PDA

View Full Version : Cbf 250 και προβλήματα



Nrgman
02/12/2006, 14:06
Επειδή πολλά έχουνε γραφτεί για τα "προβληματικά" cbf τώρα τελευταία .

Πόσοι απο εμάς έχουν προβλήματα με την μηχανή τους?

Εγώ έχω ακόμα προβλήματα γιατι το forum το έμαθα 6 μήνες πριν μου λήξει η εγγύηση και δεν πρόλαβα να το φτιάξω (Put the blame on Sarakakis) .

johnpan
02/12/2006, 15:09
Εγώ έχω σκληρό κιβώτιο. Δεν το έχω πάει σε εξουσιοδοτημένο κι ούτε σκοπεύω. Δεν είναι σημαντικό για μενα. Ισως, στο μέλλον

villy
02/12/2006, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Επειδή πολλά έχουνε γραφτεί για τα "προβληματικά" cbf τώρα τελευταία .

Πόσοι απο εμάς έχουν προβλήματα με την μηχανή τους?

Εγώ έχω ακόμα προβλήματα γιατι το forum το έμαθα 6 μήνες πριν μου λήξει η εγγύηση και δεν πρόλαβα να το φτιάξω (Put the blame on Sarakakis) .


Εγώ το πήρα τον Ιούλιο, ταυτόχρονα με τον κολλητό μου. Έχουμε μόλις κάνει το service των 6000χλμ.
Και οι δύο δεν έχουμε κανένα απολύτως πρόβλημα!

Οι ταχύτητες δουλεύουν ρολόι.
Δεν συντονίζεται, παρά σπάνια, και όχι σε συγκεκριμένες στροφές, όπως έλεγε κάποτε ο ούλας.
Η μπαταρία δεν έχει πρόβλημα.
edit: Κανένα πρόβλημα με το ρελαντι. Με 1 λεπτό στο τσοκ κρατάει ρελαντι στις 1000 στροφες και ανεβάζει σιγά σιγά ως τις 1500
Αυτά.

Δεν ξέρω αν θες να μάθεις κάτι άλλο. Πολλά περισσότερα μπορείς να δείς στα topics στα CBF's!

:wave2: :wave2: :wave2:

Nrgman
02/12/2006, 15:55
Αυτο που θέλω είναι να βγάλουμε ένα αποτέλεσμα οτι αν είναι προβληματικό ή όχι.

Εγώ έχω ίσως το πιο παλιό εδώ μέσα , οχι απο άποψη χιλιομέτρων αλλα η άδεια μου είναι 10/8/2004
Και έχω πρόβλημα στο κιβώτιο (Αλλαξα καμπάνα αλλα δεν διορθώθηκε τελειος το πρόβλημα)
και πρόβλημα στον πολλαπλασιαστή (αν δεν ζεσταθεί καλά δεν κρατάει ρελαντι)

Λεωνίδας
02/12/2006, 16:19
Και εγώ έχω σκληρό κιβώτιο και μία μικρή δυσκολία να βρω τη νεκρά.
Επιδεινώθηκε με τα χιλιόμετρα.
Έχουμε κανονίσει να αλλάξει την καμπάνα όμως στην εγγύηση όταν κάνω το service των 12000 και λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα.
Κανένα άλλο πρόβλημα...

villy
04/12/2006, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Αυτο που θέλω είναι να βγάλουμε ένα αποτέλεσμα οτι αν είναι προβληματικό ή όχι.

Εγώ έχω ίσως το πιο παλιό εδώ μέσα, οχι απο άποψη χιλιομέτρων αλλα η άδεια μου είναι 10/8/2004
Και έχω πρόβλημα στο κιβώτιο (Αλλαξα καμπάνα αλλα δεν διορθώθηκε τελειος το πρόβλημα)
και πρόβλημα στον πολλαπλασιαστή (αν δεν ζεσταθεί καλά δεν κρατάει ρελαντι)



Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!


Εγώ πιστέυω ότι τα παλιά είχαν προβλήματα, όπως το δικό σου, του ούλα, και αρκετών άλλων.

Τα καινούρια (δεν εννοώ απαραίτητα του 2006 με τις μικροαλλαγές) δεν φαίνεται να έχουν προβλήματα. Το δικό μου και του κολλητού δεν είναι το καινούριο.

Και ερκετούς που έχω ρωτήσει στο δρόμο μου έχουν πει ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

Ο μόνος τρόπος να επιβεβαιωθεί ο συλλογισμός μου είναι να μπουν και να γράψουν σ'αυτό το τόπικ όσο το δυνατό περισσότεροι κάτοχοι.



Εδω θέλω να τονίσω ότι στο φόρουμ άρχισα να μπαίνω ψάχνοντας πληροφορίες για το CBF-250. Το είχε μόλις πάρει ο κολλητός μου που δεν είχε προβλήματα και ήθελα να δώ εντυπώσεις από άλλους χρήστες.
Είδα ότι αρκετοί είχαν προβλήματα, αλλά παρατήρησα ότι το είχαν αγοράσει τουλάχιστον 1 χρόνο πριν. Οπότε "ρίσκαρα" και απ'ότι φαίνεται δεν έχασα.


:wave2: