PDA

View Full Version : Πέμπτη-Κυριακή



illuminatios
28/06/2004, 15:56
Γειά σας παλιάνθρωποι!
Πουτάνα η δουλειά (ή δουλεία) αλλά καμιά φορά με αποζημιώνει με το παραπάνω!!
Πέμπτη βράδυ και δένω έναν τεράστιο σάκο με εργαλεία και συσκευές προς εγκατάσταση στο fazer,βάζω και το tankbag με τόσα ρούχα που χώραγαν ακόμα και στη μπανάνα μου,ντύνομαι στα δέρματα και δρόμο.
Στάση Ξυλόκαστρο(Μελίσι για την ακρίβεια) για ύπνο.Αν και η διαδρομή είναι εξαιρετικά σύντομη(110χμ εθνική) απ’οταν πέρασα τον ισθμό μέθησα από τις μυρωδιές.....τόσο που έκοψα ταχύτητα ώστε να τις απολαύσω για λίγο ακόμα.....
Παρασκεύη πρωί και εγερτήριο κατα τις 6. ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΩ ΝΑ ΞΥΠΝΑΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΧΗ!!!!!!!!! Καφές και δρόμο....
Έβλεπα τον ήλιο να σηκώνεται στους καθρέφτες μου οδηγώντας προς Πάτρα. Λόγω φορτώματος και αξίας εξοπλισμού πήγαινα αργά και γούσταρα το ξημέρωμα.
Δεν σκέφτηκα βέβαια ότι όσο αργά και να πάω....ο πελάτης δεν θα έχει ανοιξει πριν τις 8.30....
Αλλαγή ρούχων πίσω απο νταλίκα, και αναμονή....
10.30 η δουλειά έχει τελείωσει,και βουρ για Ιωάννινα!
Είναι μέρα,έχει πολύ καλό καιρό,έχω ήδη ξεφορτώσει τα μισά.... φουλαρισμένος(ένα τεπόζιτο αρκεί για την απόσταση) και διασκεδάζω!!!!!!
Δηλαδή γουστάρω πολύ ρε παιδί μου....
Φτάνω Γιαννενα πιανω δουλειά μπλα μπλα τελειώνω δουλειά και πάω ξενοδοχείο(πίσω απ’την νομαρχία) την πέφτω και ξυπνάω την ώρα του αγώνα.
Μόνο όταν μπήκε το γκολ συνειδιτοποίησα που ήμουν!!!!!Μέχρι με καραμπίνες ρίχναν από τις ταράτσες.
Τελειώνοντας το ματς κι ενω γινόταν της πουτάνας απο φωνες κόρνες κτλ βγαίνω απο το ξενοδοχείο και πέφτω πάνω σε τρελλά πανυγήρια στα οποία συμετείχαν και
6-7 μηχανές οι οποίες ακουμπώντας στη νησίδα έκαναν burn out γεμίζοντας με τον απαραίτητο λαστιχοκαπνό τα πανυγύρια!Καφρίλα ξεκαφρίλα μάζεψαν πολύ απ΄τον κόσμο γύρο τους.....
Κάποια στιγμή τελειωσαν τα πανυγύρια και οι βόλτες, Ξημέρωσε Σαββατο και με τη μηχανή πλέον χωρίς φορτίο ξεκίνησα για πίσω....
Παλιάνθρωποι καταευχαριστήθηκα οδήγηση!! Μια επίσκεψη στον Bikenest όπου τον βρήκα στην παραλία απλωμένο και πολύ κουρασμένο(μάλλον τον κούρασα στέλνοντας τον σπίτι να φέρει παγωμένο καφέ,νερό και το uno). Πέταμα τα δέρματα, μπάνιο και καπάκι επιστροφή!
Σαββατο 8 το απόγευμα ήμουν κέντρο,κατι υποχρεώσεις κατι το να κατι το άλλο, εκεί που θεωρούσα ότι μπορώ να βάλω τη μηχανή μέσα χωρίς να καλοκαταλάβω το πως και το γιατί βρέθηκα να ναι ξημέρωμα κυριακης και να τρωω κρέπα στην καντίνα έξω απ’το Venue! (Πλάκα πλάκα ήταν καλά! Και τα καμενάκια σου με τις φουστίτσες μεχρι τις σαλπιγγες βλέπεις, και τη μουσική σου ακούς .... όλα καλά)
Στα καπάκια δρόμο για Αγ Βασίλη στην καβατζοπαραλία (Στράτο σου φώναζα ,αλλα το μαυρο καπελάκι σου μάλλον δυσκολέυει την ακοή....φώναζα και στον μανάβη αλλα τίποτα).Παλιάνθρωποι.....έχοντας χάσει τις μέρες και τις ώρες έφτασα κατα τις 12 σπίτι. Σπορ fm για να ακούσω πως είχε περιγράψει ο Καραλλής το γκολ.....
Το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι πριν με πάρει ο ύπνος ήταν η ευτυχισμένη σκέψη μου.....
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ!!