PDA

View Full Version : ειναι πιρασμος....αλλα.....



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
29/06/2004, 16:16
βρε παιδια μου ετυχε μια ευκερια μια μοτο 1000 κιβηκων (δεν σας λεω μαρκα το κρατω για εκπληξη) σημερινης αξειας 14000 ευρω απο στοκ κατασκευη 2000 με 0 χιλιομετρα μεσα απο την αντιπροσοποια με 7000 ευρω. το θεμα ειναι οτι εχω και το καβασακι. θα πρεπει να το πουλησω, και απο την αλλη ετσι που την εχω δεν με συμφερη να την δωσω. αλλα παλι να εχω δυο μοτο πολυ δεν ειναι?
για πιτε μου τι να κανω. την θελω σαν τρελος αλλα το καβασακι? τι?
γιωργος

RapidShade
29/06/2004, 16:24
Να το πάρεις PAPA-BEAR!

Οι ευκαιρίες βρίσκονται δύσκολα και μάλλον
ξέρεις να εκτιμήσεις αν είναι ή όχι...

εκμεταλλεύσου την, και βγάζεις πόρισμα τι
θα κάνεις με το KAWA αφού έχεις το "πάνω χέρι"

Και στην τελική, εκ του ασφαλούς, ύστερα,
μπορείς να αποφασίσεις να την δώσεις ή με λίγα
ή και με 0 χιλιόμετρα και να έχεις κάνει
και κατα τι πλουσιότερη την τσέπη σου :)

Γνώμη μου.

RapidShade

periklisk
29/06/2004, 16:30
Εγώ σου λέω να το πάρεις! Αν ήμουν στη θέση σου αυτό θα έκανα!

Τη γιαγιά την κρατάς αν δε σε συμφέρει να την πουλήσεις!!!!!! Αν πάλι δεν μπορείς να συντηρείς δύο μηχανές (για οποιοδήποτε λόγο όχι μόνο οικονομικό) τότε βάλε αγγελία και περίμενε μέχρι να βρεις καλή ευκαιρία να τη δώσεις!!!!

Θάνος
29/06/2004, 16:51
Δεν είναι μόνο τα λεφτά που θα πάρεις αλλά και τα λεφτά που θα γλυτώσεις από τη συντήρηση της.

Αν λοιπόν σε καλύπτει και η καινούργια στο θέμα της χρήσης... τότε πάρτην και πούλα την kawa.

ireneepi
29/06/2004, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
αλλα το καβασακι? τι?
γιωργος



Ματακια μου......εδω ειμαστε εμεις,κανε ενα ψυχικο...:rotflmao: .
Μας το δανειζεις ενα διαστημα μεχρι να δεις τι θα κανεις.....εδω στην εν kawa αδερφη δεν θα το δωσεις....????:nono: :rotflmao:


Παντως πλακα την πλακα να το παρεις και ας τα εχεις δυο.....αν και πιστευω που θα κανεις την καλη και θα ειναι να....:lol:


(Σαφως και αστειευομαι και να να το παρεις,να τα εχεις και τα δυο και βλεπεις επειτα τι θα κανεις μς το καβα.)

kostom
29/06/2004, 22:40
Ένα πράγμα έχω να πώ .....
Κάθε αρχή είναι για καλό.
Πάρτο με κλειστά μάτια...

milaber
30/06/2004, 00:21
Πάρ΄την αλλά μην πουλήσεις και την γιαγιά ρε!

Εγώ αν δεν είχα σοβαρό οικονομικό λόγο μάλλον θα την κρατούσα!

:wave2: :wave2: :wave2:

jimbar
30/06/2004, 05:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
δάσκαλε, αν είναι ΧΧ άσ’την σε με .. αφού θα πάρω που θα πάρω μία ας είναι αυτή [εάν είναι ΧΧ].

dras.
30/06/2004, 07:03
apo ti fenete ine prosfora an tin paris kai to metaniosis poulati pali fraga tha kerdisis
14000 euro ipame re bas kai ine kamia r1 :-)

GST
30/06/2004, 07:12
σιγουρα η συναισθηματικη αξια ορισμενων πραγματων μπορει να ειναι ανασταλτικοσ παραγοντασ στο μελλον μασ ομωσ οποια και αν ειναι η ηλικια μασ πρεπει να κοιταμε μπροστα και να μην αφηνουμε ευκαιριεσ ,που θα μετανοιωσουμε μετα,να πανε χαμενεσ.

οι ερωτησεισ που θα εθετα εγω στον εαυτο μου για να παρω την σωστη αποφαση θα ηταν οι παρακατω:

1.την θελω γιατι την γουσταρω τρελα η απλα με δελεαζει η τιμη τησ ;;;;;;;;;;;;;;;;;,
2.με καλυπτει στη χρηση που τησ κανω η πρεπει να στερηθω καποιεσ ανεσεισ που ειχα με την προηγουμενη;;;;
3.ειμαι ετοιμοσ για μια καινουργια σχεση;;;;;;;;;

σιγουρα ωσ μεγαλυτεροσ και πολυ πιο εμπειροσ στο χωρο εχεισ τα εφοδια για μια σωστη ξεκαθαρη επιλογη !!!:)

παντωσ αν εχεισ τη δυνατοτητα να τη παρεισ πριν δωσεισ τη γιαγια καντο και αν το μετανοιωσεισ σιγουρα δεν θα χασεισ τα λεφτα σου...........

the choise is yours:wave2:

melsaltas
30/06/2004, 07:57
ΚΑΙ ΕΓΩ ΥΠΕΡ ΕΙΜΑΙ.ΠΑΡΤΗΝ!
ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟΣΑ???
ΨΑΞΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ, ΤΙ ΣΟΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ΕΙΣΑΙ?
ΧΤΥΠΑ ΤΟ!!!!!

Loudovikos
30/06/2004, 09:18
Και εγώ πιστεύω οτι είναι ευκαιρία και πρέπει να το χτυπήσεις!! :)

Σε περίπτωση που αποφασίσεις διαφορετικά όμως,ενδιαφέρομαι
εγώ για το μηχανάκι ( εάν ειναι supersport)!! :evil: :evil:
:wave2: :wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
30/06/2004, 10:55
το οτι δεν λεω απο την αρχη το τι βρηκα ειναι γιατι οσες φωρες εχω πη για κατι οτι βρηκα, πολλοι αρχηζουν και λενε οτι ειναι η δεν ειναι καλο και με επιρεαζουν και 2 φορες εδιοξα ευκαιριες και μετα μετανιοσα. δεν ειναι σουπερ σπορ ειναι ταξιδιαρικο. εχει μαζι και 2 βαλιτσες πλαινες μαμα στο χρομα της μοτα και το παιρνω σε αυτην την τιμη με πινακιδες. και επισημη εγκειηση εργοστασιου. απλα λογο του οτι ειναι στοκ και σφραγισμενο πρεπει να περιμενω να το ξεσφραγισουν να το ξεαμπαλαρουν και να το βαλουν μπροστα. αλοστε ειναι στην αποθηκη της αντιπροσωπειας απο τα τελη του 2000. ειναι ιντζεκσιον και .................. ειναι ευρωπαικο....:D

afrotwin
30/06/2004, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
το οτι δεν λεω απο την αρχη το τι βρηκα ειναι γιατι οσες φωρες εχω πη για κατι οτι βρηκα, πολλοι αρχηζουν και λενε οτι ειναι η δεν ειναι καλο και με επιρεαζουν και 2 φορες εδιοξα ευκαιριες και μετα μετανιοσα. δεν ειναι σουπερ σπορ ειναι ταξιδιαρικο. εχει μαζι και 2 βαλιτσες πλαινες μαμα στο χρομα της μοτα και το παιρνω σε αυτην την τιμη με πινακιδες. και επισημη εγκειηση εργοστασιου. απλα λογο του οτι ειναι στοκ και σφραγισμενο πρεπει να περιμενω να το ξεσφραγισουν να το ξεαμπαλαρουν και να το βαλουν μπροστα. αλοστε ειναι στην αποθηκη της αντιπροσωπειας απο τα τελη του 2000. ειναι ιντζεκσιον και .................. ειναι ευρωπαικο....:D


ke ine bmw

melsaltas
30/06/2004, 11:03
ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ DUCATI ST2 'H ST4 ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ.
ΤΟ ΓΛΥΚΟΚΟΙΤΑΖΕ ΕΝΑΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.
ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΨΕΥΤΙΚΑ.ΥΠΟΘΕΤΩ ΠΟΛΥ ΤΡΙΞΙΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΣ ΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.
ΒΕΒΑΙΑ Η ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΑ ........ ΣΟΥ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΡΤΗΝ

Loudovikos
30/06/2004, 11:08
Πες το έτσι ανθρωπέ μου!!

Οχι δεν είναι καλό..μην το πάρεις!!
Έχω ακούσει οτι βγάζει προβλήματα στην κόρνα το συγκεκριμένο
μοντέλο!! :hypnotize :uplate:

Πάντως εάν σου αρέσει σαν μηχανή νομίζω οτι είναι ευκαιρία.

Ακριβώς το ίδιο είχε συμβει με εμένα με ένα 98 zx9 καινούργιο. Με
πήρε απο το forum ένα παιδί να μου το πεί και την ίδια μέρα πήγα
να το αγοράσω με ένα φίλο μου, (Βασικά θα μου δάνειζε τα λεφτά
αυτος) και το είχε πουλήσει ήδη. :bawl: :bigcry:

Εάν κάποιου πάρει το μάτι τίποτα ανάλογο παρακαλώ να μου το
πεί!! :wave2: :wave2:

:alien:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
30/06/2004, 11:16
τελικα εβαλα αγκελια στην χρυση ευκερια για το καβασακι. το ζηταω 4 500 χωρις την τριπλετα με της βαλιτσες μονο η τριπλετα με της βαλιτσες εχει 1 200 ευρω. αν βρεθει καποιος καλως. αλλιως δεν υπαρχει προβλημα θα το κρατισω. το θεμα ειναι οτι εχω τα κατωθη οχηματα.
φορτηγο ιβεκο πετρελαιο τετρατονο.
φορτηγο μερσεντες 11-14 με παπαγαλακι.
σκοντα φελιτσια κομπι.
το καβασακι.
ο μεγαλος μου γιος ρανερ 125
ο μεσαιος νεξους 500
ο μικρος ρανερ 50
η κατερινα χοντα ντιο 50

ξερετε τι ασφαλειες και τελει κυκλοφοριας πληρωνο τον χρονο?

αν παντως ακουσετε καποιον οτι θελει να αγωραση μοτο παλια πητε του να την δη.
ειναι μοντελο 92, με αδεια 94 ελληνικης αντιπροσωποιας. εχει γινη γενηκη στο μοτερ της, λογο του οτι δεν ειχα σκοπο να την πουλησω, εχω κανει ηλεκτροστατικη βαφη στο πλαισιο προσφατα και την εβαψα, εχει ολοσομη εξατμηση βανς και χανς με ομολογκασιον για θωρηβο. ελατιρια μπροστα τεχνοφλεξ, πισο αναρτηση τεχνοφλεξ πληρως ρηθμηζομενη. σελα κορμπιν. σωλινακια υψηλης. ψηλη ζελατινα. και σε κατασταση ..... οσοι την εχετε δη την ξερετε. ανα πασα στηγμη την καβαλας και πας .....οπου βαλει ο νους σου. και το ιδατε προσφατα που πηγα ιταλια στο μουτζελο. αν θελησουν και την τριπλετα με της βαλιτσες αλλα 800 ευρω. γιατι ειδη μου εχει πη ενας φιλος αν την πουλησω θελη της βαλιτσες για 800 ευρω. το τηλεφωνο μου ειναι 6977 290 361
γιωργος

motoris
30/06/2004, 11:56
Επειδή είμαι γνωστός κινδυνολόγος θα σου πρότεινα να το ψάξεις πάρα πολύ με την κατάσταση της "καινούριας" γιατί η ακινησία βλάπτει σοβαρά την υγεία...

φαντάζομαι οτι το έχεις ήδη σκεφτεί

καλή τύχη στο πάρε-δώσε!

iannis
30/06/2004, 12:34
Μηπως Aprilia futura 1000 ????? :smokin:

ireneepi
30/06/2004, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
ο μεγαλος μου γιος ρανερ 125
ο μεσαιος νεξους 500
ο μικρος ρανερ 50
η κατερινα χοντα ντιο 50


Γαμω τις οικογενειες.!!!!!!!!!!!!!

Να σου ζησουν φιλε μου....


Πολυ σας γουσταρωωωωωωωωωωωωωωω

GST
30/06/2004, 12:50
ρε ο αρχηγοσ θα παρει ντουντουκα (ducati) st4:D :D :D

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: