PDA

View Full Version : Για να μη χαλάσουμε το άλλο ποστ....



periklisk
28/06/2004, 18:06
... σχετικά με το χαμό του παλικαριού στην Εθνική Οδό Αθηνών Πατρών και με αφορμή την άποψη του αγαπητού Θανάση (dirtymoto) ήθελα να ρωτήσω τι λέτε σχετικά με αυτό:


ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΔΕΝ ΔΙΑΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΗ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ "ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ" ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΟΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ....
ΓΙΑΤΙ (ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟΝ ΣΗΜΑΔΕΥΕ) ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΔΙΕΡΧΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, Η ΝΤΑΛΙΚΑ ,Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...
ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΝΑΣΩ,ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΛΟΓΙΚΑ...
ΑΝ ΠΕΙΣΘΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΔΟΛΟΣ Η ΚΙΝΗΤΡΟ,ΠΡΑΞΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.....ΑΝ ΟΜΩΣ ΟΧΙ...ΔΩΣΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ...


Εγώ νομίζω πως άσχετα αν υπάρχει δόλος ή όχι το να μπαίνεις στο αντίθετο ρεύμα χωρίς να έχεις ορατότητα και αν προηγουμένως δεν έχεις υπολογίσει τις ταχύτητες των διερχομένων οχημάτων είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ και θέτει τη ζωή μας σε κίνδυνο σε μεγάλο βαθμό..... Ως εκ τούτου πρέπει να διώκονται ΑΝΕΛΕΗΤΑ οι δράστες ...

Τονίζω πως δεν πρόκειται για αντιπαράθεση με τον Θανάση (δεν υπάρχει λόγος άλλωστε), αλλά για μια παράθεση άποψης χωρίς να χαλάσουμε το ανάλογο ποστ

Electra
28/06/2004, 18:22
... αυτές οι αναθεματισμένες γραμμές στο οδόστρωμα, έχουν ορισθεί για κάποιο λόγο και όχι γιατί το κράτος είχε καλλιτεχνικές τάσεις!!!!!!

Εγώ μια φορά έτυχε να διανύσω την Αθηνών-Πατρών και πέτυχα ατύχημα στο οποίο μία κοπέλα έχασε τη ζωή της για τον ίδιο ακριβώς λόγο (αντίθετο ρεύμα)...

Επιτέλους, ας τηρήσουμε και αυτό τον ΚΟΚ!!!!!!!!:eek:

jzer
28/06/2004, 18:28
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΗΜΑΣΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ......ΤΟ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ....ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΠΑΛΙΑΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ...ΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΔΩ...Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΣΕ ΕΜΑΣ.....ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ...ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.....

ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΥΠΟΨΗΝ......ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΕΝΑΣ ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΡΙΑΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΝΕ Η ΕΛΛΙΣΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΣΦΑΙΡΕΣ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΑΔΙΑΝΟΗΤΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ???

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΟ ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ ΟΔΗΓΟΥΣ ΙΧ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΚΑΡΔΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ...ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΧΑΝΕ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΠΕΦΤΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΠΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΘΕΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ...ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΛΥΝΤΣΑΡΕΙ..........
ΤΩΡΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΤΩΝ ΟΙΚΕΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΛΗΚΑΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΩΝ ΟΙΚΕΙΩΝ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΕΝΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΒΓΗΚΕ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕ......ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.......ΤΕΛΟΣ...

Μικρή Λουλού
28/06/2004, 18:31
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΡΕ ΠΕΡΙΚΛΗ..
ΕΞ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΙΜΙΑ "ΔΥΟ ΓΑΙΔΑΡΟΙ ΜΑΛΩΝΑΝΕ ΣΕ ΞΕΝΟ ΑΧΥΡΩΝΑ.."
ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΑΤΥΧΟΥ ΦΙΛΟΥ ,ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ,ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΤΥΦΛΗ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ,Η ΓΙΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΛΙΔΙΚΗ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ....ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ (ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ) ΑΔΕΞΙΟΤΗΤΑ, Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...
ΦΥΣΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΑΣΙΕΣ,ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ,ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ,ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ...
ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ,ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΤΥΠΩΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΜΟΝΟ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΟΥ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΠΙΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ.

periklisk
28/06/2004, 18:38
Έγινες!

Συμφωνώ πως δεν αναφέρομαι στην περίπτωση του λάθους που όλοι έχουμε κάνει αλλά στην Μ@Λ@ΚΙΣΜΕΝΗ προσπέραση χωρίς ορατότητα, με τσαμπουκά κτλ.....

Το πρόβλημα είναι πως δύσκολα μερικές φορές μπορείς να αποδείξεις τον τρόπο αντίδρασης του οδηγού και τους λόγους που οδήγησαν στο λαθεμένο χειρισμό....

Τι να πει κανείς.... Μακριά από μας και προσοχή.....

ireneepi
28/06/2004, 19:14
Παιδια περιπου καταλαβα τι εχει γινει....



μπορει καποιος να μου πει επ'ακριβως τι????

iannis
28/06/2004, 19:15
θα σας πω ενα συμβαν που συνεβη σε μενα ....ενα βραδυ χειμωνιατικο βολταραμε με το αμαξι εγω με 2 φιλες μου πηγαιναμε χαλαρα κουβεντουλα και τσιγαρο με 70 εως 80 χαω δεν ειναι και μεγαλη ταχυτητα πιστευω......... τελικα ηταν για το συγκεκριμενο δρομο ,τα λαστιχα, το καιρο, δεν ξερω τι, σε μια στροφη ανοικτη μου πεταει κολο παω να το μαζεψω με αναποδα και το αμαξι κανει τετ-ακε και σκαω με το δεξι πλαι σε μια κολονα στο αντιθετο ευτυχως παθαμε μονο υλικες ζημιες το αμαξι διαλυθηκε (πεζο 205) αλλα δεν με ενοιαξε καθολου μα καθολου κυριολεκτο. Σκεφτομαι αν ερχοταν ενα μηχανακι απο το αντιθετο η ενας πεζος??? θα ημουν φονιας?? η αν ερχοταν νταλικα θα ημουν συγχωρεμενος?ποσο γρηγορα αλαζουν οι επιθετικοι προσδιορισμοι ε? ευτυχως ημουν απλα τυχερος. Καταληγοντας θελω να πω οσο ειναι δυνατον να κοιταμαι τα πραγματα απο οσο πιο πολλες οψεις μπορουμε οχι οτι το κανω παντα εγω αλλα τουλαχιστον το προσπαθω. Τα συλληπητυρια μου για τον συνανθρωπο μου και ευχομαι οι δικοι του να εχουν υγεια και δυναμη να τον θυμουνται.

ΥΣ Οδηγαω μηχανη απο το 1989 μεχρι σημερα με ενα διαλειμα 2 ετων που ειχα μεινει αναπηρος στο δεξι ποδι (παρεση περονιαιου) απο τροχαιο με μηχανη

kapeos
28/06/2004, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Παιδια περιπου καταλαβα τι εχει γινει....



μπορει καποιος να μου πει επ'ακριβως τι????

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=3155
:sad:

crs-k
28/06/2004, 20:48
Βιωσα, δυστυχως, το τι σημαινει το παραλιγο, στην επιστροφη (μικρη σχετικα) τη Δευτερα του Πασχα.
Γυρνουσα απο Λευκαδα. Ειμουνα ξεκουραστος μιας κι ειχα κατσει κανα δυο ωρες στο Αγρινιο (στον πατερα μου) κι ειχα και την αναπαυλα στο Φερρυ μποτ.
Λιγο μετα το Ξυλοκαστρο, σε μια ευθεια.
Η ωρα ειναι 17:30.
Η κινηση οχι υπερβολικα μεγαλη (πολυ γρηγορη ουρα).
Το αντιθετο ρευμα αρκετα αραιο.
Εγω, ΜΕΣΑ στο ρευμα μου, περιπου ενα μετρο, προσπαρναω σταθερα την ουρα, με καμμια 40αρια χλμ παραπανω.
Απο το αντιθετο ρευμα ενα Peugeot Rally, ερχεται μαλλιοκουβαρα.
Αυτος που πλησιαζε, δεν του κανει αρκετο χωρο, και το Πεζω χωρις να κοψει καθολου, ορμαει πανω μου ...
Καπου ενα με εναμιση μετρο στο δικο μου ρευμα σε διπλη γραμμη.
Κανω οσο μπορω δεξια και σχεδον ακουμπησα στο Τρανσπορτερ που ειχα διπλα μου!
Αποτελεσμα ...
Ο καθρεπτης του περναει κατω απο το τιμονι της Αφρικα και με βρισκει, ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΑ, στο αριστερο πλευρο.
Μιλαμε για πανω απο 320 αθροιστικα (καπου 160-170 ειχα εγω στο κοντερ) !!!
Προλαβα να δω μονο το προσωπο ενος πιτσιρικα υποψηφιου δολοφονου ...

Ειχα φωτα, του κορναρα μολις ειδα οτι ξεκιναει για μαλακια, αλλα ΔΕΝ πτοηθηκε με τιποτα ρε παιδια ...

Ο τυπος διπλα μου (αντιδρωντας αργα) κοντεψε να ξυσει το Τρανσπορτερ στις μπαριερες απο δεξια του για να μου κανει χωρο. Αυτο πιθανον και να βοηθησε για να επαναφερω τη μηχανη ...

Σταματησα κανα δυο χλμ πιο κατω, στα Μακ Ντοναλντς, για να κατεβασω τα επιπεδα αδρεναλινης στο αιμα μου πριν συνεχισω.

Δεν προλαβα να δω αριθμο!
Σκεφτηκα να γυρισω προς το Ριο να τον κυνηγησω...
Τελικα επικρατησε η (λογικη?) σκεψη, οτι αφου "δεν παθαμε και τιποτα", να δωσω τοπο στην οργη και να μην κανω τα παιδια μου με πατερα Δολοφονο!

Απογασησα να το ξεχασω και το ειχα ξεχασει. Σ'οσους με ρωτησαν ειπα οτι ηταν μια χαρα το ταξιδι μου, και σχεδον το πιστευα ... :)

Ελπιζω να μην διαβασει ποτε αυτο το post η γυναικα μου και τρελλαθει ... :)

Ειναι η πρωτη φορα που το αναφερω.


Παραθεσα και την δικη μου πολυ κακια εμπειρια, για να πω οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ θεμα κακιας στιμης. Τουλαχιστον οχι μονο.
Ειναι η εγκληματικα κακη και επιθετικη οδηγηση που κανουμε (συγκεκριμενα ο πιτσιρικας) ΚΑΙ η κακια στιγμη (η δικια μου, που βρεθηκα στην πορεια του) ! :lol:

Να δεχτω την κακια στιγμη σε μια βλαβη που ΔΕΝ οφειλεται σε ΚΑΚΗ συντηρηση. Για ολα τα αλλα, η "κακια στιγμη" ειναι ευφημισμος της μαλακιας.

Δεν ειμαι αμεμπτος. Εχω κανει κι εγω πολλες "κακες στιγμες" ... :lol:
Αλλα δεν πιστευω, τοοοσο εγκληματικες.


Φιλικα

Χρηστος

powerphot
28/06/2004, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k



Παραθεσα και την δικη μου πολυ κακια εμπειρια, για να πω οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ θεμα κακιας στιμης. Τουλαχιστον οχι μονο.
Ειναι η εγκληματικα κακη και επιθετικη οδηγηση που κανουμε (συγκεκριμενα ο πιτσιρικας) ΚΑΙ η κακια στιγμη (η δικια μου, που βρεθηκα στην πορεια του) ! :lol:

Να δεχτω την κακια στιγμη σε μια βλαβη που ΔΕΝ οφειλεται σε ΚΑΚΗ συντηρηση. Για ολα τα αλλα, η "κακια στιγμη" ειναι ευφημισμος της μαλακιας.

Δεν ειμαι αμεμπτος. Εχω κανει κι εγω πολλες "κακες στιγμες" ... :lol:
Αλλα δεν πιστευω, τοοοσο εγκληματικες.


Φιλικα

Χρηστος


Συμφωνώ... όλοι έχουμε κάνει μ@λ@κ... αλλά όσο λιγότερες φορές τις κάνουμε τόσο λιγότερες πιθανότητες υπάρχουν να συμπέσει η δικιά μας μ@λ@κ.... με την μ@λ@κ.... του απέναντι... η έστω με την "τυχερή" η " άτυχη" στιγμή που βρίσκεται αυτός ο κάποιος απέναντί μας.....
Τελικά είναι να μη σου τύχει ρε γαμώτο,:sick: όσο καλά και να πηγαίνεις αμα είναι να σου τύχει τι να κάνεις; να κάτσεις σπίτι;
Τι να πώ; ότι και να πω δεν αλλάζει τίποτα.
Να προσέχουμε ρε παιδιά να προσέχουμε για να ελαχιστοποιήσουμε τις "στραβές"

THEOD
29/06/2004, 07:38
Έχω αναφερθεί στο παρελθόν ότι θεωρώ την Κορίνθου-Πατρών ίσως τον πιο επικίνδυνο δρόμο στην Ελλάδα.
Και για να εξηγηθώ.
Επικίνδυνος δρόμος ΔΕΝ είναι ο κακός δρόμος που τον αναγνωρίζεις και τον προσέχεις, αλλά ο δρόμος που σε εξαπατάει. Αυτός που σου δίνει την ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ότι μπορείς να κινηθείς γρήγορα ενώ στην πραγματικότητα είναι γεμάτος κρυφές παγίδες θανάτου. Αυτό συμβαίνει στην Κορίνθου-Πατρών.
Οι ταχύτητες είναι σχετικά μεγάλες, όμως το οδόστρωμα απαράδεκτο, οι στροφές κακοσχεδιασμένες και η έλλειψη κεντρικής μπαριέρας σε εκθέτει στην μαλακία του οποιουδήποτε από το αντίθετο ρεύμα. Ταυτόχρονα όντας ο κύριος συνδετικός οδικός άξονας με την Δυτική Ελλάδα τις περισσότερες φορές σηκώνει μεγάλο κυκλοφοριακό φόρτο από μεγάλη ποικιλία οχημάτων από τρακτέρ και φορτηγά μέχρι μοτοσικλέτες.
Δεν είναι τυχαίο ότι σ’ αυτόν τον δρόμο συμβαίνουν συνεχώς ατυχήματα δυστυχώς πολύνεκρα τα περισσότερα.
Το ότι ακόμα δεν έχει φτιαχτεί με προδιαγραφές αυτοκινητοδρόμου το θεωρώ ΕΓΚΛΗΜΑ εκ προμελέτης απέναντι στους δεκάδες ανθρώπους που έχουν χάσει την ζωή τους σε αυτόν τα τελευταία χρόνια. Και να σκεφτείτε ότι το κόστος για κάτι τέτοιο δεν πρέπει να είναι μεγάλο μιας και στο μεγαλύτερο μέρος του διέρχεται δίπλα σε χωράφια και είναι πανεύκολο να γίνει διαπλάτυνση και να μπει μπαριέρα.
Τι να πεί κανείς. Προσοχή άπειρη όταν κινείστε σε αυτόν αν και καμία φορά ούτε αυτό είναι αρκετό…

Κανένας
29/06/2004, 08:19
Προσοχή και στα τμήματα, που σε κόμβους έχουν μπαριερες
Έχω συναντήσει, 3 φορές, παππούδες, να έρχονται ανάποδα στο ρεύμα μου

Ατάραχοι στην αριστερή λουρίδα
:hypnotize :hypnotize :hypnotize