PDA

View Full Version : Βοηθεια για το Λονδινο...



SvsGreek
23/11/2006, 07:41
Καλημερα παιδια....χρειαζομαι την βοηθεια σας σας καθως αυριο παω Λονδινο και δεν ξερω τιποτα απο εκει...
Που μπορω να βρω ειδη μοτο ενδυσης σε καλες τιμες?
Που παιζουν καλα θεαματα?
Καμια εκθεση απο μοτο εχει τωρα?

Ευχαριστω.

soundstorm
23/11/2006, 08:04
Δεν ειμαι σιγουρος αλλα εχω την εντυπωση οτι στην αγγλια ειναι πιο ακριβα.

mtsop
23/11/2006, 08:41
Ήταν, τώρα πια όχι (ας είναι καλά το ευρώ). Και σχεδόν πάντα παίζουν προσφορές σε στοκ κομμάτια.

Μαγαζιά δεν ξέρω να σου πω, συνίθως βρίσκονται μακριά από το κέντρο (στα περίχωρα).


Υ.Γ: Καλό σου ταξίδι

alximistis
23/11/2006, 09:57
Δυστυχώς τα καλά μαγαζιά με τέτοια είδη δεν είναι στο Λονδίνο. Εκεί δηλαδή που θα βρεις καλά πράγματα και σε καλές τιμές, αυτά είναι αλλού κι όχι Λονδίνο.
Ίωσς στα περίχωρα να βρεις κάτι αλλά δεν είναι Ελλάδα έτσι;
Δεν παίρνεις ένα τρενάκι και πας. Καλύτερα να βρεις κάποιον εκεί που να ξέρει...

gian_nykt
23/11/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
Καλημερα παιδια....χρειαζομαι την βοηθεια σας σας καθως αυριο παω Λονδινο και δεν ξερω τιποτα απο εκει...

Που παιζουν καλα θεαματα?

Ευχαριστω.



Αν παίζει το MAMA MIA ....δές το.
Βασίζεται σε μουσική των ABBA είναι musical, αλλά ή πλάκα είναι οτι εκτός των φοβερών ερμηνιών (ηθοποιήας και τραγουδιού) και της φοβερής ορχήστρα, εξελίσεται όλη η υπόθεση σε ενα Ελληνικό νησί!!!
Ψάξτο αμα πας αν παίζει ακόμα.
Δεν θυμάμαι και το θέατρο πως το λέγανε....κοντα στο Picadily είναι πάντως.....
Μουσείο Μαντάμ Τισσό......έχει και το τμήμα τρόμου...γαμώ τα σκηνικά!!
και φυσικά βόλτα γύρω απο τον Τάμεση με Πύργο των βασανιστιρίων (σαν Σ.Φ.Α. της εποχής!) πως το λένε...και πλοίο Belffast, και μια αίθουσα τέχνης που έχει απέναντι του (πρόϊν ηλεκτικό εργοστάσιο) και διάφορα κτίρια τρελλά μέσα στην πόλη (την ρόδα ή όπως λέγετε London Eye, ενα κτίριο που ειναι σαν αυγό!!! κι ενα που βλέπεις όλες τις εγκαταστάσεις του.......) Κοινοβούλιο, Big Ben, κλπ κλπ γενικά θέλει πολύ περπάτημα και κάποιον να ξέρει ή εναν οδηγό και ....καλή τύχη! [COLOR=red]