PDA

View Full Version : απο αξιοπιστια τι λεει ρε παιδια ο σουπερ δουκας?



sanguini
25/11/2006, 00:36
γεια χαρα ειμαι κατοχος αιτερου v2 aprilia tuono04 και εχει ερθει η ωρα του να το αλλαξω και φυσικα εχω εθιστει απο τους δικυλυνδρους κινητερες,και εχει αρχισει να με ενδιαφερει αρκετα η περιπτωση του δουκα.αισθητικα ειναι πανεμορφο,απο ζημιες τι λεει ρε παιδια?γιατι αρκετα ακουγονται στην πιατσα,δυστυχως δεν το εχει καποιος γνωστος για να ξερω απο πρωτο χερι.για αυτο θελω τα ΦΩΤΑ σας.ευχαριστω:)

someone
25/11/2006, 10:45
οδηγω το SD μου καθε μερα απο περσυ το Μαϊο (μοντελο 05), κανενα προβλημα...

τα συνηθισμενα που προκυπτουν ειναι:
- αλλαγη μιζας (μεσα στην εγγυηση, αρχιζει και κανει κατι ανατριχιαστικους θορυβους οταν βαζεις μπρος)
- αλλαγη τρομπας συμπλεκτη (επισης μεσα στην εγγυηση, αρχιζει και δακρυζει λιγο λαδακι απο την τρομπα στην αριστερη μερια)

εγω προσφατα αλλαξα μπαταρια, τα επαιξε με το πολυ κρυο που εβγαλε αποτομα πριν 2 βδομαδες... 180 γιουρο η πουτανα...

αν τα αγγλικα σου ειναι στοιχειωδη, ριξε μια ματια κι εδω:

superduke.net (http://www.superduke.net/forum/viewtopic.php?t=155)

someone
26/11/2006, 20:20
απο τη φραση "καλυπτονται ολα τα παιδικα συμπτωματα απο την εγγυηση", τι ακριβως δεν ειναι κατανοητο;

φορ δη ρεκορντ: εμενα δεν μου εχει τυχει τιποτα απο τα πραναφερθεντα. εχω κανει 22000χλμ. οχι ακριβως ρεκορ,
αλλα σεβαστη αποσταση για να συμβουν διαφορα, ε;

μην σπαταλαμε παλι το σαλιο μας στα φορουμ για ιαπωνικη, βαυαρικη και ευρωπαικη αξιοπιστια... ολα τα ιδια εχουν γινει (με εξαιρεση τους ιταλους :p )

sanguini
27/11/2006, 00:13
δεν ειναι και λιγα τα παραπονακια απο το νετ?απο καταναλωση τι λεει?σταθεροτητα στο τιμονι υπαρχει με την ελειψη σταμπιλιζατερ?δικτυο,ανταλλακτικα συνεργεια τι λενε ολα αυτα?:dizzy: :dizzy:

DUKASII
27/11/2006, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sanguini
δεν ειναι και λιγα τα παραπονακια απο το νετ?απο καταναλωση τι λεει?σταθεροτητα στο τιμονι υπαρχει με την ελειψη σταμπιλιζατερ?δικτυο,ανταλλακτικα συνεργεια τι λενε ολα αυτα?:dizzy: :dizzy: ΛΟΙΠΟΝ 21000 ΧΙΛ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ..ΜΙΑ ΤΡΟΜΠΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ.

για ανταλακτικα κτλ το πολύ να περιμένεις 15 μερες!! το πολύ.από κατανάλωση οσο καίνε ολα τα 1000 αρια v-2.
σταθερότητα στο τιμόνι υπαρχει και χωρίς σταμπιλιζατερ.εγω δεν έχω βάλει γιατι δεν το βρίσκω αναγκαίο.

για παραπονάκια στο νετ δε ξέρω κάτι εχεις εσύ καμια γνωση??

καλά ο αξιοπιστος με το Ζ θα κοπεί εντος 3 λεπτων.

Black Mamba
27/11/2006, 07:42
+100 με τα παραπάνω...
Ο δικός μου απο 2ο χέρι, εχει κανει συνολικά 12.000 χιλιόμετρα και δεν εχει κανει ουτε ΤΣΙΚ!
Ειναι το 5ο μου ΚΤΜ και προς το παρον το πιο αξιοπιστο...
Ασε που εχω φαει και τρελλη καψουρα με το μηχανημα...:beer:

BAD BOY
28/11/2006, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos75
..,και μαλιστα εις διπλουν... Αυτο που το δες :confused:
Και εγω εχω κανει με το ΚΤΜ μου 11500χλμ σαν το Ζ σου
και δεν εχει βγαλει κατι και πιστεψε με δεν το οδηγω
καθολου τρυφερα.
Λενε παραπανω για την μιζα αλλα μαλλον κανουν λαθος
και εννοουν το κομπλερ της,ενα μικρο γραναζακι,που
το παθαινει απο νεους στην ΚΤΜ λογω λαθος χρησης της μιζας
και δεν παθαινει τιποτα η μηχανη μονο κανει λιγο θορυβο.
Η τρομπα του συμπλεκτη εχει προβλημα αλλα δεν ειναι ο
κανονας οτι ολα τα 950-990 θα παθουν.Φταιει η ΜΑΓΓΟΥΡΑ
και γιαυτο η ΚΤΜ τους δεινει και τους αλλαζει για πλακα και μετα τα
3 χρονια της εγγυησης.Πας με καρφωτες μεχρι το συνεργειο η'
εχεις εναν σπιτι σου( σαν και μενα) η' φωναζεις την οδικη
βοηθεια της ΚΤΜ.
Απο το να βγαινεις στα ΚΤΜ και να μιλας για τερας αξιοπιστιας
σπαμαροντας την κουβεντα πηγαινε στις διαμαχες και
ανοιξε (αλλο)ενα ποστακι για τι μ@Λ@κε$ ειναι οι κατοχοι
ΚΤΜ και τι πονηροι οι αλλοι που ξερουν που να δωσουν
τα λ7 τους.
ΟΚ?
:beer:

someone
28/11/2006, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos75

Αλλα για εμενα ενα μηχανακι που κανει μολις 20.000χλμ οπως λεει καποιος πανω και βγαζει τετοια προβληματα ,και μαλιστα εις διπλουν, τα οποια δεν ειναι απλα προβληματακια, σιγουρα δεν ειναι αξιοπιστο συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια και ισως των πιο πολλων.
Σε λιγο θα πουμε ε κατεβασε και κινητηρα αλλα ειναι αξιοπιστο!


μπουρδες. κανεις δεν ειπε οτι του εχει βγαλει το lc8 του το προβλημα εις διπλουν. απλα ανεφερα τα δυο πιο συνηθισμενα προβληματα για τα μοτερ αυτα. καλυπτονται απο την εγγυηση και εις γνωσιν της ΚΤΜ. τα οποια επισης δεν εχουν παρουσιαστει σε μοντελα 06 και μετα.

και οντως οπως ειπε και ο παραπανω κυριος Ζ, το θεμα με τη μιζα ειναι ενα μικρο γραναζακι το οποιο απλα κανει πολυ θορυβο. στο σουπερντιουκ.νετ ειναι περιπου 350 κατοχοι. κανενας δεν εχει εκφρασει παραπονα αξιοπιστιας τοσο εντονα οσο εσυ. λες να ξερουν λιγοτερα; στο κατω-κατω, πως διαολο εγινες ειδικος στα ΚΤΜ; ειχες; ποιο μοντελο;

αν εχεις καποια αποθημενα με τα ΚΤΜ, με γεια σου με χαρα σου. συνεχισε με καβασακι. κανεις δεν σε υποχρεωνει να πραξεις διαφορετικα. αλλα εδω μιλανε κατοχοι του συγκεκριμενου μοντελου, απαντωντας σε ερωτηση σχετικα με το μοντελο αυτο και μονο. εσυ με ποια αρμοδιοτητα πεταγεσαι;

και δεν λεω οτι ειμαι και ο γαμαω-ειδικος-ψαγμενος-οτι-παιρνω-ειναι-το-καλυτερο-επειδη-το-πηρα-εγω. εχω αγορασει και δυο-τρεις μαλακιες στα 16 χρονια που καβαλαω αυτα τα ρημαδια. αλλα το σουπερντιουκ ειναι μακραν το καλυτερο. τελεια και παυλα. (προσωπικη γνωμη με την οποια δεν χρειαζεται να συμφωνησεις, ουτε να απαντησεις)

Αγγελος.

sanguini
29/11/2006, 00:27
πανω κατω συμβαινει σε αρκετες ευρωπαικες εταιριες να εχουν μικροαστοχιες και ανακλησεις εξαρτηματων και αυτο συμβαινει γιατι εχουν πολλους προμηθευτες και δεν τα κατασκευαζουν αυτοι οπως συμβαινει σε μεγαλυτερο βαθμο με τους σουσι!!!!!!!!!!παντως ειναι λιγο κολημενοι οι τζαπον δεν πειραζει ομως καλυτερα να ειμαστε ποιο λιγοι και να απολαμβανουμε με παθος αυτο που αγαπαμε ΤΙΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ γιατι εχουν ψυχη και ζωντανια και χαρακτηρα μεσα τους και δεν ειναι ενα αψυχο μεταλλικο κατασκευασμα που λλζει καθε χρονο σαν το φιδοπουκαμισο:rotflmao: παντως απο μοτερ και σαζμαν ειναι κομπλε το μηχανακι ετσι?εχει κανεις υποψην του να υπαρχει κανενας δουκας 2ο χερι να κανω την ανταλλαγη με το τουονο μου?