PDA

View Full Version : adventure 990-σας εχει παρουσιασει βλαβες?



arxetypo
27/11/2006, 20:26
επειδη τα χριστουγεννα προκειται να παρω το 990 μεταχειρησμενο με 11000 χλμ. εσεις που το εχετε ηδη , σας παρουσιασε καποιες βλαβες?και τι πρεπει να προσεξω πριν το αγορασω?

ευχαριστω

akamarinos
27/11/2006, 20:58
Πρεπει να προσεξεις να μην παθεις τιποτα από το συνεχες χαμογελο που θα εχεις



Επισης πρεπει να προσεξεις την μηχανοβια παρεα σου

Γιατι αυτό που πας να παρεις δεν είναι η κλασσικη μηχανη
Ξεκινας για ένα μπανακι στην νεα μακρη και καταληγεις σε μια ερημικη παραλια στην βορεια ευβοια
Ανεβανοντας ταπα από αι γιαννη Ρώσο και κατεβαινοντας το βουνο από χωματοδρομους και μονοπατια
Adventure είναι το ονομα του ;)



Σοβαροτης

Ένα προβλημα που ακομα δεν εχει λυθει είναι αυτό του συμπλεκτη
Κατά τα αλλα από οσο ξερω είναι οκ

950dim
30/11/2006, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
Πρεπει να προσεξεις να μην παθεις τιποτα από το συνεχες χαμογελο που θα εχεις



Επισης πρεπει να προσεξεις την μηχανοβια παρεα σου

Γιατι αυτό που πας να παρεις δεν είναι η κλασσικη μηχανη
Ξεκινας για ένα μπανακι στην νεα μακρη και καταληγεις σε μια ερημικη παραλια στην βορεια ευβοια
Ανεβανοντας ταπα από αι γιαννη Ρώσο και κατεβαινοντας το βουνο από χωματοδρομους και μονοπατια
Adventure είναι το ονομα του ;)



Σοβαροτης

Ένα προβλημα που ακομα δεν εχει λυθει είναι αυτό του συμπλεκτη
Κατά τα αλλα από οσο ξερω είναι οκ

Με 7 μηνες κατοχης στο 950 και 9000χλμ,το τελευταιο που σκεφτομαι ειναι ο συμπλεκτης...
Και να ¨βγει¨η βλαβη,συμπληρωνεις υγρα φρενων στο δοχειο,μεχρι να το πας στο συνεργειο...
Το μονο προβλημα...
θα μου λειψει μεχρι να το παρω παλι στα χερια μου...

gefr
02/12/2006, 11:24
Το υγρό φρένων καταστρέφει τις τσιμούχες του πιστονιού στο κύκλωμα του συμπλέκτη!! Και να συμπληρώσεις σου αδειάζει στο πεντάλεπτο!! Η μόνη λύση είναι να έχεις εφεδρικό ανταλλακτικό!! Εγώ προσωπικά έχω κατασκευάσει στον τόρνο πιστόνι με 20€ αν θυμάμαι καλά και την βάση από μαύρο βακελίτη σε αλουμίνιο, γιατί την είδα να παραμορφώνεται! με 70€. Όταν τα αντικαταστήσω θα δώ αν αστοχεί και πάλι!!

stako
02/12/2006, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Με 7 μηνες κατοχης στο 950 και 9000χλμ,το τελευταιο που σκεφτομαι ειναι ο συμπλεκτης...
Και να ¨βγει¨η βλαβη,συμπληρωνεις υγρα φρενων στο δοχειο,μεχρι να το πας στο συνεργειο...
Το μονο προβλημα...
θα μου λειψει μεχρι να το παρω παλι στα χερια μου...

Ρε παιδιά εντάξει, καλό χρυσό άγιο τούμπανο αλλά δικαιολογείται μηχανάκι αξίας 14.000? να έχει τέτοια προβλήματα???

Κατά την πολύ ταπεινή μου γνώμη θα έλεγα όχι.......

Όλα αυτά χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, το μηχανάκι το θαυμάζω, μου αρέσει αλλά........το θεωρώ απαράδεκτο να δίνεις 14.000 και να περιμένεις τέτοια πράματα...... Σε κάνει να σκεφτείς άσχημα και για την γενικότερη αξιοπιστία του και ας μην υπάρχει θέμα......

:wave2: :wave2: :wave2:

BAD BOY
02/12/2006, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
...συμπληρωνεις υγρα φρενων στο δοχειο
.. ελαιολαδο:winka:

gefr
03/12/2006, 00:56
Φτηνό και κατάλληλο ορυκτέλαιο!! Γιατί δηλαδή ελαιόλαδο;; Για νοστιμιά; Νομίζω το ορυκτέλαιο είναι φτηνότερο και δεν θα ταγγίζει μετά από καιρό! Το γράφει και στο δοχείο!

BAD BOY
03/12/2006, 11:12
Μεχρι να το πας συνεργειο λεμε.
Ελαιολαδο =ειναι πιο παχυρευστο και μπορεις να το βρεις
σχεδον παντου (καθε σοβαρο βουνο εχει και ταβερνα)
Αυτο μου ειπε ο μηχανικος σαν προχειρη λυση μεχρι να
γυρισεις πισω.... και να πας στο συνεργειο του:wacko:

950dim
08/12/2006, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ρε παιδιά εντάξει, καλό χρυσό άγιο τούμπανο αλλά δικαιολογείται μηχανάκι αξίας 14.000? να έχει τέτοια προβλήματα???

Κατά την πολύ ταπεινή μου γνώμη θα έλεγα όχι.......

Όλα αυτά χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, το μηχανάκι το θαυμάζω, μου αρέσει αλλά........το θεωρώ απαράδεκτο να δίνεις 14.000 και να περιμένεις τέτοια πράματα...... Σε κάνει να σκεφτείς άσχημα και για την γενικότερη αξιοπιστία του και ας μην υπάρχει θέμα......

:wave2: :wave2: :wave2:

Eνω ειναι παραδεκτο να δινεις 13000 (δε ξερω ποσο εχει το GSXR),και να σου κοβει το πλαισιο ...

stako
11/12/2006, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Eνω ειναι παραδεκτο να δινεις 13000 (δε ξερω ποσο εχει το GSXR),και να σου κοβει το πλαισιο ...

Βέεεεεβαια, έχω δει 5-6 τέτοιες περιπτώσεις...............

Ενώ από την άλλη ΠΟΤΕ δεν έχω δει ΚΤΜ να τρέχουν τα ζουμιά.................












...........μάθαμε όλοι το ποίημα τώρα βλέπω.

DUKASII
11/12/2006, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Βέεεεεβαια, έχω δει 5-6 τέτοιες περιπτώσεις...............

Ενώ από την άλλη ΠΟΤΕ δεν έχω δει ΚΤΜ να τρέχουν τα ζουμιά.................












...........μάθαμε όλοι το ποίημα τώρα βλέπω. Μάθαμε ολοι το ποιήμα μας και λέμε για μηχανάκια που δεν είχαμε ποτέ.
απαράδεκτο να μη το έχει διορθώσει αυτο το πρόβλημα της magura η κτμ..η εστω να εχει αλλάξει προμηθεύτη συμπλέκτη η οτιδήποτε.
να πούμε μόνο πως δεν σε αφήνει το μηχανακι...συνεχίζει και πάει.
το συζήταγα με το μηχανικό μου και μου είπε τη λειτουργία εκει του "παπαριδίου" και πως χαλάει.
και αυτος μου λεει οτι κριμα ειναι να εχει αυτή τη βλάβη το γαμημένο..γιατί ακόμα μοτερ δεν εχει ανοίξει για αλλο προβλημα.

απαράδεκτο το ξαναλεω...και το τι κάνουν τα gsxr δε μας αφορά εδω παιδιά....για το κτμ ρώτησε το παλικάρι.

Black Mamba
11/12/2006, 10:08
Tώρα που είπαμε για "ζουμιά" το δικο μου 950, '03,
με είχε τρελλάνει
στο "κατούρημα" απο την υπερχειληση του ψυγείου...
Απο συμπλέκτη ουτε γάτα ούτε ζημιά!
Τυχερός?:nono:

BAD BOY
11/12/2006, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από black mamba

με είχε τρελλάνει
στο "κατούρημα" απο την υπερχειληση του ψυγείου...
@OLDMANNNNN....:rolleyes: