PDA

View Full Version : Sahara?



$py
30/11/2006, 15:33
Αν και διαβασα κάποια πραγματάκια για αυτά τα λάστιχα, πάνω που είχα καταλήξει να τα βάλω, ο μηχανικός μου είπε να προτιμίσω τα Anakee, τα Sahara δεν είναι και τόσο σταθερά στο KLE.

Όσο για το χώμα, στο ΚΛΕ και για τη χρήση του δεν είναι και τόση μεγάλη η διαφορά μου είπε.


Υπάρχει κανείς που τα έχει δοκιμάσει και τα δύο? (αν έχει και ΚΛΕ ακόμα καλύτερα :D )




200 ευρώ για τα σαχάρα είναι πολλά???





:wave2:

Cpt. Haddock
30/11/2006, 15:39
Αδερφε εμένα το ΚΛΕ σαχάρα φοράει.

Δεν κατάλαβα κανένα πρόβλημα, αλλά η αλήθεια είναι οτι δεν τα δούλεψα και ιδιαίτερα

Εγώ αντιθέτως πιστεύω οτι θα είναι μεγάλη η διαφορά, τα ανακή είναι ασφάλτινα λάστιχα (κι ας λένε οτι είναι "dual purpose" και παπαριές)

τα σαχάρα είναι πιο οφ..


:wave2: :beer: :wave2:

KaTaNaS
30/11/2006, 16:05
Σπυρο οπως ειπε και ο καπετανιος τα ανακε ειναι καθαρα για ασφαλτο!

ο crs ξυνει αυτια με αυτά!

στη βρεγμενη άσφαλτο τα ανακε απο οσα εχω ακουσει δεν πιάνονται!



τα σαχάρα, κάνουν περισσότερο για χώμα και στην άσφαλτο πιάνουν επίσης καλά!


τώρα γνώμη μου είναι να ζυγισεις τη χρηση που θα κανεις, και να πραξεις αναλόγως!


μίλα και με τον Μαριος8 που εχει δευτερο ζευγαρι τροχους για κλε με τακουνια , να σε τα νοικιάζει!
:D

$py
30/11/2006, 19:29
Τα σαχαρα δεν είναι 75 άσφαλτο 25 χώμα?

Ο crs μπορεί να ξύνει αλλά ξύνει με αφρικα, το ερώτημα είναι άμα είναι το ίδιο σταθερά και στο ΚΛΕ.


Μάλλον θα τα βάλω. Τα 200 ευρά με τοποθέτηση είναι νορμάλ τιμή? Γιατί έχω ρωτήσει μόνο σε ένα μαγαζί.



Τενκ κιου



:beer:



Άμα δεν με χτυπάνε τα τακούνια του Μάριου μετά χαράς να τα δανειστώ :lol:

KaTaNaS
30/11/2006, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Τα 200 ευρά με τοποθέτηση είναι νορμάλ τιμή? :lol:

gia saxara εχω ακουσει και 180, εχω ακουσει και 220!


οποτε καλά ειναι!

:wave2:

rsp
02/12/2006, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS

ο crs ξυνει αυτια με αυτά!

!
:D

Να γινομαστε σαφης, ξυνει αυτια οταν κατουριετε....:smokin:

maintenance
02/12/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Αν και διαβασα κάποια πραγματάκια για αυτά τα λάστιχα, πάνω που είχα καταλήξει να τα βάλω, ο μηχανικός μου είπε να προτιμίσω τα Anakee, τα Sahara δεν είναι και τόσο σταθερά στο KLE.

Όσο για το χώμα, στο ΚΛΕ και για τη χρήση του δεν είναι και τόση μεγάλη η διαφορά μου είπε.


Υπάρχει κανείς που τα έχει δοκιμάσει και τα δύο? (αν έχει και ΚΛΕ ακόμα καλύτερα :D )




200 ευρώ για τα σαχάρα είναι πολλά???





:wave2:


Στο ΚΤΜ έχω τα σαχάρα, και είναι στην άσφαλτο, αρκετά καλά, στο χώμα, αρκετά καλά, στην λάσπη άντε γειά, και πέφτω.

Στο ΚΛΕ που τα έχει φίλος, όταν το καλοκαίρι χωθήκαμε σε κάτι κατσικόδρομους για το acropolis, πήγαινε αξιοπρεπέστατα, χώρίς βεβαια, υπερβολές, καθώτι το μοτοσακό, δεν είναι για ταρζανιές!

Η τιμή είναι καλή. Πάρτα! (λέω εγώ)

:wave2:

derd
05/12/2006, 12:01
πριν καιρο ημουν στην ιδια κατασταση .Εβαλα τοτε τα metzeler tourance απο τα οποια δεν ενθουσιαστηκα και μετα απο ενα χρονο αρχισαν να 'σκανε' (Υποψιν τη μηχανη δεν την βλεπει ηλιος ποτε) . Εδω και 2 μηνες φοραω τα anakee . To λαστιχο αυτο τελικα ειναι μονοδρομος για ολα τα on-off , απλα εκπληκτικο στην ασφαλτο .Τωρα αν εισαι 50-50 ασφαλτο χωμα δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο..

$py
14/12/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
[B
Η τιμή είναι καλή. Πάρτα! (λέω εγώ)

:wave2: [/B]


Ta pira :D

Τα έβαλα χτες αλλα εντόπισα κάτι. Όταν αφίνεις τα χέρια από το τιμόνι αυτό αρχίσει και τρέμει τρελά. Αυτό είναι λόγο των σαχαρα η να πάω να το κοιτάξω?

KaTaNaS
14/12/2006, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Ta pira :D

Τα έβαλα χτες αλλα εντόπισα κάτι. Όταν αφίνεις τα χέρια από το τιμόνι αυτό αρχίσει και τρέμει τρελά. Αυτό είναι λόγο των σαχαρα η να πάω να το κοιτάξω?

oxi den einai logo saxara

ισως χρειαζεσαι ζυγοσταθμιση ή ακτινολογηση ...


οι ακτινες ειναι ολες στην θεση τους;


το πισω αμορτισερ ειναι σε καλη κατασταση;

$py
14/12/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
oxi den einai logo saxara

ισως χρειαζεσαι ζυγοσταθμιση ή ακτινολογηση ...


οι ακτινες ειναι ολες στην θεση τους;


το πισω αμορτισερ ειναι σε καλη κατασταση;


Ο λαστιχάς μου είπε ότι του έκανε ζυγοστάθμιση και ότι όλα ήταν μια χαρά. Θα ξαναπάω μια βόλτα από εκεί μου φένεται...

lord_dimos76
14/12/2006, 15:33
Η' ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ

$py
15/12/2006, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
Η' ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ

Auto mou eipe kai o lastixas pou piga xtes. Oti einai syxno fenomeno na paizei stin arxi to timoni kai oti kata 85% tha strosi. Ama den strosi meta apo 500 xlm peripou na ksanapao na ta allaksoume.

Mou eipe episis na dokimaso na vgalo ti valitsa :confused:


Idomen...

nikos force
15/12/2006, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Auto mou eipe kai o lastixas pou piga xtes. Oti einai syxno fenomeno na paizei stin arxi to timoni kai oti kata 85% tha strosi. Ama den strosi meta apo 500 xlm peripou na ksanapao na ta allaksoume.

Mou eipe episis na dokimaso na vgalo ti valitsa :confused:


Idomen... σωστο για τη βαλιτσα

crs-k
15/12/2006, 19:25
Ο κοσμος ειναι κακος και κουτσομπολης τελικα ... :rolleyes: :mad:

:lol: :rotflmao: :lol:





Σπυρακο ...

Μια χαρα λαστιχακι ειναι το Σαχαρα και κραταει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και το κυριοτερο ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ (της ζωης του)! :winka:

Δεν ειναι Anakee στο κρατημα, αλλα μπαινει και σε χωματακι (οχι ιδιαιτερα λασπωδες) με μεγαλη ανεση και χωρις να κανεις επικλησεις σε καθε ειδους Αγιο που γνωριζεις ... :cool:

KaTaNaS
15/12/2006, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ο κοσμος ειναι κακος και κουτσομπολης τελικα ... :rolleyes: :mad:


Ώστε αλήθεια κατουριόσουν; :look:




:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




:wave2:

crs-k
15/12/2006, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Ώστε αλήθεια κατουριόσουν; :look:
.......................


Ειπα ομως να κανω καμμια 65αρια (επαρχιακα) χλμ πρωτα, μεχρι να βρω μερος που να με εμπνεει, σαν καλιτεχνης (του κατουρηματος) που ειμαι ... :dizzy: :hypnotize


:lol: :rotflmao: :lol:



Γ@μω τα σπαμ μου γ@μω! :mad:

$py
16/02/2007, 17:32
Τελικά τα Σαχάρα δεν έστρωσαν, το κούνημα συνεχίστηκε και ο λόγος ήταν ασυμβατότητα με το συγκεκριμένο μοντέλο.

Έβαλα τα Anakee και ελπίζω να ησυχάσω.