PDA

View Full Version : Κλεμένες Μηχανές.....ένα θέμα που μας καίει όλους...



Zbandit750
02/12/2006, 14:22
Καλησπερα και καλο μηνα, οπως ισως θυμαστε οι περισσοτεροι , στις 29/11/05 ειχα αγορασει ενα Ζ750 το οποιο κλαπηκε στις 14/7/06 υπο το βλεμα της αστυνομιας στο Θησειο.
Πολλες συμπτωσεις ειχαν συμβει με αυτη τη μηχανη και την πινακιδα της , μεχρι την μερα που κλαπηκε. Θα παραθεσω τα url απο τα θεματα αυτα για να μην το ξαναγραφω και γινομαι κουραστικος. Ο σκοπος που ανοιγω αυτο το θεμα ειναι για να ανταλαξουμε αποψεις-ιστοριες (ραδιο αρβυλα ή οχι) ωστε να προσπαθησουμε να ξετυλιξουμε το κουβαρι με τα κλεμενα. Ειναι πολλα τα λεφτα μας και ο κοπος μας για να μας βαζει χερι ο καθε αργοσχολος-αποβρασμα-κρετινος-καραγκιοζης.Κλοπες γινονται συνεχεια και θα γινονται και δυστηχως θα στατιστικα υπαρχουν ατομα που αργα η γρηγορα θα καουν....οποτε μην προσπερασει κανεις αυτο το θεμα.
Εμενα οπως και πολλους αλλου με ειχαν παρει τηλ για λυτρα , ωστε νε παρω τη μηχανη πισω...βεβαια επεσε σε "ερασιτεχνη" και δεν περασε καν απο το μυαλλο μου να πληρωσω εστω και 1 ευρω στον τυπο. Εχω ακουσει αλλες ιστοριες ομως που ειχαν ευτηχες ή οχι αποτελεσμα με λυτρα.
Οποιος εχει ακουσει , εχει βιωσει καποια εμπειρια ας την μοιραστει μαζι μας , καθως τα οργανα τις ταξης δυστηχως ειναι χαμηλομησθοι μησθωτοι που απλα μετρανε τις μερες του μηνα , μεχρι να μπει ο επομενος μησθος.

Απατη με πινακιδα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=22942)
κλοπη 1 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=25697&perpage=15&highlight=%EA%EB%E1%F0%E7%EA%E5&pagenumber=1)
κλοπη 2 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=25696&highlight=%EA%EB%E1%F0%E7%EA%E5)

aposperiths
02/12/2006, 14:52
Φίλε μου υπομονή. Έυχομαι να είσαι παντα καλλα για να μπορείς να αποκτήσεις άλο ή μάλλον άλλα.
Και στο κολιτάρι μου φάγανε ένα CRM μέρα μεσημέρι κοντά στο κτίριο της κεντρικής ασφάλειας Αθηνών. Έχω ακούσει και άλλες περιπτώσεις κλεμένων κοντά σε μπάτσους, ίσως αδιαφορούν ή ίσως...

:sad: :sad: :sad:

Zbandit750
03/12/2006, 14:03
Ξερει κανεις αν γινονται ερευνες ή απλα περιμενουν??

George-3-
03/12/2006, 14:43
Απο οσο μου εχουν πει ερευνες για μεμονομενα περιστατικα γινονται ελαχιστα (περα απο το σημα που δινεται για περιπτωση που την πετυχουν πουθενα τις επομενες μερες) και μονο σε περιπτωσεις που κατι περισσοτερο βρομαει... με λιγα λογια πανε μονο για τις "σπειρες" που βρισκουν αποθηκες γεματες κλπ κλπ...

Zbandit750
03/12/2006, 22:24
Τις επομενες ημερες θα καταθεσω στην ασφαλεια την ιστορια με την πινακιδα , την οποια κακως δεν ειχα καταθεσει μεχρι τωρα και ελπιζω ετσι να αναγκαστουν να κανουν καμια ερευνα αφου θα εχουν επωνυμη καταγγελια και ξερω και ονομα...... ηδωμεν

Xrider
03/12/2006, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Ξερει κανεις αν γινονται ερευνες ή απλα περιμενουν??

Το '93 μου την εφαγαν αλλα μετα απο 3 μερες η 4 με πηραν τηλ.απο το αστ.τμ.Μενιδιου να παω να την παρω γιατι την βρηκαν.
Λογω του οτι ειχα ασχοληθει με το θεμα τοτε εμαθα τα εξης.
1.Η ατυνομια μονο αν δει μοτο για πολυ καιρο παρκαρισμενη και με καλωδια διαλυμενα θα το ψαξει.
2.Μονο αν τυχει να πιασει τον τυπο σε μπλοκο θα βρεις μηχανη γιατι συνηθως δεν σταματανε και αρχηζει το κυνηγι οπυ και το κλεφτρονι συνηθως την παραταει και παει ποδαρατος..
3.Οι περιοχες που "πανε"τα κλεμμενα ειναι Μενιδι,Ηλιον,Λιοσια,Περαμα,Μπουρναζι,Νταμαρια,Γαλατσι (απο τα γκραβα και πανω στον περιφεριακο)

Τροποι για να βρεις την Μοτο σου.
1.Βρησκεις αλλα κλεφτρονια μεσω φιλων
2.Βαζεις φωτο σε διαφορες περιοχες γυρω απο τον τοπο κλοπης
3.ΜΙΚΡΕΣ ΦΩΤΟ ΣΕ ΚΑΡΤΟΥΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΤΟ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ,ΑΡ.ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΡΕΣ!!!
Εννοειται οτι θα δωσεις καποια αμοιβη στους τυπυς αλλα με αυτον τον τροπο εχεις παρα πολλες πιθανοτητες γιατι αυτοι γυρνανε ολο το βραδι και στην ουσια οργωνουν την Αθηνα.
4.Κανε μια βολτα στον ΟΔΥ που πανε τα τρακαρισμενα

Τελος θελω να πω οτι καλο ειναι ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ που βλεπυμε μηχανακια παρατημενα για πανω απο εβδομαδα και ξεκλειδωτα να παιρνουμε τηλ. στην αστυνομια γιατι ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ κλεμμενα.
Περισυ 2 φορες πηρα την αστυνομια και ηταν κλεμμενα και τα δυο.


Παντως τα γαμημενα τα κλεφτρονια τα βιαζα με το Crypto και μετα τους το περναγα απο το λαιμο σε μια κολονα...ετσι στον κωλο τους θα εκανα burn out!![SIZE=3]

Zbandit750
05/12/2006, 12:07
Με ειχε παρει τηλ ενας τυπος , αλλα δεν με επεισε οτι εχει τη μηχανη , γιατι δεν μου εδινει απλα και σαφη στοιχεια οτι εχει τη μηχανη στην κατωχη του. Πιο πολυ προσπαθουσε να με ψαρεψει να του πω πραγματα για να μου τα πει αυτος μετα. Και 3 τηλ που μου εδωσε να παρω απο "δουλειες" που εχει κανει , ηταν ολα στην φαση των διαπραγματευσεων , καμια τελειωμενη σωστη δουλεια.Οποτε δεν εδωσα τιποτα.

George-3-
05/12/2006, 14:12
Ολα αυτά τα είχες πεί στην αστυνομία τότε;

Zid
05/12/2006, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από aposperiths
Φίλε μου υπομονή. Έυχομαι να είσαι παντα καλλα για να μπορείς να αποκτήσεις άλο ή μάλλον άλλα.
Και στο κολιτάρι μου φάγανε ένα CRM μέρα μεσημέρι κοντά στο κτίριο της κεντρικής ασφάλειας Αθηνών. Έχω ακούσει και άλλες περιπτώσεις κλεμένων κοντά σε μπάτσους, ίσως αδιαφορούν ή ίσως...

:sad: :sad: :sad:

Εδώ κλέβουν των μπάτσων τα μηχανάκια , τα δικά μας θα γλιτώσουν:rolleyes: :rolleyes:
Όταν έκλεψαν ένα παπί που είχα ,πριν 9 χρόνια στον Αγιο παντελεήμωνα στην αχαρνών , βρήκα 2 μπάτσους που κάναν πεζή περίπολο.
Τους λέω ρε παιδιά μόλις κλέψαν το μηχανάκι μου!!!!! και τι μου απάντησαν!!!!!!!

ΑΑΑ καλά σιγά μην το βρείς!!!!

:mad: :mad: :mad: :mad: γρρρρρρρρρ

Zbandit750
06/12/2006, 01:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Ολα αυτά τα είχες πεί στην αστυνομία τότε;

και τα ειχα πει και πολυ συντομα θα κανω και επωνυμη καταγγελια , μπας και κουνηθει κανας κ@λ@ς.

mystique
08/12/2006, 11:37
εύχομαι να είσαι τυχερός ... να βγει άκρη.... :smilea:



μεγάλο σπάσιμο να σου τύχει κάτι τέτοιο .... :alien: :mad:



:wave2: