PDA

View Full Version : ΠΩς ΤΟ ΠΗΔΑΜΕ ΑΥΤΟ???



nikos force
30/11/2006, 18:27
ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΚΟΡΥΦΗ ΕΝΟς ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΘΕΤΟΥ ΛΟΦΟΥ ΥΨΟΥΣ 2ΑΙ ΑΝΩ ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΠΩς ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ???ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΟΥΖΙΤΣΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΛΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ???


70868

johnpan
30/11/2006, 18:47
χωρίς να έχω καμία πείρα, θα έλεγα προσπαθείς να προσγειωθείς και με τους δύο τροχούς ταυτόχρονα, και κρατάς το βάρος σου λίγο πίσω ώστε να μη σε πετάξει μπροστά. Επίσης, καλό θα ήταν φαντάζομαι να έχεις καλή ("ικανή") ταχύτητα, ας πούμε πάνω από 40. Τώρα αν η σουζίτσα βοηθήσει να σκάσεις ταυτόχρονα με τους δύο, κάντην, αλλά αν πρέπει να διαλέξεις, προτίμησε ικανή οριζόντια ταχύτητα. Και τέλος, ίσως να βοηθούσε μια είδους ράμπα -πολύ μικρής κλίσης βέβαια- ίσα για να μην βουτήξει ο μπροστινός τροχός κάτω.

Καλή επιτυχία. Βάλε επιγονατίδες!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Electra
30/11/2006, 19:10
Τράβα και 2-3 γκαζιές όσο είσαι στον αέρα γιατί αλλιώς μόνο η προσευχή δε σώζει. Η σούζα δε ξέρω αν βοηθάει, η σωστή φόρα παίζει ρόλο φαντάζομαι.

Φυσικά στα λόγια είναι όλα υπολογίσιμα...:rolleyes: (οι πιο έμπειροι θα σου πουν, αλλά και πάλι...)

Δες και λίγο Nitro Circus :D


Καλή επιτυχία. Ρύθμισε αναρτήσεις... :p


:beer:

taxydromos
30/11/2006, 19:16
απλως ανοιγεις λιγο το γκαζι πριν το αλμα με το σωμα ελαφρα πισω για να προσγειωθεις με τους δυο τροχους φερνοντας το σωμα κατα την προσγειωση στη φυσιολογικη του θεση..
την ταχυτητα την ρυθμιζεις αναλογα με τον ελευθερο χωρο που υπαρχει μπροστα..
καλη ειναι μια ταχυτητα ουτε πολυ μικρη ουτε πολυ μεγαλη...:)

taxydromos
30/11/2006, 19:25
τωρα αν το υψος ειναι μεγαλυτερο,ανοιγεις το γκαζι στον αερα ωστε να αποφυγεις μπρουμουτισμα της μηχανης, εκμεταλευομενος την στροφορμη του πισω τροχου...:winka:

nikos force
30/11/2006, 22:43
κανοντας σουζιτσα θα προσγειωθεις πρωτα με τον πισω τροχο το οποιο θεωρω πιο σωστο γιατι στη προσγειωση και με τους δυο φοβαμα τα αποτελεσματα της ταυτοχρονης επαναφορας πιρουνιου -αμορτισερ , μηπως με στειλει. δε ξερω και απλα κανω υποθεσεις συν οτι σε μια βολτα συναντησαμεενα τετοιο πολυ δελεαστικο διμετρο+ σημειο αλλα...κουβα , πηγαμε απο αλλου.δθστηχως εχω δει πολυ Nitro Circus

kostisthegreek
30/11/2006, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
σε μια βολτα συναντησαμεενα τετοιο πολυ δελεαστικο διμετρο+ σημειο αλλα...κουβα , πηγαμε απο αλλου.δθστηχως εχω δει πολυ Nitro Circus

:rolleyes: 2+ μέτρα?

Αν ήμουν εγώ το πιο πιθανό θα ήταν να σκεφτώ
άλλο Κωνσταντίνο δεν έχω...λεφτά για άλλη μηχανή δεν έχω...επομένως...στρίβειν δια έτερον μονοπάτιον :lol:

fantacid
01/12/2006, 00:13
........k Crusty Demons of Dirt

επιβαλετε!!!!

το 90% ειναι αλματα πασης φυσεως κ εμπευσεως!

pure hardcorers!