PDA

View Full Version : μου κλεψανε το κρανος!, ελεος..



vassilis88
19/11/2006, 13:58
εγινε μπ**ρδελο κ το ηρακλειο μου φαινεται.αλλα ειμαι κ γω μλκς.ισως κ τυχερος.

χθες μεσημερι αφηνω το μηχανακι σε σχετικα φωτεινο μερος που περναει κοσμος.στο κεντρο του ηρακλειου.τελος παντων επειδη κατεβηκαν κ απ τις πολεις που σπουδαζουν καποια παιδια βρεθηκαμε εκτος ηρακλειου μεχρι τις 4 κ κατι το πρωι που επιστρεφω.βλεπω το μηχανακι απο μακρια κ λεω για πλακα "ευτυχως εχει μεινει εδω!" μετα πλησιαζω κ λειπει το κρανος που ειχα στο σελακι του συνοδηγου δεμενο.δν θυμομουνα μετα απο τοση ωρα,κ ελεγα πως μαλλον θα το αφησα σε κανενα αμαξι η σπιτι πριν,κ μετα βλεπω αυτο που εδενα το κρανος σπασμενο κ εμεινα λιγο.

μου λεει το παιδι που ημασταν μαζι,ευκαιρια να παρω ενα καινουριο που τοσο ηθελα.αλλα δν ειναι η πρωτη φορα που γινεται κατι.μου χουν κλεψει φλασακια,το κρανος τωρα κ μια φορα το βρηκα με το πισω φρενο στραβωμενο προς τα μεσα κ μου βγηκε η πιστη με την ταναλια να το βαλω στη θεση του να ξανατσουρλησει το μηχανακι.

τωρα σκεφτομαι που να τ αφηνω οταν κατεβαινω κατω.παντως οχι εκει.την αλλη φορα δν θα το βρω στ αληθεια.το κρανος ηταν ενα agv gp1 των 150 ευρω δν με πειραξε κ πολυ η απωλεια του.τωρα θα φοραω το xr1000 diabolic2 του αδερφου μου!:a25: (μεχρι να γυρισει πισω.....)

χμμμ,σιγουρα πρεπει γρηγορα να παρω καινουριο δικο μου.ξερω το moto-outlet.gr για αγορες απο ιντερνετ.αν ξερει κανεις καποιο αλλο site με καλες τιμες,ελληνικο κατα προτιμηση,γιατι στα μαγαζια εχουν τις τιμες στα υψη!το ti-tech rossi replica σκεφτομαι...:a39: (500 γιουρος,μισα μισα ειναι οκ..)

AFTER
19/11/2006, 14:01
Eυχομαι αυτος που στο εκλεψε, την ωρα που το φοραει να κουτουλησει σε κολονα και να σπασει και το κρανος και το αδειο κεφαλι του(γινομαι πολυ κακος αμα θελω :a01: )

Σε αλλα κρατη, κοβουν χερια σε οποιον κλεψει, μηπως θα πρεπει να το ενσωματωσουμε και εδω?

vassilis88
19/11/2006, 14:03
κιολας αμα δω κανενα τυπο να το φοραει τι να κανω?επιθετικες διαπραγματευσεις?:lol:

fantacid
19/11/2006, 14:15
παλι καλα που ηταν εκει η μηχανη ρε φιλε!!

αλλη φορα περνε το κρανος μαζι σου....

idi
19/11/2006, 16:03
www.motocard.com ειναι μεσα στην ΕΕ και επισης με αγορες 300 ευρω τα μεταφορικα ειναι δωρεαν

Primal
19/11/2006, 16:55
εγώ δε περνώ το κράνος στο σχολειό γιατί σίγουρα θα μου το φάνε.Tι καλά που ήταν με το "σκοοτερακι" το πετούσες από κάτω και τέλειωνες :(

power hornet
19/11/2006, 17:08
εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφηνετε τα κρανη δεμενα πανω σε μηχανες η μηχανακια τοσο δυσκολο ειναι να το παρετε μαζι σας?

SPORAKIAS
19/11/2006, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφηνετε τα κρανη δεμενα πανω σε μηχανες η μηχανακια τοσο δυσκολο ειναι να το παρετε μαζι σας?

+100000

ποτε στη μηχανη....:nono:

εγω εχω πλακωθει στο γηπεδο με μπατσο γιατι δεν με αφηνε να το περασω μεσα.....:confused: (το ειχα και στην κουκουλα του!!!)..

μου ελεγε να το αφησω στη μηχανη...

και του απαντησα...ρε φιλε εσυ θα αφηνες στο δρομο 800€ ετσι...??

αντε με τους παλιομαλακες...:mad:

Nostra
19/11/2006, 18:00
το θέμα υγιεινής του κράνους το σκέφτεται κανένας?

Εκτεθειμένο όλη την ώρα έξω στον οποιοδήποτε άνθρωπο, ζώο ή ακόμα και τη σκόνη?

vassilis88
19/11/2006, 23:25
νοστρα που να δεις οταν ειναι εκτεθειμενο στη βροχη τι γινεται!:lol:

το παθημα εγινε μαθημα,για αλλη μια φορα.

αλλα δν καταλαβαινω πως ενας παει κ το κανει αυτο,ελεος δλδ.

idi θα το κοιταξω το site ευχαριστω.

SUPERMARIO
20/11/2006, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
νοστρα που να δεις οταν ειναι εκτεθειμενο στη βροχη τι γινεται!:lol:

το παθημα εγινε μαθημα,για αλλη μια φορα.

αλλα δν καταλαβαινω πως ενας παει κ το κανει αυτο,ελεος δλδ.

idi θα το κοιταξω το site ευχαριστω.











τι να καταλαβεις φιλε μου;;; κλεφτης ειναι.το γιατι το κανει σιγουρα δεν ειναι το καταλληλο site για να το συζητησουμε.



η' μηπως ειναι;;;; :a014: :a014: :a014:


ελα να βγουν οι κοινωνιολογοι:a47:

zireous
20/11/2006, 21:03
Και εγώ το κουβαλάω πάντα μαζί το κράνος.

Γιατί κλέβουνε κράνη;

(έλα οι κοινωνιολόγοι...)

Φυσικά επειδή τα αφήνετε πάνω στις μηχανές φίλτατοι (μου φαίνεται οτί και στο Μονακό ισχύει αυτό που δε ξέρουνε τι έχουνε), ρε τί μυστήρια του σύμπαντος θα λύσω ακόμα.
:lol:

Primal
20/11/2006, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Και εγώ το κουβαλάω πάντα μαζί το κράνος.

Γιατί κλέβουνε κράνη;

(έλα οι κοινωνιολόγοι...)

Φυσικά επειδή τα αφήνετε πάνω στις μηχανές φίλτατοι (μου φαίνεται οτί και στο Μονακό ισχύει αυτό που δε ξέρουνε τι έχουνε), ρε τί μυστήρια του σύμπαντος θα λύσω ακόμα.
:lol:

"αμααααν τι ωραίο κράνος... πρέπει να πάρο ένα τέτοιο... αλλα ... από που? .... χμμμ... τώρα που το βλέπω σιγά μη βρω και το ίδιο... κάτσε να δούμε λίγο δεξιά αριστερά, πάνω κάτω,... άντε πάρτο και πουφ καπνός!"

:lol:

GIXXERAKIAS
20/11/2006, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Primal
"αμααααν τι ωραίο κράνος... πρέπει να πάρο ένα τέτοιο... αλλα ... από που? .... χμμμ... τώρα που το βλέπω σιγά μη βρω και το ίδιο... κάτσε να δούμε λίγο δεξιά αριστερά, πάνω κάτω,... άντε πάρτο και πουφ καπνός!"

:lol: Βασιληηηηη!!!Ελα τον πιασαμε τον τσογλανακο ρεεεε!!Πιαστε τον μην μας φυγει ωρε!!Αυτος ο απο πανω ειναι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Primal
20/11/2006, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Βασιληηηηη!!!Ελα τον πιασαμε τον τσογλανακο ρεεεε!!Πιαστε τον μην μας φυγει ωρε!!Αυτος ο απο πανω ειναι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

εγώ ? απλός έτυχε να περνάω :a13:

vassilis88
21/11/2006, 09:49
μην μου το ποστ σπαμμαρετε!

αυτο μαλλον θα παρω αλλα σε κιτρινο.εχω τα μισα λεφτα για το οριτζιναλ κ οκ πεφτει πολυ για μενα.


70109

road spirit
21/11/2006, 10:02
τουλαχιστον η δική σου περιπτωση, θα μπορούσε να χαρακτηρισθεί "αναμενόμενη", κράνος πάνω στη μοτο εκτεθειμένο σε σημείο που περνάει κόσμος ...

Εγώ τι να πώ?? έχω πάει βόλτα με ενα φιλο, κλασσική διαδρομή Ηρακλειο - Ρεθυμνο. Σταματάω σε ένα σημείο για να τραβήξω φωτο και αφήνω το κράνος σε μια άκρη. Έχω σκαρφαλώσει σε ένα βράχο και φωτογραφίζω. Κάποια στιγμή ενα αυτοκίνητο κάνει αναστροφή πάνω στην εθνική και σταματάει λίγο πιο κάτω από εκεί που έιχα στήσει τη μοτο και είχα αφήσει το κράνος. Δεν έδωσα σημασία. Οταν κατέβηκα....άφαντο το κράνος!! το καθίκι το είδε και είχε τέτοιο θράσος που μέχρι και αναστροφή έκανε στην εθνική για να κλέψει ένα κράνος, στη μέση του πουθενά!

vassilis88
21/11/2006, 13:13
:hypnotize :hypnotize

soundstorm
22/11/2006, 10:01
2 Χρονια το αφηνω πανω στην μηχανη δεν το πηρε κανενας!!Τυχερος ειμαι.
Μακαρι να τον βρεις φιλε και αφου του βγαλεις το κρανος να του σπασεις το κεφαλι.

vassilis88
22/11/2006, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
2 Χρονια το αφηνω πανω στην μηχανη δεν το πηρε κανενας!!Τυχερος ειμαι.

κ μενα πανω στα 2 χρονια μου το πηρανε!δν το αφηνω πανω ξανα!

zireous
22/11/2006, 18:54
Έλα, δε μπορώ να ακούω άλλες αηδίες... που θα αφήσω το shoei που κάνει μια τρακοσσάρα πάνω στη μηχανή.


Και στο βουνό εκεί που κάνω στάση για κατούρημα, πάλι μαζί από κοντά θα τό'χω. :D

gian_nykt
23/11/2006, 06:42
κοίτα, κι εγω αφήνω το κράνος μου στο μηχανάκι, αλλά μιλάμε για κράνος των 40-60 ευρώ και 2 χρονών.......δε γαμιέ.....αλλά κράνος άνω των 100-150 ευρώ ΔΕΝ θα το άφηνα απλά δεμένο χωρίς τουλάχιστον κλειδαριά κράνους (αν θυμάσαι ειχε δώρο παλότερα και το ΜΟΤΟ μία...)....
τεσπά...δεν πειράζει, καλά να μαστε να πέρνουμε άλλα....και προσοχή την άλλη φορά...ή το ασφαλίζεις ή το πέρνεις....

SUPERMARIO
23/11/2006, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Έλα, δε μπορώ να ακούω άλλες αηδίες... που θα αφήσω το shoei που κάνει μια τρακοσσάρα πάνω στη μηχανή.


Και στο βουνό εκεί που κάνω στάση για κατούρημα, πάλι μαζί από κοντά θα τό'χω. :D











να μου το δειξεις καμια φορα αυτο να δω πως τα καταφερνεις με δυο χερια:lol: :lol: :lol:

εκτος και αν το φορας:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

zireous
25/11/2006, 04:26
Εννοείται ότι το φοράω. :D


Δεν είναι κανόνας για μας τους αρχαίους όμως, οι αρχάριοι με τα δύο χέρια.
:rotflmao:

675
28/11/2006, 23:40
εμενα και να μου το κλεψουνε κακο του κεφαλιου τους θα κανουν!!!