PDA

View Full Version : Προς Administrators



powerphot
28/06/2004, 23:53
Κάνοντας μια βόλτα στο forum και συγκεκριμένα στο χώρο που είναι τα μέλη, είδα μερικούς «έξυπνους» να έχουν καταλάβει το φόρουμ για να προωθήσουν sites με τσοντοURLS.
Βάζουν Δε για ψευδώνυμο αρχικούς χαρακτήρες όπως (!!!! space) κλπ για να καταχωρούνται στην λίστα των μελών πάνω πάνω.
:nono:
Δεν έψαξα παρακάτω αλλά όλως τυχαίως όλοι αυτοί οι «members» έχουν ημερομηνία εγγραφής από 15-6-2004 έως
22-6-2004 και φυσικά κανένα ποστ (παραθέτω φωτό).
Έχουν φυσικά και την «προσωπική» τους σελίδα καταχωρημένη URL για να την δούμε.
:evil:
Άμα θέλουμε να δούμε τσόντα, μεγάλα αγοράκια είμαστε πια, ξέρουμε που να μπούμε να την δούμε. Τι μας κουβαλήθηκαν εδώ μέσα; δεν μας φτάνουν τα Spam’s που μας έχουνε…. πρήξει….τα γραμματοκιβώτια μας; πρέπει κι εδώ μέσα;
Κάνω λάθος;
:mad:
Φαντάζομαι ότι το έχετε δει το θέμα και μάλλον μπορείτε να επιληφθείτε επί του θέματος.
Τώρα, αν κάνω λάθος μπορείτε να μου το πείτε και έντονα μάλιστα. Μπορείτε επίσης να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος (από σας βέβαια) να delete αυτά τα σκουπίδια;
Έτσι από περιέργεια ρωτάω......
:wave2: :beer:


Υ.Γ. Το σηματάκι στον τίτλο,προς αποφυγή παρεξηγήσεως δεν αναφέρεται στους Administrators αλλά στο θέμα του ποστ.
Το λέω για να έχουμε ξεκάθαρη συνενόηση ε;:wave2:


2790

milaber
29/06/2004, 09:41
Και μετά απορούσα πως γίνεται να είναι γραμμένοι τόσοι χιλιάδες και να συμμετέχουν στις συζητήσεις τόσοι λίγοι...

Κανένας
29/06/2004, 10:14
Φίλε μου πολλοί, όπως και εγώ, αρχικά γράφτηκαν στο moto.gr, γιατί απαιτεί πρόσβαση σε ορισμένες υπηρεσίες και όχι γιατί θέλουν να συμμετέχουν στο φόρουμ

το φόρουμ το ανακαλύπτουν μετά

Το ότι οι συγκεκριμένοι (συγκεκριμένος ?) γράφτηκαν για να διαφημίσουν, είναι ήλιου φαεινότερο και απαραδεκτο :evil:

idi
29/06/2004, 10:19
Και εγώ αρχικά είχα γραφτεί για άσχετο λόγο, δεν ήξερα για το forum. Ετσι φαντάζομαι ότι γράφτηκα πολλοί από τους 7500... ‘εν κακό... πολλοί επίσης έχουν γραφτεί και διαβάζουν τακτικά τα ποστ αλλά ντρέπονται να συμμετάσχουν γιατί νομίζουν ότι όλοι εμείς γνωριζόμαστε μεταξύ μας και αυτοί είναι «άσχετοι»...

Παιδιά αυτό με τα λινκς γίνεται αυτόματα με κάποιες κώλο εταιρείες που κάνουν και τα pop ups και μοιράζουν και trojans παγκοσμίως...