PDA

View Full Version : ρυθμιση φωτων



b_bong12
20/11/2006, 10:26
Πως θα ρυθμισω τον προβολεα σε hornet S?
Η αλλαγη θα επηρεασει μικρη και μεγαλη σκαλα μαζι?

Cheers

ledz
20/11/2006, 17:03
Το hornet s δεν εχει μισο fairing του cbr 600f;

Δε ξερω αν βοηθαω παντως δες εδω για το
ΠΩΣ! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=27858) :wave2:

sapila racing
20/11/2006, 17:32
To Hornet 600S εχει δικό του φαίρινγκ.
Δεν ξέρω πως ρυθμίζονται τα φώτα σ αυτη την μηχανή, αλλά κάπου υπάρχει βίδα για σταυροκατσάβιδο.
Αν δεν είναι μπροστά, κάτω απ το φανάρι, θα είναι κάπου στο πλαι του φαίρινγκ.
Θα επηρρεάσει και τις 2 σκάλες σίγουρα.

power hornet
20/11/2006, 20:50
τι γινεται καλα εισαι?καιρο εχω να σε δω μεσα στο μοτο στο χορνετ που μου ειχαν ξεριθμιστει επειδη ειχαν καει οι λαμπες απο το καντραν εκατσα και το εφτιαξα μονος μου εχει δεξια και αριστερα στο φαναρι απο μια αλενοβιδα την ξεσφιγεις αφου εισαι πισω απο ενα αμαξι σε γκαραζ αναβεις τα φωτα σκοπος ειναι τα μεσαι και τα μεγαλα να μην χτυπανε το κεντρικο καθρεπτη του αμαξιου γιατι θα τους τυφλωνεις εγω ασπουμε ειχα βαλει στοχο να χτυπανε τα φωτα μου στη μεση του σηματος του αμαξιου πισω που εχει ο αδερφος γκολφ χτυπαγανε τα φωτα στην μεση και λιγο πιο κατω απο το σημα ελπιζω να σε βοηθησα αμα αυτο ρωταγες:wave2:

b_bong12
21/11/2006, 08:48
θα το ψαξω παιδια
Εριξα μια ματια αλλα δεν ειδα τιποτα.
Μαλλον θα ειναι μεσα απο το φαιρινγκ

Απλα βλεπω οτι η μεγαλη σκαλα φωτιζει στον θεο.
Δηλαδη ειτε μεγαλη ειτε μικρη καποια διαφορα στην αποσταση δεν βλεπω.
Μονο το ευρος της δεσμης αλλαζει.

jkkaa
13/01/2007, 18:43
και εγω το s εχω..στο μαυρο κουτι που κρατα τον προβολεα εχει δεξια και αριστερα 2 εμφανεστατες βιδες που σφιγγουν και με το χερι.1 ειναι για πανω κατω

fantacid
13/01/2007, 18:51
σιγουρα θα επηρεασουν κ τις δυο σκαλες αφου στην ουσια ρυθμιζεις το κατοπτρο κ οχι τις λαμπες.

το κολπο με το αμαξι καλο, εναλλακτικα μπορεις να σταθεις μπροστα σε ενα τοιχο κ να ρυθμισεις καταλληλα τα φωτα σου.