PDA

View Full Version : Firefox



dhead
01/12/2006, 07:59
Hiya guys...
mipos kserei kaneis pos mporo na kano edit ta bookmarks tou firefox? exo perasei ki apo ton explorer kai ginete tis #$#@!!!

jtoros
01/12/2006, 08:22
Αν αναφέρεσαι στους σελιδοδείκτες...
Σελιδοδείκτες->Διαχείριση σελιδοδεικτών.

Σου ανοίγει ένα νέο παράθυρο Firefox στο οποίο κάνεις edit στα links σαν Windows (delete, rename κτλ)

dhead
01/12/2006, 08:58
nai alla den me voithaei poly ayto...tha me voithouse an mporousa na vro ta bookmarks se kapoio folder oste na ta kano edit poly pio eykola kai na ta taktopoiiso. To manage bookmarks tou mozilla den voithaei kai poly

psaxioti
01/12/2006, 09:55
Τι σε ενδιαφέρει να αλλάξεις και δεν σε βοηθάει ο firefox; με drag and drop μπορείς να τα μετακινήσεις, με δεξί κλικ πάνω τους και properties μπορείς να τα αλλάξεις και μπορείς να διμιουργήσεις και directories.
Εγώ δουλεύω σε linux οπότε δεν ξέρω που είναι στα windows, κάνε όμως μια έρευνα για bookmarks.html τουλάχιστον αυτό είναι το όνομα του αρχείου στο linux. πάντως νομίζω ότι το Manage bookmarks είναι πολύ πιο εύκολο.

kalesin
01/12/2006, 10:07
δοκιμασε αυτο urlbase 6 pro (http://www.terriadev.com/products/urlbase/downloads/)

ειναι σε δοκιμαστικη μορφη, αν σου κανει, μπορεις να το αγορασεις.

θεωρητικα θα σε βοηθησει γιατι αποθηκευει τα bookmark σε μια κεντρικη βαση δεδομενων, κ απ εκει μπορεις να τα κανεις οτι θελεις με την ησυχια σου...

:wave2:

dhead
01/12/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
δοκιμασε αυτο Urlbase 6 personal (http://www.terriadev.com/products/urlbase/downloads/personal/)

ειναι δωρεαν [εκτος αν θελεις να αναβαθμισεις στο professional edition, εκει πρεπει να πληρωσεις]

θεωρητικα θα σε βοηθησει γιατι αποθηκευει τα bookmark σε μια κεντρικη βαση δεδομενων, κ απ εκει μπορεις να τα κανεις οτι θελεις με την ησυχια σου...

:wave2:
thanx :D

kalesin
01/12/2006, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dhead
thanx :D

δεν σε προλαβα γμτ...

ριξε μια ματια στην τροποποιημενη μου απαντηση, αλλα κ στο λινκ που ειχα βαλει πριν. Δεν το υποστηριζει πια το personal η εταιρεια, μονο το pro. αλλαξα το λινκ αλλα δεν σε προλαβα..


:wave2:

dhead
01/12/2006, 10:13
Den me prolaves??!! grrrrr eleinos eisai... :p thanx kai gia to 2nd link tha to tsekaro

psaxioti
01/12/2006, 10:14
Για κοίτα εδώ (http://kb.mozillazine.org/Profile_folder) για το που μπορείς να βρείς το bookmarks.html ανάλογα με το λειτουργικό σου και το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς

LuckyStrike
01/12/2006, 16:55
Φίλε το μέλλον στη διαχείριση bookmarks λέγεται HiBO TM :cool:

Βγαίνει στην αγορά μετά τα Χριστούγεννα και θα προκαλέσει αίσθηση!:)

dhead
02/12/2006, 02:14
Hibo? ti diaolo einai ayto den to exo akousei.... kai giati dld tha prokalesei aisthisi?:/

airamhag
13/07/2007, 10:27
καλη η αλεπου αλλα με εκνευριζει ενα πραμα...


ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ Κ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΑΒ ??

(εκτος απο το να κανεις δεξι κλικ σε λινκ κ να το επιλεξεις σε νεο ΤΑΒ )
:confused: :confused: :confused:

Lupo
13/07/2007, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
καλη η αλεπου αλλα με εκνευριζει ενα πραμα...


ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ Κ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΑΒ ??

(εκτος απο το να κανεις δεξι κλικ σε λινκ κ να το επιλεξεις σε νεο ΤΑΒ )
:confused: :confused: :confused:
File
New Tab

:wave2:

airamhag
13/07/2007, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
File
New Tab

:wave2:

ουτε καν που πηγε το μυαλο μου .........:D

ευχαριστωωωωω!!




α ρε ξενιτια τα καλυτερα παιδια μας πηρες...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dez
13/07/2007, 10:55
airamhag: CTRL-T, πιο απλο δε γινεται
dhead: text file ειναι τα bookmarks του mozilla, τ ανοιγεις με τον αγαπημενο σου text editor και κανεις οτι θες...

zanny
13/07/2007, 10:59
Μπορείς να τα κάνεις export από τον firefox, να τα επεξεργαστείς με κάποιον text editor και τέλος να τα κάνεις πάλι import.

Λεωνίδας
13/07/2007, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
καλη η αλεπου αλλα με εκνευριζει ενα πραμα...


ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ Κ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΑΒ ??

(εκτος απο το να κανεις δεξι κλικ σε λινκ κ να το επιλεξεις σε νεο ΤΑΒ )
:confused: :confused: :confused: κάνε click στο link με τη ροδέλα του ποντικιού (μη μου πεις ότι έχεις ποντίκι ΧΩΡΙΣ ροδέλα όμως) :wave2:

airamhag
13/07/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
κάνε click στο link με τη ροδέλα του ποντικιού (μη μου πεις ότι έχεις ποντίκι ΧΩΡΙΣ ροδέλα όμως) :wave2:

:a46: :a46: :a46: :a46: :a46: :a46: :a46: