PDA

View Full Version : BMW 1200 ADV ή KTM 990i



V-PLAYER
22/11/2006, 08:35
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΗΓΩ:ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ ΓΩΝΙΑ ΚΑΤΕΧΑΚΗ ΚΑΙ ΚΗΦΗΣΙΑΣ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ V-STROM 650 ABS ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΤΟ BMW 1200 ADV ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ

ΑΠΙΘΑΝΟ ΕΞΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!::eek: :eek:

ΚΑΙ ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΣΚΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ KTM 990i ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΕΜΦΡΑΓΜΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΟΔΗΓΩ ΠΑΠΑΚΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 3000 ΧΛΜ ΜΕ ΤΟ V-STROM ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ(ΔΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ)ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΜΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ BMW.ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΣΑΣ ΛΕΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΚΟ.

ΓΝΩΜΕΣ;;;;;;;

Cpt. Haddock
22/11/2006, 08:38
Καλό είναι το bmw...

Αλλά ΓΙΑΤΙ το Adventure?????

Που θα χρειαστείς τα 33 λίτρα ρεζερβουάρ

(και που μέσα στην πόλη θα σε διευκολύνουν τα 270 κιλά που ζυγίζει? :sick: )



Οδήγησέ τα κ τα 2 να τα δοκιμάσεις


:wave2: :beer: :wave2:

V-PLAYER
22/11/2006, 08:51
ΔΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΚΙΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΖΥΓΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟ LAST FRONTEER.ΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ:wave2: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
22/11/2006, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από KORFU
ΔΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΚΙΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΖΥΓΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟ LAST FRONTEER.ΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ:wave2: :beer: :beer:

Το οδήγησες;

:look:


Ναι, πάει παντού, το θέμα είναι εσύ θα το πας ή θα λιάζεται σε πλατείες στην Αθήνα; :sick:

(όπως τα δεκάδες ΚΤΜ και GS που βλέπω καθημερινά...)

Και τα "απλά" μια χαρά και παντού πάνε

:beer: :beer: :beer:

mtsop
22/11/2006, 08:56
Το πόσο πάει το μαλλί το έχεις δει;

Cpt. Haddock
22/11/2006, 09:02
KORFU

Διάβασε και μερικά σχετικά ποστ

Εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19589)

και

εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=22047)


:wave2: :beer: :wave2:

V-PLAYER
22/11/2006, 09:19
ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΕΜΑΙ 2 ΜΕΤΡΑ ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΦΙΛΤΑΤΟΣ ΚΑΠΤΑΙΝ ΧΑΝΤΟΚ(ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ;)Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΕ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟ ΕΚΑΒ.ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ V STROM;:beer: :beer: :beer: :beer:

MIKE_16V
22/11/2006, 09:21
Πολυ large τυποι εσεις οι bmwδακιδες:lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
22/11/2006, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Πολυ large τυποι εσεις οι bmwδακιδες:lol: :lol: :lol:

άμα βιαζόμαστε...

Vstrom έχει ο άνθρωπΑς

:D

V-PLAYER
22/11/2006, 09:27
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ BMWΔΑΚΙΑΣ ΕΙΜΑΙ V-STROMΑΚΙΑΣ ΑΡΧΗΓΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΘΕΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ.ΟΥΤΕ LARGE EIMAI ΑΠΛΑ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ.

MIKE_16V
22/11/2006, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
άμα βιαζόμαστε...

Vstrom έχει ο άνθρωπΑς

:D


Καλα μην εξαπτεσαι:D


Παντως το 1200 adv οντως αξιζει μιας και η αυτονομια του "απλου" με δικαβαλο και βαλιτσες..ειναι απελπιστικα μικρη για ταξιδια.

Cpt. Haddock
22/11/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Καλα μην εξαπτεσαι:D

όχι ρε μάστορα!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

V-PLAYER
22/11/2006, 09:55
ΦΙΛΕ MIKE 16V ΔΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΙ ,ΚΑΠΤΑΙΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ

ΛΥΣΗ ΘΕΛΩ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
22/11/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από KORFU
ΚΑΠΤΑΙΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ

κοίτα, θεωρώ υπερβολή το adventure ειδικά στο θέμα της τιμής
εκτός εαν πράγματι θα το χρησιμοποιήσεις για αυτό που φτιάχτηκε



Αρχικά δημιουργήθηκε από KORFU
ΛΥΣΗ ΘΕΛΩ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :beer: :beer:

ΔΑΝΕΙΟ!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Υ.Γ. Μη γράφεις με κεφαλαία αν γίνεται :wave2:

MIKE_16V
22/11/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από KORFU
ΦΙΛΕ MIKE 16V ΔΕ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΙ ,ΚΑΠΤΑΙΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ

ΛΥΣΗ ΘΕΛΩ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :beer: :beer:


Ρε..πλακα κανω ξεκολατε...:winka:


Να το παρεις και να το χαιρεσε οπως γουσταρεις....:D

apolon10
22/11/2006, 13:14
αφου δε σε νοιαζει το μαλλι, τοτε παρε το αντβεντουρ και ενα σκουτερ για την πολη. και επειδη ανεβαινουν οι τιμες στα σκουτερ και πεφτουν στις μεταχειρισμενες μηχανες, καλυτερα κρατα το βστρομ για την πολη και παρε και το αντβεντουρ. :D

V-PLAYER
22/11/2006, 14:44
φιλε απολλων νομιζω πω γινεσαι λιγο υπερβολικος ολα μαζι δε γινονται,ασε που δε μου αρεσει και συγκεκριμενη λυση που προτεινεις γιατι αν το ηθελα μονο για την αθηνα θα ειχαπαρει το σκουτερ απο την αρχη.
ΓΙΑ ΚΤΜ ΚΑΝΕΙΣ ;δε το ξερω σαν μηχανη καλα τι λεει;

apolon10
22/11/2006, 15:57
το χαμογελο ειναι για αυτους που το θεωρουν υπερβολικο, ωστε να το θεωρησουν αστειο.
Τωρα τι ειναι υπερβολικο και τι οχι ειναι πολυ σχετικο.
Ξερω απειρους που εχουν ενα βαραντερο και ενα παπι ή ενα fjr και ενα nexus ή ενα βστρομ και ενα σκουτερ κλπ κλπ. Εγω ενα τιντιεμ και ενα παπι. Εχω ενα φιλο με 7 μηχανες (μερικες συλλεκτικες). Τωρα επειδη το αντβεντουρ ειναι υπερβολη απο μονο του για την πολη, η λυση κατοχης και παπιου ή σκουτερ ειναι must. Και παλι γνωμη λεω
:wave2: