αξεσουαρ την εχω εναμιση χρονο μεχρι και η πινακιδα στην θεση της ειναι:eyepop: :eyepop: Πρεπει να την βγαλω ε:D :D ):beer: :beer: :wave2:

harlek
19/11/2006, 00:55
αυτοι που δεν τα φορανε ειναι οι τυπαδες της καφετεριας με το μαλλι ζελεδιασμενο και το μπουφαν το ασχετο,το κυριλε για τη καφετερια και στην χειροτερη για το κρυο αυτα με τα πουπουλα τα φουσκωτα!!Αυτοι ειναι οι τυποι που δεν φορανε κρανος συνηθως και υπαρχουν σε ολες τις εκδοσεις (ον/off,street,ss) με ιδιαιτερη εμφαση στους on/offακηδες,τα βλεπεις και εσυ πιστευω ε?

Πω πω ενδιαφέρον για τη σωματική ακεραιότητα των συμπολιτών μας! Τελικά σ' αυτή τη χώρα νοιαζόμαστε πραγματικά για τον διπλανό! Βρε "τυπάδες" με τα ζελέ και τα ψευτομπουφάν, σας αγαπάμε, γι' αυτό και σας επικρίνουμε! Φοβόμαστε μη χτυπήσετε, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ! :p

dodos_1
20/11/2006, 08:37
το να τα χωσεις για προστατευτικο εξοπλισμο συμφωνω απολυτα.απλα ο καθενας αγοραζει κρανος,μπουφαν,κλπ. αναλογα με την τσεπη του.εγω παντως θεωρω πολυ γελοιο θεαμα καποιους "αναβατες" που καβαλανε μηχανηματα αξιας πολλων χιλαδων ευρω και να φορανε κρανακι αγορασμενο απο το πρακτικερ.

ronin1
20/11/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
το να τα χωσεις για προστατευτικο εξοπλισμο συμφωνω απολυτα.απλα ο καθενας αγοραζει κρανος,μπουφαν,κλπ. αναλογα με την τσεπη του.εγω παντως θεωρω πολυ γελοιο θεαμα καποιους "αναβατες" που καβαλανε μηχανηματα αξιας πολλων χιλαδων ευρω και να φορανε κρανακι αγορασμενο απο το πρακτικερ.

εγω τα παιρνω στο κρανιο!!!!!

ειναι απιστευτα γελοιοι με κεινα τα καπελακια κ τα κορδονια λυτα να ανεμιζουν, σαν ενα καρτουν δε θυμαμαι πιο με ενα πουλι που ηταν αεροπορος κ φορουσε μια κασκα πιλοτων του β΄παγκοσμιου τις δερματινες...

μου ρχεται να τους βρισω!!!το κεφαλι τους δε το σκεφτονται , δε κοιταζτηκαν στον καθρεφτη τουλαχιστον?

τα κρεμαν κ στους καθρεφτες μετα...:cry: :cry:

το εχω δει σε Hayabusa....:a11: :a11:

Boxer
20/11/2006, 11:10
Ξεχασατε τους BMWδακηδες η μου φαινεται ;:confused:

SPORAKIAS
20/11/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
το να τα χωσεις για προστατευτικο εξοπλισμο συμφωνω απολυτα.απλα ο καθενας αγοραζει κρανος,μπουφαν,κλπ. αναλογα με την τσεπη του.εγω παντως θεωρω πολυ γελοιο θεαμα καποιους "αναβατες" που καβαλανε μηχανηματα αξιας πολλων χιλαδων ευρω και να φορανε κρανακι αγορασμενο απο το πρακτικερ.

+1000...αλλα και το αντιθετο...

επειδη καβαλανε το παπι αγοραζουν φτηνο κρανος γιατι το παπι δεν τρεχει..:confused:

εγω παντως με το παπι φοραω το shoei και ας εχω και ενα αρχαιο nolan..:winka:

το κτυπημα δεν αναγνωριζει ειδος μοτο...:rolleyes:

Ταξιδευτής
20/11/2006, 11:21
Nα ριξω και εγω το σχολιο μου εδω: εχετε παρατηρησει και εσεις οτι οσο πιο "γυμνος" εξοπλιστικα ειναι ενας αναβατης τοσο πιο επικινδυνα οδηγαει (και ειδικα στην πολη; )

Βλεπω παιδια με φουλ δερματα και πηγαινουν προσεκτικα και συγκρατημενα στην πολη και παραεξω γρηγορα αλλα με σωστους ρυθμους (που δειχνουν οτι το ΕΧΟΥΝ).
Ενω ατομα χωρις απολυτως τιποτα το καλοκαιρι (κανει κ ζεστη βλεπεις... :rolleyes: ) και το χειμωνα με κουστουμακι η ενα μπουφαν αλλα στο κεφαλι τους ΣΤΑΘΕΡΑ τιποτα, και απο φαναρι σε φαναρι ανοιγουν λες και τους κηνυγαει ο Χανιμπαλ Λεκτερ κανοντας σουζες, παντιλικια κλπ κλπ. (Για παραεξω αφηστε το καλυτερα....)

Μερικες φορες πραγματικα νοιωθω ηλιθιος....
Που μου παιρνει 10 λεπτα στο ξεκινημα και αλλα τοσα στο σταματημα για να βαλω/βγαλω εξοπλισμο -τοσο σε εμενα οσο και στον εκαστοτε συνεπιβατη μου, ενω βλεπω κατι αλλα τυπακια να μου ερχονται "αερατα" εξω απο την καφετερια και να πηδανε απο την σελα της μηχανης στους καναπεδες με κατι χαμογελα ΝΑ...
Που αυτοι ειναι ατσαλακωτοι με τα ασπρα πουκαμισακια τους, ενω εγω παω καπου και ειμαι σαν crossover αλβανου μπετατζη με βρετανο πανκιο με το μισο μαλι κολλημενο στη μουρη και το υπολοιπο καγκελο προς ολες τις κατευθυνσεις, με ενα κατακοκκινο σημαδι ΝΑ στο κουτελο απο το κρανος, που χρειαζομαι αλλες 2 θεσεις για να αφησω τον εξοπλισμο μου κλπ κλπ...

Ξερω οτι κανω το σωστο, αλλα γυρω εχω βαρεθει να βλεπω τους περισσοτερους να κανουν το εντελως αντιθετο... :mad:

Nostra
20/11/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ξερω οτι κανω το σωστο, αλλα γυρω εχω βαρεθει να βλεπω τους περισσοτερους να κανουν το εντελως αντιθετο... :mad:

Μια μέρα όμως θα συνειδητοποιήσεις ότι θα είσαι ο πιο μόνιμα αρτιμελής θαμώνας στην καφετέρια που πας...

GIXXERAKIAS
20/11/2006, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής


Μερικες φορες πραγματικα νοιωθω ηλιθιος....
Που μου παιρνει 10 λεπτα στο ξεκινημα και αλλα τοσα στο σταματημα για να βαλω/βγαλω εξοπλισμο -τοσο σε εμενα οσο και στον εκαστοτε συνεπιβατη μου, ενω βλεπω κατι αλλα τυπακια να μου ερχονται "αερατα" εξω απο την καφετερια και να πηδανε απο την σελα της μηχανης στους καναπεδες με κατι χαμογελα ΝΑ...
Που αυτοι ειναι ατσαλακωτοι με τα ασπρα πουκαμισακια τους, ενω εγω παω καπου και ειμαι σαν crossover αλβανου μπετατζη με βρετανο πανκιο με το μισο μαλι κολλημενο στη μουρη και το υπολοιπο καγκελο προς ολες τις κατευθυνσεις, με ενα κατακοκκινο σημαδι ΝΑ στο κουτελο απο το κρανος, που χρειαζομαι αλλες 2 θεσεις για να αφησω τον εξοπλισμο μου κλπ κλπ...

Ξερω οτι κανω το σωστο, αλλα γυρω εχω βαρεθει να βλεπω τους περισσοτερους να κανουν το εντελως αντιθετο... :mad: +1000000 Οντως και γω κανω πολυ ωρα να βγαλω κρανη γαντια και να τα κουβαλαω καθως προσπαθω να βαλω κξαι τα λουκετα της μηχανης οπου παω,χωρις ζελε στο μαλλι να ειμαι χυμα στο κυμα με το δερματινο στην καφετερια και το γελοιο της υποθεσης ξερετε ποιο ειναι?>Σε κοιταζουν σαν να εισαι απο αλλο πλανητη και πιθανως να σε κοροιδευουν κιολας,ειδικα κατι π@υτανακι@ που σε κοιτανε λες και εισαι ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ Μ@Λ@Κ@Σ επειδη τα κουβαλας ολα αυτα!Τι να πω ρε π@υστη μου ειμαστε πολυ πισω σε παιδεια σε τεοια πραγματα,αντι να σου πουν μπραβο που τα φορας σε χλευαζουν απο πανω!!ΕΛΕΟΣ!!!:( :sad:

Gandalf dr685sm
20/11/2006, 12:42
γιατί αναζητείται την επιβράβευση απο δέκα - είκοσι μαλάκες για το τι κάνετε εσείς και νιώθετε ασφαλείς (είσαστε μάλλον ! ) ;

Οί τύποι που οδηγούν μηχανή χωρίς κράνος αλλά κατά τα άλλα με εξοπλισμό κανονικό , υπάγονται σε εκείνους που οδηγούν αυτοκίνητο με ABS, AirBags κτλ, αλλά χωρίς ζώνη.

Κανείς δεν τους έχει διδάξει πως ενα σώμα κινείται λόγω αδράνειας κατά την ώρα του ατυχήματος. Η τελευταία γενιά που είχε τέτοια μηνύματα απο ΜΜΕ, ήταν αυτή που είναι γύρω στα 30-35 τώρα. Όπου βλέπαμε στην τηλεόραση την μαμά με το παιδί στην αγκαλιά, να σκάνε στο παρμπρίζ, χωρίς ζώνη και το παιδάκι να φεύγει έξω και να το πατάει το αυτοκίνητο , κατά το φρενάρισμα του!

Η τον αναβάτη μηχανής που έβαζε κράνος χωρίς να δένει το λουράκι και στο τρακάρισμα να φεύγει το κράνος στον αέρα και ο δρόμος να γεμίζει αίματα....

Σοκαριστικό;... δυστυχώς σύμφωνα με έρευνα μόνο με αρνητικές εικόνες μπορέι να καταλάβει κάποιος και να του αποτυπωθεί η εικόνα σαν μάθημα. Ειδικά αν σκεφτούμε τώρα και τον απόλυτο βαθμό του νεο-Έλληνα στην εκπαίδευση του και τις γνώσεις του, νομίζω οτι μια καμπάνια με άκρως σοκαριστικά βίντεο , να ξαναέκανε καλό...

Για τους ακράνωτους συνανθρώπους μας.... μόνο ενα χιλιοειπωμένο παράδειγμα...

Πάρτε φόρα και σκάστε το κεφάλι σας, με ελεγχόμενη ταχύτητα και πορεία σε ενα ντουλάπι χωρίς κράνος και δείτε τι θα πάθετε. Πολλαπλασιάστε τώρα, επί 3-4 φορές την ταχύτητα, την ορμή περιστροφής του κρανίου και τους αστάθμητους παράγοντες κατά την πτώση (τριβή, πέτρες, σταθερά εμπόδια) και φανταστείτε το αποτέλεσμα.


Gandalf

CyBeRseXX
20/11/2006, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Εχεις δει πολλους σοβαρους streetαδες να φορανε γαντια,δερματινα μπουφαν οπως λες και να εχουν ζελε στο μαλλι?

Εγω ειδα δυο τετοιους με τουμπανα ss στα φαναρια της Βαρκιζας κ ο ενας μαλιστα εφυγε σουζατος με το ποδι πανο στην σελα.. Ως το Ριμπας πηγαν κ μετα αναστροφη..

Και ομως, ζουν αναμεσα μας.. :D

vassilis88
20/11/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
+1000000 Οντως και γω κανω πολυ ωρα να βγαλω κρανη γαντια και να τα κουβαλαω καθως προσπαθω να βαλω κξαι τα λουκετα της μηχανης οπου παω,χωρις ζελε στο μαλλι να ειμαι χυμα στο κυμα με το δερματινο στην καφετερια και το γελοιο της υποθεσης ξερετε ποιο ειναι?>Σε κοιταζουν σαν να εισαι απο αλλο πλανητη και πιθανως να σε κοροιδευουν κιολας,ειδικα κατι π@υτανακι@ που σε κοιτανε λες και εισαι ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ Μ@Λ@Κ@Σ επειδη τα κουβαλας ολα αυτα!Τι να πω ρε π@υστη μου ειμαστε πολυ πισω σε παιδεια σε τεοια πραγματα,αντι να σου πουν μπραβο που τα φορας σε χλευαζουν απο πανω!!ΕΛΕΟΣ!!!:( :sad:

καλα εσυ εχεις 600 παει κ ερχεται.εγω με το 125 εχω ακουσει ΤΑ κουλα.500 ευρω για κρανος?καλα εισαι πολυ μλκας φιλε.αφου παμε απ την παλια εθνικη,γιατι βαζεις κρανος?300 ευρω για το μπουφαν?125 εχεις οχι 1000αρα!σ ολα ειχα μεινει λιγο κ δν ηξερα τι να απαντησω.εχω κ αλλα παραδειγματα που δν μου ρχονται τωρα.

γεροπιτσιρικος
20/11/2006, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Να σε κραξω τωρα η μετα?Εχεις δει πολλους σοβαρους streetαδες να φορανε γαντια,δερματινα μπουφαν οπως λες και να εχουν ζελε στο μαλλι?Μηπως φορανε και κρανος βαρβατο συνηθως?μπερδευτηκς με την κατηγορια την δικη σου?την ον/off με το καπελακι το trendy για προστασια μην τους χαλασει το μαλλι απο τον αερα?Α ρε μαλακιες που πετατε μεσημεριατικα!!!Βρε φιλε μου ποιος σου ειπε οτι ειμαστε καγκουρες επειδη φοραμε τα δερματα και γαντια των 150ε?Μηπως λεω εγω τωρα τα φοραμε για προστασια?Κατι που δεν το γνωριζεις εσυ και η κατηγορια σου?ΑΑΑΑ και κατι αλλο!!Αν νομιζεις οτι ειμαστε πλουσιοι εμεις με τα ss εισαι πολυ γελασμενος φιλαρακι,αλλοι φορανε τα trendy κουστουμακια και τον ζελε στο κεφαλι,μηπως ειναι οι on/offακηδες λεω εγω?Σκεψου καλα τι μλκια ειπες πριν απαντησεις στα λεγομενα μου,παντα φιλικα,αλλα πολλες φορες λετε κατι μλκιες εδω μεσα ρε παιδια ελεος!!!Συγγνωμη αν θιγω καποιους αλλα και οι ιδιοι τα βλεπεται/ουμε καθε μερα στους δρομους:wave2:

Όπως τα πήρες με τις μ@μ@κιες που έγραψε το παληκάρι, δεν θα έπρεπε να τα πάρω και εγώ με τις δικές σου μ@μ@κιες για τους on/offaκηδες ρε φιλαράκο;;;;;

Όπως τα πήρες γιατί το παληκάρι έκανε το λάθος να γενικεύσει, το ίδιο δεν κάνεις και εσυ;;;;

Έχω δει τύπους με ss να πηγαίνουν στην εθνική με τζινάκι, παντόφλα και ακράνοτοι οχι μια και δύο φορές. Έχω δει και on/offαδες με την ίδια περιβολή να κάνουν τα ίδια. Σε κάθε κατηγορία υπάρχουν και αυτοί που τα κάνουν.

Αυτά

cbanthropos
20/11/2006, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
με ενα κατακοκκινο σημαδι ΝΑ στο κουτελο απο το κρανος,

εχεις παρει το κρανος λαθος νουμερο. Για κοιταξε το αυτο. Γιατι αμα σε παταει τοσο μαλλον θα σου φερνει και πονοκεφαλο. :wave2:

OldMan
20/11/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Ξεχασατε τους BMWδακηδες η μου φαινεται ;:confused:

Φτου ρε πούστη μου...!!!

Χίλια συγγνώμη, Γιάννη μου :a7: :blush:

Ταξιδευτής
20/11/2006, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
καλα εσυ εχεις 600 παει κ ερχεται.εγω με το 125 εχω ακουσει ΤΑ κουλα.500 ευρω για κρανος?καλα εισαι πολυ μλκας φιλε.αφου παμε απ την παλια εθνικη,γιατι βαζεις κρανος?300 ευρω για το μπουφαν?125 εχεις οχι 1000αρα!σ ολα ειχα μεινει λιγο κ δν ηξερα τι να απαντησω.εχω κ αλλα παραδειγματα που δν μου ρχονται τωρα.

Μιλαμε σοβαρα τωρα;;; Τι ζωα κυκλοφορουν και εχουν το θρασος να λενε και τετοιες π@π@ρολογιες!!!
Βασιλη αστους να λενε! ΕΣΥ κανεις το σωστο φιλε και εισαι αληθινος μοτοσυκλετιστης! Αυτα τα ζωα μετρανε τον εξοπλισμο απο το μεγεθος της μηχανης! Λες και το κρασπεδο θα κοιταξει τι μηχανη εχεις -οπως σωστα ειπε ενας συνοδοιπορος εδω πιο πριν.....

Ελα να βρεθουμε μια μερα να σου δωσω το εφταμισι να δουμε τι θα λενε μετα οι λ@λ@κες!!!! :mad:

Ταξιδευτής
20/11/2006, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
εχεις παρει το κρανος λαθος νουμερο. Για κοιταξε το αυτο. Γιατι αμα σε παταει τοσο μαλλον θα σου φερνει και πονοκεφαλο. :wave2:

Φιλε, ναι δυστυχως ακομα και μια ωρα να το βαλω μου φερνει πονοκεφαλο και μαλιστα πολυ εντονο ...
:(
Δυστυχως ομως δεν εχω επιλογες, διοτι εχω περιεργο σχημα κρανιου (βλεπε υδροκεφαλος), και ενω το κεφαλι μου ειναι για νο. 58 κρανος (οπως αυτο που φοραω τωρα), το κουτελο ειναι μεγαλο και "προεξεχει".
Ετσι ενω σε κρανος νο. 60 το κουτελο βολευεται οκ (αν κ παλι κανει λιγο κοκκινισμα μετα απο ωρα οδηγησης), το υπολοιπο κεφαλι "κολυμπαει". Ετσι πηρα ενα 60αρι κρανος που τωρα μου ειναι σχεδον αχρηστο (εκατσαν και τα μαξιλαρακια βλεπεις...)

ΕΛΠΙΖΩ οτι το κρανος σιγα σιγα με τον καιρο θα ανοιξει και θα μου ειναι οκ στο κουτελο... Ηδη ειναι πολυ καλυτερα απο οταν το ειχα πρωτοπαρει (το εχω ενα μηνα τωρα)... :uplate:

SPORAKIAS
20/11/2006, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Φιλε, ναι δυστυχως ακομα και μια ωρα να το βαλω μου φερνει πονοκεφαλο και μαλιστα πολυ εντονο ...
:(
Δυστυχως ομως δεν εχω επιλογες, διοτι εχω περιεργο σχημα κρανιου (βλεπε υδροκεφαλος), και ενω το κεφαλι μου ειναι για νο. 58 κρανος (οπως αυτο που φοραω τωρα), το κουτελο ειναι μεγαλο και "προεξεχει".
Ετσι ενω σε κρανος νο. 60 το κουτελο βολευεται οκ (αν κ παλι κανει λιγο κοκκινισμα μετα απο ωρα οδηγησης), το υπολοιπο κεφαλι "κολυμπαει". Ετσι πηρα ενα 60αρι κρανος που τωρα μου ειναι σχεδον αχρηστο (εκατσαν και τα μαξιλαρακια βλεπεις...)

ΕΛΠΙΖΩ οτι το κρανος σιγα σιγα με τον καιρο θα ανοιξει και θα μου ειναι οκ στο κουτελο... Ηδη ειναι πολυ καλυτερα απο οταν το ειχα πρωτοπαρει (το εχω ενα μηνα τωρα)... :uplate:

μπορεις να παρεις κρανος π.χ Νο 60 και να βαλεις τα μαξηλαρακια του Νο 58...

στο δικο μου γινετε..

ειναι το shoei..x-spirit..(ολα βεβαια τα μαξηλαρακια ειναι αποσπομενα;) )

:wave2:

Ταξιδευτής
20/11/2006, 17:21
Αν και βγαινουμε εκτος θεματος, δεν μπορω να κανω αυτο που λες φιλε διοτι το κρανος το εχω αγορασει μολις ενα μηνα τωρα και κοστισε αρκετα και δεν λεει να το δωσω τωρα χανοντας αρκετα απο την τιμη του... Απο την αλλη σαν κρανος μου αρεσει πολυ και δεν θελω -ακομα- να το δωσω...

Αν δεν ανοιξει τελικα μετα απο μερικους μηνες θα το δωσω... :(

rsp
20/11/2006, 17:48
[i]

Αν δεν ανοιξει τελικα μετα απο μερικους μηνες θα το δωσω... :( [/B]

Φιλε μου δεν ξερωβ ποσο συχνα φορας το κρανος σου(οδηγεις τη μοτοσυκλετα) αλλα αν μετα απο 1 μηνα δεν εχει ανοιξει το κρανος και δεν σου καθετε καλα, δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξει κατι!!

Απλα θα συνηθισεις τον πονο!!

GIXXERAKIAS
20/11/2006, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
Όπως τα πήρες με τις μ@μ@κιες που έγραψε το παληκάρι, δεν θα έπρεπε να τα πάρω και εγώ με τις δικές σου μ@μ@κιες για τους on/offaκηδες ρε φιλαράκο;;;;;

Όπως τα πήρες γιατί το παληκάρι έκανε το λάθος να γενικεύσει, το ίδιο δεν κάνεις και εσυ;;;;

Έχω δει τύπους με ss να πηγαίνουν στην εθνική με τζινάκι, παντόφλα και ακράνοτοι οχι μια και δύο φορές. Έχω δει και on/offαδες με την ίδια περιβολή να κάνουν τα ίδια. Σε κάθε κατηγορία υπάρχουν και αυτοί που τα κάνουν.

Αυτά Εχεις απολυτο δικιο αλλα ειναι κατι βλακειες μερικες φορες που μας βγαζουν απο τα ρουχα μας(ενταξει οχι τελειως γυμνους κανει κρυο τωρα:rotflmao: :rotflmao: )Εκανα και γω το λαθος να γενικευσω αλλα εγραψα και συγγνωμη αν θιγω καποιους γιατι ολοι τα βλεπουμε στους δρομους και εγω σε αλλ ποστ μου εχω κραξει ατομα με ss οποτε no hard feelings mate:beer: :beer: :wave2:

GATHAN
22/11/2006, 11:30
Πως γίνεται στους δρόμους να χαιρετιόμαστε και στα φόρουμ να σκοτωνόμαστε, ένας θεός ξέρει… :beer: :beer: :beer:

vassilis88
22/11/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Μιλαμε σοβαρα τωρα;;; Τι ζωα κυκλοφορουν και εχουν το θρασος να λενε και τετοιες π@π@ρολογιες!!!
Βασιλη αστους να λενε! ΕΣΥ κανεις το σωστο φιλε και εισαι αληθινος μοτοσυκλετιστης! Αυτα τα ζωα μετρανε τον εξοπλισμο απο το μεγεθος της μηχανης! Λες και το κρασπεδο θα κοιταξει τι μηχανη εχεις -οπως σωστα ειπε ενας συνοδοιπορος εδω πιο πριν.....

Ελα να βρεθουμε μια μερα να σου δωσω το εφταμισι να δουμε τι θα λενε μετα οι λ@λ@κες!!!! :mad:

ευχαριστω ταξιδευτη.αλλα εχω καταλαβει πια ποιους πρεπει να ακουω κ ποιους οχι.(τυχαιο ειναι οτι ηταν χοντακιδες!?):lol: :rotflmao:
εχεις την ιδια μηχανη με τον αδερφο μου,αλλα μου τη δινει μονο οταν ειμαστε μαζι.μου λεει να μην ειμαι επιδειξιας!:lol: κ οτι θα ανοιξω το γκαζι κ θα καρφωθω σε κανα στυλο!:mad: :lol:

road spirit
22/11/2006, 14:41
Καταρχήν να συμφωνήσω στην άποψη ότι το χρήμα δεν σε κάνει κάγκουρα. Άμα είσαι, είσαι, είτε καβαλάς το πιο ακριβό 1000 superbike, είτε ένα ταπεινό και τίμιο παπί.
Κατά τα άλλα, φίλοι συμφορουμίτες, νομίζω ότι όλοι εδώ μέσα έχουμε κοινή άποψη για τα περί ασφάλειας και ευθύνης, είτε λόγω εμπειριών, είτε γιατί έχουμε λίγο περισσότερο νιονιο στο κεφάλι μας από διάφορους κάγκουρες. Και επειδή κατά καιρούς το «έπαιζα» ιεραπόστολος, που προσπαθούσα να πείσω μερικούς τέτοιους, ή γενικώς άσχετους με το χώρο για την αξία της προστασίας, για τη υπεύθυνη οδήγηση κλπ, αλλά πάντα γνώριζα την παταγώδη αποτυχία (δεν βάζουν μυαλό, δεν χαμπαριάζουν, είναι στο κόσμο τους), ε πλέον τολμώ να ομολογήσω ότι έχω προσχωρήσει σε μια συνομοταξία «στ’αρχιδιστών». Πχ:



Σκανε μουρη τα ηλιολουστα ΣΚ του χειμωνα & στις αρχες της Ανοιξης, σπανιοτερα ομως το καλοκαιρι - θα την βολεψουν καλυτερα στο aircondition του 4χ4. Ανεβαινουν στο καθε πανάκριβο ss ξεκράνωτοι, με το μουρικο μπουφανακι, και βολταρουν για καφε στο κεντρο, ολο ποζα & μαρσαρισμα..ε, αυτοι δεν εχουν καμμια σχεση με τον ορο "μοτοσυκλετιστης
Στα @@ μου τους έχω καταχωρημένους. μου αρέσει που ειμαι διαφορετικός και ξεχωριζω



εγω παντως θεωρω πολυ γελοιο θεαμα καποιους "αναβατες" που καβαλανε μηχανηματα αξιας πολλων χιλαδων ευρω και να φορανε κρανακι αγορασμενο απο το πρακτικερ
και αυτούς στα @@ μου, και μάλιστα γελάω φωναχτά όταν τους βλέπω, να με ακούσουν καλά. (παραλίγο να φάω ξύλο μια μέρα)



Μερικες φορες πραγματικα νοιωθω ηλιθιος....
Που μου παιρνει 10 λεπτα στο ξεκινημα και αλλα τοσα στο σταματημα για να βαλω/βγαλω εξοπλισμο -τοσο σε εμενα οσο και στον εκαστοτε συνεπιβατη μου, ενω βλεπω κατι αλλα τυπακια να μου ερχονται "αερατα" εξω απο την καφετερια και να πηδανε απο την σελα της μηχανης στους καναπεδες με κατι χαμογελα ΝΑ...
Που αυτοι ειναι ατσαλακωτοι με τα ασπρα πουκαμισακια τους, ενω εγω παω καπου και ειμαι σαν crossover αλβανου μπετατζη με βρετανο πανκιο με το μισο μαλι κολλημενο στη μουρη και το υπολοιπο καγκελο προς ολες τις κατευθυνσεις, με ενα κατακοκκινο σημαδι ΝΑ στο κουτελο απο το κρανος, που χρειαζομαι αλλες 2 θεσεις για να αφησω τον εξοπλισμο μου κλπ κλπ...

γιατί νιώθεις ηλίθιος? Εγώ το 10λεπτο αυτό, το βλέπω σαν τελετουργικό (πως κάνει ο ρόσσι πριν τον αγώνα? Ε, έτσι και εγώ…). Τους άλλους, τους αεράτους, να μην επαναλαμβάνομαι : στα @@ μου και αυτούς



καλα εσυ εχεις 600 παει κ ερχεται.εγω με το 125 εχω ακουσει ΤΑ κουλα.500 ευρω για κρανος?καλα εισαι πολυ μλκας φιλε.αφου παμε απ την παλια εθνικη,γιατι βαζεις κρανος?300 ευρω για το μπουφαν?125 εχεις οχι 1000αρα!σ ολα ειχα μεινει λιγο κ δν ηξερα τι να απαντησω.εχω κ αλλα παραδειγματα που δν μου ρχονται τωρα

αυτούς, τους «γνωστούς» της κάθε τυχαίας μοτοπαρέας στην οποία μπορεί να βρεθώ για βόλτα, αυτούς και αν τους έχω στα @@. Μάλιστα τα φοράω όλα και με επιδεικτικό τρόπο για να τους την σπάσω. Βασίλη στο προτείνω…



ειδικα κατι π@υτανακι@ που σε κοιτανε λες και εισαι ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ Μ@Λ@Κ@Σ επειδη τα κουβαλας ολα αυτα!Τι να πω ρε π@υστη μου ειμαστε πολυ πισω σε παιδεια σε τεοια πραγματα,αντι να σου πουν μπραβο που τα φορας σε χλευαζουν απο πανω!!ΕΛΕΟΣ!!!

ε, εδικά αυτά τα **νακια, και αυτά στα @@ μου τα βάζω, κυριολεκτικά όμως! (τρώω χυλόπιτες αβέρτα φυσικά…)

γεροπιτσιρικος
22/11/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Εχεις απολυτο δικιο αλλα ειναι κατι βλακειες μερικες φορες που μας βγαζουν απο τα ρουχα μας(ενταξει οχι τελειως γυμνους κανει κρυο τωρα:rotflmao: :rotflmao: )Εκανα και γω το λαθος να γενικευσω αλλα εγραψα και συγγνωμη αν θιγω καποιους γιατι ολοι τα βλεπουμε στους δρομους και εγω σε αλλ ποστ μου εχω κραξει ατομα με ss οποτε no hard feelings mate:beer: :beer: :wave2:

Don't worry mate :beer: :beer: :beer:

loukasfilm
01/12/2006, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Ξεχασατε τους BMWδακηδες η μου φαινεται ;:confused:


Έχεις απόλυτο δίκιο και συγνώμμη για την παράλειψη.

Αντε ρε παλιοBMWδάκηδες

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gian_nykt
04/12/2006, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
δε νομίζω οτι τα βαζει με τους στρεεταδες, αλλα γενικότερα με τους ''μοτοσυκλετιστες που δε φοράνε κράνος και ειναι ολο μοστρα....

η αληθεια ειναι οτι κ γω αυτο βλεπω οτι οι περισσοτεροι που δε φορανε κρανος ειναι οι ονοφαδες...

κατι μουρες με β στρομ με βαραντερο...τι να πεις...μαλακια ολονων που δεν το φορανε , στρεετ κ ον οφ....

παντως με χαρα μου διαπιστωνω οτι τον τελευταιο καιρο , στην πολη μου τουλαχιστον , λιγους βλεπω πλεον χωρις κρανος...λιγο οι μπατσοι που βγαινουν συνεχεια κ καλα κανουν, λιγο οι θερμοκρασιες....:wave2:


Α, καλά....και μόνο?? οι BMWδάκιδες τι σου λένε?? GS1200 ιδίως.........

Boxer
04/12/2006, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Α, καλά....και μόνο?? οι BMWδάκιδες τι σου λένε?? GS1200 ιδίως.........

Ειπα και γω

Spike
04/12/2006, 12:47
ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΙΣΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑΝΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ BMW, ΜΗΠΟΣ ΚΑΙ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΕΙΑ !!!!!!
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ OLDMAN !!!!!!!!!!! ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΤΗΝ 2Η ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ POST , ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΜΕΛΗΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΣΟΥ !!!!

:beer: :beer: :beer:

OldMan
04/12/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ OLDMAN !!!!!!!!!!! ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΤΗΝ 2Η ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ POST , ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΜΕΛΗΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΣΟΥ !!!!

Δεν προλαβαίνω ρε Spike, μα την Παναγία...!!!

(έχετε γίνει και κάπως διαλακτικότεροι.... χέσε μέσα υπόθεση !!!) :sad:

:beer: :wave2: :beer:

Davelis
04/12/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
εγω τα παιρνω στο κρανιο!!!!!

ειναι απιστευτα γελοιοι με κεινα τα καπελακια κ τα κορδονια λυτα να ανεμιζουν, σαν ενα καρτουν δε θυμαμαι πιο με ενα πουλι που ηταν αεροπορος κ φορουσε μια κασκα πιλοτων του β΄παγκοσμιου τις δερματινες...

μου ρχεται να τους βρισω!!!το κεφαλι τους δε το σκεφτονται , δε κοιταζτηκαν στον καθρεφτη τουλαχιστον?

τα κρεμαν κ στους καθρεφτες μετα...:cry: :cry:

το εχω δει σε Hayabusa....:a11: :a11:

ενω οι αλλοι που κυκλοφορουν με ραγισμενα κρανη ειναι καλυτεροι;

PriestBecause
05/12/2006, 23:10
Ρε παιδια να σας πω κατι με το φοβο να με βρισετε.Οδηγω μια Virago 250.Εχω ενα κρανος σε στυλ σαν των ζηταδων ενα μπουφαν beering κ γαντια.Πολλες φορες μου εχουν πει πως τα ρουχια δε ταιριαζουν με τη μηχανη αλλα αυτο δε με ενδιαφερει.Η αληθεια ειναι ομως πως οταν παω για καφε η οταν βγαινω για βραδυ δε φοραω κρανος.Ειμαι δηλαδη σαν αυτους με το ζελε που λεγατε.Μου αρεσει να με χτυπαει ο αερας κ γουσταρω οταν βγαινω εξω να εχω τα μαλλια κομπλε.Στη πολη(Γιαννενα) δε τρεχω κ οταν ειναι να παω σε κανα χωριο εξω απο αυτη φοραω παντα το κρανος.επισης οταν εχω τη κοπελα της δινω παντα κρανος κ αν δεν εχω της δινω το δικο μου μεχρι να παω σπιτι για να παρω το δευτερο.Αυτα παρακαλω ηρεμια...

ermis21
06/12/2006, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από PriestBecause
Ρε παιδια να σας πω κατι με το φοβο να με βρισετε.Οδηγω μια Virago 250.Εχω ενα κρανος σε στυλ σαν των ζηταδων ενα μπουφαν beering κ γαντια.Πολλες φορες μου εχουν πει πως τα ρουχια δε ταιριαζουν με τη μηχανη αλλα αυτο δε με ενδιαφερει.Η αληθεια ειναι ομως πως οταν παω για καφε η οταν βγαινω για βραδυ δε φοραω κρανος.Ειμαι δηλαδη σαν αυτους με το ζελε που λεγατε.Μου αρεσει να με χτυπαει ο αερας κ γουσταρω οταν βγαινω εξω να εχω τα μαλλια κομπλε.Στη πολη(Γιαννενα) δε τρεχω κ οταν ειναι να παω σε κανα χωριο εξω απο αυτη φοραω παντα το κρανος.επισης οταν εχω τη κοπελα της δινω παντα κρανος κ αν δεν εχω της δινω το δικο μου μεχρι να παω σπιτι για να παρω το δευτερο.Αυτα παρακαλω ηρεμια...


KILL THE HERETIC:a016:

BURN THE MUTANT:a015:

PURGE THE UNCLEAN:a5:

loukasfilm
07/12/2006, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από PriestBecause
Ρε παιδια να σας πω κατι με το φοβο να με βρισετε.Οδηγω μια Virago 250.Εχω ενα κρανος σε στυλ σαν των ζηταδων ενα μπουφαν beering κ γαντια.Πολλες φορες μου εχουν πει πως τα ρουχια δε ταιριαζουν με τη μηχανη αλλα αυτο δε με ενδιαφερει.Η αληθεια ειναι ομως πως οταν παω για καφε η οταν βγαινω για βραδυ δε φοραω κρανος.Ειμαι δηλαδη σαν αυτους με το ζελε που λεγατε.Μου αρεσει να με χτυπαει ο αερας κ γουσταρω οταν βγαινω εξω να εχω τα μαλλια κομπλε.Στη πολη(Γιαννενα) δε τρεχω κ οταν ειναι να παω σε κανα χωριο εξω απο αυτη φοραω παντα το κρανος.επισης οταν εχω τη κοπελα της δινω παντα κρανος κ αν δεν εχω της δινω το δικο μου μεχρι να παω σπιτι για να παρω το δευτερο.Αυτα παρακαλω ηρεμια...


Μην ανησυχείς φίλε μου. Εγώ δεν πρόκειται να σε βρίσω. Εξάλλου δεν θα παραμείνεις για πολύ ανάμεσά μας. Να μου πεις μόνο, που θα στείλω τα λουλούδια για την κηδεία σου.
Σύμφωνα με την έκθεση MAIDS, τα περισσότερα ατυχήματα συμβαίνουν, μέσα στην πόλη με μικρές ταχύτητες. Ακριβώς δηλαδή εκεί, που εσύ θεωρείς ότι δεν είναι απαραίτητο, να φοράς κράνος.
Οπότε σε χαιρετώ, και σε ασπάζομαι από τώρα, και σου εύχομαι καλή ψυχή.

:beer:

GIXXERAKIAS
07/12/2006, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Μην ανησυχείς φίλε μου. Εγώ δεν πρόκειται να σε βρίσω. Εξάλλου δεν θα παραμείνεις για πολύ ανάμεσά μας. Να μου πεις μόνο, που θα στείλω τα λουλούδια για την κηδεία σου.
Σύμφωνα με την έκθεση MAIDS, τα περισσότερα ατυχήματα συμβαίνουν, μέσα στην πόλη με μικρές ταχύτητες. Ακριβώς δηλαδή εκεί, που εσύ θεωρείς ότι δεν είναι απαραίτητο, να φοράς κράνος.
Οπότε σε χαιρετώ, και σε ασπάζομαι από τώρα, και σου εύχομαι καλή ψυχή.

:beer: Παρακαλω πολυ μην γραφεται τετοια πραγματα για κανεναν μεσα στο φορουμ!Εσενα φιλε μου Λουκαφιλμ πως θα σου φαινοταν το μυνημα σου απευθυνομενο σε εσενα?Δεν θα ηθιελες να βρισεις χριστους και δαιμονες μεσα στο φορουμ και γενικα να ξεκινησεις μια διαμαχη για κακη αντιμετωπιση του θεματος?

Και παρακαλω πολυ να μην το παιζουμε ολοι αγιοι!!Ολοι εχουμε καβαλησει την μηχανη μας η το μηχανακι μας χωρις κρανος εστω και για λιγη αποσταση!

Ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλλετω!

:look: Ετσι γραφεται?:D

Φιλικα Γιαννης-Gixxerakias:wave2:

loukasfilm
08/12/2006, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Παρακαλω πολυ μην γραφεται τετοια πραγματα για κανεναν μεσα στο φορουμ!Εσενα φιλε μου Λουκαφιλμ πως θα σου φαινοταν το μυνημα σου απευθυνομενο σε εσενα?Δεν θα ηθιελες να βρισεις χριστους και δαιμονες μεσα στο φορουμ και γενικα να ξεκινησεις μια διαμαχη για κακη αντιμετωπιση του θεματος?

Και παρακαλω πολυ να μην το παιζουμε ολοι αγιοι!!Ολοι εχουμε καβαλησει την μηχανη μας η το μηχανακι μας χωρις κρανος εστω και για λιγη αποσταση!

Ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλλετω!

:look: Ετσι γραφεται?:D

Φιλικα Γιαννης-Gixxerakias:wave2:


Προς θεού δεν είμαι αναμάρτητος. Και πολύ περισσότερο άγιος.:lol:
Το πρόβλημα με τον συγκεκριμένο είναι ότι δεν σκέφτεται τι κάνει. Γι' αυτό δυστυχώς έχει ημερομηνία λήξης. (Όπως και όλοι μας βέβαια, απλά εκείνος λίγο πιο γρήγορα).
Να αρχίσω να του φωνάζω για να βάλει κράνος, είναι ανώφελο. Από τα λεγόμενά του δενφαίνεται να έχει αποτέλεσμα. Οπότε απλά του λες την αλήθεια, ότι είναι τυχερός που ζει ακόμα, και του εξηγείς με απλά λόγια το μέλλον του.
Αν τελικά τον σοκάρω και καταλάβει τι κάνει, τότε έχω κάνει το καλύτερο που μπορώ, πάντα μέσω ενός φόρουμ βέβαια.
:beer:

Λεωνίδας
08/12/2006, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Μην ανησυχείς φίλε μου. Εγώ δεν πρόκειται να σε βρίσω. Εξάλλου δεν θα παραμείνεις για πολύ ανάμεσά μας. Να μου πεις μόνο, που θα στείλω τα λουλούδια για την κηδεία σου.
Σύμφωνα με την έκθεση MAIDS, τα περισσότερα ατυχήματα συμβαίνουν, μέσα στην πόλη με μικρές ταχύτητες. Ακριβώς δηλαδή εκεί, που εσύ θεωρείς ότι δεν είναι απαραίτητο, να φοράς κράνος.
Οπότε σε χαιρετώ, και σε ασπάζομαι από τώρα, και σου εύχομαι καλή ψυχή.

:beer: ωραία απάντηση :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:
:a28:

loukasfilm
08/12/2006, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ωραία απάντηση :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:
:a28:

Τι έγινε ρε μάγκες μας τρομάζει η αλήθεια? Δεν πειράζει πείτε του εσείς μπράβο, και μετά αρχίστε να κλαίγεστε για τα θύματα των δρόμων.

:beer:

Λεωνίδας
08/12/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Τι έγινε ρε μάγκες μας τρομάζει η αλήθεια? Δεν πειράζει πείτε του εσείς μπράβο, και μετά αρχίστε να κλαίγεστε για τα θύματα των δρόμων.

:beer: δεν είναι τόσο αυτό που λες
είναι ο τρόπος που το λες

loukasfilm
08/12/2006, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν είναι τόσο αυτό που λες
είναι ο τρόπος που το λες


Ο τρόπος πολλές φορές χρειάζεται να είναι ακραίος.
Δηλαδη τι μπορείς να πεις σε κάποιον, που σου λέει ότι ξέρω ότι κάνω λάθος, αλλά μου αρέσει το μαλλί μου να είναι "εντάξει"?

wild_cat/anima
08/12/2006, 09:19
συμφωνω στο οτι πρέπει παντού και πάντα να είμαστε με φουλ εξοπλισμο...
πράγμα το οποιο με ελαχιστες εξαιρεσεις τηρω.
ο τρόπος σου όμως είναι παρα πολύ αιχμηρός με αποτέλεσμα να χάνει την ουσία.

vassilis88
08/12/2006, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Γι' αυτό δυστυχώς έχει ημερομηνία λήξης. (Όπως και όλοι μας βέβαια, απλά εκείνος λίγο πιο γρήγορα).

μπα..μπορει ενας να οδηγει ολη του τη ζωη χωρις κρανος κ να μην παθει ποτε του τπτ ενω αλλος που φοραει να παθει στην πρωτη βολτα.δεν σημαινει οτι ντε κ καλα εχει καποιος ημερομηνια ληξης!ετσι σκεφτονται οσοι αποκαλουν οοολους ανεξαιρετως τους μοτοσυκλετιστες ως μελλοθανατους....αλλα πολυ στο μακαβριο το γυρισαμε.:yuck:

loukasfilm
08/12/2006, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
συμφωνω στο οτι πρέπει παντού και πάντα να είμαστε με φουλ εξοπλισμο...
πράγμα το οποιο με ελαχιστες εξαιρεσεις τηρω.
ο τρόπος σου όμως είναι παρα πολύ αιχμηρός με αποτέλεσμα να χάνει την ουσία.


Νομίζω ότι έχεις άδικο γιατί κατά την γνώμη μου η ουσία είναι να μείνεις ζωντανός. Το αιχμηρός στην περίπτωση του φίλου πιστεύω ότι είναι ο ενδεδειγμένος.
Αν έχεις κάποιο καλύτερο τρόπο για να το καταλάβει, θα ήθελα να μου φέρεις ένα παράδειγμα. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:beer:

loukasfilm
08/12/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
μπα..μπορει ενας να οδηγει ολη του τη ζωη χωρις κρανος κ να μην παθει ποτε του τπτ ενω αλλος που φοραει να παθει στην πρωτη βολτα.δεν σημαινει οτι ντε κ καλα εχει καποιος ημερομηνια ληξης!ετσι σκεφτονται οσοι αποκαλουν οοολους ανεξαιρετως τους μοτοσυκλετιστες ως μελλοθανατους....αλλα πολυ στο μακαβριο το γυρισαμε.:yuck:

Κανείς δεν είπε ότι οι μοτοσυκλετιστές είναι μελλοθάνατοι. Αυτές είναι γελοίες απόψεις ανθρώπων που αγνοούν τι έιναι η μοτοσυκλέτα και πως την χειρίζεσαι.
Όντως μπορεί κάποιος να μην πάθει ποτέ τίποτα, αλλά όχι και να δικαιολογούμε την μη χρήση εξοπλισμού, λόγω καλού χτενίσματος.
:beer:

PriestBecause
08/12/2006, 20:16
Πρωτον δε προσπαθω να δικαιολογηθω επειδη δε φοραω κρανος.Απλα καποιες φορες δε θελω να το κανω κ απλα δε το κανω.Και μη μου πειτε οτι υπαρχει καποιος εδω που δε το εχει κανει!!!Δε μπορεις ομως να μου λες πως χωρις κρανος καποια στιγμη θα πεθανω γιατι μπορω ανετα να σου αποδειξω οτι αυτο δεν ισχυει.Με το κρανος ειμαι πολυ ποιο ασφαλης αλλα ειναι και πως οδηγαω.Αν συνεχεια παιζω με τη ζωη μου ειτε φοραω κρανος ειτε οχι θα σκοτωθω.Δεν θελω να ξεκινησω διαμαχη κ επισης ουτε λεω πως αυτο που κανω ειναι σωστο.Απλα καποιες φορες το κανω...

loukasfilm
12/12/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από PriestBecause
Πρωτον δε προσπαθω να δικαιολογηθω επειδη δε φοραω κρανος.Απλα καποιες φορες δε θελω να το κανω κ απλα δε το κανω.Και μη μου πειτε οτι υπαρχει καποιος εδω που δε το εχει κανει!!!Δε μπορεις ομως να μου λες πως χωρις κρανος καποια στιγμη θα πεθανω γιατι μπορω ανετα να σου αποδειξω οτι αυτο δεν ισχυει.Με το κρανος ειμαι πολυ ποιο ασφαλης αλλα ειναι και πως οδηγαω.Αν συνεχεια παιζω με τη ζωη μου ειτε φοραω κρανος ειτε οχι θα σκοτωθω.Δεν θελω να ξεκινησω διαμαχη κ επισης ουτε λεω πως αυτο που κανω ειναι σωστο.Απλα καποιες φορες το κανω...



Λοιπόν, για να μην το παιδεύουμε πάρα πολύ. Όλες οι ουσιαστικές έρευνες για τα ατυχήματα, δείχνουν ότι τα περισσότερα θανατηφόρα συμβαίνουν, σε μικρές κοντινές διαδρομές. Ακριβώς λόγω της χαλαρότητας και την έλλειψη προστασίας.
Από παιδιά με οδηγικές ικανότητες, είναι γεμάτα τα νεκροταφεία. Οπότε το πως οδηγάς είναι μάλλον ατοπο. Απλά και να πέσεις με 5 χιλιόμετρα με την μηχανή σου, χωρίς κράνος αυξάνεται η πιθανότητα να πεθάνεις.
Αν αυτά δεν τα καταλαβαίνεις, ή αρνείσαι να τα δεχτείς, για να έχεις το μαλλί σε καλή κατάσταση για την καφετέρια, τότε σου ξαναεύχομαι καλή ψυχή, και ελπίζω να είναι γρήγορο, έτσι ώστε να μην ταλαιπωρηθείς.
Αν αυτό σου λέω σε σοκάρει, και σε νευριάζει τότε ΦΟΡΑ ΚΡΑΝΟΣ, και σταμάτα τις ηλιθιότητες του στυλ "Μου αρεσει να με χτυπαει ο αερας κ γουσταρω οταν βγαινω εξω να εχω τα μαλλια κομπλε."
Αν εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τι λέω, και να σε πειράζει ο τρόπος που στο λέω, εγώ μπορώ να ζήσω με αυτό. Το ζήτημα είναι εσύ θα ζήσεις?

:confused:

zireous
12/12/2006, 15:38
Εγώ θα ξαναπώ ότι άν το κουτί (η TV) έδειχνε διαφημίσεις που να σοκάρουν αντί για τον κάφρο τον Τσαλίκη, και ζώνες θα φόραγαν όλοι, και κράνη, και πέτσινα, και γάντια, μπότες με κέβλαρ αβέρτα -κυρίως οι νέοι αναβάτες που εγγυημένα θα φάνε τουλάχιστον μία γερή τούμπα που μπορεί να είναι και η τελευταία τους αν δέν φοράνε εξοπλισμό.


Όλα τα στοιχεία δείχνουν ότι μέσα στη πόλη έχεις πιο πολλές πιθανότητες να σε ρίξουν παρά έξω απο αυτήν...
Τι σκατά κάνετε μέσα στις πόλεις με μηχανή έτσι κι αλλιώς; Βγείτε όξω.


Μη περιμένετε να σας δείξω τα αρχαία εγκαύματα μου στα χέρια που ακόμα αχνοφαίνονται, και το ράγισμα-δέντρο στο κρανίο -αυτό δέ φαίνεται.


Φοράτε πάντα εξοπλισμό, στη καλύτερη περνάνε τα χρόνια και μόνο έντομα καθαρίζεις (γλιστράνε και ευκολότερα), στη χειρότερη με τη πιο αργή χαζοτούμπα παίζεις το κεφάλι σου κορώνα-γράμματα.

Marinos-GSXR
23/12/2006, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Επίκαιρη ερώτηση.

Ανεβηκε λιγο η θερμοκρασια, βγηκε ηλιος. Τσουπ!

Εκαναν παλι την εμφανιση τους τα παλικαρακια με τα τουμπανιασμένα street/ss, με τα δερμάτινα Dainese, τις racing μπότες, τα γάντια των 150ευρώ, το γυαλί των 200 και το ...ζελέ στο κεφάλι...

Και εμεις καθόμαστε σα τους μαλάκες πανω στο ΑΧ με τις λουνα-παρκ αναρτήσεις να ανησυχούμε για το τι μας περιμενει στο επόμενο στενό.. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ.ΤΟ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ (Η ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ)ΓΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ 'ΜΟΥΡΗΣ' ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΡΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!ΕΛΕΟΣ!!!!ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕΣΑ!ΑΝ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑ ΣΟΥ!ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ 95% ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΤΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΡΑΝΟΣ!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΘΑΝΑΣΗΜΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ!ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΑΚΡΙΒΑ DAINESE!!XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!:beer:

TROOPER
24/12/2006, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από PriestBecause
Πρωτον δε προσπαθω να δικαιολογηθω επειδη δε φοραω κρανος.Απλα καποιες φορες δε θελω να το κανω κ απλα δε το κανω.Και μη μου πειτε οτι υπαρχει καποιος εδω που δε το εχει κανει!!!Δε μπορεις ομως να μου λες πως χωρις κρανος καποια στιγμη θα πεθανω γιατι μπορω ανετα να σου αποδειξω οτι αυτο δεν ισχυει.Με το κρανος ειμαι πολυ ποιο ασφαλης αλλα ειναι και πως οδηγαω.Αν συνεχεια παιζω με τη ζωη μου ειτε φοραω κρανος ειτε οχι θα σκοτωθω.Δεν θελω να ξεκινησω διαμαχη κ επισης ουτε λεω πως αυτο που κανω ειναι σωστο.Απλα καποιες φορες το κανω...

αρχικα loukasfilm +10000 σε οτι εχεις πει μεχρι τωρα !!!!!!

και να προχωρησω σε οσους ζητησανε ατομο που δεν εχει καβαλησει χωρις το κρανος και να τους δωκω την παρουσια μου!!!!ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΧΕΣΤΗΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΑΓΚΕΣ...:D

και να καταληξω στο ομορφο ζελεδιασμενο, αεροχτυπημενο αγορι που ακουει στο nick PriestBecause.
ακου φιλε...ΣΤΑ 2 ΥΠΕΡΟΧΑ ΖΟΥΜΕΡΑ ΤΡΙΧΩΤΑ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣ Η ΟΧΙ.
φροντισε μονο να μη σου πολτοποιησει το κεφαλι μου το δικο μου αμαξι γιατι οταν θα σε βρω στον αλλο κοσμο θα σε πηδαω στην αιωνιωτητα!!!
και επειδη μπορει να μη καταλαβες να σου το εξηγησω.το τι κανεις με τη παρτυ σου δε με απασχολει αρκει να μην ενοχλεις εμενα!αρκει να σεβεσαι και τα δικα μου δικαιωματα και ελευθεριες!!!
εαν ομως σπασει ο διαολος το ποδαρι του και σε κοπανησω εγω προσωπικα μια μερα με το αυτοκηνιτο μου και εξαιτιας του οτι δε φορας κρανος πας και ψοφησεις, θα εχουμε μερικα προβληματα του στυλ:τυψεις που εφαγα ενα μαλακα για την υπολοιπη ζωη μου (τι σου φταιω ρε τσογλανε???) και αρκετα φραγκα για το δικαστηριο που θα εχω για ανθρωποκτονια εξ αμελειας!!!

οπως λοιπον δε θα σου ητανε ευχαριστο το να δεις καποιον να σου πηδαει τη γκομενα...φροντισε και εσυ να μην πηδηξεις τη ζωη κανενος!!!!

λεωνιδας,gixerakias και ολοι οσοι τα χωσατε στον λουκα να σας πω οτι μερικες φορες ο κοσμος δεν σε ακουει αν απλα τον χτυπησεις φιλικα στην πλατη...ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ
ΣΦΥΡΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ !!!!!!!!!!!!!

:smokin:

gcrook
24/12/2006, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από PriestBecause
Πρωτον δε προσπαθω να δικαιολογηθω επειδη δε φοραω κρανος.Απλα καποιες φορες δε θελω να το κανω κ απλα δε το κανω.Και μη μου πειτε οτι υπαρχει καποιος εδω που δε το εχει κανει!!!Δε μπορεις ομως να μου λες πως χωρις κρανος καποια στιγμη θα πεθανω γιατι μπορω ανετα να σου αποδειξω οτι αυτο δεν ισχυει.Με το κρανος ειμαι πολυ ποιο ασφαλης αλλα ειναι και πως οδηγαω.Αν συνεχεια παιζω με τη ζωη μου ειτε φοραω κρανος ειτε οχι θα σκοτωθω.Δεν θελω να ξεκινησω διαμαχη κ επισης ουτε λεω πως αυτο που κανω ειναι σωστο.Απλα καποιες φορες το κανω...

Απλα δεν εχεις ιδεα τι εγραψες.
Γιατι αν ποτε μετα απο χρονια αποκτησεις εγκεφαλικα κυτταρα (αν ζεις) , και διαβασεις αυτο το πραγμα,
θα κλαψεις γοερα.
Στην τελικη χεστηκα.
Δεν θα σε σωσω εγω, ουτε κυρηκας ειμαι, ουτε θα φορτωθω στους ωμους μου το βαρος το δικο σου.
Θα το κανουν ομως αλλοι για σενα και θα ειναι πολυ χειροτερο πιστεψε με.

Υ.Γ
Καμια μερα περνα απο την γειτονια μου.
Θα ειμαι στο μπαλκονι με μια γλαστρα και θα περιμενω καποιον ξεκρανωτο να περασει.
Οδηγα οπως θες και προσεχε οπως κανεις συνηθως, συμφωνα με τα λεγομενα σου.
Το αποτελεσμα το ιδιο θα ειναι.

gcrook
24/12/2006, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Τι έγινε ρε μάγκες μας τρομάζει η αλήθεια? Δεν πειράζει πείτε του εσείς μπράβο, και μετά αρχίστε να κλαίγεστε για τα θύματα των δρόμων.

:beer:

Εμενα παντως η απαντηση σου δεν μου φανηκε χυδαια.
Μην σου πω οτι ησουν και επιεικης.
Ισως επειδη εχω δει στον δρομο παρα πολλες φορες αυτα που περιγραφεις:wave2:

warlord
24/12/2006, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αρχικα loukasfilm +10000 σε οτι εχεις πει μεχρι τωρα !!!!!!

και να προχωρησω σε οσους ζητησανε ατομο που δεν εχει καβαλησει χωρις το κρανος και να τους δωκω την παρουσια μου!!!!ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΧΕΣΤΗΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΑΓΚΕΣ...:D

και να καταληξω στο ομορφο ζελεδιασμενο, αεροχτυπημενο αγορι που ακουει στο nick PriestBecause.
ακου φιλε...ΣΤΑ 2 ΥΠΕΡΟΧΑ ΖΟΥΜΕΡΑ ΤΡΙΧΩΤΑ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣ Η ΟΧΙ.
φροντισε μονο να μη σου πολτοποιησει το κεφαλι μου το δικο μου αμαξι γιατι οταν θα σε βρω στον αλλο κοσμο θα σε πηδαω στην αιωνιωτητα!!!
και επειδη μπορει να μη καταλαβες να σου το εξηγησω.το τι κανεις με τη παρτυ σου δε με απασχολει αρκει να μην ενοχλεις εμενα!αρκει να σεβεσαι και τα δικα μου δικαιωματα και ελευθεριες!!!
εαν ομως σπασει ο διαολος το ποδαρι του και σε κοπανησω εγω προσωπικα μια μερα με το αυτοκηνιτο μου και εξαιτιας του οτι δε φορας κρανος πας και ψοφησεις, θα εχουμε μερικα προβληματα του στυλ:τυψεις που εφαγα ενα μαλακα για την υπολοιπη ζωη μου (τι σου φταιω ρε τσογλανε???) και αρκετα φραγκα για το δικαστηριο που θα εχω για ανθρωποκτονια εξ αμελειας!!!

οπως λοιπον δε θα σου ητανε ευχαριστο το να δεις καποιον να σου πηδαει τη γκομενα...φροντισε και εσυ να μην πηδηξεις τη ζωη κανενος!!!!

λεωνιδας,gixerakias και ολοι οσοι τα χωσατε στον λουκα να σας πω οτι μερικες φορες ο κοσμος δεν σε ακουει αν απλα τον χτυπησεις φιλικα στην πλατη...ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ
ΣΦΥΡΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ !!!!!!!!!!!!!

:smokin:

Χωσε ρε φιλε,ετσι ειναι ρε παιδια,πολλοι απο εμας οδηγανε και αλλα οχηματα εκτος μηχανης(αμαξια,νταλικες)και ειναι κριμα να την πατησουμε σκοτωνοντας ενα μαλακα χωρις κρανος,περισι παρολιγο να την πατησω ετσι,απο δικια μου απροσεξια-μαλακια αλλα ο τυπος με την μηχανη ειχε ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ,δηλαδη αντε PriestBecause εσενα δεν σε νιαζει για την παρτη σου δεν ειναι μαλακια ομως να σε χτηπησω με 20 χλμ με το αμαξι και να σε σκοτωσω και να με δεσουν και να μου κλισεις το σπιτι για να εχεις εσυ το ζελε στο μαλι?πες μου ρε φιλε
καποτε ελεγα τους μαλακες τους μπατσους που αντι να κανουν καμια δουλεια γραφουν τους πιτσιρικαδες με τα παπακια που δεν φοραν κρανος,τελικα κανουν την καλυτερη δουλεια,να κανουν το κρανος και την ζωνη ποινικο αδικιμα να τους δενουν για κανα 6μηνο μπας και γλυτοσουν τιποτα σπιτια
χρονια πολλα :confused:

SPORAKIAS
24/12/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
Χωσε ρε φιλε,ετσι ειναι ρε παιδια,πολλοι απο εμας οδηγανε και αλλα οχηματα εκτος μηχανης(αμαξια,νταλικες)και ειναι κριμα να την πατησουμε σκοτωνοντας ενα μαλακα χωρις κρανος,περισι παρολιγο να την πατησω ετσι,απο δικια μου απροσεξια-μαλακια αλλα ο τυπος με την μηχανη ειχε ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ,δηλαδη αντε PriestBecause εσενα δεν σε νιαζει για την παρτη σου δεν ειναι μαλακια ομως να σε χτηπησω με 20 χλμ με το αμαξι και να σε σκοτωσω και να με δεσουν και να μου κλισεις το σπιτι για να εχεις εσυ το ζελε στο μαλι?πες μου ρε φιλε
καποτε ελεγα τους μαλακες τους μπατσους που αντι να κανουν καμια δουλεια γραφουν τους πιτσιρικαδες με τα παπακια που δεν φοραν κρανος,τελικα κανουν την καλυτερη δουλεια,να κανουν το κρανος και την ζωνη ποινικο αδικιμα να τους δενουν για κανα 6μηνο μπας και γλυτοσουν τιποτα σπιτια
χρονια πολλα :confused:

+10000 και εγω σε αυτα που λετε....αλλα αυτο με τους μπατσους αστο στην ακρη γιατι αυτοι (οι περισσοτεροι ετσι) δεν το κανουν γιατι τους νοιαζει το κεφαλι του καθε πιτσιρικα αλλα για να ικανοποιησουν το εγω τους και το μπονους τους....

η μαγκια ειναι να σταματανε τους πιτσιρηκαδες και να τους δειχνουν φωτο απο στουκες με μηχανακια και παπακια με ανθρωπους που δεν φοραγαν κρανος και πως εχουν γινει....να δεις θα ξανα κυκλοφορησουν χωρις κρανος ..??

ειπαμε .......χρειαζομαστε ενημερωση και οχι καταστολη....

ειναι κατι σαν τα ναρκωτικα....

:smilea: :wave2:

mob rules
02/04/2007, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
+10000 και εγω σε αυτα που λετε....αλλα αυτο με τους μπατσους αστο στην ακρη γιατι αυτοι (οι περισσοτεροι ετσι) δεν το κανουν γιατι τους νοιαζει το κεφαλι του καθε πιτσιρικα αλλα για να ικανοποιησουν το εγω τους και το μπονους τους....

η μαγκια ειναι να σταματανε τους πιτσιρηκαδες και να τους δειχνουν φωτο απο στουκες με μηχανακια και παπακια με ανθρωπους που δεν φοραγαν κρανος και πως εχουν γινει....να δεις θα ξανα κυκλοφορησουν χωρις κρανος ..??

ειπαμε .......χρειαζομαστε ενημερωση και οχι καταστολη....

ειναι κατι σαν τα ναρκωτικα....

:smilea: :wave2:

+1000:a46: :a46: :a46:
εμενα την ενημερωση μου την εριξε ο αδερφος μου στο κεφαλι!!!:lol: :lol:

T.R.E
02/04/2007, 23:59
Το φορουμ δεν επιτρεπει πολλαπλες παραθεσεις και βαριεμαι το copy paste....

Αρχικα @ Gixxerakias:Καλα ρε,την πινακιδα πανω?:confused: :confused: Αν ειναι δυνατον....:lol: :lol:

Προς λοιπους τρομολαγνους που εχουν αναλαβει να σωσουν τον καθε μοτοσυκλετιστη που δεν βαζει κρανος για να παει για καφε:

Σοβαρα τα λετε αυτα που λετε?Οτι υπαρχει μεγαλυτερος κινδυνος να παθεις κατι μεσα σε αστικο(δεν ειναι ολα τα αστικα περιβαλλοντα Αθηνα,στην επαρχια δεν υπαρχουν δρομοι με 2-3 λωριδες) περιβαλλον απ'οτι σε μια βολτα εξω?

Ποτε θελετε να μπουμε μια μεσα σε μια πολη,να παμε αργα και δεξια στον δρομο μας και μετα να βγουμε και μια παραεξω να δουμε ποτε θα νοιωσετε να κινδυνευετε περισσοτερο?

Την παλευεις εσυ ρε παλικαρι loykasfilm?Πας και λες του αλλουνου οτι η ζωη σου εχει ημερομηνια ληξης επειδη δεν εβαλε το κρανος να παει 1 χιλιομετρο να πιει ενα ποτο?

Σιγα ρε Θεε των παντων και στατιστικη υπηρεσια μαζι....

Ξαναλεω ολες οι πολεις δεν ειναι ιδιες,και αν πας σαν ανθρωπος με 30-40 χλμ οι πιθανοτητες να παθεις ατυχημα ειναι μηδαμινες....

Αμαν ρε με αυτη την κυνικοτητα και την τρομολαγνεια...:confused: :confused:

T.R.E
03/04/2007, 00:01
Και επιτελους θα μου εξηγησει καποιος ποιος ειναι τελικα ο ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ???

Δεν εχω καταλαβει ακομα...καποιος απ'ολους που χρησιμοποιει την λεξη να μου δωσει τον ορισμο της επιτελους...

T.R.E
03/04/2007, 00:02
.

mob rules
03/04/2007, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Και επιτελους θα μου εξηγησει καποιος ποιος ειναι τελικα ο ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ???

Δεν εχω καταλαβει ακομα...καποιος απ'ολους που χρησιμοποιει την λεξη να μου δωσει τον ορισμο της επιτελους...
για μενα δεν υπαρχει ορισμος του καγκουρα...καγκουρας ειναι και καποιος που φοραει κρανος,αλλα σπερνει τον τρομο στο περασμα του!!!:lol:
τι να το κανεις το κρανος,αν γ@μιεσαι στην σουζα και στα εντο...α! ξεχασα τοτε δεν ειναι καγκουρια,ειναι αναβαθμηση των ικανωτητων σου!!!:lol: :lol: :lol: :D

EVI
03/04/2007, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
για μενα δεν υπαρχει ορισμος του καγκουρα...καγκουρας ειναι και καποιος που φοραει κρανος,αλλα σπερνει τον τρομο στο περασμα του!!!:lol:
τι να το κανεις το κρανος,αν γ@μιεσαι στην σουζα και στα εντο...α! ξεχασα τοτε δεν ειναι καγκουρια,ειναι αναβαθμηση των ικανωτητων σου!!!:lol: :lol: :lol: :D


+1 ακριβως.


(δε μιλαω γιατι οταν ξεκινησε η μοτοσυκλετιστικη μου μικρη πορεια δεν ειχα κρανος.που και που φοραγα του πατερα μου που ηταν xl οπωτε ηταν σαν να μην το φοραγα αλλα δεν εκανα μαλακιες γιατι δεν ηξερα να κανω γιατι φοβομουν να κανω , οπωτε αν αρχισω τωρα κυρηγμα για το κρανος βγιανω φαουλ εξαρχης....ασχετος αν τωρα το φοραω παντα)

T.R.E
03/04/2007, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
Χωσε ρε φιλε,ετσι ειναι ρε παιδια,πολλοι απο εμας οδηγανε και αλλα οχηματα εκτος μηχανης(αμαξια,νταλικες)και ειναι κριμα να την πατησουμε σκοτωνοντας ενα μαλακα χωρις κρανος,περισι παρολιγο να την πατησω ετσι,απο δικια μου απροσεξια-μαλακια αλλα ο τυπος με την μηχανη ειχε ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ,δηλαδη αντε PriestBecause εσενα δεν σε νιαζει για την παρτη σου δεν ειναι μαλακια ομως να σε χτηπησω με 20 χλμ με το αμαξι και να σε σκοτωσω και να με δεσουν και να μου κλισεις το σπιτι για να εχεις εσυ το ζελε στο μαλι?πες μου ρε φιλε
καποτε ελεγα τους μαλακες τους μπατσους που αντι να κανουν καμια δουλεια γραφουν τους πιτσιρικαδες με τα παπακια που δεν φοραν κρανος,τελικα κανουν την καλυτερη δουλεια,να κανουν το κρανος και την ζωνη ποινικο αδικιμα να τους δενουν για κανα 6μηνο μπας και γλυτοσουν τιποτα σπιτια
χρονια πολλα :confused:

Ναι ρε φιλε,ολοι μας οδηγαμε και αμαξι και ποδηλατο καβαλαμε και με τα ποδια περπαταμε....

Βαλτα λοιπον και με ολους τους ποδηλατες που δεν φορανε κρανος,γιατι τις ιδιες πιθανοτητες εχεις να τον χτυπησεις και αυτον και να πεσει να χτυπησει...

Βαλτα και με τους πεζους που θα επρεπε να περνανε απεναντι μονο εκει που εχει διαβασεις πεζων...

Α,και να ξερεις οτι αν σκοτωσεις καποιον και ΔΕΝ φταις εσυ σε τιποτα,τοτε μπορει να πας κατηγορουμενος για φονο εξ'αμελειας αλλα αθωωνεσαι...

Καταλαβες,ας προσεχες λοιπον εσυ να μην τον χτυπουσες...

T.R.E
03/04/2007, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
για μενα δεν υπαρχει ορισμος του καγκουρα...καγκουρας ειναι και καποιος που φοραει κρανος,αλλα σπερνει τον τρομο στο περασμα του!!!:lol:
τι να το κανεις το κρανος,αν γ@μιεσαι στην σουζα και στα εντο...α! ξεχασα τοτε δεν ειναι καγκουρια,ειναι αναβαθμηση των ικανωτητων σου!!!:lol: :lol: :lol: :D

Αρα λοιπον καγκουρας ως ορισμος δεν υπαρχει?

Δεν γινεται αυτο...Κατι θα πρεπει να σημαινει,εστω και αν εχει διπλη τριπλη σημασια....

mob rules
03/04/2007, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Αρα λοιπον καγκουρας ως ορισμος δεν υπαρχει?

Δεν γινεται αυτο...Κατι θα πρεπει να σημαινει,εστω και αν εχει διπλη τριπλη σημασια....

φιλε τρε να εξηγουμε,για να μην παρεξηγουμε!! για μενα ειπα οτι δεν υπαρχει ορισμος!

βασικα δεν προκειτε να κοιταξω υποτημητηκα κανεναν,ειτε αυτος φοραει κρανος ειτε οχι!!
αντε τωρα πες στον παππου με το παπακι που παει στο καφενιο να φορεσει κρανος...και αν δεν φορεσει τι ειναι??:confused: καγκουρας?μαλλον ξεροκεφαλος ειναι!!!:lol: :lol:

mob rules
03/04/2007, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ναι ρε φιλε,ολοι μας οδηγαμε και αμαξι και ποδηλατο καβαλαμε και με τα ποδια περπαταμε....

Βαλτα λοιπον και με ολους τους ποδηλατες που δεν φορανε κρανος,γιατι τις ιδιες πιθανοτητες εχεις να τον χτυπησεις και αυτον και να πεσει να χτυπησει...

Βαλτα και με τους πεζους που θα επρεπε να περνανε απεναντι μονο εκει που εχει διαβασεις πεζων...

Α,και να ξερεις οτι αν σκοτωσεις καποιον και ΔΕΝ φταις εσυ σε τιποτα,τοτε μπορει να πας κατηγορουμενος για φονο εξ'αμελειας αλλα αθωωνεσαι...

Καταλαβες,ας προσεχες λοιπον εσυ να μην τον χτυπουσες...

:a013: :a013: :a013:

το βασικοτερο δεν ειναι οι αλλοι να προσεχουν εμας,αλλα εμεις να προσεχουμε τους αλλους!!!:)

gcrook
03/04/2007, 01:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E

Ξαναλεω ολες οι πολεις δεν ειναι ιδιες,και αν πας σαν ανθρωπος με 30-40 χλμ οι πιθανοτητες να παθεις ατυχημα ειναι μηδαμινες....



Αυτη την απιστευτη σαχλαμαρα που πεταξες, για να μην την πω αλλιως την αποδιδω στην ελλειψη εμπειριας σου και μονο.
Η αληθεια ειναι οτι τα πολλα χλμ ενδεχεται να οδηγησουν πιο ευκολα σε θανατηφορο ατυχημα, αλλα οι πιθανοτητες να εχεις ατυχημα στην πολη ειναι πολλαπλασιες.
Και χωρις αυτο να σημαινει οτι ο τραυματισμος θα ειναι απαραιτητα μικρος.
Ρωτα εναν γιατρο που εχει περασει ολη την ζωη του στα Νοσοκομεια να δεις που και με ποσα χλμ πηγαιναν αυτοι που κατεληξαν παραπληγικοι,φυτα και γενικα υπεστησαν σοβαρο τραυματισμο, να δεις οτι μαλλον για ψωνια στο σουπερμαρκετ πηγαιναν οι περισσοτεροι.

EVI
03/04/2007, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αυτη την απιστευτη σαχλαμαρα που πεταξες, για να μην την πω αλλιως την αποδιδω στην ελλειψη εμπειριας σου και μονο.
Η αληθεια ειναι οτι τα πολλα χλμ ενδεχεται να οδηγησουν πιο ευκολα σε θανατηφορο ατυχημα, αλλα οι πιθανοτητες να εχεις ατυχημα στην πολη ειναι πολλαπλασιες.
Και χωρις αυτο να σημαινει οτι ο τραυματισμος θα ειναι απαραιτητα μικρος.
Ρωτα εναν γιατρο που εχει περασει ολη την ζωη του στα Νοσοκομεια να δεις που και με ποσα χλμ πηγαιναν αυτοι που κατεληξαν παραπληγικοι,φυτα και γενικα υπεστησαν σοβαρο τραυματισμο, να δεις οτι μαλλον για ψωνια στο σουπερμαρκετ πηγαιναν οι περισσοτεροι.

+1

εγω με 20 χαω εσπασα το ποδαρακι μου το καλοκαιρι :sad:

T.R.E
03/04/2007, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αυτη την απιστευτη σαχλαμαρα που πεταξες, για να μην την πω αλλιως την αποδιδω στην ελλειψη εμπειριας σου και μονο.
Η αληθεια ειναι οτι τα πολλα χλμ ενδεχεται να οδηγησουν πιο ευκολα σε θανατηφορο ατυχημα, αλλα οι πιθανοτητες να εχεις ατυχημα στην πολη ειναι πολλαπλασιες.
Και χωρις αυτο να σημαινει οτι ο τραυματισμος θα ειναι απαραιτητα μικρος.
Ρωτα εναν γιατρο που εχει περασει ολη την ζωη του στα Νοσοκομεια να δεις που και με ποσα χλμ πηγαιναν αυτοι που κατεληξαν παραπληγικοι,φυτα και γενικα υπεστησαν σοβαρο τραυματισμο, να δεις οτι μαλλον για ψωνια στο σουπερμαρκετ πηγαιναν οι περισσοτεροι.


Επιμενω οτι οι ρυθμοι σε ολες τις πολεις δεν ειναι ιδιοι...

Εχω ζησει 2 χρονια στην Αθηνα,5 Σαντορινη,και μεγαλωσα Καρδιτσα....

δεν τιθετε θεμα συγκρισης των κυκλοφοριακων συνθηκων,και οσο και να προσπαθεις να με πεισεις οτι μεσα σε μια επαρχιακη πολη κινδυνευω το ιδιο με την Αθηνα δεν το καταφερνεις...
Γιατι την εχω ζησει την διαφορα και ξερω πως ειναι...ΚΑΜΙΑ σχεση...

Ποσο μαλλον να λεμε για οδηγηση εκτος πολης με πολλαπλασιες ταχυτητες...



Αμα θελετε τωρα να το γυρισουμε στη φιλολογια,να σας δω αυριο με φορμα δερματινη ή φουλ κορντουρα με κροκοδειλο απο μεσα,μποτα αγωνιστικη που προσφερει μεγιστη προστασια κτλ κτλ..

Γιατι ετσι οπως παρουσιαζετε την οδηγηση ειναι σαν να καβαλατε βομπες!

gcrook
03/04/2007, 02:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
+1

εγω με 20 χαω εσπασα το ποδαρακι μου το καλοκαιρι :sad:

+2

Πτωση με 10 χλμ μου αφησε μεγαλυτερο κουσουρι σε ωμο, (ευτυχως που το ποδι περασε μετα απο κατι μηνες) ,απο πτωση με 100+ στην επαρχια.
Ακομα και η προσκρουση στην μπαριερα πριν απο καποια χρονια πιο ανωδυνη ηταν:rotflmao:
Οπως και 2 σκηνικα στην δουλεια που περασα πανω απο αμαξι....:eyepop:
Η εκεινη που παρεσυρα τον τυπο στο Κολωνακι που εκανε χοντρη μαλακια (που ευτυχως δεν επαθε τιποτα) ,και ευτυχως που υπηρχαν 2 αμαξια παρκαρισμενα να μου κοψουν την φορα,γιατι ακομα θα κουτρουβαλουσα στον περιφερειακο Λυκαβητου. :rotflmao:
Πολλες τουμπες ρε πουστη μου....:sad: :rotflmao: :sad:

gcrook
03/04/2007, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Επιμενω οτι οι ρυθμοι σε ολες τις πολεις δεν ειναι ιδιοι...

Εχω ζησει 2 χρονια στην Αθηνα,5 Σαντορινη,και μεγαλωσα Καρδιτσα....

δεν τιθετε θεμα συγκρισης των κυκλοφοριακων συνθηκων,και οσο και να προσπαθεις να με πεισεις οτι μεσα σε μια επαρχιακη πολη κινδυνευω το ιδιο με την Αθηνα δεν το καταφερνεις...
Γιατι την εχω ζησει την διαφορα και ξερω πως ειναι...ΚΑΜΙΑ σχεση...

Ποσο μαλλον να λεμε για οδηγηση εκτος πολης με πολλαπλασιες ταχυτητες...



Αμα θελετε τωρα να το γυρισουμε στη φιλολογια,να σας δω αυριο με φορμα δερματινη ή φουλ κορντουρα με κροκοδειλο απο μεσα,μποτα αγωνιστικη που προσφερει μεγιστη προστασια κτλ κτλ..

Γιατι ετσι οπως παρουσιαζετε την οδηγηση ειναι σαν να καβαλατε βομπες!

Συμφωνοι οι πιθανοτητες σε μια επαρχιακη πολη ειναι σαφως μικροτερες απο μια μεγαλουπολη.
Αλλα και πολυ μεγαλυτερες απο βολτα εκτος πολεως (Εθνικες αρτηριες)
Αναρωτηθηκες ποτε γιατι συμβαινει αυτο;

Τα περι εξοπλισμου που ανεφερες για μεσα στην πολη δεν μπορουν να θεωρηθουν επιχειρημα.
Αλλα κορντουρα η δερματινο με προστασιες και ενισχυσεις, μποτες, γαντια, κρανος ανηκουν στην ημερησια διαταξη στο 99% των περιπτωσεων.

T.R.E
03/04/2007, 02:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Συμφωνοι οι πιθανοτητες σε μια επαρχιακη πολη ειναι σαφως μικροτερες απο μια μεγαλουπολη.
Αλλα και πολυ μεγαλυτερες απο βολτα εκτος πολεως (Εθνικες αρτηριες)
Αναρωτηθηκες ποτε γιατι συμβαινει αυτο;

Τα περι εξοπλισμου που ανεφερες για μεσα στην πολη δεν μπορουν να θεωρηθουν επιχειρημα.
Αλλα κορντουρα η δερματινο με προστασιες και ενισχυσεις, μποτες, γαντια, κρανος ανηκουν στην ημερησια διαταξη στο 99% των περιπτωσεων.

ΟΚ,τι να πω...Αν θες μπορω να βαλω και εγω τις προσωπικες μου εμπειριες...και μεσα στην πολη ειχα ατυχηματα αλλα δεν χτηπησα περα απο λιγους μωλωπες και γρατζουνιες....

Εκτος ειχα ενα καλο στουκο με καρο,αστο αυτο πικραμενη ιστορια....

Αν εσυ μπορεις να πας στην δουλεια σου με μποτες και παντελονι με ενισχυσεις,τοτε καλα κανεις και τα φορας...

Αν εχεις κυλοφορησει εστω και περαστικος σε επαρχιακη πολη,οπως ο φιλος που ειπε οτι παει για ποτο στα Γιαννενα και πεσατε να τον φατε με μακαβριοτητες και λοιπους κυνισμους,θα το διαπιστωνες και μονος σου...Μπορεις να κινηθεις οσο χαλαρα θες,δεν υπαρχουν τοσο ζωτικης σημασιας κεντρικες αρτηριες,μπορεις καλλιστα να πας απο καπου που δεν χρειαζεται να πας με 80-100 για να μη σε πατησουν...

Δεν μπορω να σε πεισω,ουτε θελω...

Οπως εχω πει και αλλου και διαφωνησα και με τον Trooper,ισως η ζωη στην Μεγαλουπολη και το κυκλοφοριακο χαος που επικρατει στην Αθηνα να σας εχουν κανει ετσι....

AFTER
03/04/2007, 06:57
To 99.9% των ατυχηματων με μοτοσυκλετα ειναι προσκρουση με αυτοκινητο
Δεν ειναι τυχαιο αυτο

Και να κανω μια αναφορα στο πρωτο ποστ του θρεντ

''Ηρθαν παλι τα αποδημητικα πουλια''

loukasfilm
03/04/2007, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Το φορουμ δεν επιτρεπει πολλαπλες παραθεσεις και βαριεμαι το copy paste....

Την παλευεις εσυ ρε παλικαρι loykasfilm?Πας και λες του αλλουνου οτι η ζωη σου εχει ημερομηνια ληξης επειδη δεν εβαλε το κρανος να παει 1 χιλιομετρο να πιει ενα ποτο?

Σιγα ρε Θεε των παντων και στατιστικη υπηρεσια μαζι....

Ξαναλεω ολες οι πολεις δεν ειναι ιδιες,και αν πας σαν ανθρωπος με 30-40 χλμ οι πιθανοτητες να παθεις ατυχημα ειναι μηδαμινες....

Αμαν ρε με αυτη την κυνικοτητα και την τρομολαγνεια...:confused: :confused:


Κάνεις προπόνηση για να λες μαλακίες? ή είναι έμφυτο?
Το έχω ξαναγράψει, και θα το ξαναπώ εδώ για τους υδροκέφαλους.
Η πανευρωπαική και πιο εμπεριστατωμένη έρευνα για τα τροχαία ατυχήματα (Maids), απέδειξε ότι τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται, σε γνωστές διαδρομές, συνήθως σε ακτίνα 10 χλμ, με ταχύτητες μικρότερες των 50 χλμ. Η βασικότερη αιτία θανάτου σε αυτά τα ατυχήματα, είναι η έλλειψη εξοπλισμού.
Λοιπόν παπαράκο Τρε, (γιατί με αυτά που λες, ούτε παπάρα δεν μπορώ να σε πώ), αν εσύ πιστεύεις, ότι επειδή στην οποιαδήποτε επαρχιακή πόλη, που η κίνηση είναι μικρότερη, θα την βγάλεις καθαρή, μαγκιά σου κι εσένα. Αλλά μην προσπαθείς την δικιά σου μαλακία να την κάνεις κανόνα.
Αλήθεια, πόσοι οδηγάνε χωρις δίπλωμα σ΄αυτές τις επαρχιακές πόλεις που λες? Και μην ξεχνάς υδροκέφαλε, ότι δεν υπάρχουν μόνο οι συγκρούσεις με αυτοκίνητα, υπάρχουν και τα λάδια τα πετρέλαια, οι πεζοί, και ένα σωρό άλλα.
Τελικά, εφόσον γουστάρεις και εσύ να μην σου χαλάει το μαλλί, άντε να σου ευχηθώ και σένα καλή ψυχή.
Αλήθεια δεν πιστεύω να είσαι προληπτικός?

:yuck: :yuck: :yuck:

mob rules
03/04/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Κάνεις προπόνηση για να λες μαλακίες? ή είναι έμφυτο?
Το έχω ξαναγράψει, και θα το ξαναπώ εδώ για τους υδροκέφαλους.
Η πανευρωπαική και πιο εμπεριστατωμένη έρευνα για τα τροχαία ατυχήματα (Maids), απέδειξε ότι τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται, σε γνωστές διαδρομές, συνήθως σε ακτίνα 10 χλμ, με ταχύτητες μικρότερες των 50 χλμ. Η βασικότερη αιτία θανάτου σε αυτά τα ατυχήματα, είναι η έλλειψη εξοπλισμού.
Λοιπόν παπαράκο Τρε, (γιατί με αυτά που λες, ούτε παπάρα δεν μπορώ να σε πώ), αν εσύ πιστεύεις, ότι επειδή στην οποιαδήποτε επαρχιακή πόλη, που η κίνηση είναι μικρότερη, θα την βγάλεις καθαρή, μαγκιά σου κι εσένα. Αλλά μην προσπαθείς την δικιά σου μαλακία να την κάνεις κανόνα.
Αλήθεια, πόσοι οδηγάνε χωρις δίπλωμα σ΄αυτές τις επαρχιακές πόλεις που λες? Και μην ξεχνάς υδροκέφαλε, ότι δεν υπάρχουν μόνο οι συγκρούσεις με αυτοκίνητα, υπάρχουν και τα λάδια τα πετρέλαια, οι πεζοί, και ένα σωρό άλλα.
Τελικά, εφόσον γουστάρεις και εσύ να μην σου χαλάει το μαλλί, άντε να σου ευχηθώ και σένα καλή ψυχή.
Αλήθεια δεν πιστεύω να είσαι προληπτικός?

:yuck: :yuck: :yuck:

δηλ.με συμβουλευεις να παω στον φιλο μου που μενει 150μετρα μακρυα με φουλλ εξοπλισμο,μονο και μονο επειδη το λεει η στατιστηκη???:confused:
ασε θα παω με τα ποδια...:lol: :lol: :lol:

loukasfilm
03/04/2007, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
δηλ.με συμβουλευεις να παω στον φιλο μου που μενει 150μετρα μακρυα με φουλλ εξοπλισμο,μονο και μονο επειδη το λεει η στατιστηκη???:confused:
ασε θα παω με τα ποδια...:lol: :lol: :lol:


Καλύτερα να πας με τα πόδια. Άντε να γυμναστείς και λίγο, που και για κατούρημα πάτε με το μηχανάκι.

ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mob rules
03/04/2007, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Καλύτερα να πας με τα πόδια. Άντε να γυμναστείς και λίγο, που και για κατούρημα πάτε με το μηχανάκι.

ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ειμαστε λιγο...:rolleyes:
στους επαρχιακους δρομους εχεις με αλλα πραγματα να παλεψεις,παρα πετρελαια κλπ.!!

loukasfilm
03/04/2007, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
ειμαστε λιγο...:rolleyes:
στους επαρχιακους δρομους εχεις με αλλα πραγματα να παλεψεις,παρα πετρελαια κλπ.!!

Κάτι σε τετράποδο ίσως? Για να μην πούμε για αγροτικά μηχανήματα, τρακτέρ, ρυμούλκες κλπ.
Μην τα λες σε μένα, στον γίγαντα τον Τρε πέστα.

:wave2: :wave2: :wave2:

mob rules
03/04/2007, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Κάτι σε τετράποδο ίσως? Για να μην πούμε για αγροτικά μηχανήματα, τρακτέρ, ρυμούλκες κλπ.
Μην τα λες σε μένα, στον γίγαντα τον Τρε πέστα.

:wave2: :wave2: :wave2:

:a013: :a013: :a013: :a013:ακριβως!!!
ο τρε δεν εχει αναγκη οτι περναει το κοβει στην μεση!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

loukasfilm
03/04/2007, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
:a013: :a013: :a013: :a013:ακριβως!!!
ο τρε δεν εχει αναγκη οτι περναει το κοβει στην μεση!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Και λίγα λες!!!!!!!!!!!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

T.R.E
03/04/2007, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Κάτι σε τετράποδο ίσως? Για να μην πούμε για αγροτικά μηχανήματα, τρακτέρ, ρυμούλκες κλπ.
Μην τα λες σε μένα, στον γίγαντα τον Τρε πέστα.

:wave2: :wave2: :wave2:

Στα @ρχιδια μου σε γραφω και εσενα και τις τρομολαγνειες σου...Εχω ακουσει διαφορα απο πολλους και αυτα που λες εσυ δεν με συγκινουν καν....Αυτα περι προληψεων...

Μπορεις να παραθεσεις οσες ερευνες θες,μονο που απ'οτι καταλαβαινεις και εσυ δεν λεμε το ιδιο πραγμα...

Μιλησα συγκεκριμενα,και ειπα παιρνεις την μηχανη να πας σαν ανθρωπος να πιεις ενα ποτο...Βγαινεις,πας στην ακρη με 30-40 χλμ και δεν σε πειραζει κανενας...

Αν εσυ πιστευεις οτι ετσι κινδυνευεις περισσοτερο απ'οτι να βγεις εκτος πολεως με κρανος,προβλημα σου....

loukasfilm
03/04/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Στα @ρχιδια μου σε γραφω και εσενα και τις τρομολαγνειες σου...Εχω ακουσει διαφορα απο πολλους και αυτα που λες εσυ δεν με συγκινουν καν....Αυτα περι προληψεων...

Μπορεις να παραθεσεις οσες ερευνες θες,μονο που απ'οτι καταλαβαινεις και εσυ δεν λεμε το ιδιο πραγμα...

Μιλησα συγκεκριμενα,και ειπα παιρνεις την μηχανη να πας σαν ανθρωπος να πιεις ενα ποτο...Βγαινεις,πας στην ακρη με 30-40 χλμ και δεν σε πειραζει κανενας...

Αν εσυ πιστευεις οτι ετσι κινδυνευεις περισσοτερο απ'οτι να βγεις εκτος πολεως με κρανος,προβλημα σου....



Η αληθινή κατάσταση δεν έχει σχέση με τρομολαγνείες. Και εγώ μίλησα συγκεκριμένα. Αν γουστάρεις να πηγαίνεις έτσι για καφέ, δικαίωμά σου, αλλά όπως είπα και παραπάνω, μην προσπαθείς να πείσεις, ότι είναι και το σωστό.
Μάλλον δεν κατάλαβες, ή δεν θέλεις να καταλάβεις. Το "σαν άνθρωπος ....... με 30 - 40 χλμ....", είναι ακριβώς αυτό, που περιγράφει η συγκεκριμένη έρευνα.
Όταν θα μάθεις να πηγαίνεις την μηχανή, και όχι να σε πηγαίνει στον αυτόματο, τότε μπορεί και να καταλάβεις.

:wave2: :wave2: :wave2:

T.R.E
03/04/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Η αληθινή κατάσταση δεν έχει σχέση με τρομολαγνείες. Και εγώ μίλησα συγκεκριμένα. Αν γουστάρεις να πηγαίνεις έτσι για καφέ, δικαίωμά σου, αλλά όπως είπα και παραπάνω, μην προσπαθείς να πείσεις, ότι είναι και το σωστό.
Μάλλον δεν κατάλαβες, ή δεν θέλεις να καταλάβεις. Το "σαν άνθρωπος ....... με 30 - 40 χλμ....", είναι ακριβώς αυτό, που περιγράφει η συγκεκριμένη έρευνα.
Όταν θα μάθεις να πηγαίνεις την μηχανή, και όχι να σε πηγαίνει στον αυτόματο, τότε μπορεί και να καταλάβεις.

:wave2: :wave2: :wave2:

Α,ωραια το γυρισαμε παλι το παραμυθι οταν μαθεις να πηγαινεις την μηχανη...μαλιστα...Οταν εσυ νομιζεις οτι η τρομολαγνεια ειναι ο σωστος τροπος εκπαιδευσης (μη με βαλεις να ψαξω παραπισω αυτα που λες),μπορεις και μιλας για σωστο και λαθος?:confused: :confused:

Δεν ειπα εγω οτι ειναι το σωστο,αλλα ρε πουστη γιατι θα πρεπει να πιστεψω μια ερευνα που γινεται σε αλλες χωρες,σε αλλου τυπου πολεις,πως το λενε??Ενω το βλεπω καθε μερα με τα ματια μου?

Δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα?Αλλο η Αθηνα,το Λονδινο,το Βερολινο...δεν συγκρινονται με τα Γιαννενα ουτε με το χωριο μου...

Τοσο δυσνοητο ειναι αυτο που λεω?

Και αν θες να αρχισουμε και τα περι μελετων,και πως μετα απο λιγα χρονια καταριπτονται η μια μετα την αλλη...
Γιατι λεει δεν ηταν αντιπροσωπευτικο το δειγμα...η ο,τι αλλο...

Α και να σε ρωτησω,εχεις πεσει ποτε?

loukasfilm
03/04/2007, 11:55
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
"Δεν ειπα εγω οτι ειναι το σωστο,αλλα ρε πουστη γιατι θα πρεπει να πιστεψω μια ερευνα που γινεται σε αλλες χωρες,σε αλλου τυπου πολεις,πως το λενε??Ενω το βλεπω καθε μερα με τα ματια μου?

Δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα?Αλλο η Αθηνα,το Λονδινο,το Βερολινο...δεν συγκρινονται με τα Γιαννενα ουτε με το χωριο μου...

Τοσο δυσνοητο ειναι αυτο που λεω? "


Δυσνόητα δεν είναι, απλά παράλογα.

Οδηγάω μηχανάκια από τα 15 μου και τώρα είμαι 40. Τι λες, έχω πέσει ως τώρα?

:wave2: :wave2: :wave2:

mob rules
03/04/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Στα @ρχιδια μου σε γραφω και εσενα και τις τρομολαγνειες σου...Εχω ακουσει διαφορα απο πολλους και αυτα που λες εσυ δεν με συγκινουν καν....Αυτα περι προληψεων...

Μπορεις να παραθεσεις οσες ερευνες θες,μονο που απ'οτι καταλαβαινεις και εσυ δεν λεμε το ιδιο πραγμα...

Μιλησα συγκεκριμενα,και ειπα παιρνεις την μηχανη να πας σαν ανθρωπος να πιεις ενα ποτο...Βγαινεις,πας στην ακρη με 30-40 χλμ και δεν σε πειραζει κανενας...

Αν εσυ πιστευεις οτι ετσι κινδυνευεις περισσοτερο απ'οτι να βγεις εκτος πολεως με κρανος,προβλημα σου....
ποτο και μηχανη...:nono: ποτε,ποτα και μηχανη παει!!!:lol:
καλα το εχω κανει και εγω πολλες φορες να παω με την μηχανη για ποτο!!
μια φορα ρωτισα εναν μεγαλο μα μεγαλο καγκουρα,πως και τοσα χρονια δεν εχει παθει ουτε γρατζουνια,και αφου ειχε διαλυσει τοσα μηχανακια...(σιδεροφαγος μηλαμε αφου καταφερε να πεταξει εξω απο το καρτερ τις μπιελες ενως gsxr1100)και μου ειπε οτι οσοι φοβουντε τις μηχανες παθενουν κατι!!μαλλον μουρη θα πουλησε..αλλα και παλι οσοι δεν εχουν αισθηση του φοβου δεν παθενουν τιποτα!!:confused:

loukasfilm
03/04/2007, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
ποτο και μηχανη...:nono: ποτε,ποτα και μηχανη παει!!!:lol:
καλα το εχω κανει και εγω πολλες φορες να παω με την μηχανη για ποτο!!
μια φορα ρωτισα εναν μεγαλο μα μεγαλο καγκουρα,πως και τοσα χρονια δεν εχει παθει ουτε γρατζουνια,και αφου ειχε διαλυσει τοσα μηχανακια...(σιδεροφαγος μηλαμε αφου καταφερε να πεταξει εξω απο το καρτερ τις μπιελες ενως gsxr1100)και μου ειπε οτι οσοι φοβουντε τις μηχανες παθενουν κατι!!μαλλον μουρη θα πουλησε..αλλα και παλι οσοι δεν εχουν αισθηση του φοβου δεν παθενουν τιποτα!!:confused:


Άλλο ο σεβασμός στις μηχανές και στο τι μπορούν αυτές να κάνουν, και άλλο ο φόβος. Όπως λέει και το ρητό: Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mob rules
03/04/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Άλλο ο σεβασμός στις μηχανές και στο τι μπορούν αυτές να κάνουν, και άλλο ο φόβος. Όπως λέει και το ρητό: Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μα να το δεις το @ρχιδι χειμωνα καλοκαιρι ειναι με μια φανελα,ακρανοτος φυσικα και ολη μερα σουζες και μπαντιλικια ειναι!!
ασε που πρεπει να καιει καμια 30? καθε μερα!!!:lol: :lol: :lol:

T.R.E
03/04/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
[QUOTE][i]
Τοσο δυσνοητο ειναι αυτο που λεω? "
Δυσνόητα δεν είναι, απλά παράλογα.
Οδηγάω μηχανάκια από τα 15 μου και τώρα είμαι 40. Τι λες, έχω πέσει ως τώρα?


Δεν ειναι παραλογα φιλε μου...και το οτι εφτασες 40 και οδηγας απο τα 15 δεν μου λεει τιποτα προσωπικα απο μονο του...

Σεβαστο μεν,αλλα μην προσπαθεις να πεισεις με επιχειρηματα που αφορουν αλλες χωρες,αλλες συνθηκες και αλλους ανθρωπους...

Δεν ειπα πουθενα οτι ειναι αδυνατο να παθεις κατι μεσα σε αστικο περιβαλλον,απλα λεω οτι η ελλειψη κρανους σε αυτες τις συνθηκες ειναι σαφως πιο ανωδυνη απ'το να βγεις εκτος πολης χωρις αυτο...

Και κατι τελευταιο...Η στην πολη κυκλοφορουν χιλιαδες μηχανακια,μικρα μεγαλα οτι θες...

Εκτος ποσα βγαινουν?Σιγουρα ο αριθμος ειναι πολυ μικροτερος...Αρα και ο αριθμος των ατυχηματων "εξω" ειναι πολυ μικροτερος σε σχεση μ'αυτον "μεσα"...

Αλλα αν το παρεις ποσοστιαια θα δεις μια διαφορετικη αληθεια...

Ελπιζω να εγινα κατανοητος...

loukasfilm
03/04/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Δεν ειναι παραλογα φιλε μου...και το οτι εφτασες 40 και οδηγας απο τα 15 δεν μου λεει τιποτα προσωπικα απο μονο του...

Σεβαστο μεν,αλλα μην προσπαθεις να πεισεις με επιχειρηματα που αφορουν αλλες χωρες,αλλες συνθηκες και αλλους ανθρωπους...

Δεν ειπα πουθενα οτι ειναι αδυνατο να παθεις κατι μεσα σε αστικο περιβαλλον,απλα λεω οτι η ελλειψη κρανους σε αυτες τις συνθηκες ειναι σαφως πιο ανωδυνη απ'το να βγεις εκτος πολης χωρις αυτο...

Και κατι τελευταιο...Η στην πολη κυκλοφορουν χιλιαδες μηχανακια,μικρα μεγαλα οτι θες...

Εκτος ποσα βγαινουν?Σιγουρα ο αριθμος ειναι πολυ μικροτερος...Αρα και ο αριθμος των ατυχηματων "εξω" ειναι πολυ μικροτερος σε σχεση μ'αυτον "μεσα"...

Αλλα αν το παρεις ποσοστιαια θα δεις μια διαφορετικη αληθεια...

Ελπιζω να εγινα κατανοητος...

Το από πότε μέχρι πότε οδηγάω, έχει να κάνει με την χαζή ερώτηση που έκανες.
Δεν υπαρχει ανώδυνη μη χρήση κράνους.
Το τι θα πάθεις αν πέσεις με την μηχανή, χωρίς κράνος, δεν έχει να κάνει με χώρες, μέρη και άλλους τόπους. Παντού το ίδιο είναι.
Τα περί αριθμών και ποσοστών που λες, δεν μου λένε τίποτα. Δεν έχεις πάρει χαμπάρι την ουσία. Και η ουσία είναι πως ότι και να λες, ακόμα και η παραμικρή πτώση, αν δεν φοράς κράνος, μπορεί να σου στοιχίσει την ζωή.



:wave2: :wave2: :wave2:

T.R.E
03/04/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm

Τα περί αριθμών και ποσοστών που λες, δεν μου λένε τίποτα. Δεν έχεις πάρει χαμπάρι την ουσία. Και η ουσία είναι πως ότι και να λες, ακόμα και η παραμικρή πτώση, αν δεν φοράς κράνος, μπορεί να σου στοιχίσει την ζωή.



:wave2: :wave2: :wave2:

Ναι μπορει,αλλα οχι τοσο ευκολα οσο θες εσυ να το παρουσιασεις και με τετοια βεβαιοτητα και συχνοτητα...:wave2: :wave2:

loukasfilm
03/04/2007, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ναι μπορει,αλλα οχι τοσο ευκολα οσο θες εσυ να το παρουσιασεις και με τετοια βεβαιοτητα και συχνοτητα...:wave2: :wave2:

Καλά ότι πεις. Αφού μπορείς, και βάζεις αποδεκτά όρια στους θανάτους, από έλλειψη κράνους και γενικά εξοπλισμού, εγώ δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω.

:wave2: :wave2: :wave2:

T.R.E
03/04/2007, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Καλά ότι πεις. Αφού μπορείς, και βάζεις αποδεκτά όρια στους θανάτους, από έλλειψη κράνους και γενικά εξοπλισμού, εγώ δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω.

:wave2: :wave2: :wave2:

Ενω εσυ δλδ εχεις κλεισει συμβολαιο με τη ζωη επειδη φορας κρανος?

mob rules
03/04/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ενω εσυ δλδ εχεις κλεισει συμβολαιο με τη ζωη επειδη φορας κρανος?
ελαχιστοποιει οσο μπορει τις πιθανοτητες!!:wave2: