PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ! ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Live Το Σαββατο στο Αιγαλεω για χτυπημενο μοτοσυκλετιστη.



whitelinecycles
24/11/2006, 14:44
Παρακαλω διαβαστε τα παρακατω, ακομα κι αν δεν ενδιαφερεστε προσωπικα, πειτε το σε καποιον γνωστο σας. Το Σαββατο βραδυ οργανωνεται μια Live βραδια στο μαγαζι 8 Δυτικα στο Αιγαλεω στη Λεωφορο Αθηνων πισω απο τα Τ.Ε.Ι. (στο Ναο του Ηλιου). Σκοπος της βραδιας ειναι να συγκεντρωθουν χρηματα για ενα φιλο που χτυπηθηκε απο αυτοκινητο και αντιμετωπιζει σοβαρο προβλημα με την αποκατασταση της υγειας του. Ο ιδιοκτητης του μαγαζιου και τα συγκροτηματα βοηθουν ωστε να ειναι χαμηλο το κοστος προσελευσης/ποτου ετσι ωστε να συγκεντρωθουν οσο δυνατον περισσοτερα χρηματα. Η εισοδος κοστιζει 10 Ευρω με ποτο και παιζουν οι Rockets, Crossroad και Dustball, ολοι Rock&Roll.
Ο Χρηστος, η αλλιως "Αγγλος", οδηγει μηχανη πανω απο εικοσι χρονια και δουλευε delivery σε σουβλατζιδικο στο Αιγαλεω οταν εκανε αναστροφη στη Θηβων ενα ΙΧ με αποτελεσμα να συγκρουστουν. Απο την προσκρουση και την πτωση εσπασε τα δυο του γονατα στο ιδιο σημειο που τα ειχε σπασει σε παλιοτερο ατυχημα. Ο οδηγος του ΙΧ θα το αφησει να παει δικαστικα και ο ιδιοκτητης του σουβλατζιδικου δεν τον ειχε στο ΙΚΑ. Η μονη οικογενεια που εχει ειναι η μητερα του που ειναι ηλικιωμενη και δεν μπορει να προσφερει καμμια βοηθεια. Πρεπει να αγοραστουν διαφορα ορθοπεδικα βοηθηματα και να πληρωνεται καποιος ανθρωπος να τον βοηθαει τον περισσοτερο καιρο στο σπιτι, ενω υπαρχει και το αμεσο προβλημα επιβιωσης που αντιμετωπιζει απο οικονομικης πλευρας.
Παιδια, ειναι μια κατασταση που ειναι εφιαλτης για ολους μας, οποιος γουσταρει μια βραδια με μουσικη που θα του κοστισει λιγοτερο απο το να βγει για δυο μπυρες σε οποιοδηποτε μπαρ ας περασει μια βολτα γιατι αξιζει τον κοπο.
Εμεις σαν μαγαζι προσφερουμε ενα κρανος KBC για να κληρωθει απο τα αποκομματα της εισοδου οποτε μπορειτε να βγειτε διπλα κερδισμενοι.
Κατα τις δωδεκα ξεκιναει το live.
Ευχαριστω,
Υλα

Nostra
24/11/2006, 14:46
Sticky στις γενικές και up please....

MikeG
24/11/2006, 14:54
Όσοι από τους συμφορουμίτες μένουν στην Αθήνα νομίζω ότι θα πρέπει να προσπαθήσουν να περάσουν έστω μόνο και μόνο να κόψουν ένα εισητήριο.Δυστηχώς εγώ βρίσκομαι 520 χλμ μακρία και δε μπορώ.Θα μπορούσαμε όμως να ανοίξουμε ένα λογαριασμό τραπέζης αν πραγματικά θέλουμε να βοηθήσουμε.

:wave2:

Nostra
24/11/2006, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Όσοι από τους συμφορουμίτες μένουν στην Αθήνα νομίζω ότι θα πρέπει να προσπαθήσουν να περάσουν έστω μόνο και μόνο να κόψουν ένα εισητήριο.Δυστηχώς εγώ βρίσκομαι 520 χλμ μακρία και δε μπορώ.Θα μπορούσαμε όμως να ανοίξουμε ένα λογαριασμό τραπέζης αν πραγματικά θέλουμε να βοηθήσουμε.

:wave2:

πρωτοβουλία που μπορεί/πρέπει να πάρει ο/η whitelinecycles ... :wave2:

whitelinecycles
24/11/2006, 15:00
Μολις μιλησα με το Δημητρης Μπαξεβανη απο την εταιρια ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ ΜΟΤΟ η οποια προσφερει ενα αδιαβροχο μαρκας CLOVER για να κληρωθει κι αυτο για τον ιδιο σκοπο.

whitelinecycles
24/11/2006, 15:05
Μπορουμε να ανοιξουμε ενα λογαριασμο μετα απο την εκδηλωση. Ποιος θα το κανει και πως μπορουμε να το κουβεντιασουμε εκει, και να γνωριστουμε κιολας.
Για sticky κλπ. δεν ξερω πως γινεται...

hornet
24/11/2006, 15:20
ωραια εγω το βαζω stick στις γενικες γιατι εδω δεν θα φαινεται...αλλα βαλτε και τιποτα πληροφοριες η κανα σχεδιαγραμμα του μαγαζιου και επισης υποθετω πως ειναι για το σαββατο 25/11

Καλο ειναι οποιος μπορει να παει παντως να βοηθησουμε το παιδι..το εχουμε ξανακανει καποτε!!

Nostra
24/11/2006, 15:52
up


(για όσους παρακολουθούν μονο τα newthreads) :winka:

whitelinecycles
24/11/2006, 16:23
Πηρα τηλεφωνο κι εμαθα το λογαριασμο του Χρηστου:


61722159 Ταχυδρομικο Ταμιευτηριο, ονομα Χρηστος Κυριακου

Στο ονομα του αμεσα ενδιαφερομενου για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.

gregorgeous89
24/11/2006, 22:07
Μπράβο ρε παιδιά...Καλά δύναμη στο παληκάρι.:a18:

makis206
24/11/2006, 22:15
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και στο παλικάρι αλλά και σε αυτό που οργανώθηκε για να βοηθήσει μια τέτοια δύσκολη κατάσταση !

Θερμά συγχαρητήρια σ'αυτούς που αξίζουν να λέγονται Άνθρωποι και γρήγορα περαστικά κι αγύριστα στο Χρήστο !

:beer: :beer: :wave2:

SUPERMARIO
24/11/2006, 23:17
επισης θα ελεγα σε οσους ερθουν την δευτερα στο ''δελεαρ'' να υπαρχει και καποιος που θα μπορουσε να μαζεψει ενα ''Α'' ποσο απο τους παρευρισκομενους.
τοσος κοσμος ειναι καθε δευτερα στο μαγαζι ας δωσουμε ο καθενας απο κατι.:look:

mumbler
25/11/2006, 17:04
Καλή κίνηση.:a18:

mikelaki
27/11/2006, 12:46
kai egw den mporw na perasw alla efxaristos na steilw mia simparastasi se logariasmo trapezis.

whitelinecycles
28/11/2006, 09:04
Υπηρξε αρκετη ανταποκριση και ο κοσμος περασε αρκετα καλα. Συγκεντρωθηκαν καποια χρηματα και οι φιλοι του Χρηστου κανονισαν και μια σημαντικη εκπτωση στα ορθοπεδικα βοηθηματα. Απο εδω και περα υπαρχει ο λογαριασμος του Ταχυδρομικου Ταμιευτηριου οπως βλεπετε πιο πανω για οποιον θελει να βοηθησει.
Εκ μερους του Χρηστου, ευχαριστουμε οσους ηρθαν και οσους τον βοηθουν! :beer:

VANDA
30/11/2006, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από whitelinecycles
Πηρα τηλεφωνο κι εμαθα το λογαριασμο του Χρηστου:


61722159 Ταχυδρομικο Ταμιευτηριο, ονομα Χρηστος Κυριακου

Στο ονομα του αμεσα ενδιαφερομενου για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις.

Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να έκανε κατάθεση σε αυτόν τον λογαριασμό? Και αν ναι, σε ποιο κατάστημα του ταχ. ταμιευτηρίου? Εγώ πήγα σήμερα (επί της Δημητρακοπούλου στο Κουκάκι) και μου είπαν ότι δεν μπορώ να καταθέσω σε τέτοιου είδους λογιαριασμό! Τους είπα περί τίνος πρόκειται, αλλά επέμεναν ότι είναι λογαριασμός "με απλό μπλοκάκι" ενώ έπρεπε να είναι plus και ίσως γίνει κάτι μελλοντικά για τέτοιες περιπτώσεις και άλλα περίεργα... :confused:

mikelaki
30/11/2006, 09:17
61722159 Ταχυδρομικο Ταμιευτηριο, ονομα Χρηστος Κυριακου

Piga sto tamieftirio na balw ena poso alla den dexontai. Moupan pos prepei na paei o Kuriakou na allaxei bibliario.

γεροπιτσιρικος
30/11/2006, 09:17
whitelinecycles

Μπορείς να δεις τι γίνεται με τον λογαριασμό, γιατί πήγα και εγώ να βάλω λεφτά και δεν τα έπαιρναν. Αν μπορείς βάλε κάποιον άλλον λογαριασμό.

latris mixanis
30/11/2006, 09:23
Mέχρι και πριν ένα μήνα μπορούσες να κάνεις κατάθεση σε λογαριασμό. Το τελευταίο διάστημα έγινε αναβάθμιση στα προγράμματα, αλλαγή στους λογαριασμούς και στα βιβλιαράκια. (είναι on-line πλέον:sick: )
Γι αυτό το λόγο ας ενημερώσουν τους δικούς του να πάνε στην τράπεζα, να τους κάνουν την αλλαγή ώστε να μπορέσουν να γίνουν καταθέσεις χρημάτων. Διαφρετικά ας δώσουν έναν άλλον λογαριασμό.

:wave2:

whitelinecycles
30/11/2006, 09:54
Παιδια το επαθα κι εγω, θα τους μιλησω να το φτιαξουν.

whitelinecycles
04/12/2006, 10:00
Update: επειδη μου ηρθαν και καποια Π.Μ. σχετικα με το θεμα, τα παιδια προσπαθουν να κανουν το λογαριασμο ταμιευτηριο plus το οποιο εχει καποια διαδικασια δεδομενου του οτι ο Χρηστος δεν μπορει να βγει απο το σπιτι και να παει να υπογραψει. Θα ενημερωσω οταν εχω νεωτερα, μπορει και σημερα.

whitelinecycles
06/12/2006, 12:48
Ο λογαριασμος εγινε ταμιευτηριο plus και το νεο νουμερο ειναι:

00088130875-7



Ευχαριστω...

loufas
07/12/2006, 19:19
makari na mporousa na sinisfero perisotero alla den mporo paidia. ntrepomai pou to leo alla einai alitheia. tha kano kai go mia mikri katathesi den ksero poso tha voithisei.. na gineis grigora kala filarako! perastika sou!

maria_eleni1978
12/01/2007, 05:50
egaleotis ine to palikari;

maria_eleni1978
12/01/2007, 05:56
telika o logariasmos ine o teleyteos;
tha mazepso kai ego kapia xrimata apo sigenis kai ta lipa...
ti na po re gamoto exo frikari teleytea me ayta pou simbenoun...
perastika na ine ola sto pedi .
epidi ime apo athina ala meno pia monima thesaloniki stis 4-2-07 tha katebo gia to xrono tou adelfoumou kai tha ithela na do to palikari...
an den iparxi problima.

VANDA
19/01/2007, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από maria_eleni1978
telika o logariasmos ine o teleyteos;


Ναι, ο σωστός λογαρισμός είναι ο τελευταίος. Τελευταία φορά που ρώτησα πώς πάει, μου είπαν πως είναι καλύτερα, αλλά θα κάνει πολύ καιρό για να περπατήσει, έστω και με πατερίτσες.

chris_honda
19/01/2007, 18:33
mprabo re paidia!!!pisteuo pos kai meis poueimaste makria.kati mporoume na kanoume,esto mia boithia apo trapeza,,kai to simantikotero as min ton ksexasoume.!!!den arkei mono tote pu to epathe.aloste xoris plaka kai meis eualotoi eimaste..

Vrasidas
23/02/2007, 21:18
Μόλις το είδα .......

Την Δευτέρα θα καταθέσω τα 2 ποτά που δεν ήπια ...

Περαστικά στο φιλαράκι .....

Καλό θα ήταν οι κοντινοί του να μας ενημερώνουν τακτικά για την έκβαση της υγείας του ....

Συνήθως αυτά τα προβλήματα κρατάνε καιρό... και μιά μικρή βοήθεια για αρχή ισως ανακουφίζει προσωρινά..... η συνέχεια όμως είναι δύσκολη ....

Για κρατάτε μας ενήμερους .....