PDA

View Full Version : gsx400f carbs einai idia me bandit ?ti maintenance theloun ?



dkmusic
18/11/2006, 21:20
mhpos kserei kaneis an ta carb tou gsx400f einai idia me tou bandit ? to moter diabasa oti einai tou gsxr 400 alla gia ta carb de brisko pouthena ....ti service theloun gia na einai se kali katastasi panta ? o rings kai belonakia ? kathe pote tha prepei na antikathisto ta o rings kai ta belomnakia ?

AFTER
18/11/2006, 22:43
Βασικα πρωτα ελεγξε αν οι φουσκες απο επανω δεν εχουν καμια τρυπα!
Αν εχουν τρυπα θα μπερδευει συνεχεια και δεν θα δουλευει καποιοις κυλινδρος
Αλλαξε τις βελονες και τα ζιγκλερ με καινουργια, ειναι πολυ φτηνα(1.5? το ενα) και θα σε βγαλουν απο τυχων προβληματα στο μελλον
Επισης ελεγχος στα φλοτερ, οτι δεν μπαζουν βενζινη

Αν βρεις εναν ΚΑΛΟ μαστορα να σου κανει ΠΛΗΡΗ σερβις στα καρμπυρατερ, δεν υπαρχει λογος να τα αλλαξεις
Χωρις τις βελονες/φλοτερ κτλ, ενα κομματι μεταλλο ειναι

OldMan
20/11/2006, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
ελεγχος στα φλοτερ, οτι δεν μπαζουν βενζινη

Τι αρώτηξε ??? :eek: :eyepop: :look: :eyepop: :eek:

AFTER
21/11/2006, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τι αρώτηξε ??? :eek: :eyepop: :look: :eyepop: :eek:

Tα δικα μου το εκαναν, ειναι και πλαστικα(bandit 400 ταλαιπωρημενο απο πρωην κατοχο)

OldMan
21/11/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Tα δικα μου το εκαναν, ειναι και πλαστικα(bandit 400 ταλαιπωρημενο απο πρωην κατοχο)

Πάτρικ αγόρι μου, τάπαιξες ???

Από που ΜΠΑΖΟΥΝ βενζίνη τα φλοτέρ ??? :look:


Δεν ξέρω για το Bandit, αλλά στα υπόλοιπα μηχανάκια, τα φλοτέρ είναι ΜΕΣΑ στην βενζίνη !!!

(πάλι πολύ καβουροπάτι έφαγες ???) :D

AFTER
22/11/2006, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πάτρικ αγόρι μου, τάπαιξες ???

Από που ΜΠΑΖΟΥΝ βενζίνη τα φλοτέρ ??? :look:


Δεν ξέρω για το Bandit, αλλά στα υπόλοιπα μηχανάκια, τα φλοτέρ είναι ΜΕΣΑ στην βενζίνη !!!

(πάλι πολύ καβουροπάτι έφαγες ???) :D


Aκριβως, ειναι μεσα, αλλα δεν εχουν μεσα τους
Ειχαν κανει τρυπες και εμπαζαν βενζινη με αποτελεσμα να πηγαινανε οπου ηθελαν, πανω κατω!
Το καταλαβες τωρα κυριε καβουρι?:beer: