PDA

View Full Version : Extreme Track Days Στα Μέγαρα Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου



s.zafeiropoulos
03/12/2006, 08:57
Την Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου η Extreme Track Days θα διοργανώσει στην πίστα των Μεγάρων track day από 13:00 - 17:00.
Θα διεξαχθούν εικοσάλεπτα sessions. Το κόστος είναι 50 euro.

SPORAKIAS
03/12/2006, 14:39
εχω παει με χιλια...:a8:

αντε και το περιμενα...:a30:

κανεις αλλος..??

san1000
03/12/2006, 17:25
ο καιρος καλος θα ειναι, αν τα καταφερω και με τη δουλειά........ μέσα!

gixxerpap
03/12/2006, 19:06
τα €60,00 για τα καλοκαιρινα track days που η πιστα ειναι ανοιχτη απο τις 09:00-09:30 εως και πολυ αργα το απογευμα, φαινονταν σε ολους ακριβα (και ηταν!)


....και τωρα για 4 ωριτσες μεσα σε καθημερινη ημερα, €50,00:confused: :eek: :confused: :eyepop:

καλα να περασετε παιδακια:wave2:

καποιοι υποτιμουν τη νοημοσυνη μας, και τετοιο δικαιωμα δεν εχουμε δωσει!!!

η παραπανω βεβαια ειναι η προσωπικη μου αποψη και μονο, και θα ηθελα πολυ να ακουσω οποιαδηποτε ενσταση...:smokin:

adam_tsouk
03/12/2006, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τα €60,00 για τα καλοκαιρινα track days που η πιστα ειναι ανοιχτη απο τις 09:00-09:30 εως και πολυ αργα το απογευμα, φαινονταν σε ολους ακριβα (και ηταν!)


....και τωρα για 4 ωριτσες μεσα σε καθημερινη ημερα, €50,00:confused: :eek: :confused: :eyepop:

καλα να περασετε παιδακια:wave2:

καποιοι υποτιμουν τη νοημοσυνη μας, και τετοιο δικαιωμα δεν εχουμε δωσει!!!

η παραπανω βεβαια ειναι η προσωπικη μου αποψη και μονο, και θα ηθελα πολυ να ακουσω οποιαδηποτε ενσταση...:smokin:


ετσι ακριβως.


αν και φανταζομαι οτι κ ο διοργανωτης πληρωνει οσα πληρωνε και το καλοκαιρι που ο ηλιος εδυε στις 8 οποτε εχει κ αυτος τα δικια του.

Αλλα για μενα κ μερικους αλλους τα Td τελειωσανε κατα Οκτωβρη μερια... :winka:

gixxerpap
03/12/2006, 19:55
αυτο ειναι προβλημα του διοργανωτη φιλε μου, και η λυση του προβληματος δεν ειναι να την πληρωνουμε παντα εμεις!

adam_tsouk
03/12/2006, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
αυτο ειναι προβλημα του διοργανωτη φιλε μου, και η λυση του προβληματος δεν ειναι να την πληρωνουμε παντα εμεις!


Γιωργο, προσωπικα δεν θα παω. Και λογο κοστους και για αλλους λογους.

Απλα λεω αυτο που νομιζω. Φυσικα και ειναι υπερβολικο το ποσο, δεν το δικαιολογο. :winka:

SPORAKIAS
03/12/2006, 20:37
εγω παλληκαρια θα παω ..γιατι δεν εχω ξαναμπει σε πιστα....

και τωρα που πηγαν ολα δεξια...καλος καιρος..ρεπο... κ.λ.π..δεν κρατιεμαι...:D

ασε που τα επομενα θα ειναι περιπου τον απριλιο ή κανω λαθος..?

ερωτηση...μια που ειμαι για να αλλαζω λαστιχα τα βρισκεις πιο φτηνα εκει...αμα ειναι να τα αλλαξω λιγο πριν μπω..:cool:

gixxerpap
04/12/2006, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
εγω παλληκαρια θα παω ..γιατι δεν εχω ξαναμπει σε πιστα....

και τωρα που πηγαν ολα δεξια...καλος καιρος..ρεπο... κ.λ.π..δεν κρατιεμαι...:D

ασε που τα επομενα θα ειναι περιπου τον απριλιο ή κανω λαθος..?

ερωτηση...μια που ειμαι για να αλλαζω λαστιχα τα βρισκεις πιο φτηνα εκει...αμα ειναι να τα αλλαξω λιγο πριν μπω..:cool:

εχω την εντυπωση οτι εχει αρκετα καλες τιμες, δεν ξερω ομως αν θα ειναι το φορτηγο εκει, δεν εχω παει καθημερινη ποτε...παρε τηλ το ζαφειροπουλο να σου πει.

μπορεις να μπεις με τα λαστιχα που φορας τωρα γι αμερικους γυρους, μεχρι να δεις τι γινεται και που πανε οι στροφες και μετα να αλλαξεις, αν και τα μεγαρα ειναι πολυ οικονομικα σε φθορα ελαστικου.

παντως, αν αλλαξεις λαστιχα εκει, ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΓΥΡΟΥΣ!!!!!!!!!!!
τα καινουργια λαστιχα γλυστρανε πολυ στην αρχη και δεν προειδοποιουν!!!!!!

δεν εχει να κανει με το ζεσταμα τους, αλλα με την ''κολλα΄΄ που εχουν πανω τους απο το εργοστασιο!

καλα να περασεις και ο καιρος μαζι σου!:sun::sun: :sun:

Dr.Evil
04/12/2006, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τα €60,00 για τα καλοκαιρινα track days που η πιστα ειναι ανοιχτη απο τις 09:00-09:30 εως και πολυ αργα το απογευμα, φαινονταν σε ολους ακριβα (και ηταν!)


....και τωρα για 4 ωριτσες μεσα σε καθημερινη ημερα, €50,00:confused: :eek: :confused: :eyepop:

καλα να περασετε παιδακια:wave2:

καποιοι υποτιμουν τη νοημοσυνη μας, και τετοιο δικαιωμα δεν εχουμε δωσει!!!

η παραπανω βεβαια ειναι η προσωπικη μου αποψη και μονο, και θα ηθελα πολυ να ακουσω οποιαδηποτε ενσταση...:smokin:
Πέσ'τα γιατί μού φαίνεται οτι μάς εχουν περάσει γιά λαλάκες...ελεος κύριε Ζαφειρόπουλε! νΟύτε 4 ωρες μέ δύο? περίπου sessions 50ευρώ γιά τά Μέγαρα? ΕΛΕΟΣ!!!!:eyepop: :eyepop:

zephyr1
04/12/2006, 08:08
Ωχ καταλαβαν οτι ειμαστε φραγκατοι και κοιταν να μας ξελαφρωσουν λιγο ρε, πως κανετε ετσι.

Μην ξεχνατε οτι το trackday γινεται στην πιστα των μεγαρων και οχι οπου ναναι.

:yuck:

Loudovikos
04/12/2006, 08:46
Νομιζω οτι οι τιμές στην πίστα παίζουν με σεζον οποτε Δεκεμβριο οι τιμες
ειναι πιο χαμηλές.

:nono: :nono:

Alx 84
04/12/2006, 08:46
Πολύ θα το ήθελα, αλλά κάνω οικονομίες και έχει βγάλει κ κρυο κ δε λεει!

Καλά να περάσετε!:wave2:

Frezas
04/12/2006, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τα €60,00 για τα καλοκαιρινα track days που η πιστα ειναι ανοιχτη απο τις 09:00-09:30 εως και πολυ αργα το απογευμα, φαινονταν σε ολους ακριβα (και ηταν!)


....και τωρα για 4 ωριτσες μεσα σε καθημερινη ημερα, €50,00:confused: :eek: :confused: :eyepop:

καλα να περασετε παιδακια:wave2:

καποιοι υποτιμουν τη νοημοσυνη μας, και τετοιο δικαιωμα δεν εχουμε δωσει!!!

η παραπανω βεβαια ειναι η προσωπικη μου αποψη και μονο, και θα ηθελα πολυ να ακουσω οποιαδηποτε ενσταση...:smokin:


+1000

Ελεος , 3 το πολυ 20λεπτα να βγουν , και 50 ευρω:eyepop:......
.........στα Μεγαρα........????? :eek:

Αντε γεια.....:wave2:

KaTaNaS
04/12/2006, 16:50
σποράκια, μη ξεχασεις να αφησεις αέρα απο τα λαστιχα!

ενα 29 - 29 ειναι καλά! :wave2:

SPORAKIAS
04/12/2006, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
σποράκια, μη ξεχασεις να αφησεις αέρα απο τα λαστιχα!

ενα 29 - 29 ειναι καλά! :wave2:

γιατι βρε κατανα...:confused:

καλυτερο κρατημα-προσφυση..??

για δρομο μου λεει 36-40..

KaTaNaS
04/12/2006, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
γιατι βρε κατανα...:confused:

καλυτερο κρατημα-προσφυση..??

για δρομο μου λεει 36-40..


για να ζεσταθουν πιο γρηγορα!


μη μπεις με τιποτα μεσα με 36-40, 29 29 βαλε..


αντε 29 - 31

SPORAKIAS
04/12/2006, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
για να ζεσταθουν πιο γρηγορα!


μη μπεις με τιποτα μεσα με 36-40, 29 29 βαλε..


αντε 29 - 31

tnx....:beer: :winka: :beer:

alximistis
05/12/2006, 09:51
Θα στο πούνε κι εκεί. Τουλάχιστον στο μάθημα του 0-300 μας το είπανε. Μπαίνεις με πολύ λίγο αέρα σχετικά...

road spirit
05/12/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Θα στο πούνε κι εκεί. Τουλάχιστον στο μάθημα του 0-300 μας το είπανε. Μπαίνεις με πολύ λίγο αέρα σχετικά...

:nono:
άλλο μάθημα και άλλο trackday. Σε κανένα απο τα trackday που έχω μπει εγω, δεν σου λενε κάτι για πιέσεις παρα μόνο αν ρωτήσεις εσυ. Μάλιστα στα trackday του ζαφειρόπουλου δεν γινεται ουτε καν ο - τυπικός - ελεγχος καλής κατάστασης που γίνεται στα του 0300 (οχι οτι εκει γινεται παντα ελεγχος, εχω μπει και απλα το παλικαρι που ηταν εκει μου εβαλε το σχετικο αυτοκολητο στο φτερο χωρις να κοιταξει τη μοτο).

Ο σωστός τρόπος για να βρεις τις πιέσεις στα λάστιχα έχει δωθεί εδω : http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=29569

KaTaNaS
05/12/2006, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7-cubed
:nono:
άλλο μάθημα και άλλο trackday. Σε κανένα απο τα trackday που έχω μπει εγω, δεν σου λενε κάτι για πιέσεις παρα μόνο αν ρωτήσεις εσυ. Μάλιστα στα trackday του ζαφειρόπουλου δεν γινεται ουτε καν ο - τυπικός - ελεγχος καλής κατάστασης που γίνεται στα του 0300 (οχι οτι εκει γινεται παντα ελεγχος, εχω μπει και απλα το παλικαρι που ηταν εκει μου εβαλε το σχετικο αυτοκολητο στο φτερο χωρις να κοιταξει τη μοτο).



+ 1000 δυστυχώς! :(

stako
05/12/2006, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τα €60,00 για τα καλοκαιρινα track days που η πιστα ειναι ανοιχτη απο τις 09:00-09:30 εως και πολυ αργα το απογευμα, φαινονταν σε ολους ακριβα (και ηταν!)


....και τωρα για 4 ωριτσες μεσα σε καθημερινη ημερα, €50,00:confused: :eek: :confused: :eyepop:

καλα να περασετε παιδακια:wave2:

καποιοι υποτιμουν τη νοημοσυνη μας, και τετοιο δικαιωμα δεν εχουμε δωσει!!!

η παραπανω βεβαια ειναι η προσωπικη μου αποψη και μονο, και θα ηθελα πολυ να ακουσω οποιαδηποτε ενσταση...:smokin:

Ρε δε μας παρατάνε που θέλουν 50? για 4 ώρες!!!

Το καλοκαίρι ήταν 60? για σχεδόν 12 ώρες, δλδ για 3x χρόνο πλήρωνες +10?!

Να μην πάει κανείς, κορόιδο θα είναι όποιος πάει!!!

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ Δ-Ε-Ν ΛΕΕΙ..........!

gcrook
05/12/2006, 12:07
Παιδες οποιος χρειαζεται πραγματικα να παει θα παει.
Η πιστα δεν ειναι μονο ξεκαβλωμα ειναι εξασκηση σε καποια πραγματα που πρεπει απο πριν να ξερεις ποια ειναι ωστε να πας να τα δουλεψεις.
Επενδυση κανεις στα Μεγαρα δεν πας απλα για αναψυχη.
Δεν ειναι η πιστα το μονο πραγμα που αδικως κοστιζει τοσο, οποτε ας κανει ο καθενας τα κουμαντα του.
Εγω τι να πω ποτε δεν ειχα τετοιο παραπονο απο αλλου στερηθηκα για να παω πιστα, και δεν το μετανιωσα.
Και στον Ορχομενο να γινει πιστα, οσο καλη και αν ειναι, τα Μεγαρα για μενα θα ειναι Μεγαρα, και ειμαι σιγουρος οτι θα τα επισκεπτομαι αν και πιο αραια.

Οσο για τον καιρο, μια χαρα ειναι για πιστα, ουτε αερα εχει ουτε πολυ συννεφια.

Απο την στιγμη που κανεις δεν μπορει να πιεσει τους υπευθυνους να βελτιωσουν την ασφαλτο (αν και η προσφυση ειναι πολυ καλη και ετσι) , και απλα αναλωνομαστε στο να γκρινιαζουμε μεσα στα φορα, τοτε κατα την γνωμη μου και πολυ το συζητησαμε.
:wave2:

stako
05/12/2006, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Παιδες οποιος χρειαζεται πραγματικα να παει θα παει.
Η πιστα δεν ειναι μονο ξεκαβλωμα ειναι εξασκηση σε καποια πραγματα που πρεπει απο πριν να ξερεις ποια ειναι ωστε να πας να τα δουλεψεις.
Επενδυση κανεις στα Μεγαρα δεν πας απλα για αναψυχη.
Δεν ειναι η πιστα το μονο πραγμα που αδικως κοστιζει τοσο, οποτε ας κανει ο καθενας τα κουμαντα του.
Εγω τι να πω ποτε δεν ειχα τετοιο παραπονο απο αλλου στερηθηκα για να παω πιστα, και δεν το μετανιωσα.
Και στον Ορχομενο να γινει πιστα, οσο καλη και αν ειναι, τα Μεγαρα για μενα θα ειναι Μεγαρα, και ειμαι σιγουρος οτι θα τα επισκεπτομαι αν και πιο αραια.

Οσο για τον καιρο, μια χαρα ειναι για πιστα, ουτε αερα εχει ουτε πολυ συννεφια.

Απο την στιγμη που κανεις δεν μπορει να πιεσει τους υπευθυνους να βελτιωσουν την ασφαλτο (αν και η προσφυση ειναι πολυ καλη και ετσι) , και απλα αναλωνομαστε στο να γκρινιαζουμε μεσα στα φορα, τοτε κατα την γνωμη μου και πολυ το συζητησαμε.
:wave2:

Δεν την καταλαβαίνω την λογική σου. Δλδ τι πάει να πει όποιος την χρειάζεται πραγματικά θα πάει? Μόνο το φαγητό, το νερό και ο ύπνος είναι απαραίτητα, όλα τα άλλα είναι υπο συζήτηση.

Όσο για το αν είναι ξεκάβλώμα είναι ΚΑΙ αυτό, όπως επίσης είναι και σχολείο.

Δλδ θεωρείς "οκ τι να κάνουμε" το γεγονός ότι 12 ώρες κοστίζουν 60? και 4 ώρες κοστίζουν 50? ???

Σχετικά με τον καιρό δεν αναφέρομαι σε βροχές και αέρα αλλά σε θερμοκρασία. Ίσως, λέω ίσως, να μην είναι τυχαίο ότι όλοι οι αγώνες σε άσφαλτο σταματάνε τον χειμώνα. Δεν νομίζω ότι βρέχει παντού συνέχεια οπότε ΙΣΩΣ να έχει να κάνει και με το κρύο και ότι αυτό συνεπάγεται.

gcrook
05/12/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Δεν την καταλαβαίνω την λογική σου. Δλδ τι πάει να πει όποιος την χρειάζεται πραγματικά θα πάει? Μόνο το φαγητό, το νερό και ο ύπνος είναι απαραίτητα, όλα τα άλλα είναι υπο συζήτηση.

Όσο για το αν είναι ξεκάβλώμα είναι ΚΑΙ αυτό, όπως επίσης είναι και σχολείο.

Δλδ θεωρείς "οκ τι να κάνουμε" το γεγονός ότι 12 ώρες κοστίζουν 60? και 4 ώρες κοστίζουν 50? ???

Σχετικά με τον καιρό δεν αναφέρομαι σε βροχές και αέρα αλλά σε θερμοκρασία. Ίσως, λέω ίσως, να μην είναι τυχαίο ότι όλοι οι αγώνες σε άσφαλτο σταματάνε τον χειμώνα. Δεν νομίζω ότι βρέχει παντού συνέχεια οπότε ΙΣΩΣ να έχει να κάνει και με το κρύο και ότι αυτό συνεπάγεται.

Τωρα τι να σου πω ρε συ;
Αν δεν πιστευεις οτι σου χρειαζεται τοσο να πας μην πας.
Τα λεφτα παντα ηταν πολλα, αλλα καποτε η πιστα δεν ηταν και διαθεσιμη οπως τωρα τελευταια, και παρα πολλοι θα πουλαγανε και το δευτερο μηχανακι τους για ενα σεσιον.

Εμ τι να κανουμε πολλα δεν ειναι σωστα σε αυτον τον τοπο.
Αν δεν μπορουμε να διεκδικησουμε οπως πρεπει τοτε απλα κανουμε υπομονη.

Τι σκατα τοσα φορουμ τοσα περιοδικα τοσες λεσχες, ποσο χρειαζεται πια μια υπογεγραμμενη επιστολη στον Καβαθα η σε οποιον αλλον μισθωνει την πιστα, με ταυτοσρονη διμοσιευση σε περιοδικα και καμια δεκαρια φορουν να γινει το μπραφ;

Αντε γιατι βαρεθηκα με το που χειμωνιαζει να γκρινιαζουμε για το παραμικρο.

Dr.Evil
05/12/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τωρα τι να σου πω ρε συ;
Αν δεν πιστευεις οτι σου χρειαζεται τοσο να πας μην πας.
Τα λεφτα παντα ηταν πολλα, αλλα καποτε η πιστα δεν ηταν και διαθεσιμη οπως τωρα τελευταια, και παρα πολλοι θα πουλαγανε και το δευτερο μηχανακι τους για ενα σεσιον.

Εμ τι να κανουμε πολλα δεν ειναι σωστα σε αυτον τον τοπο.
Αν δεν μπορουμε να διεκδικησουμε οπως πρεπει τοτε απλα κανουμε υπομονη.

Τι σκατα τοσα φορουμ τοσα περιοδικα τοσες λεσχες, ποσο χρειαζεται πια μια υπογεγραμμενη επιστολη στον Καβαθα η σε οποιον αλλον μισθωνει την πιστα, με ταυτοσρονη διμοσιευση σε περιοδικα και καμια δεκαρια φορουν να γινει το μπραφ;

Αντε γιατι βαρεθηκα με το που χειμωνιαζει να γκρινιαζουμε για το παραμικρο.
Aν καί συμφωνώ μέ τόν Stako δέν μπορώ νά πώ οτι εχεις αδικο σέ αυτά πού λές φίλε gcrook

stako
05/12/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τωρα τι να σου πω ρε συ;
Αν δεν πιστευεις οτι σου χρειαζεται τοσο να πας μην πας.
Τα λεφτα παντα ηταν πολλα, αλλα καποτε η πιστα δεν ηταν και διαθεσιμη οπως τωρα τελευταια, και παρα πολλοι θα πουλαγανε και το δευτερο μηχανακι τους για ενα σεσιον.

Εμ τι να κανουμε πολλα δεν ειναι σωστα σε αυτον τον τοπο.
Αν δεν μπορουμε να διεκδικησουμε οπως πρεπει τοτε απλα κανουμε υπομονη.

Τι σκατα τοσα φορουμ τοσα περιοδικα τοσες λεσχες, ποσο χρειαζεται πια μια υπογεγραμμενη επιστολη στον Καβαθα η σε οποιον αλλον μισθωνει την πιστα, με ταυτοσρονη διμοσιευση σε περιοδικα και καμια δεκαρια φορουν να γινει το μπραφ;

Αντε γιατι βαρεθηκα με το που χειμωνιαζει να γκρινιαζουμε για το παραμικρο.

Επιστολή δεν είναι η λύση. Τι κάνουν ο Καβαθάς και ο Σταθάκης και άλλοι παρόμοιοι τα είδαμε, ο ένας μάλιστα είναι και βουλευτής εδώ και καιρό. Γραφικοί έχουν καταντήσει σε κάτι εκπομπές όπου όλοι τους λένε "μα ναι, πω πω δίκιο που έχετε, και κάτι πρέπει να γίνει" και @ρχ........! Αποχή είναι η λύση και για αυτό έγραψα ότι έγραψα παραπάνω, γιατί απλά 50? για 4 ώρες είναι κοροϊδία σε ΌΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ! Έστω και ένας να πάει από αυτό το φόρουμ που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ είμαστε κάπως πιο συνηδητοποιημένοι μοτοσυκλετιστές το θεωρώ αποτυχία και το λιγότερο γελοίο!

Αλλά θα μου πεις εδώ υπάρχουν γκόμενες που πάνε και παίρνουν φορέματα των 500?, δεν θα υπάρχουν και παρόμοιοι μοτοσυκλετιστές? Σιγά τους άγιους κι αυτούς, άιντε ξυπνάτε γιατί του χρόνου για τις 12 ώρες θα μας ζητάνε 100?! Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε!

stako
05/12/2006, 13:25
PS. Μου αρέσει ο χειμώνας.........:D :D :D

gcrook
05/12/2006, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako


Αλλά θα μου πεις εδώ υπάρχουν γκόμενες που πάνε και παίρνουν φορέματα των 500?, δεν θα υπάρχουν και παρόμοιοι μοτοσυκλετιστές? Σιγά τους άγιους κι αυτούς, άιντε ξυπνάτε γιατί του χρόνου για τις 12 ώρες θα μας ζητάνε 100?! Εδώ θα είμαστε και θα το δείτε!

Και τι προτεινεις να κανουμε, να μη ξαναπαμε;!!!..... μαλιστα!
Κοιτα απο την στιγμη που δινουμε τα μαλλιοκεφαλα μας στην μηχανη γιατι γραφουμε και καμια 20.000 χλμ τον χρονο σε ανουσιες βολτες,(κανε υπολογισμους να δεις κοστος σε βενζινες σερβις λαστιχα εξοπλισμο) , εμενα προσωπικα δεν με χαλανε καθολου τα 50 και τα 60 για 3-5 σεσιονς.

Και θα κοψω και απο τους καφεδες και απο τα τσιγαρα για να παω Μεγαρα γιατι εμενα εκει μου κανει κλικ και αντι να τα δινω στις πουτανες και στο γηπεδο τα δινω εκει.

Εξισου κοροιδια ειναι για μενα να αγοραζεις SS για να το κυκλοφορεις 2 φορες τον χρονο.

Αν το θεωρεις χαζομαρα το να πηγαινω και να δινω τοσα λεφτα οπως λες, ειναι καθαρα θεμα προτεραιοτητων, και φαινεται οτι οι δικες σου ειναι αλλες.

Να σου πω κιολας και 100 ευρω να ειχε εγω θα τα εσκαγα.

Το κοστος ειναι αυτο καλως η κακως.
Αφου δεν εχω φωνη να διεκδικησω κανω τουμπεκι και πληρωνω.
Απλα κατηγορω μονο τον εαυτο μου και την καβλα μου.

stako
05/12/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και τι προτεινεις να κανουμε, να μη ξαναπαμε;!!!..... μαλιστα!
Κοιτα απο την στιγμη που δινουμε τα μαλλιοκεφαλα μας στην μηχανη γιατι γραφουμε και καμια 20.000 χλμ τον χρονο σε ανουσιες βολτες,(κανε υπολογισμους να δεις κοστος σε βενζινες σερβις λαστιχα εξοπλισμο) , εμενα προσωπικα δεν με χαλανε καθολου τα 50 και τα 60 για 3-5 σεσιονς.

Και θα κοψω και απο τους καφεδες και απο τα τσιγαρα για να παω Μεγαρα γιατι εμενα εκει μου κανει κλικ και αντι να τα δινω στις πουτανες και στο γηπεδο τα δινω εκει.

Εξισου κοροιδια ειναι για μενα να αγοραζεις SS για να το κυκλοφορεις 2 φορες τον χρονο.

Αν το θεωρεις χαζομαρα το να πηγαινω και να δινω τοσα λεφτα οπως λες, ειναι καθαρα θεμα προτεραιοτητων, και φαινεται οτι οι δικες σου ειναι αλλες.

Να σου πω κιολας και 100 ευρω να ειχε εγω θα τα εσκαγα.

Το κοστος ειναι αυτο καλως η κακως.
Αφου δεν εχω φωνη να διεκδικησω κανω τουμπεκι και πληρωνω.
Απλα κατηγορω μονο τον εαυτο μου και την καβλα μου.

Καλά, μάλλον δεν ξέρεις τι κόλλημα έχω κι εγώ με την πίστα........ Για να καταλάβεις εγώ πλέον δεν πατάω σε βόλτες με μηχανές και την έχω ΜΟΝΟ για εκεί! Αν δεν ήταν η πίστα θα την είχα πουλήσει προ πολλού τη μηχανή! Αλλά αδερφέ δεν θα κάτσω να στήσω και κώλο να με γ.....! Είπαμε, υπάρχουν κι όρια!

Και δεν είπα να μην ξαναπάμε, 50 ή και 60? είναι οκ για ΟΛΗ ΜΕΡΑ. Έχω πάει 7 φορές φέτος και δεν διαμαρτυρήθηκα ποτέ εκτός από όταν το ανέβασαν χωρίς λόγο από τα 50 στα 60.

Αν εσύ είσαι οκ να δίνεις 50? ή 100? (όπως λες) για 3 σέσσιον με γεια σου με χαρά σου. Αλλά σε παρακαλώ να μην ξαναμιλήσεις για "κινήσεις" και "να κάνουμε κάτι" γιατί δεν σε παίρνει εφόσον υιοθετείς αυτή τη στάση. Άστα για άλλους. Και οι συνταξιούχοι διεκδικούνε εδώ και χρόνια αλλά τα αποτελέσματα τα βλέπουμε, αν δεν έχεις δύναμη να κάνεις πράξεις ΒΡΑΣΤΑ!

Αλλά ΩΧ ΑΔΕΡΦΕ τι ασχολούμαι........ Έτσι?

PSYCHOPAN
05/12/2006, 18:00
ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΛΕΟΣ !!!!

Σκοτωνεστε χωρις λογο. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.Και φυσικα οι τελευταιοι αποδεκτες την πληρωνουν παντα. ΕΜΕΙΣ !!!

Ο Ζαφειροπουλος για να διοργανωσει TRACK DAY νοικιαζει την πιστα με ενα κοστος. Δεκεμβριος ή Ιουνιος, τα ιδια λεφτα δινει.Οποτε λογικο ειναι το κοστος να παραμενει το ιδιο ,απλα η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ λιγοστευει λογω χειμωνα. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΒΡΑΔΙΑΖΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 50€ !! Οποιος αντεχει και γουσταρει θα τα δωσει.
Ομως ΚΥΡΙΕ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΕ τι υπηρεσιες ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ????

Η ΠΙΣΤΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΑΣΦΑΛΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.
ΠΟΙΑ ΑΣΦΑΛΗ ¨??
ΠΟΙΟ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ???

Ο καθε κανιβαλλος μπαινει μεσα και κανει οτι γουσταρει !!!
Αγωνιζομενοι με καγκουρες και πρωταρηδες -- ολοι ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑ ???
ΕΛΕΟΣ !!

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΡΙΤΕΣ ??
ΝΑ ΣΥΝΑΙΤΗΣΟΥΝ ΚΟΣΜΟ !!!!!

ΘΕΩΡΩ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΟΤΙ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ - ΜΠΕΙΤΕ ΜΕΣΑ - ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ
(ΧΕΡΙΑ - ΠΟΔΙΑ - ΜΟΤΟ )

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ, ΟΣΟ ΚΑΒΛΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ,ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ 50€ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ.

ΔΩΣΤΕ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ !!!

ΥΓ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ TRACK DAYS TOY 0-300 ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ !!! ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ.
ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗ !!! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ !!!

ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑΣ & ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.

DESMOMAN
05/12/2006, 19:21
---- Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ EXTREME!!ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΤΗΣ
ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ & Η ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΟΥ.ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΕΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΤΩΣΗ!Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΑΝΑΒΑΤΗ ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ.
ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΒΑΤΗ ΠΑΛΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ,ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ.----

PSYCHOPAN
05/12/2006, 22:53
ΦΙΛΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΤΙ.

ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΑΒΑΤΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΤΟΥ.
ΟΣΟ ΑΥΤΟΣΥΓΚΡΑΤΗΣΗ & ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ, ΑΜΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ VALENTINO ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΕΒΕΤΑΙ,ΧΕΣΤΑ.

ΤΟ TRACK DAY ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΩΝΑΣ. ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΣΥΝΑΙΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ 'Η ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ SESSIONS ΜΕ ΕΠΙΠΕΔΑ ΑΝΑΒΑΤΩΝ -- ΚΛΑΨΤΑ.

ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΜΕΤΡΙΟ ΑΝΑΒΑΤΗ.ΟΥΤΕ ΓΡΗΓΟΡΟ ΟΥΤΕ ΚΟΥΛΟ. ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΡΗΔΕΣ . ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΓΙΑΤΙ ΑΝ Ο ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΦΟΒΗΘΕΙ,ΜΕ ΠΗΡΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΧΑΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΜΟΤΟΡΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ-ΧΕΡΙΑ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ ΜΕΣΑ,ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ (ΜΑΥΡΗ ΣΗΜΑΙΑ) ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΦΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ εεεε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ
ΑΥΤΑ !!

DESMOMAN
06/12/2006, 02:47
ΤΟ TRACK DAY ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΑΣ ΑΛΛΑ ΑΦΟΡΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ - & ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ - ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ,ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥ πχ. ΣΤΑ ΦΡΕΝΑ,ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΡΓΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ -πχ. ΛΟΓΩ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥΣ ΦΤΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΕΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 0-300 ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΧΩΡΙΖΕΙ ΤΑ GROUP ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗ.ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 0-300 RIDING SCHOOL ΜΕΧΡΙ CALIFORNIA L4.Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΠΙΣΤΑ.ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ SESSION ,ΚΑΙΝΕ ΒΕΝΖΙΝΗ ,ΤΡΩΝΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΠΑΝΕ ΜΗΧΑΝΕΣ!ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ !!!!
ΣΤΟ EXTREME ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ,Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΥΓΚΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ EXTREME ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.
ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΝΑ Η ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ,ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ "ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΩ" ΑΝΑΛΟΓΑ ,ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ... ΤΑ ΟΡΙΑ ΜΑΣ.

stako
06/12/2006, 08:05
Αυτά είναι χιλιοειπωμένα ρε παιδιά, κάντε ένα search και θα τα βρείτε......

Επίσης καλό είναι να μην γράφετε με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζετε.......

:beer:

SPORAKIAS
06/12/2006, 17:42
λοιπον παληκαρια τελικα πηγα....:D

θελω κι'αλλο....:a30:

ειχε και γαμ@ τους καιρους....:sun:

SPORAKIAS
06/12/2006, 17:43
το εργαλειο πριν μπει....:cool:


71333

SPORAKIAS
06/12/2006, 17:45
μετα απο καποιους γυρους....:D (με πιεσεις 30-30....katana thx :beer: )


71334

SPORAKIAS
06/12/2006, 17:46
αρκετοι οι αγωνιζομενοι....οχι τοσοι ομως που να γινεται μπαχαλο...:wacko:


71335

SPORAKIAS
06/12/2006, 17:47
ειχαμε και αγωνιστικες ομαδες(ευθυμιου)....extreme trackday δεν θελαμε....:wacko:


71336

SPORAKIAS
06/12/2006, 17:48
ειχαμε και συμμετοχες και απο το ωραιο φυλο.....:smokin:


71337

SPORAKIAS
06/12/2006, 17:50
αλλη μια απο αγωνιζομενο.....;)


71338

SPORAKIAS
06/12/2006, 17:59
ειχαν μαζευτει ολοι οι καγκουραδες που.......μεχρι και τους καταδρομεις μας φεραν (http://www.youtube.com/watch?v=Xd2BPqXDxgM) ........για να μας μαζεψουν....:smokin: :rotflmao: :rotflmao: :smokin:

SPORAKIAS
06/12/2006, 18:00
και μια επεξηγηση.....ολες οι φωτο +το βιντεακι ειναι απο το κινητο....:wacko:

οτι καλυτερο μπορεσα...... εκανα....:p

οσο για τους χρονους μου....
μετα απο καποιους αναγνωριστικους γυρους-εξοικιωσης με την πιστα(πρωτη μου φορα βλεπετε) εκανα...1,19 περιπου.....

μετα απο καμια 10 γυρους πεσαμε στο 1,16,50 περιπου...

και προς το τελος εκανα και 1,14,50...:cool:

για πειτε οι πιο παλιοι και εμπειροι τις πιστας...πως τα πηγα..??:look:

sniper
06/12/2006, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
και μια επεξηγηση.....ολες οι φωτο +το βιντεακι ειναι απο το κινητο....:wacko:

οτι καλυτερο μπορεσα...... εκανα....:p

οσο για τους χρονους μου....
μετα απο καποιους αναγνωριστικους γυρους-εξοικιωσης με την πιστα(πρωτη μου φορα βλεπετε) εκανα...1,19 περιπου.....

μετα απο καμια 10 γυρους πεσαμε στο 1,16,50 περιπου...

και προς το τελος εκανα και 1,14,50...:cool:

για πειτε οι πιο παλιοι και εμπειροι τις πιστας...πως τα πηγα..??:look:

Για πρώτη φορά στην πίστα.... 1.14?????

Χμμμμ δεν θέλω να σε προσβάλλω ή μειώσω αλλά είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ χρόνος..... για 1η φορά.... σίγουρα σε μετράγανε σωστά;

Μπράβο πάντως..... τώρα κάνε και κανένα μάθημα να βελτιώσεις την τεχνική σου :)

:smokin:

SPORAKIAS
06/12/2006, 18:25
δεν με μετραγανε.....εχει το 636 κουμπι..(start-stop)..για γυρολογιο....:winka: ..ολα τα εκανα μονος μου...:smokin: (περασα πολυ ωραια...αλλα θα γουσταρα και παρεα....:winka: )...


οσο για τα μαθηματα ...με χιλια...:beer: ...οπως και τα trackdays....:beer: ...δεν ξανα-ματα-χανω ποτε...:nono: :D

αντε την επομενη ολοι μαζι απο εδω....:beer: :winka: :beer:

mumbler
06/12/2006, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ειχαν μαζευτει ολοι οι καγκουραδες που.......μεχρι και τους καταδρομεις μας φεραν (http://www.youtube.com/watch?v=Xd2BPqXDxgM) ........για να μας μαζεψουν....:smokin: :rotflmao: :rotflmao: :smokin:


Έιχε άλμα σήμερα?Κ@υλα.Πάντως προβλέπω να προσγειώνεται κανένας μες στη πίστα.
Δέ θέλει και πολύ αμα φυσάει.

taxydromos
06/12/2006, 18:50
μπραβο σπορακια:beer:
αν και μονος, πρωτη φορα καταφερες πολυ καλο χρονο!
πολυ πανω του μετριου πιστευω..
την επομενη με παρεα σιγουρα θα πας στο 1.10!!:cool:
σιγουρα αξιζαν τα 50 πουδωσες...:)

sniper
06/12/2006, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
μπραβο σπορακια:beer:
αν και μονος, πρωτη φορα καταφερες πολυ καλο χρονο!
πολυ πανω του μετριου πιστευω..
την επομενη με παρεα σιγουρα θα πας στο 1.10!!:cool:
σιγουρα αξιζαν τα 50 πουδωσες...:)

Ξέρουμε γιατί πράγμα μιλάμε ή λέμε νουμερα και οδηγουμε αναβάτες να υπερβούν εαυτούς;

Από το 1.15 για να κατέβεις στο 1.10 στα Μέγαρα θέλει ΠΟΛΛΑ, ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δουλειά και γνώσεις κι εμπειρεία....

Λίγη προσοχή σε προτροπές με νούμερα θα ήταν καλό....

Φιλικά
:smokin:

taxydromos
06/12/2006, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ξέρουμε γιατί πράγμα μιλάμε ή λέμε νουμερα και οδηγουμε αναβάτες να υπερβούν εαυτούς;

Από το 1.15 για να κατέβεις στο 1.10 στα Μέγαρα θέλει ΠΟΛΛΑ, ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δουλειά και γνώσεις κι εμπειρεία....

Λίγη προσοχή σε προτροπές με νούμερα θα ήταν καλό....

Φιλικά
:smokin:

ενταξει ισως να υπερβαλα λιγο..δεν ειμαι και ειδικος στα ασφαλτινα,αλλα κατεβαζε τους χρονους του κατα πολυ στην διαρκεια του σεσιον,το οποιο δεν ειχε και μεγαλη διαρκεια..
παντως ξερω εναν συνφορουμιτη που λεει για χρονο του στο 1.07...:)

sniper
06/12/2006, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ενταξει ισως να υπερβαλα λιγο..δεν ειμαι και ειδικος στα ασφαλτινα,αλλα κατεβαζε τους χρονους του κατα πολυ στην διαρκεια του σεσιον,το οποιο δεν ειχε και μεγαλη διαρκεια..
παντως ξερω εναν συνφορουμιτη που λεει για χρονο του στο 1.07...:)


Στα στρητ ακόμα και το 1'' ειναι ΠΟΛΥ! ακόμα και το χιλιοστό...

Κι εγώ ξέρω συμφορουμιτη με R1 που μπαίνει με τους αγωνιζόμενους..... αλλά για να το κάνει έκανε ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ χλμ στο δρόμο και ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ (μπορεί και χιλιάδες) χλμ στην πίστα....

Δεν είπα οτι ο SPORAKIAS δεν το εχει.... το να κατεβάζεις χρόνους πολύ δεν λέει κάτι ειδικά οταν μπαίνεις στην πιστα 1η φορά.... αλλά από ένα σημείο και μετά τα πράγματα γίνονται εξαιρετικά δύσκολα.... με αυτή τη λογική θα ήμασταν όλοι στα GP

:smokin:

SPORAKIAS
06/12/2006, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
μπραβο σπορακια:beer:
αν και μονος, πρωτη φορα καταφερες πολυ καλο χρονο!
πολυ πανω του μετριου πιστευω..
την επομενη με παρεα σιγουρα θα πας στο 1.10!!:cool:
σιγουρα αξιζαν τα 50 πουδωσες...:)

:beer: :smokin: :beer:

rossi...λεμε....:D

μακαρι για το 1,10....ολα θα ερθουν με σωστη δουλεια...:winka:

ασε που εφυγα νωρις (4,15)....λογω του οτι εμεινα απο τακακια-το δοχειο υγρου ειχε φτασει στη μεση:look: .....και ειχαν αρχισει τα χερια μου να με πονανε πολυ...το πισω λαστιχο θελει αλλαγμα (πηρα το λαστιχα μου πριν μπω και το παραγγειλα)....η στολη με πιεζε(ειχα ενα χρονο να τη φορεσω-και τα εχω παρει και τα κιλακια μου:rolleyes: :a13:)...αστα....τα 7 κακα της μοιρας μου :p ....αλλα πιστευω και εγω οτι πηγα πολυ καλα.... παιδια ολοι εξασκηση...δυσκολο το αθλημα :D

ρε sniper μην αγχωνεσε...δεν παιρνουν ετσι ευκολα τα μυαλα μου αερα...αλλα οτι πρεπει να προσεχουμε οι νεοι στην αρχη....πρεπει....:wacko:

SPORAKIAS
06/12/2006, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στα στρητ ακόμα και το 1'' ειναι ΠΟΛΥ! ακόμα και το χιλιοστό...

Κι εγώ ξέρω συμφορουμιτη με R1 που μπαίνει με τους αγωνιζόμενους..... αλλά για να το κάνει έκανε ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ χλμ στο δρόμο και ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ (μπορεί και χιλιάδες) χλμ στην πίστα....

Δεν είπα οτι ο SPORAKIAS δεν το εχει.... το να κατεβάζεις χρόνους πολύ δεν λέει κάτι ειδικά οταν μπαίνεις στην πιστα 1η φορά.... αλλά από ένα σημείο και μετά τα πράγματα γίνονται εξαιρετικά δύσκολα.... με αυτή τη λογική θα ήμασταν όλοι στα GP

:smokin:

+100000.....οσο κατεβαινουν οι χρονοι...ολο και γινονται πιο δυσκολοι να βγουν...:smokin:

taxydromos
06/12/2006, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στα στρητ ακόμα και το 1'' ειναι ΠΟΛΥ! ακόμα και το χιλιοστό...

Κι εγώ ξέρω συμφορουμιτη με R1 που μπαίνει με τους αγωνιζόμενους..... αλλά για να το κάνει έκανε ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ χλμ στο δρόμο και ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ (μπορεί και χιλιάδες) χλμ στην πίστα....

Δεν είπα οτι ο SPORAKIAS δεν το εχει.... το να κατεβάζεις χρόνους πολύ δεν λέει κάτι ειδικά οταν μπαίνεις στην πιστα 1η φορά.... αλλά από ένα σημείο και μετά τα πράγματα γίνονται εξαιρετικά δύσκολα.... με αυτή τη λογική θα ήμασταν όλοι στα GP

:smokin:

αυτος που αναφερομαι εχει δικυλινδρο...;)
..χρονια πολλα κιολας!:)

Tropeas
06/12/2006, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από mumbler
Έιχε άλμα σήμερα?Κ@υλα.Πάντως προβλέπω να προσγειώνεται κανένας μες στη πίστα.
Δέ θέλει και πολύ αμα φυσάει.
Αμα το πάρεις Μέγαρα... άνετα... κάποιος είχε πέσει συρματοπλέγματα... όταν ήμουν και εγώ... κάποιος είχε ανέβει στο εκκλησάκι του Προφ.Ηλία (επίτηδες με MC-1C).... :lol:

kostom
06/12/2006, 20:55
Φιλαράκο μπράβο σου άν για πρώτη φορά
έγραψες τέτοιον χρόνο άν και θα μου επιτρέψεις
να έχω τις αμφιβολίες μου μόνο και μόνο επειδή
εσύ χρονομετρούσες τον εαυτό σου και αυτό
δεν είναι πάντα ακριβές μόνο άν έχεις σένσορα
τοποθετημένο κάπου σταθερό και το χρονόμετρό
σου στην μοτοσυκλέτα σου.....
Πάντως το λάθος που έκανες ήδη είναι το ότι πήγες
πρώτη φορά σε πίστα και ασχολήθηκες με το χρονόμετρο
χωρίς να ξέρεις την πίστα. Την επόμενη φορά προσπάθησε
να μάθεις την διαδρομή και μετά -πολύ μετά κατ' εμέ- να
ασχοληθείς με τους χρόνους.






Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στα στρητ ακόμα και το 1'' ειναι ΠΟΛΥ! ακόμα και το χιλιοστό...

Κι εγώ ξέρω συμφορουμιτη με R1 που μπαίνει με τους αγωνιζόμενους..... αλλά για να το κάνει έκανε ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ χλμ στο δρόμο και ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ (μπορεί και χιλιάδες) χλμ στην πίστα....

Δεν είπα οτι ο SPORAKIAS δεν το εχει.... το να κατεβάζεις χρόνους πολύ δεν λέει κάτι ειδικά οταν μπαίνεις στην πιστα 1η φορά.... αλλά από ένα σημείο και μετά τα πράγματα γίνονται εξαιρετικά δύσκολα.... με αυτή τη λογική θα ήμασταν όλοι στα GP

:smokin:



Και εδώ ο φίλος Sniper έχει δίκιο .......
Ο GM γράφει χρόνους κοντά στο 1.03.5 με το R1 του μετά
από πολύ προπόνηση και ώρες πάνω στο μηχανάκι...
Εγώ γράφω σταθερό γυρολόγιο στο 1.07+ με το TL.....
Όμως αυτό έγινε με πολύ προσπάθεια, προπόνηση, λάστιχα,
ηρεμία και φυσικά θέληση για βελτίωση......
Πάντως αυτό που σίγουρα κοιτάμε τελευταίο είναι
το χρονόμετρο άσχετ άν είναι ο καλύτερος ρουφιάνος
γι το άν βελτιώθηκες ή όχι...:D :D

mumbler
06/12/2006, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Αμα το πάρεις Μέγαρα... άνετα... κάποιος είχε πέσει συρματοπλέγματα... όταν ήμουν και εγώ... κάποιος είχε ανέβει στο εκκλησάκι του Προφ.Ηλία (επίτηδες με MC-1C).... :lol:


:eyepop: :eyepop: :a21: :a21:

:beer:

Alx 84
06/12/2006, 21:58
Ωραίος ο Sporakias!!!!:beer: :beer: :beer: Μου αρέσει που έλεγα ότι δεν έχω χρήματα κ μπλά μπλά μπλά!!! ΤΕΤΑΡΤΗ ΗΤΑΝ!!!!!! 18:00 σχόλασα!!!!:sick: :sick: :bawl:

stako
07/12/2006, 08:33
Με προβληματικό πίσω λάστιχο (είπες τελειώνει) έκανες 1:14 πρώτη φορά στην πίστα?

Την επόμενη φορά βάλε κάποιον να σε μετρήσει.

Ξέρω πολλούς φίλους που έμπαιναν όλο το χρόνο φέτος και δεν κατέβηκαν κάτω από 1:15.....

PSYCHOPAN
07/12/2006, 09:21
Επειδη μπηκε στη κουβεντα ο φιλος μου ο STAKO, θα σου πω δυο πραγματακια.!!
Αν εκανες 1,14 χωρις σχολειο και πρωτη φορα στη πιστα,τοτε εχεις εμφυτο ταλεντο & θα πρεπει να σε προωθησουμε !!!

Θα μου επιτρεψεις ομως να αμφιβαλλω. Γιατι ???
Στον Ενθουσιασμο σου επανω,μιλησες για χερια που πονεσαν !!!! ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ !!
Αυτο ξερεις τι λεει ?? Οτι ησουν σφιγμενος πανω στο τιμονι.Ειχες λαθος τοποθετηση σωματος.
Παλευες για την επιβιωση.γιατι αν οντως το πιεσες για 1.14 τοτε εκτος απο ταλεντο εισαι υπερτυχερος που δεν εφαγες κανα σουπιδι !!!

Δεν θελω να σου χαλασω τον ενθουσιασμο σου,για την υπεροχη εμπειρια στα Μεγαρα.
Ομως ακουσε λιγο τις αποψεις των αλλων.ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΕΛΑ.

Συμβουλη μου ???

Κανονισε απο τωρα για 0-300 riding shcool ή california και δεν θα χασεις.
Θα καταλαβεις τα απιστευτα. Το ποσο λαθος ηταν η τωρινη σου οδηγικη αποψη.!!!

Αληθεια ξερεις πως στριβει η μηχανη ?????

stako
07/12/2006, 09:56
Όσον αφορά το πιάσιμο στα χέρια είναι όντως λάθος θέση σώματος σε συνδυασμό με "σφίξιμο". Θέλει να μάθεις αλλά και να προσπαθήσεις να βρεις τον σωστό συνδυασμό. Εγώ τις πρώτες 2-3 φορές είχα χέρια κουρέλια μετά το td και για τις επόμενες 2-3 μέρες. Τώρα πια κουράζομαι σχεδόν μόνο στα πόδια λόγω αγυμνασιάς (ο μλκας!) και επειδή στα πόδια θες δε θες συνέχεια τα κινείς.

Πάντως δεν αποκλείω το παλλικάρι όντως να έκανε τον χρόνο, αν είσαι εξοικειωμένος με ταχύτητα μέσα στην στροφή το 1:15 έρχεται εύκολα. Αλλά πρώτη φορά και χωρίς καλό λάστιχο (αλήθεια τι λάστιχα φοράς???) και χωρίς μαθήματα ή έστω θεωρία από βιβλία πας ζω-πεθαίνω και δεν είναι καλό.......

Και κάτι τελευταίο, πιστεύω το 1:13 είναι το όριο που μπορείς να πας πιέζοντας ΠΟΛΥ σε γκάζι-φρένα. Από εκεί και πέρα οι χρόνοι έρχονται μόνο με "σωστή" ταχύτητα μέσα στην στροφή. Αν δείτε πχ τον GM ή άλλα παιδιά που γυρνάνε γρήγορα θα καταλάβετε τι εννοώ.

Προσωπικά αυτός είναι ο στόχος μου για του χρόνου, μεγαλύτερες κλίσεις (με σωστό σώμα πάντα!) και πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα στην είσοδο και μέσα στην στροφή. Αν δεν έχεις αυτό βράστα.......:D :D :D


ΥΓ. Το 0-300 και το CSS δεν είναι μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης, είναι μαθήματα ΑΣΦΑΛΟΥΣ οδήγησης.....;)

SPORAKIAS
07/12/2006, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Όσον αφορά το πιάσιμο στα χέρια είναι όντως λάθος θέση σώματος σε συνδυασμό με "σφίξιμο". Θέλει να μάθεις αλλά και να προσπαθήσεις να βρεις τον σωστό συνδυασμό. Εγώ τις πρώτες 2-3 φορές είχα χέρια κουρέλια μετά το td και για τις επόμενες 2-3 μέρες. Τώρα πια κουράζομαι σχεδόν μόνο στα πόδια λόγω αγυμνασιάς (ο μλκας!) και επειδή στα πόδια θες δε θες συνέχεια τα κινείς.

να πονανε τα χερια λογω αγυμνασιας(οπως τα ποδια δεν γινετε?).οτι ημουν λιγο σφιχτος(αν και λαθος-το ξερω)..ναι ημουν...λογο βεβαιως του αγχους της πρωτης φορας

Πάντως δεν αποκλείω το παλλικάρι όντως να έκανε τον χρόνο, αν είσαι εξοικειωμένος με ταχύτητα μέσα στην στροφή το 1:15 έρχεται εύκολα. Αλλά πρώτη φορά και χωρίς καλό λάστιχο (αλήθεια τι λάστιχα φοράς???) και χωρίς μαθήματα ή έστω θεωρία από βιβλία πας ζω-πεθαίνω και δεν είναι καλό.......

φοραω τα 2ct και ειχαν ακομα λιγο ψωμι στους ωμους(στο κεντρο ηταν αρκετα φαγωμενο)....ειχε φορτηγο στη πιστα για να τα αλλαξω αλλα ειδα οτι κραταγανε και το αφησα...αυριο παω ομως στο λαστιχα να το αλλαξω.....παντως για να καταλαβετε οτι πηγα αρκετα καλα και το πισω αλλα και το μπροστα ειναι ολο πατημενο(και μη μου πειτε οτι δεν λεει τπτ αυτο ειδικα για το μπροστα-γιατι και εμεις κατι ξερουμε) ....οσο και για το φιλο που ρωταει αμα ξερω να στριβω ...καθε μερα μπαινω στον περιφεριακο υμμητου που ειναι ολο στροφες...αρα κατι ξερουμε...!!!

Και κάτι τελευταίο, πιστεύω το 1:13 είναι το όριο που μπορείς να πας πιέζοντας ΠΟΛΥ σε γκάζι-φρένα. Από εκεί και πέρα οι χρόνοι έρχονται μόνο με "σωστή" ταχύτητα μέσα στην στροφή. Αν δείτε πχ τον GM ή άλλα παιδιά που γυρνάνε γρήγορα θα καταλάβετε τι εννοώ.

οτι πηγαινα ζω-πεθαινω...ναι πηγαινα...εδω παμε στους δημοσιους δρομους....δεν θα παμε στην πιστα που ειναι πιο ελεγχομενο περιβαλλον...και ντυμενος σαν αστακος...

Προσωπικά αυτός είναι ο στόχος μου για του χρόνου, μεγαλύτερες κλίσεις (με σωστό σώμα πάντα!) και πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα στην είσοδο και μέσα στην στροφή. Αν δεν έχεις αυτό βράστα.......:D :D :D


ΥΓ. Το 0-300 και το CSS δεν είναι μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης, είναι μαθήματα ΑΣΦΑΛΟΥΣ οδήγησης.....;) την επομενη ολοι μαζι για να μετρηθουμε κιολας.... ...:beer: :smokin: :beer:

zephyr1
07/12/2006, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
να πονανε τα χερια λογω αγυμνασιας(οπως τα ποδια δεν γινετε?).οτι ημουν λιγο σφιχτος(αν και λαθος-το ξερω)..ναι ημουν...λογο βεβαιως του αγχους της πρωτης φορας

Πάντως δεν αποκλείω το παλλικάρι όντως να έκανε τον χρόνο, αν είσαι εξοικειωμένος με ταχύτητα μέσα στην στροφή το 1:15 έρχεται εύκολα. Αλλά πρώτη φορά και χωρίς καλό λάστιχο (αλήθεια τι λάστιχα φοράς???) και χωρίς μαθήματα ή έστω θεωρία από βιβλία πας ζω-πεθαίνω και δεν είναι καλό.......

φοραω τα 2ct και ειχαν ακομα λιγο ψωμι στους ωμους(στο κεντρο ηταν αρκετα φαγωμενο)....ειχε φορτηγο στη πιστα για να τα αλλαξω αλλα ειδα οτι κραταγανε και το αφησα...αυριο παω ομως στο λαστιχα να το αλλαξω.....παντως για να καταλαβετε οτι πηγα αρκετα καλα και το πισω αλλα και το μπροστα ειναι ολο πατημενο(και μη μου πειτε οτι δεν λεει τπτ αυτο ειδικα για το μπροστα-γιατι και εμεις κατι ξερουμε) ....οσο και για το φιλο που ρωταει αμα ξερω να στριβω ...καθε μερα μπαινω στον περιφεριακο υμμητου που ειναι ολο στροφες...αρα κατι ξερουμε...!!!

Και κάτι τελευταίο, πιστεύω το 1:13 είναι το όριο που μπορείς να πας πιέζοντας ΠΟΛΥ σε γκάζι-φρένα. Από εκεί και πέρα οι χρόνοι έρχονται μόνο με "σωστή" ταχύτητα μέσα στην στροφή. Αν δείτε πχ τον GM ή άλλα παιδιά που γυρνάνε γρήγορα θα καταλάβετε τι εννοώ.

οτι πηγαινα ζω-πεθαινω...ναι πηγαινα...εδω παμε στους δημοσιους δρομους....δεν θα παμε στην πιστα που ειναι πιο ελεγχομενο περιβαλλον...και ντυμενος σαν αστακος...

Προσωπικά αυτός είναι ο στόχος μου για του χρόνου, μεγαλύτερες κλίσεις (με σωστό σώμα πάντα!) και πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα στην είσοδο και μέσα στην στροφή. Αν δεν έχεις αυτό βράστα.......:D :D :D


ΥΓ. Το 0-300 και το CSS δεν είναι μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης, είναι μαθήματα ΑΣΦΑΛΟΥΣ οδήγησης.....;) την επομενη ολοι μαζι για να μετρηθουμε κιολας.... ...:beer: :smokin: :beer:


Εισαι Ωραιος!:D

:beer: :wave2: :beer:

kostom
07/12/2006, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
την επομενη ολοι μαζι για να μετρηθουμε κιολας.... ...:beer: :smokin: :beer:

Ποιά επόμενη φορά :confused:
Εδώ και τώρα...:evil:
Λοιπόν εγώ είμαι 1.76 κλπ κλπ κλπ
Υπόλοιπες πληροφορίες μόνο με
φωτό. Είμεθα εχέμυθοι:rotflmao:

SPORAKIAS
07/12/2006, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Ποιά επόμενη φορά :confused:
Εδώ και τώρα...:evil:
Λοιπόν εγώ είμαι 1.76 κλπ κλπ κλπ
Υπόλοιπες πληροφορίες μόνο με
φωτό. Είμεθα εχέμυθοι:rotflmao:

σεξουαλικου περιεχομενου απαντησεις θα πηγαινουν στις αγγελιες ...για οποιον ενδιαφερεται.....ετσι......:smokin:

που ειναι ενας mod οταν τον χρειαζεσε...:cool:

:a27: :a017: :smokin: :rotflmao:

Dr.Evil
07/12/2006, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
να πονανε τα χερια λογω αγυμνασιας(οπως τα ποδια δεν γινετε?).οτι ημουν λιγο σφιχτος(αν και λαθος-το ξερω)..ναι ημουν...λογο βεβαιως του αγχους της πρωτης φορας

Πάντως δεν αποκλείω το παλλικάρι όντως να έκανε τον χρόνο, αν είσαι εξοικειωμένος με ταχύτητα μέσα στην στροφή το 1:15 έρχεται εύκολα. Αλλά πρώτη φορά και χωρίς καλό λάστιχο (αλήθεια τι λάστιχα φοράς???) και χωρίς μαθήματα ή έστω θεωρία από βιβλία πας ζω-πεθαίνω και δεν είναι καλό.......

φοραω τα 2ct και ειχαν ακομα λιγο ψωμι στους ωμους(στο κεντρο ηταν αρκετα φαγωμενο)....ειχε φορτηγο στη πιστα για να τα αλλαξω αλλα ειδα οτι κραταγανε και το αφησα...αυριο παω ομως στο λαστιχα να το αλλαξω.....παντως για να καταλαβετε οτι πηγα αρκετα καλα και το πισω αλλα και το μπροστα ειναι ολο πατημενο(και μη μου πειτε οτι δεν λεει τπτ αυτο ειδικα για το μπροστα-γιατι και εμεις κατι ξερουμε) ....οσο και για το φιλο που ρωταει αμα ξερω να στριβω ...καθε μερα μπαινω στον περιφεριακο υμμητου που ειναι ολο στροφες...αρα κατι ξερουμε...!!!

Και κάτι τελευταίο, πιστεύω το 1:13 είναι το όριο που μπορείς να πας πιέζοντας ΠΟΛΥ σε γκάζι-φρένα. Από εκεί και πέρα οι χρόνοι έρχονται μόνο με "σωστή" ταχύτητα μέσα στην στροφή. Αν δείτε πχ τον GM ή άλλα παιδιά που γυρνάνε γρήγορα θα καταλάβετε τι εννοώ.

οτι πηγαινα ζω-πεθαινω...ναι πηγαινα...εδω παμε στους δημοσιους δρομους....δεν θα παμε στην πιστα που ειναι πιο ελεγχομενο περιβαλλον...και ντυμενος σαν αστακος...

Προσωπικά αυτός είναι ο στόχος μου για του χρόνου, μεγαλύτερες κλίσεις (με σωστό σώμα πάντα!) και πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα στην είσοδο και μέσα στην στροφή. Αν δεν έχεις αυτό βράστα.......:D :D :D


ΥΓ. Το 0-300 και το CSS δεν είναι μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης, είναι μαθήματα ΑΣΦΑΛΟΥΣ οδήγησης.....;) την επομενη ολοι μαζι για να μετρηθουμε κιολας.... ...:beer: :smokin: :beer:

Μού αρέσει πολύ ο τρόπος πού σκέφτεσαι..... ορμα καί μήν ακούς κανέναν:wave2: :wave2::rotflmao: :rotflmao: :confused:

stako
07/12/2006, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ΥΓ. Το 0-300 και το CSS δεν είναι μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης, είναι μαθήματα ΑΣΦΑΛΟΥΣ οδήγησης.....;) [COLOR=red]την επομενη ολοι μαζι για να μετρηθουμε κιολας.... ...:beer: :smokin: :beer:

Σωστός, καλύτερα θα τα πούμε από κοντά :beer:

Την επόμενη (που θα'ναι του χρόνου πλέον) φαντάζομαι θα είναι όλοι οι γνωστοί-άγνωστοι (που γράφουν και παρακάτω) μέσα οπότε αν έρθεις θα τα πούμε εκεί όλοι.......:)

GIXXERAKIAS
07/12/2006, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Σωστός, καλύτερα θα τα πούμε από κοντά :beer:

Την επόμενη (που θα'ναι του χρόνου πλέον) φαντάζομαι θα είναι όλοι οι γνωστοί-άγνωστοι (που γράφουν και παρακάτω) μέσα οπότε αν έρθεις θα τα πούμε εκεί όλοι.......:) :cry: Ελπιζω Σταυρακο να ειμαι και γω μεσα στην πιστα του χρονου γιατι ακομα δεν εχω αξιωθει να παρω παντελονι και μποτες(μποτες πηρα dainese αλλα χωρις ξυστρες,πλερωσε η εταιρεια 180ε:D )και αδιαβροχες αλλα μου φαινονται πολυ καλες σε προστασια του ποδιου οποτε μαλλον παω για παντελονι μονο με ξυστρες παντα!

Ειδωμεν:wave2:

san1000
07/12/2006, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
αρκετοι οι αγωνιζομενοι....οχι τοσοι ομως που να γινεται μπαχαλο...:wacko:

Αν και δεν ειμαι ακριβώς αγωνιζόμενη που αναφερεις στην επισυναπτομενη φωτογραφία εχω καταφερει μετα απο CCS και αρκετα TDs να κατεβω στο 1.15.90.
Σιγουρα χρειατηκε να δουλεψω πολυ και οχι ολα μαζι, κομματι -κομματι και σταδιακα.

Εχω πολυ δρομο ακομα και θελω να συνεχισω την προσπάθεια με στοχο το 1.13.
Ειναι το χομπυ μου και θα συνεχισω να πηγαινω με το κοστος των 50 η 60 ευρω.
Ο καθένας κανει κουμαντο στον εαυτό του και την τσεπη του.

Την Τεταρτη ηταν τελεια γιατι ημασταν συνεχεια στην πιστα χωρις γκρουπ και 20λεπτα.
Κομματια εγινα αλλα ωραία κουραση!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

Υπαρχει πιθανότητα να γινει και την αλλη Τεταρτη extreme td
Θα ενημερωθουμε φανταζομαι απο τον Κο Ζαφειρόπουλο.

san1000
07/12/2006, 21:41
η σχετικη φωτο


71508

san1000
07/12/2006, 21:48
στα πρωτα βηματα


71509

san1000
07/12/2006, 21:49
Μετα απο αρκετα TDs


71510

stako
08/12/2006, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:cry: Ελπιζω Σταυρακο να ειμαι και γω μεσα στην πιστα του χρονου γιατι ακομα δεν εχω αξιωθει να παρω παντελονι και μποτες(μποτες πηρα dainese αλλα χωρις ξυστρες,πλερωσε η εταιρεια 180ε:D )και αδιαβροχες αλλα μου φαινονται πολυ καλες σε προστασια του ποδιου οποτε μαλλον παω για παντελονι μονο με ξυστρες παντα!

Ειδωμεν:wave2:

Ξύστρες στις μπότες δεν χρειάζεσαι έτσι κι αλλιώς, δεν πρόκειται να βρει κάτω η μπότα στο μηχανάκι μας εκτός και αν κάθεσαι λάθος. Αυτά είναι για τα MotoGP....... Οπότε είσαι οκ με τις μπότες που έχεις φτάνει βέβαια να έχουν καλή προστασία.

Μην έχεις το μυαλό σου στο ξύσιμο πάντως, δεν χρειάζεται για να πας γρήγορα. Εμένα στο 1:14 το γόνατο είναι στο ύψος που βλέπεις στο avatar. Αλλά πιο αργά παιδιά στο ίδιο γκρουπ που τους περνούσα από εσωτερική έξυναν τα πάντα κι εγώ τίποτα. Αν δεν πάω 1:09-1:10 δεν πρόκειται να ξύσω Μέγαρα. :D :D :D

stako
08/12/2006, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Μετα απο αρκετα TDs

Στη φωτό έχεις καλή κλίση και θέση σώματος. Τι σε εμποδίζει να κατεβάσεις κι άλλο από το 1.15.90?

SPORAKIAS
08/12/2006, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Αν και δεν ειμαι ακριβώς αγωνιζόμενη ......εσυ ησουν με τη μαυρη ολοσομη φορμα...?? ...... σε χαρηκα γιατι λιγες γυναικες τολμουν πιστα...:beer: .......ημουν διπλα σας με το μπλε 636 '04...:winka: ..... που αναφερεις στην επισυναπτομενη φωτογραφία εχω καταφερει μετα απο CCS και αρκετα TDs να κατεβω στο 1.15.90.
Σιγουρα χρειατηκε να δουλεψω πολυ και οχι ολα μαζι, κομματι -κομματι και σταδιακα.

Εχω πολυ δρομο ακομα και θελω να συνεχισω την προσπάθεια με στοχο το 1.13.
Ειναι το χομπυ μου και θα συνεχισω να πηγαινω με το κοστος των 50 η 60 ευρω.
Ο καθένας κανει κουμαντο στον εαυτό του και την τσεπη του.

Την Τεταρτη ηταν τελεια γιατι ημασταν συνεχεια στην πιστα χωρις γκρουπ και 20λεπτα.
Κομματια εγινα αλλα ωραία κουραση!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

Υπαρχει πιθανότητα να γινει και την αλλη Τεταρτη extreme td
Θα ενημερωθουμε φανταζομαι απο τον Κο Ζαφειρόπουλο. .......οσο για τις 13/12....ή...17/12...κατι πηρε το αυτι μου και το ειπα και στα παιδια στην χθεσινη συναντηση...:wacko: ...μακαρι αν εχει καλο καιρο ...:beer:



οσο για το χρονο μου επειδη ηταν πολλοι δυσπιστοι ....αν βεβαια το προσεξες και εσυ..... στους τελευταιους γυρους μου(η ωρα ηταν 4,00 περιπου) ...ησουν και εσυ μεσα και καποια στιγμη σε περασα(ησουν νομιζω με το μαυρο κ5 ή κ6)...δεν το λεω για να σε μειωσω(αν και ειπα και πιο πανω οτι σε χαιρομαι:winka: )....αλλα για να αποδειξω οτι οντως ειχα κατεβασει το γυρολογιο μου....(1,14,50--1,15,00)..αφου εσυ εισαι στο 1,15,90

να σε καλα και τα λεμε...πιστα...:beer: :winka: :beer:

san1000
08/12/2006, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
οσο για το χρονο μου επειδη ηταν πολλοι δυσπιστοι ....αν βεβαια το προσεξες και εσυ..... στους τελευταιους γυρους μου(η ωρα ηταν 4,00 περιπου) ...ησουν και εσυ μεσα και καποια στιγμη σε περασα(ησουν νομιζω με το μαυρο κ5 ή κ6)...δεν το λεω για να σε μειωσω(αν και ειπα και πιο πανω οτι σε χαιρομαι:winka: )....αλλα για να αποδειξω οτι οντως ειχα κατεβασει το γυρολογιο μου....(1,14,50--1,15,00)..αφου εσυ εισαι στο 1,15,90

να σε καλα και τα λεμε...πιστα...:beer: :winka: :beer:

Εγω δεν αμφεβαλα για το χρονο σου, αν και την Τεταρτη ημουν πτωμα απο τη δουλεια και οταν με μετρησαν γυριζα 1.19.......
Δεν ειναι ολες οι μερες καλες!!
Για μενα το να κατεβω κι αλλο θελει καλυτερη ψυχολογια και μεθοδικη βελτιωση σε φρενα, ταχυτητα μεσα στη στροφη, και πιο πολυ γκαζι στην εξοδο.
Βασικα θελει πιο πολυ τσαμπουκα.
Που θα παει αν κατι βαζω στοχο συνηθως το καταφερνω. Φαντασου στην αρχη γυριζα 1.35!

Την επομενη φορα αν δεν μπαινουμε μαζι θα σου παρω εγω χρόνους. Αν και ο σενσορας ειναι το ιδανικο.

SPORAKIAS
08/12/2006, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Εγω δεν αμφεβαλα για το χρονο σου, αν και την Τεταρτη ημουν πτωμα απο τη δουλεια και οταν με μετρησαν γυριζα 1.19.......
Δεν ειναι ολες οι μερες καλες!!
Για μενα το να κατεβω κι αλλο θελει καλυτερη ψυχολογια και μεθοδικη βελτιωση σε φρενα, ταχυτητα μεσα στη στροφη, και πιο πολυ γκαζι στην εξοδο.
Βασικα θελει πιο πολυ τσαμπουκα.
Που θα παει αν κατι βαζω στοχο συνηθως το καταφερνω. Φαντασου στην αρχη γυριζα 1.35!

Την επομενη φορα αν δεν μπαινουμε μαζι θα σου παρω εγω χρόνους. Αν και ο σενσορας ειναι το ιδανικο.

:a30:ναι ....:a30: ναι....:D

ο σενσορας ειναι ακριβος..?

αν ναι να βαλουμε οσοι θελουμε και να τον παρουμε και να τον χρησιμοποιουμε ολοι... :cool:

τοποθετειτε ευκολα..?

οσο για το κατεβασμα στους χρονους...+10000...σε αυτα που λες....:winka:

san1000
09/12/2006, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
:a30:ναι ....:a30: ναι....:D

ο σενσορας ειναι ακριβος..?

αν ναι να βαλουμε οσοι θελουμε και να τον παρουμε και να τον χρησιμοποιουμε ολοι... :cool:

τοποθετειτε ευκολα..?

οσο για το κατεβασμα στους χρονους...+10000...σε αυτα που λες....:winka:

Εχω νοικιασει μονο 10 ευρω στις Σερρες

Αγορα νομιζω ξεκινανε απο 300 ευρω και φτανουν πολυ ψηλά (πανω απο 700 νομίζω) αν θες να συνδεθεις με δορυφορο και να βλεπεις και τις γραμμες σου μεσα στη πιστα.

Συνηθως στα td τοθ 0-300 υπαρχει δυνατοτητα χρονομετρησης.

SPORAKIAS
09/12/2006, 12:32
thx....:beer: